13 Plan voor wonen op de A4 Duiker en hond zoeken in haven vergeefs naar vermiste man Rotterdams Dagblad Parkeercontroleurs op straat gezet Wethouder krijgt de gouden zak EBÏ IO AU Vrouwen praten mee over opkalefateren Hoogstraat Drie woonwijken met 500 huizen bij ondergrondse aanleg mogelijk Digitale leut D66 is voor wonen én werken aan de rivier %\E 35 'N ÜSS® Auto in de brand Kluis leeg Vermiste man Waterweg Vrijdag 31 Januari 1997 Vlaardingen Twee Vlaardingse parkeercontroleurs zijn door de gemeente op straat gezet. Bur gemeester en wethouders heb ben besloten om het tweetal on eervol ontslag te verlenen in ver band met verduisteren van par- keergelden. De twee waren al sinds december vorig jaar ge schorst. De twee ambtenaren (40 en 50 jaar) hebben na hun aanhouding bekend al jarenlang parkeerop- brengsten te hebben achterge houden. Het zou bij elkaar gaan om een bedrag van enkele tien duizenden guldens. Een woord voerder van de gemeente zegt dat inmiddels maatregelen zijn genomen die het verduisteren van parkeergelden moeten voor komen. Welke maatregelen dat zijn wil hij niet zeggen. Behalve de twee ambtenaren zijn ook twee Vlaardingers aan gehouden op verdenking van medeplichtigheid. Het gaat daarbij om een 25-jarige man en een 44-jarige vtouw, van wie de laatste wordt verdacht van he ling van het achterover gedruk te geld. Vlaardingen Het CDA Vrouwen- beraad Vlaardingen gaat zich bui gen over hoe de Hoogstraat weer nieuw leven kan worden ingebla zen. Wethouder K. van der Windt (stadsontwikkeling) komt woens dagochtend, 5 februari, bij de CDA-vrouwen op de koffie om met hen daarover van gedachten te wisselen, Sinds de nieuwbouw op het Lies veld is een groot aantal winkel panden leeg komen te staan. De achterblijvers -met name op het stuk tussen de Korte Hoogstraat en de Afrol - klagen erover dat maar weinig consumenten nog- eens een Hoogstraatje pikken. Nieuwkomers durven de gok niet aan omdat er (nog) van die hoge huurprijzen worden voor de lege winkelruimten. Nadat diverse politieke partijen wethouder H.C.J. Roijers van economische zaken al aan zijn vestje hebben getrokken om maatregelen te nemen, zoeken de CDA-vrouwen de oplossing blijk baar meer in een optische op knapbeurt, omdat Van der Windt in Vlaardingen verantwoordelijk is voor stadsontwikkeling. In dat kader komt onder meer ook de re novatie van de Westwijk en het bebouwen van open plekken in Vlaardingen aan de orde. De bijeenkomst van het vrouwen- beraad, die voor iedereen toegankelijk is, heeft woensdag 5 februari plaats in de zaal van Vaartland aan de Holysingel en begint om 9.30 uur. Vlaardingen De Vlaardingse mi lieuwethouder K van der Windt heeft vanmiddag de goudegzj^,. in ontvangst genomen. De onder scheiding van de Vereniging Te gen Milieubederf (VTM) is aan Vlaardingen toegekend vanwege inspanningen die zijn verricht op het gebied van de gescheiden in zameling van huisvuil. „De bevol king die zo goed meedoet, wordt hiermee ook beloond," aldus het juryrapport. Vlaardingen kreeg de lof toege zwaaid van VTM voor het feit dat nu in bijna alle wijken het ge scheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinaval is ingevoerd. Het systeem met blokcontainers, waarover vooraf nogal wat beden kingen waren, werkt volgens de jury naar alle tevredenheid. „Een bijkomstigheid is dat bewoners nu vaker hun stoep vegen en bla deren van de straat in de contai ners deponeren. Hierdoor is het aanzien van de straten beter ge worden," aldus de juiy. Verder was er ook lof voor de ove rige vormen van gescheiden inza melen: de uitbreiding in 1996 van het aantal papiercontainers, het aanbiedstation aan de Hoflaan (voor onder meer grof vuil en che misch afval), het kringloopcen trum en het tegen gereduceerde prijs verstrekken van compostva- ten. De VTM concludeert dat het afvalbeleid tot resultaat heeft dat de afvalproblematiek meer leeft iudebevpUÜBg^^.., 0.^_, Ambacht Er zijn drie wijken in Vlaardingen waar nog geen gescheiden inza meling is doorgevoerd: Vlaardin- ger-Ambacht, de Drevenbuurt in Holy en een deel van de Oostwijk (tussen Binnensingel en de ha ven). Voor de Drevenbuurt geldt dat er problemen zijn met het het plaatsen van de blokcontainers en het ophogen van de straten. In Ambacht en de Oostwijk is er sprake van ruimtegebrek. Door de smalle straten en de hoge parkeerdruk is er nauwelijks plek om blokcontainers neer te zetten zonder dat die veel overlast ge ven. Bovendien is het haast on doenlijk voor de (grotere) vracht wagens die de blokcontainers moeten legen om door deze wij ken te rijden. De gemeente heeft nu een gespe cialiseerd bedrijf de opdracht ge geven te onderzoeken welke op lossingen er mogelijk zijn. Een van de mogelijkheden is om het vuil ondergronds op te slaan, maar volgens een woordvoerder van de gemeente kleven daar twee nadelen aan: in verband met bestaande leidingen en kabels is ook onder de grond niet al te veel ruimte meer en het is nogal duur. iJi- - wrdilWKihi [kuimrsc Ah Nö?n>4 ais ooov -t-.'t.v. ziutbè. ft-r-f3952 Allo kaarten vanSchledamen Vlaardingen moeten vervangenworden alsdestadsreglo haarzln krijgt In drie wijken moeten erintotaal lBOOwonlngenwordengebouwd op en naast de A4. TekeningStadweglo Rotterdam Schiedam Technisch is het mogelijk, zeggen de experts. Met een breedte van zestig meter wordt tussen Schiedam en Vlaardingen een gat in het dijklichaam gegraven. Vanaf het Kethelplein zakt de weg langzaam de grond in. Leg er een tunnelbuis in, stort er aarde op en klaar is Kees. Bovenop de weg kan een park worden aangelegd. Op en naast de rijksweg kunnen zelfs woningen worden gebouwd: 1500 in-totaal. De komende maanden wordt dui delijk of het plan realiteitswaarde heeft of moet worden bijgezet in het museum van dé nooit uitge voerde ideeën. De voorstanders zijn in elk geval niet de minsten. Zowel de 'provincie Zuid-Holland als de stadsregio, de voorloper van de provincie Rotterdam, steu nen het plan.; Alleen de belangrijkste financier moet nog over de streep worden getrokken. Dat is het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Voor alsnog wil minister Jorritsma niets weten van dure oplossingen voor de inpassing van de A4, de weg die volgens haar absoluut noodzakelijk voor het heil van de Nederlandse economie; Jorritsma heeft 370 miljoen in kas, waarmee de weg slechts op maaiveldniveau wordt aangelegd. Aan de Brederoweg in Schiedam verschijnt in haar voorstel geen woontoren, zoals de bedenkers willen, maar een geluidsscherm van flatachtige omvang. Voor wo ningen is in haar plan helemaal geen plaats. Pal naast de weg wor den de geldende geluidsnormen voor woningbouw bij lange na niet gehaald. Voorwaarde De Tweede Kamer vindt het alter natieve plan echter interessant genoeg om het verder uit te wer ken, onder de voorwaarde dat ook de gemeenten Schiedam en Vlaardingen zich er aan binden. Een weg onder de grond maakt minder herrie, waardoor de om wonenden er nauwelijks last van hebben. Beide gemeenten zijn te gen aanleg van de weg, maar zijn bereid mee té denken. Op voorhand zeggen deze partijen echter dat het plan niet ingrij pend genoeg is. Zij vinden dat de weg ook tussen Beneluxtunnel en Kethelplein onder de grond moet. Als bedenker van het tunnelplan wil de Schiedamse wethouder Luub Hafkamp niet van een half bakken compromis weten. De tekeningen laten zien hoe het grensgebied tussen Vlaardingen en Schiedam er in de toekomst uit zou kunnen zien. Ten noorden van tenniseentrum Kethelhaghe hebben de planmakers op de Vlaardings/Schiedamse grens een wijk bedacht die deels uitloopt in Midden-Delfland. In deze buurt, Balustrade op de kaart, kunnen vijfhonderd woningen worden ge bouwd. Even ten noorden van de Brederoweg, de busbaan tussen Groenoord en Holy zouden in wijk de Bühne een vergelijkbaar aantal huizen kunnen verrijzen. Ter hoogte van de Vogelwijk in Vlaardingen kunnen eveneens vijfhonderd woningen worden ge bouwd. Zelfs als de grondkosten worden benut om het tunnelproject mede te financieren, ontstaat ten op zichte van de begroting van de mi nister een gat van een paar hon derd miljoen gulden. Dat hoeft niet bij voorbaat een probleem te zijn. Ferm spraken Kamerleden gisteren dat de weg er alleen kan komen ais hij goed wordt inge past. De dwarsdoorsnede toont de ingrijpende veranderingen op en nabij het dijklichaam. Maassluis Het mysterie van de vermiste Maassluizer Maarten Sonneveld zet zich voort. Net als tweeëneenhalve week geleden werd gisteren de hele dag tever geefs gespeurd naar het stoffelijk overschot van de man. Sonneveld verdween op nieuwjaarochtend na een bezoek aan zijn stamkroeg Moriaan spoorloos. Het vermoe den bestaat dat hy op weg naar huis, in beschonken toestand, in het water is gevallen en is ver dronken. De kans dat het lichaam van Son neveld nog in de haven wordt ge vonden, is zeer klein geworden. Zelfs de getrainde politiehond die gisteren werd ingezet, kan de Maassluizer niet vinden. Omstan ders moeten een beetje lachen om het tafereel dat zich midden op de haven afspeelt. In een bootje zit ten twee politieagenten en een bruine herdershond met een rood hesje aan. Het beest hangt met zijn kop buiten de boot en met zijn snuit vlak boven het water. Systematisch wordt het water in de haven 'afgeroken'. De herdershond is speciaal ge- Met de speur hond op de plecht zoeken agenten in de Maasslulse haven naar de vermiste Maarten Son neveld. Foto Roel Dijkstra traind in het opsporen van doden. De hond heeft als het ware een neus voor lijken. Normaal wordt het beest op land ingezet, maar ook op het water blijkt zijn reuk vermogen te werken. „Als een li chaam lange tijd in het water ligt, begint het te ontbinden," vertelt een deskundige. „Dat lichaam verliest dan huidschilfers die ver volgens naar de oppervlakte drij ven, De hond ruikt die schilfers en op die manier kan het lijk wor den opgespoord," De hond heeft het zichtbaar naar zijn zin in het bootje. Kwispelend loopt hij op het voordek heen en weer. Op het midden van de ha ven slaat de hond rond het mid dag uur plotseling aan. De agen ten hebben het vermoeden dat het lichaam van Sonneveld wel eens op die plek zou kunnen lig gen. Het duikteam van de Vlaar dingse brandweer, die de zoekac tie vanaf de kant al een tijdje in de gaten houdt, mag eindelijk in ac tie komen. Eén van de duikers gaat te water en speurt nauwlet tend de bodem af. Het lichaam van Sonneveld wordt echter niet gevonden. Om drie uur 's middags wordt de zoekactie afgeblazen, Sonneveld is onvindbaar. Volgens een brand weerman heeft het lichaam waar schijnlijk de haven al verlaten. ..We dachten in eerste instantie dat het lijk ergens vast zat onder water. Nu de hond niets heeft kunnen vinden vermoeden we dat het lichaam door de stroom in de Nieuwe Waterweg terecht is gekomen. Dat betekent dat het overal heen kan zijn gedreven. Het is zelfs mogelijk dat het lyk zich nu ergens op zee bevindt." Vlaardingen De Vlaardingse carnavalsvereniging De Leut- loggers laat geen middel onbe nut om haar programma voor het naderende carnavalsfeest te promoten. De vereniging be geeft zich sinds kort ook óp de digitale snelweg. Via Digitale Stad Vlaardingen kregen De Leutloggérs een 'account': (adres) op internet. Op de zoge noemde 'site', kunnerf - feest-; vierdèrs het .laatste, nieuws' vinden over optredens, carna valsavonden en, niet te, verge ten, de optocht van Dé Leütlog- gers. Ook kan op een eenvou dige manier informatie wor den opgevraagd via het 'e- mail-adres' van de vereniging. Aankomend weekeinde begin nen de eerste optredens in be daarden- en verzorgingstehui zen. Op 8 en 11 februari mógen inwoners van Vlaardingen hun-, feestneus opzetten in zaal De Triangel, Het feest op,de acht ste wordt voorafgegaan dóór, de optocht Nadatde, prins de stadssleutel heeft opgehaald in het Vlaardingse stadhuis, kan de drie dagen,heersende heer- schappij van De Leutloggers beginnen. Op 11 februari is het over met de pret Dan. komt burgemeester Stam de.sleutel persoonlijk weer ophalen; De carnavalsvereniging is op •'de - volgende site te vinden: httpf/ www.dsv.nlfjodokus. Het e- mail-adres is; marco.vl- @box.nI. - Schiedam Een aan het.Bach- plein in Schiedam geparkeerde auto is gisteren rond middernacht in de brand gevlogen. De brand weer, die snel ter plaatse was, kon niet voorkomen dat de auto volle dig uitbrandde. Hoe -het vuur is ontstaan is niet bekend. Het ver moeden bestaat dat er sprake is van brandstichting. VlaardingenEén 35-jarige Vlaar- dinger ontdekte gistermiddag tot zijn grote schrik dat de-kluis in zijn woning was leeggeroofd, In de kluis lag voor meer dan hon derdduizend gulden aan geld. De man had het geld nodig voor za ken, Hoe de dieven de kluis kon den leeghalen is nog niet bekend. MaassluisDe Maasslu ise politie is een onderzoek gestart naar de vermissing van de 49-jarige Maas sluizer J. Solleveld. De man ver dween zondagavond rond acht uur uit zijn woning aan de Wagen straat in MaassluisZijn familiele den had hij verteld dat hij een eindje ging wandelen. Toen de man niet terug kwam schakelde de familie de politie in. De man lijdt'aan depressies en slikt daarvoor medicijnen. Hij is die zondagavond echter zonder medicamenten van huis vertrok ken. De man is ongeveer 1.70 me ter lang en heeft een gedrongen, fors postuur. Hij heefteen bril een snor en donkerbruin, kort ge knipt haar. De avond dat hij ver dween droeg hij een groen/zwarte parka jas, zwarte schoenen en een blauwe spijkerbroek. Wie meer in formatie kan verstrekken over de vermissing van J. Solleveld wordt verzocht contact op te nemen met de politie van Maassluis., Vlaardingen D66 vindt dat er snel duidelijkheid moet komen over de invulling van de rivierzo ne in VlaardingeR. Dat is nodig om 'de huidige onduidelijkheid voor Vlaardingse bedrijven weg te nemen'. Daarmee ondersteunen de demo craten een conclusie van de WD- nota over de ontwikkeling van de rivierzone. Maar in tegenstelling tot de liberalen meent D66 dat er langs de rivier een combinatie van wonen en werken mogelijk is. De WD pleitte in haar nota voor maximale steun aan de tussen Be neluxtunnel en Liekebaertbos ge vestigde bedrijven. De discussie over wel of geen woningbouw' langs de rivier móet wat de WD betreft afgelopen zijn. De econo mie heeft voorrang. D66 denkt dat met een 'gedifferentieerde bebouwing' van de rivierzone beide belangen goed kunnenworden gediend. „Met name een besluit over hef aanzicht van Vlaardingen, ge vormd door de Koningin Wilhel- minahaven, het Ooster- én Wes- terhoofd en de Oude Haven is voor Vlaardingen is een histori sche beslissing," aldus D66. De kleinste coalitiepartner zit daarmee op dezelfde lijn als de PvdA, die eerder ook al vond dat het standpunt van de Wt) te éën- rijdigis. l=Ï WASSTRAAT MiloanRononlam-WasU

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1