20 HVC ontsnapt aan afgang Juventus: foutjes met grote gevolgen Businessclub Fortuna is doorslaand succes Ruud Borst wint opWeissensee „Engeland heel boos op UEFA Dode bij start autoraceseizoen :Felix Savon ^knockout - Schietcoach met kaal hoofd Schiedamse handballers nauwelijks beter dan povere hekkensluiter Van de Molen terug in basis Gelijkspel WIK zonder gevolgen SMC en SW vanmiddag bij wethouder Hafkamp Finn van der Bas uitblinker op NK Vrouwenploeg Rijnmond degelijke middenmoter DWS houdt hoofd koel Richard van Dipten in vorm Rotterdams Dagblad V I. - Weissensee Ruud Borst uit Lei- derdorp heeft zaterdag op de Weissensee in Oostenrijk de alter- ti natieve elfstedentocht gewonnen. Na 2(H) kilometer versloeg hij Jan Eise Kromkamp in de eindsprint. Beiden ontsnapten uit een kop- groep van elf rijders. Peter Baars uit Nieuw-Vennep eindigde als derde. By de vrouwen zegevierde Klazi- na Seinstra, die op 4 januari de echte Elfstedentocht eveneens op haar naam schreef. Londen Een openlijke steunbe- r' tuiging van de Europese voetbaJ- - unie UEFA aan Duitsland voor de J.' kandidatuur van de organisatie WK voetbal 2006 heeft Engeland in woede doen uitbarsten. De Football Association vindt het 'ab- Jf soluutonacceptabel'. f, Met Duitsland heeft ook Enge- land zich kandidaat gesteld. De p, Engelsen menen een uitstekende kans te maken omdat vorig jaar r het EK succesvol was en zonder noemenswaardige incidenten verliep. „De UEFA moet zich ner gens mee bemoeien," aldus David 'e\ Davies van de FA. „Duitsland mag zich kandidaat stellen. Natuurlijk, daar kunnen we geen bezwaar tegen hebben. Wel tegen de uitgesproken voor keur van de UEFA De UEFA mag ook niet vinden dat er in Europa maar een kandidaat mag zijn en dan Duitsland steunen. De UEFA moet zich nergens mee bemoeien, i, Het WK in een zaak van de we- j reldvoetbalbond FIFA Die beslist tenslotte en niet eerder dan in het jaar 2000." izK Daytona/Homestead Een dode- ilijk ongeluk van de Amerikaanse coureur Michael Himes in Dayto- na Beach heeft de start van het in ternationale autosportseizoen V, overschaduwd. Himes verongelukte in een voor- wedstrijd van de 24-uursrace van Daytona Beach dit weekeinde. De 42-jarige Califomiër verloor in de slotfase van de race de macht over het stuur en raakte van het cir cuit. Himes stierf zaterdagmor gen in het ziekenhuis van Halifax. De race werd door de crash niet af gebroken^ Het Amerikaanse duo Boris Said/Shawn Hendricks ze gevierden 'J 'Salguln Felix Savon, tweevou dig Olympisch en vijfvoudig we- Z reldkampioen boksen in het zwaargewicht bij de amateurs, is r", in het weekeinde knock out ge gaan tijdens de kwartfinale van de Cubaanse kampioenschappen. xi Zijn tegenstander Juan Delis trof t Savon, die op punten gewonnen stond, met een rechtse hoek op de r, kaak. Savon zeeg ineen en lag drie minuten bewusteloos op het canvas. Na behandeling door de „t ringarts was het niet nodig hem over te brengen naar het zieken huis. Voor de 29-jarige Savon was het de vierde nederlaag in elf jaar. De- - lis had hem in 1986 ook al eens verslagen. Savon stond toen nog aan het begin van zijn imposante loopbaan, waarin hij vooral een plaaggeest was voor de Neder- lander Arnold Vanderlijde. De Limburgse bokser kwam in zijn jacht op wereld- en olympische ti tels geen enkele keer langs de Cu- baan. Den HaagDe 17-jarige Limburg- i' se juniore Renza Frings heeft een verrassende eerste plaats behaald op de twintigste editie van het jaarlijkse Intershoot-toernooi in Den Haag. Bondscoach Bernard Kooistra had beloofd zijn hoofd kaal te scheren als een van zijn pupillen een medaille won, het geen op Ockenburgh dus prompt geschiedde. 7! Peter Boes was de beste Neder- landse schutter in Den Haag. De - 24-jarige Schiedammer kwalifi- 'n eeerde zich zowel donderdag (vierde) als vrijdag (zesde) voor de Olympische finale. Hij werkte it zijn laatste toernooi als kem- pioegtid af. Boes kan het Spar- Cj_ taanse leven als topschutter niet o» meer opbrengen. Rivaal Dick Boschman, al wel ze ker van deelname aan het EK in Polen (eind februari), plaatste zich alleen op de eerste dag bij de laatste acht Zaterdag hadden alle - Nederlanders hun kruit kennelijk n- verschoten. Slechts Paula Kleij- berg Cuchtpistool) drong nog door tot de eindstrijd (achtste). HVC inde ver dediging. De Schiedam mers Verke rf;- ken zich bijna nog op hek kensluiter VI res et Celen tas. Regelma- inde verdruk king, maar tenslotte sleepten ze toch de winst uit het vuur. Foto Peter Momen&oer v* - Door Mikos Gouka Schiedam Dat een wedstrijd tegen de laagst geklasseerde ploeg van de afdeling niet altijd een routineklusje is, bewezen de handballers van HVC gisteren maar weer eens. Tegen het nog altijd puntloze Vires et Celeritas werd pas in de slotfase afstand genomen. Met een 21-20 zege ontsnapte de thuisfcr- matie aan een afgang. Het onderwerp van gesprek in de matig bezette Margriethal was echter het naderende vertrek van trainer Wil op 't Ende. Vlak voor het treffen met de rode lantaarn drager deelde Op 't Ende zijn ploeg mede dat, na goed overleg met het bestuur, elkanders wegen volgend seizoen scheiden. De spe lers hadden blijkbaar moeite om het bericht te verwerken want de gehele eerste helft liep de ploeg achter de feiten aan. De bezoekers haalden de pauze dan ook met een volkomen verdiende 11-12 voorsprong. Na rust veranderde het spelbeeld nauwelijks. Vires et Celeritas rook zijn kans en dacht tot vlak voor tijd zelfs de eerste punten van het seizoen te kunnen vergaren. Op de valreep herstel den de Schiedammers zich en brachten ze de smalle voorsprong ternauwernood over de einds treep. „De uitwedstrijd tegen de ze tegenstander werd destijds probleemloos met 13-23 gewon nen," analyseerde de scheidend oefenmeester na afloop. „Maar le dereen heeft kunnen zien dat de ze tegenstander behoorlijk hand bal kan spelen. Technisch kun nen ze echt wel wat. Wij hebben ze toch een klein beetje onderschat. Verleden week hadden we al met 31-14 verloren van koploper Wings, dus was het noodzaak de beide punten vandaag in Schiedam te houden. De overwin ning was zwaar bevochten maar hij telt. We hadden gewoon moei te met scoren. Guido Jeurissen moetmet zijn schot minstens tien keer scoren, maar komt nu op vijf treffers." De doelstelling van dit seizoen het behalen van een positie in het linkerrijtje oftewel bij de eerste vijf van de, ranglijst behoort nog altijdltot de mogelijkheden. Ondanks de zwakke vertoning is Op 't Ende er zelfs van overtuigd dat de doelstelling gehaald gaat worden. „Wij hebben nu al twee punten meer dan vorig seizoen terwijl er nog vijf wedstrijden te spelen zijn. Op papier lykt deze formatie zwakker dan die van vo rig jaar, maar met nog een aantal 'haalbare' ploegen voor de boeg gaan we bi) de eerste vijf eindi gen. De huidige formatie heeft weinig ervaring. Tegen de Goudse forma tie was Hennie Plugge, uit het be kende handbalgeslacht, de enige routinier. De jonkies Bart Petit en Sander Schaap lopen dit seizoen mee en HVC hoopt daar de ko mende jaren de vruchten van te plukken. Qua doelverdedigers zit de Schiedamse formatie op rozen. Naast de zeer betrouwbare Ber nard Dries, tevens voorzitter van de vereniging, keept ook Frank Buskens zijn speelminuten. Bus-, kens speelde in het verleden bij -.Hercules maar kan het nog steeds niet laten. Aan talent heeft hij nog steeds niet ingeboet. Coach Wil op 't Ende heeft dus materiaal ge noeg om zijn doelstelling te beha len. Toch zal de ploegde komende weken uit een ander vaatje moe ten tappen om de punten binnen te halen. Want tegen gelijkwaardi ge ploegen wordt het spel zoals dat gisteren werd vertoond, waar schijnlijk meedogenloos afge straft. Schiedam De vrouwen van HVC lijken op het goede pad te zyn. De laatste weken worden er weer punten verzameld en het lijkt er op dat de laatste plaats eerdaags overgedaan wordt aan Sa- tumus'72. De formatie van trainer Theo van Geene was in de ge- lijkopgaande wedstrijd tegen middenmoter Hercules spekko- per meteen 11-9 overwinning. Bij HVC trad Firencia van de Mo len weer in de basïsploeg op. Zij heeft zich bereid verklaard bij te springen in moeilijke tijden. Dat de terugkeer van Van de Molen ef fect had, bleek wel uit het feit dat de blondine vy finaal scoorde. Na- taseha Toth, Nathalie Gouwel eeuw (2x), Karin Hogebrogge en Lucia Groeneveld namen de an dere treffers voor hun rekening. HVC heeft nu acht punten uit der tien duels. Vlaardingen De mannen- ploeg van handbalvereniging WIK blijft lekker meedraaien in de top van de eerste divisie. De formatie van Wil Plugge kwam tegen het bezoekende Thrifty Aalsmeer niet verder dan een 26-26 gelijkspel, maar de puntendeling had geen ge volgen voor de strijd om pro motie. „We blijven op de vijfde plaats staan," constateerde Plugge tëvreden, „en het voor deel is dat we mee blijven doen. We staan een punt achter op Quintus, twee punten ach ter op BEVO en drie op Hellas. We krijgen die ploegen nog, dus de competitie ligt nog he lemaal open." WIK begon in de Vlaardingse Westwijkhal tegen de koploper die niet kan promoveren omdat de hoofdmacht van Aalsmeer al op het hoogste ni veau uitkomt, goed en genoot al na korte tijd van een 2-0 voorsprong. Nadat de bezoe kers de stand gelijk hadden ge trokken, ging het tot 10-11 ge lijk op en nog voor de rust her stelden de Vlaardingers zich na een dipje om met een 14-15 achterstand de rust In te gaan. Deel twee bood min of meer het zelfde beeld en nooit werd het verschil in de score meer dan twee punten, „Ik denk," blikte Plugge terug op het duel dat na het laatste fluitsignaal nog werd ontsierd door een in cident, „dat we niet bij machte waren de aanval van Aalsmeer af te stoppen. Die ploeg speel de toch op een geroutineerde manier en daarom denk ik dat de uitslag terecht is." De bezoekers protesteerden na de wedstrijd bij de scheids rechters tegen de tijdswaar neming. Ze vonden dat de arbi ters het duel twintig seconden te vroeg hadden afgefloten en ^weigerden zich —.zoals in het. ^haridbalwerelftje gebruikelijk t%§'imeeivrij- op te stellen, en 1 dé^sthereh te groeten.. De aanvoeröèfvan Thrifty Aals- v xneer kon nog;wel de beleefd- heidQp&en^Lf, Kramer 'die bergen,' werk Ver- v zette totdat, hij ;er jettérijjk bij"> ^neemeL^Mon^Aig^bljnaj,;. Door Erwin van der Lee Schiedam As gevolg van een foutenfestival en een reeks slor digheden is de mannen-basket- balploeg van Juventus afgelopen weekeinde in de 'eigen' Margrie thal tegen een nederlaag aangelo pen. Het bezoekende ASVU, dat nietbepaaldprofessioneel voor de dag kwam, profiteerde met een 57-64 overwinning. Het was niet bepaald een heugelijke dag voor de Schiedamse vereniging want Niels Stensen trakteerde devrou- wenploeg van Juventus op een pak rammel. De équipe van Mar tin van Dijk, nummer voorlaatst op de ranglijst, kreeg met 56-34 klop. De slordigheid waarmee Juven- tus-mannen in het treffen tegen ASVU speelden, brak de ploeg in de tweede helft zwaar op. Gedu rende negentien minuten kon in de eerste helft met een schuin oog naar het scorebord en de voor sprong worden gekeken. Na de rust werd het alleen maar stiller in de sfeerloze sporthal toen de studenten uit Amsterdam moeite loos de verkregen voorsprong ver dedigden. Lacherig werd naar de voorberei ding op het treffen en de schijn baar samengeraapte outfit van ASVU gekeken. De kaarten van de Amsterdammers lagen ver spreid over de bank en de coach wist ook alle namen van zijn spe lers niet uit zijn hoofd. Daarom duurde het ook even alvorens alle kaarten waren gecontroleerd door de arbiters. Van onderschatting was echter geen sprake. Juventus begon met twee schitterende tref fers van Valies Newton, maar de misser van Vladan Jankovic was al een klein teken aan de wand Na een minuut of vijf werd ver bijsterd gekeken naar de fouten die Juventus keer op keer maak te. Valies Newton verloor op een knullige manier de bal aan Jorg Amtz en maakte vervolgens ook nog eens de overtreding waardoor ASVU tot 14-12 terugkon komen. Nog geen tien tellen later leek het dieptepunt van de wedstrijd al te zijn bereikt nadat ook Dennis Cleef op identieke wijze de bal verspeelde aan Joris Engel. Ver twijfeld keek de Juventus-guard naar arbiter Witvliet die voor elk wissewasje floot maar ditmaal geen overtreding zag. Coach Ar jan de Bruin had Willem Doornik al klaar zitten en haalde Dennis Cleef naar de kant. De altijd pas sioneel reagerende Dennis Cleef pakte vervolgens zonder een woord te zeggen zijn tas en ver trok richting kleedkamer. „Dat kwam niet door de wissel," oor deelde trainer Arjan de Bruin na afloop op de tribune. „Eerder in de wedstrijd was Jan Stolk al te gen hem uitgevaren en dit was blijkbaar de druppel." De speler in kwestie deed na de wedstrijd het zwijgen toe. Het akkefietje kwam het spel niet ten goede. Tot ergernis van Arjan de Bruin die tevergeefs een hoger baltempo van zijn spelers eiste. Zodoende bleef ASVU rustig in het spoor van Juventus en kwam het een minuut voor tijd zelfs voor de eerste keer op voorsprong: 30- 32. Jan Stolk bepaalde de rust stand op 32-32. Na de pauze be paalde ASVU de wedstrijd. Het kwam al snel op voorsprong maar slechts Atilla Gültuna kon door zijn eigen rebound te pakken nog een gelijke stand forceren: 34-34. Het breekpunt was de fout op Aexander Reuvers waardoor de gasten met 4044 voor kwamen. Vervolgens kwam Sjoerd Wierds- ma er met een driepunter over heen waardoor de marge opeens zeven bedroeg. Pas twee minuten voor tijd bij de stand 54-59 gloorde er weer wat van hoop maar Ro nald van Ooijen beging eerst een loopfout voordat de driepunter binnenviel. Ik hamer nu al het hele seizoen op die kleine fouten die grote ge volgen hebben," aldus Arjan de Bruin. „Op de trainingen gooien ze alles enn en in de wedstrijd wil het maar niet lukken. Ons tac tisch en technische onvermogen breekt ons elke wedstrijd op. As wij in de eerste helft niet zomaar acht punten op rij hadden weg ge geven, was het een heel andere wedstrijd geweest" Hetwas eendrukta van belangop de openingsavond vanFortuna'ssponsorhome.Onderdeaanwezigenookdenleu- we trainer Gilbert de Wildt, die hier (op de achtergrond tweede van links) in gesprek is met voorzitter Ary Plomp. Foto Roel D/jkstra Door Bas van den Berg VlaardingenFortuna is de eerste voetbalclub in Vlaardingen die een sponsorhome in gebruik heeft genomen. De ruimte in de niet meer in gebruik zijnde sport zaal is op een fraaie manier inge richt en daarin worden in het ver volg op zondag bij de thuiswed strijden de sponsors ontvangen. Mei de oprichting van een busi nessclub, die intussen 42 bedrij ven telt, hoopt Fortuna de drei gende financiële tekorten te kun nen compenseren. De voetbal club, die in z'n glorietijd tot de zes grootste clubs in Nederland be hoorde en een prominente tol in het betaalde voetbal vervulde, ziet de businessclub als een 'noodza kelijk kwaad.' Piet van Toor, voor zitter van de sponsorcommissie, realiseert zich dat door het weg vallen van vaste inkomsten naar alternatieve bronnen moeten wor den gezocht om een sluitende ex ploitatie te krijgen. „De businessclub is in een record tijd tot stand gekomen," zegt hij. We zijn er in oktober mee gestart en vier maanden later hebben we het bewijs geleverd. Om de leden een indruk te geven wat we van plan zijn, hadden we een busreis georganiseerd naar de wedstrijd Anderlecht-Germinal. Ondenveg hebben we de leden verteld wat we nu eigenlijk van plan zijn. Dat heeft z'n uitwerking niet gemist, wat blijkt uit het grote aantal aan meldingen. We hebben intussen dedeelnemende bedrijven een ac tiviteitenkalender toegestuurd. Eén van de hoogtepunten moet een groot bedrijven toernooi in het laatste weekeinde van mei zijn." Ere-voorzitter De openmg van het sponsorhome, door een kleine honderd genodig den bijgewoond, werd verricht door Dick Haddeman. De bijna 80-jarige ere-voorzitter is 67 jaar lid van Fortuna en was twintig jaar voorzitter. Hij merkte op dat Fortuna wel meer in een dal heeft gezeten, maar er altijd jn is ge slaagd daar weer uit te klimmen. Een van de gasten was van Carel Akemann. De oud-begeleider van het Nederlands elftal hield een boeiend betoog over zijn werk zaamheden bij de KNVB. De 66- jarige oud-Vlaardmger is tussen 1957 en 1965 secretaris van For tuna geweest. Op de geslaagde bijeenkomst ging voorzitter Arie Plomp de eventuele totstandkoming van een grote voetbalclub in de Broek polder (Deltasport, Fortuna en TSB) niet uit de weg. „Wanneer er inderdaad een grote voetbalclub tot stand komt en ik twijfel daar niet aan kan de business club van Fortuna naadloos opge nomen worden in de nieuwe structuur. De spontane medewer king van de bedrijven heeft me enorm verrast Dat we er als For tuna al in geslaagd zijn om bedrij ven met elkaar zaken te laten doen, is door de businessclub-le den goed ontvangen. De reacties van die mensen zy n uitermate po sitief." Schiedam De Schiedamse sportwethouder Luub Hafkamp krijgt vanmiddag laat afvaardigingen van SMC en SW op bezoek. De bestuursleden van de voetbalclubs leggen dan hun plan op tafel dat moet leiden tot een fusie. Er zal onder andere gesproken gaan worden over het complex van SW dat by de beoogde samensmelting tot een amateurclub van topformaat zal moeten wor den aangepast. Gedacht wordt aan extra kleedka mers en een sponsorhome. Verder wil men m de toe komst de ingang van het huidige SW-stadion ver plaatsen naar de kant van het Hermes-terrem. Wethouder Hafkamp heeft al aangegeven verheugd te zijn over de intentie van de clubs samen verder te gaan. SW en SMC speelden gisteren op het kunst gras van Thurlede een oefenduel tegen elkaar. Voor dat de bal ging rollen, werdén beide ploegen door een SMC-lid op een flinke fusie-taart getrakteerd. VlaardingenFinn van der Bas is de absolute uitblin ker geworden op de nationale winterkampioenschap pen zwemmen voor junioren. In Nieuwegem werd de 13-jange Schiedammer van VZC, drie keer gehul digd in verband met een nationale jeugdtitel. Voor Van der Bas was het de eerste keer dat hij uit kwam op een nationaal kampioenschap. Last van ze nuwen had de VZC-zwemmer met en hy trok meteen de aandacht door op de 100 meter vrye slag in een scherpe tijd van 57.82 te finishen. Ook op de 100 me ter rugslag verraste hy door nota bene in een buiten baan als eerste aan te tikken in 1.07.65. Eenmaal de smaak te pakken zag hy ook kans de 200 meter vrye slag naar zich toe te trekken en te finishen m 2.10.61. Ook clubgenoot Eddy van Vliet was in vorm. De 15-ja- rige Westlander 'vlinderde' met twee lengtes voor sprong naar een gouden plak in 1.00.646. DoorWim Broere Schiedam—Winst en verlies voor de eerste volleybal teams van Rijnmond zaterdagmiddag in sporthal Groenoord. Door de 3-1 zege die de vrouwenploeg op Switch'87 behaalden, heeft het team van coach Hans van Setten nu met vijftien punten uit twaalf duels weer evenveel punten als de mannenploeg die met I- 3 verloor van de leider in de eerste divisie Vacopa Weert. In het derde seizoen hebben de vrouwen van Rijnmond eindelijk hun plaats gevonden in de eerste divisie en lijkt dit jaar het spelen van promotie-de- gradatiewedstrijden niet nodig. Want nu al is .de voorsprong op de tiende plaats tien punten. „We be wijzen dit seizoen tot de ploegen uit de middenmoot te behoren en als we het duel tegen Brevok zouden winnen dan eindigen we zelfs in de bovenste helft van de ranglijst," aldus de tevreden Van Setten. Te vredenheid die terecht is, wanthij moest dit seizoen vier speelsters vervangen omdat een aantal van de steunpilaren van de afgelopen jaren een stapje terug deden om ervoor te zorgen dat het niveauverschil bij de vrouwenploegen van Rijnmond minder wordt, Dat lijkt ook te lukken, want het tweede team staat in de eerste klasse van het district ongeslagen aan kop. Wat de nieuwe speelsters van de hoofdmacht betreft tieten gisteren Manja Scheffers en Merit Beemink zien dat zij eraan komen. Middenspeelster Manja Scheffers is daarbij de eerste die voortgekomen is uit de juniorenafdeling. In het verloop van de tweede set kreeg zij van Van Setten de kans om te spelen en dat deed zij niet onverdienstelijk. Na de 2-0 tussenstand moest zij in de derde set, die dramatisch verliep, weer plaatsmaken voor de geroutineerde Hanneke Kempen. Na de 4-15 van deze set herstelde Rijnmond zich via 15-9 knap waarbij de linkshandige Ment Beemink een aantal malen liet zien dat zy over vol doende aanvalskracht beschikt. Daarna was het de beurt aan de mannen om te probe ren koploper Facopa Weert te verslaan. Dat lukte de ploeg die een slechte start had (3-15) niet. Maar met wat meer geduld en overleg hadden de Schiedam mers vijf sets kunnen spelen. Weert dat tot het eind van de tweede set oppermachtig was, liet de teugels iets te snel vieren waardoor Rijnmond via 15-13 op 1- 1 kwam. Met 9-15 bracht Weert de stand op 1-2 waar na de thuisploeg op een stand van 13-11 de mogelijk heden niet benutte om er een vijfde set uit te slepen. Facopa toonde vervolgens hoe je die kansen wei moet benutten en won met 13-15 ook de laatste set Handbal WIK (v)-HVO 16-19 (8-8), De WIK-vrouwen gaan steeds meer als een team spelen, alleen zat het geluk niet mee en zaten paal en lat in de weg. WIK kon wel elke keer de aansluiting vmden maar HVO had het betere van het spel. Gisela Vermeulen was met acht treffers op dreef. ÜVG (m)-Witte Ster 16-13 (8-8). De spelers werkten voor clka ar e n Edwin Tonnon stond als een beer te keepen. N a in het eerste bedrijf nog met 6-8 achter gestaan te hebben werd, na rust een voorsprong van 11-8 op het bord ge bracht. Nadat Witte Ster twee strafworpen had gemist en UVG wel vanaf zeven meter had gescoord, konden de gastheren de wedstrijd gemakkelijk uitspelen. DWS (v)-Iason 15-14 (8-8). Het was een spannende strijd tussen twee ploegen die elkaar niet veel ontliepen. De score ging dan ook constant gelijk op. De de ploeg van Zsigmund Makay hield in tegenstelling tot eerdere duels het hoofd nu wel koel en haalde zo twee belangrijke pun ten binnen. De twee uitblinksters waren Ntcole Grandaz- zi (elf treffers) en doelvrouwe Saskia Franken. DWS (m)-Hercules 22-20 (15-8). Het eerste kwartier ging gelijk op maar toen de aanval van Hercules lamgelegd werd, kon er worden uitgelopen naar 15-8. In de tweede helft dacht DWS op deze wijze verder te kutmen'gaan, maar nadat doelman Marco Adema naar de tnbune was gestuurd, kwam Hercules terug tot 17-17 Samen met het publiek nam de zieke Henk Post de ploeg op sleeptouw en zo haalde het collectief de zege binnen. Ancora-Unitas'63 (m) 25-25 (8-9). Een spannende wed strijd met het venijn m de staart. Lange tijd ging het ge lijk op, maar nadat Unitas'63 een voorsprong van drie punten uit handen had gegeven, leken de Maassluizers met lege handen huiswaarts te moeten keren. Sander de Snayer zorgde echter op de valreep voor de gelijkmaker. Waterpolo SZC-Hieronymus 3-6. Hoewel de Schiedammers op de laatste plaats staan, ging het duel in de derde periode nog steeds gelijk op Pas m de laatste periode sloegen de Bra banders toe. De tussenstanden waren 0-1,1-1,24 en 3-6. Bij de thuisclub stak doelman Richard van Dipten in gro te vorm. Hij stopte zelfs een vier meteiworp. Voor SZC scoorden Hennie van Deurzen (2x) en Jeroen Maltha. De Walrus/Shell 11-3. De Walrus/Shell overtuigde niet, maar desondanks was tegenstander Barracuda eenmaat- je te klein. De tussenstanden: 2-0,5-0,7-0 en 11-3. By de Vlaardingers, die twee punten voorsprong op Hierony- mus behielden, was Sander Maarleveld met vier doel punten het meest trefzeker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4