22 Excelsior M herkenbaar in de fout 3 Trainer Mark Nijssen geërgerd: 'Ik heb dit al te vaak gezien' Volleyballer Nielsen helpt Rijnmond aan punten Cleëf verlaat Juvenilis Korfballers ODO grijpen laatste strohalm NK karate met winnaars volgens plan Gedeelde zege in GP Bremen os Hermens baas in Rhede José Grande jpreses Spaanse -j^Iérbond!^ j Vriesekoop naar Bleiswijk Popov swingt mee in Rio Formule I op Internet Smajic leidt Korenbeurs naar verrassend succes Vlaardingse korfballers zitten WION op de hielen CKC Maassluis op koers Oranje Nassau onrustig Rotterdams Dagblad Maandag 10 februari 1997 Utrecht De NK karate in Utrecht leverden zaterdag en zon dag winnaars op die waren ver- ij tracht De gevestigde orde ver- coverde de titels. De enige 'verras- -sing' was de titel van de 18-jarige -Toliay Akkay in de klasse tot 60 ^kilogram. De meest bevochten overwinning was die van Zwolle naar Benny van Nee in de klasse -lot 80 kilogram. ■De verwachte winnaars waren by de "vrouwen Carla Hoitinga (+60 kg) en Ivy Nortan (-60 kg). By de mannen veroverden, behalve Ak- jkay en Van Nee, Veil Arslan (-65 >kg), Anthony Boelbaai (-70 kg), All Aktepe (-75 kg) en Hans Roovers jC+^5 kg) de titels. /'In het kata (schijngevecht) moest de favoriet Nedim Köse zijn meer dere erkennen in Henk Jansen. •By de vrouwen ging de titel naar ,..Nadia Bosch. Bremen Het hoofdnummer van het concours hippique in Bremen om de Grote Prijs heeft twee win naars opgeleverd. De met een gastlicentie startende Ameri- okaanse amazone Meredith Midla nds met de hengst Just Do It en de Britse ruiter Michael Whitaker met Ashley bleven foutloos in exact dezelfde tijd. De winnaars ontvingen ieder 10.000gulden. Rhede Jos Hermens, de inrich ter van het deelnemersveld bij de - APM in Hengelo en de marathon van Rotterdam is aangesteld als organisator van de Bemi Becks Memorial in het Duitse stadje Rhede. Hermens volgt de vorig jaar overleden Bemi Becks op. Het internationale evenement wordt op 29 mei gehouden. is de Spaanse wielerbond. "De'bonds coach volgt Joan Serra op, die zijn functie heeft neergelegd. De oud- renner kreeg nipt de voorkeur bo ven Manoio Perez, voorzitter van de wielerfederatie van Valencia. Grande vergaarde na de tweede stembeurt 68 stemmen tegen 65 voor zijn concurrent. Bleiswijk Eettine Vriesekoop brengt vrijdag een bezoek aan de Jombat. De 35-jarige speelster zal °ben demonstratie van haar kun- 'jjaea geven. De tafeltennisshow y^indt plaats tussen 20.00 en 20.30 èÜUr, Vriesekoop nam onlangs af scheid van het internationale ta feltennis tijden S( het Top 12-toer- Sfooi, maar speelt nog steeds op het hoogste niveau bij Haka/De "Treffers in Klazienaveen. Rio de JaneiroAlexander Popov vindt het carnaval in Rio de Janei ro leuker dan het zwemmen. De Rus bereidde zich afgelopen .Weekeinde voor op de wereldbe roemde optocht, in plaats van op 'wedstrijden in Brazilië. De Olym pische kampioen zal vandaag mee swingen met de Mangueira Samba School op de Marquees de Sapucai Avenue. Popov arriveerde vrijdag in Rio de Janeiro op uitnodiging van het Braziliaans Olympisch Comité, dat opteert voor de organisatie van de Olympische Spelen in J0G4. Het aanleren van de juiste pjpiba-bewegingen won het over- jggend van de borstcrawl, waar- opPopov in Atlanta tweevoudig -Olympisch kampioen (50 en 100 méter) werd. De Rus werd in au- i gastus tijdens een ruzie met fmit- -irerkopers in Moskou neergesto ken. Thuis, in Australië, kon hij -de -afgelopen maanden van zijn verwondingen herstellen. Rottendam Het Formule I-team van Sauber uit Zwitserland ont hult vandaag de nieuwe bolide op - Internet De rijders Johnny Her- bert en Nicola Larini kunnen dan via het computerscherm worden geïnterviewd. De eerste testen - hebben plaats in Fiorano in Italië. Door Roland van Wageningerj Maassluis Acht weken duurde de winterstop, maar aan de Rozenlaan in Maas sluis heeft de tijd even stilge staan. In het eerste competi tieduel van 1997 ging Ex celsior Maassluis zaterdag middag tegen IJsselmeervo- gels op herkenbare wijze in de fout. De ploeg van trainer Mark Nijssen genoot het meeste balbezit, controleerde de wedstrijd, maar liep door een verdedigingsfout toch in de val van de bezoekers uit Spakenburg: 0-1. Gérard van der Nooij tekende twintig mi nuten voor tijd voor het eni ge doelpunt van het saaie duel „Het is toch onvoorstelbaar. Door een dekkingsfout geven we het gewoonweg," sprak Nijssen na af loop geërgerd. Het doelpunt werd ingeleid door een makkelijk ver kregen vrije trap van Johan Scholten. In het drukbezette zes tienmetergebied loste Michiel Koele wijn een schot, maar Ex- celsior-doelman Rob Grauwmeij- er pareerde. De bal stuiterde via via precies voor de voeten van Van der Nooij, die in alle vrijheid bet net vond: 0-1. Nijssen: „Toen Rob de bal in eerste instantie te genhield, stond de hele verdedi ging te kijken. Ongelofelijk." Voor één treffer had Van der Nooij slechts twee kansen nodig. In de eerste helft stopte uitblinker Grauwmeijer een poeier van de vedette uit Spakenburg. Doelkan sen waren zatermiddag schaars. Usselmeervogels, dat vanuit een gesloten verdediging opereerde, schiep in feite de beste mogelijk heden. „Wij hadden veruit de bes te kansen," vond Erik Assink, trainer van Usselmeervogels. „En daarom is de winst verdiend." Edwin Marijs (Excelsior M) gaat onderuit In een duel met Theo Koopmanschap van Usselmeervogels. De Maasslu ise thuisploeg ver loor het saaie duel met O-l. Foto Peter Moikenboer „We geven minder kansen weg dan voorheen, maar de nul vast houden lukt ons niet. En dat lag bepaald niet aan onze doelman Dat de tegenstoot de thuisploeg fataal werd, was enerzijds de ver dienste van de Spakenburgse de fensie, anderzijds de zwakte van Excelsior Maassluis. De Maasslui- zers waren dan wel het meest in balbezit, gevaarlijk werden ze niet Individuele acties kwamen niet uit de verf, combinaties even min. De volgelingen van Mark Nijssen zochten hun heil met ho ge ballen Voor de pot* en een en kel schot uit de tweede lijn. De imrantinaiw aaimSl iaa flaw hmhir ('Een langere voetballer dan ik ben ik nog niet tegengekomen') en sorteerden totaal geen effect. „Usselmeervogels zakte ver terug en stond ons weinig ruimte toe," sprak Nijssen. „We moesten het over de grond proberen of via de flanken, maar gaven lange tjjd al leen maar lange ballen van ach teruit. Ik heb me zitten verba zen." Invaller Ruud den Engelsman zorgde in de tweede helft einde lijk voor leven in de brouwerij. De langharige spits rende van hot naar her, versierde corners en vrije trappen en was met een kop bal dicht by succes, Na de treffer ivaniUsselamvftgelsi kreeg Mi- 'idsel Vföi'Striende'beatetkans op de gelijkmaker, maar de invaller raakte de bal maar half. Klederdracht Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Breebaart vierden de meegereisde supporters van Usselmeervogels -sommigen in klederdracht- zingend de over winning en maakte verliezend trainer Nijssen met de pest in zijn lichaam de gang naar de kleedka mer. „Ik heb dit al te vaak gezien," zei Nijssen. „Telkens zijn we niet minder dan onze tegenstander, maar gaat het toch fout. Veel spe lers hebben missen ervaring inde hoofdklasse,.rnaa^dat .is nu.een afgezaagd yerlyrqjf;lk wijt h^pan een gebrek aan scherpte, aan be leving, Er wordt niets gezegd, geen oorlog gemaakt. Door een dekkingsfout geven we een doel punt weg. Maar daarna werden de mouwen niet opgestroopt. Er ge beurde niets" Excelsior MMasIuls-Usselineervofels 0-1 (0-0). "0 Gérard van der Nooij 0-1. Bijicn- dertwdf n: Scheidsrechter Breebaart {Am sterdam) deelde gele kaarten Uit aan Loeve (Excelsior M) en Kwakkel (Usselmeervo gels) Excelsior M: Grauwden Ra sens, Frehé (59 Robert Visser), Hazewmdus, Tom Vis ser, Lowe, Wiegmann, Van Buren, Louter [46. Van Stnen), Marys [46. Den Engels man), Bijkerk. Usselmeervogels: Verhoeve; Van den Berg. Hopman, Koopmanschap, Hui)gen. De Graaf, Kwakkel. Evre (46- Tehubuuluw) Van der Nooij, Kootjxtra (46. Koelewyn), Schollen (BO.Kanyeba). DoorWim Broere Schiedam In een matig duel boekten de volleyballers van eer- stedivisionist Rijnmond zaterdag middag in Sporthal Groenoord een 3-0 overwinning op Delta uit Delft: 15-13,15-13,15-7. De equipe van Dinco van der Stoep deelt nu met Orion de vijfde plaats van de ranglijst en is Delta voorbijge gaan. „Voor de wedstrijden tegen Slie- drecht en Delta hoef ik de spelers van tevoren eigenlijk niets te ver tellen," was na afloop de reactie van Van der Stoep. Verliezen van deze ploegen kan en mag volgens hem niet. Aanvoerder Ame Jager was het met de uitspraak van zyn coach niet helemaal eens. „Voor een wedstrijd tegen Sliedrecht hoeft hij ons niet op scherp te zet ten, maar dit Delta zorgt by ons niet voor extra spanningen," al dus de middenblokkeerder die al voor het tiende seizoen in Rijn- monds hoofdmacht optreedt en dat nog altijd sober maar goed doet. Voor dit jubileumseizoen had Jager nog even het idee dat zijn team hoge ogen zou kunnen gooien, al besefte hij heel goed dat het inpassen van vier nieuwe spe lers tijd zou vergen. .Natuurlijk speelde de basis al een aantal jaren met elkaar," zei Jager. „Maar behalve Leon Benne moesten de andere drie heel erg aan het niveau van de eerste divi sie wennen. Daarnaast lijkt de ploeg ook wat minder gretig, omdat een aantal spelers tegen woordig meer aan het hoofd heeft dan alleen studeren en volleybal. Twee keer trainen per week is voor ons het maximale. Ook voor mij geldt dat ik het volleybal niet meer op de eerste plaats heb staan. Daarom verbaast het mij ook niet dat het al snel duidelijk werd dat we dit seizoen geen rol bovenin kunnen spelen. We zijn aanvallend te veel afhankelijk van het optreden van libero-aan valler Jörgen Nielsen. Als hij in vorm is, kan geen enkele ploeg hem stuiten. Als hij iets minder op dreef is, kan niemand dat com penseren. Ten eerste omdat geen van ons die aanvalskracht heeft en ten tweede misschien vanwege het feit dat Jörgen wel heel veel gelanceerd wordt. Nu is Dinco, die het dit seizoen heel goed doet, aan het proberen om de buitenaanval te versterken." Tegen Delta was h' ooral weer libero Jörgen Nit die zijn ploeg op ouderwetse wijze aan de punten hielp, „Nou vond ik Delta ook wel matig spelen," aldus Ame Jager, „want behalve de oude rot ten Gregor Baars (ex-Alcom) en Hans Foekens (ex-Rentokil) stel de het niet veel voor Van een sprankelende wedstrijd was evenmin sprake, al was dan aan het eind van de eerste en tweede set sprake van enige span ning. De gasten leidden in beide sets met 12-13, maar zagen Rijn mond twee keer setwinst boeken. In de laatste set was de ploeg van oud-international Ingrid Piersma volstrekt kansloos tegen Rijn mond: 15-7. Groningen De basketballers van Juventus speelden gister avond In Groningen de uitwed strijd tegen De Groene Uilen en keerden met een nipte neder laag huiswaarts: 89-91 (41-54). "Met de lange reis nog in de be nen moesten de Schiedammers het in de eerste hein aft eggen te gen de fel spelende Groningers. Na rust begon de ploeg een in haalrace, die in de slotfase net niet kon worden bekroond. Ro- nald van Ooijen blonk uit in aan vallend opzicht; 25 punten. Den nis Cleef heeft de pijp voorlopig aanMaarten gegeven De guard, die vorige week tijdens een wea- strijd zijn' koffers pakte,; kon rich niet meer voldoende moti veren. De vrouwen van Green Eagles verspeelden tegen Goba een vroege voorsprong (16-4). Na veerUg minuten kwsmen de basketballers uit Maassluis twee punten te kort 32-31 Mi randa, van Aalst maakte voor Green Eagles de meeste punten (12). Forward Corien Remten- Berkhout, eerder spelend voor Westland Stars, debuteerde. Door Ton deLeede Maasland In Maasland hopen de koriballiefhebbers, en dan vooral de aanhangers van ODO, op een klein wondertje. Na de overtuigende winst van ODO op naaste concurrent K30S (20-11) is het verblijf in de overgangsklasse in elk geval met een weekje ge rekt. „We leven nog," haalde ODO-coach Rob Siemer direct na afloop opgelucht adem, „en leg gen ons nog niet by degradatie neer." Tot het treffen met Korfbal Is Ons Streven (K30S) hadden de Maas- landse korfballers zegge en schrij ve twee punten bij elkaar ge schraapt. Het thuisduel met Nieu- werkerk had de Maaslanders de volle winst opgeleverd, het res tant louter kommer en kwel. De wedstrijden tegen de zogenaam de toppers in de afdeling gaven hoop, want er werd telkens met miniem verschil verloren. De par tijen tegen de 'mindere goden' daarentegen gingen meestal op knullige wijze verloren. „We zijn zeer gebrand op een overwinning," sprak ODO-coach Rob Siemer vooraf optimistisch, hoewel zijn klamme handen boekdelen spraken. „Ik baal na tuurlijk als een stekker van de laatste plaats op de ranglijst. Door een samenloop van omstandighe den zijn we op die laatste plaats beland. Vooral de blessures van Erik Passchïer en Martine de Jong hebben ons punten gekost Met name in de uitwedstrijd by KIOS speelde de absentie van Erik ons parten. Omdat het ver schil tussen het eerste en het tweede team, dat nu bovenaan in de reserve tweede klasse staat, zo groot is, kan ik bij blessures niet zo makkelijk uit het tweede team putten." „We scoren wel redelijk makke lijk," zocht Siemer naar oorzaken van de teloorgang van ODO. „Maar we krijgen veel te veel doelpunten tegen. Omdat we ook te weinig rebounds pakken, scoort de tegenpartij te simpel. We zitten natuurlijk wel in een vreselijk zware overgangsklasse met vier ex-hoofdklassers en De Meeuwen als heel sterke debu tant, Twee weken geleden bij Nieuwerkerk hadden we de pun ten moeten pakken. We werden nauwelijks verdedigd, eigenlijk in de zone, maar misten de factor geluk. Ondanks alle tegenslag blijft de ploeg positief. Tegen KIOS kunnen we eindelijk in on ze normale opstelling spelen, ter- Martinedo Jong (r) tracht de bal onder con trole te krij gen. De korf- balster van ODO Maas land scoorde één keer In dewinstpar- tij op concur rent KIOS. Foto Poter Moikenboer wijl zij hun belangrijkste speler, Patrick Blauw, missen. KIOS heeft veel talent en lengte. Die lengte is ons grootste probleem. Toch zie ik volop mogelijkheden voor ons." Siemer had niets te veel gezegd over zyn geïnspireerde achttal. Als een wervelwind vloog ODO uit de startblokken. De tegenstander uit Nieuw-Vennep opende dan wel de score in de vijfde minuut, daarna kon het slechts toekijken hoe ODO het initiatief nam en langzaamaan een gigantische voorsprong opbouwde. Pas na de twintigste minuut, net nadat Erik Passchier de stand op 8-1 had ge bracht, ontworstelde KIOS zich aan de ijzeren greep van het ont ketende ODO. ODO schoot iets minder scherp en KIOS krabbel de terug tot 94. Eindsprint Na de hervatting bracht vooral KlOS-invaller Peter Roelofs zyn ploeg terug in de race. Kleiner dan drie doelpunten liet ODO de voorsprong op KIOS niet worden. Met een niet te stoppen eind sprint werd de stand ten slotte op 20-11 in Maaslands voordeel be paald. „We hebben de wedstrijd in het begin gewonnen," straalde Rob Siemer na de kloeke overwin ning. „Wanneer je met 8-1 voor komt, kan het bijna niet meer fout gaan. Vooral over de inzet ben ik zeer tevreden en, om er één speler uit te lichten, over Olaf Passchier, In de tweede helft hebben, we als ploeg de partij gewonnen." Over de kansen op lijfsbehoud toonde Siemer zich hoopvol: „Niets is onmogelijk. Het is te ho pen dat alle clubs hun sportieve plicht doen. Wij hebben nu even als KIOS vierpunten en Nieuwer kerk heeft zes punten. Volgende week moeten we stunten in de thuiswedstrijd tegen KVS, dat uit gespeeld is voor het kampioen schap. Deze duidelyke overwin ning is een prima opsteker." Scores ODO; Enk Passchier (5), Andrê Pel- likaan (5), Lennard van der Vaart (3), Olaf Passchier (3), Mary PelitKaan (2), Marüne de Jong (1) en Monique van der Meus (1) Door Simon van Zuilen DeventerNa twee nederlagen weet De Korenbeurs weer hoe het zoet van een overwinning smaakt De Schiedamse tafeltennisvereniging haalde in Deven ter bij Swift uit met een 2-8 overwinning. De basis voor die verrassende zege werd vooral gelegd door Nermin Smajic, die opnieuw met een hattrick achter de tafel vandaan kwam. „Nermin is een klasse apart," erkent ook Mark Heemskerk de kwaliteiten van zy n teamgenoot „Maar gelukkig slaagden Aqan Karbaat en ikzelf enn om ook twee keer te winnen. Een 0-10 zege leek even haalbaar, maar 2-8 is toch wel een terechte uitslag." Zowel Karbaat, dit seizoen m de plaats van de naar het tweede team afgedaalde Hans Lingen, als Heemskerk verloor by een 7-0 voorsprong zyn laat ste party. Heemskerk boog voor Mark Hesseimg en Karbaat voor Stefan Serano. Heemskerk: ,Na die twee nederlagen was deze overwinning hard nodig We wasten dat Swift één van de zwakkere teams was, maar je moet het wel waarmaken." Na een zwakke competitiestart is Heemskerk (20) blij met zyn twee winstpartijen. „Ik kan beter presteren. Dit geeft een beetje vertrouwen voor het verdere verloop van de competitie. Naar boven kijken is er nog niet by maar de toon voor handhaving is gezet." De vrouwen van de Korenbeurs debuteren opvallend m de derde divisie. Sylvia Waterreus, Danielle Maas en Carola Thalen zyn na drie wedstrijden nog onge slagen. In Lichtenvoorde werd Litac met 2-8 van de tafel 'gevaagd'. Eerder had De Korenbeurs al twee keer met 64 gewennenwaardoor de ploeg zich op de tweede plaats achter koploper Argus heeft genesteld. Op 8 maart wordt thuis tegen Argus de eerstvolgende wedstrijd gespeeld. „Onze promotie iykt me wel terecht," zegt Daniélle Maas, die tegen Litac baareerste hattrick in de derde divisie scoorde. Ook Sylvia Waterreus won haar dne partyen, hetgeen zy in de derde divisie al eerder had gepresteerd. Carola Thalen moest twee punten af staan. De Korenbeurs weet dat de wedstryd tegen de sterkste tegenstander nog moet komen. Danielle Maas, met haar 17 jaar de jongste van het Schiedam se trio: „Dat weer m zullen blyven lykt nu welzeker. Misschien kunnen we bovenin meedoen en nog leu ke dingen beleven. Na de wedstrijd tegen Argus we ten we meer." Invallers Bij NOAD was Kees de Koning de grote man. De in valler uit het tweede team was goed op dreef en leid de het Schiedamse team met een zuivere hattrick naar een zege op het reserveteam van Nieuw-Ven nep: 64. Ronald van Kampen won twee partyen. Een andere invaller, John Braber uit het derde team, had met één winstpartij ook een belangrijk aandeel in de overwinning. Nijmegen De achterstand van KV Vlaardingen op koploper WION is met nog drie wedstrijd te gaan weer teruggebracht tot één punt WION ging op.ver- rassende wijze onderuit bij Het Zuiden (16-15), De korfballers uit Vlaardingen herstelden zich daarente gen knap van de nederlaag die het vorige week tegen WION opliep. In Nijmegen had KV Vlaardingen, net als in de thuiswedstrijd, geen kind aan Keizer Karei. Het qua lengte veredelde pupillenteam van Keizer Karei kreeg met 10-27 een flinke oorwassing van de ploeg van coach Jan de Jager. „We wisten van tevoren dat het voor ons een ideale wedstrijd was om van de klap van vorige week te her stellen," schetste De Jager. „Dat gold met name voor de vier spelers die zaterdagavond van de wintersport terugkeerden. Nadat we met 3-1 achter kwamen ont waakten we pas. We speelden vervolgens een heel goede wedstryd en oefenden constant druk uit. Na de rust, die we met een 4-14 voorsprong ingingen, bleven we gedreven spelen. Ook de junior-invallers Chantal van Dongen en Bas de Graaf maakten een goede indruk. Chantal scoorde zelfs een keer. Door de nederlaag van WION ligt de titelstrijd weer een beetje open." Roel van Leeuwen (9 treffers) en Hedi Mookhoek (7) waren de topscorers. BussumDe korfballers van CKC Maassluis behou den door hun krappe winst bij DOC hun titelkansen- 12-14. Door het gelijke spel van naaste concurrent Sagitta heeft Maassluis, met nog drie wedstrijden te gaan waarvan de laatste thuis tegen Sagitta, twee punten voorsprong genomen. Met Ab van Bruggen als vervanger van coach Frits Broers, die zelf compe- titieverplichtingen had, speelde Maassluis een ui terst stroef duel tegen DOC. „Je gaat toch anders de wedstrijd in," constateerde Maassluis-speler Edwin Zeegers. „Er staat iemand voor de groep, die een ander praatje houdt. Dus voor de zoveelste keer in deze competitie zaten we vanaf het begin helemaal niet in de wedstrijd. We konden gewoon geen vuist maken. Er was zeker geen sprake van onderschatting want we wisten maar al te goed dat DOC twee weken geleden nog van Sagitta had ge wonnen." Met nog tien minuten te gaan keek Maassluis tegen een 12-9 achterstand aan. Met invaller Rob Plomp in de ploeg ondernam Maassluis een succesvolle eind sprint die resluteerde in de 12-14 zege. Topscorers by Maassluis waren Martijn van der Wees (4 doelputen) en Dorine van der Hout (3). Vlaardingen Voor de derde opeenvolgende keer gingen de korfballers van Oranje Nassau op hun ge zicht. In eigen huis kon de ploeg van coach EdMayer Weidevogels niet weerstaan en ging de winst naar de tegenstander. 13-15. Vooral in de eerste helft liet Oranje Nassau zien dat het wel degelyk enige klasse in huis heeft. „We hadden de wedstrijd helemaal in handen," was Mayer vol onbegrip. „We stonden voor en hielden het verschil steeds op twee doelpunten. Toch bleef er on rust in de ploeg. Ze willen het liefst binnen tien se conden twee keer scoren en dat kan gewoon niet. Ze hebben geen geduld. Dan raken ze de bal veel te snel kwijt en kan de tegenstander scoren." Weidevogels profiteerde in het tweede deel optimaal van de Vlaardingse onrust en kwam op voorsprong. Bij de stand 13-14 kreeg Oranje Nassau volop kansen en miste John van Pelt zelfs een strafworp. „Eerst gingen we voor de titel," aldus Mayer, „nu kunnen we zelfs nog degraderen. Ik moet er toch niet aan denken om met deze ploeg uit de derde klasse te ver dwijnen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4