13 r Weer uitstel van Berlijnse muur Veelschrijver Struijs speurt naar nieuws in de historie Fusieperikelen Bankmarathon voor de Cliniclowns Kralenboompjes maken in Kluphuis Oost Tentoonstelling over natuur Bingo en disco voor kinderen Aquarellen van Louise Reijnhout Vergeten stempeltje vertraagt bouw woningen en parkeergarage in Vlaardingen Rotterdams Dagblad Dinsdag 11 februari 1997 SVV en SMC één dub. Deltasport, Fortuna Vlaardingen, TSB één voetbalclub. Atletiekvereniging Fortuna, de atletïektak van de Rot terdamse Ontspannings Vereniging Shell. (FtOVS) plus triathlonver- eniging Rijnmond één atletiekvereniging. De fusieperikelen zijn he den ten dage niet van de lucht. Waar dat 'm in zit, is niet moeilijk ver klaarbaar. Clubs missen door het wegvallen van de gokkasten een aanzienlijk deel van de inkomsten, de ouders droppen hun kinderen tegenwoordig op de club en komen ze tegen de avond weer halen in plaats van meermalen proostend op de overwinning van zoonlief de kantinekas te spekken. Het kader Iaat het ook steeds meer afweten en dat heeft weer alles te maken met het feit dat de clubs in hun am bities hogerop te willen jongens van buitenaf aantrekken, de club mensen het eerste elftal daardoor niet meer herkennen en daarom de band met de vereniging laten verslappen. Een fusie lijkt het enige redmiddcL En als je het goed doet, kan er iets moois groeien, Neem nou SW en SMC. SMC wil hogerop en een bij de hoofdklasse-status passend onderkomen. SW heeft dat, maar geen poen en weer wel jeugd, dus er kan een grote dub ontstaan. Maar groot is ook niet alles. Er moet kwaliteit neer worden gezet. Een dub waar straks weer heel Schiedam voor uitloopt Verbouw het dubhuis en de opstallen en leg er een kunstgasveld met verlichting aan, zodat de hele winter door de Harga-clubs kunnen trainen en oe fenen. Over pecunia hoeft men waarschijnlijk niet in te zitten, want voor de tweede Beneluxtunnel en de aanpassing van de infrastruc tuur heeft Rijkswaterstaat waarschijnlijk best wat duiten over. 'Het best bewaarde geheim in Schiedam van de laatste jaren' heb ik er gens over de geplande fusie gelezen. Maar of de betrokken dubs daar nu blij mee moeten zijn, valt te betwijfelen. Het zou natuurlijk zo kunnen zijn dat de leden het idee krijgen dat alles al lang en breed was bekokstoofd, zonder dat ze hun mening hebben mogen ventile ren. Maar hoe dan ook, als je het my vraagt mag die zondag-hoofd klasser er komen. En dan daar in die Vlaardingse Broekpolder een toffe zaterdag-hoofdklasser erbij en we hebben in het Waterweg-ge bied twee publiekstrekkers. Oei, nu vergeet ik bijna nog Excelsior Maassluis. SANDER SONNEMANS Vlaardingen De ING Bank Vlaardingen aan het Verploegh Chas- seplein I m Vlaardingen houdt een 'bankmarathon' ten bate van de Stichting Cliniclowns Vlaardingen. Tot en met zaterdag 22 februari zal de 'bankmara thon' onafgebroken doorgaan, dus ook op zaterdag en zondag, tussen 09.00 uur en 22.00 uur. Er kunnen afspraken gemaakt worden voor een persoonlijk ge sprek met een accountmanager particuliere relaties. Naast deze gesprekken worden er in die pen ode inte ressante bijeenkomsten gehouden. Voor elke af spraak of bezoek aan een bijeenkomst maakt ING Bank Vlaardingen een bedrag over aan de Stichting Cliniclowns Nederland. De Stichting Cliniclowns Ne derland heeft als doel ernstig zieke kinderen in Ne derlandse ziekenhuizen ontspanning en afleiding te bezorgen. Kun werkwijze heeft succes. Voor meer in formatie over de bijeenkomsten of vooreen persoon lijke afspraak met een accountmanager particuliere relaties kan het volgende nummer worden gebeld: ING Bank Vlaardingen: (010)4451718. In Kluphuis Oost wordt een cursus kralenboompjes maken gegeven. Bij de cursus worden van kleine kralen bloemstukjes, waterlelies, bonsaiboompjes en andere soorten bloemen en boompjes gemaakt. Het materiaal kan goedkoop worden aangeschaft via de docente. De cursus kost per blok van zes lessen 25 gulden. Met een Rotterdampas krijgt u 25 procent korting. De lessen zijn op dinsdagmorgen van 9.30 uur tot 11.00 uur. Kinderopvang is mogelijk. Men kan kijken in Kluphuis Oost aan de Gahleistraat 86, telefoon 4735435. Op de zolderverdieping van d' Oude Koestal in 's- Gravenzande is tot 1 juni de nieuwe wisseltentoon stelling Taal en Teken van de Natuur* te zien. In de expositie wordt aandacht besteed aan alle manieren waarop planten en dieren iets duidelijk maken. Zo worden er vergelijkingen getrokken met de manier waarop mensen dat doen. Ook wordt getoond dat die ren kleur, houding, geluid en geur gebruiken om boodschappen door te geven. Met veel voorbeelden en foto's wordt de bezoeker een handvat gegeven om in het Staelduinse Bos rond te kijken en zelfkennis te maken met taal en tekens van de natuur. Het bezoekerscentrum d' Oude Koestal aan de Pep pellaan 4 ligt centraal in het Staelduinse Bos en wordt beheerd door de vrijwilligers van de vereni ging "Vrienden van het Staelduinse Bos'. Om hun werk in stand te houden zijn nieuwe leden altijd har telijk welkom. Het bos is een gebied van het Zuidhol lands Landschap en is vrij toegankelijk. d'Oude Koestal is geopend op zaterdag van 13.00 tot 26.ÖG uur en op zondag van 11.00 tot 16.00 uur. De tentoon stelling is gratis. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van derJagt, Marietta Olsthoorn, Jan Rozendaai, Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SartderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 De speeltuinvereniging 'In 't Park' in Park Nieuw- land houdt een kinderbingo- en disco. De kinder bingo heeft op de eerste en de derde woensdag van de maand plaats. Deze begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Op de tweede en de vierde woensdag van de maand wordt er een kinderdisco gehouden. Voor leden van de speeltuin js de toegang gratis. Voor niet-leden is het een gulden, De speeltuin is ook geschikt voor kinderfeestjes. In formatie hierover bij de beheerder van de speeltuin, mevrouw Van Opijnen, telefoon 4264958. In de wandelgangen en de hal van Koningshof zijn aquarellen te bezichtigen van Louise Reynhout. Zij richt zich vooral op de onderwerpen in de natuur zo als vogels, landschap, paddestoelen, pompoenen (uit eigen tuin) en bloemen. De tentoonstelling is tot be gin maart te bezichtigen tijdens de openingsuren van Koningshof aan de Uiverlaan 20 in Maassluis. De Koningshof is van maandag tot en met vrijdag van 13.0Ö.tot 23.00 uur geopend en zaterdag en zondag van 09.00 tot 13.00 uur. Door Menno Haddeman Vlaardingen Een soort Ber lijnse muur met ingemetsel de luchtroosters waar een giftige en stinkende benzine lucht uit komt. Dat is waar de bewoners van de Dijksteeg en de Maassluissedijk in Vlaardingen bang voor zijn. Achter hun tuinen, op een stuk kaalslag, moet inge klemd tussen honderd wo ningen binnenkort een par keergarage verrijzen. De be woners zijn bang dat die ga rage hun woongenot ernstig zal beïnvloeden. Alleen een uitspraak van de Raad van State zou de plannen van de gemeente nog kunnen stop pen. En dat bleek afgelopen vrijdag nou net het geval. Euforisch waren de bezwaarma kers echter niet. De reden van de stopzetten was niet die waar zij op hadden gehoopt. De voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van Sta te, die tijdens de zitting het eerste uitwerkingsplan van het Vlaar dingse Stadshart onder ogen kreeg, ontdekte direct een fout in de stapel papieren. Tot zijn verba zing had een verkeerd gemeente lijk orgaan, namelijk de gemeen teraad, het uitwerkingsplan vast gesteld. Dit had eigenlijk door het college van burgemeester en wet houders moeten gebeuren. Tot overmaat van onzorgvuldigheid hadden ook nog eens Gedeputeer de Staten de fout over het hoofd gezien en de door de gemeente gevolgde procedure goedgekeurd. De rechter kon daarom niets an ders doen dan het eerste uïtwer- kingsplan Stadshart nietig ver klaren. Geschrokken De gemeente Vlaardingen. toch enigszins geschrokken van de uit spraak van de Raad van State, is op dit moment hard bezig met uit te zoeken welke weg nu moet wor den' 'bewandeld. - Waarschijnlijk komt heter op neer dat de gehele procedure moet worden overge- De bebou wing van de voormalige parkeer plaats aan de Dijksteeg in het centrum van Vlaardin gen laat door de uitspraak van de Raad van State op nieuw op zich wachten. Foto Roel Dijkstra daan en dat kan wel enkele weken in beslag nemen. „De uitspraak geeft ons niet zo veel duidelijkheid," vertelt be woonster en bezwaarmaakster H. C. Vonk. „Wij krijgen nu in elk geval de tijd ons beter voor te be reiden. Als de gehele procedure over wordt gedaan zitten we over drie maanden opnieuw, zij het be ter ingevoerd, in Den Haag bij de Raad van State. Hopelijk gaan we dan wel in op de inhoudelijk be zwaren die we tegen de nieuw- bouwplannen hebben." Het meest bevreesd zijn de bewo ners voor de plannen van de ge meente om een vierenhalve meter hoge parkeergarage te bouwen. De garage wordt aan het eind van de tuinbes van de bewoners van de Maassluissedijk neergezet. Het uitzicht op een stenen muur is volgens hen niet erg prettig. Daarnaast komen er in de wand luchtroosters. De parkeergarage wordt uitgerust met een modem luchtverversingssysteem. Door de roosters in de muur wordt schone lucht de garage ingezo gen. De vuile lucht van uitlaatgas sen komt op het dak weer uit het gebouw. De bewoners zijn er echter niet zo zeker van dat de vuile lucht alleen uit het dak naar buiten komt. Zij zijn bang dat ook uit de gaten in de muur uitlaatgassen worden ge blazen. Vonk: „We hebben kinde-, ren die in de tuin spelen. Het is geen prettig idee dat zij dat in de benzinedampen moeten doen. Bovendien ligt onze slaapkamer aan die kant van het huis. Wij zijn er dus echt niet blij mee," Volgens M. Engelaar van de ge meente Vlaardingen is het abso luut niet zo dat uit de roosters in de muur uitlaatgassen komen. Verschillende onderzoeken wij zen dat volgens hem uit. Hij be grijpt niet zo goed waar de bewo ners zich druk om maken. Over de fout die de gemeente met de procedure heeft gemaakt is hij ook duidelijk. „Het enige dat in het dossier ontbrak was een stem peltje," vertelt Engelaar. „Een stempeltje dat aangeeft dat het college van b en w het uitwer kingsplan heeft vastgesteld. Dat heeft zij namelijk wel gedaan, al leen is het stempelen achterwege gebleven." De reden daarvoor is volgens de ambtenaar de verwarring die ont stond nadat er wat dingen in het plan werden gewijzigd. In eerste instantie was het namelijk de be doeling dat alle bestaande bouw rondom de Dijksteeg en de Maas- sluisedijk zou worden gesloopt om plaats te maken voor de nieuwbouw. Van sloop werd in het Stadshartplan ook uitgegaan. Toen bleek dat een aantal wonin gen uit historisch oogpunt zou worden behouden, moest er aan het orginele plan het één en ander worden gewijzigd. „De gemeenteraad had die wijzi- gmgsbevoegdhetd en heeft daar ook gebruik van gemaakt. Zij hebben dus het door b en w vast gestelde uitwerkingsplan veran derd. Het enige dat mis is gegaan is het stempeltje dat b en \vop het formulier hadden moeten £ett$." Nu is het net alsof het coüége'het plan niet heeft vastgesteld, maar dat de gemeenteraad dat heeft ge daan." Ook bij de provincie is het één en ander mis gegaan. Daar had men de fout die bij de gemeente werd gemaakt, moeten opmerken. Vol gens een woordvoerder is er in derdaad iets mis gegaan. Hoe dat komt, kan hij niet zeggen. Het blijft mensenwerk, weet hij te melden. Volgens hem ligt de zaak echter wel iets genuanceerder dan de ambtenaar van de ge meente doet voorkomen. „Er ont brak meer dan alleen een stem peltje. Het resultaat blijft echter het zelfde. De procedure moet waarschijnlijk opnieuw worden gevoerd." Hoe lang dat in beslag neemt, kan zowel de ambtenaar van de ge meente als die van de provincie nog niet zeggen. Duidelijk is wel dat het -door de langzaam op gang gekomen verkoop van de woningen en de vorstperiode- toch al zo door vetraging geplaag de nieuwbouwproject aan de Dijk steeg nog weer wat langer op zich Iaat wachten. Door Ben van Haren Vlaardingen De eerste globale telling kwam eind vorig jaar uit op 105, maar een inventarisatie van de computergegevens eindigde met nummer 166 en al pratende komen we tot de conclusie, dat aan waarschijnlijk zelfs wel 200 historische publicaties de naam van Matthjjs A Struijs is verbon den. Toch is hij amper twintig jaar geleden begonnen met schrijven. Onlangs verscheen een imposant boekwerk (350 pagina's), waarop hij terecht trots is, 'Om een bevae- ren schip te maecken' beschrijft de geschiedenis van de Vlaar dingse scheepswerven vanaf het begin in 1552 tot het eind in 1988, Het is een rijk geïllustreerd na slagwerk, dat vier eeuwen verbon denheid van Vlaardingen met de zee en ander water weergeeft. Nauwgezet en met aandacht voor de techniek, de nevenbedrijven en de mensen die zich ermee be zighielden. Struijs stelde het boek samen, schreef het leeuwendeel van de tekst en zocht de illustraties op. Hij benutte daarbij ook kennis en publicaties van andere in scheep vaarthistorie geïnteresseerde Vlaardingers als Peter Zuydgeest, Daan van Os, Andries Moerman en Luc Heijboer. „Als ik iets vind, moet ik het kwijt. Ik moet erover praten en het op papier zetten. Ook als men sen mij vragen om een historische bijdrage, kan ik geen 'neen' zeg gen. Zo zit ik nu eenmaal in eikaar" aldus verklaart de Vlaar dingse archiefmedewerker zijn hoge publicatiescore. Drukker Hij heeft vroeger nooit gedacht dat hij een belangrijk chroniquer van de plaatselijke historie zou worden. Weinig Vlaardingers zul len het zich kunnen voorstellen, omdat ze 'meneer Struijs' als vxaagbaak in het Stadsarchief hebben leren kennen, maar hy heeft langer ander werk gedaan dan archiefarbeid. Dein 1939 in de Vlaardingse Oost- wijk geboren Thijs, zoals hy door vrienden en familie wordt ge noemd, ging als zoveel leeftijdge noten van de vglo naar de am bachtsschool om het vak timmer man te Ieren. Op zijn veertiende Thijs Struijs thuis achter zijn computer:'Historie is helemaal nietdoods. Je staattelkens voor nieu- we verrassingen'. Foto Roei Dijkstra begon hij echter een loopbaan als drukker en bij drukkerij Vlaar dingen klom hij op tot voorman- drukker. Uiteindelijk belandde hij daar op het kantoor. Zijn belangstelling voor archief onderzoek was in die tijd wel al gewekt. Zoals met zovelen begon het ook bij hem met snuffelen naar gegevens over de eigen voor ouders. Hij werd een vaste bezoe ker op het Stadsarchief, vond hét interressant en solliciteerde der halve naar een functie die werd aangeboden. Ze wilden hem ech ter niet hebben. „Jij hebt toch een goede baan," kreeg hij te horen. Daarover klaagde Struijs ook niet. Na zyn vertrek bij de drukkerij, waar hij vijftien jaar werkte, was hij in de administratieve sector bij een bank terecht gekomen. In zijn vrije tijd frequenteerde hy echter nog steeds het Stadsarchief. Hy Onldekie by zyn stambomen-on derzoek bijvoorbeeld dat er infor matie over acht- a negenhonderd Struysen te vinden is. Hij zocht er ook naar gegevens in verband met het 10-jarige bestaan van de kerkkrant, waaraan hij ai jaren meewerkt. De vorige archivaris, Theo Poel stra, begreep heel goed welke waarde Thijs Struijs voor het Vlaardingse Stadsarchief kon hebben. Hij haalde met hem een man binnen aan het Emaus die in teresse had in de Vlaardingse his torie, hierover reeds een ruime kennis had vergaard, maar boven dien de stad en zijn merkwaardig heden op zijn duimpje kende. Strays had, behalve als schooljon gen, ook in het begin van zijn dienstverband by de drukkerij als loopjongen de stad op het mo ment van verandering doorkruist. Hij kende de middenstand, het kerkelijk leven, de visserij en an dere onderdelen van het plaatse lijke maatschappelijk leven. „Ik ben cursussen gaan volgen en heb toen veel bronnenkennis op gedaan. Verder kwamen myn gra fische en administratieve erva ring in mijn vorige banen goed van pas." vertelt Struijs. Zijn eerste publicatie dateert uit van zijn vader. Hij maakte er ko pieën van, die hy verspreidde on der familieleden. Dat leverde nieuwe reacties op. welke hij kon verwerken in een publicatie van de Historische Vereniging Vlaar dingen in het kader van het 700- jarig bestaan van de stad over 'Het geslacht Struijs te Vlaardin gen*. Inmiddels heeft hij de oud ste voorouder van vader getra ceerd in 1618 en van moeder (Van Witzenburg) in 1625, allebei in Vlaardingen. Van de Historische Vereniging Vlaardingen (HVV), die zich in eerste instantie bijna uitsluitend afficheerde als tegen standervan alle sloop, wilde Thijs Struijs aanvankelijk niks weten. Hij is lid geworden nadat hij zich kwaad had gemaakt over de onno dige sloop van een pakhuis met winkeltje in de Smalle Haven straat, waar nog steeds niks is her bouwd. Toen hy eenmaal in de HW zat, werd hij daar ook actief. Want dat is de aard van het beestje. Later volgde de archeologische werk groep Helinium. Hij was betrok ken bij publicaties, verzorgde dia avonden en werd steeds vaker ge vraagd medewerking aan iets his torisch te verlenen. In dc jaren tachti" mi1** „n*? om vijf of zes verschijningen per jaar, maar in het lopende decenni um steeg het boven de tien. In 1991 zestien, in 1995 zelfs achttien en vong jaar ook zoiets. Daar naast verzorgde hij tussen 1988 en 1993 ruim tweehonderde histori sche radiopraatjes voor Omroep Vlaardingen en leverde hij tek sten voor plaatselijke autoritei ten. Thijs Struijs is inmiddels aan zijn tweede computer toe en de kasten en boekenplanken in de woning, die hij met zyn zuster deelt, pui len uit. Bijna elke avond van ze ven tot twaalf, grote delen van het weekei nde en op de vaste vrije da gen die hij sinds vorig jaar geniet, is hij bezig. Meestal met het verle den, hoewel hij ook actiefis in zijn kerk, waar hij ouderling, tweede scriba en diaken is. Bij de telling van zijn publicaties komen sommige onderwerper, meermalen voor. „Maar ze zijn nooit hetzelfde," benadrukt Struijs. „Speuren in historische bronnen vind ik het leukst en ze ker als ik weer nieuwe facetten ontdek. Zo was de eerste versie voor het boek 'Om een bevaeren schip te maecken' al jaren gele den kiaar, maar heb ik het telkens opnieuw aangepast." „Kort voor drukkerij Stout be sloot tot uitgave, stuitte ik in het archief op een pakket informatie over de werf van Pot, die een kleinzoon van Joost Pot opschreef in 1955 en die Jaap Kolkman (alias Fenand van den Oever) voor hem heeft bewerkt. Het was verzegeld onder de voorwaarde dat het pas dertig jaar na het overlijden van betrokkene geopend mocht wor den. Op 11 november 1987 was die termijn verlopen, bleek me. Ik heb het pakket vorig jaar meege nomen naar een hotel in Brabant om te bestuderen en maak er, in overleg met nazaten van de fami lie Pot, passend gebruik van. His torie is helemaal niet doods. Je staat telkens voor nieuwe verras singen." Op dit moment is Thijs Struijs vrijwel klaar met een boekje over De Hoge Werf, werkt hy mee aan een volgend jaar uit te geven boek over de Grote Kerk en heeft hy een publicatie voor het kastelen- boek over Zuid-Holland in voor bereiding. Eindelijk is het ervan gekomen kastelen zi'n ?J ia- ren zijn passie. Illustraties, be schrijvingen, foto's en dia's van alle Nederlandse, maar ook van vele buitenlandse kastelen heeft hij in de afgelopen jaren verza meld. Hij bezocht er ook velen, voor zover hij tijd kon vinden tus sen het schrijven over de Vlaar dingse historie door. Dinsdag 11 februari SCHIEDAM Dc 4 Molens. Sluibngsbal. Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Muziekcentrum OpMaati Voor speelavond keyboard. 19.30 uur. ROTTERDAM Luxor Theater. The Rocky Horror Show, 20.15u. De Doelen. Kl.z. Stnjkkwartetien, 20.15u. Dizzy. The international JazzTrio, 22u. Theater Zuidplein. Gr.z. Het Voik in Dothan. Lantaren 2. In de eenzaamheid van de Katoenveiden, 22u. R'damse Schouwburg. Gr.z. les Ballets C de la B/Het Muziek Lod, 20,15u, KLz, Wagner-avond,20.30u. Venster 2. Deüjkenverbrander, 19.30u. Woensdag 12 februari SCHIEDAM Woon- en zorgcentrum Thurlede. Bingo. 14.0ÖU. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal, lachspectakef- show met Bassie en Adriaan, 14.00u. Muziekcentrum OpMaat. Voorspeelavond accordeon, key board, piano. 19,30 uur. MAASSLUIS Wethouder Smithal. Demonstratie darten met Schotse wereldkampi oen, 20.00u.TheaterSchuurKertu De Lucifer met Brommen, 14.00u. De Doelen, Hal gr.z. Lunchconcert, 12.45u, Ki.z. Schubertiade.20.15u. De Buurman. Jamsession, 19u. Luxor Theater. The Rocky Horror Show, 2Q.15u. R'damse Schouw- burg.Gr.z. Ucht, 20.15u. Hotel New Yorfc, Balzaal. Afscheid, 20.30U.' Theater Zuidplein, Kl.z. Jan Rot Hans Breetveid, 20.30u, Gr.z. On- deraardsen, 20.15u. Lantaren 2. In' de eenzaamheid van de katoenvel- - den, 21u. Lantaren X. De Chdtel Norton, 20.30u. Venster 2. Kinder matinee, 14u. De Larenkamp. Kin dertheater muzikale kmdercomedie, 14u. Romeynshof. Kindertheater Graat en Hermien, 14u. Zaal de Unie, Kijk Luister Kinderfilmfesti val, 14,30u. Venster 2. De Lijken- verbrander, 19,30u. Nederlands Architectuurinstituut. Symposium Nederland naar school. Zaal de Unie. NCRV Volgspot üve,20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Extreme measures' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Ca lypso 2: The portrait of a lady' (16) dag. 18.15-21.15, di. ook 12.45- 15.30. Calypso3: 'SecretsandUes' (al) dag. 18.15-21.15, dl, ook 12.45-15.30. Cinerama 1: The first Wives Ciub' (al) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: The nutty professor' (al) dag. 13,15-16- 18.45, The island of dr, Moreau' (16) dag. 21.30. Cinerama 3: 'Evita' (al) dag. 12.15-15.15-18.15- 21.15. Cinerama 4: The long kiss goodnight' (16) dag 18.45-21.30, di.ook 13.15-16. Cinerama 5: 'Cou- - rage under fire' (16) dag 18.45- 21.30, di. ook 13.15-16. CorsoT 'First Stnke' (16) di.wo.13.15-16- 18.45-21.30. Imax Theater: 'Spe cial Effects' (a!) dag 14-16. 'Survival Island' (al) dag. 15. 'Star Trek: First contact'(12) dag 17.30-19.45-22. Venster 1: Trees Lounge' (al) dag. 20-22 wo.ook 14.30. Venster 2: - 'De zaak van Traan" They destroyed al! the Roses' 'Man on the Roof 'De Wolkenfabnek' di. 20. Venster 3: 'Bound' (al) dag. 20-22 wo. ook 14.30. Venster 4: 'De Lijkenver- brander' (a!) di.wo, 19.30 wo.ook 14.30 'Kinderen van gietijzeren go den' (al) di.wo. 21.30. Lumière 1: 1 'Ransom' (16) dag 13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 2: 'Dragon- heart' (a!) dag. 13.15-16-18,45- 21,30. Lumière 3: 'Daylight' (12) dag. 18.45-21.30, di.ook 13.15- 16, Lumière 4: The Glimmerman' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30, Rexane:'Porno prooi't/m wo.doorl- .voorst. Pathé: 'Star Trek: First con- tact' (12) di.wo. 11.50-14.15- 16.40-19.05-21.30. 'Evita' (al) di- .wo 11.40-15-18-21. 'Sleepers' (16) dr.wo. 17-50-21.10 di.ook - 11.40-14.10 The First Wives Ciub' (al) di.wo.11.45-14.15-16.45- 19.15-21.45. 'Ransom' (16) di.wo. 11.30-14-16.30-19-21.30. 'Inde pendence Day' (12) di.wo, 11.20-" 14.25-17.35-20.45. 'Shine' (al) di- .wo. 11.40-14.15-16.45-19.15- 21.45. Kindermatinees: Calypso 2: 'De klokkenluider van de Notre Dame- 'wo. 13.15-16, Calypso 3: The Leo pard Son'wo. 13.15-16. Cinerama 4:'DeKIokkenluidervandeNotreDa- me' wo. 13.15-16. Cinerama 5: 'Matilda' wo. 13.15-16. Lumière 3: 'De avonturen van Pmokkio' wo. 13.15-16. Pattié:'De klokkenluider van de Notre Dame' (al) wo. 11.45- 14.30. informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: Q1Q -4004 444

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3