Sportraad wil geordend wildparkeren voor hal PvdA zet Zijdeveld steviger in het zadel VVD vindt Palestijnen 'heel gewone Vlaardingers' Regeltjes hGuden Melkert-banen leeg Schotse wereldkampioen darts drinkt én dart in Maassluis PEC gaat op in Albeda College Weerkanaal op kabel Schiedam Sociaal-democraten Schiedam in rustiger vaarwater Botuiisme onder eenden Jongen beroofd van spullen Babbeltruc mislukt Onderzoek naar wijkveiligheid Indringers verjaagd Schiedam Wild parkeren moet mogen. Dat vinden de leden van de Sehiedamse sportraad. Aange zien rond de sporthallen Margriet en Groenoord en het gelijknami ge zwembad zo weinig plaatsen voor de voertuigen zijn moet de politie het bonnenboekje vaker in de zak houden. Wethouder L A Hafkamp staat niet negatief te genover het plan van de sport raad. Hij is bereid om over het ge ordend wildparkeren binnenkort een gesprek te voeren met de raad en de politie. De Schiedsame agenten zijn een beetje huiverig voor het voorstel van de raad om voor de sporthal len dubbel of in de berm te parke ren. Eij zijn bereid naar oplossin gen te zoeken, maar wild parke ren kunnen zij niet toelaten. „Wij willen best een gesprek aan gaan," vertelt de woordvoerder van de Sehiedamse politie. „In steek van een gesprek kan echter niet het bonnenboekje zijn. Wan neer op plaatsen wordt gepar keerd die daar niet voor zijn be doeld gaan we over tot bekeuren. Wel kan met ons worden gepraat over het ereeren van extra plaat sen. In een groenvoorziening bij voorbeeld." De woordvoerder benadrukt dat de politie niet de boeman wil spe len. Het is volgens haar zeker niet zo dat de agenten met opzet tij dens grote evenemeneten gaan controleren omdat er dan veel te bekeuren valt. „Het is juist an dersom. Tijdens de evenementen wordt er zodanig fout-geparkeerd dat gevaarlijke situaties ontstaan. Om dat te proberen te voorkomen schrijven we bonnen uit. Ook la ten we in de sporthallen omroe pen dat we gaan bekeuren zodat bezoekers nog de tijd hebben hun auto's weg te halen." Geen promotie J. Groen, vice-voorzitter van de sportraad, vindt het beleid geen promotie voor Schiedam. Aan alle kanten is de gemeente volgens hem bezig de sporthallen annex evenementenhallen te exploite ren door er nationele gebeurtenis sen plaats te laten vinden. Groen noemt de motor- en kattenbeurs. „Maar ook de sportevenementen, zoals het belangrijke handballoer- nooi," vertelt hij. „Uit het hele land kwamen toen bezoekers naar sporthal Margriet. Ze konden ner gens hun auto parkeren. Dat is toch geen reclame voor Schiedam." De sportraad heeft het college van burgemeester en wethouders van Schiedam nu een brief gestuurd waarin ze aandringen op een op lossing voor het parkeerpro bleem. Er zouden bijvoorbeeld ex tra parkeerplaatsen rondom de sporthallen kunnen komen. „Dij sporthal Margriet kunnen b> voorbeeld onder het viaduct meer parkeermogelijkheden worden gemaakt. Ook zou de mogelijk heid er moeten zijn om voor de sporthallen geordend dubbel en in de berm de auto te parkeren. Medewerkers van de Bedrijfsge- meenschap Schiedam (BGS) kun nen dan toezicht houden dat op een ordentelijk manier wordt ge parkeerd. De manier waarop het nu gaat is een slechte zaak." Wethouder Hafkamp onderkent de parkeerproblemen voor de sporthallen. Hij vindt echter niet dat de situatie overtrokken moet worden. „Ik constateer dat er te veel auto's zijn en te weinig par keerplaatsen rondom de sporthal len. Toch vinden er maar een handjevol grote evenementen per jaar plaats. Wij hebben met de po litie afgesproken dat zij niet on aangekondigd gaan bekeuren. Een paar weken geleden is dat tij dens examens in één van de sport hallen helaas fout gegaan. Toen is de politie zonder mededeling gaan bekeuren." Hafkamp is bereid te praten over de optie om gereguleerd wild te parkeren rondom de hal. „Parke ren buiten de vakken zou tijdens grote evenementen toegestaan kunnen worden. Om ervoor te zorgen dat er geen gevaarlijke si tuaties ontstaan kunnen toezicht houders worden benoemd. Het idee van de sportraad om daar voor Melkertbanen of medewer kers van de BGS in te zetten vind ik een goede suggestie." Hafkamp wil binnen twee weken een gesprek voeren met betrok ken partijen over de sporthallen, omdat dan het volgende evene ment wordt gehouden. Schiedam Het aantal televisie zenders op de Sehiedamse kabel wordt opnieuw uitgebreid. Met in gang van maart zijn het Weerka naal en BBC World tc zien. Beide zenders zijn overigens nu ook al regelmatig te bekijken. Het gaat om proefuitzendingen, die kun nen wegvallen en waarvan de ge- luidsk valiteit nog met optimaal is. Met ingang van maandag 17 fe bruari is in Schiedam - net als in de hele regio- TV Rijnmond te zien. de nieuwe regionale zender die Stads TV vervangt. Als com promis moet TV-Plus verdwijnen. BBC World is de commerciële dochter van de Engelse publieke omroep BBC. Het kanaal kan in 147 landen worden ontvangen door 46 miljoen huishoudens. De zender is de concurrent van CNN, maar kleinschaliger. BBC-World is druk bezig om voet aan de grond te krijgen m Nederland. Op de zender zijn 24 uur per dag nieuwsuitzendingen te zien. BBC-World zit sinds vorige maand op de Rotterdamse kabel en is al een paar maanden te zien in Den Haag en Delft. De Schiedammers kunnen vanaf volgende maand ook de hele dag naar het weer kijken. Het Weerka naal is een televisiestation waar 24 uur per dag over het weer wordt gepraat. Naast de geijkte weerpraatjes wordt de zendtijd gevuld met documentaire over bijzondere weersverschijnselen. Met het kanaal is vorig jaar be gonnen. Tot voor kort was het Weerkanaal alleen te zien in Gel derland en delen van Noord-Bra bant en Limburg. Door Pieter Vermaas Schiedam Zonder noemenswaardige problemen is het zit tende PvdA-bestuur gisteren in het zadel gebleven. Op de le denvergadering van de afdeling Schiedam boekte voorzitter C. Zijdeveld zqlfs een ruime overwinning op tegenkandidaat J. W. Mennink: 33 stemmen tegen 23. Daarmee lijkt de PvdA ook bestuurlijk in rustiger vaanvater gekomen. De periode van onrust beleefde zijn hoogtepunt in 1994. Verdeeld heid binnen de PvdA leidde tot het vertrek van vier van de acht raadsleden en tot het aftreden van een deel van het bestuur. Gevolg was dat hut landelijke partijbe stuur onder leiding van Felix Rot ten aerg zich intensief ging be moeien metde spartelende Sehie damse sociaal-democraten. Die landelijke partijtop zag oud wethouder Zijdeveld in november 1995 met de hakken over de sloot gaan. Tegenkandidaat Mennink versloeg hij in die bestuursverkie zing met slechts één stem ver schil. Een wankele basis, die de laatste maanden nog wankeler leek te worden toen het invloedrij ke oud-Eerste Kamerlid J. Simons binnen de partij forse kritiek uitte op het bestuur. Dat zou de leden te weinig raadplegen, waardoor de PvdA-fractie teveel 'in de lucht zou komen te hangen', fn het par tijblad Voorwaarts adviseerde Si mons Zijdeveld op te stappen, waardoor de jongere garde aan in vloed zou kunnen winnen. Ook andere partijleden steunden gis teren de kandidatuur van J.W, Mennink. „De jeugd heeft de toe komst," en „vergrijzing moet Wor den tegengegaan", meenden zij. Maar gisteravond bleek de positie van Zijdeveld binnen de PvdA juist sterker geworden. Niet al leen werd het oude bestuur glad jes herkozen, ook bleef het tumult uit, waarmee PvdA-ledenvergade- ringen gepaard plegen te gaan. Mennink en Simons, die zich aan vankelijk kandidaat had gesteld voor het penningmeesterschap, trokken direct na de herverkie zing van Zijdeveld hun kandida tuur in voor een plek in het alge meen bestuur. „De leden," sprak Simons de vergadering toe, „heb ben immers duidelijk gekozen voor continuering van dit be stuur. In het licht hiervan is het voor het nieuwe dagelijkse be stuur niet wenselijk dat ik lid van het algemeen bestuur zou wor den." Zijdeveld, die vooraf al een 'goed gevoel' had, toonde zich na afloop van de redelijk bezochte leden vergadering gelukkig met de uit slag. „Je ziet dat de afdeling groeit: iedereen Iaat iedereen in zijn waarde. In het verleden ge beurde het nog wel eens dat men sen boos wegliepen of elkaar voor rotte vis uitmaakten. De komende twee jaar wil ik ook de jongeren erby betrekken." In vergelijking met de vorige be stuursverkiezing haalde Men nink niet minder stemmen. Al leen kreeg zijn opponent nu veel meer stemmen. En dus waren voor hem de druiven zuur, er kende Mennink. „Ik ben eerlijk gezegd best teleurgesteld, want ik was er vanuit gegaan dat het een nek-aan-nekrace zou worden. Vooral de opkomst van de oudere leden heeft waarschijnlijk de voor mij ongunstige uitslag bepaald." Vlaardingen Normaal komt het alleen voor tijdens warme zomers, maar in Vlaardingen is nu in de winter een vorm van botuiisme ontdekt Dat blijkt uit een onderzoek dat het Re gionaal Bureau Milieuzaken heeft ingesteld naar aanlei ding van de vondst van een- denkadavers in een singel na- by het Kruidenpad. Het is ge bruikelijk dat botuiisme voor komt bij hoge temperaturen, echter de vorm die nu is ont dekt, blijkt ook resistent te zijn tegen de koude. Dode eenden zullen nu zo spoedig mogelijk -.worden verwijderd door een opzichter van de gemeente. Schiedam Een 15-jarige Vlaar- dinger is gisteren op de Brede- roweg in Schiedam op een grove manier beroofd. De jongen stapte uit de tram en werd gevolgd door twee jongens. Plotseling pakte één van hen de jongen vast en zet te een mes op zijn keel. Toen het slachtoffer al 2ijn spullen had af gestaan, moest hij op de grond gaan liggen. De daders verdwe nen in de richting van de tram. VlaardingenTwee vrouwen heb ben gistermiddag geprobeerd een 80-jarige bewoonster van een wo ning aan de Ruysdaelstraat tp be roven. De vrouw vertrouwde de smoezenmaaksters niet en werk te ze de deur uit. Hoek van Holland In alle wijken van Hoek van Holland begint vol gende week een wijkveiligheids onderzoek. De deelgemeente vindt het belangrijk om van de be woners te horen hoe men denkt over de veiligheid in hun wyk. Dit onderwerp staat hoog op de poli tieke agenda. De informatie uit het onderzoek wil het deelraadsbestuur gebrui ken om de uitvoering van de wijk veiligheidsplannen zo goed moge lijk te laten aansluiten op de wen sen van de bewoners. Er worden in totaal tweehonderd mensen on dervraagd door studenten van de Erasmus Universiteit Rotterdam. De lijst bestaat uit 56 vragen. Die worden mondeling gesteld in een gesprek dat ongeveer een uur duurt. Het Bureau Onderzoek op Maat voert het onderzoek in op dracht van de deelgemeente uit. De enquêteurs zuUen zich legiti meren met een studentenkaart en een brief van de deelgemeente. Het duurde even voordat hij er was, maar Les'Mcdanger'Wallace, liet gisteravond in Maassluis wel even zien waarom hij wereldkampioen Is. Foto Roei oukstra Maassluis— De organisatoren van de dartdemonstratie trokken gisteravond even wit weg. De met veel tam tam aangekondigde wereldkampioen darts Les 'Mcdanger' Wallace leek niet op te dagen. De Schot zat in een café in Den Haag en had geen trek in pijltjesgooien tegen de be ginnelingen uit Maassluis en omstreken. Roland Scholten, Nederlands kampioen, braeht uit komst. Hij overtuigde zijn vriend van de noodzaak om het Haagse etablissement te verlaten en bracht de popu laire Wallace volgens afspraak naar de Maassluise sport hal. In Schotse kilt liet de grootmeester daar deenthousi- aste bezoekers de kneepjes van het vak zien. Wallace was alles watje van de wereldkampioen darts kunt verwach ten. Tussen de wedstrijdjes dronk hij grote pullen, bier en rookte hy zware shag. Dit tot grote hilariteit van het massaal opgekomen publiek dat op deze woensdagavond vrolijk met hem meedeed. Daarnaast maakte hij van de gelegenheid gebruik om zijn t-ehirts en dartpijlen gesig neerd van de hand te doen. De wereldkampioen is slechts een paar dagen in ons land. Morgen vertrekt hij weer. Tot dan probeert hij wat geld te verdienen ên de dart-sport te promoten door een cafétoer te houden. Af en toe moet hij zijn kunsten ook vertonen in een sport hal zoals gisteravond in Maassluis. Ondanks de'moeite die nodig was om Wallace naar Maassluis te krijgen, was er geeri twijfel over zijn kwaliteiten. Zoals verwacht slaagde niemand erin om de topper te verslaan. Op ver zoek gooide hij regelmatig tripple twenty, het hoogst haalbare, waarna het publiek massaal met de speaker meegalmde: „Qne-hundred-and-eighty!" Door Jan Rozendaal Vlaardingen De VVD vindt Pa lestijnen 'heel gewone Vlaardin gers'. Daarom vroeg WD-raadslid L. C. van Halteren zich af of de Al gemene Palestijnse Arbeidersver eniging nog wel moet worden ge subsidieerd door de gemeente. „De afgelopen vijf tot tien jaar zijn er in Vlaardingen geen Palestijnse vluchtelingen bijge komen. Inmiddels woont hier de derde generatie en dat zijn heel gewone Vlaardingers," aldus Van Halteren gisteravond in de raads commissievergadering voor so ciale zaken en welzijn. Daar kwam onder meer de subsidies aan migrantenorganisaties voor dit jaar aan de orde. De Algemene Palestijnse Arbeidersvereniging krijgt 13,766 gulden per jaar. Voor de Palestijnse Vrouwenunie heeft de gemeente drieduizend gulden beschikbaar gesteld. Ook bij dat laatste bedrag zette het WD-raadslid zo haar vraagte kens. Van Halteren vindt dat de Palestijnen inmiddels zo zijn in geburgerd -of dat in elk geval zouden moeten zijn - dat zij te recht moeten kunnen in de regu liere buurt- en clubhuizen, PvdA en Groenlinks zetten zich gisteravond fel af tegen de uitla tingen van Van Halteren. Ook voorzitter M. M. A Ayyoub van de Algemene Palestijnse Arbeiders vereniging in Vlaardingen zei het vanmorgen in een reactie 'onzin' te vinden 'om de zaken zo voor stellen'. „En niet alleen voor ons. Hier in Nederland bestaan tien tallen minderheden uit verschil lende landen. Ik denk dat die mensen ook recht hebben op be houd van de eigen identiteiten de eigen taal." Ayyoub was één van de Palestijnen die op 11 november 1963 naar Vlaardingen kwam om bij de Romi te gaan werken. In middels wonen in Vlaardingen zo'n vijfhonderd Palestijnen, de grootste groep in Nederland. In totaal telt Nederland zo'n vierdui zend Palestijnen De Algemene Palestijnse Arbei dersvereniging krijgt in Vlaardin gen sinds 1987 subsidie. Van de 13.766 gulden subsidie stroomt meer dan tienduizend gulden via een omweg terug in de gemeente kas. Dat zijn de servicekosten die de vereniging moet betalen aan de Facilitaire Dienst - de beheer der van de gemeentelijke gebou wen- voor het gebruik van een deel van het pand van Vluchtelin genwerk Vlaardingen aan de Oos terstraat. Van de resterende drie mille geeft de vereniging onder meer taalles aan kinderen, wor den er discussies georganiseerd over de problemen met Israël ('De Palestijnse zaak is nog niet klaar'.) en worden de nationale feestdagen gevierd. Ayyoub: „Ik weet zeker dat de Pa lestijnen de meest geïntegreerde groep mensen is in de Vlaar- dingse samenleving, maar dat wil niet zeggen dat wij geen recht hebben om onze eigen cultuur in ere te houden. Kijk naar de Ne derlanders in Australië en Ameri ka. Die hebben daar na meer dan honderd jaar nog steeds hun ei gen cultuur. Waarom wij hier dan niet?" Vlaardingen Zo'n vyftien Mel kert-banen in Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis worden niet ingevuld omdat er in Rotterdam geen kandidaten zyn. De Rotter damse sociale dienst kan geen bij- standseliënten vinden die in de zorgcentra in het Waterwegge bied kunnen helpen in de verzor ging, keuken of bij het onder houd. Het Vlaardingse SGP/RPF/GFV- gemeenteraadslid G. W. van Veelen wond zich daar gister avond over op. In een vergadering van de commissie voor sociale za ken maande hij verantwoordelijk wethouder A Kool om de plekken in Vlaardingse zorgcentra te be mensen met Vlaardingse by- standscliemen. Want, somde Van Veelen op, nu wordt én het werk niet gedaan, én een aantal bij- standscliénten zit noodgedwon gen thuis. Want in Vlaardingen zouden voldoende kandidaten zyn. Wethouder Kool zei het ook 'heel triest' te vinden, maar zegt zich gebonden te zien aan 'heel stringent beleid van de miniuter waar geen beweging in zit'. Een woordvoerder van de Ar beidsvoorziening Rijnmond, het regionale arbeidsbureau dat de coördinatie van de Melkert-banen heeft, bevestigt dat. „De banen in de zorg zijn speciaal bedoeld voor de vier grote steden. Daarvoor heeft de minister deze afspraken met de werkgevers en werkne mers in de zorgsector gemaakt," aldus de woordvoerder. Maar omdat er in Rotterdam niet zó veel zorgcentra zijn, worden er ook in de omliggende gemeenten Melkert-banen gecreëerd. Slechts bij hoge uitzondering worden die banen ook door niet-Rotterdamse bijstandscliëruen vervuld. „In de duinen bij Oostvoome zitten bij voorbeeld kindertehuizen. Die zijn voor Rotterdammers met het openbaar vervoer niet of nauwe lijks te bereiken. Na veel vijven en zessen zijn er dan uitzonderin gen mogelijk. Datzelfde geldt voor banen buiten Rotterdam in de vol-continu." Maar volgens de woordvoerder zijn uitzonderin gen op 'de keiharde regelgeving' in de goed bereikbare centra in Vlaardingen, Schiedam en Maas sluis niet zo makkelijk. „Natuur lijk is het beter dat by standscliën ten aan het werk zijn in plaats dat ze achter de geraniums zitten. Maar het zijn de regels van de mi nister.'' Vlaardingen Het Plaatselijk Educatief Centrum (PEC) in Vlaardingen gaat onderdeel uit maken van het Albeda College. Dat is een uitvloeisel van de Wet educatie en beroepsonderwijs, die de Tweede Kamer vorig jaar heeft aangenomen. PEC-directeur J. Snakkers hoopt dat de fusie de kwaliteit van het onderwijl ten goede komt. De nieuwe wet schrijft voor dat alle vormen van volwassenonderwijs, vormings werk en middelbaar beroepson derwijs opgaan in één organisatie. Dat zijn de zogenoemde regionale opleidingen centra (RCA). Be stuur en ondernemingsraad heb ben ervoor gekozen om samen te gaan met het Albeda College. Het PEC in Vlaardingen telt mo menteel zo'n elfhonderd cursis ten. „In de praktijk zouden de cursisten in eerste instantie niets moeten merken van de fusie," al dus Snakkers. „Maar op den duur moet de kwaliteit van het onder wijs omhoog gaan. En zouden de doorstromingskansen van onze cursi sten verbeteren." Hel gemeentebestuur wil liet PEC volgend jaar ruim 260.000 gulden korten op de subsidie. Vlaardingen Drie mannen dron gen gisteravond de woning van een 56-jarige vrouw in de Primu lastraat binnen. De vrouw werd bij de deur in haar gezicht gespo ten. Het trio liep het huis in, waar nog een 40-jarige Vlaardingse aanwezig was. De overvallers eis ten geld en pinpassen, maar de vrouwen gilden zo hard dat de in dringers spoorslags vertrokken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1