11 Goudriaan regelt de stadsvernieuwing 'Niet de auto is het belangrijkste, het gaat om de mens' Clean Teamers houden Vlaardingen schoon Rondvaart met de Lentefeest Reanimatiecursus op herhaling Ballroom Latindansavond in Koningshof Hooglied vertolkt °™rdne3 Niets (s) loopt hier lekker CLEANTEAM genda Rotterdams Dagblad Donderdag 13 februari 1997 In de Buitenhaven ligt het motorschip Lentefeest. Het is eigendom van de gelijknamige stichting, die aan de Tuinlaan 64 zetelt In de voormalige Rehoboth-schooL De Lentefeest is een rondvaartboot voor gezelschappen tot maximaal vijftig mensen, maar voor kleinere groepen willen schippers Koos Verbiest en Henk Kruijsifix ook wel uitvaren, de Nieuwe Maas op of over de Lange Haven en de Schie naar de mooie omgeving voorbij Kethel en de Kandelaar. Het schip is uitgerust met een lift, zodat gebruikers van een rolstoel geen proble men ondervinden als ze aanboord komen. Alleen, vanaf de achterzij de van het gebouw lukt dat niet Er is een steiger nodig, maar een steiger is duur. Het is ook altijd hetzelfde liedje. Lentefeest heeft ook hard geld nodig voor nieuwe invalidenbus]es. Op de vroege maandagochtend verzamelden zich alweer de vele vrij willigers die by de stichting actief zijn. Het was gezellig en de koffie lekker en Riet Konings gaf me een hartelijke rondleiding met een zoen toe. Valt het u niet op dat ik in een goede luim ben? Ik schreef onlangs dat er door de Schiedamse grachten rondvaarten zouden moeten komen en verhip, de WV boekte meteen een tochtje met het ms Lentefeest. Janet van Huisstede leidde een kringgesprek in de Nieuwe Passage. Haar groep verzamelde allemaal ideeën die met het water in Schiedam te maken hebben. By het stadsgesprek spraken andere groepen over nog meer ideeën en dat alles stemt hoopgevend over de resultaten van de stadsgesprekken. Alleen al het aanstekelijke ent housiasme van Janet doet de lente door de regendruppels heen fees ten. Nu dacht u zeker dat ik mijn kritisch vermogen een uurtje met va kantie heb gestuurd? Wees maar genist Van de gemeente kreeg ik precies te horen welke raadsleden het zogenaamd weer te druk had den om in de Passage met de Schiedammers te komen praten. We houden ze in de smiezen. KOR KEGEL Vlaardingen By de Nederlandse Hartstichting kunnen belang stellenden een reanimatiecursus volgen. Ook voor mensen die al eens een cursus hebben gevolgd, kun nen terecht voor een herhalingsles. De eerstvolgende informatieles wordt dinsdag 18 februari om 20.00 uur gehouden in het Holy Ziekenhuis in Vlaardingen. De kosten bedragen 15 gulden per persoon. Opgeven kan tijdens werkdagen bij het Rode Kruis op tele foonnummer. (010)4342700. De Maassluise big band The Harmonymasters houdt zaterdag 15 februari voor de vierde keer een Ball room Latindansavond in de grote zaal van de Ko ningshof aan de Uiverlaan in Maassluis. Dit jaar staat de avond in het teken van het 75-jarig bestaan van de Maassluise harmome waarvan The Harmonymasters al dertien jaar onderdeel zyn. Ook dit jaar zal de big band The Rhythm Harmonies uit Hoek van Holland haar medewerking verlenen zodat een volledig ge vulde avond met dansmuziek is gegarandeerd. De grote zaal van de Koningshof, omgetoverd tot een balzaal, opent de deuren om 19.30 uur en om 20.00 uur zal de big band het bal muzikaal openen. Kaarten kosten tien gulden en zijn aan de zaal verkrijgbaar. Hoek van Holland Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, D es I ree van derJagt, Marietta OJsthoorn, Jan Rozendaal, Het Hooglied uit de Bijbel is één groot liefdeslied. 3116 AD Twee verliefde mensen zingen elkaar toe, In dit lief- Schiedam desverlangen en zoeken naar elkaar is ook altijd de postbus 373, zoektocht van de mens naar God en het zoeken van 3100 AJ God naaf de mens gezien, Op zondagavond 16 fe- Schiedam bruari wordt het Hooglied in een avondkerkdienst vertolkt door Corien Bameveld, declamatie en Jan- Telefoon Willem van de Velde, piano. Dat gebeurt in de gere- 2732700 formeerde kerk aan de Mahustraat 170 in Hoek van Telefax Holland om 19.00 uur. Uiteraard is de toegang gratis. 4265227 Deze dienst vormt de afsluiting van een zondag vol activiteiten rond het Hooglied, georganiseerd door Sportredac de hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk tie: van Hoek van Holland. In de morgendienst, die om Sander Son tien uur begint in de Gereformeerde Kerk en by de nemans aansluitende activiteiten, die duren tot ongeveer Telefoon 14.45 uur, is iedereen van harte welkom. Dat geldt 273270D ook voor de bijzondere vertolking van het Hooglied 4004310 door Corien Bameveld. Niets (s)loopt hier lekker, een uiting van volledige tevredenheid als het gaat over het beleid, der Schiedamse politiek, toch! Het bestuur heeft er niets van begrepen, kijkt minachtend over de hoofden van het volk heen. Bestuurders het wordt tijdvoor een open gesprek, u weet hoe ver helderend dat kan werken. 1993. Stonden Chris Coppens, Chns Zijdeveld en John Zwart in de krant. Ze waren het eens geworden inzake de start ABC en daar aan ge koppeld de verdere ontwikkelingen. Ik was het met de gang van zaken met eens, maar mijn standpunt was een minderheidsstandpunt. Nu, tweeëneenhalf jaar later blijkt dat er toch best wei heel veel probleme- nen zijn ontstaan. Voor een aantal ondernemers een inkomensachter uitgang, het uitblijven van de tweede fase (Bas van der Heyden, Hema- plein en gaten). Grote leegstand en vooral veel verwaarloosde plekken. Kijk je naar de ontwikkelingen in de Passage (twaalf winkels staan bin nenkort leeg), dan is duidelijk dat de problemen groot zyn. Kijk ik naar het investeringplan van de gemeente dan is dat een druppel op een gloeiende plaat. Er is een Financieel probleem in het ontwikkelingsplan van de gemeente Schiedam. Dreigen de stadsgesprekken tot vrijblijven de bijeenkomsten te verworden, dat is jammer. De heer L. A Hafkamp, wethouder en. lid van de WD liet dat duidelijk zien in de laatste raadsvergadering. De reactie was er één van boosheid {een reactie als regent), boosheid omdat het beleid was aangevallen inza ke Bik. Dat de PvdA en de fractie Theo Schoenmakers de Bik-zaak heb ben aangekaart, moet en mag alleen maar als een bemoedigende ont wikkeling worden gezien. Het is uiteindelijk de taak van iedere politicus controle uit te oefenen zodat de gemeenschapsgelden optimaal benut worden. De aangedragen infoimatie van de fractie Theo Schoenmakers had meegenomen moeten worden voornader onderzoek. Je zou kunnen zeg gen 'nee heb je en ja kun je krijgen'. Kor Kegel schreef onlangs in deze krant dat het bestuur lui is, daar ben ik het niet mee eens. Energie zat, maar dan voor ruzies en je ongelijk ontkennen. Schiedammers kankeren altijd op hun stad, dat is onjuist, ze houden van hun stad, maar niet van hun bestuur. John Zwart, Schiedam Door Ben van Haren Vlaardingen Momenteel wordt aan de Dr. Wiardi Beckmansingel in de Zuid- buurt in Vlaardingen het eer ste blok flatwoningen van het bouwsysteem Panagro Larsen Nielsen (PLN) gere noveerd en van een lift voor zien. In totaal ondergaan der tien van de in totaal zeven tien blokken een grondige modernisering. De huurders van het PLN-complex heb ben tien jaar strijd gevoerd voor het opknappen van de flats, waarin velen wonen vanaf de bouw, ongeveer veertig jaar geleden. In het jaar 2000 zijn de resterende vier flatblokken gesloopt en is de vervanging door eenge zinswoningen begonnen. Adjunct-directeur ir. André Rouwers van Stichting Woning bedrijf Vlaardingen had het bij de officiële start in november 1996 over het begin van 'het tweede le ven van het PLN-complex'. Hy heeft samen met bewonersverte genwoordigers de gewenste aan passingen en bijbehorende huur verhogingen afgesproken en on derhandelingen gevoerd met aan nemer SSN over te gebruiken ma terialen. Vijfentwintig jaar geleden moest het woord stadsvernieuwing nog worden uitgevonden. In die tijd concentreren stadsbestuur en wo ningbouwverenigingen zich op de uitbreiding van Vlaardingen met nieuwbouw in Holy en Broekpol der, waarvan de giftigheid van de ophoogblubber uit de Rotterdam se Petroleumhavens dan nog niet is vastgesteld. Prognoses gaan uit van meer dan honderdduizend in woners, zelfs 140.000 wordt soms genoemd. In die tijd, 1969, studeert Bas Gou driaan als bouwkundige af op een project over de bekende Amster damse wijk De Pijp. Hij en zyn' zes studiegenoten trekken er de aandacht mee omdat het gaat over stadsvernieuwing. Over het weer bewoonbaar maken van ou de stedelijke gebieden met be houd van het bestaande straten- patroon en gebruikmakend van de aanwezige degelijke bebou wing. Tot dan toe overheerste het snel en in groten getale bouwen van nieuwe woningen in ruime set ting. Stedenbouwkundigen lieten zich inspireren door 'onze bevrij ders' en Marshallhulpverleners, het Amerika van onbegrensde mogelijkheden met plenty ruimte en the sky als limit. De verwaarlozing van het erfgoed, de afbraak van de binnenstedelij ke warmte en steriliteit van veel nieuwbouwwijken is één van de onderwerpen van verzet in die 'roaring sixties'. De dan bijna der tig jaar oude, enkele jaren ge trouwde, avondstudent Goud riaan uit Vlaardingen ontkomt in het Amsterdam van Provo, Maag denhuis. Nieuw Links en Demo- cra1en'66 niet aan een politieke keuze. Hy wordt lid van de PvdA, net als de bakker Jan Schaeffer, een buurtbewoner van De Pijp met wie hij samenwerkt tijdens zijn studie. Goudriaan doet mee aan allerlei werkgroepjes, die zich eind jaren zestig en begin jaren zeventig in Amsterdam buigen over vernieuwingen m de volks huisvesting. Hij wordt lid van een ombudsteam voor stadsvernieu wing, werkt voor de Dr. Wiardi Beekmanstichting (het weten schappelijk bureau van de PvdA), blijft voorzitter van de Stichting Bouwen en Wonen in De Pijp en maakt deel uit van een brainstor- mingsteam met onder anderen André van der Louw en Hedy d'Ancona. In 1966 koopt de van oorsprong Schiedammer Bas Goudriaan aan de Hofsingel in Vlaardingen een oud huis, dat hij in zijn vrije tijd zelf opknapt. Vergaderingen van de plaatselijke PvdA-afdeling be zoekt hy aanvankelijk niet. Kort voor Teun de Bruijn, de voor man van de PvdA die de wederop bouw in Vlaardingen leidt en tien duizenden woningen heeft laten bouwen, het politieke toneel ver laat, stelt Goudnaan hem voor een studie te verrichten naar een herontwikkeling van de Vetten- oordse Polder (VOP). In 1970 krijgt hij te horen dat de gemeen te pier geen geld voorover heeft. De oude woningbouwverenigin gen eisen en krygen weer het pri maat voor de woningbouw, dat bij de gemeenten was komen te lig gen. De Bruijn ligt in die periode over hoop met zijn vernieuwende par tij en de PvdA raakt de portefeuü le stadsontwikkeling kwijt aan d Protestant Christelijk Groeperin, (AR en CfïU), die vier jaar later uit het college van burgemeester en wethouders verdwijnt. Spijkerpakken Het is in 1974 wennen voor burge meester mr. Jan Heusdens als hy in de b en w-kamer het jonge 'spy- kerpakkenvolk' van PvdA en de nieuwe Politieke Partij Radicalen (PPR) aantreft. Naast de hem be kende PvdA'ers Ton Kloots en Ly- dia van Dujjn-Spruit, vormen de jongeren Rien Bovenberg van de PPR, IJsbrand van der Velden en... Bas Goudriaan de nieuwe wethoudersploeg, waarmee Heus dens de stad verder moet bestu ren. Inspraak, stadsvernieuwing en schone lucht staan bovenaan het lijstje van het eerste programma- college, dat Vlaardingen dan heeft. Het nemen van politieke beslissingen achter gesloten deu ren, de ongebreidelde bebouwing van polders en de leegloop van ou de woongebieden moeten met de luchtvervuiling afgelopen zijn, re deneert de nieuwe ploeg. Een jaar na zijn aantreden ont moet Goudriaan zijn illustere voorganger Teun de Bruijn, over wie hy dan vol bewondering zegt: „Hij wist de beste adviseurs van Nederland aan te trekken." Voor de meeste van De Bruijm plan nen heeft Goudnaan grote waar dering, maar met de verkeersin- zichten uit die periode is hij het niet eens. „Niet de auto is het be langrijkste, het gaat om de mens. Bijjiet maken van plannen moet meer rekening worden gehouden met het individu." In Hoiy-Zuid bouwen, naast het (gemeentelijk) Woningbedrijf, ook Patrimoniums Woningen (PW) en Samenwerking volop wo ningen, flats en eengezinshuizen. Jan de Ligt, van 1962 tot 1987 di recteur van PW, herinnert zich dat hy in één van de eerste ont moetingen met De Bruijn het ver wijt kreeg alleen voor christelijke mensen te willen bouwen. „Hij heeft gelijk, dacht ik. Bij de in schrijving als lid werd gevraagd naar kerkbezoek. Door de opmer king van De Bruijn hebben we die koppeling met de geloofsovertui gingvan de huurders definitief la ten schieten." Contacten Later, de woningbouwverenigin gen hebben inmiddels het eerste recht om woningen in de sociale sector te bouwen gekregen, stunt De Ligt met een uit Wenen mee gebracht idee van een tentoon stelling van eengezinswoningen op ware grootte. Zijn innige con tacten met de Industriële Kring Vlaardingen (IKV), waarvan PW als bewoner van een pand in de in dustriepolder Groot Vettenoord ook lid was, stelt de corporatie in staat de tentoonstelling met com pleet ingerichte woningen in een hal van transportbedrijf Hooymeijer te houden. Liefst 17.000 bezoekers vullen daar een enquêteformulier in. Hun woonwensen vormen een schat aan informatie voor PW, wat onder meer leidt tot de bouw van koopwoningen door Patrimoni ums Woningen in Holy-Noord. De rijksoverheid verbiedt deze vorm van projectontwikkeling van cor poraties nadat elders te grote risi- cós waren genomen. Nico Nieuwstraten, raadslid voor de CKU, is inmiddels in dienst ge treden bij de andere woningbouw verenigingen, die in 1977 zullen fuseren in Samenwerking. Zy hebben in 1971 een bezit van 1100 woningen en zijn dus klein in ver gelijking met Patrimoniums Wo ningen, dat toen al enkele duizen den woningen verhuurde. Goudnaan in het jubileumboek van PW: „Er bestond een behoor lijke rivaliteit tussen de corpora ties. Er werd altijd gezeurd over de verdeling van bouwmogelijk heden en percentages. Ik maakte daar gebruik van als dat goede dingen opleverde? - - Zowel De Ligt als Nieuwstraten en Vlaardingse aannemers spre ken zich achteraflovend uit over de PvdA-wethouder, maar in het begin van zyn carrière wordt hy gezien als een dwarsligger, die de voorgenomen snelle ontwikke ling van Holy-Noord tegenhoudt. Hy keurt het rechtlijnige 'en mas se' bouwen, dat men jarenlang ge wend was, af. Op maat Goudriaans jonge oud-collega As- hok Bhalotra wordt zijn belang rijkste stedenbouwkundige advi seur, die kiest voor óp maat bouwen, in kleine élusteré. Dre ven- en Hoevenbuurt zijn er de eerste voorbeelden van. Een soortgelijke ontwikkeling in het verlengde van De Loper stagneert door conflicten tussen de zittende middenstand en de aangetrokken projectontwikkelaar. In oude wijken komt wel de stads vernieuwing op gang; met pro jectmatige aanpak, brede in spraak, renovatie, bedrijfsver- plaatsingen, gaten vullen en sloop. Na de Vettenoordse Polder, Oostwyk en het Centrum volgen de verbeteringen van naoorlogse revolutiebouw. Goudnaan regelt de stadsver nieuwing en afbouw van het cen trum. Werkzaamheden gaan van start voordat de officiële procedu res zyn afgerond. In het centrum zijn nieuwbouwcomplexen al een Bas Goudriaan, tweede van rechts, loopt tij dens één van de eertijds gebrui kelijke wij kwart- delingen van het college aan de zijde van burge meester Fred van Lier door de Vettenoordse- polder. Van Lier was de derde burgemeester met wie Goud riaan in het ge meentebestuur zat. Hij begon als lid van het nieu we 'spljkerpak- kenvolk' in het eerste program- college onder Heusdensenzag vervolgens Kie- boom komen en gaan. Foto Stad sa reti lef/rep ro Roel Dijkstra jaar bewoond als de Raad van Sta te constateert dat de geluidsnor- men van het rijk woningbouw in de binnenstad van Vlaardingen helemaal niet toestaan. „Onzin toch? reageert Goudriaan. „Er werd al gewoond voordat er aan de overkant industrie was? Hij benut de tot parkeervelden ver worden kaalslagterreinen uit de tijd van De Bruijn om bewoners terug te halen naar de binnen stad. De woningbouwverenigingen profiteren van de dadendrang en relaties van Goudriaan in onder meer Den Haag. Samenwer king?? groeit naar de omvang van Patrimoniums Woningen met ruim vierduizend huizen. Het Wo ningbedrijf blijft staan op onge veer tienduizend. Veel verande ring zal hierin niet komen. De cor poraties wijzen een poging van Goudriaan om tot gelijkmatige herverdeling te komen in 1989 af. Omvangrijke uitbreidingsmoge lijkheden zyn afgekapt door het in 1974 genomen besluit- om de Broekpolder tot bos- en natuurge bied te ontwikkelen als tegenpool van het'groeiende schoorstenen- bos in het industriegebied aan de overkant van de rivier. Rijnmond, projectontwikkelaars en woning bouwverenigingen hebben vruch teloos pogingen ondernomen om Vlaardingen van dit standpunt af te brengen. Het meest gebruikte argument daarbij was de terug loop van het bevolkingsaantal, fti de 16-jarige periode Goudriaan zakte het van ruim 80.000 naar net onder de 74,000. Dat had niet te maken met stagnatie in de wo ningbouw, want in diezelfde pe riode groeide de Vlaardingse wo ningvoorraad met ruim vijfdui zend. De gemiddelde woningbe zetting daalde in heel Nederland en ging in Vlaardingen van 2,8 snel naar onder de 2,2 personen, maar stijgt de laatste jaren weer. Volgende aflevering: Vlaardin gen in de 21ste eeuw. *De sene Volkshuisvesting in Vlaardingen is gebaseerd op drie recente publicaties 'Bouwen aan de stad van morgen, 85 jaar Patri moniums Woningstichting Vlaar dingen' (Klaas Komaat), 'Histo risch Jaarboek Vlaardingen 1996, Tevn ie Bruijn, onbetwiste bouwer ran Vlaardingen' (Her man ran der Leeen 'Uit nood ge boren' Stichting Woningbedrijf Vlaardingen, verschijnt in maart 1997 (Frans W. Assenberg) en ei genarchiefonderzoek. Vlaardingen Het Clean Team gaat het werk oppakken dat de stadsreiniging in Vlaardingen laat liggen. De vijf teamleden, die sinds gisteren door de stad strui nen, zyn voor twee jaar aange steld en moeten de stad schoon houden. Het team, dat via de Mel- kert II regeling wordt aangesteld, gaat vooral aan de slag met werk zaamheden die buiten het werk van de stadsreiniging vallen. Het Clean Team maakt bij haar werk gebruik van een nieuwe ma chine, een soort reuze stofzuiger, die zwerfvuil en hondenpoep kan verwijderen. Deze speciale Clean Machine is vrij uniek in Neder land wordt slecht in één andere gemeente gebruikt. Het team is te herkennen aan de oranje werk kleding waarop met grote letters de naam van het team staat ver meld. Naast de schoonmaakactiviteiten van de gemeente bleek er al ge ruime tijd behoefte te zijn aan een team dat voor extra schoonmaak activiteiten kan worden ingezet. Het Clean Team gaat dat gat op vullen. Het idee om langdurig werklozen op deze manier aan de slag te helpen is vorig jaar uitge werkt in nauwe samenwerking tussen Projectbureau Werken, de Dienst Milieu en Heto Schoon maakbedrijf. Uitgangspunten zijn dat Vlaardingen een schoner aanzien moest krygen en dat het schoonmaakproject perspectief op werk zou bieden aan langdurig werklozen uit Vlaardingen. Vaste dienst De vijf leden van het Clean Team zyn in vaste dienst van het schoonmaakbedrijf en gedeta cheerd bij de gemeente. Voor dit project heeft Heto gebruik ge maakt van mogelijkheden van de Stichting Werkgelegenheidspro jecten in de schoonmaakbranche. De2e stichting heeft als doel de werkgelegenheid in de schoon maakbranche uit te breiden. Door deze constructie hebben de leden van het Clean Team ook na dit project perspectief op werk in de DevijfledenvanhetCleanTeamhijsenzIchinhunfelIeoranjehesjes.Zezijninvastedienstvaneen schoonmaakbedrijf en gedetacheerd bij de gemeente. FoioRoei DijKsva behuonmddkbrdnche. Heto zuigt voor de opleiding, werkkleding, begeleiding en faciliteiten. Met de komst van het vijfkoppige Clean Team kunnen de schoon- maakwerkzaamheden binnen de reinigingsinspectie beter worden verdeeld tussen de reiniging en het nieuwe team. Het streven is om nog dezelfde dag de klachten te verhelpen. Het gaat vooral om zwerfvuil en hondenpoep. Verder ruimt het team verkeerd aangebo den huisvuil na controle van de inspectie op. Er wordt extra aan dacht besteed aan vervuiling by de horecavoorzieningen op de Westhavenplaats en het Clean Team gaat verschillende plekken in de stad, waaronder debloemen- trappen, onderhouden. Donderdag 13 februari SCHIEDAM Podium. Oorsmeer: Marien Kerver, 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45- 13.15a MAASSLUIS Koningshof. Lezing Gertrude Jekyll over de ontwikkeling van de tuinar chitecten, 20.QOu. ROTTERDAM Luxor Theater. The Rocky Horror Show, 20.15u. Zaal de Unie. De avond van, 20.30u. R'damse Schouwburg. Gr.z. Licht, 20.15u, KJ.z. Speak Bitterness, 20.30a Theater Zuidplein. Gr,z. Amanda, 20.15u, KJ.zJan Rot Hans Breet- veld, 20.30u. Lantaren 2. In deeen- zaamheid van de Katoenvelden, 21u. Lantaren 1. De Chatel Nor ton, 20.30a Vrijdag 14 februari SCHIEDAM Dcde 4 Molens. Ouderenbiljarttoer- nooi, 9.30-16.00u. Theater De Teerstoof. De Dulle Roeckers met Chickentales, 2O.30u, Filmhuis. Colpo di luna, 21.30a Podium. Vnj- dag-avond cd's, 21.00a VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Bingo, 14.00- 16.00a Stadsgehoorzaal. Theo Maassen met Neuk het systeem, 20.00a Muziekcentrum OpMaat Voorspeelavond: dwarsfluit, 19.30 uur. ROTTERDAM SKVR Muziekschool Centrum West Open podium Turkse school, 20uLuxorTheater. The Rocky Hor ror Show, 20.15k. Theater Zuld- plefn Gr.z. MargnetEshuys, 20.15u. Ki.z. Kees Tom, 20.30a De Doelen Gr.z.Rotterdams Philharmomsch Or kest, 20.15u. KJ.z, Meesters aan het klavier, 20.15a Rotterdamse SchouwburgGr.z.DerfliegendeHol- lander, 20.15u, Kl.z. Speak Bitter ness, 20.30u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Microcosmos' (18) dag.13.15-16-18.45-21.30. Ca lypso 2: The portrait of a lady' (16) dag.15.30-18.15-21.15,do.vr.ma- ,di. ook 12.45. Calypso 3; 'Secrets and bes' (al) dag.18,15-21.15, do- .„W-ma.di.ook 12,45^15.30. Cine rama 1: The first Wives Club' (al) dag. 13^5-16-18.45-21.30. Cine rama 2; 'Space Jam' (al) dag. 13,15- 16-18.45. 'Sleepers' (16} dag. 21. Cinerama 3: 'Extreme Measures' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 4: The long kiss good night' (16) dag.18.45-21.30, do- .vr.ma.di.ook 13.15-16. Cinerama 5: The nirtty professor' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cor so: 'First Stnke'(16) dag.16-18.45- 21.30, do.vr.ma.di. ook 13,15. Imax Theater 'Special Effects" (al) do.vr.za.zo. 14-16, di.wo.15. 'Survi val Island' (al) do.vr.za.zo.15, za.zo. ook 13, 'Ring of fire' (al) di,16, wo.14-16. 'Star Trek: First contact' (12) daglbeh.do.) 18.30-22, do. 17.30-19.45. 'Microcosmos' (16) dag. (beh.do.) 17-20.45, do.al- leen 22. Venster 1: 'lln air de famil ie' (al) 19.30-22, (beh.ma.22), do- .vr.zo.wo. ook 14,30. 'Sneak Pre view" ma.22. Venster 3: Trees Lounge' (al) dag, 20-22 do- .vr.zo.wo.ook 14.30. Venster 4: 'Bound' (al) dag. 19.30-22. "Wallace and Gromit are back (al) do- .vr.zo.wo. 14.30. Venster 2: 'De kleurvan de granaatappel (al) m&.di- .wo.19.30, do.vr.wo. 14.30. 'Syn thetic pleasure' (al) do.vr.za.zo. 22. 'A comedra de deus' (al) do.vr.za.2). 19.30. 'Herinneringen aan het gele huis' (al) ma.di. 21.30. 'De laatste duik' (ai) wo. 21.30. 'Magnitogorsk de jeugd van de hoogovens (al) zo.l4."30.Lumière 1: 'Ransom'(16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lu- mlère 2: 'Dragonheart' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumièro 3: 'Daylight' (12) dag. 18.45-21.30 do.vr.ma.di.ookl3.15-16, Lumière 4: The Ghmmermsn' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'Sex van het platteland' (16) do.t/m zo.doorl. voorst, "Erotiek in de fitness club' ma.t/mwo. doorl.voorst. Pathó 1: 'Star Trek: First contact' (12) dag.11.25-14-16.30-19-21.30, Pathé 2: 'Evita' (al) dag, 11.10- 13.55-18.30-21.15. Pathé 3: 'Ransom' (16) dag.16.25-19- 21.40, do.vr.ma.di.ook 11.15- 13.50. Pathé 4: The finstwives club* (at)dag.16.20-18.40-21, do.vr.ma- .di. ook 11,40-14. Pathé 5: 'Space Jam' (al) dag.11.35-13.35-15.35- 17.35-19.35-21.45. Pathé 6: 'Shi ne' (al) dag. 11.20-13.40-16- 18.50-21.10. Pathé 7: The mirror has two faces' (16) dag. 11-13.35- 16.15-18.55-21.35. Kindermatinees: Calypso 2: 'De klokkenluidervan de Notre Dame'za- -zo.wo. 13.15. Calypso 3: TheLeo- pardSon'za.zo.wo.13.15-16. Cine rama 4: 'Matilda' za.zo. wo.13.15- 16. Corso: 'De klokkenluidervande NotreDame'za.zo.wo, 13.15. Imax: 'Ds k!okker.!u.der van dc Nctrc Da me' za.zo. 11. Lumière 3: 'De avon turen van Ptnokkio'za.zo.wo. 13.15- 16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (ai) za.zo.wo.11.30- 13.45. 'De avonturen van Pmokkio' za.zo.wo. 11.40-13.50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3