13 Niet parkeren op Veerplein Lichaam van vermiste man in haven gevonden Rotterdams Dagblad Strandexploitanten winnen kort geding over terrassen Vakbondsman lid van Genevergenootschap Holy-jongeren willen bioscoop en disco Wethouder Van der Steen: 'Nieuw beleid werpt vruchten af Hoek van Holland heeft een sportprijs voor 65-plussers Extra geld voor wegwerken wachtlijsten Vrouw gewond na val in molen Zuinige dief aangehouden Jeugdige dieven aangehouden Vrouw beroofd na babbeltruc Pluim voor Radio West Barbies en babes in Vrouwenhuis AUTOVERHUUR BRANDSTOF -# Waterweg Vrijdag 14 februari 1997 Vlaardingen Het Veerplein in Vlaardingen wordt geen par keerplaats. Dat stellen burgemeester en wethouders voor aan de gemeenteraad. December 1996 had de gemeente raad een voorstel van de SGP RPF/GPV aangenomen waann de opdracht stond dat moest worden onderzocht of het Veerplein weer als parkeerplaats kon worden ge bruikt op piekmomenten. Vong jaar, vanaf het moment dat de par keergarage Liesveld werd ge opend, is het Veerplein afgesloten voor auto's. De SGP/RPF/GFV- combinatie had gesignaleerd dat de beschikbare parkeerplaatsen in het centrum regelmatig alle maal bezet waren. Daarbij kwam het verdwijnen van het parkeer terrein aan de Dyksteeg, vlakbij het stadhuis waar behalve huizen ook een parkeergarage ('Stad huis') komt In december en januari heeft de gemeente op één zaterdag gecon stateerd dat beide nu beschikbare parkeergarages Liesveld en Hoogstraat tegelijkertijd vo! wa ren. Iets waar b en w met mee zit ten na de verliezen van vele ton nen waarvoor de Afrol-garage (zo als die toen nog heette) jarenlang op de gemeentebegroting heeft gedrukt. Wethouder T. W. van der Steen (verkeer en vervoer) meent dat zijn nieuwe parkeerbeleid - naast de garages enkele dure par- keermeterplekken en verder al leen ruimte voor vergunninghou ders- vruchten afwerpt. 'Niet verstandig' Ondanks de druk op de beschik bare parkeerruimte in en rond het centrum menen b en w dat het openstellen van het Veerplein 'niet verstandig' is. Het Veerplein wordt nog voor de zomer ingencht als marktterrein (voor de woens dag) en voetgangersgebied „Daardoor is parkeren op het Veerplein met meer mogelijk." Wel hebben b en w gezocht naar alternatieven voor zaterdagen. Daarvoor worden de volgende op lossingen aangedragen: het eve nemententerrein aan de Hoflaan (80 plaatsen), Broekweg (100 plaatsen) of het betaald parkeren op de Westhavenkade uitbreiden Het gaat - in elk geval btj de eer ste twee opties- om tijdelijke maatregelen. Dat heeft enerzijds te maken met de bouwplannen voor de Hoflaan (Buizcngat) en het oude marktter rein aan de Broekweg, maar ook met het beschikbaar komen van de nieuwe parkeergarage Stad huis. die plaats biedt voor 150 au to's. tie Zij heeft daarom de Olst- hoorntrofee ingesteld. Dat is een tinnen wandbord, dat alleen uit gereikt zal worden aan sportmen sen vanaf 65 jaar, die een bijzon dere sportprestatie, van minimaal nationaal niveau, hebben neerge zet" Behalve de trofee werd Olsthoom onderscheiden met een zilveren speld m de vorm van het deelge meentelogo Ook dit kleinood zal m de toekomst worden uitgereikt aan verdienstelijke inwoners van de badplaats. Vreugdenhil verrichtte de prijs uitreiking gisteravond voor de vergadering van de deelgemeen- teraad. De speld met het logo van de deelgemeente is gemaakt door meestergoudsmid Brigitte Kui- per-Schrama. Hoek van Holland De deelge- meenteraad van Hoek van Hol land heeft de 'Olsthoomtrofee' in het leven geroepen Aanleiding daarvoor was het wereldkampi oenschap schaatsen dat inwoner Nico Olsthoom onlangs in Berlijn in de wacht sleepte Olsthoom heeft op 10, 11 en 12 december 1996 deelgenomen aan het we reldkampioenschap schaatsen voor 65-plussers. Hij was zyn con currenten op alle afstanden te snel af en haalde daarmee de we reldtitel. Deelraadsvoorzitter L W Vreug denhil had zijn kmderschaatsjes, zijn houten Friese doorlopers en versleten noren van zolder ge haald ter ondersteuning van zijn toespraak, „Het Hoekse bestuur is bijzonder trots op deze presta- VlaardingenDe gemeente Vlaar dingen heeft het Plaatselijk Educatief Centrum gisteren laten weten dat er extra geld beschik baar komt om wat te doen aan de wachtlijsten voor de zogenoemde NT2-cursussen: Nederlandse taal les voor met-Nederlanders. Het gaat om een bedrag van 75 000 gulden. Op 4 februari wachtten 286 mensen om toe te worden ge laten. Met het extra geld van de gemeente wordt die wachtlijst nu teruggebracht tot 101. Schiedam Een 25-jarige Chine se vrouw is gistermiddag gewond geraakt na een va! van een trap in een molen aan de Noordvest. By het beklimmen van de trap ver loor ze haar evenwicht, waardoor ze viel. Ze is voor behandeling overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis. Schiedam In een supermarkt aan de Lange Kerkstraat is gister avond een 32-jarige Schiedammer aangehouden. Politieagenten hadden gezien dat de man drie spaarlampen in het kruis van zyn broek had verstopt. Toen hij zon der te betalen de winkel verliet, werd hij aangehouden. Vtaasdingen Een 14-jang meisje uit Vlaardingen is gistermorgen aangehouden in een winkel aan De Loper. Het meisje had acht tijdschriften met een totale waar de van enkele tientjes weggeno men. Later op de dag werd m het zelfde winkelcentrum een 12-jari- ge jongen uit Vlaardingen aange houden, die een pen had gestolen. Hoek van Holland Een 85-jarige vrouw uit Hoek van Holland is gistermiddag in haar woning aan de President J. van Wierdsma- straat beroofd. Twee jonge vrou wen deden zich voor als de nieu we bovenburen. De bewoonster werd naar de keuken geloosd en daar hielden ze haar aan de praat. Een derde persoon is toen door de nog openstaande voordeur bin nengekomen en nam sieraden uit de slaapkamer weg. HilversumRadio West heeft een pluim gekregen van het Cbmmis- sanaai voor de Media. Het regio nale station besteedt volgens een onderzoek ongeveer 65 procent van zyn zendtijd aan regionale, informatieve en culturele pro gramma's, terwijl in de Mediawet een minimum van vijftig procent verplicht is gesteld. „Wij constate ren dat uw omroep zijn verant woordelijkheid als publieke om roep serieus neemt," aldus com missaris H. Koetje in een schrij- vember gehouden onderzoek, Het mysterie rond Maarten Sonne- veld Is opgelost. Het lichaam van de 49-jarige man uit Maassluis is gistermiddag in de haven bij de Haringkade in Maassluis gebor gen. De man werd sinds 1 januari vermist. Hij ver dween toen spoor loos na een be zoek aan zijn stamkroeg. Zijn li chaam werd ge vonden toen een getuige een li chaam in het wa ter zag liggen. Twee eerdere zoektochten in de haven leidden niet tot zijn vondst. Eind januari werd een speciaal ge trainde politie hond ingezet, maar ook die kon de Maassluizer niet vinden. Het vermoeden be staat dat de man op weg naar huis in beschonken toestand in het water is gevallen. De politie denkt dan ook niet aan een misdrijf. Foto Roet Dijkstra Hoek van Holland De strandex ploitanten in Hoek van Holland hebben een kort geding tegen de deelgemeente gewonnen. De pre sident van de Rotterdamse recht bank heeft bepaald dat terrassen aan de openbare weg zijn toege staan. Het strand moet worden beschouwd als openbare weg en dus zyn terrassen toegestaan als ze geen overlast veroorzaken. Met die uitspraak m de hand mogen de exploitanten dus terrassen by hun bedrijven neerzetten zonder dat daarvoor de toestemming van de deelgemeenteraad noodzake lijk is. Wat de publiekrechtelijke gevol gen zyn ten aanzien van de aan passing van de pachtpryzen, zal door de junsten van de gemeente Rotterdam worden uitgezocht. De uitspraak van de rechter betekent overigens niet dat er nu ook onbe perkt drank in blik mag worden verkocht. Volgens deelraadsbe- stuurder Toos Brabander mag er bij de exploitaties met een terras geen drank in blik over de toon bank gaan. Dat blijft voorbehou den aan de uitgifte-exploitaties. IJsclub De IJsclub Hoek van Holland krijgt een vaste huursom dienii is vastgesteld op 3 000 gulden per jaar. Als een tegemoetkoming stelde de deelraad vast dat die huur ook gelul voor het lopende seizoen. Dat levert de ijsclub een financieel voordeeltje op, want tot nu toe was de regeling dat er een basisbedrag werd betaald met daar bovenop een bedrag voor het aantal dagen dat de ijsbaan ge opend was. Gezien het grote aan tal schaatsdagen zou dat de ijs- club veel meer hebben gekost. Deelraadsbestuurder Toos Bra bander ontkende overigens dat er sprake was van een wurgcontract. In feite waa er alleen maar een 'gentlemen's agreement' gesloten met de ysclub en pas nu komt er een echt contract. Een amendement van het CDA om de huur vast te stellen op 2.500 gulden en vijfhonderd gulden te reserveren voor groot onderhoud, vond geen genade bij de meerder heid van de raad omdat met het bestuur van de ysclub overeen stemming is bereikt over het voorstel dat door het deelraadsbe- stuur is gedaan. Veel roze, rood, barbies, kitsch, tierlantljntjes, love and fun. De foto's in het Schiedamse Vrouwenhuis aan het Broersveld ademen helemaal de zoete, romanti sche sfeer uit, die op Valen tijnsdag wordt verwacht. Niet voor niks vond vanmorgen de opening plaats van de exposi tie Barbies Babes van de Vlaardingse kunstenares Mir jam Boomert en de Schiedamse Melissa van den Bos. Het is de eerste in een reeks exposities van vrouwe lijke kunstenaars in en rond om Schiedam. Op de foto's zijn geschminckte mensen te zien. De opvallende lijsten waarin een boel accessoires als barbiepopjes zijn ver werkt, maken de portretten compleet. De twee kunstena ressen worden veel gevraagd voor opdrachten in de house scene en festiviteiten. Geïn teresseerde vrouwen kunnen de decoratieve foto's op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 14.00 uur bekij ken of op donderdagavond tussen 20.00 en 24.00 uur. Foto Roel Dijkstra Door Jan Rozendaal Schiedam Hij droomde er al een tijdje van. Had er in het openbaar -op het toneel van het Circustheater in Schevenin- gen nota bene - in gezelschap van louter 'heren in blauwe streepjespakken' toespelingen op gemaakt Waarom mocht Alexander Rinnooy Kan, de man die jarenlang het boegbeeld van de werkgevers was, wel lid wor den van het Genevergenoot schap en hjj, FNV-voorzitter Jo- han Stekelenburg, niet? Het zat Stekelenburg» zo ontboe zemde hij gisteravond in Schie dam, vooral dwars omdat Alexander nooit jenever drinkt „En ik hou er wei van," aldus Stekelenburg bij zyn toespraak in het Nederlands Gedistilleerd Museum De Gekroonde Bran- dersketei ter gelegenheid van zijn benoeming tot ambassa deur van het Genevergenoot schap. ,,'s Avonds op een krukje in de keuken, terwijl mijn vrouw het eten kookt, is het mooiste moment om van jenever te ge nieten." Toch voelde de vakbondsvoor zitter zich een beetje ongemak kelijk. Niet dat hij wakker lag van de twee brieven van FNV-le- den die hem afraadden toe te treden tot het genootschap. Het was vooral de discussie twee maanden geleden in het federa tiebestuur die hem aan het twij felen had gebracht „We hadden toen een lange discussie over het wel of niet handhaven van de subsidie aan de rooms-katho- lieke matigheidsvereniging So li riëtas.Het behoort niet echt tot de kernactiviteiten van een vak bond, maar toch was er binnen het bestuur een meerderheid om de donatie van honderd gul den te handhaven," aldus Steke lenburg. Toch vindt hy dat hy het kan maken om twee maanden later lid te worden van een illuster ge nootschap dat het promoten van het Nederlands gedistilleerd als belangrijkste doel kent Omdat zo zei hy, het Sobriëtas alcohol matiging voorstaat en het Gene vergenootschap er niet op uit is om iedereen aan de borrel te hel pen maar vooral een imagover betering voorstaat En bier en je- néver horen volgens Stekelen burg een beetje by de arbeider. In elk geval gaat het goed met het Nederlands gedistilleerd, wist voorzitter Bob de Kuyper van het Genevergenootschap te melden. Voor het eerst sinds 1979 is er sprake van een struc turele omzetstijging, die vooral wordt veroorzaakt door de bit ters. Die ommekeer was volgens De Kuyper ook hard nodig, omdat de omzet de afgelopen zestien jaar met dertig procent is gekelderd. Ter promotie van de Jenever heeft het Genevergenootschap drie etablissementen erkend als Genevereafé. De eerste drie ca fés die deze onderscheiding aan de gevel mogen hangen staan in Amsterdam, Wageningen en Maastricht Zy voldoen aan cri teria als een divers aanbod van Nederlands gedistilleerd, dat prominent in het zicht moet staan en het glaswerk moet ook met zorg zijn gekozen. Naast Stekelenburg zyn gister avond onder meer ook oud-mi nister mr. F. Korthals Altcs, ra dioman Erik de Zwart en mr. P. C. Bokma 'omdat hy al vanaf zijn geboorte de jenever pro moot'. Vlaardingen Een bioscoop, dat staat bovenaan het verlanglijstje van de Holy-jongeren. Op de voet gevolgd door een disco, een zwembad, jongerencafés, een kartbaan, een poppodium en bas ketbalveldjes. Deze ingrediënten moeten volgens dne mavo-4 klas sen van de St. Jozefmavo in ieder geval aanwezig zijn in hun imagi naire wijk. Van september tot en met januari legden de 75 eindexamenkandi daten de wyk Holy tijdens de aardrijkskundelessen op de jon- gerenweegschaal. Begeleid door Erik Geraets en Angela van Peuf- flik van Het Bureau Welzijnspro- jecten namen drie groepen de wyk onder de loep om te komen tot een oordeel over de voorzie ningen voor jongeren in de wijk en de opbouw van de ruimte. Het onderzoek is uitgevoerd in het ka der van het wijkbeheer van de ge meente Vlaardingen. De resulta ten van het onderzoek dienen om dc situatie voor jongeren in de wyk te verbeteren en ze daar ook zelfbij te betrekken. Met een tentoonstelling en een voordracht door twaalf jonge on derzoekers werden gisteravond de resultaten van het onderzoek door en voor jongeren gepresen teerd. De panelen in de aula van de St. Jozefmavo waarop een dik pakket aan onderzoeksresultaten waren gegroepeerd, stelden ou ders, leerkrachten en plaatselijke politici in de gelegenheid zich te verdiepen in het verrichte werk van de scholieren. Leerlingen stonden erbij om tekst en uitleg te geven. Ook burgemeester Stam was aanwezig en kreeg een spe ciale rondleiding. Interviewen Een groep ging de straat op om jongeren tussen de dertien en achttien jaar te interviewen. In to taal 260 werden er geënquêteerd. Gevraagd werd onder meer naar hun vrijetijdsbesteding, wat zij van de Holy vinden en welke pro blemen zij er ondervinden. Naast het vergaren en inventariseren van de antwoorden, verklaarden de interviewers te hebben geleerd om samen te werken, naar vreem de mensen toe te stappen en zelf dingen te regelen. Zy hadden er versteld van gestaan dat iedereen zo happig was om aan het onder zoek mee te werken. Voor de ten toonstelling zijn de gegevens uit de enquête in tabellen verwerkt. Viola en Paulien zaten in het groepje dat de 124 voorzieningen voor jongeren in de wyk moest in ventariseren en beoordelen. Zy kwamen tot de top 7 van voorzie ningen die de Holy-jongeren het meeste missen, met een bioscoop op nummer één. Pim oordeelde over de voorzieningen die hij aan een nader onderzoek onderwierp: „Over het algemeen goed, met een paar kleine minpuntjes." Een derde groep boog zich over de openbare ruimte, zoals sport- en speelplekken, hangplekken, rou tes en het openbaar vervoer. Er werden foto's gemaakt van wat de onderzoekers mooi en goed von den of slecht en lelijk. Mirella en Marieke kwamen tot de conclusie dat de hang- en speelplekken voor jongeren die er zijn (te weinig), ongelijk verdeeld zijn over de wijk. In de Dreven- buurt bijvoorbeeld stikt het er van, zeggen de twee onderzoe kers, terwijl ze elders in de Holy ver te zoeken zijn. Op een teke ning wordt aangegeven hoe be staande speelplekken kunnen worden verbeterd, laat Mirella zien. Een paar suggesties: minder struiken en meer gras en speel toestellen. Het creëren van hangplekken is een stuk moeilijker, merkten de leerlingen. Vooral omdat er niet zoveel plaats is tussen de huizen. Want hoe voorkom je dat rond hangende jongeren geen overlast veroorzaken voor de omwonen den? Dat is nu bij bestaande hangplekken wel vaak het geval, weten ze. Daan en Nicolette merkten tij dens het onderzoek dat de bus (56) verre van op tijd rijdt„Hij kwam vaak te laat of te vroeg, er klopte mets van," zegt Daan. Een wens van de jongeren is dat de bus va ker gaat rijden in het weekend en natuurlijk: op tijd komen. Burgemeester Stam, die aan het eind van de presentatie een boek werk met resultaten kreeg uitge reikt beloofde de berichten onder de aandacht te brengen van b en w en de Vlaardingse politieke par tyen. „Helaas ben ik niet degene die beslissingen neemt," zei hij. „Dat doet de gemeenteraad, maar ik geef het door. Volgend jaar zijn er gemeenteraadsverkiezingen waarna de plannen voor de ko mende jaren worden gemaakt Maar de partijen zijn nu al aan het kijken wat zy in hun programma opnemen. De daadwerkelijke ef fecten van jullie onderzoek zullen echter pas in 1998 merkbaar zijn." IUÏtortll WMIi; ROTTERDAM WEST k T»fA8,150'»Tel|^-^^|9>BOTTBlDAWrt it

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1