Broers brachten oom om voor bescherming tante Nog steeds stoken in koperen ketels fxm Sflf Wmü Te duidelijke taal Lezing stoomtreinen Lezing over Pompeji Informatie over hulpverlening Muzieklessen voor gehandicapten Maaltijd in de Weerklank Spirituele middag 'We moeten nu tonnen investeren om tegemoet te komen aan al die milieueisen' Rotterdams Dagblad \t-rz Woensdag 19 februari 1997 Brieven, geadresseerd aan 'Aan de bewoners van...' open ik zelden. Ik vind: als iemand mij iets belangrijks te melden heeft, moet hij maar mijn naam opzoeken in telefoonboek, bevolkingsadministratie of een van die andere talrijke adresbestanden in Nederland, die te gen een geringe vergoeding mijn doopceel verpatsen aan op snelle winst beluste ondernemers of prekerige overheden. Zo lag op mijn bureau al maanden een envelop aan 'Aan de bewoners in de omgeving van de Groen van Prinstererstraat', een nogal ruime aanduiding van mijn adres. Be kreeg de envelop met een grijs plastic bakje vorig jaar persoonlijk uitgereikt, maar had nog niet de moeite genomen het doel van dit cadeautje te doorgronden. Als afzender vermeldde de envelop 'Gemeente Vlaardingen', wat evenmin een re den was om haast te maken. Totdat ik vorige week in de krant las drt de campagne 'Da's duidelij ke taal' slechts een respons van 0,08 proeent had opgeleverd. Die campagne had tot doel Vlaardingers ertoe te bewegen onduidelijke brieven van de gemeente terug te sturen. Nu kan de geringe respons verschillende oorzaken hebben; ik noem: Vlaardingse ambtenaren schrijven duidelijke brieven (hoera, hoera!), de PTT bezorgt geen re tourbrieven, de campagne-oproep was onduidelijk, "Vlaardingers kunnen niet lezen of ze hebben geen zin in een extra loopje naar de brievenbus. Dus de 'Groen van Prinsterer'-brief toch maar eens gelezen. En wat bleek? Het hoofd van'de afdeling stadsreiniging, H.C, Berkhout (voor intimi Herman), schrijft redelijk duidelijke brieven. Qua woordkeus en zinsbouw is de brief weliswaar embee1je;sbjf,inaar de boodschap is duidelijk. Ik moet voortaan mijn huisafval in dë blok- container en gft-afval in de meegeleverde biobak gooien (dus daar is dat bakje voor). En mocht ik kritiek hebben op de plaats van de con tainers, dan kan Hz die 'schriftelijk kenbaar5 maken(dat is ambtena- rees voor. een briefschrijven). A - Tot zover niets bijzondere. Totdat ik de bijgesloten folder'bekeek. Want daarop steekt een vet grijzend mannetje zijn duim omhoog te gen de achtergrond van een vuilniswagen. Nouvraagik je, Doetonze heer Noordhuizeh van de campagne 'Vlaardingen.,.Zó!' alle mogelij ke moeite metde opgestoken duim Vlaardingen positief te positione ren, steekt onze Herman zijn duim omhoog bij een, vuilniswagen. Toch maar eens die brief terugsturen: een boodschap kan ook Te Duidelijk zijn. DICK VAN DERLHGT Vlaardingen B. de Pnëlle houdt vrijdag een lezing voor de ANBO- Vlaardingen. Aan de hand van dia's zal hij vertellen over de internationale geschiedenis van stoomtrei nen van de spoorwegen vanaf 1703 tot de tijd dat ze werden vervangen. De lezing heeft plaats in het dien stencentrum De Bijenkorf aan de Peigerlaan 105 in Holy en begint om 14.00 uur. De derde uit de serie lezingen over de Italiaanse kunst en cultuur van de Vrije Academie staat vrijdag in het teken van de oud-Romeinse steden Pompeji en Hereulaneum. De ruïnes van Pompeji, gelegen aan de Golf van Napels, trekken al honderden jaren vele kunstenaars, archeologen en toeristen. Na een uit barsting van de vulkaan Vesuvius raakten de drie stadjes ten zuiden van Napels, Pompeji, Hereula neum en Stabiae onder lava bedolven. Informatie en kaarten (f5) zijn te,krijgen,bji de administratie van de Vrije Academie aan de Oostbavenkade, teL 4356225, Elk jaar hebben in Nederland heel wat ongelukken plaats, waarbij gewonden of doden vallen. In het ver keer, op school, in de vrije tijd, tijdens het sporten en in en om het huis. Iedereen loopt de kans om daar mee op een bepaald moment in aanraking te komen. Na een ongeluk is er niet meteen een ambulance aan wezig. In de eerste ogenblikken na een ongeval zal een leek dan hulp moeten bieden. Deze hulp kan van levensbelang zijn voor het slachtoffer. In de gezond- heidswijzer staat deze maand het thema Eerste hulp bij ongelukken centraal. Het informatiepakket is te krijgen bij de Gezondheidswijzer van de GGD: Van Hogendorplaan 501. Het pakketje is ook telefonisch te bestellen. 2488004. Verstandelijk gehandicapten kunnen vanaf maart muziekles volgen in Muziekcentrum OpMaat. De les sen worden gegeven door Jos de Vries-Aarden. Zij is als muziektherapeute bevoegd om muzieklessen aan verstandelijk gehandicapten te geven. De lessen zijn voor kinderen en volwassenen die met muziek bezig willen zijn. Tijdens de lessen zullen alle elementen van muziek, zoals melodie, maat en ritme en harmo nie op een leuke en ontspannen manier aan de orde komen. Er wordt gebruik gemaakt van slag-, blaas- en snaarinstrumenten. De lessen zijn op woensdag middag in het gebouw van OpMaat aan de Meidoorn- straat. Per groep kunnen vier vijf leerlingen te recht, ingedeeld in vier leeftijdsgroepen. De lessen beginnen woensdag 12 maart en het lesgeld bedraagt ƒ32,50, Het ontmoetingshuis De Weerklank in Groenoord verzorgt donderdag 20 februari zijn maandelijkse warme maaltijd. De Weerklank houdt elke derde donderdag van de maand een diner voor iedereen die betaalbaar buitenshuis en samen met anderen wil eten. De Weerklank ligt aan het Cornelia van Zanten- plein 51. De deuren gaan om 17.00 uur open. De maal tijd kost 6,50 gulden per persoon. Eters moeten zich van tevoren opgeven via de intekenlijst in de Weer klank of bij Gera Groenwegen (010) 4709971. In de reeks spirituele zondagmiddagen zal zondag 23 februari in het teken staan van het gesproken woord, geïnspireerd op en door de drank. Eric Vercruysse, de welbespraakte 'Sehiedamse' Vlaming, tevens stadsgids van de VW, zal samen met Ab Borgesius een aantal gedichten en anekdotes ten gehore bren gen. Het werk van Bordewijk, Piet Paalijens, Simon Carmiggelt roept de herinnering op aan vervlogen tijden. De lezing heeft plaats temidden van de ten toonstelling 'Schiedam, voorheen zwart Nazareth'. De voorlezing begint om 14.30 uur. Het museum is zondag vanaf 12.30 uur open. Het museum is te vin den aan de Lange Haven 74-76. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Overde Vesten 3, 3116AD Schiedam Postbus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Canis Zijlmans Rotterdam/Schiedam—Volgens de verdedigers van de drie verdach ten van de moord, c.q, doodslag op de 42-jarige Schiedammer Afik Saglam en medeplichtigheid daaraan, is het Openbaar Ministe rie voor een groot gedeelte verant woordelijk voor de treurige afloop van dit familiedrama. Het slacht offer was nog geen week voor de dodelijke schietpartij op 7 novem ber vorig jaar in de De Wildestraat in de wijk Nieuwland door de poli tie aangehouden, nadat zijn vrouw aangifte had gedaan van bedreiging met de dood door haar echtgenoot. De Schiedammer verdacht zijn vrouw van overspel met een neef. Dat Saglam bij zijn aanhouding een pistool bij zich droeg, zo voer de de verdediging van het drietal gisteren in de rechtbank in Rot terdam aan, was toch een duidelij ke aanwijzing dat de dreigemen ten serieus genomen dienden te worden. Ook Ahmed, de broer van de vrouwen vader van de drie ver dachten, werd inmiddels door de branieschopper met de dood be dreigd. Ahmed zou van het ver meende overspel van zijn zus op de hoogte zijn. De aangehouden Schiedammer is al na drie dagen weggestuurd, zonder te zijn voorgeleid aan de officier van justitie. Van de aan de familie toegezegde bemiddeling in het conflict door politie, maat- schappelijk werk en een imam is niets terechtgekomen Het slacht offer probeerde twee dagen na zijn vrijlating in de woning te ko men, waar zijn vrouw en twee kin deren bij haar neef, de 29-jarige verdachte Ali U., zaten onderge doken, In het portiek op de trap naar de derde verdieping werd de man tegengehouden door Ali en zijn broer Senol U. (31). Tegen over rechter mr. A. C. P. M. van Breukelen-Van Aarnhem beken de de eerste gisteren de dodelijke schoten te hebben gelost. Agressor De advocaat van de schutter mr. G. Szegedi vroeg de rechtbank al bij aanvang van het proces het Openbaar Ministerie in de vervol ging van zijn cliënt niet ontvanke lijk te verklaren. „Omdat justitie enerzijds 'de agressor' op vrije voeten had gesteld, maar ander zijds de tot verdediging gedwon gen verdachten het recht ont neemt zichzelf te verdedigen. Dat is een dubbele houding," verdui delijkte de strafpleiter het ver zoek, dat door de rechtbank overi gens niet werd gehonoreerd. De verdachten zijn kort na het drama aangehouden. Senol U be vond zich in het portiek. Zijn pi stool lag naast het slachtoffer. Ah had volgens eigen zeggen twee keer de politie gebeld en melding gemaakt van de schietpartij. „Toen ik niemand zag," vertelde hij, „ben ik zelf richting politiebu reau gelopen." Vlakbij de plaats des onheils kwam hy z'n drie jaar jongere broer Aydm tegen, die de wapens voor 'de beveiliging van de fami lie' had geleverd. Omdat de gewa pende Ali in paniek was, schoot Aydm twee keer met zijn eigen pi stool in de lucht om hem te kalme ren. Kort hierna kon de politie beiden arresteren. Omdat het hier, volgens de ver dachten, een zaak van eer betrof, nam tijdens de politieverhoren ie der van hen aanvankelijk de schuld op zich. Alle drie verklaar den zij de enige schutter te zijn. Smokkel Het slachtoffer, dodelijk getroffen door zeven kogels in borst en buik, was net drie maanden vrij uit de gevangenis in Luxemburg. Daar zat hij een straf van drieën eenhalf jaar uit wegens de smok kel van 8,8 kilo heroïne. Bij de po litie had Afik Saglam verteld, dat hij een pistool droeg, omdat de ei genaar van de drugs mogelijk bij hem verhaal zou komen halen. Na de vermeende ontdekking van het overspel van zijn vrouw met een neef van het slachtoffer uit Delft dreigde hij haar in het bij zijn van hun dne kinderen de ogen uit te zullen steken en haar 'te slachten als een kip'. Ook haar broer Ahmed, die een rol had ge speeld bij de totstandkoming van het gearrangeerde huwelijk tus sen de twee, werd bedreigd door het latere slachtoffer. „Voordat de politie hem zou vrijla ten," vertelde Ali de rechters, „zou er op het bureau een ge meenschappelijk gesprek plaats vinden. Maar de politie heeft hem zo laten gaan. Het maatschappe lijk werk wilde alleen bemiddelen als mijn oom contact opnam. Maar dat deed hij niet. Men zei dat Saglam het recht had om bij zijn vrouw en kinderen te zijn, 20- lang ze niet gescheiden zijn." All's vader Ahmed vond uiteinde lijk imam O. Bayram, een vriend van Saglam uit de tijd dat hy zelf ook dit beroep uitoefende, bereid om te bemiddelen. Afgesproken werd de volgende dag alle betrok kenen met hun hand op de Koran te laten zweren, dat men de waar heid sprak. Tijdens de vooraf gaande ontmoeting kreeg Saglam echter onenigheid met de imam en zei hij hem dat de geestelijke zich niet met zijn zaken moest be moeien. De imam is met meer te ruggekomen. De imam getuigde voor de recht bank dat het latere slachtoffer zijn echtgenote aansprak met 'die eerloze'. Bovendien zou de Schiedammer zich bij die gele genheid, volgens de geestelijke, hebben gedragen alsof hij in de war was of dronken, of alsof hij pillen had geslikt. Officier van justitie mr. C, de Kimpe meent dat er behalve de onrust rond het vermeende over spel nog een aanleiding voor on enigheid in de familie is. Een week na de dodelijke schietpartij kwam de Regionale Criminele In lichtingen Dienst met informatie dat Soglam voor zijn smokkel- avontuur richting Luxemburg honderdduizend gulden aan zijn vrouw zou hebben gegeven. Een informant had gemeld dat de vrouw het geld met de drie ver dachten zou hebben verdeeld. Op 21 maart wordt de strafzaak voortgezet. In het Nederlands Gedistilleerd Museum De Ge kroonde Brandersketel aan de Lange Haven is mo menteel de fototentoonstelling'Schiedam; voor heen Zwart Nazarèth' te bezichtigen. Foto's van de barre omstandigheden waaronder de werknemers in het gedistilleerd hun werkmoesten doen en over de zwarte roetkorstendie op Schiedam groeiden. Maar hoe gaat het tegenwoordig? De uitstraling is nog steeds historisch: de buitenmuren van de dis tilleerderijen zijn ouden op de etiketten van de flessen wordt gerefereerd aan de ambachtelijke wijze waarop de inhoud tot stand is gekomen. Een verhaal over een Sehiedamse distilleerderij anno 1997. Door Daniëlle Hermans Schiedam In het hart van de Sehiedamse Brandersbuurt houdt inmiddels de vierde ge neratie van het geslacht Dirkzwager zich be zig met gedistilleerd. Het familiebedrijf over leefde als een van de weinige Sehiedamse dis tilleerderijen de barre tijden toen het in de eerste helft van deze eeuw bergafwaarts ging met de brandersindustrie. Sinds de oprich ting van de onderneming in 1879 is veel ver anderd. Slechts de in oude stijl gerenoveerde gevels van het bedrijfscomplex op de hoek van de Noordvest en het Groenweegje roepen herinneringen op aan het Schiedam van wel eer. Het bottelen van de jenever Is in de loop der jaren sterk veranderd. Foto Roei Dijkstra Achter de historische gevels van de Floryn geneverproducent gaan echter zeer moderne productielij nen, opslagruimten, kantoren en een goed geoutilleerd laboratori um schuil. In de grote hal staan pallets met lege flessen torenhoog opgestapeld. Aan de overkant wachten pallets vol dozen met daarin het eindproduct op afna me. Het vullen, etiketteren, de fles van een schroefdop voonien en het verpakken in dozen en plaatsen op pallets gebeurt auto matisch. Daar komen geen men senhanden aan te pas. De tweede bottellijn die in aan bouw is, zal de capaciteit op vijf tien- tot zestienduizend flessen per uur brengen. De machines die hier staan, zijn zo'n driejaar oud terwijl de vulmachmes al twintig jaar meedraaien. „Die vullers zijn van roestvrij staal en gaan een mensenleven mee. Natuurlijk kan de productie in deze moderne tijd altijd sneller, maar dat is niet nodig," legt Carel Dirkzwager (37) uit. Jongetje Hij zwaait sinds een jaar de scep ter over het bedrijf dat met het A- merk Floryn bij de top vijf van de best verkochte merken hoort. Als klein jongetje draalde hy al vaak rond in de distilleerderij. Snoof de geur op van het gedistilleerd en verzamelde etiketten. „Mijn va der heeft me nooit gedwongen om dezelfde richting op te gaan. Als ik piloot had willen worden, dan had ik dat zonder problemen kun nen doen. Deze branche had ge woon mijn interesse." Dirkzwager junior is goed op de hoogte van de ontstaansgeschie denis van het familiebedrijf. „Mijn overgrootvader en zijn broer begonnen hier in een pand je met een pure distilleerderij. Ze maakten dus enkel het eindpro duct en leverden de jenever in houten fusten af aan caféhouders. De mensen gingen dan in het café een kannetje jenever halen. Toen zat er al behoorlijk de klad in. De ouderwetse moutwijn was eigen lijk niet lekker genoeg." De overgrootvader van Carel kwam later op het lumineuze idee om zeer zuivere alcohol te impor teren vanuit Nederlands-Indië. De alcohol behaalde een züive- ringsgraad van 96 procent en dat was in die tijd ongekend hoog. De grote voordelen waren dat dit ba sisproduct veel goedkoper was dan moutwijn en bovendien ge makkelijker te stoken. De pioniersdrift en het grote suc ces van de kwalitatief betere bor rel werd de oprichter van het Sehiedamse bedrijf niet in dank afgenomen. Volgens de concur renten ging het om jenever van inferieure kwaliteit. De gemeen schap keek de familie Dirkzwager met de nek aan en overgrootvader werd uit sociëteit De Schutterij gegooid. Maar al vrij snel gingen de ogen van de concurrenten open en stapten de distillateurs massaal over op de zuivere alco hol waar slechts een smaakje aan toegevoegd hoefde te worden. „De alcohol werd per boot in sta len vaten aangevoerd en in de grondvaten met een inhoud van 5000 en 25.000 liter gestort. Er moest wel belasting over worden betaald. Maar er was weinig con trole dus d'r werd wat aangerom meld. Tegenwoordig zijn de con troles verscherpt en is de accijns veel hoger." ervaart Dirkzwager aan den lijve. Flessen De eerste grote verandering voor het bedrijf was de omschakeling van fust naar flessen. Voor de oor log werd Dirkzwager 'De Fusten- koning' genoemd. „We hadden een eigen kuiperij waar fusten Dirkzwager was voor de oorlog de 'fustenkoning'. Ook in het café schonken ze jenever uit de tap. Foto repro Roel Dijkstra werden gemaakt. Alles ging in het groot omdat de mensen ook meer jenever dronken. In het café schonken ze jenever uit de tap. In de jaren vijftig gingen we over op het bottelen van jenever met be hulp van handmachines." Naarmate de zaken beter gingen, kon ook meer worden geïnves teerd in technologie en uitbrei ding van de activiteiten. Het fami- liebedrij f kocht enkele buurpand- jes op waardoor het 'dorp van Dirkzwager' ontstond. Ondanks alle moderniseringen bleef het ambachtelijk stookprocédé over eind. Dit gebeurt nog steeds m de oude, koperen ketels. Al zijn de kolen al een tijdje vervangen door de wat schonere cokes. Dankzij de nieuwe hinderwetvergunning zou Dirkzwager overigens nog maar twee keer per jaar de ketel mogen stoken. „Dit is ronduit belachelijk. We moeten nu tonnen investeren om tegemoet te komen aan al die mi lieueisen. Terwijl een aliesbran- der of een open haard tien keer zo veel schadelijke stoffen uitstoot als wy als we één keer per dag de ketel stoken." zegt de distillateur verontwaardigd. Om het bedryf voort te kunnen zetten ontkomt Dirkzwager niet aan het plaatsen van rookgasfil ters, de goedkoopste oplossing. De distilleerderij heeft zeker toe komst ondanks het feit dat er minder alcohol wordt gedronken. „Jenever zal net als de Hollandse sigaar altijd blijven bestaan. Vorig jaar was voor het eerst sinds twin tigjaar weer een klein plusje in de omzet te zien. Om een gezond be drijf te blijven, moet je blijven zoeken naar nieuwe afzetgebie den zoals Korea en Duitsland. We hebben ook zeven jaar lang wod ka geleverd aan Rusland," aldus Dirkzwager. En het Sehiedamse familiebedrijf lijkt een lang leven beschoren, want een potentiële opvolger - pas zes maanden oud- heeft zich al aangediend. Woensdag 19 februari SCHIEDAM Dc Oost. Activiteiten club met Harrfanger-hartdwerken, 10.00- 12.00ü. Demonstratie volksschil derkunst en glasgraveren, 14,00u. Dc de 4 Molens. Bingo, 13.30- 16.00u. Woon- en zorgcentrum Thurlede. Mostafa's Magie Show, 14.00u. VLAARDINGEN Dienstencentrum West Optreden Seniorenorkest, 14.00-16.00u. Muziekcentrum OpMaat. Voor speelavond blokfluit, 19.30 uur.Vis- seriimuseum. Optreden van de fa milie Jansen. Aanvang 20.15 uur. MAASSLUIS Ontmoetingscentrum Konings hof. Voorspeelavond keyboarden gi taar, 19.30 uur, HOEK VAN HOUAND Hoekstee. Him: AGoofy Movie, aan vang 14.00 uur. Entree 3 gulden. ROTTERDAM Joh.de Heer. Quatremams avond, 19u. De Buurman. Jamsession, 19u. Luxor Theater. West Side Story, 20,15u. De Doelen Ki.z. Schubertiade, 20.15u. Blauwe Vis. Talent Scout, 22u. Theater Zuid plein Gr.z. Muu, 20.15U. Ki.z. Job Schunng, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z, Scapmo Rotter dam, 20.15u. KI.2, Menslandschap pen, 20.30u. Jeugdtheater Hof plein. Peuterfestival, 10.30 en 14.30u. De Focus. De kus van de ballenna, 15u. SKVRMuziekschooi Centrum-West. Open Podium, 17.15u. Zaal De Unie. NCRV Volgspot Live, 20.30u. Donderdag 20 februari SCHIEDAM Podium. Oorsmeer: Sander van Wasbeek, 21,00u. Wc De Blauwe Brug. Voorspeel avond saxofoon en dwarsfluit, 19.30 uur. VLAARDINGEN Dc Babberspolder. Bingo, 10.00- 11.30u. ROTTERDAM SKVRMuziekschooi Dalweg.Open Poppodium, 19.30u. St.Laurens- kerk. Nederlands Kamerkoor, 20.15u. Luxor Theater. West Side Story, 2015uDe Doelen Gr.z. Rot terdams Philharmomsch Orkest, 2Q,15u, Zaal De Unie. K loos, 2O.30U. De Larenkamp. Fiesta Gantina, 20.15u. Bibliotheekthea ter. Dief van liefde, 20.3Qu. Buurt huis 110 Morgen. KeetopdeKaap, 20.30u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Scap/no Rotterdam, 20.15u. Ki.z. Menslandschappen, 20.30u. TheaterZuidplein Ki.z. Job Schunng, 20.30uLantaren 1. Arbre de Te, 20.30u. De Evenaar. Half- acuine, 20.15u. Goethe Jnstihrt Stefan Krawezyk leest uit 'Das irdi- sche Kind, 20u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Microcosmos' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Ca lypso 2: The portrait of a lady' (16) dag.15,30-18.15-21.15. Calypso 3: 'Secretsand Lies'(al)dag.18.15- 21.15. Cinerama 1: The first Wives Club' (al) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 2: 'Space Jam' (al) dag.13.15-16-18.45. 'Slee pers' (16) dag 21. Cinerama 3: 'Ex treme Measures' (16) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 4: The longkissgoodnight* (16)dag.l8.45- 21.30. Cinerama 5: The nuttv oro- fessor' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Corso: 'First Stnke' (16) dag.16-18.45-2130. Imax Thea ter: 'Special Effects' (af) wo.15. 'Ring of fire' (al) wo.14-16. 'Star Trek: First contact' (12) dag. 18.30- 22. 'Microcosmos' (16) dag. 17- 20.45. Venster 1L 'Un air de familie' (al) 19.30-22, wo. ook 14.30. Ven ster 3: Trees Lounge' (al) dag 20- 22 wo.ook 14.30. Venstar 4: 'Bound(al) dag. 19.30-22, Wallace and Gromitare back (al) wo.14.30. Venster 2: 'De kleurvan de granaat appel (al) wo.19.30, wo. 14.30. 'De !aatsteduik'(a!)wo.21.30. Lumière 1: 'Ransom' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. lumière 2: 'Dragon head' (a!) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 3: 'Daylight' (12) dag. 18.45-21.30. Lumière 4: The Glimmerman' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Rexane: 'Erotiek in de fitnessclub' t/m wo. doorl.voorst Pathé Ij 'Star Trek: First contact" (12) dag.11.25-14-16.30-19- 21.30. Pathé 2: 'Evrta' (al) dag.11.10-13.55-18.30-21.15. Pathé 3: 'Ransom' (16) dag.16.25- 19-21.40. Pathé 4: The first wives club' (a!) dag.16.20-18.40-21. Pa thé 5: 'Space Jam' (at) dag.il.35- 13.35-15.35-17.35-19.35-21.45. Pathé 6: 'Shine' (al) dag. 11.20- 13.40-16-18.50-21.10. Pathé 7: The mirror has two faces' (16) dag. 11-13.35-16.15-18.55-21.35. Kindermatinees: Calypso 2: 'De klokkenluider van de Notre Dame' wo. 13.15. Calypso 3: The Leonard Son' wo. 13.15-16. Cinerama 4: 'Matilda' wo.13.15-16. Corso: 'De klokkenluider van de Notre Dame' wo. 13.15. Lumière 3: 'De avontu ren van Pinokkio'wo. 13.15-16. Pa thé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (at) wo.11.30-13.45. 'De avonturen van Pinokkio' wo. 11.40- 13.50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3