11 Kritiek op hertaxatie Schiedamse woningen Cirkel nog niet helemaal rond Pronken met nieuwbouw Rotterdams Dagblad Nieuwe curiosa staan alweer uitgestald ii 31 MEI; PE PUK. LIVE MUZIEK IN PE EENDRACHTSHOEVE, ZUID-BEIJERU.NP 'Rotterdam moet problemen met Sparta zelf oplossen' Autodief aangehouden Portemonnee in winkel gerold Hard- en rond rijd ers beboet HBV en AOV roepen op tot indienen bezwaarschriften Ondergrondse A4 tussen Kethelplein en Beneluxtunnel is voorlopig van de baan Hulpdiensten altijd op tijd Waterweg Vrijdag 21 februari 1997 MaassluisDe schade van de cu riosa was aanvankelijk geschat op twaalfhonderd gulden. Maar toen de auto die gistermiddag op de Zuiddijk in Maassluis tegen de antiekhandel Bert Wijnands aan reed werd weggetakeld, bleek on der de auto nog een vogelkooi te zitten. Een extra kostenpost van driehonderd gulden. De totale schade komt daarmee op zo'n tweeduizend piek, omdat ook de gevel nog lieht werd beschadigd. Eigenaar Bert Wijnands van de Maassluise antiekhandel is nog maar net van de schrik bekomen, In de winkel was hij bezig toen hij ineens een enorme 'klap hoorde en voelde, „De binnenkant van de winkel is onlangs gerenoveerd. We stonden de boel in te richten toen die auto aan kwam rijden en met een noodgang tegen de gevel aan vloog," vertelt Wijnands. De auto van een 39-jarige man uit Maassluis schampte na een aan rijding de gevel en reed daarna de curiosa kapot die op de stoep ston den uitgestald. Onder de verniel de spullen waren naast de vogel kooi onder meer drie hoekstoeien, een gietijzeren bloemenvaas, een tuinstel en een groene tafel, De spullen vond Wijnands op dat moment niet zo erg, want de auto had ook de passagier op een scoot er geraakt. „Vanachter het raam zagen we dat die jongen zo werd gemangeld. Achteraf bleek dat hij gelukkig niets had," vertelt hij. Wat de Maassluise antiekhande laar rest, is puinruimen. Alle ka potte spullen zijn inmiddels bij elkaar geveegd en liggen te wach ten op de taxateur van de verzeke ring. „Daar hebben we helemaal niets meer aan. Die auto is er zo overheen gereden en heeft alles vernietigd." De spullen zal hij wel bewaren. )fAJs de verzekering niet wil betalen dan moet ik toch die man aansprakelijk gaan stellen." Een dag na de aanrijding staan de spullen weer uitgestald op de ge bruikelijk plaats op de stoep. On danks de schrik denkt Wijnands er niet aan om zijn waren naar binnen te verhuizen. „Ik heb een uitstallingsvergunning en boven dien trekken die spulletjes men sen aan. Ze zijn ook nog nooit be schadigd. Er staan heel vaak men sen naar de etalage te kijken en we kunnen ons alleen maar ge lukkig prijzen dat op het moment van de aanrijding niemand stond te kijken." Schiedam Het idee om de Rot terdamse sportclub Sparta te ver huizen naar Schiedam is bij sport wethouder L.A. Hafkamp niet goed gevallen. „Het schijnt dat het plan binnenskamers is bekon keld'bij de Rotterdamse PvdA. Dat kan, maar ik vind het wel knap brutaal dat ze iets over Schiedam zeggen zonder ons daarbij te betrekken. Ze hadden eerst eens aan ons moeten vragen of het hier überhaupt wel be spreekbaar was. Dat is niet ge beurd en ik vind dat je zo niet met je buren om kunt gaan." Schiedam wordt in het Rotter damse genoemd als één van de mogelijke verhuisplaatsen van de aloude Rotterdamse club uit Spangen. Naast de Prins Alexan- derpolder, Woudestein, Giessen- plein geldt ook het Schiedamse deel van de Spaanse Polder als 'optie'. „Ik denk dat de Rotter dammers bij het Giessenpleinaan het rondkijken waren en toen in eens dat stuk Schiedam zagen lig gen," zegt Hafkamp. De wethouder is uit principe sowieso geen voorstander van het financieren van betaald voetbal met overheidsgeld. Hij is dan ook uiterst terughoudend. „Schiedam wil daar geen geld aan uitgeven. Dat staat wel vast," zegt hij. «We hebben op het terrein van sport ook de nodige problemen gekend en ik vind dat als Rotterdam pro blemen heeft met een sportclub dat ze die zelf moeten oplossen." Schiedam De huurdersbe- langenvereniging HBV Groenoord-Midden uit Schie dam zet grote vraagtekens bij de hertaxatie van wonin gen voor de onroerend-zaak- belasting. In de wijk Groen oord-Midden zijn grote ver schillen tussen redelijk ver gelijkbare woningen. Dat verschil kan oplopen tot 25.000 gulden. De huurders belangenvereniging roept haar 850 leden op om een be zwaarschrift bij de gemeente in te dienen. De aanslag voor de onroerend-zaakbelasting is in een groot deel van Schiedams deze week ia de bus gevallen. De huurdersbelangenvereniging vindt dat de verschillen in de wijk veel te groot zijn. A. Groenendaal: „De taxatie voor laagbouwflats, waarin geen lift zit en geen dub bel g2as, ligt veel hoger dan die Schiedam Een 18-jarige Schiedammer is vannacht aange houden op de Horvathweg. Hij werd op heterdaad betrapt by het stelen van een auto. De Schiedammer zat al in de auto toen hij door de politie werd be trapt. Vlaardingen In een winkel aan de Hoogstraat is een 73-jarige Vlaardingse gistermiddag besto len van haar portemonnee. De vrouw stond bij een kledingrek te kijken toen zij werd geduwd. Bij de kassa merkte ze dat haar hand tas open stond en dat de porte monnee was weggenomen. Vlaardingen Bij een controle op de Holysingel in Vlaardingen heb ben gistermorgen zes automobi listen een bekeuring gekregen omdat ze door het rode verkeers licht reden, Bij een snelheidscontrole op de Burgemeester Heusdenslaan werden gisteravond achttien au tomobilisten bekeurd, omdat ze te hard reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 90 Idlometer. Maasluis Voor het niet dragen van een au togordel kregen gistermiddag zes automobilisten een bon tijdens een verkeerscontrole op de West- landseweg in Maassluis. Eén au tomobilist kreeg een proces-ver baal omdat de nummerplaat van zijn aanhanger niet overeenstem de met dat van zijn auto. Een bromfietser werd dubbel in de kraag gegrepen. Hij reed niet alleen te hard op een opgevoerde brommer, maar tijdens de contro le reed hij ook nog door het rode verkeerslicht. voor de hoogbouwflat die wel over die voorzieningen beschikt. Die huizen zijn getaxeerd op peilda tum 1994 en toen lagen die laag- bouwwoningen er heel slecht bij." De uitkomst van de hertaxatie- operatie heeft de huurdersbelan genvereniging dan ook ten zeer ste verbaasd. „Wij hebben twijfels over deze taxatie. Het is een merkwaardige gang van zaken. Als dit erkende taxateurs zijn ge weest dan zullen ze wel nooit door een makelaar worden aangeno men. Met zulke taxaties verkopen ze nooit een huis." Naast de huurdersbelangenver eniging roert ook het Algemeen Ouderen Verbond (AOV) zich. Het AOV biedt hulp aan bij het invul len van de bezwaarschriften, want die zullen volgens C. Raaphorst in grote getalen komen. „Er zijn nu al voorbeelden van straten waarin alle huizen hetzelfde zijn ge taxeerd, maar waar geen enkel huis hetzelfde is." Ook het AOV dringt daarom aan op een hertaxatie van de hertaxa tie. „Hebben de mensen nu de ga rantie dat hun woning op de juiste waarde is getaxeerd of was het toevallig dat gerenoveerde huis verderop in de straat. Pas bij een taxatie van het eigen pand kan daar zekerheid over bestaan." Zowel de huurdersbelangenver eniging als het AOV zijn bang dat de huurders nog eens extra moe ten betalen omdat niet alleen het bedrag dat ze moeten betalen ho ger is, maar er wordt ook gevreesd dat de verhuurder het eigenaren deel doorberekend in de huur. De taxaties zijn uitgevoerd door een bureau dat in een groot aantal gemeenten de woningen heeft be keken. „Het zijn onafhankelijke makelaars en ik neem aan dat zij hun vak goed verstaan. Over de hoogte van de waarde van de hui zen heeft de gemeente gelukkig niets te zeggen," zegt wethouder A. G. Wiegman (financiën). Bij de gemeente hebben ze nog geen idee hoeveel bezwaarschriften worden ingediend. Ook de wethouder heeft deze week de aanslag in de bus gekre gen. „Ik ben niet geschrokken. Als ik kijk naar het waardepeil in 1994 dan klopt het wel aardig." Alle woningen in Schiedam zijn de afgelopen tijd opnieuw ge taxeerd. De waarde van de Schiedamse huizen -is gemiddeld met 57 procent gestegen. Vooral de waarde van de goedkoopste huizen, de boven- en benedenwo ningen, steeg enorm. De prijs van een gemiddelde woning bedraagt na de hertaxatie 116.000 gulden en dat was 74.000. Voor de ge meente Schiedam levert de her taxatie meer geld op, maar de ge meente geeft de meeropbrengst meteen terug doordat de tarieven zijn verlaagd. De 'echte' minima hebben van de herwaardering in Schiedam niet veel te vrezen. Zij krijgen al jaren geen aanslag OZB meer in de bus en dat wil de gemeente Schiedam ook zo houden. Vervolg van de voorpagina Schiedam De 'Hafkamp-va riant' voor de A4 is volgens wet houder L. A. Hafkamp zelf in elk geval voorlopig van de baan. Rijkswaterstaat heeft de Schiedamse wethouder laten we ten dat de oplossing 'technisch moeilijk' is. Om grond langs de huidige A4 tussen Beneluxtunnel 'en Kethel plein beter te kunnen benutten door er woningen te bouwen, sportvelden aan te leggen of volkstuinverenigingen er naar te verplaatsen, zou die weg ook on der de grond moeten. Het zou zo moeten zijn dat de weggebruikers die op deze manier Schiedam en Vlaardingen passeerden, de beide gemeenten niet zouden zien. En, belangrijker: andersom ook niet De cirkel rondom de rotonde aan de Slimme Wate ring in Schfedam-Spaland is nog niet geheel rond. De weg maakt onderdeel uit van een heel pakket aan Infrastructuur dat in het nieuwste deel van Schiedam !s aangelegd. De rotende leidt naar meerdere wegen, maar nog niet allemaal hebben ze een doel. Die doelen worden wel steeds meer zichtbaar. Vlakbij de rotonde wordt momenteel de eerste hand gelegd aan het woningfoouwplan De Vaarten. Dit plan bestaat uit twee onderdelen en met het eerste deel, waarin 75 woningen worden gebouwd, is inmiddels een begin gemaakt. In totaal verrijzen in De Vaarten 115 hulzen. Aan de noordkant van de rotonde moet Spafand- Oost komen, een ruim opgezette woonwijk, waar van de gemeente hoopt dat de bouw in 1998 van Start kan gaan. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Schiedam Stuk Voor stuk hou den de middelbare scholen dezé weken weer Open Dag. In de strijd om de brugklassers-zetten scholen soms heel kostbare mid delen in: professionele reclame bureaus worden ingehuurd om spotjes voor de lokale televisie te produceren (Amsterdam) en in Spijkenisse werd de 'multifunc tionele kantine' omgetoverd tot een Intemet-eiland volgens een concept van Albert Heijn. Vobis leverde de computers. Een school in Asten spendeerde maar liefst 150.000 gulden. De redenatie van de schoolleiding is simpel: met 25 extra leerlingen zijn we uit de kosten. Iedere leerling levert zo'n zesduizend gulden aan inkom sten (van de minister) op voor een school. Ondanks dat aanlokkelijke be drag maken de middelbare scho len in het Waterweggebied het niet zo bont Er worden afspraken gemaakt over gezamenlijke ad vertenties en van het wegkapen van eikaars aspirant-leerlingen is al helemaal geen sprake, De kwa- - liteit van het onderwijs, daar gaat het om. Daar wordt ook het geld' liever voor gebruikt Maar als er toevallig nieuwbouwplannen op stapel staan, dan wordt dat uiter- aard wel met gepaste trots ge toond tijdens de Open Dag. Computeranimatie Zo presenteerde het Maascollege aan het Kastanjedal in Maassluis gisteravond haar uitbreidings plannen en de renovatie van de bestaande school in geuren en kleuren. Leerlingen maakten een maquette van de schoolmet daar aan vast de nieuwe vleugeL Ook werd een computeranimatie ge maakt om de nieuwbouw kracht bjj te zetten. De nieuwe vleugel met een collegezaal voor zestig leerlingen en op de bovenste ver dieping een multifunctionele les ruimte met verplaatsbare schuif wanden, moet eind dit jaar klaar zijn. De Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap (VOS) maakte haar nieuwbouwplannen iets 'voorachtiger' kenbaar aan de ouders.-Rector C. van Dalen wil liever wachten tot de gemeen teraad volgende week haar goed keuring geeft aan de nieuwbouw bij de huidige locatie in de wijk Holy. De school in de Westwijk staat een interne verbouwing te wachten. Als de kogel eenmaal door de kerk is, wil de school graag, uit voerig alle voordelen van", de nieuwbouw die volgend jaar zo mer'gereed moet zijn, uit de doe ken doen. De bovenbouw-leerlin gen van de VOS zullen in elk ge-, val net als de scholieren van het Maascollege in de toekomst les krijgen in een ruimte met flexibe le wanden. Zo kan de ruimte in kleine en grote lokalen worden opgedeeld. Deze bouwtechnische constructie is nodig omdat de overheid de scholen verplicht om vanaf I au gustus 1998 het onderwijs aan de hoogste klassen van de havo en het vwo te veranderen. Om de zelfstandigheid van de leeringen te bevorderen, krijgen zij straks niet alleen maar klassikaal les, maar ook in kleinere groepjes en individueel Zie ook pagina 13: 'Er wordt be wuster gekozen' Maar behalve de kosten zijn er technische problemen bij het Ke thelplein. En minister Jorritsma wil zo min mogelijk obstakels bij de uitvoering van haar plannen om de A4 aan te leggen en houdt dit daarom af. Volgens Hafkamp wil dat overigens niet zeggen dat zijn variant helemaal van tafel is. Maar dat zou dan pas gebeuren als de A4 tussen Kethelplein en Delft er ligt. Onvoldoende geld Ook voor een gehele ondergrond se aanleg van dat deel van de A4 zegt het rijk geen geld te hebben. Daarom proberen GS op een com promis aan te sturen en 'slechts' het deel tussen Kethelplein en de noordelijke gemeentegrens van Schiedam en Vlaardingen onder de grond te stoppen. De Vlaardingse wethouder T.W. van der Steen (verkeer en ver voer) zegt er niet verbaasd over te zijn dat GS deze optie naar voren hebben gebracht „Het is duide lijk dat er bij het kabinet onvol doende geld is. In dat kader is het logisch om het geld dat er is in te zetten in de bebouwde delen van het hele gebied. Maar of er dan ge noeg geld is om de A4 hier wel on dergronds aan te leggen, dat weet ik ook niet. Ik weet niet hoeveel geld er is. Dat is nog steeds de hamvraag." Van der Steen zegt dat Vlaardin gen nog steeds op het 'meest ex treme' standpunt staat dat éls de weg er moet komen, die helemaal onder de grond moet „Dus ook in Midden-Delfland." Burgemeester M. van Bijsterveldt van Schipluiden, die de weg met wallen op haar gebied krijgt, zegt dat de provincie haar gemeente nog niet heeft geïnformeerd. „Ik zou het heel jammer vinden als dit de lijn wordt van de provincie. Schipluiden heeft niet voor niets gekozen voor het standpunt van verdiepte ligging. Midden-Delf land is één van de laatste open stukken in dit verstedelijkt ge bied. Dat landschap moet je zied te behouden." De Schiedamse wethouder L.A. Hafkamp zegt dat de voorkeur van GS één van de varianten is die de afgelopen weken zijn on derzocht. „Er lag na het bezoek van de vaste Kamercommissie drie weken geleden een aantal al ternatieven op tafel, variërend van helemaal op maaiveldniveau, tot helemaal in een tunneL U snapt dat wij in het geval de weg er komt, daarvan zo veel mogelijk onder de grond willen. Maar met name van de kant van de rijks overheid is dat nauwelijks be spreekbaar omdat men de kosten, die dik over een miljard gulden heen gaan, te hoog vindt," aldus Hafkamp, volgens wie pas in de loop van de volgende week de on derzoeksresultaten bekend wor den. „Pas dan kan ik zeggen of het wel of niet past" De Schiedamse wethouder wijst er verder op dat het rijk al rond 1988 met de reconstructecom- raissie van Midden-Delfland is overeengekomen dat de weg op maaiveld-niveau zou komen met ongeveer vier meter hoge wallen er langs. Een maquette en computeranimatie van de nieuwbouw vanhet Maascollege In Maassluis werden gisteravond aan aspirant-leerlingen en hun oudersgetoond tijdens een open huis. Foto Donnés van der Wel/Roel Dijkstra J Vlaardingen Politie, brandweer en ambulance in Vlaardingen zijn de afgelopen twaalf maanden steeds op tijd geweest na een. alarmmelding. Dat antwoorden, burgemeester en wethouders op vragen van D66. De fractie had vernomen dat door misverstanden bij de regionale 06-11 alarmcentrale er weieens le-, vensbedreigende situaties kon-' den ontstaan. Zo zou het voorko men dat als iemand belt voor brand in de Hoogstraat in Vlaar dingen, de brandweerwagens naar de Hoogstraat in Rotterdam werden gestuurd. Maar zowel brandweer als politie liet onlangs weten dat dergelijk misverstanden niet voorkomen. In elk geval blijkt dat in Vlaardin gen politie, brandweer en ambu lance altijd binnen de daarvoor, geldende normen op de plek des onheils zijn. Die aanrijtijden zijn respectievelijk tien minuten voor de politie, acht minuten voor de brandweer en een kwartier voor de ambulance.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1