Unitas'63 haakt af voor de titel Excelsior Maassluis wint en zakt op de ranglijst Maassluise handbalvereniging nog maatje te klein voor tweede divisie Bom barst op Thurïede Hoekse doelman helpt Maasdijk Roi van ODO is uitgespeeld Oranje Nassau neemt baaidag Nipte zege CKC Maassluis Aanval Rijnmond laat het afweten tegen WC Crossloopcircuit van TVS'90 slaat aan Kleine nederlaag voor tafeltennissers Hoekers verspalen periodetitel Dijkstra scoort en ziet geel Van Leeuwen: 'Snel vergeten* Rotterdams Dagblad Maandag 24 februari 1997 Hoek van HollandAan de inhaal- ronde van de voetbalcompetitie heeft Hoekse Boys zaterdag wei nig plezier beleefd. Tegen naaste en goede buur Maasdijk was het spelpeil van de thuisploeg ronduit teleurstellend. De 3-1 nederlaag was dan ook logisch. Maasdijk legde in Hoek van Hol land in de eerste helft de basis voorde drie punten. Maar de doel man van Hoekse Boys verleende dan ook alle medewerking. Aan het eerste tegendoelpunt (afstandschot Ferry Looye) kon Dick van der Ploeg niets doen. Maar bij de tweede treffer (Jan van de Sar) bleef de keeper ge woon staan 2odat Maasdijk num mertwee kon laten noteren. „Hij dacht dat er gefloten was voor buitenspel,aldus een hevig teleurgestelde Louis Kmpscheer. De trainer zag zijn ploeg in de tweede helft nog wel terugkomen tot 2-1 dankzij Marcel van Wieren, Maar de risico's die de thuisploeg vervolgens nam om alsnog een punt in de wacht te slepen, brak hen op. Vijf minuten voor tijd scoorde Maasdijk uit een counter 3-1 (Paco van Leusden) en besliste daarmee de wedstrijd. Tot over maat van ramp kreeg doelpunten maker Marcel van Wieren ook nog eens een geel kartonnetje te zien. Putten—Het leek zo goed te gaan. De opmerkelijke inhaalrace van ODO bracht lijfsbehoud in de overgangsklasse steeds dichter bij. Tegen De Meeuwen werd ech ter ondermaats gepresteerd en met 18J1 verloren. Omdat de con currentie wél punten wist te ver garen, is het zo goed als over met de katsen voor de korfballers van ODO om ook volgend seizoen in de overgangsklasse uitte komen. De wedstrijd tegen De Meeuwen begon ODO zeer zwak. De nega tieve tussenstanden waren 9-2 en zelfs 17-8. Toen de bezoekers ein delijk los kwamen, werd het nog enigszins spannend. De stand werd teruggebracht tot 17-15 en met nog vier minuten op de klok leek een wonder te geschieden. De Meeuwen stelde echter orde op zaken en bepaalde de eind stand op 18-15. Erik Passchfer kwam tot acht tref fers, de rest van de ploeg faalde met het schot Van opgeven wil de Maaslandse ploeg nog niks weten. „Wij gaan ervoor. Ook al hebben we nog slechts een paar procent kans," verwoordde Erik Passchier de gevoelens van de ploeg nog enigszins positief. Met nog één wedstrijd te spelen is de achterstand op concurrent Nieuwerkerk gestegen tot twee punten. De laatste competitie wedstrijd moet ODO tegen de kampioen zodat de kans op winst erg klein is. Nieuwerke--1' speelt een week eerder al en ai at duel gewonnen wordt is ODO reeds ge degradeerd. Als Nieuwerkerk ver liest zal ODO moeten winnen om langszij te komen. Vlaardingen De korfbalploeg van Oranje Nassau heeft a/gelo pen weekeinde het bezoekende De Dijkvogels met een overwin ning naar huis laten gaan. Het weiti 18-12 voor de gasten die bij de rust al een 8-5 voorsprong op het scorebord hadden gegooid. „Het liep gewoon niet," gaf speel ster Sandra Doomink als oorzaak van de nederlaag op. „Er werden heel veel fouten gemaakt. Ballen werd te kort geschoten en vee] ballen verdwenen over de lijn. het leek wel alsof iedereen een off day had." Oranje Nassau had voor de ont moeting met De Dijkvogels the oretisch nog kansen op het kam pioenschap, maar moest ook nog rekening houden met degradatie. Komend weekeinde speelt de Vlaardingse formatie de laatste wedstryd in Goes tegen TOGO. Maassluis De marge was klein, maar de korfballers van CKC Maassluis waren ontzettend blij. Want ze beseften als geen ander dat tegen SEV gewonnen moest worden om titelkandidaat te blij ven. Met een 9-8 zege kwamen de Maassluizers uit de strijd en vol verwachting kijken ze uit naar het duel tegen mede-koploper Sagit- ta, dat zaterdag 8 maart de ont knoping moet brengen. CKC Maassluis speelde tegen SEV, de nummer vier, een rom melig duel en spelbepaler Edwin Zegers (blessure) ontbrak. Zeven minuten voor tijd keek Maassluis plots tegen een 7-6 achterstand aan, maar precies op tijd werden de roller omgedraaid. Door Mikos Gouka Maassluis De handballers van Unitas'63 hebben gisteren een unieke kans om naast koploper Wings te komen laten liggen, In een bomvolle Olympiahal werd de Maassluise handbaltrots van het kastje naar de muur ge stuurd en kon het tegenstander Wings nooit echt bedreigen. De 30-24 nederlaag kwam hard aan maar moest worden geaccep teerd. Na het kampioenschap van vorig jaar zou het ook wel erg snel gegaan zijn met het 'Oranje' van Maassluis. Nu stevenen de Hage naars rechtstreeks af op de titel in de derde divisie en gezien het ge mak waarmee achtervolger Uni tas'63 opzij werd gezet, is dat te recht ook. Het begon allemaal veelbelovend. De Olympiahal stroomde heerlyk vol en de sfeer zat er gelijk goed in. Het jeugdige Unitas'63 popelde om te begin nen, maar zag zich al in de eerste minuten op een behoorlijke ach terstand gezet. Met name het ver schil in ervaring moet de oorzaak geweest zijn van het toch wel dui delijke krachtverschij. Met veel tamtam had de p./.-com- missie er een heerlijk handbal dagje van gemaakt. De tribune was oranje gekleurd en de door de Elfstedentocht zeer populair ge worden Unox ijsmutsen zorgden voor een bonte aanblik. De spea ker kondigde vooraf aan dat het eeii zeer spannende partij zou gaan worden maar moet na zo'n tien minuten wedstrijd hebben ingezien dat er van nagelbijten geen sprake was. Wings bleef in de voer handbalbegrippen roerige ambiance simpel overeind en voelde zich op vreemde bodem al snel al een vis in het water. De kleine groep supporters nam na verloop van tijd zelfs verbaal de leiding. Eindsprint Rob Mooij, coach van de thuis ploeg, moei zich wanhopig heb ben afgevraagd wat hij in de rust tegen zijn formatie moest gaan Alles dat oranje was, werd giste ren gebruikt om vanaf de bomvolle tri bune m de Olympiahal de handbal ploeg van Unitas'63 te ondersteu nen.Tever geefs, want de Maasslui zers gingen onderuit. Foto Peter Molken boer. zeggen. De 18-9 achterstand voor spelde niet veel goeds voor de tweede rondgang. Toch persten zijn pupillen er nog een eind sprint uit, al waren ze dat mini maal verplicht tegenover het pu bliek. Peter Hartman, qua schot snelheid ongetwijfeld de Ronald Koeman onder de handballers, scoorde nog wel enkele malen, maar elke keer als het verschil tot ongeveer vijf punten was terugge bracht zetten de bezoekers maar weer eens aan om de marge weer wat te vergroten. Na topscorer Hartman, vorig seizoen net als zijn teamgenoot Ruud Beuman nog uitkomend voor eerste-divi- sionist WIK uit Vlaardingen, was Michel Mooij erg trefzeker. De broer van de trainer, en in het suc cesvolle vorig seizoen zelf de scepter zwaaiend over zijn huidi ge teamgenoten, gooide vijf maal raak en dat was net zoveel als aan valsleider Sander de Snayer. Wat dat betreft werd Sander Zuid geest node gemist. De revelatie van dit handbalseizoen scoorde er aan het begin van het seizoen ste vig op los maar scheurde vlak voor de winteronderbreking zijn achillespees finaal af. Begin dit jaar werd het gips echter alweer verwijderd en Zuidgeest is nu reeds toe aan individuele trainin gen. Zijn inbreng had misschien beslissend kunnen zijn. „Mijn blessure herstelt sneller dan verwacht. Ik verwacht de tweede helft van het buitensei zoen weer terug te zijn. Ik vind het echt klote dat ik er vandaag bij zo'n belangrijke wedstrijd niet bij kan zijn. In het begin na mijn blessure zat ik op de tribune en dan had ik echt moeilijk om toe te kijken. Ik heb dat echter van me af gezet. Ik probeer nu wat lol te maken en gewoon met plezier naar mijr teamgenoten te kijken. Maar met deze ambiance heb ik daar toch wel moeite mee," relati veerde de Maassluizen De titelaspiraties worden dus voorlopig in de ijskast gezet. Dit zaalseizoen wachten er nog drie wedstrijden, maar de kans dat Wings nog ergens een steekje Iaat vallen moet minimr* - morden ge acht, Toch zal het positivisme in het handbalkamp blijven zegevie ren De unieke generatie leeftijds genoten die nu het eerste team vormt, zal ongetwijfeld voor suc cessen kunnen zorgen in de ko mende jaren. Het blyft dus zaak voor de vereniging om de jeugd goed op te leiden zodat die in de toekomst de fakkel over kan ne men. De eerste aanzet was er al. De in het voetbal ingevoerde pu pil van de week kreeg bij Uni tas'63 een leuke variant, Een heel team 'ukkies' mocht de wedstrijd van zeer nabij meemaken om eens te zien hoe de grote mannen het doen. Het was voor de kinde ren een onvergetelijke dag, al was het alleen al door het Mimrek waarin ze na rust waren geklom men. Dat begaf het waardoor ze er zonder gevolgenpardoes uit vielen. „Door Sander Sormemans rSchtodamfflotterdarn De deur die vrijdagavond tijdens de bij- :'.zondere ledenvergadering van Excelsiori20 doorbet voetbalde- - stuur pp een kiertje was gezet in een-poging mét de stakers van., de A-selectie tot een oplossing te -komen, is gistermiddagv\veer;- ,'tmeti. een kkp dichtgesmeten /door de (ex-)stakers.-Naar aan- rieiding van het gedane voorstel t was een groot aantal van de're- - hellerende spelers bereid giste- ren tegen HWD te spelen. Ex-, eelsior'20 won het duel met 3-2, maar gelachen werd-er nietinde tóëedkamer na afloop. Wel ge- Juiiid, Hoewel er 'Vrijdagavond een. lichtpuntje viel waar te nemen in té crisis, barstte gisteren voor- dat de hoofdmacht afreisde naar Rotterdam, al de bom. Oorzaak 'was het feit dat Marco Jalink toch weer in het tweede elftal'' was opgesteld Jalink was in een eerder stadium op verzoek van hoofdtrainer Hans de Rover door het- voetbalbestuur, ge-1 schorst omdat hy in deze krant forse kritiek uitte op De Rover, Ondanks dat het 'enfant terri ble' nog een wedstrijd schorsing voor de boeg had, mocht hij vo rig weekeinde toch aantreden in het tweede elftal en werd hij bo vendien toegevoegd aan de A-se- 1 lectie omdat die was uitgedund .door de absentie van de stakers. Nood breekt wetten1 -vond het bestuur. De Rover pikte dat niet en verdween woedend huis waarts. Het feit dat Jaiink ook gisteren weer in het tweede elftal werd opgesteld, wordt door de spelers en de begeleidingsgroep als een regelrechte provocatie gezien. Maar ook de uitlatingen-van. voetbalvoorzitter Michel Mas- tenbroek in het sportprogram ma van de lokale radio zijn bij de 'stakers' niet goed gevallen. Hij sprak van een waardevolle ver gadering en verklaarde dat wat de spelers eisten, al in het be leidsplan staat maa.' nu anders wordt omschrevetuDermis Gou ka, Robert van 't Zelfde, Luuk vart Troost én Danyël Bakboord en verzorger Karei Vermeulen waren er overigens niet by gis tereen. Uit onvrede.over het ver loop van de ledenvergadering zyn ze gestopt en direct na de gewonnen wedstrijd tegen HWD besloten ook de o verige voorma lig stakers het bijltje erbij neer te gooien, fjk stop ermee," rea geert aanvoerderErwin van De- - venter, „en ik ben niet de enige die-dat zegt. Er moet wel iets 1 heel geks gebeuren willen we nu nog op onze beslissing terugko men. Of het voetbalbestuur weg moet?. Ja,. dat is de enige oplos sing," Boetekleed Algemeen voorzitter Frans' v Burcksen verklaarde gister avond vlak voordat hij het vlieg tuig richting Engeland instapte, dat hij beslist had om Marco Ja- link in het tweede te laten spe len. 'Wegens personele proble men', Dat riep bij de ontstemde spelers grote vraagtekens op oriidat het derde elftal vrij was. Dat wist ik niet," zegt Burck sen. „Als ik het wel had geweten, was natuurlijk wel het derde in geschakeld. "Wat dat betreft trek ik het boetekleed aan." Aad Lansbergen, die onlangs als penningmeester afscheid nam van het hoofdbestuur maar daar momenteel als p.r.-man zitting in heeft én deel uitmaakt van de Adviesraad (bestaande uit dé voormalig bestuursleden Hans Heinekoort, Thom de Veth en Hans Scholte)zegtheelwatlym- werk te moeten hebben verrich ten. „Terwijl Frans zaterdag wist van het spelen van Jalink, heeft hij het er zaterdag in een gesprek met De Rover niet over gehad," zegt Lansbergen die vanavond met de ontstemde spelers rond de tafel zit om te trachten alsnog een oplossing te vinden om de alsmaar toene mende onvrede weg te nemen. „Het ziet er nu naar uit dat de spelers voorlopig stoppen. Mij is ook gezegd dat het voetbalbe stuur weg moet. Ja, dat is nogal een eis. Toch zie ik nog steeds lichtpuntjes. Maar het wordt nu eindelijk wel eens hoog tijd dat er iets gebeurt." Lansbergen had zaterdag na de ledenvergadering overi gens al het gevoel dat 'Ex- celsior*20 op het slappe koord belaneeert'. Dennis Gouka be sloot vrijdag na de extra bijeen komst al er een punt achter te zuUen zetten. ,Jk heb het gevoel dat het bestuur zich wilde vrij pleiten en de totale schuld bij de stakers in de schoenen wilde schuiven. We geven ze een milli meter en ze walsen volledig over ons heen. Als je een verstoorde realtie wil verbeteren, moetje al lebei schuld bekennen. Nee, ik voel me genaaid. En met mij meerderen." Ruud den En gelsman haalt uit-met zijn linker voordat Zevenhoven- verdediger komt inglij den. De aan valler van 'Maassluis' kwam in de bekerstrijd niet aan sco ren toe. roto Peter Mol kenboer Door Erwin van der Lee Maassluis— Hoofdklasser Excelsior Maassluis heeft zich zaterdag in de eer ste versnelling ten koste van Zevenho ven bij de laatste acht van het bekertoer- geplaatst. Ondanks de winst (4-1) was er nauwelijks reden tot juichen aan de Lavendelstraat, want door de uitslag van het het inhaalduel Volendam-Mar- ken (2-1) zakte de Maassluise trots in de competitie naar de voorlaatste plaats van de ranglijst Zeker de eerste helft maakte de zwaar gehavende thuisploeg het zich zelf moeilijk door in een veel te laag tempo de bal te laten circuleren. Zevenhoven kon zodoende geruime tijd hoop koeste ren op een bekerstunt en pas na 67 mi nuten spatte die droom uiteen. Zonder de geblesseerden Meivin Illidge, Gert Jan Bunt, Raymond Frehe, Michel van Strien en Edwin van Buren maakten de 'tricolores' een povere indruk, Aan de in- stelling en wedstrijdopvatting van trai ner Mark Nijssen lag dat zeker niet. „Natuurlijk hebben we deze wedstrijd serieus opgevat, We zijn met het oog op de competitie ook niet in de situatie om 'lekker* te oefenen De elf fitte Maassluizers maakten echter slechts bij vlagen kenbaar voor de volle winst te gaan. Tekenend was dat pas na een kwartier spelen de eerste twee kan sen konden worden genoteerd. Zeven hoven prikte aan de andere kant het leer aan aantal malen gevoelig in de ruimte. die tussen laatste man(!) Robert Visser en doelman Rob Grauwmeijer lag. Maar Wino Verleun faalde oog in oog met de sluitpost. Een schitterende treffer van Paul Louter leek de ban te breken. De inleiding was van Hessel Hazewindus die met een lange bal Harold Loeve vond. De voorzet van de rechtshalf werd bij de tweede paal door Louter binnen gekegeld. Excelsior Maassluis kon slechts een kleine tien minuten genie ten van de voorsprong. Opnieuw viel de lange bal van René Bon over de verdedi ging van 'Maassluis' precies in de loop van Marcel Schaap, De spits nam de bal knap mee en gaf Rob Grauwmeijer hoog in de korte hoek het nakijken: 1-1. Orde op zaken De gastendie via onder andere de uit schakeling van SWin Maassluis wa ren beland, kregen 2elfs kansen op meer doch Grauwmeijer hield echter Verleun opnieuw van scoren af. De tweede helft was nog geen vier minuten oud of de hoofdklasser leek orde op zaken te stel len met de 2-1 van Timo Wiegman. Ze venhoven stribbelde nog wat tegen maar vond opnieuw Grauwmeijer op de doellijn. Pas in de 67e mt was het pleit beslist Een razenu.mel uitgevoer de counter via invaller Tom Bijkerk en Paul Louter—eindigde bij de tweede paal op het hoofd van aanvoerder Edwin Marijs (3-1), die ook de vierde Maasslui se treffer in de statiestieken schoof. Het enige waar Nijssen zich daarna nog druk maakte was de gele kaart (zijn der de) voor Hessel Hazewindus. „Zijn inzet is te prijzen," mokte de trainer na af loop, „maar bijster slim is het niet om op de helft van je tegenstander, met 3-1 voor in de tachtigste minuut, je derde gele kaart te ontvangen." Mark Nijssen blikte na afloop alvast vooruit naar de komende weken na het horen van de uitslag Volendam-Marken waardoor Excelsior nog dieper in de de- gradatiezorgen terecht is gekomen. „Ik hoop maar dat een aantal geblesseerde spelers op tijd fit is. Ik weet in elk geval dat ik Edwin van Buren en Nico Voogt vanwege vakantie zal moeten missen. Van Buren is een fanatieke bergbeklim mer en vertrekt voor twee weken naar Amerika. Voor Excelsior Maassluis is hij een belangrijke schakel, maar het schijnt tegenwoordig normaal te zijn om midden in het seizoen op vakantie te gaan. Ik heb dat nooit gedaan en zal dat zeker nooit begrijpen." Excelsior Maassluis-Ze venhoven 4-1 (1-1). 20. Paul Louter 1-0.28 Marcel Schrap .-1.48 Timo Wieg man 2-1 67. en 87. Edwin Marijs 4-1 en 5*1. Bijzon derheden: Hessel Hazewindus (Excelsior), Gerrit Domburg en Jan van Loon van Zevenhoven kregen een gele prent Dennis Dekker is herstellende van zyn blessures aan de enkel, hes en rug. Dinsdag Je 'aanwast' tegen Dcto voor het eerst ra lange tijd weer roethet vlaggenschip Excelsior Maassluis: Grauwmeijer, Visser. Hazew indus, Rasens, Voogt, Loeve (78 Bos), Wiegman, Dutter, Manjs, Sologmer (64, Bijkerk), Den Engels man Zevenhoven: Doze, Fransen. Van Vliet, Domburg, Zesenhoven. Visser, Van Laan, Bon, Schaap {64. Aar*-- -m), Verleun, Plasmeyer. Vught De mannenploeg van vollevbalveremging Rijnmond heeft zaterdag m Vught een punt behaald door tegen WC, de nummer twee van de eerste divi sie B, met 3-2 te verliezen. De Brabanders die met 2-0 achter kwamen waren als ploeg net iets completer. „We speelden redelijk en de ploeg heeft gevochten voor een nog beter resultaat, maar het blyft een feit dat het aanvallend toch van te weinig spelers moet komen aldus Rijnmond-coach Dinco van der Stoep, die er overigens niet zo zwaar aan tilde dat zijn team een 0-2 voorsprong niet in volledige winst had kun nen omzetten. „Daarover kun je wel beginnen, maar de winst in de eerste set (13-15) was zo krap dat voor het zelfde geld WC op 1-0 was gekomen en hoe het dan afloopt weet je ook niet." Slechts in de tweede set was Rijnmond even echt te sterk voor de gastheren 8-15. Daarna trok de ploeg die in de begin jaren tachtig tot de top van Nederland behoorde, via twee keer 15-10 de stand weer gelijk. In de vijfde en beslissende set gaven de formaties elkaar weinig toe en was het verschil op de streep mi nimaal. Maar met 15-13 hield WC de 3-2 winst in huis en blijft de ploeg tweede, al levert die plaats ach ter het ongenaakbare Facopa helemaal niets op. Spijkenisse Allemaal 'deden' ze het crossloopcir cuit van TVS'90 om een andere reden. Hoogylieter Henk Kerkhof by voorbeeld, die eergisteren winnaar werd van de tien kilometer op de vierde en laatste crossloop op het terrein van PRC Delta in Spijkenis se, ziet het maken van zware 'zigzagkilometers' over heuvelachtig en vaak drassig terrein als dé ideale manier om straks in het zomerseizoen een goede tien kilometer te kunnen lopen. Spijkenisser Ferry ten Hove, die zaterdag wegens vakantie schitterde door afwezigheid, nam dit seizoen twee 'crossjes' winnend mee omdat ze zó lekker in zijn voorbereiding op de marathon van Rotterdam pasten. Joekie de Hoog, zaterdag voor de vierde keer in suc cessie winnares in het vrouwenklassement, lijkt he lemaal voor het crosslopen gevallen. In elk geval werd de 36-jarige onderwijzeres uit Spijkenisse vori ge week zaterdag in Lisse op de Nederlandse kam pioenschappen veldcross tweede op de 5,4 kilometer bij de veteranen 1 (3540jaar). „We organiseerden al jaren op Tweede Kerstdag on ze kerstcross, maar dit seizoen hebben we die kerst cross voor het eerst onderdeel gemaakt van een cir cuit van crossen door de winter heen," zegt pr-man Edgar Willemse. „Dat onze kerstcross het bekendst is onder het publiek bleek wel uit de ruim 150 deelne mers die we op tweede kerstdag aan het vertrek had den. Op de drie andere lopen uit het circuit moesten we het doen met rond de vijftig deelnemers. We gaan er echter mee door, We hebben als vereniging be hoorlijk de publiciteit gehaald en daar was het ons mede om te doen. Een jaar of twee geleden zat TVS qua ledental in en dipje. Sindsdien hebben we veer tien nieuwe leden kunnen verwelkomen en zitten we weer op 56 leden. Nog niet schokkend, maar dat klei- -hé ledental hooft bij-de sport die1 we beoefenen. Eetn triathlon is niet de Jiehtste vorm van atletiek." r<4 Verwarring Cees Waasdorp wacht die zaterdag na binnenkomst op de tien kilometer de berekening van het algemeen Idaf.ement over vier lopen niet eens af. De Spijkenis ser heeft haast. Hij moet naar de clubkampioen schappen van Spark, die twee kilometer verderop op sportpark De Brug worden gehouden. Waasdorp .naakt de organisatie van TVS nog even duidelijk dat hij dit jaarpas veertig wordt en volgens de reglemen ten van de KNAU derhalve nog geen veteraan is. „De dag dat je veertig wordt, ben je veteraan." aldus Waasdorp, die in het eindklassement als derde ein digde. „In de triatletiek is dat anders. Daar hanteren ze als norm het jaar dat je veertig wordt, vandaar even die verwarring hè." Uitslag Vierde Crossloop TVS'90:10 km; Mannen: t Henk Kerk hof (Hoogvliet) 35 56 minuten, 2 Adriaan van der Pol (Vlaardingen) 38.58 minuten, 3. Ad Geluk (Vlaardingen)39 52 minuten. Eindklas sement over vier crosslopen: 1. Adriaan van der Po! (Vlaardingen), 2 Henk Kerkhof (Hoogvliet), 3, Cees Waasdorp (Spijkenisse) ZaandamDe tafeltennisser van NOAD zyn er afge lopen weekeinde niet in geslaagd de winst mee naar Schiedam te nemen. Na tweemaal met 64 te hebben gewonnen, trok NOAD in Zaandam by ZTTC met de zelfde cijfers aan het kortste eind. Invaller Kees de Koning was opnieuw de beste spe lers bij de Schiedammers, want hij scoorde twee keer. Ronald van Kampen won één partij, terwijl Pe ter Heijstek op nul bleef staan. Het vierde punt kwam uit het dubbelspel. J KNV3 zondag derde klasse DHL-Hoekvan Holland 4-2 <3-I).Een gebrek aan agressi viteit zorgde ervoor dat de ploeg mt Hoek van Holland tn de eerste helft al tegen een achterstand aankeek, „Er werd niet goed op de bal gezeten en op een gegeven mo ment gingen we achter de feiten aanlopen," aldus trainer Johan Voskamp. Met deze nederlaag hebben de Hoekers de kans op de periodetitel verspeeld. Martijn Wessels en Aiidré Sternberg probeerden de schade nog te beperken maar de buit was voor DHL ai binnen. Gele kaarten - er- den getrokken voor Wemer Jansen en Edwin Roelvmk. PFC-Fortuna Vlaardingen 0-0. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, was het toch een aangename partij. De Vlaardingers kregen redelijk wat kansen om een voor sprong te nemen. Scoringsmogelijkheden waren er voor Leen Muis, die een goede kopkans kreeg, Robert Boxem en Dennis Heeneweer. Tien minuten voor tijd raakte Ed van der Lugt de onderkant van de lat. Dennis Hoager- boord en Marco Bravenboer kregen een gele kaart. ODC-Pretoria 2-0 (1-0). Roberto Dykstra opende m het pittige duel de sc&i-e voor de rust. Na de thee verdubbelde Patrick Wöhler de marge. De bezoekende club speelde overwegend pressie-voetbal en zo kon de fusieciub vol doende ruimte creëren om naar hartelust te counteren. Roberto Dykstra kreeg een gele kaart. Zesde klasse Dynamo'76-MSV711-3 (0-2). „Een wedstrijd om snel te vergeten." Zo omschreef trainer Han van Leeuwen de partij tegen Dynamo'76. Er werd slordig gevoetbald. Raymond van Baaien zorgde in de eerste helft voor de voorsprong. Na een eigen doelpunt van de thuisploeg werd Jeremy Kolmus m het strafschopgebied gevloerd. Ronald Bolijn benutte de strafschop en bepaalde met de kalktrap de eindstand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4