17, Vlaardingen in de 21ste eeuw STAATSLOTEN 'Gezellige stad waarin rijke historie tot z'n recht komt' Jonge muzikanten voor 't eerst op het podium rvijK voor nog meer regionieuws elke avond TV Rijnmond. GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT De telefoon Jeugdland weer op pad Expositie van Bakker Jonge talenten in Maassluise Muziekweek VERKOOPADRESSEN ii ii r A genda Rotterdams Dagblad Woensdag 26 februari 199? Sinds de uitvinding van de telefoon is het slecht gesteld met de be reikbaarheid van mensen. Als je privé-personer» belt, krijg je door gaans een antwoordapparaat, dat niet doet wat de naam belooft. Voor de piep hoor je soms de meest creatieve berichten versierd met mu ziek of andere ongein, maar na de piep stokt de communicatie; dan valt een ijzige stilte. Mensen op kantoor bellen is al evenmin een lolletje. De telefoniste blaft eerst in de telefoon 'Ogenblikje alstublieft', dwingt je te luiste ren naar een muziekje dat - als je het op de radio hoorde - onverbid delijk de kop zou indrukken, om je vervolgens door te verbinden met iemand, die 'even van zijn plaats is' of'een vrije dag heeft', zoals een behulpzame collega je meldt. In het laatste geval met een. zweem van jaloezie in zijn stem, .En nu gaat een onderzoeksbureau in opdracht van de gemeente Vlaardingen een aantal vragen aan Vlaardingers stellen. Zij doen dat telefonisch, wat goedkoper (en comfortabeler) zal zijn dan de vragen op de hoek van het Liesveld en Veerplein aan voorbijgangers stellen. Die vragen hebben betrekking op de gemeentelijke informatiepagi na in Groot Vlaardingen en de gemeentelijke pagina's op Teletekst. Arme enquétrices. Een op de drie werknemers is telefonisch slecht bereikbaar, bleek onlangs uit een onderzoekje van een bureau in Ede. Ik vermoed dat dit voor privé-adressen niet veel beter zal zijn. Dus van hun achturige werkdag luisteren de vraagdames bijna drie üur naar antwoordapparaten, die geen antwoord geven en het resul taat van de enquête danig verstoren (voor de kenners: let op de non- respons!}. Omdat ik waarschijnlijk niet thuis ben ais ze bellen, geef ik alvast antwoord: ik kyk zelden tot nooit naar de plaatselijke Teletekst-pagi- na's, ik vind de informatiepagina in GV er netjes uitzien en ik lees hem alleen als er dingen opstaan, die voor mij van belangrijn. Zo las ik laatst het stukje over het nieuwe alarmnummer 1-1-2, dat ge noegzaam ronkte over 'een betere bereikbaarheid'. Vijftien miljoen gulden gulden kost de introductie, maar geen woord over de enige vraag die van belang is: arriveren ambulances en brandweerwagens met een centraal telefoonnummer eerder op de plaats des onheils dan met een decentraal nummer? ;Ik heb daar interessante cijfers over. Bel me even, afdeling voorlieh- 'ting, als u ze wilt horen, en laat u niet afschrikken door mijn niet-ant- woordapparaat. DICK VAN DER LUGT Jeugdland Schiedam staat weer voor de deur. In "West wordt maandag 3 maart begonnen met een spel- circuit/creativitcit op het Frans Halsplcin. De hele week beginnen de activiteiten - die gratis zijn - om 14,00 uur. Het circuit stnjkt dinsdag neer in Noord aan de Boekweitakker, woensdag m Zuid aan het Wilhelminaplem, donderdag in Nieuwland op het Dr. Wibautplein en vrijdag wordt Jeugdland afgesloten in De Blauwe Brug aan het Bachplem. Die laatste dag gaat het met om het spelcireuit, maar is er een voorstelling te zien van Theater Snater. Toegang kost een gulden en kaarten zijn te knjgen vij ftien mi- nutoh voor aanvang van de voorstelling. In gallery Art Leathering wordt 1 maart om 15.00 uur de expositie Impressions of Architecture van Cees Bakker uit Maassluis geopend. Zijn werken kenmer ken zich door kerken en FYanse landschappen op een impressionistische wijze weergegeven. Herkenbaar zijn altijd de pastelachtige kleuren en zijn liefde voor architectuur. De gallery is te vinden aan de Zuiddijk 8, De 38ste Maassluise Muziekweek wordt dit jaar ge houden van maandag tot en met vrijdag in hel ont moetingscentrum Koningshof. Meer dan honderd deelnemers in de leeftijd van 6 lot en met 21 jaar heb ben zich voor deze manifestatie ingeschreven en sa men verzorgen zij 118 optredens, Ook twee volwasse nen hebben het aangedurfd 2ich voor publiek en jury te presenteren. De uitslag wordt donderdag 6 maart om 16.00 uur bekendgemaakt in de grote zaal van de Koningshof. De Muziekweek wordt maart afgeslo ten met een stotavond waar de winnaars optreden. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan derJagt, Mariëtte Oistfioorn, Jan Rozendaal, Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat 55. Tel. 010-4267613 Schiedam Tabaksspeciaalzaak B.P.H. Janse Broersvest 8A. Tel, 010-4268804 Schiedam Tabakshop Gonneke de Bot Winkelcentrum Hof van Spaland 6. Tel. 010-4714083 Schiedam De Blockshop Groenelaan 103. Tel. 010-2730720 Schiedam Sigarenmagazi Boerhaavelaan 80. Te n Het Hoekje .010-4265513 Schiedam PrimeraWilvanVelzen Geuzenplein 17, W.C. de Woudhoek. Tel. 010-4705470 Maassluis Jan Boosler-Lederwaren Koningshoek 923-14. Tel. 010-5913243 Vlaardingen Multishoo Boden Dr. W. Beckmansingel 53. Tel. 010-4359164 Door Ben van Haren Vlaardingen Een ongedeelde stad. Zo ziet directeur Ben Pluimer van Patrimoniums Woningstichting het Vlaardingen van de toe komst. Een stad waar arm en rijk, blank en bruin, gezond en gehandicapt, oud en jong met plezier door elkaar kunnen wonen. Hij zei het na het slaan van de feestelijke laatste paal voor het PW-complexje achter het door zijn corporatie van sloop geredde Weeshuis. Wethouder Kees van der Windt, die hoopt ..net als mijn illustere voorgangers Teun de Bruijn en Bas Goudriaan" de kans te krij gen lange tijd de stadsontwikke ling in Vlaardingen te kunnen lei den, denkt ook zo. Hij heeft met de plaatselijke woningbouwver enigingen prestatie afspraken ge maakt. Van der Windt spreekt over: „Een gezellig, veilig en schoon Vlaar dingen, waarin iedereen zich thuisvoelt." Om dat te bereiken vindt hij verscheidenheid in wo ningbouw noodzakelijk. Opeen hoping van gelijksoortige huizen, zoals onder De Bruijn gebouwd, is volgens hem uit den boze. „Dat was een periode van woningnood, waarin snelle productie voorop stond," zegt de huidige PvdA-wet- houdcr. Doorstroming „We moeten naar een betere men ging van woningtypen, met een menging van de bevolking als ge volg." Maar dat is niet het enige, vindt Van der Windt: „Voorts moet de rijke historie van onze stad tot zijn recht komen in nieu we ontwikkelingen. Oud-Vlaar- dingen moeten we oppoetsen, de relatie met de rivier herstellende natuur rondom in stand houden en deze via groene linten door de stad met alle wijken verbinden." Voor de naaste toekomst heeft Vlaardingen volgens Van der Windt behoefte aan nieuwe een gezinswoningen, vooral in de koopsector, en aan appartemen ten, die ook aantrekkelijk zijn voor mensen die nu nog in zo'n eengezinshuis wonen. „Doorstro ming is van belang en daarvoor zijn behalve woningbouw ook sti muleringsmaatregelen nodig. Verder de aanbouw van liften en de bouw van woningen die aan sluiten op zorghuizen." Aandacht voor gezinnen en voor jonge starters, maar vooral voor senioren is gewenst, gezien het relatief ruime aantal dat Vlaardin gen hiervan heeft. PW bouwde al in 1989 zogenoem de seniorenwoningen ter hoogte van het Buizengat. Hier verrezen twee seniorenflats aan de voet van wat eeuwenlang Sehiedamse- dijk was, maar enkele jaren gele den tot Westlandseweg werd om gedoopt. In 1994 volgde aan de Burgemeester Pruissingel Ruy- tenburch en afgelopen jaar de nieuwe Billitonflat. Het meest trots is het naar het centrum ver huisde PW op het nieuwe Wete ringcomplex, dat naar ontwerp Van der Windt:....Een gezelltg, veilig en schoon Vlaardingen, waarin leder een zich thuisvoelt Foto Roel Dijkstra van de Vlaardingse architect Wynand Houdijk werd gebouwd door de Vlaardingse aannemings maatschappij Werner. Bestuursvoorzitter Mm Kwak- kelstein vindt deze samenwer king met het aansluitende zorg centrum uitstekend passen in de toekomstgedachte voor PW: „We moeten ons richten op bouwen op maat. goed weten voor wie je be zig bent." Deze gedachte schuilt ook achter het pas begonnen pro ject achter het Weeshuis, waar ne gen van de 26 appartementen zijn verhuurd aan Philadelphia Zorg dat veertien verstandelijk gehan dicapten begeleidt bij hun zelf standig wonen. Een zelfde samenwerking gaat Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen (SWV), met ruim tiendui zend woningen veruit de grootste sociaal verhuurder van de stad, aan met Philadelphia voor nieuwe huisvesting in de Westwijk voor de rest van de bewoners van De Tweeling. Eerder realiseerde SWV in de Babberspolder samen met de stichting Focus woningen voor lichamelijk gehandicapten, die dagelijkse zorg nodig hebben. Verder staat een nieuw project op stapel in de Westwijk voor huis vesting van mensen met een psy chiatrische handicap, die aan de zorg van PameijerKeerkring zijn toevertrouwd en nu, net buiten de Zuidbuurt, heel krap wonen in een voormalige boerderij. Woningstichting Samenwerking bouwde recent in Holy De Heem stede -een complex van luxe se niorenflats- tegen zorgcentrum De Meerpaal aan en werkt voorts samen met zorgcentrum Vaart land aan de bouw van een honder tal moderne aanleunwoningen. In dat project gaat waarschijnlijk het verpleeghuis Zonnehuis deelne men. Besprekingen zijn gaande om in dat project ook woningen te maken voor jongeren, die inten sieve verpleeghulp nodig hebben. Creatief Ook op eer» andere manier zou dit project vernieuwend kunnen zijn, meent Van der Windt. „Het gebouw is gesitueerd langs de rijksweg A 20. Dat betekent mi lieuhinder door verkeersdrukte en dus de noodzaak om maatrege len te nemen. Drukke verkeers wegen hebben veel negatieve kanten, maar het levendige aan zien kan ook leuk bevonden wor den. Op dit moment onderzoeken we met Samenwerking en de pro vincie of er mogelijkheden zijn om zodanige afscherming te be werkstelligen, dat de bewoners van het gebouw vanuit hun woon kamers toch gewoon zicht hebben op de rijksweg. Misschien kan een glazen wand als scherm een oplossing bieden voor deze over het algemeen toch minder mobiel geworden bewoners, die het wel leuk vinden om naar verkeer te kyken. Op zulke moeilijke plek ken moet creativiteit worden uit gebuit." Architect Ger Vermeer uit Vlaar dingen, die het Vaartlandproject ontwerpt, kan nog geen tekening laten zien. „Ik heb alleen oude ontwerpen, waarin inderdaad wordt uitgegaan van een glazen scherm met daarachter de galerij en van woningen met woonka mers op de noordzijde. Het zit er echter dik m, dat over een halfjaar de milieuregels zijn aangepast en de bouw mogelijk is van een woongebouw met een zogenoem de 'dove wand'. Daarin zitten wei vaste ramen en een speciaal ven tilatiesysteem, die de milieuhin der buitensluiten en dus woonka mers op het zuiden mogelijk maakt. Op het ministerie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer wordt Volkshuisvesting in Vlaardingen hieraan gewerkt. Zo'n gebouw zou ook voor het terrein, waar nu nog het Holy Ziekenhuis staat, nieuwe mogelijkheden bieden." Optimistisch Voorzichtig verder kijkend dan hijzeif in de hedendaagse politiek eigenlijk voor mogelijk houdt, verstout Van der Wmdt op mijn aandringen zich tot een nadere bespiegeling over het dillemma van de rijksweg die Vlaardingen in tweeën deelt „Ooit hoop ik te komen tot een goede inpassing van de rijksweg 20. Dan denk ik bij Holy bijvoor beeld aan een overbouvring, aan een soort Utrechtse baan in Den Haag," zegt hij. Daar ligt de door gaande weg verdiept en vormen stadswegen en poortgebouwen daarboven de verbindingen tus sen de stadsdelen aan beide zij den van de weg. Hij is optimistisch over de inpas sing van de A 4-noord, de rijksweg 19 door Midden-Delfland. „Aan leg op maaiveldniveau is absoluut onaanvaardbaar. Er mag geen barrière ontstaan tussen Schiedam en Vlaardingen, maar ook de openheid van Midden- Delfland mag niet worden aange tast. Stadsregio en provincie wer ken aan een plan dat hiermee re kening moet houden. Ik ben opti- Door Anke van Bree Vlaardingen Er is deze maand een groot aantal voorspeelavon den te beluisteren in de vestigin gen van het muziekcentrum Op- Maat in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. En de verscheiden heid in instrumenten is minstens zo groot. De jonge leerlingen van pianodo cente Martine Soeters vinden het allemaal leuk om voor te spelen, maar wie het echt niet wil, hoeft niet. Het is tekenend voor de ont spannen wijze waarop deze juf met de kinderen werkt. De zeventien pianospelende leer lingen, variërend in leeftijd van 8 tot 13 jaar, laten een leuk pro gramma horen aan het talrijke pu bliek. Docente Martine heeft in haar openingswoord nog eens extra be nadrukt dat niet de prestatie, maar het plezier in muziek toch het allerbelangnj kst is. Het is een goed idee geweest om alle kinderen eerst gezamenlijk een liedje te laten zingen zodat de ergste spanning er een beetje af was. Heel toepasselijk is gekozen voor het liedje 'Alle mensen hou den van muziek' en het werd door de pianisten in spe met veel verve ten gehore gebracht. De 8-jarigen Anne Baauw en Babette Paping beten het spits af met twee stuk jes voor twee piano's. De jongeda mes, die ieder nog maar een half jaar les hebben, kunnen zelfs sa men al aardig musiceren en dat is nog moeilijker dan in je eentje voorspelen volgens hun docente. Martine Soeters heeft er bewust voor gekozen de jongere kinderen De ll-jarige te rs wijk speelde zo geconcen treerd, dat ze de flitsende fotograaf haast niet op merkte. Foto Roel Dijkstra op één avond te laten spelen omdat het concert dan niet te lang voor hen wordt. Ook Diedel van Rooy brengt het er met de 'Goo chelaar' goed vanaf en kijkt na af loop direct even naar haar juf, die goedkeurend knikt. Het publiek is door de vele mee gekomen kinderen wat roezemoe zig, maar dat deert de spelertjes nauwelijks. Na elk stukje -en vaak voordat de laatste noot heeft geklonken- klatert het applaus al. Maar de verwachte nette bui ging vinden de meesten kinderen toch nog net iets te griezeling. Verzorgd Opvallend verzorgd was het op treden van de 8-jarige Astnd Ver biest. Zij heeft nog maar een half jaar les en bracht samen met haar moeder Corrie vier stukjes vier handig piano ten gehore. De 11-ja- rïge Lieke Winterswijk vond het voor publiek spelen, helemaal niet eng en speelde muzikaal heel boeiend en zo uitermate gecon centreerd dat ze de flitsende foto graaf haast niet opmerkte. Het optreden van de 13-jarige Lie ke de Jong was een grote verras sing. Zij speelde 'Daybreak' en 'Mysterious' van H. Beeftink op zo'n muzikale wijze, dat het pu bliek haar terecht met een extra enthousiast applaus bedankte. De volgende avond werd de eerste voorspeelavond van blokfluitdo cent Jan Hofland gegeven in een eveneens goed bezeite zaal. De leeftijd van de muzikantjes was hier zo mogelijk nog jonger. Een groot deel van de kinderen was nog maar net 6 jaar. Hofland vindt de voorspeelavon den voor de kinderen ontzettend belangrijk als een soort proeftuin in het leren omgaan met nervosi teit. Daarom zijn deze avonden in eerste instantie bedoeld voor fa milie en bekenden. De 6-jarige Freyja van den Boom beet samen met Marlies van Rest het spits af en het is vertederend om te zien hoe deze jonge kinde ren -extra netjes aangekleed- met veel overgave hun sopraan- blokfluit bespelen. Doodstil was het in de zaal toen de 10-jarige Maarten Goesten een aantal imi taties van vogels op zijn fluit liet horen, maar ook Lianne Bruintjes en Anneke Batenburg hebben het pubhek kunnen verrassen met mooi spel op de altblokfluit in een sonate van G. F. Telemann. Het applaus is ook deze avond met gulle hand gegeven en docent Jan Hofland blikte met het publiek te vreden terug op een geslaagde avond. mistisch en denk, dat men inziet dat voor ons milieu een prijs be taald moet worden. Als men die prijs er niet voor over heeft, dan moet die weg niet aangelegd wor den." Hij is ook optimistisch over de be nodigde miljoenensteun van de Stadsregio en het rijk voor de ont wikkeling van het Buizengat met ongeveer vijfhonderd woningen. „Het gebied is al erkend als Vin- ex-locatie en als wij ervoor zorgen de plannen gereed te hebben, dan realiseren we het ook. Je moet daar zo'n acht jaar voor uittrek ken." Het karakter van de stad moet vanaf nu versterkt worden vol gens Van der Windt. „Daarbij hoort dus het hergebruik van ka rakteristieke panden en het ver sterken van het gezicht van Vlaar dingen vanaf de Maas. De nieuwe geluidscontouren maken zo al nieuwe woningbouw mogelijk in de buurt van de Pelmolen en ik verwacht ook, dat er mogelijkhe den zijn wonen en werken meer te mengen en combineren in het ge bied tussen Buitenhaven cn Ko ningin Wilhelminahaven. Het vergt nog veel onderzoek, maar iedereen is het er over eens dat op die plek wat zal moeten gebeuren. Ik zet in op meer werkgelegen heid door groei in het midden- en kleinbedrijf en dat laat zich daar goed mengen met wonen aan het water." De echt havengebonden bedrij ven en het rangeerterrein van de Nederlandse Spoorwegen zou den, als het aan Kees van der Windt ligt, ten behoeve van de versterking van het leefklimaat langs de historische havenkades kunnen verhuizen naar de als diepzeehaven te handhaven Vulc- aanhaven. „Daarnaast ligt het voor logistieke activiteiten inte ressante Vijfsluizengebied, langs de rijksweg A 4," besluit hij wervend. "De serie Volkshuisvesting in Vlaardingen is gebaseerd op drie recente publicaties "Bouwen aan de stad van morgen, 85 jaar Patri moniums Woningstichting Vlaar dingen' (Klaas Kornaat), 'Histo risch Jaarboek Vlaardingen 1996, Teun de Bruijn, onbetwiste bouwer van Vlaardingen' (Her man van der Lee) en 'Uit nood ge boren' Stichting Woningbedrijf Vlaardingen, verschijnt in maart 1997 (Frans W. Assenberg) en ei gen archiefonderzoek en inter views. Vorige afleveringen ston den in het Rotterdams Dagblad van 18 en 21 januari. 1 en 13 fe bruari 1997. Dit is het slot van de Woensdag 26 februari SCHIEDAM Woon- en ZorgcentnimThuriede- Bingo, 14.0ÖU. VLAARDINGEN Muziekcentrum OpMaat. Voor speelavond harp, 19.30 uur. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Henk van Ul- sen met Tekstbeeld, 20.30u. Ontmoetingscentrum Konings hof. Voorspeelavond saxofoon, pia no en klarinet. 19.30 uur. ROTTERDAM De Doelen Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. De Buurman. Jamsession, 19u, Luxor Theater. West Side Story, 20.15u. De Doelen Gr.z. Rot terdams Phtlharmonisch Orkest, 20.15uKU.Sebubertiade, 20.15u. Dodorama Jaolkon, 20,30u. Thea ter ZuidpleinGr.z. Markvan de Veer donk, 20.15u. Kl,z. Niet Schieten, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Peuterfestival, 10.30en 14.30u. Bi bliotheek Usselmonde. Literaire avond, 20u. Zaal De Unie, NCRV Volgspot Live. 20,30u, Donderdag 27 februari SCHIEDAM Podium. Oorsmeer: David Zink, 21.00u.Wc De Blauwe Brug. Voor speelavond Viool, 19.00 uur. VLAARDINGEN Muziekcentrum OpMaat Voor speelavond blokfluit, 19,00 uur eb trompet en dwarsfluit, 19.30 uur. ROTTERDAM Luxor Theater. West Side Story, 20.15u, De Doelen Gr.z. Rotter dams Phiiharmomsch Orkest, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.z. Kommil Foo, 20.15u, KLz. Niet Schieten, 20.30u. Lantaren U (MEAD, 21u. De Evenaar. Brasilia, een dag in februari, 20.15u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: The portrait of a lady' (16) 12.45-15.30-18.15-21.15. Calypso 2: 'Secrets and lies' (al) 18.15-21.15. Calypso 3: 'Microcosmos' (al) 13.15-16- 18.45-21.30.Clneramal: Thefirst Wives Club' (al) 13,15-16-18.45- 21.30. Cinerama 2: Space Jam' (al) 13.15-16-18.45. The relic' (16) 21. Cinerama 3: 'Ransom' (16) 13.15-16-18.45-21.30.Cinerama 4: The long kiss goodnight' (16) 18.45-21.30. Cinerama 5: The nutty professor'(al) 13.15-16, 'Day light (12) 18.45-2130. Corso: The relic' (16) 18.45-21(30. ImaxThea- ten 'Ring of fire' (al) 14-16. 'Special Effects' (al) 13-15. 'Star Trek: First contact' (12) 18.30-22. 'Microcos mos' (al) 17-20.30. Venster 1: 'Un air de familie' (al) 14.30-19.30-22. Venster 3: Trees Lounge' (al) 14.30-20-22. Venster 4: 'Bound' (al) 19.30-22. "Wallace and Gromit are back (al) 14.30. Venster 2: 'Dra ma della gelosia' (al) 14,30-19.30. 'A flor do mar' (16) 21.30. Lumière 1: 'Ransom' (16) 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: 'Dragonheart' (al) 13.15-16-18.45-21.30. Lu mière 3: The first wives cfub' (ai) 18.45-21.30, Lumière 4: TheGlim- merman' (16) 18.45-21,30. Rexa- ne: 'Ondeugende schoolmeisjes' (16) doorl .voorst Pathé 1: '101 Dal matians' (al) 11.10-13.30-16-19- 21.30. Pathé 2: 'Euta' (al) 11.45- 14.55-18.05-21.15. Pathé 3: The mirror has two faces' (al) 16.15- 18.55-21.35. Pathé 4: 'Star Trek: first contact' (12) 11.25-14.10- 16.35-19.10-21.45. Pathé 5: 'Space Jam' (al) 11.35-13.45- 15.45-17.45-19.45-21,50. Pathé 6: 'Shine'(al) 16.25-18.50-21.10. Pathé 7: The English patiënt' (12) 11.05-14.20-17.35-20.50. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmaners' 13.15-16. Cine rama 4: 'Matilda' 13,15-16. Corso: 101 echte Dalmaners' 13.15-16. lmax: 'Space Jam' 11.15. Lumière 3: 'De avonturen van Pmokkio' 13.15-16. Lumière 4: 'De klokken luider van de Notre Dame' 13.15-16. Pathé: 'De klokkenluidervan de Not re Dame' 11.30-13.45. 'De avontu ren van Pmokkio' 11.40-13.50. rtfjfMnnotvo Dagelijks van 17.00 tot 24.00 uur aandacht voor nieuws, sport en cultuur uit het Rijnmond gebied.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3