9 B Gemeente en woningstichtingen starten een huursubsidielijn ,A!üüü Verhuurders praten over uitgebreide opzet in Waterwegregio Morele steun voor minima Schiedam gaat grondig op de schop Knuffelmiddag trekt veel bezoek Gemeentebelangen: 'Informatie OZB van Wiegman deugt niet' Bodemsanering Steendijkpolder hervat Wethouder antwoordt anonieme criticaster Pizzabezorger beroofd van snorfiets Beroofd van portemonnee Auto in brand Gepakt in gestolen auto Vlaggendieven opgepakt Rijbewijzen ingenomen Gevaarlijke medicijnen PvdA: Tegen A4-compromis Rotterdams Dagblad Maandag 3 maart 1997 Schiedam In het centrum van Schiedam is gisteravond een 18- jarige Rotterdamse pizzabezorger beroofd van zijn snorfiets. Het slachtoffer was op weg om een pizza te bezorgen toen hij op de Dam werd aangesproken door drie mannen. Eén van hen trok hem van zijn snorfiets, waarna een worsteling ontstond tussen de pizzabezorger en de dader. Intussen startte een ander de snorfiets en reed erop weg, terwijl de andere twee met hem meeren- den. Het drietal verdween spoor loos in de richting van de Vlaar- dingstraat. Maassluis—Een 34-jarige man uit Maassluis is gisteravond in zijn woonplaats met geweld beroofd van zijn portemonnee. De bero ving vond plaats op de Burge meester Zaneveldstraat. Het slachtoffer werd voor zijn flat aangesproken door een. jongeman met een vuurwapen die geld van hem eiste. Toen de 34-jarige Maassluizer geen gehoor gaf aan de eis, werd hij op de grond gesmeten door zijn belager, De overvaller pakte vervolgens 2eif de portemonnee. Daarin zaten on geveer honderd gulden en enkele bankpasjes, Een zoekactie van de politie heeft tot nu toe niets opge leverd. Schiedam Een auto die onder het viaduct van de rijksweg A 20 in Schiedam stond is zaterdag nacht in brand gevlogen. De brandweer moest er aan te pas ko men om het vuur te blussen. De auto bleek technische manke menten te vertonen. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Vlaardingen "öp de Toren valklaan in Vlaardingen is afgelp- 'pen nacht een 25-jarige Rotter dammer aangehouden in een ge stolen auto. De man reed samen met een passagier in de auto door Holy-Zuid. Na een korte achter volging, die eindigde op de Toren valklaan toen het tweetal zich klemreed op een parkeerplaats, verlieten de mannen de auto en vluchtten weg. Eén van hen, de 25-jarige Rotterdammer, kon wor den aangehouden. De gestolen auto was voorzien van valse ken tekenplaten. Maassluis—De politie heeft in het weekeinde twee mannen aange houden na een melding van ver nieling van vlaggenmasten aan de P. J. TToelstraweg. Een 24-jari- ge Rotterdammer en een 23-jarige Maassluizer werden aan de Haydnlaan aangetroffen. Zijdroe- gen toen een vlag bij zich. Voor nader onderzoek zijn ze op het po litiebureau ingesloten. Vlaardingen Een 60-jarige Schiedammer en een 32-jarige Vlaardinger hebben zaterdag avond hun rijbewijzen moeten in leveren by de politie. De Schiedammer werd aangehouden aan de Amsterdamlaan in Vlaar dingen achter het stuur van zijn personenwagen met te veel drank in zijn lyf. De Vlaardinger werd aan de Dayer in zyn woonplaats staande gehouden onder invloed van alcohol. De avond daarvoor gaf de politie in Hoek van Holland aan de Dirk van de Burgweg twee mannen een bekeuring wegens het bestu ren van een auto onder invloed van sterke drank. In dit geval wa ren het een 29-jarige Vlaardinger en een 22-jarige man uit Monster. Schiedam Uit een fietstas van een Schiedammer zijn vrijdag middag tussen vier uur en half vijf medicijnen gestolen. De fiets stond aan het Emmaplcin. Dc me dicijnen. een doosje met suiker- verlagende tabletten van het merk Diamicron, kunnen voor kinderen zeer schadelijke gevol gen heben. Degene die de medi cijnen vindt wordt verzocht deze bij apotheek of politie af te geven. Vlaardingen De SOCiallStlSChe PartÜ heeft het gemeentebe- nnö ctoorlc niof Int bot tfouronelf» infnrm^lisen rlantfrrohnairlosns- cnBMate cnhcirliolrrant Till fle Vlaardingen De Socialistische Partij heeft het gemeentebe stuur van Vlaardingen overtuigd van de noodzaak van een te lefonische informatielijn voor huursubsidie. In hetgamenwer- kingsverband van woningstichtingen in Maassluis, Vlaardin gen en Schiedam vindt thans overleg plaats om ook inwoners van Schiedam en Maassluis hiervan te laten profiteren. In een brief aan het gemeente- hulplijn nadatdeSPzelfinaugus- raadslid Ton Irnmersee! (SP) meldt het Vlaardingse gemeente bestuur, dat het in overleg met de drie sociale verhuurders in zijn gemeente heeft besloten de voor lichting over huursubsidie dit jaar uit te breiden met een speciale krant en een 'onafhankelijke huursubsidielij n' in de maand september. Afgelopen najaar drong Immer- seel aan op zo'n gemeentelijke tus en september was overstelpt met vragen op door haar georga niseerde telefonische spreekuren over dit onderwerp. In vier uur tijd belden 84 Vlaardingers met wagen over de huursubsidie. Uit eindelijk bleek bijna de helft van die mensen recht op huursubsidie te hebben. „De jarenlange inspanning van de overheid om de burger op zijn rechten te wijzen heeft kennelijk nog steeds niet tot het gewenste resultaat geleid." schreef de SP vorig jaar aan het gemeentebe stuur. Ze deed daarbij het verzoek aan b en w om in 1997 het voor beeld van de SP te volgen. Hierop hebben enkele gesprek ken plaats gevonden tussen het raadslid Immerseel van deze par tij en ambtenaren, vertegenwoor digers van Patrimoniums Wo ningstichting, Woningstichting Samenwerking Vlaardingen en Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen en een afgevaardigde van de Raad voor het Ouderenwerk. Naar aanleiding hiervan antwoor den burgemeester en wethouders nu omzichtig aan de SP'er: „Mede op basis van de door u verstrekte informatie en de uitgebreide ana lyse van de betreffende gegevens moet worden geconcludeerd dat, ondanks de uitgebreide informa tieverstrekking en de gedegen ondersteuning door woningstich tingen en de gemeente, er blijk baar voor sommige huurders een drempel bestaat om huursubsidie aan te vragen. Uit de analyse van de gegevens blijkt onder meer dat het hier vooral zou gaan over (vaak alleenstaande) personen die 50 jaar en ouder zijn." Afgesproken is nu, dat de gebrui kelijke voorlichting verstrekt blijft worden door de drie wo ningstichtingen en de gemeente, maar daarnaast komt er een zoge naamde huursubsidielijn en een speciale subsidiekrant. Bij de sa menstelling en verspreiding van die krant worden instellingen be trokken. die zich bezighouden met ouderenhuisvesting. Ook leeft de gedachte om deze krant voor particuliere verhuurders be schikbaar te houden. De kosten van deze extra maatre gelen delen de woningstichtingen en de gemeente Vlaardingen. De Vlaardingse woningstichtingen overleggen voorts met de andere bij de Stichting Woonruimtebe middeling Nieuwe Waterweg, die de wekelijkse regionale woon krant verzorgt, aangesloten socia le verhuurders (uit Schiedam en Maassluis) over medewerking aan het Vlaardingse project. Vlaardingen De gemeente raad van Vlaardingen heeft af gelopen week unaniem een motie aangenomen waarmee morele steun wordt gegeven aan uitkeringsgerechtigden. De motie was ingediend door de Socialistische Partij. De voltallige gemeenteraad heeft zich hiermee vastgelegd om de rijksoverheid te verzoe ken om de uitkeringen te ver hogen. Het gaat dan om een structurele verhoging, zodat de 'grote groep mensen die moet rondkomen van het abso lute minimum' niet in een maatschappelijk isolement komt en meeprofiteert van de aantrekkende economie in Ne derland, Want incidentele uit keringen -zoals bijvoorbeeld de bijzondere bijstand- bie den hier volgens de motie geen oplossing. Schiedam De komende weken ligt het kruispunt van de Burg. van Haarenlaan en de 's-Graven- landseweg overhoop. Dit houdt verband met de aanleg van de me tro door Schiedam, Eind vorige week zijn daar de werkzaamhe den al begonnen. Vandaag is aan de Rotterdamsedijk begonnen met het omzagen van oude bomen. De noordelijke rijstrook van deze weg zal drie dagen afge sloten blijven. Het karwei aan de 's Gravenland- se weg wordt grotendeels 's nachts uitgevoerd om het tramverkeer niet te hinderen. Het busverkeer kan tijdelijk geen gebruik maken van de busbaan omdat daarvan overdag de straattegels worden gelicht. Om die reden is de bus halte ter plekke naar de overkant van de straat verplaatst. Het karwei bij de kruising van de Burg. van Haarenlaan en 's Gra- venlandseweg bestaat uithetaan- brengen van onderdoorgangen voor de metro onder de bestaande tramrails. Het werk aan de bestra ting zal overdag gebeuren, maar het tillen en terugplaatsen van de rails gebeurt 's nachts tussen een en vijf uur. Vanaf vannacht tot en met vol gende week wordt elke nacht ge werkt aan het spoor aan de 's Gra- venlandseweg en de Burg. van Haarenlaan. Verder zijn werk zaamheden gepland in de nach ten van 12 op 13 en 13 op 14 maart en in het weekend van 15 en 16 maart. In het weekend wordt tot zondagmorgen half acht doorge werkt. Het aanzicht van de Rotterdamse dijk wil het gemeentebestuur ver beteren. Het is een belangrijke entree van de stad, maar heeft nu een rommelige uitstraJirr rede neert de gemeente. Het gebruik van verschillende boomsoorten speelt hierbij een rol, evenals de slechte groeimogelijkheden. De oude bomen worden vervangen door een rij smalgroeiende beu ker. van dezelfde leeftijd om het groene aanzien niet voor lange tijd te verstoren. Voorlopig wordt alleen de noordelijke zijde van de dijk aangepakt. Vanmorgen is begonnen met het omzagen van de oude bomen. In drie dagen wil Gemeentewerken het karwei geklaard hebben. Delft - Het 'compromis Brouwer1, zoals de door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland voorgestel de deal met minister Jorritsma over de A4 wordt genoemd, is niet acceptabel voor het gewest Zuid- Holland van de PvdA. Zaterdag werd met een motie van de afde ling Delft de Statenfractie opge dragen het compromisvoorstel van de eigen gedeputeerde niet te steunen. „Verbeteren of uitbreiden van de infrastructuur mag niet leiden tot kwaliteitsverlies op andere terrei nen. Als dat voor het leefmilieu, het landschap of de natuur nood zakelijk is, zullen kostbare inpas singen door middel van verdiepte ligging of tunnels noodzakelijk zijn" staat in ons verkiezingspro gramma 1995-1999. Daarin past dus geen rijksweg op maaiveldni veau door Midden-Delfland, rede neert de gewestelijke vergade ring. De Statenfractie van de PvdA was van plan het voorstel van Brouwer te steunen uit vrees dat minister Jorritsma anders zelf tussen de stedelijke bebouwing van Vlaar dingen en Schiedam een boven grondse oplossing zou zoeken. Op kinderboerde rij 't Hoefblad hebben gister middag vele Sch (edammertjes gebruik gemaakt van de mogelijk heid om met de dieren te knuffe len. In de ten toonstellings ruimte van de boerderij gaven medewerkers van de afdeling Na tuurontwikkeling van de Dienst Ge meentewerken een rondleiding. Een jong geitje was populair bij de jonge bezoe- kerfjes. Terwijl de een het vasthield, wilden anderen het donzige beestje ook nog even aanhalen, lammetjes waren ook In trek, maar de onder de lam pen uitgebroede kuikentjes moch ten ze alleen be kijken. Dierver- zorger Hans Buis man leidde de kinderen rond en vertelde wat over de nieuwe aan winsten. Foto Roel Dijkstra Schiedam De tarieven voor de omroerende-zaakbelasting zijn volgens Gemeentebelangen Schiedam veel te hoog. De meer opbrengst van de hertaxatie zou volgens de wethouder financiën A G, Wiegman direct worden te ruggegeven door de tariefsverla ging. Uit een onderzoek van Ge meentebelangen Schiedam blykt dat de belastingbetaler ondanks de tariefsverlaging toch meer gaat betalen. De tarieven zouden vol gens Gemeentebelangen Schiedam daarom moeten wor den verlaagd. De gemiddelde waardeverhoging in Schiedam bedraagt 57 procent. Gemeente belangen heeft op basis van die waardeverhoging een aantal bere keningen gemaakt, waarin het ou de tarief met het nieuwe tarief wordt vergeleken. Woningen met een oude waarde van 150.000 gul den zijn volgens de gemeente raadsfractie nu 235.500 gulden waard. In 1996 moest de gebrui ker van dat huis 350 gulden OZB- belasting betalen (150.000 gulden: 3000 50 x 7 gulden= 350 gulden) terwijl met de nieuwe bereke ning de belastingaanslag uitkomt op 399 gulden (235.500:5000= 47 x 8,50 gulden399 gulden). De ge bruiker betaalt 11,4 procent meer, terwijl volgens Gemeentebelan gen door de inflatie slechts twee procent is gerechtvaardigd. Gemeentebelangen heeft in aller lei situaties -voor zowel gebrui kers als eigenaren en voor gebrui kers van garageboxen en bedrijfs panden - berekeningen ge maakt. De stijgingen voor zowel gebruikers als eigenaren van hui zen is in het geval van een woning met een waarde van 150.000 gul den in 1996 gelijk. In beide geval len bedraagt de stijging 11,4 pro cent. De gebruikers van garage boxen betalen echter zo'n vijftig procent meer en de gebruikers van een bedrijfspand gaan 41 pro cent meer belasting betalen. Gemeentebelangen kan dan ook niet anders dan concluderen dat het college van burgemeester en wethouders incomplete informa tie aan de raadsleden heeft ver strekt over de tarieven voor het jaar 1997. Gemeentebelangen Schiedam gaat zich nu inzetten voor een herziening van de tarie ven. Binnenkort zal de partij daar voor met voorstellen komen. Een bewoonster van de Enthovendreef in de Steendijkpo'-* v^kijkt samen met haar kinderen hoe een bulldozer haar achtertuin grondig omspit en de v -c «rinigde grond opgraaft. Ze zal net als de bewoners van de Steenendijk en de Zemikedree. ,^orlcpig genoegen moeten nemen met een kale woestenij. De bodemsanering van het tweede gedeelte van de Maasslulse woonwijk is onlangs, enkele we ken later dan gepland, weer hervat. De werkzaamheden lagen tijdens de vorstperiode stil. De woningen van de Steendijkpolder-Zuid zijn in 1975 gebouwd op een metersdikke laag ernstig verontreinigd baggerspecie uit de Rotterdamse haven. Na vele jaren van bodemonderzoek en overleg ging op 12 augustus 1996 de eerste schop de grond in. Straat voor straat wordt de bo venlaag afgegraven en de verontreinigde grond afgevoerd naar een speciale stortplaats. Hiema komt in de tuinen, het openbaar groen en de speeldriehoekjes een schone leeflaag van ongeveer 1,30 meter. Hiema kunnen de bewoners op kosten van de gemeente een nieuwe tuin aanleggen. De uitvoering van het omvangrijke saneringsproject duurt naar schatting 2,5 jaar en de kOSten bedragen 55 miljoen gulden. Foto Dennes van der WeVRoel Dijkstra Vlaardingen Wethouder A. Kool (personeel en organisatie) heeft een anonieme criticaster van re pliek gediend. De man of vrouw had in IKV Nieuws, het blad van de Industriële Kring Vlaardingen, geklaagd dat de dienstverlening slechter is geworden sinds de in voering van de kortere werkweek bij de gemeente. De gemeente wordt uitgenodigd om eens 'klip en klaar' uit te leggen hoe korter werken en bezuinigen hand-in- hand kunnen gaan. Kool legt nog eens omstandig uit dat de gemeenteraad in 1995 heeft besloten om achttien miljoen gul den te bezuinigen. Een deel daar van moest worden gerealiseerd door kosten uit te sparen op het ambtelijk apparaat, wat in eerste instantie zo'n tachtig banen zou kosten. Na 'stevige onderhande lingen' met de vakbonden is daar het akkoord voor een 34-urige werkweek (4 dagen van 8,5 uur) uitgekomen, waardoor geen ge dwongen ontslagen nodig zijn. De ambtenaren behielden hun sala ris en leverden in op het aantal va kantiedagen en de zogenoemde uitloopschaal is afgeschaft. Daaroverheen is nu het landelijk cao-akkoord gekomen, waarin al le gemeenten deze zomer van 38 naar een 36-urige werkweek zijn gegaan. Dit betekent dat in Vlaar dingen 32 uur gaat worden ge werkt. „Veel gemeenten hebben er voor gekozen om langere perioden dicht te gaan. Bijvoorbeeld in de mei- en kerstvakantie," aldus Kool „Wij hebben daar bewust niet voor gekozen, vinden dit niet klantvriendelijk en niet erg effi ciënt. Met een goede inroostering kunnen we nu beter en goedkoper vraag en aanbod op elkaar afstem men." Kool erkent dat het invoeren van het korter werken in Vlaardingen 'aanvankelijk met invoeringsperi kelen gepaard ging'. Zo was er in het begin sprake van dat op maan dag en vrijdag te veel mensen hun zogenoemde 'Brinkmandag' (naar de naam van Vlaardings gemeen tesecretaris J. Brinkman, red.) op namen. Dit ging, zo luidden de conclusies in een evaluatierap port, ten koste van de dienstverle ning. Kool meldt nog even fijntjes dat een gemeente niet over één kam is te scheren met een bedrijf dat overzichtelijke, eenduidige pro ducten maakt: „De gemeente le vert zo'n 130 producten met elk een eigen bedrijfsproces. Varië rend van het verstrekken van pas poorten, het maken van bestem mingsplannen, het schoonhou den van de stad tot het verlenen van uitkeringen." Maandag 3 maart SCHIEDAM Frans Halspleln. Jeugdland: spef- circuit Aanvang 14.00 uur.Woo- ncentrum Thurlede. Kom zing met ons mee. aanvang 14.00 uur. Entree 2,50 gulden. MAASSLUIS Koningshof. Maassluise Muziek- week. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg KI.2. Scheppingskabaai, 15u. De Doelen Kl.z. Georgsch Kamerorkest, 20.15u. Nighttown. Supertrio Ex tended, 20u. Conservatorium. Gaudeamus Vertolkers Concours, 9.30- 17u. Theater Zuidplein Gr.z. De Kersentuin, 20.15u, Erasmus Universiteit. De Boekenkast, 16.30-17.45u. Kasteel van Rhoo nTuinen entuimeren20.15u Zaal De Unie. Transformaties in de rotterdamse binnenstad, 20u. Dinsdag 4 maart SCHIEDAM Boekweitakker Jeugdland: spelcir- cuit. Aanvang 14.00 uur. VLAARDINGEN Stadgehoorzaal. Bassie en Adnaan, 14.00u, MAASSLUIS Koningshof. Maassluise Muziek- week. ROTTERDAM Belastingmuseum. Kindefact/vi- teit, ll-16uMaritiem Museum Pr- .Hendrik. De Vikingen, lö-17u. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. Scheppingskabaai, 15u. De Doelen Gr.z. Hans Liberg, 20,15u. KI.Z. Strijkkwartetten van de Kamermu- ziekvereeniging. Vermeer Kwartet, 20.15u. Dizzy. Five Up High, 22u. Luxor Theater. West side Stoiy, 20.15u. Popular. Hiphop Parly, 2Q.15u. Conservatorium. Gau deamus Vertolkers Concours, 9.30- 17u. Theater Zuldplein Gr.z. The Sound of Music, 20.15u. Zaal De Unie. De leermeester, 20.30u. ROTTERDAM Calypso li The portrait of a lady' (16) dag.18.15-21.15. Calypso 2: 'Secrets and lies' (al) dag.12.45- 15.30-18.15-21.15. Calypso 3: 'Microcosmos' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30Cinerama 1: Thefirst Wives Club' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Ran som' (16) dag.18.45-21.3G. Cine rama 3: 'Evita' (at) dag.32.15- 15.15-18.15-21.15. Cinerama 4: The long kiss goodnight' (16) dag.18.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Cinerama 5: The nutty professor1 (ai) dag. 13.15-16- 18.45. 'Daylight' (12) dag.21.30. Corso: '101 echte Dalmatiërs' (ai) dag. 13.15-16-18.45. The Glim merman' (16) dag.21.30. imax Theater 'Ring of fire" (ai) dag.14- 16. 'Special Effects' (al) dag.13-15. 'Star Trek: First contact' (12) dag.18.30-22, 'Microcosmos' (al) dag.17-20.30. 'Space Jam' (al) za.V m wo.11.15. Venster 1: 'Un air de familie' (al) dag,{beh.ma.)19.30- 22, do.vr.zo.wo. ook 14.30. 'Kolya *al) ma.20. 'Sneak Preview' ma.22.30. Venster 3: 'From the journals of Jean Seberg' (16) dag 20. Trees Lounge' (16) dag.22, do- .vr.wo. ook 14.30. Venster 4: 'Bound' (al) dag. 19.30-22. Venster 2: Tnai on the road' (al) ma.di- wo. 19.30, do.vr.zo.wo, 14.30. 'A bout de souffle' (al) do.zo.19.30. 'Saint Joan' (al) do.vr.21.30. 'Ulith' (al) vr.za.19.30. 'Les hautes solitu des' (al) za.zo.21.30. zo. 14.30 (V3). 'Jean Seberg, American actress, ma- .di.wo. 21.30. Lumlère 1: The relic' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumière 2: 'Ransom* (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumière 3: The first wives club' (al) dag. 18.45-21.30 do.vr.ook 13.15-16. Lumière 4; 'Dragonhead' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'Her name was Lisa' (16) do.Vmzo- .doort.voorst. 'Up and coming' (16) ma.Vm wo. doort.voorst. Pathé 1: 'Space Jam' (al) dag.ll.35(beh.za- .zo.J-13-45-15.50-17.55-20- 22.05. Pathé2: 'StarTrek: first con tact' (12) dag.11.15-14-16.30-19- 21.35. Pathé 3: The mirror has two faces' (al) dag.18.40-21.25, do- .vr.ook 11.15-15. Pathé 4: 'Romeo Juliet' (16) dag.11.45-14.55* 18.05-21.15, Pathé 5: '101 Dal matians' (al) dag.11.10 (behm)- 13.30-16-19-21.30. Pathé 6: 'Shi ne* (al) dag. 16.25-18.50-21.20, do.vr.ook 11.20-13.50. Pathé 7: The English patient' (12) dag.11.05-14.20-17.35-20.50. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: Thereiic' (16)vr.za.00.15. Lumière 2: 'Ransom' (16) vr.za, 00.15. Lu mière 3: 'Space Jam' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: The Glimmer- man' (16}vr.za, 00.15. Kindermatinees: Calypso h '101 echteDalmatiërs'dag.l3.15-16.CI- nerama2: 'Space Jam' dag.13.15- 16. Cinerama 4: 'Matilda' za.V m.wo.13.15-16. Lumière 3: 'De klokkenluider van de Notre Dame' za.tfm wo. 13.15-16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' za.Vm wo.11.30-13.45-16. 'De avonturen van Pmokkso' za.Vm wo.ll.40-13.50. Venster 4: 'Rudy fzo.ma.dt.wo.14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1