WK baart tafeltennissers zorgen Rolstoelbasketballers hebben eindelijk hun medaille binnen Kampioen Danny Heister en Trinko Keen dumpen wensen bij bond Pleister op wonde Ronald Vijverberg Volleyballers ZVH hebben 'Capelle-syndroom' Basketbalgala volgend jaar in Rotterdam Twenty One Up pareert aanval Volleybalsters verdienstelijk 'GJ' Eggenkamp snelste op Schie Schaker Van Laatum klaarwakker Betere moyenne Jan van Kleef Wordt het PKC-Deetos in een bomvol Ahoy'? Late 'winner' van Janneke Schopman Poïoërs SVH vieren remise als overwinning Dammer verklaart zijn clubgenoot de oorlog Krachtpatsers Rotterdams Dagblad Maandag 3 maart 1997 RotterdamHet All Star Gala van de Nederlandse Basketball Bond is volgend jaar op 21 februari plaats in Ahoy' in Rotterdam. Op die dag sluit de NBB op feeste lijke wijze de viering van het 50- jarig bestaan af met een demon stratie van de beste spelers in de eredivisie. De jongste editie van het gala was zaterdag in Amster dam. Behalve de wedstrijd Oost- West zijn er wedstrijden op het ge bied van driepunters en dunken. Zwijndrecht In de vooruitge- speelde competitiewedstrijd te gen Shot'65 trok Twenty One Up met 6-4 aan het langste eind. De Rotterdammers sloegen daarmee de aanval op de koppositie met succes af tegen achtervolger Shot, Na vijf wedstrijden bedraagt de voorsprong op de Zwijndreeh- lenaren vier punten. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben de meest spannende wedstrijd uit de competitie achter de rug. Maar de Rotterdamse studenten verloren wel met 2*3 van het als negende geklasseerde Be Fair uit Wad- dinxveen. De setstanden waren 15-11.5-15,7-15,15-6 en 13-15. Spannend was de wedstrijd met name in de vijfde set toen Alcazar een 8-2 achterstand neutraliseer de tot 8-8. De Kralingse ploeg blijft ondanks de nederlaag die toch nog één van de drie punten opleverde, op een zesde plaats in de derde divisie E. Rotterdam Gerrit Jan Eggen- kamp heeft op de Schie tussen Delft en Oversehie hetwintcrroci- en gewonnen. De lokale favoriet, die in Atlanta reserve was voor de Nederlandse dubbelvier, legde het vyf kilometer lange traject zestiende van een seconde sneller af dan zijn stadgenoot Sander van der Marck. De derde plaats was voor Gerard Egelmeers. De wed strijd Delft-Oversehie is het begin van het roeiseizoen. Michiel Bartman en Diederik Si mon, die vanuit de Holland Acht dit jaar de overstap willen maken naar de skiff, lieten verstek gaan. Bondscoach Jan Klerks was tevre den over de prestatie van Eggen- kamp. „Het was bijzonder moei lijk roeien door de harde wind, maar de strijd voorin was van een hoog niveau. Gerrit Jan heeft het afgelopen seizoen veel technische progressie gemaakt." Spljkenlsse Gozewijn van Laatum van schaakclub Dor drecht heeft met 111/2 punt uit 15 partijen (20 minuten bedenktijk) de tiende Schaakmarathon van Spijkenisse gewonnen. Hij ver sloeg onder anderen Harold van Dijk (Capelle aan den IJssel) die met elf punten als tweede eindig de. De eerste prijs van tweehonderd gulden was mooi meegenomen, maar daarvoor moest wel veertien uur gepiekerd en geploeterd wor den. Halverwege de race tegen de klok en de slaap stond Lucien van Beek (LSG/Leiden) liefst twee punten los van zijn achtervolgers. Tegen middernacht, na de laatste ronde, bleek hij naar de met club genoot Stefan van Blitterswijk ge deelde derde plek (10 punten) te zijn afgezakt. Dolf Meijer (Spijke nisse) de kersverse jeugdkampi oen Van de Rotterdamse Schaak bond, en Bert van der Linden (Dordrecht) scoorden 91/2 punt. Erik van Brandenburg (Over sehie), de triomfator van vorig jaar, reikte met 8 1/2 punt niet ver der dan de elfde plaats van de 103 deelnemers. Rotterdam - Jan van Kleef van BV Kunst Vermaak heeft het districtskampioenschap behaald in dc derde klasse bandstoten. De Rotterdammer eindigde evenals Henk van Sehijndel (Zuid) met tien punten. Het betere algemeen gemiddelde (2.21 tegen 1.90) gaf de doorslag. Van Kleeff won de ti tel mede omdat Arno de Leest (PTT) in de laatste ronde Van Sehijndel versloeg. Door Nick van der Sluis Amsterdam Het All Star Gala 1997, het jaarlijkse evenement van de basketbalbond, kreeg za terdagmiddag in de Amsterdamse ApoJlohal zowaar nog een Olym pisch tintje met een Rotterdams randje. Normaliter is het gala de plaats waar de uitblinkers van de eredivisies in het zonnetje wor den gezet. Maar een - weliswaar uitgestelde- prijsuitreiking van Olympische gouden medailles past goed in een dergelijk evene ment. Tijdens de Paralympics van 1992 in Barcelona plaatste de Neder landse rolstoelploeg zich voor de finale, met Amerika als tegen stander. De formatie van bonds coach Rob Verheuvel was licht fa voriet, maar de verwachtingen werden wreed verstoord omdat de Amerikanen met 39-36 wonnen. De euforie van de Amerikanen duurde echter maar 24 uur. Toen werd bekend dat bij de doping controle de Amerikaan David Ki- ley positief was bevonden. In eer ste instantie werd nog niet ge dacht aan de zwaarste straf, maar enkele maanden later werd de for matie van de Verenigde Staten alsnog gediskwalificeerd en Ne derland tot gouden medaillewin naar uitgeroepen. De Amerikanen moesten de me dailles zo snel mogelijk weer inle veren, maar hun bereidheid was uitermate gering. Ruim vijf jaar later kwamen alle medailles toch terug bij de Paralympische orga nisatie en belandden ze in de kluis van de Nederlandse Basket ball Bond. Alsnog uitreiken dus én reden ge noeg om daaraan een officieel tintje te geven. Gedacht mocht worden aan staatssecretaris Erica Terpstra, toch ai in de buurt - bij de Fed-Cup in Haarlem. Of aan basketballer Jan Loorbach, be stuurslid van het NOC*NSF. Of, in het uiterste geval, aan NBB- voorzitter Frits Brink. Niemand van dat trio was echter aanwezig. De gouden medailles van Barcelona werden uitgereikt door Adri van de Merwe uit Rot terdam Zuid, toevallig de voorzit ter van de gelijknamige basket balvereniging en zelf rolstoeler. Als afgevaardigde naar het 'bas- ketbalparlement' is ze wel nauw betrokken by het rolstoelbasket bal. Verlegen Achteraf was Adri van de Merwe duidelijk verlegen met de zaak, die langzamerhand een affaire dreigt te worden. „Ik werd opge beld door het bondsbureau of ik samen met Rob Verheuvel die medailles wilde uitreiken. Ik stond er toen niet zo bij stil maar later, na de uitreiking, groeide bij mij de twijfel. Waarom geen offi ciële huldiging?" Het antwoord kwam van de bas ketbalbond zelf. „Stel dat er maar een paar spelers van die ploeg ko men om hun medailles op te ha len? Dat kun je Erica Terpstra toch niet aandoen?" In de Am sterdamse Apollohal ontbraken alleen Ridderkerker Gertjan van der Linden (toen de uitblinker in de rolstoelploeg, nu spelend in de Duitse competitie) en Frits Wieg man. Beiden hadden competitie verplichtingen. De acht anderen waren wel in Amsterdam. In de AH Star Game tussen selec ties van het westen en oosten kwam Idétrading-speler Joe Moore in 20 minuten tot 16 pun ten en drie rebounds. Zijn ploeg, West, won het duel met 143-108. Marcel Huybens van EBBC/Den Bosch werd uitgeroepen tot bas ketballer van het jaar. Glenn Pi nas (Donar) mag zich coach van het jaar noemen, beste scheids rechter werd Ton Rolvink. Harvey van Stein werd als nieuwkomer van het jaar ('rookie') gekozen. Door Edwin Alblas Rotterdam De wereldkampioenschappen komen akelig dichtbij en de onrust in de Ne derlandse tafeltenniswereld neemt met de dag toe. Dat is bijna een goed gebruik gewor den. Trinko Keen, die gisteren in Rotterdam zijn nationale titel met gepaste tegenzin af stond aan Danny Heister, is zelfs de lust al een 'beetje vergaan. Het soebatten lussen Keen en de tafeltennïsbond dreigt een gebed zonder einde te worden. De speler is het met de topsportcommissie van de NTTB nog altijd oneens over wat hij voor de bond kan be tekenen en de bond voor hém. Keen liet in de voorbije maanden duidelijk nierken dat het hem ernst is en dat zijn belang m de onderhandelingen voorop staat. Om zijn woorden kracht by te zet ten schortte hy zijn 'verplichtin gen' als international op. Voor de belangrijke Superliga wedstrijd in Hongarije hief de Randwijker de boycot tijdelijk op. Maar de missie in Boedapest draaide uit 'Op een kleine ramp. Bij de return in Zwijndrecht ston den Heister en Keen zelfs niet meer achter de tafel. De twee in ternationals gaven er de voorkeur aan die dag naar Doha te vliegen, waar twee dagen later een toer nooi van de ITTF Pro Tour op het programma stond. Keen en Heister leefden in de ver onderstelling dat de bond die trip zou vergoeden, maar nog voor vertrek werd de twee duidelijk ge maakt dat ze zelf voor meer dan de helft van de kosten moesten opdraaien. Of de afzegging voor de wedstrijd tegen Hongarije daar iets mee te maken had. wilde Keen gisteren niet hardop zeg gen. Maar het had er wel alle schijn van. De bond kan ter verdediging aan voeren dat ze elk dubbeltje moet omkeren voordat het kan worden uitgegeven. Op het topsportbud- Danny Hei ster tijdens het NK n Rot terdam. waar hij absoluut n et z n beste tafeltennis Maar zijn te genstander in de fmale. Trin ko Keen, at helemaal n et. Het was de vijfde na tionale titel in het enkelspel voor Heister Foto Raymond Ruttlng'ANP get van om en nabij 950.000 gul den moet 180.000 worden gekort. Bondscoach Peter Engel nam met afgrijzen kennis van die onheils tijding. Hij waarschuwde gisteren al voor te veel zuinigheid. „Het moet geen discussie worden over of we wel of niet met het licht aan mogen trainen..." Kostenbesparing In de voorbereiding op het WK (eind april in Manchester) kan En gel mooi aan kostenbesparing- doen door geplande trainings kampen te schrappen. Heister en vooral Keen hebben niet veel trek om in april tussen de competitie verplichtingen door van hot naar her te vliegen. Zelfs niet als de be stemming Zweden is. „Als je de dagen waarop je vliegt er vanaf trekt houd je misschien twee ef fectieve dagen over om te trai nen," zegt Heister. „Trainings kampen hebben voor my zin als ik er kan uitrusten," meent Keen. ,.Ik ben nu moe, heb tot aan het WK een hartstikke druk program ma in Duitsland en wil fit aan het WK beginnen. Ik wil zenuwachtig zijn voor een partij, het gevoel hebben dat ik echt wil winnen." Keen hoopt een gewillig oor te vinden by Paul Haldan, op het WK de coach van de mannen- ploeg. „Met hem heb ik altijd goed kunnen praten. Ik hoop dat het niet anders is nu hy een team co acht." Op tenen lopen Op de NK speelde Heister, die zijn vijfde individuele nationale titel won, niet zijn beste tafeltennis en Keen al helemaal niet. De 'gebrui kelijke' finalisten hoeven niet op hun tenen te lopen om het tot de eindstrijd te schoppen. HetNKin Rotterdam liep allesbehalve over van kwaliteit, concludeerde Engel Gerdie Keen, Nederlands kampioen bij de vrouwen. Ze was in de finale te sterk voor Mirjam Hooman. FotoANp Rotterdam Als' pleister op de wonde -namelijk zijn teleur stellende enkelspeltoemooi op het NK- was er voor Ronald Vij verberg toch nog een podium plaats. Als enige van het deelne mende FVT/Visser-trio reikte Vijverberg naar een medaille: het zilver in het gemengd-dubbel met Susan Derkx. In de fmale trokken Vijverberg en Derkx te gen het duo Melissa Muller en Jonah Kahn in drie games aan het kortste eind: 17-21,21-10 en 16-21. In de enkelspelén was het snel met de verwachtingen van viervoudig international Vij verberg. In drie games had hij geen verweer op het spel van Ko renbeurs-speler Nermin Smajic, die eerder al Merijn de Bruin had geëlimineerd. Vrijwel zeker heeft Vijverberg daarmee zijn uitverkiezing voor Oranje ver- Van de FVT'ers kwam Michel de Boer het verst in de enkelspelen. Hij bereikte de halve finale door in de kwartfinale in vijf games van de verrassende Smajic te winnen. In de halve finale was de latere verliezend finalist Trinko Keen duidelijk een maatje te sterk voor De Boer: 14-21, 17-21 en 12-21. Voor De Cock eindigde het toernooi met een nederlaag tegen Chen Sung. „Dit was mijn zeventiende NK Elke keer weer diezelfde kop pies", verzuchtte Miriam Hooman na haar tweede plaats inhei vrouwentoernooi De 31-ja- rige Eindhovense speelde één leuke NK-wedstrijd: in de halve finale tegen Melisa Muller. „Die was spannend; ik was biïj dat ik won. Maar ik wist dat ik in de fi- naletegen Gerdie kansloos was." Het werd dan ook 21-12 21-1121- 12, niet anders. .Ais de nummer één tegen de nummer zes speelt, kan de eerste vooraf rustig een kopje koftle bestellen dat na de partij nog warm is." Engei liep in Rotterdam geen nieuwe speler tegen het lijf, die hij mee wil nemen naar het WK in Manchester. Ja, Nermin Smajic, een 18-jarige vluchteling uit Bos nië die FVT'er Ronald Vijverberg al in de tweede ronde uitschakel de. Maar Smajic, spelend voor het Schiedamse De Korenbeurs in de eerste divisie, mag nog niet voor Nederland uitkomen. „We probe ren er alles aan te doen om daar iets op te vinden", beloofde Engel, die vandaag de WK-selectie prijs geeft. De Duitser kiest naar alle waar schijnlijkheid gewoon nog voor Keen, Heister, Chen Sung en FVT-kopman Jörg de Cock (sneu velde in de kwartfinale van het NK tegen Sung). Een vijfde speler wordt uit financiële overwegin gen thuisgelaten. Het is dus niet ondenkbaar dat veiligheidshalve de nog in de Duitse competitie spelende Haldan wordt opgege ven. Ook omdat Chen Sung tobt met een behoorlijke elleboogblessure, die slechts operatief kan worden verholpen. De tot Nederlander ge naturaliseerde Chinees stelt die ingreep uit omdat hij daardoor het WK zou moeten laten lopen. Door Hans Kerbert Zevenhuizen Het wil ze maar niet lukken. Al vier keer eerder had Rentokil/ZVH dit seizoen van Alcom/Capelle verloren. Sterker: Capeile verspeelde in de duels met de 'buren' slechts drie sets, waarvan twee nog in de oefenpartij voor de competitie. Zaterdag was de vijfde edi tie van de streekderby en wéér was Capeile sterker, althans in cijfers (0-3). Het verschil tussen beide ploegen bleek echter minder groot dan de getallen doen vermoeden. Capeile beschikt over meer routine en is in staat een tegenstander met een simpele tempoversnel ling op de knieën te krijgen. In elke set hanteerde Capelle zaterdag dat 'wa pen'. In de gelijk opgaande eerste set liep het wel een 11-9 achterstand op. Coach Pieter Jan Leeuwerink haalde zijn mannen naar de kant en sprak hen vermanend toe. Capelle toonde zich weer een sterk collectief en won, zonder echt beter te zijn, met 13-15. Bij Zevenhuizen maakte Joost Looman in druk. De 23-jarige middenaanvaller is niet het toonbeeld van gratie en souplesse, maar dat komt door zijn lengte. Looman is met 2 meter 14 de langste speler uit de eredivisie. Boven dien zal zijn wat houterige techniek iedereen in Zevenhuizen een zorg zijn, zolang hij maar scoort. Dat dééd Looman. Elke set-up in zijn richting beukte hij met dodelijke precisie bij na loodrecht naar beneden. Loomans pass liet echter meer dan eens te wensen over. Al te nerveus werd Capelle niet van de aanvallen van looman. Ook Leeuwe rinks mannen beschikken over offensieve kracht en die was voldoende om Zevenhuizen van zich af te houden. Opslag De Capelse opslag was van een hoger gehalte dan die van de tegenstander. Het was prachtig om te zien hoe Wladimir Rostar, de Slowaak in Capelse dienst, de tweede set beëindigde. Ro star liet de ballen bijna in 'slow motion' van zijn rechterhand vertrekken, waarna ze plots heel snel daalden als ze het net gepasseerd hadden. Mede dankzij Rostars opslag won Ca pelle met 9-15. Of het nu concentratieverlies was of dat het kwam door de plotselinge dadendrang van Ze venhuizen weet niemand, maar Capelle begon allerbelabberdst aan de derde periode. Alsof het niets was, stoomden de gastheren door naar 6-0. Pas bij 8-2 leken de Capellenaren zich te realiseren waar ze mee bezig waren. Capelle is echter gespecialiseerd in het inlopen van achterstanden en deed dat ook zaterdag met Een meer dan belangrijke rol was daarin weg gelegd voor Job Ebbelaar. De Capellenaar, die doorgaans op de bank begint, bleek ook at over een bovenmodale service te beschikken. Niet hard, maar haarzuiver. Hij sloeg, bij een 9-6 achterstand, zes punten binnen, waardoor Ca pelle plots voorstond. „Gewoon hard trainen," was Ebbelaars simpele verklaring. Ebbelaar besloot de wedstrijd in stijl: met twee voor Ze venhuizen te moeilijke services won hij voor zijn team de partij: 13-15. Rotterdam Wordt het PKC tegen Deetos? Een Drechtstreek-derby in Ahoy'? Pas komend weekein de, in de allerlaatste eompetieronde van de korfbal competitie, worden de finalisten bekend voor de NK- finale op 22 maart in het bomvolle Rotterdamse sportpaleis. In de hoofdklasse A gaat het Papendrechtse PKC fier aan de leiding. In een zinderende party versloeg de equipe van interim-coach Peter van Drimmelen me dekandidaat Die Haghe met 20-15. De andere titel kandidaat Oost Arnhem verloor verassend van Groen Geel met 18-25 en is uitgeschakeld voor de fi nale. Op de slotdag speelt PKC in Papendrecht tegen Oost Arnhem. De stand in dc hoofdklasse A: 1. PKC 21, 2. Die Haghe 19,3. Oost Arnhem 17. Ook in de hoofdklasse B zijn nog twee kandidaten over voor de titel. Dat zijn het Dordtse Deetos, dat dit weekeinde geen enkele moeite had met NIC (29-19), en de verliezende finalist van verleden jaar, het Am sterdamse Blauw Wit. Zondag staat de topper Blauw Wit~Deetos op het programma. De stand in hoofd klasse B: 1. Deetos 23,2. Blauw Wit 21. Rotterdam Een half uur na de verrassende 2-1 uit- overwinning op Den Bosch kon trainer Robbert-Paul f\albregt 't nog steeds niet vatten. Zijn HC Rotter dam heerste op vele fronten, maar stelde de zege pas drie seconden voor het einde veilig door Janneke Schopman. De aanvalster kreeg de bal van Florien Comelis aangespeeld en tipte 'm hoog in het net „De bal werd niet eens meer uitgenomen," stelde de trainer, die zo goed als zeker ook volgend seizoen by Rotterdam blijft, tevreden vast. „Voor het eerst in al die jaren dat ik Rotterdam train, werd een wedstrijd beslist in de laatste seconden. We doen ineens mee in de strijd om de eerste vier plaatsen. En die zijn goed voor een plaats in de play-offs. Het is jammer dat La ren met 1-0 won van Amsterdam, anders was het on derlinge verschil nóg kleiner geweest." Den Bosch nam na vijf minuten de leiding, maar drie minuten later maakte Simone Martens met een hoog ingeslagen bal gelijk (1-1). In de tweede helft drong Rotterdam sterk aan en kreeg het op de valreep loon naar werken: 1-2. De mannen van Rotterdam kwamen een 0-0 gelijk spel overheen met MEP. De thuisclub kreeg drie strafcomers, maar zag geen kans deze in een doel punt om te zetten. Jorg Bakker kwam tot tweemaal toe oog in oog met de doelman van MEP, maar faalde. Victoria kwam tot de kleinst mogelijke overwinning (0-1) tegen Voor daan. Job Lloyd scoorde. Leonidas acht zich nog steeds niet kansloos voor een hogere klassering. De ontmoeting tegen het sterke Alkmaar, die in 0-0 eindigde, gaf daar alle aanleiding toe. Met een beetje meer geluk hadden de Rotter dammers de zege naar zich toe kunnen trekken. Jan de Waard werd een strafbal onthouden en een schot van Albert Bruggeman verdiende een beter lot. RotterdamHet waterpoloteam van SVH vierde het 6-6 gelijkspel bij NVA/HHC als een overwinning. Vooraf zagen de Rotterdammers het duel in de twee de klasse A met de nodige scepsis tegemoet. In Haar lem beschikten ze slechts over één wisselspeler. Noodgedwongen diende trainer-coach Marc van der Meyn ook nog eens onder de lat plaats te nemen. Rob Hoorn, de vaste doelman van SVH, fungeerde door de afwezigheid van Leo van der Berg (ziek) en Wietze Lantinga (werk) zelfs als veldspeler. Al deze omzettingen leken in de slotfase van het duel met'NVA/HHC z'n tol te gaan eisen. Met één man minder -Kees Romers en Rob Hoorn zaten al met een maximale foutenlast op de bank - leek bij een 6- 5 achterstand een nederlaag voor SVH zelfs onaf wendbaar, Een laatste risicovol offensief leidde SVH uiteindelijk naar een gelijkspel. Niet in de laatste plaats door de doelpunten van Ubbo Rommerts (3x), Rob Hoorn, Mare Peter Verveer en Paul de Lange. Rotterdam zakte in 2A opnieuw naar een degradatie plaats door de wedstrijd tegen Koudekerk in eigen ^jvembad te verliezen. Na een gelijk opgaande strijd V gmgen de .bezoekers met 11-13 eindstand tenonder. RWV verstevigde in 3E zijn positie in de middenmoot door een duidelijke 14-8 zege op NVO/Barracuda. Het was een simpele overwinning, hoewel de thuisclub in de beginfase onnodig een groot aantal kansen verp rutste. In het tweede deel fungeerde met name Alwin van Aggelen als plaaggeest voor NVO/Barracuda. De topscorer van RWV doelpu ntte liefst acht keer. Spartaan deed in de derde klasse goede zaken in de strijd tegen de degradatie door SZC met 4*11 te ver slaan. Zonder slag of stoot gaf de Schiedamse thuis club zich echter niet gewonnen. „Ze probeerden ons fysiek uit het water te rammen," vond trainer-coach Leo Hendriks van Spartaan. Met een vrijwel foutloze keepende Hans Scheuring aan het hoofd van de defensie zetten de Rotterdammers in de tweede periode het duel definitief naar hun hand. PapendrechtDe Dordtenaren Anton Kosior en titel verdediger Fred Roedolph, Capellenaar Harry Clasquin en Rotterdammer Ruud van Drunen heb ben zich al geplaatst voor de finales van het damkam pioenschap van Zuid-Holland-Zuid. Uit de tweede pouies kunnen zich in totaal nog twee man rang schikken bij de beste zes. In de openingsronde van de strijd onder die kandida ten wist Dordtenaar Peter Wapperon op sluwe wijze te winnen van Albert van de Berg (Nieu weiand). Rot terdammer Radjinder Jharap deed met zijn ope ningsset een regelrechte oorlogsverklaring aan zijn clubgenoot Anthony Keyzer. Toen de kruitdampen na de tijdnoodsfase opgetrokken waren, tekenden beiden de vrede. Giessenburger Ad de Hek en Capel lenaar Angelo de Brnijn kwamen ook tot remise. In de andere poule wist Ton van Bokhoven te winnen van Rotterdammer Jaime Lopez. Ook Frans Keizer (Papendrecht) wist met groot machtsvertoon Piet van der Vorm (Rhoon) te verslaan. Als laatste kwam Rotterdammer Acca Bizot niet ver der dan een remise tegen Dordtenaar Frits van Vloten. In de tweede ronde was er weinig vuurwerk. Albert van de Berg wist uit een lastige positie met een damcombinatie twee punten te pakken tegen Radjinder Jharap. De overige duels werden remise, Het is Inmiddels een traditie, powerliften bij KSV Olympia aan de Boergoensevliet. Vorig jaar waren de junioren en 'masters' aan de beurt, gisteren gingen de senioren de strijd aan met zo veel mogelijk kilo's. Het aantal toeschouwers was bemoedigend. Bij Olympia wordt veel aandacht besteed aan poweriiften. Zo is er sinds vorig jaar weer een eigen ploeg aanwezig'op Zuid'. Foto Fred Emst/Corvos

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3