24 Pattinama blijft voorlopig op de bank PPSC en DVO'32 bakken er bitter weinig van Deltasport wisselt dankzij winst van plaats met stadgenoot HVQ MW'27 heeft geen antwoord op tactiek koploper Excelsior M zit nu echt in de problemen Zwaluwen mist een afmaker Oranje Nassau eindigt als derde WïK-coach Plugge: 'Seizoen geslaagd' HSC: dure nederlaag en twee rode kaarten gjEjmggpgljj Van der Meer scoort met buik Kwartet treffers Smallegange Dadendrang GTB ontembaar Gevoelig pak slaag Hermes DVS VFC op nippertje gelijk ODC pakt weer een puntje Veel blessures Schiedamse Boys Rotterdams Dagblad t-'C'ï' Maandag 3 maart 1997 Oud-Beijerland Excelsior Maas sluis zal heel snel moeten starten met een reeks goede wedstrijden, wil het na de promotie van vorig jaar dit seizoen niet direkt weer uit de hoofdklasse kelderen. Hoe wel na het succes van Aad An- driessen flink werd 'ingekocht' om mee te kunnen draaien op het hoogste platform, stevent de ploeg onder trainer Mark Nïjssen op degradatie af. Zaterdag ging Excelsior met 2-0 onderuit tegen SHO en kwam tijdens het duel aan het licht dat by 'Maassluis' de nodige irritaties zijn ontstaan. Het vertoonde spel van SHO en Excelsior was om snel te vergeten. Dat gold ook voor het warrige op treden van arbiter Afman uit Hen gelo. Hij gaf Excelsior Maassluis speler Richard Rasens geheel vol gens het boekje rood, nadat de verdediger voor de tweede keer tegen geel opliep. Rood bleef ech ter uit toen ploeggenoot Paul Lou ter tweemaal geel had gezien. Hoewel een van de grensrechters de fout bemerkte en nog even met Afman in overleg ging, mocht Louter de strijd vervolgen. Nijssen had ook wat te stellen met aanvoerder Raymond Frehé. De zwak spelende verdediger werd bij de stand 0-2 gewisseld en met veel misbaar gooide hij zijn aan voerdersband op de grond en beende kwaad weg. „Daar is het laatste woord nog niet over ge zegd," verzuchtte Nijssen. Remco van Keeken opende de score namens SHO waarna doel man Sander Groenendijk een strafschop van Maassluizer Ha rold Loeve (gevloerd) stopte. Na de pauze moest Excelsior binnen de korste keren met tien man ver der. SHO kwam dankzij een tref zekere kopbal van John Ktippel op 2-0, maar wist daarna onvol doende van de riante mogelijkhe den te profiteren. WoerdenWaar Zwaluwen op z'n minst recht had op een gelijkspel, moest de Vlaardingse eersteklas ser zaterdag met lege handen naar huis. Gastheer Sportlust'46 pakte in Woerden de' volle buit dankzij Raymond Zuma. Hij scoorde tien minuten voor tijd de enige en winnende treffer (1-0). De formatie van oefenmeester Wim van Til, die volgend seizoen wordt opgevolgd door huidig Nieuwenhoom-trainer Aad Am driesssen, miste duidelijk een af maker. Martin Schepen, Roel Jon geling en kennis Wijsbroek' wa ren in kansrijke positie, maar ze kwamen niet tot scoren. De selectie is overigens behoor lijk uitgedund, Aanvoerder Mar tin van Ballegooijen is herstellen de van zijn dubbele beenbreuk opgelopen in het duel tegen Strij- en. maar kan voetballen dit sei zoen waarschijnlijk wel vergeten. De van Zwart Wit'28 afkomstige spits Brian Witteling is al sinds december niet meer in Holy ge signaleerd en Jeffrey Noordzij zat de eerste van zijn drie wedstrij den schorsing uit. Bovendien wordt aanvaller Johan Hammer- stein, die zijn reputatie van 'en fant terrible' ook dit seizoen waar maakt, door Van Til om diciplmai- re redenen niet opgesteld. GoesDe korfballers van Oranje Nassau hebben de zaalcompetitie op waardige wijze afgesloten. In Goes gaven de volgelingen van Ed Mayer tegenstander TOGO geen kans en werd een keurige 8- 13 overwinning geboekt. Voor Oranje Nassau was het tref fen tegen het reeds gedegradeer de TOGO zeker niet onbelangrijk aangezien bij verlies de kans op degradatie nog altijd bestond. „We hadden het natuurlijk nooit zo ver mogen laten komen," was de terechte conclusie van Oranje Nassau-speelster Monique Door- nink. „Te veel wedstrijden heb ben we zeer onnodig verloren. We hebben echt de kans laten liggen om kampioen te worden. Dat heeft toch met een stukje onvol wassenheid te maken. Elke keer beginnen we weer met een veran derd achttal aan de competitie en dat is natuurlijk ook niet bevor derlijk voor de resultaten." Zowel TOGO als Oranje Nassau kwam moeizaam op gang in Zeeland. Pas na ruim een kwar tier spelen vonden de Vlaardingse gasten als eerste de korf. Oranje Nassau bleet' sterker en kwam m de vijfentwintigste minuut op een geruststellende 14 voorsprong. Eventjes stribbelde de degradant nog tegen zodat de rust met een 3- 5 stand, in het voordeel van Oran je Nassau, inging. Gelijk na de on derbreking kwam TOGO terug tot 4-5 alvorens Oranje Nassau naar 4-7 uitliep en de party zo goed als beslist was. Door Brwin van der Lee Viaardingen Onder de voetbalschoenen van Ton Pattinama zal voorlopig slechts de klei van het trainingsveld in de Broekpolder blij ven kleven. De trainer van Deltasport, die in het veld van de nodige waarde zou kunnen zijn, zag zijn ploeg immers voor het eerst dit seizoen thuis winnen. Nota bene tegen stad genoot HVO sloot de ambitieuze derdeklasser een periode van louter puntverlies met een 2- 0 overwinning af. Door de overwinning wis selden Deltasport en HVO van plaats in de onderste regionen van de ranglijst. Het is nagenoeg bekend waar het Deltasport dit seizoen aan ont breekt. Het elftal bestaat in naam uit louter gerenommeerde en ge talenteerde spelers, maar een lei der en dus een rustpunt in de ploeg ontbreekt. De geruchten rondom een mogelijke rentree op de voetbalvelden van Ton Pattina ma werden daarom steeds hard nekkiger. De 40-jarige oud-prof laat wekelijks op de trainingen zijn ervaring gelden maar ook de indruk die hij heeft achtergelaten tijdens het horecatoernooi hij speelde als laatste man by de win nende 'Beachclub' was voer voor de verhalen. De trainer heeft zelf 'in de moeilijke periode' seri eus overwogen om zijn ontslag bij Deltasport in te dienen om zo doende de weg vrij te maken voor een actief lidmaatschap. Maar na de zege op HVO laat Ton Pattina ma die noodoplossing, voorlopig althans, weer varen. „Het zou nog meer onrust veroorzaken dan al aanwezig is." Woiter Bos, de technische man die naar voren zou worden ge schoven als Pattinama weer zou gaan spelen, wilde ook niet veel kwijt over de verhalen. „Ik sta lie ver achter de reclameborden rond het veld," aldus de oud-trainer die eindelijk reden had tot lachen. Het lachen verging de tegenstan- HVOer Berry Sala is te laat om te voorko men dat Jamo van der Wilde een kogel af vuurt richting hetHVO-doel. DeDeltaspor- ter opende in de Broekpol der de score in de Vlaar dingse derby. Foto peter der van Deltasport. HVO zakte na de nederlaag tot net boven de de- gxadatiestreep. Bij de club van Dick Suiker is echter (nog) geen paniek uitgebroken. Oude plek „Met het spelbeeld ben ik con tent, alleen het resultaat is ongun stig," sprak Dick Suiker na af loop. De trainer had John Sam- Sin doorgeschoven naar zijn oude plek op het middenveld en Peter Simons als laatste man gepos teerd, Simons deed het op die plek beduidend beter dan Sam- Sin. De aanvoerder van HVO draaide de eerste helft wel onder invloed van de wind een corner op de paal maar miste daarna de mo gelijkheid om de score te openen. De bal stuiterde net op voordat Sam-Sin uitwilde halen waardoor de bal hoog over de polder in vloog. Ook Deltasport blonk niet uit in het benutten van kansen. De grootste waren voor John Sousa en Hamid Bouchrït. Sousa ontliep de buitenspelval, kapte Simons uit maar 'weigerde' met links te schieten. De linksbuiten van Del tasport Bouehrit verscheen even eens alleen voor doelman Jan Goedknegt, maar knalde de bal naast. Na de thee had de Jamo van der Wilde genoeg aan het beetje ruimte dat hij van Berrie Sala kreeg. De geblesseerde Del tasporter haalde na een foutje van Peter Simons met Aehmed Bouehrit in zy n buurt opeens van af randje 'zestien' uiten schoot de 1-0 in het dak van het doel. Delta sport verloor na de voorsprong nu eens niet het hoofd, maar pakte tot ergernis van Pattinama op de verkeerde momenten de rust. Daardoor bleef het lang span nend. John Sam-Sin zag zijn schuiver echter naast vliegen en Patrick Hartog schoot in de han den van Marco Larooy. Pas in de allerlaatste minuut frommelde Hamid Bouehrit de tweede tref fer, de beslissing én de einduit slag onder Jan Goedknegt door. Dcllasporl-HVO2-0 (0-0). GO Jamo van der Wilde i-0.92 Hamid Bcuchnt 2-0. Bijzon derheden: De erg sterk leidende Arbiter Van Hout deelde m het sportieve treffen slechts geel uil aan Peter Manuhutu. Deltasport: Larooy, Vestdijk, Hulspas, Kluiters, Sousa, Veen, Zeebregls, Van der Wilde (88. Bongors), Westerdyk. Hamtd Boucbnt, Aehmed Bouchm (75. Van Leeu wen) HVO: Goedknegt, Manuhutu, Latupeirtssa, Sala (70, Valies), Simons, Hartog, Grooten- boer, Westerhout, Sam Sin, Van Oosten <80 Ogus),VanaerNol. Door Ton de Leede Schiedam Dankzij een schitte rend afstandsschot van René Meijboom heeft PPSC de ontmoe ting met het bezoekende DVO'32 zaterdag in een 1-0 winstpartij omgezet. Beide ploegen bakten er bitter weinig van op het winderige Thurlede waar de enkele toe schouwers nauwelijks hoogtepun ten konden aanschouwen. Ron de Bruijn, de oud-speler die dit seizoen als hoofdtrainer zijn debuut maakt bij PPSC, heeft in de winterstop heel wat knopen doorgehakt. Zo maakte hij tot ve ler verbazing bekend dat hij niet langer door wenste te gaan by 'PP', terwijl met hem er graag wil de houden. „Er hebben heel wat factoren meegespeeld," laat De Bruijn niet het achterste van zijn tong zien, „om tot deze beslissing te komen. Vooral op het organisa torische vlak is er weinig veran derd, ondanks dat ik daar op aan gedrongen had. Ook de persoon lijke begeleiding is me tegenge vallen. Daarnaast blijven spelers moeite houden met het feit dat ik nu boven de groep sta en er niet meer middenin. Ze moeten mij nu zo langzamerhand accepteren als hun trainer." Simpel „Zo waren Eric van Krugten (win tersport!) en Rutger Zydenbos," vervolgt De Bruijn, „er niet blij mee dat ik hen heb teruggezet naar het tweede elftal. Nou, het is simpel, ik ben de baas. Ik wil laat ste man Erik van Harmeien vóór de verdediging laten spelen zodat ik agressieve verdedigers nodig heb. Van Krugten is te veel voet baller net als Rutger Zijdenbos. Zijdenbos is misschien wel een goede afmaker, maar hij werkt te weinig. Geef my dan maar jon gens als Raymond van Veen, die negentig minuten lang blijven gaan." Harde werkers Natuurlijk heeft een elftal harde werkers nodig, maar te veel noes te arbeiders (bij PPSC was zelfs good-old Lodewijk Westerveld weer opgetrommeld om de verde diging te versterken!) helpen niet mee aan een aardig schouwspel. Omdat ook DVO'32 te kampen had met personele problemen en de zieke Robert Kortleven op de bank moest beginnen, kon zowel PPSC als DVO'32 geen vuist ma ken. Cees van Lelieveld, opere rend als valse spits, had in de eer ste rondgang de beste kansen om PPSC op voorsprong te schieten. Tot twee keer toe zag hij kans om met zijn goede 'linker' een vrije mogelijkheid om zeep te helpen. Amper een minuut na de thee 2orgde René Meijboom voor de, naar later bleek, beslissende tref fer. Een half afgeslagen aanval be landde voor de rechtervoet van de PPSC-middenvelder. Kort vanon der het lichaam vandaan liet hij een projectiel vertrekken waarop Jan Struys, de solide DVO'32- doelman, geen antwoord had. Even leken de Schiedammers door te stomen naar een grotere voorsprong edoch DVO'32 her stelde zich wonderwel. Waar 'PP* volop kansen kreeg in de counter, daar hadden de Vlaardingers ze ker de mogelijkheid om naast de thuisclub te komen. „We kregen kansen zat," aldus DVO'32-trai- ner Jaap van der Nol, „maar de rust ontbrak. Alles gebeurde te gehaast en veel te wild." „Hadden we het wat slimmer ge speeld," wist De Bruijn, „dan was het niet bij die 1-0 gebleven. Mooi was het niet, maar de drie punten zijn binnen." PPSC-DVO^Z 1-0 ((Ml). 46 Rene Meuboom ]*0. Bijzonderheden; Scheidsrechter M.J Paping leidde de partij bekwaam. paste de voordeelrege! helaas te weinig toe en gaf 'slechts' geel aan de natrappende PPSC- verdediger Enk van Harmelen. PPSC: Van Limburg, Van der Lugt, Van Harmelen. Westerveld, Wijsbroek. Meij boom, Van der Velde <73 Hagestem), Harms, Van Lelieveld, Van Veen (85 't Hoen). Op den Brouw. DVO'32: Struys, Poot, Van Wiermgen, Ver schoor (73 Vuyk), Hofland. Mulders <73 Kortleven). Richard en Henme de Ligt, De Bram, Van Veen, Van Perrus. Door Simon van Zuilen Maasland Eén helft had MW27 de illusie om niet van Die Haghe te verliezen. Maar na een kwar tiertje in deel twee had de Haagse koploper zijn faam als counter club weer eens waargemaakt. Met een 0-3 nederlaag kwam gastheer MW27 er uiteindelijk nog gena dig vanaf. Wat een verschil. Die Haghe in de eerste en tweede helft. Voor de rust een team dat tegen een bijna compleet MW27 (Remco Jansen en Steven Chobin geschorst) wei- nig had in te brengen. Na de thee liep het de Maaslandse formatie echter aan alle kanten voorbij, louter en alleen omdat het team van trainer Wim de Jong de tac tiek had gewijzigd en één op één was gaan spelen. Op die tactische ingreep bleef MVV27 het antwoord schuldig, hoewel trainer-speler Cor van. Hoeven het in de rust al had voor speld. „Ik wist dat ze zo zouden gaan spelen, en daar hadden we ons ook op ingesteld. Maar omdat er van de organisatie weinig te recht kwam, was het snel met ons gebeurd. We hebben het in de tweede helft weggegeven." Van Hoeven onthield zich van een be schuldigend vingertje. Duidelijk was wel dat hij Jansen achterin node miste. Zijn oude teammaatje van Excelsior Maassluis moet nog één van zijn vier wedstrijden 'uit zitten'. In de eerste helft klopte de organisatie van MW27 nog pri ma, want er werd geen kans weg gegeven. Zeker in het eerste half uur had de thuisclub zelfs het bes te van het spel, waaruit twee kan sen ontstonden. Marco Lansber- Vincent Ver meulen gaat MW'27 op zoek naar het Haagse doel en wordt ge volgd door teamgenoot Jeroen van Zuilen (links). De Maaslan op eigen ter rein met lege handen. Foto Peter Moikenboer gen schoot van afstand echter net naast, terwijl Van Hoeven zelf nog het dichtst bij een doelpunt was. Vlak voor het Haagse doel kon hij net niet het beslissende tikje ge ven om de al bijna kansloze Alex Verbeek te passeren, waarop de Haagse doelman de bal alsnog kon pakken, Hoe dramatisch verliep de tweede halft voor MW27, dai geen ant woord had op de gewijzigde Haag se taktiek. Voordat Van Hoeven had kunnen ingrijpen, was het kwaad al geschied. Die Haghe counterde nu plotsklaps wel naar hartelust, het spelletje dat het zo graag speelt. In de achtste minuut was het door Rob Korpel 0-1, en acht minuten later legde diezelfde Korpel de bal klaar voor Vincent van de Wetering: 0-2. Daarmee was de wedstrijd beslist, al sloeg halverwege nog even de vlam in de pan toen MW27- grensrechter Rob 2waard zich vergaloppeerde. Hij vlagde al toen de bal de zijiyn nog niet eens had geraakt. Dat leidde pal voor de Haagse dug-out tot een opstootje, waarbij Van de Wetering die al geel had, naar Zwaard zou hebben gespuugd. Omdat scheidsrechter De Ronde dat niet had gezien trok hij geen kaart, waarop De Jong zijn speler wisselde. Volgens de aanwezige rapporteur was het geen uitbal en had Van de Wete ring wel gespuugd en daar maak te De Ronde alsnog een notitie van. Kort na het incident werd de wedstrijd definitief beslist toen een uitgespeelde Haagse aanval door Korpel werd afgerond: 0-3. MW27-Die Hagbe 0-3 (04)). 53. Rob Korpel 0-1. 61 Vincent van de Wetenng 0-2, 80. Rub Korpel 8-3. Bijzonderheden: Vincent van de Wetering (Die Haghe) en HugoGoos (MW27) kregen een gele kaart. MW2T: Bennik, Goos, Edward Lansber gen (Vlendré), Wigmore. Van der End, Mar co Lansbergen, Vermeulen (Koenen). Van Hoeven, Rodenrus, Aaron (Van Zuilen), Moorman. Die Haghe: Alex Verbeek. Van de Harst, Van Mil (Van laar). Barney Verbeek, Bak- ke r. Van de Wetering (Van der Starre), Kor pel, Datnhof, Staal, Van Houten, Hagemeij- er (Voois). Viaardingen—Het moet raar lopen wil de mannen-handbalploeg van het Vlaardingse WIK dit seizoen de titel of een promotie nog kun nen vieren. De eerste divisionist onder leiding van trainer-coach Wil Plugge liep afgelopen week einde tegen koploper Hellas te gen een fikse nederlaag (27-16) aan en lijkt uitgeschakeld voor een prijs, „Toch," zegt Plugge, Js het sei zoen geslaagd. We hebben met on ze prestaties wat in gang gezet bij de vereniging. Er komt een nieu we sponsor en we zijn bezig om de selectie te verbreden voor het vol gend seizoen. Deze nederlaag is geen grote domper. We spelen nog vijf wedstrijden en zullen pro beren zo hoog mogelyk te eindi gen." In het belangrijke duel tegen Hel las kreeg WIK wél een tegenvaller te verwerken. Al in de openingsfa se knalde spelverdeler Ruud Sin- nige door zijn enkel. „Hij heeft een kneusing en hem ben ik zo'n vier weken kwijt. Als ik één speler in deze wedstrijd niet kon missen, was hij het eigenlijk wel," rea geerde Plugge na afloop van de wedstrijd die een 12-7 ruststand kende, Plugge moest het tactische concept wijzigen, maar ccr dat zover was keken de Vlaardingers tegen een 5-0 achterstand aan. WIK kwam nog wel terug, maar kon nimmer op gelijke hoogte ko men. Alles dat Plugge ook pro beerde mislukte. „Ook in het slot We namen meer nsico's en dat werkte averechts. Hellas kreeg juist vleugeltjes." SchiedamHet Vlaardingse HSC is niet ongeschon den uit de strijd met DRGS gekomen. De ploeg van trainer Arwin Verburg verloor in Schiedam met 2-1 van de Harga-club en zag voor het eindsignaal twee spelers met rood vertrekken. In de ogen van Verburgh kwam DRGS dankzij twee discutabele doelpunten op een voorsprong waarna de irritatie toesloeg. Aanmerkingen op de leiding van Milan Rakic en Arjan Philip kwamen beide HSC-ers op direkt rood te staan. DRGS-trainer Hans Schoffelmeer was uitermate te vreden met de wmst. Sinds tijden voetbalde zijn ploeg weer een goede party. Een vrije trap na twintig minuten vormde echter de aanleiding tot een opstoo tje. Raymond Oostcrveer knalde de bal in een keer in de kruising waarna HSC protesteerde omdat de Vlaardingers van mening waren dat het een tndirek- tc vrije trap betrof. De arbiter wilde daar niets van weten en keurde de treffer goed. Ook de handsbal van Dave Rormg. die volgens HSC overduidelijk was. bleef onopgemerkt bij de scheidsrechter. De spits rondde zijn actie vervolgens schitterend af: 2-0 Na de thee kwam HSC snel op 2-1 dankzij Islan Ben- cia. Maar nadat Rakic en Philip tien minuten voor tijd rood zagen, smoorde de stormloop op de gelijk maker en verloor HSC drie dure punten. weede klasse KRV-HBSS 2-2 (2-0). De trotse koploper KRV verloor de toppositie door het gelukspel tegen tie rode lantaarndra ger HBSS De Schiedammers maakten een 2-0 achter stand goed dankzij vooral het buikje von Faust van der Meer Nico Kuiiik en Andre den Best zetten de gastheer op een comfortabele voorsprong. Jaco van Tilborg zorgde met zijn treffer voor hoop in Schiedamse harten Een cu rieuze treffer ran Faust van der nteer betekende alsnog een punt voor HBSS Met de buik scoorde de spits de ge lijkmaker. 2-2. Derde klasse Hoekse Roys-PEC Haag 0-1 (0-1), Ondanks het feit dat het een uiterst sportief treffen was, beétndtgde Hoekse Boys de wedstrijd met negen man De arbiter had vol gens de regels gelijk maar voelde de wedstrijd met aan Dat kwam Marcel van Wieren en Dick Hollander op twee maal geel te staan Een minuut voor rust was daarbij een blunder van Dick van der Ploeg genoeg voor de enige treffer. Botlek-WK4-5 (2-2L De grote man bij WK u-as weer Ro bin Smallegange. De aanvoerder scoorde vier treffers. Voor rust zette hij WK tweemaal op voorsprong. Na de thee zorgde de spits voor de 3-3 en in de 98ste minuut voor de winnende treffer. Roos van Harmelen scoorde tussendoor het vierde doelpunt. WK. met al een penode- titel op zak, is nu koploper met vierpunten voorsprong op nummer twee Rijnmond Hoogvliet Sport Schiebrock-Cion 1-3 (l-I).Cion was in Rotterdam niet m goede doen maar pakte wel de winst. Johan van Toorn liet ztch weer eens gelden en zette Cion op voorsprong. Harry Overdum maakte echter voor de rust nog geluk. Na de speech van Cees Goudswaard zorgden Ed van Zelm en Michel Verschoor voor de drie puntertDe Vlaar dingse ploeg draait nog volop mee voor het kampioen schap van de derde klasse C. Vierde klasse GTB-Alexandria'66 5-2 (2-0). Maar liefst vijfmaal wist GTB achtereen te winnen en lijkt zodoende vooreen ver rassing te kunnen zorgen. Ook koploper Alexandna'66 moest geloven aan de dadendrang van GTB Bemto de Lange en Bud Loomans schoten de ruststand op het bord Beide doelpuntenmakers scoorden ook in de twee de helft Aanvaller Paul Weber bracht nummertje vijf op zijn naam DZB-TSB 2-1 (0-0). Harry Berkhout was de verantwoor delijke man bij TSB omdat Pirn van Reij in een winter sportplaats bivakkeerde. De tweede man kon een neder laag niet voorkomen. De treffer van zijn zoon Merlijn. een A-junior, betekende de late gelijkmaker maar een minuut voor tijd gmgen de Vlaardingers alsnog onderuit. De Vlaardingers lijken geen aanspraak meer te kunnen maken op de titel. KNVB zondag derde klasse RAVA-Hoek van Holland 0-2 (0-0), Ondanks het slechte veld en de straffe wind kon de ploeg tm Hoek van Hol land toch de puntjes meepikken. Invaller Sander Moer man was net een minuut in het veld en scoorde. Later be paalde hij ook de einduitslag. PFC-Hermes DVS 3-0 (1-0). De Schiedammers over heersten maar verprutsten de nodige kansen. De doel punten die de thuisploeg scoorde, kwamen voort uit dode momenten. De Geervhetse treffers werden achter doel man Mike de Vette geschoten doe1* Frank van Gildvoor- stopper Evert van de Beek en laatste man Theo van Son. LMO-DRGS 5-3 (2-8). „De eerste helft werd door ons ge domineerd, maar helaas kregen we twee onnodige doel punten tegen," luidde het commentaar van DRGS-trai- ner Dutina. De Schiedamse doelpunten werden gemaakt door Marco Verspuy(2x, waarvan een strafschop) en John Machielsen. DRGS'er Manuel De Lima liepm het duel te gen een gele kaart op. Vierde klasse Lyra-VFC 2-2 (2-0), Door een foutje van keeper Remco Bosveld en een overtreding van Hans Bot in het straf schopgebied keken de Vlaajdingers in de eerste episode tegen een achterstand aan. Na de thee kwam VFC terug dankzij Gerard Bakker en Ronald Krouwel. De VFC'ers Hans Bot, Berry ran Rij en Thomas Raaymakers kregen een gele kaart. RKWIK-Sporting Lodewijk Pioniers 1-0 (0-0), Voor de rust zorgde Raymond Kolsteren voor het enige doelpunt van de wedstrijd. Trainer Ger Mulder: „Het was een slechte wedstrijd. De spelers gaven de schuld aan het veld maar dat is wel een heel makkelijk excuus." RKWIK, dat vorige week van koploper Ursus verloor, neemt met 26 uit 13 op de ranglijst de vierde plaats in. Vijfde klasse ODC-DCL 0-0, Van beide kanten lieten de spelers met over zich heen lopen. Er werd hard gespeelden beide for maties waren scherp op de bal, Hoewel er niet gescoord werd, had de ploeg uit Schiedam de beste scoringskan sen. Daar de gemoederen wat hoog opliepen, nep de arbi ter de aanvoerders bij zich om orde op zaken te stellen. Zesde klasse Noorderkwartier-MSV'n 0-1 (0-1). De eerste helft liet MSV'71 goed voetbal zien met veel kansen. Het enige doelpunt was afkomstig van Ronald Bolijn die de voorzet van Raymond van Baaien netjes afmaakte Dc tweede helft was rommelig en niet erg overzichtelijk Demos-Dynamo'67 '2-1 (1-1), De formatie keek al na vijf minuten tegen een achterstand aan maar kwam geluk door een strafschop ran Martin Groenhorst. Na de thee scoorde Mario van Oudheusden uit een voorzet van Peet Monster de winnende treffer. VOB-Schïedamse Boys 6-2 (2-1). Een door blessures ge teisterd Schiedamse Boys zag geen kans de punten in de wacht te slepen. „Het fanatisme van vorige week was niet terug te vinden in het spel," aldus trainer Han van de Hurk. De twee treffers kwamen van zijn zoon Dave.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4