4 'Wijze mannen' maken overuren Scott Wuferdingen schiet met scherp Hamerslag viert debuut bij Pollux met winnende treffer Hgti Itï De Roos terug: punt voor SMC Guy Fiegel scoort weer VDL vecht tegen degradatie SVDPW krijgt hulp van ODC Adviesraad komt donderdagavond met uitspraak die crisis moet beëindigen Ursus krijgt punten terug Fortuna blijft de puntjes sprokkelen Hockeywedstrijd afgelast na sterfgeval begeleider Perreyn en Faatz clubkampioenen TSF Slechte start Juventus Negen treffers Ynes Veigas Dieuwke Prinsen goed voor zege Tweede verlies de Walrus/Shell Rijnmond-vrouwen boeken winst Rotterdams Dagblad ,e s <5> Maandag 3 maart 1997 Gorinchem SMC kruipt lang zaam maar zeker weer uit het die pe dal waarin de ploeg de laatste weken verkeerde. Paul de Roos keerde deze week, met krukken, terug op het trainingsveld en haalde de discipline weer aan. Te gen koploper Unitas leverde dit een 2-2 gelijkspel op. Vooral de manier waarop het punt werd bemachtigd, stemde De Roos tot tevredenheid. De fusie club knokte zich na rust uit ogen schijnlijk verloren positie terug en kon tevreden het veld verlaten. Voor de pauze was Unitas de beste ploeg. Het nam een 1-0 voor sprong maar verzuimde de Schiedammers definitief uit te schakelen. Schitterend keepers werk van John Bos en grote inzet van de verdediging onder leiding van Edwin Berveling hield SMC op op de been. Na rust schoot Jan Broklmg met zijn specialiteit van afstand de partijen weer op gelij ke hoogte. John van de Belt deed na een half uur hetzelfde en zijn pegel bracht SMC voor het eerst sinds lange tyd op voorsprong. Na die voorsprong zette de thuis ploeg grote druk op het doel van Bos en die werd tien minuten voor tijd dan ook geklopt door de Unitas voorwaartsen (2-2). De laat ste minuten leverde voor beide doelen nog een paar hachelijke momenten op maar het puntje kon richting Schiedam worden meegenomen. Dick Sparreboom startte achter de spitsen in de ba sis en ook Ercument Arslan was er vanaf het beginsignaal bij. Rotterdam Ursus blijft aan de kop in de vierde klasse G ondanks dat het een 0-2 voorsprong tegen VOC uit handen gaf. Twee per soonlijke fouten waren er debet aan dat de Schiedammers niet met drie maar slechts met èèn punt (2-2) van het veld stapten. Voor de pauze was er nog geen vuiltje aan de lucht. Een pass van Agjan van der Lee bracht spits Guy Fsegel in sconngspositie. Fie gel faalde niet: 0-1. Vlak daarna kwamen de bezoekers op een vreemde manier op 2-0. Een lange bal richting de Voorwaartsen wordt door de VOC' grensrechter afgevlagd. Een verdediger pakte de bal op, echter zonder er was ge floten. Ursus maakte van de ver warring gebruik door snel de vrije schop te nemen en via Ronald Palsrok te scoren. Na de pauze gaf Ursus het initiatief uit handen, daarmee VOC aan een punt hel pend. Maassluis In een nog niet zover verleden gingen tegenstanders van het Maassluise VDL steevast een moeilijke middag tegemoet. De ploeg stond immers altijd ga rant voor inzet en karakter. Tij den lijken echter ook aan de Maassluise Sportlaan te verande ren. VDL het zich door RKDEO het kaas van het brood eten (1-4). Met name de specialiteit van wel eer was ver te zoeken. Omdat vol gende week een bezoek moet wor den gebracht aan koploper Ben Hoorn moet alarmfase één zijn af gekondigd. VDL verkeert in grote degredatiezorgen. De beginfase tegen was veelbelovend. Een com binatie tussen Bob Janse, René Verhagen en Rob Visser werd door laatsgenoemde keihard ach ter de sluitpost geschoten. Vlak voor de pauze werd het echter 1-1 en die klap bleek na rust nog niet te zijn verwerkt, VDL was veel te nonchalant en zag RKDEO na de pauze makkelijk naar 1-4 uitlo pen. Jeroen Roest kreeg voor twee lichte vergrijpen tweemaal geel en kon dus gaan douchen. Rotterdam -rMet nog zes wedstrij den te gaan heeft SVDPW de kop positie in de vijfde klasse D in handen gekregen. Door de mak kelijke 1-4 zege op RDM en dank zij de hulp van stadgenoot ODC, dat mede-koploper DCL een punt afsnoepte, heeft 'DPW nu vier punten en een duel voorsprong op de concurrent. Het duel tegen RDM was geen probleem. Robin Voets zorgde pijlsnel voor de verdiende 0-1 voorsprong. Niet lang daarna zorgde Mutti met een prima tref fer voor 0-2. Michel Linger maak te op slag van rust aan alle onze kerheid een eind door het derde doelpunt voor zijn rekening te ne men. Na de pauze werd het duel grimmiger en speelde SVDPW meer om heelhuids het veld af te komen. Robin Voets scoorde zijn tweede en SVDPWs vierde tref fer. In de slotfase wist de thuis ploeg de 'DPW-defensie nog een maal te verschalken. Door Sander Sonnemans SchiedamSpelers, trainers, begeleiders, be stuursleden, stille werkers - ja wie niet eigen lijk - kijken al dan niet met gemengde gevoe lens uit naar aanstaande donderdag. Dan komt de adviesraad, op Thurlede ook wel de 'raad van wijze mannen' genoemd, met een uitspraak die indirect een eind moet maken aan de heersende crisis waardoor de club in twee kampen is gespleten. De raad maakt de hele week ai overuren om tot een zuiver oor deel te kunnen komen. Ondanks alle trammelant én de wintersport van een aantal vaste waarden kon er gisteren voor het duel tegen Schiebroek'94 toch een elftal op de been worden gebracht. Waar Excelsior'20 aantoonde dat er on der de 'tweede keus' ook zat spe lers schuilgaan die te zijner tijd kunnen uitgroeien tot een basis kracht, kwam de vierdeklasser niet verder dan een gelijkspel (1- 1). Tn de hoofdmacht ontbraken Erik Ruts, Erwin van Deventer, Altan Haleplioglu. Dennis Egging en Richard van der Meer. De uit een lager elftal opgetrommelde Glenn Ton, Robert van 't Zelfde (zo'n halfjaar niet meer in actie ge weest), Ersin Kaplan, Thurlede- talent Danny Koevermans en de degelijke verdediger Robbert Et- man de uitblinker moesten het 'volume-probleem' oplossen en in de eerste episode van het schouwspel leek het vijftal glans rijk te slagen. Koevermans, die eerder dit seizoen tegen Ursus de winnende treffer produceerde, opende de score na een pass van Jurgen van Dun die in tegenstel ling tot eerdere wedstrijden onder zijn niveau acteerde maar dat met zijn werklust ruimschoots com penseerde. 'Koef, spelend met een ingepakte knie en veel te wei nig in stelling gebracht door zijn teamgenoten, kon alleen op Sehiebroek-doelman Ed Weert af DannyKoe (tweede van rechts) viert zijn openings treffer met uitblinker Robbert Et- man (rechts). Ersin Kaplan Stefan Bos dijk en Emile Smits (vlnr) achtervolgen de doelpun tenmaker om hem te felle - teren. FotoPeter Molken boer Schiedam Ursus en EDS hebben de drie punten die hen in minde ring werden, gebracht als straf .voor de ongeregeldheden tydens het (gestaakte) duel tussen béide kampioenskandidaten, weerterugge- kregen. Zodoendemoest Excelsior'20 de koppositiein de vierdeklas- se G vlak voor hét weekeinde ai afstaan, aan stadgenoot Ursus. De Harga-club ging tot gisteren met-28 punten uit 12 wedstrijden aan de leiding, Expelsior'20 zakte naar de tweede plaats en EDS (14-25) belandde tenkoste van RKWIK (12-23) op plaats nummer drie. Door het gelijkspel van zowel Ursus (13-29) als Excelsior'20 (14-28)'veran derde gisteren aan die volgorde niets, EDS blijft derde (15-28) en RKWIK (13-26) vierde. De eerste periodetitel kan Ursus door de 'te ruggedraaide'maatregel bijna niet ontgaan. en legde hem met een schijnbe weging simpel in de luren om ver volgens de 1-0 binnen te tikken. Excelsior'20 had nog voor de thee pauze de marge moeten verrui men, maar Jamie Eikmans, Koe vermans en Emile Smits konden hun kansen niet verzilveren. Ro bert van 't Zelfde, die nog niet in zijn beste doen was, waagde nog een schot maar dat werd ternau wernood uit de benedenhoek ge tikt door de doelman die zo uit een café-elftal weggelopen leek te zijn. Na de rust waren de beste mogelijkheden voor de bezoekers omdat Excelsior'20 v<*r terugzakte en volkomen terecht kwam Schiebroek'94 op gelijke hoogte. In de slotminuten, waarin Ersin Kaplan wegens zijn individualism gepriegel werd gewisseldmeer dere spelers waren daar overigens rijp voor en volkomen onte recht woedend de kleedkamer op zocht waren Van 't Zelfde en Ton nog dicht bij de winnende treffer maar ontbeerden zij het benodig de geluk. Excelsior'20-Schlchr»ek'9t 1-1 (1-0), 18. Danny Koevermans 1-0, 62. Albert Hub- regtsel-l. Excelsior'20: Maglajae, Etman, Bakboord, Smits, Ton, Bosdijk, Kaplan (Vorstenbos), Eikmans. Van Dun, Van 't Zelfde, Koever mans Schiebroek'94: Weert. Schouten. Engel- bracht. Van de Ven, Ouwerkerk, Gomers, Top, Neral, Verschuren, Hoefman, Hub- reglse. Door Bas van den Berg Schiedam De mannenploeg van Spirit is de tweede helft van de hockey-competitïe, uitgerekend tegen het Vlaardingse Pollux, be gonnen met een nederlaag (0-1). Bob Hamerslag deed de Schiedammers met de enige tref fer van het duel de das om. De ontmoeting tussen Spirit en Pollux werd met meer dan gewo ne belangstelling tegemoet ge zien omdat de beide coaches ont brakenFrans Fiers (Spirit) en Ben Hoftijzer (Pollux) waren met vakantie, terwijl ook een aantal spelers de voorkeur had gegeven aan de wintersport. De 'invallers' Frans Hengst (Spirit) en de uit Apeldoorn overgekomen Huub van Riggelen bij Pollux stonden daardoor voor de ondankbare taak om de teams optimaal gecon centreerd aan de start te krijgen. Dat was hard nodig, want van ri valiteit was geen sprake. Vroeger gaf de derby nog enig 'vuurwerk' te zien, maar het enige dat Spirit nu dwars zat was de nederlaag te gen een ploeg die vroeger in een lagere afdeling uitkwam dan Spi rit. Pollux rukt op. De Viaardin gers (in het witte shirt) hadden tegen inéén Spirit aam doelpunt ge noeg om de winst mee naar de Broekpolder te nemen. Foto Peter Molkenboer, In het begin had Pollux grote moeite de wedstrijd te controle ren. „Ik had lange tijd nodig om de spelers op de goede plaatsen te zetten," gaf Huub van Riggelen na afloop toe. Spirit had daar van moeten profiteren om zijn slag te kunnen slaan. De thuisclub for ceerde enkele strafcorners, maar constateerde dat doelman Rob van Muiden van Pollux in grote vorm stak. Halverwege voorkwam hij een zeker doelpunt van Erwin Kreber, „In die fase van de wed strijd behoedde hy Pollux voor een achterstand," vond ook Van Riggelen, Fysieke kracht Daarna werd Pollux sterker en kreeg het in het laatste kwartier de wedstrijd in handen. De fysie ke kracht en de betere techniek van de Vlaardingers hielpen mee aan de enige treffer die Pollux na een halfuur produceerde. Uit een var de weinige strafcorners schoot Bob Hamerslag uit de re bound raak: 0-1. Het doelpunt werd luid bejubeld omdat het voor Bob Hamerslag de eerste keer was dat hij in het Pollux-shirt speelde. Hij is afkomstig van Goes en kwam bij een poging de top te halen niet verder dan het tweede elftal van Victoria. Nog voor rust hadden de Vlaardingers op rozen kunnen zitten, maar een poging van Jam Kalden mislukte nadat hij de bal uit een vrije slag aangespeeld had gekregen. Na de thee leek Spirit orde op za ken te stellen, vooral toen aan voerder Dolf Jaeger een strafcor- ner insloeg die net naast ging. De ene aanval na de andere golfde richting Pollux-doel, maar telkens was het doelman Rob van Muiden die de tegenstand onschadelijk maakte. Spirit raakte daar zo van slag van, dat het nauwelijks aan spraak kon maken op een gelijk spel. Pollux legde in het laatste kwar tier het accent volledig op de aan val. Bart Jeroen Petri en Joris van Neerbos mochten mee naar vo ren, waardoor vele kansen ont stonden. Petri soleerde enkele malen knap door de Schiedamse verdediging, maar strandde in al le gevallen op doelman Maurice van der Linden. Het was dan ook geen wonder dat de nipte over winning (0-1) met grote vreugde werd begroet. Vlaardingen Wederom heeft derdeklasser Fortuna Vlaardingen een 'gelijkspel behaald. De vijfde pun- tendeling in de thuiswedstrijd tegen DHZ was ver diend (1-1). Dennis Hoogerboord produceerde de Vlaardingse treffer. De eerste rondgang was volledig voor de Vlaardin gers waarna de bezoekers het tweede deel het heft in handen namen. De gevaarlijke aanval met Dennis Koogerbord, Ed van der Lugt en Leen Muis was in de beginfase nadrukkelijk aanwezig en dat leverde al in de vijftiende minuut de verdiende 1-0 voorsprong op. Een verwoestend schot van Hoogerbord was onhoud baar voor de DHZ-sluitpost. Na de voorsprong zakten de Vlaardingers terug en kregen de bezoekers wat mogelijkheden, maar doel man Marcel Molenaar toonde zich echter een niet te nemen obstakel. Na de pauze bleef DHZ druk uitoe fenen en kwam Fortuna wat in de problemen. Hal verwege de tweede episode was het dan toch raak. Molenaar moest zich gewonnen geven op een pegel van DHZ'er Orlando Uyierwerf. Na de gelijkmaker hervond de thuisploeg zich enigs zins maar echte mogelijkheden leverde het niet op, tol inde slotminuut Ed van der Lugt langs zijn bewa ker snelde en de bal op de voor hem 20 karakterise rende manier voor 'gooide'. Robert Boxem was ver volgens dicht bij een succesvolle afronding maar kreeg de bal niet tussen de palen. Jan Baksteen kon niet beschikken over Arjan van der Slot die gebles seerd is en Sjaak Weber (geschorst). Marco Braven- boer speelde derhalve als libero en ook Sander Bou- man had een plek in de defensie gekregen. Door Mikos Gouka Schiedam SW-trainer Henk Salari lijkt zijn zoektocht naar een scorende spits eindelijk te kunnen staken. De dit seizoen van kermes DVS overgekomen Scott "Wulferdingen bracht met zijn hattrick SW de verdiende overwinning op het hooggeplaat ste HMSH (3-0). De kritiek op de te weinig scorende Harga-forma- tie zal voorlopig verstommen. Aan de Schiedammers de taak om volgende week uit bij het Noordwijkse SJC wederom een duit in het zakje te doen. SW begon deze competitie als nieuwkomer in de tweede klasse bijzonder goed en was zelfs even koploper. Na een wat mindere se rie duels pakte de ploeg vlak voor de winterstop de draad weer op. vallers uit een riant aantal moge lijkheden maar moeizaam het net wisten te vinden. Verleden week in het thuisduel tegen Ver- buich (0-0) was het niet anders. Het moet aan de stuk voor stuk prima voetballende spitsen gek naagd hebben. Tegen HMSH v^rd de toon echter byzonder sntl gezel Na precies een mi nuut werd een ogenschijnlijk makkelijk afstandschot van Ri chard Lodder door HMSH-sluit- post Reno Vorkink verkeerd be handeld waarna frontspeler Scott Wulferdingen eenvoudig ds sco re kon openen. Het deed de Schiedammers zichtbaar goed. Houd Moedig Stand Haag had tijd nodig om de vroege achter stand in het 'koppie' te verwer ken en pas na een klein half uur werden de bezoekers gevaarlijk. Een afstandschot van Iwan Janse werd door Ronald de Pee onscha delijk gemaakt. In de tegenaanval die daarna ont stond, had Nilton Fortes zijn ploeg op een comfortabele marge kunnen brengen. Zijn prachtige solo belandde echter op de bui tenkant van de paal. Op slag van rust werd de druk van de Haagse kant steeds gro ter. Tot drie maal toe bracht De Pee redding en des te lekkerder moet het gevoel geweest zijn toen opnieuw Scott Wulferdin gen het net liet bollen. Op 'randje zestien' bracht een combinatie met Fortes hem oog in oog met Vorkink en met een bekeken schuiver had de doelman het na kijken. HMSH bemerkte dat De Pee niet voor niets slechts tien tegentref fers heeft moeten incasseren en stuitte telkens op de waterdichte defensie. Als de sluitpost dan een keer in de problemen kwam, zo als bij een inzet van spits Ed Ha ring, dan was er altijd nog Edward Molenaar om het leer van de doellijn te schieten. Na een dik uur kreeg arbiter Joop Wijnholds zijn eerste zware klus. Nilton Fortes liet zich ver leiden tot het geven van een kop stoot nadat zijn cipier Arjen Can- ninga verhaal kwam halen voor een overtreding van de aanvaller. Fortes, die zeker niet slecht pres teerde, had alle geluk van de we reld dat Wijnholds het voorval met geel afdeed al was de wed strijd er ook niet naar om met 21 spelers te eindigen. Salari be greep dat hjj blij mocht zijnt met deze beslissing en haalde de gril lige spits direct naar de kant ten faveure van Murat Ajjouji. „Ik heb niet gezien wat er precies gebeurd is, maar Fortes is er de jongen niet naar om zoiets te doen. Als hét klopt dat hy een kopstoot heeft gegeven, is het laatste woord daarover nog niet gesproken," bromde de trainer. Schiedam De mannenploeg van hockeyvereniging Asvion is gisteren niet in actie gekomen. De Schiedammers zouden koploper Forward ontvan gen, maar het duel werd afgelast omdat eerder in de week één van Forwards begeleiders was overleden. Asvion-coach Eric Braams, een goede bekende van de overledene, werd woensdag door de KNKB op de hoogte gebracht van het sterfgeval. Braams besloot daarop de zondag in te vullen met een bezoek aan stadsgenoot Spirit dat Pollux op visite kreeg. Schiedam—Wouter Perreyn en Wendy Faatz zijn de nieuwe clubkampioenen van badmintonclub TSF. Dl Tenniscentrum Kethelhage versloeg de nieuwe kam pioen Reza Tazai met 15-13 en 15-17. Wendy Faatz versloeg Monique Louwers met 11-8,4-11 en 11-6. Frans Meyer en Donald den Bree zegevierden bij liet mannendubbel, Trix de Boer en Monique Louwera schreven het vrouwendubbel op hun naam en Moni que Louwers en Wouter Perreyn wonnen het ge- mengd-dubbel. Rowic (v)-Juventus 69-46 (29-18). De basketbalsters van Juventus kenden in zowel de eerste als de tweede helft van de uitwedstrijd tegen Rowic een slechte start. Na zes minuten keek de ploeg van coach Martin van Dijk tegen een 12-0 achterstand aan. In het begin van de tweede helft maakte de thuisclub zelfs een tussensprintvan 21-5. De stand kwam daarmee op 50-23 en de koers was gelo pen. Het gemis van eenter Elles de Jong", die meteen en kelblessure nog negen weken zoet is, bleek groot. Het laatste kwartier bracht de thuisploeg meermalen in kans rijke positie. Toch moest weer Wulferdingen er aan te pas ko men om sluitpost Vorkink te ver slaan. Een hoge voorzet van Niels Rooders, net als aanvoerder Her man Zoetmulder nog steeds in afwachting van een schorsing, viel pardoes in de voeten van de nummer tien die niet aarzelde: 3- 0. Salari toonde zich na afloop te vreden. Hoewel we weer te weinig goals hebben gemaakt ben ik tevre den. Verdedigend zijn we nauwe lijks in de problemen gekomen. Als het dan een keer benauwd wordt, hebben we altijd De Pee nog die, dat mag ook wel eens ge zegd worden, een kanjer van een keeper is." SW-HMSH ZO (2-6). I, 45 en 90, Scott Wulferdingen 1-0,2-0 en 3-0. Bijzonderheden: Scheidsrechter Joop Wijnholds, die de zieke arbiter Siuijtêr verving, gaf geel aan Nilton Fortea. SW: De Pee, Van Oers (75. De Vette), Van Hees. Zoetmulder. Vlasveld, Lodder, Mo lenaar, Rooders, Fortes (66. Ajjouji), Wul ferdingen, Snel (77.Nieuwdorp). HMSH: Vorkink, Canninga, Janse, Arnold Thomassen, Van Pruijssen, liefhebber. Brouwer, Schoemaker, Boutkabout, Ha ring, CeBk (46. Herman Thomassen). Hermes-DWS (m) 19-20 (9-9). Leo de Mik, die inviel voor de vakantievierende coach Simon Weerdenburg, kon te-, rugkijken op een wedstrijd die uitstekend door de scheidsrechters geleid werd. In het begin werd er ner veus gespeeld en datresulteerde in een 8-4 achterstand die vlak voor rust alweer weggewerkt was. De tweede helft kwam DWS goed uit de startblokken en kon Edwin de Bruin door goed spel van Richard Envich drie maal op rij scoren. In tien hectische slotminuten kwam Hermes nog wel dichterbij, maar de Schiedamse overwinning kon niet meer in gevaar worden gebracht. UDSV-DWS (v) 28-16 (16-S). Goede thuiswedstrijden wor den afgewisseld met slechte uitwedstrijden. Zo ook deze keer. In de beginfase konden de Schiedamsen nog wel bijblijven maar door slordige fouten mocht de thuisploeg ver uitlopen. In het tweede bedrijf ging het zo mogelijk nog slechter. Het gehaaste spel resulteerde in veel bal verlies en dus tegendoelpunten. Gemini-HVC (m) 32-18 (14-11). In de eerste helft ging het best nog wel aardig en kon HVC het tempo van de gasthe ren nog aardig bijhouden. In de tweede helft was het dui delijk dat Gemuu een ploeg in opbouw is en HVC een beetje op z'n retour is, Coach Wil op 't Ende: .Misschien dat dg fusie met UVG hier verandering in kan brengen. •Dé"ploegos geen schim meer van de.minst gepasseerde verdediging van halverwege de competitie." ODIS-HVC(v) 14-12 (6-7). HVC had het betere van het spel maar kon geen grote afstand nemen. De eerste helft ging gelijk op al liet de verdediging nog al eens een steekje vallen. Toen in de slotfase tegen een achterstand van 13- 12 aangekeken werd, ging de ploeg over op manverdedi ging. ODIS kon desondanks nog een doelpunt maken. De strafworp die nog toegekend werd, gaat tot overmaat van ramp het doel niet in. Vires-ünitas (ra) 24-23 (12-11). Na de nederlaag van vori ge week tegen Wings geloofden de heren het wel. De vorm die de gehele competitie aanwezig was kon niet worden gevonden om de nummer laatst van de ranglijst onder de duim te houden. In de rust was men nog wel vol goede moed maar geforceerd handbalspel en spelers die vergaten dat ze met een teamsport bezig waren, stonden de overwinning in de weg. Avanti-UVG(m) 21-19(9-4), Verdedigend kon UVG het re delijk bolwerken maar vooral aanvallend konde de Schiedammers geen vuist maken. Tot tweemaal toe werd er een flinke achterstand weggewerkt maar dat kostte zo veel energie dat er niet veel meer over was voor een slotoffensief. UVG (v)-HC Westland 22-14 (10-7). Het lijkt erop dat de vrouwen van UVG de laatste tijd in hun element zijn. Te gen het tweede team van HC Westlanddat stijf onder aan staat werden er weer veel doelpunten gemaakt. Met name Ynes Veigas, zij scoorde negen maal vanuit de hoek. Mountain Stars-WIK <y) 18-9 (64). Voor aanvang van de wedstrijd wist men dat er gestreden ging worden om de laatste drie plaatsen. Door het fysieke spel van de tegen stander kon WIK niet>in haar spel komen. Na de thee werd er weer vol goede moed begonnen en geprobeerd de fouten van de eerste helft niet weer te maken. De tegen stand wilde echter van geen wijken weten Gisela Ver meulen scoorde viermaal. Spirit (v)-Zwart Wit O-O (0-0). Runner-up Zwart Wit had geen antwoord op het defensieve stramien van de Schiedamsen. Sterker nog. Spirit kreeg in het eerste be drijf tweemaal de kans om op voorsprong te komen maar beide keren stond de keepster in de weg. In het tweede bedrijf kwam Spirit zwaar onder druk, maar door de vechtlust van de defensie en het gemis aan scherpte bij de Brabantsen bleef toch de nul op het scorebord. Terapo'34-Asvion (v) 0-1 (0-1). In de wedstrijd tegen Tem- po'34 was een 'hoofdrol' weggelegd voor het arbitrale duo. Een minuut voor rust werd de wedstrijd egstaakt na vermeende kwetsende opmerkingen van Schiedamse zij de. Op dat moment stond Asvion op voorsprong na een treffer van Dieuwke Prinsen, Na ruim een kwartier soe batten tussen coaches en scheidsrechters werd toch be sloten de wedstrijd uit te spelen. AMVJ-Evergreen (v) 1-1 (0-1). wintersport en blessures van een aantal speelsters trokken een zware wissel op het Maassluisse team. Evergreen kwam derhalve nauwelijks aan aanvallen toe. AMVJ kwam een kwartier voor rust op voorsprong. Toch slaagde Evergreen erin om uit een van de schaarse aanvallen de gelijkmaker te scoren. B-juni- ore Choi-Mi Chung tikte een rebound van Brigitte Dossin achter de Amsterdamse keepster. Waterpolo De Kempvis-De Walrus/Shell 04. De tweede seizoenne derlaag van De Walrus/Shell kwam hard aan. De Vlaar dingse waterpoloploeg bezet nog wel de eerste plaats, maar Hieronymus heeft hetzelfde aantal punten. De Wal rus/Shell was verre van compleet en moest daarvoor tol betalen. De periodestanden: 2-0, 4-0, 5-3 en 64. Voor de Vlaardingers scoorden: Arjen Hoogerwerf, Jerry Doume- nus, Sander Maarleveld en Glenn Tollens. SZC-Spartaan 6-13. Ook SZC kwam niet tot winst en ver loor met 6-13 van Spartaan. Voor de Schiedammers scoor den Jeroen Maltha (2x), Ard Wildenboer, Patrick van der Most, Mikos Vlachc en Eermie van Deurzen. Volleybal TDK/Brevok-Rijnmond (v) 1-3. De vrouwenformatie van de dub uit Sporthal Groenoord konden met een tevreden gevoel huiswaarts keren. De Schiedamsen moesten wel een set afstaan, maar haalden zonder al te veel proble men de winst in huis. De mannenploeg kwam afgelopen weekein de n et ip actie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5