WION staat in de overgangsklasse Play-offs nu heel ver weg voor HC Rotterdam ■I* •fe km Leonidas schuift op in overgangs klasse Basketballers laten nieuwe steek vallen Geen play-offs voor schakers Negende plek Angad-Gaur 'Jantje Hots' biljartkampioen Warmerdam wint 'Xerxes' Blessurejgolf basketbalsters Charlois in onzekerheid Capelle brengt Dynamo aardig van z'n stuk RRC afgetroefd Van der Smissen deelt Multimos genadeklap toe FVT'er Vijverberg zit in diep dal Poloërs Rotterdam imponeren tegen WZK Atomium'61 heeft geen kind aan EDH Rotterdams Dagblad *"-• ï-" r« l h Maandag 10 maart 1997 Rotterdam Hans Bohm heeft zelf fraai gewonnen in de zevende ronde van de schaakcompetitie maar moest lijdzaam toezien hoe zijn team Rotterdam de laatste mogelijkheid op plaatsing voor de play-offs (de beste vier) mistte. Ook de zeges van Jaap de Jager en topscorer Fred van der Vliet (5 1/2 uit 7) mochten niet baten. In de slotfase was er nog wel even uitzicht op 5-5, maar de sterke meesterklasse-debutant LSG maakte gretig en gruivend ge bruik van enkele Maasstedelijke uitglijders. Zo schoven de Lei- denaren naar de 4-6 winst. Marcel Piket, Ik Oei, Dennis Hel- vensteyn, Tom Middelburg en Ge rard Kool waren zaterdag niet op hun qui-vive en verloren allen. Ad van den Berg en Miehiel Besse- ling sleepten remises uit het vuur. "0" jir rrr .sk' ,Ns?J MoskouFloretschermster Indra Angad-Gaur is bij de wereldbe kerwedstrijd in Moskou als ne gende geëindigd. De nummer drie yan vorig jaar verloor met 15- 10 van de Russische Ekaterina Ioetsjeva, die uiteindelijk derde werd. De Italiaanse Velenzia Vez- zali won het toernooi. RotterdamJan Hoschtitzky, bij genaamd 'Jantje Hots', is de nieu we districtskampioen inde eerste klasse driebanden-groot De Rot terdammer behaalde twaalf pun ten en een gemiddelde van 0.688. Met twaalf punten en een percen tage van 99.90, heeft Wim Barend- regt van De Posthoorn beslag ge legd op de KK. Blaak trofee, de beker voor kaderspelers uit de tweede en derde klasse. Rotterdam Marcel Warmerdam van het Leidse Rijnsoever heeft het 63e tafeltennistoemooi van Xerxes PP zijn naam geschreven. Bij'de C-D-Iicenties won hij in de finale van Cevdet Imer van de or ganiserende club. Imer wist wel eerste te worden in de competitie- klasse, vóór Raymond Ykema van het Brielse De Sprint-Lammers. Die twee spelers vormden ook een dubbel, dat in die "discipline de hoofdprijs wonnen. De beker in de D-Ê-klasse was voor Chantal de Troije van De Repelaer uit Spijke- nisse. In het verenigingsklasse ment werd Xerxes eerste met 19 punten. Tweede was Traviso. Vlissingen De basketbalsters van Idétrading/RB zijn flink van slag, maar kunnen daarvoor een acceptabel excuus aanvoeren. Gistermiddag 'Verloor de ploeg van coach Cor Jansen met 68-59 in en van Vlissingen, maar moest spelen zonder de geblesseerde Le- ontien Doren, Sandra Lewis en Antoinette de Koning. Vooral over de rol van De Koning in de rest van de competitie en de play-offs maakt coach Jansen zich zorgen. Komende week gaat de Dordtse voor een kijkoperatie on der het mes. Die blessuregolf breekt de Rotterdamse basketbal formatie wel op. Dat bleek in Vlis singen, waar het hoofd moest wor den gebogen voor een stevig spe lende tegenstander, die al in de eerste helft (rust 32-28) de basis voor de overwinning legde. Ria Hoogland scoorde 24 punten. Rotterdam Charlois heeft de damcompetitie met een verras send gelijkspel afgesloten. On danks het meespelen van twee in vallers en het ontbreken van oud- Surinaams kampioen Jagdies Sheoratan, had de onvolledige Rotterdamse formatie tegen het sterke RDC lange tijd het beste van het spel (10-10). Als de samenstelling van het team belangrijke wijzigingen on dergaat -zo bestaat er een gerede kans dat één van de topspelers vertrekt- is het waarschijnlijk dat 'Charlois' komend seizoen het tiental terugtrekt om provinciaal weer met een achttal te spelen. Constant wist in Amsterdam op spectaculaire wijze te winnen van kampioen Hiltex 2,11-9. De Rot terdammers speelde dit seizoen zeer opmerkelijk. Tegen de topploegen werd gewonnen en te gen de mindere ploegen liet de middenmotor heel wat punten lig gen, waardoor ze in de midden moot zijn geëindigd. WIONvierthet zoveelste feestje van de laatste sei zoenen. De Rotterdam mers mogen het na de winst op DETO en het be haalde kam- gaan probe ren Inde over- Foto Jaap Rozema/ Rotterdams Dagblad Rotterdam Het is de korfballers van WION eindelijk gelukt -en nog wel voor het eerst in het 63-ja- rige bestaan van de club- de overgangsklasse te bereiken, De formatie van coach Eric van Vier- sen zette in de laatste ronde van de zaalcompetitie de kroon op het werk door de 18-16 thuisoverwin ning op het Eindhovense DETO. „Nu nóg zo'n prestatie in de veld- competitie waarin wij maar twee punten achterstaan op datzelfde DETO," laat de coach meteen we ten na het behaalde kampioen schap. „Dat zou met de bouw van onze eigen sporthal een spekta kelstuk van jewelste zijn." Voordat de nerveus gestarte Rot terdammers de armen juichend in de lucht konden gooien, moesten zij heel wat tegenstand overwin nen. Want DETTQ deed zijn sport ieve plicht. De gasten koesterden tot het ein de van de eerste doorgang steeds een voorsprong (11-9), maar daar na toonde WION aan de ware kampioen te zijn. „Met taktisch sterk spel hervonden wij al snel onze vorm en bogen we de stand om naar 16-12. Daarna werd het nog 16-14," blies Eric van Viersen stoom af, Voor de kampioenstreffers zorg den Peter Nederlof (5x), Monique Kemner (4x), Hans Sies (3x), Wim Niesing (2x), Anja Tissingh en An gela Broere(lx). Ook Het Zuiden eindigde met een zege en speelde zich met de 25-12 score bij Keizer Karei in veilig heid. Alexander Geurts leefde zich uit met zeven goals. Die winst was broodnodig omdat drie ploegen (Bolnes, Tilburg en ON- DO) met dertien punten op de voorlaatste plek eindigden en nu nog een halve competitie moeten spelen tegen degradatie. Edwin Oudshoom (4x) en Mark Potter (ook vier keer) scoorden het vaakst voor de Rotterdam mers, maar ook invalster Hanny Ton verdient met drie goals eer eervolle vermelding. Met veertien punten is Trekvogels als vierde geëindigd, De Overkanters werd zesde. Capellenaar Allan van de Loc (3) slaat een smash die Josha Kai- lola (5) en Mark B roe re (10) van Dy namo niet kunnen blok keren. FOtO MarcelAntonlsse/ ANP Rotterdam De hockeyers van Leonidas zijn naar de vierde plaats in de overgangsklasse op geschoven door Gooische met 3-0 af te troeven.'De Rotterdammers hadden het beste van het spel en kwamen door Lex van Horssen op een snelle 1-0 voorsprong. Maar ten Bresser maakte er 2-0 van en na rust bepaalde Miehiel Kroot de eindstand op 3-0. Door deze over winning én de nederlaag van Vic toria tegen Alkmaar (1-2) nestelde Leonidas zich op de vierde plaats. Uit de laatste drie wedstrijden be haalde Leonidas vijf punten. Voor Victoria waren de druiven zuur tegen Alkmaar. Het had alle maal anders gelopen als de scheidsrechters zich normaal hadden gedragen, vond trainer Remco Hartgers, „Zij lieten zich echter intimideren door Alkaar. Het gevolg was dat zij tegen Victo ria begonnen te fluiten en wij uit ons spel werden gehaald. Ik wil er echter niet al te veel van zeggen omdat ik zelf bij de hoekeybond werkzaam ben. Maar dit was niet netjes van de arbiters." Victoria nam na vijf minuten een voorsprong door Job van derWeij- de. De aanvaller slaagde er uiteen snelle actie in met een tip-in de bal achter de doelman te krijgen. Alkmaar loerde secuur op de counter, maar kreeg van de stevig ingrijpende Kralingse verdedi ging weinig kans. Toch kwamen de Noord-Hollanders aan de ver diende gelijkmaker. Vol vertrouwen begon Victoria aan de tweede helft, maar had de pech dat de arbiters steeds meer invloed kregen. Zo -werd om on duidelijke reden een doelpunt van Thijs Stoop afgekeurd en zo als bij veel wedstrijden zat het ve nijn in de staart. "Wijf minuten voor tijd gaf de scheidsrechter aan Alkmaar een strafcomer ca deau die prompt een doelpunt op leverde; 1*2. Victoria was gehandicapt door het ontbreken van vier spelers. Ste ven Arkenbout tobt met een knie blessure en keert dit seizoen niet meer terug. Robbert Hoeve kampt met een rugkwetsuur en Jan Willem de Ruiter liep ge week een knieblessure op. Ir. wedstrijd moest ook Joost van Kleef uitvallen. Hij kreeg een bal op zijn neus en na een bezoek in het ziekenhuis werd een gebro ken neus geconstateerd. De vrouwen van Victoria herstel den na rust de schade die zij in de eerste helft opliepen (eindstand 2- 2), Groningen, dat aanspraak maakt op promotie naar de hoofd klasse, nam vanaf het begin het heft in handen. Het overwicht re sulteerde dan ook in twee treffers. Daarna tekende zich herstel af en dat had Rotterdamse doelpunten van Petra de Ruiter en Astrid Gravesteijn tot gevolg. Inge van den Broek soleert door de de fensie van La ren. De neo- intemational, die in Oranje in de achter hoede speelt, is de stuwen de kracht op het midden veld van HC Rotterdam. Ze werd gls- termlddagga- degeslagen door bonds coach Tom van 't Hek. Foto Fred Emst/CorVos Door Paul van den Bosch Rotterdam De overwinning op Den Bosch, door een treffer van jeugdintemational Janneke Schopman in de allerlaatste mi nuut, had vorige week de hoop in de Rotterdamse hockeyharten nog eens doen toenemen. Eerder dit seizoen leek de hoofdklasser van Laag-Zestienhoven nog kans loos voor een plaats in de play offs. Maar HC Rotterdam had weer iets om voor te spelen. Het gelijkspel van gistermiddag tegen Laren (1-1) was in dat opzicht een tegenslag, want eigenlijk vol stond alleen een overwinning in de race om de play-offs. De kans dat de ploeg van coach Robbert Paul Aalbregt zich nu nog bij de beste vier uit de hoofd klasse speelt, is aanzienlijk klei ner geworden. Het gat met Laren bedraagt vijf punten en dat üjkt een te grote marge met nog zes wedstrijden in het verschiet. „Ik ga er zelf niet vanuit," aldus Aalb regt. „Vijf punten wegwerken in zes wedstrijden, dat is eigenlijk alleen in theorie mogelijk. Wat na tuurlijk niet wil zeggen dat we het niet proberen." Op papier was de remise van gis termiddag verdienstelijk, want de Rotterdamse vrouwen staan nu eenmaal onder Laren in de rang orde, maar op het kunstgras had den zij de regie in handen. Op de slotfase na althans, waarin ze de 1- 0 voorsprong alsnog verspeelden en slechts met kunst- en vlieg werk op de been bleven. Jong Oranje-international Joiein Abbas sloeg de zoveelste Larense strafcomer onhoudbaar op de plank naast de sterk keepende Evelien de Haan, 1-1. Even later maaide diezelfde Abbas een nieu we korte hoekslag binnen, maar de inzet was nét te hoog. Een cen timeter of wat. „Daarom," vond Rotterdam-coach Aalbregt, „kan ik niet ontevreden zijn. Als die bal drie centimeter lager is, verliezen we de wedstrijd gewoon nog met 1-2." Dat HC Rotterdam zich kan me ten met ploegen van het kaliber Laren is gistermiddag echter nog maar eens bewezen. De formatie van Caroline van Nieuwenhuyze- Leenders (ex-speelster van Rot terdam) meldde zich veelvuldig voor het doei van De Haan die een aantal keren attent redde. Maar de beste mogelijkheden waren toch voor de Rotterdamsen. Eén daarvan, na een kwartier in de LeidenDe rugbyers van RRC zijn gisteren afgetroefd door DIOK, de grote concurrent in de strijd om het kampioen schap; 37-7. Coach Colin Jackson had een aantal spelers rust gegeven zodat ze herstel len van kleine blessures. Dat betekende dat een aantal rug byers uit het tweede vijftiental moest aantreden. Woensdag avond spelen heide teams op nieuw tegen elkaar, dit keer aan de Beekweg in Rotterdam. tweede helft, leidde tot de ope ningstreffer. Een vrije slag van Florien Cornells werd op de lijn door Simone Martens binnenge- tikt, 1-0. Die voorsprong zou ech ter maar tien minuten stand hou den. In één opzicht moest Rotterdam haar meerdere erkennen in de te genstander; de strafeorners. De thuisclub mocht zes keer aanleg gen, maar in de meeste gevallen was de stop niet goed en bleef ge vaar achterwege. Laren was voort durend gevaarlijk met de korte hoekslag en peurde uit één van de zeven pogingen de gelijkmaker. Aalbregf: „We werken er hard aa nmaar onze corner loopt op het moment gewoon niet." Het is één van de weinige min punten in de tweede helft van het hoofdklasse-seizoen, waarin Rot terdam uit de laatste drie duels vijf punten haalde. De Oranje klanten van de Beekwegclub - vier bij Jong Oranje en Inge van den Broek als neo-intemational in het keurcorps van de gisteren toekijkende Tom van 't Hek- zijn vol zelfvertrouwen terugge keerd van hun oefenstage uit Zuid-Afnka. De Rotterdamse ploeg durft volop de aanval te kie zen, toont lef en bravoure, maar dat alles lijkt niet voldoende om zich te mogen mengen in de strijd om het kampioenschap Dat zal een onderonsje blijven van de ge vestigde grootmachten. Stand hoofdklasse! 1. Amster dam 16-26, 2. Kampong 16-24, 3. HGC 16-23,4. Laren 16-23,5. Den Bosch 16-21,6. Rotterdam 16-18. Rotterdam m de eredivisie yan de. driebanders heeft Multimos geen kans gezien tëen nieuwe slag te slaan. De Rotterdammers leken tegémBoppeiiers op een deling aan te sturen, totdat in de slotfase van de wedstrijd Christ van der Smissen met een serie van negen zó'n dreun uitdeelde dat tegenstander Ad Koorevaar alsnog knock-out ging: 44-50. Daardoor eindigde de wedstrijd in een 2-6 zege voor de Utrechters, die daardoor twee plaatsen op de rang lijst stegen. Roland Uytdewilligen-had in de eerste sessie,de enige Rotterdamse,zege binnengehaald, toen hfj met 50-31 (59) van Hans van der Wurf won. Bert van Manen had geen invloed op het spel van Kurt Ceulemansen ging met 20-50 tenonder tegen de zoon van 'maestro'Raymond, Ook John van der Stappen moest met een zware ne derlaag genoegen nemen. Paul Stroobants, die ooit zijn thuiswedstrijden aan de Beijerlandselaan speel de, droogte de rossige Brabander met 32-aO in 34 beurten af. Tegelhal Zuid haalde weer een punt binnen door bij Party Service Ockenburgh met 44 te delen. Opval lend in deze ontmoeting was dat drie van de vier wedstrijden in 52 beurten werden beëindigd. De bes te wedstrijd ging tussen Roland Forthomme en Anno de Kleine en werd met 5045 in maar 32 beurten in het voordeel van de Zeeuwse Belg beslist Forthomme kreeg de steun van Ron Schumann, die met 5046 over Frans Belderboc jiomfeerde, Voorde Rotterdammers kwamen Hans-Jürgen Kühl (tegen John Tijssens) en Harrie van de Ven (tegen Martin Spoormans) tot overwinningen met respectievelijk 5043 en 5040. Amsterdam r—Idétrading/RB heeft de nederlaag, tegen Amsterdam Astronauts aan zichzelf te wij ten. De Amsterdammem wonnen met77-71 van de, Rotterdamse formatie, zij hetzonder enige franje. Coach Jan Willem Jansen van de Astronauts «a* na afloop dat hij'niets had begrepen van hët'con- cept van zijn tegenstander. „Bij 57-57 waren wij rijp voor de sloop. Maar wekonden door gestuntel in hun aanval en enkele misgrepen in de defensie 1 van Idétrading zowaar overeind blijven." 'f De Rotterdammers beseften dat zij voor de twee de keer binnen drie dagen (eerder tégen. EBBC7 Den Bosch) de kans onbenut hadden'gelaten van een topclub tè"winnen. Amsterdam .Astronauts speelde zuiniger, koos de beste schotopties/was sterker in de rebound maar leed wel meer balver lies. Maar juist de Amsterdamse reboundscijfers (28 onder het eigen bord) bewezen dat de aanval van Idétrading zuiverheid miste. Liefst 81 keer schoten de Rotterdammers, slechts 27 keer (44%) met succes. Wederom liet de ploeg van coach Toni Vujanic ook op de vrije worplyn teveel kansen on benut Toch oogde het verweer van Idétrading (wederom zonder Terry Coner, nu geblesseerd aan een eEe- boog) in de tweede helft (rust44-33) nog wel attrac tief. Er werd eindelijk weer even geduldig ge speeld, de samenwerking zegevierde, Marco Pi- kaar kon bewijzen waarom de coach zo'n grenze loos vertrouwen in hem heeft en Astronauts leek de kous op de kop te krijgen. - - i Binnen acht minuten was er weer sprake yan een wedstrijd (55-56) en tot 59-59'had Idétrading zelfs de beste winstkansen. Maar op het momë? itdatde, Rotterdammers dèt beseften, ging een aantal spe- - Iers op de solotoer en konden de Astronauts weer orde op zaken stellen.. Amsterdam As t rwutrtvl détradicgyRB 57-71 (44-S3). Amster dam: Ed de Haas 20, Bud Gres 19, Maria Bennesl^ Ben Selt zer 10.Rotterdam:Joel' tra 13. Apeldoorn Als Alcom/Capelle zaterdag één ding duidelijk heeft gemaakt, is het dat Piet Zoomers/Dy- namo niet onverslaanbaar is. Dynamo mg dan wel gewonnen hebben, maar de tegenstanu van Capelle bracht de gedoodverfde landskampioen tenminste één set lang behoorlijk van zijn stuk. Capelle kwam m de eerste set zelfs met 3-12 voor. Dynamo scoorde daam a weliswaar zeven punten, maar de set was voor de gasten; 10-15. Tot 6-6 in het tweede bedrijf was Capelle gelijkwaar dig aan de opponent, maar toen kreeg Capelle te ma ken met een tegenslag. Na oen poging een vijandelij ke aanval te blokkeren, landde Jules Martens op de voet van Patrick de Reus, waarna het Capelse kanon van het veld moest „Maar ik geloof niet dat het ern stig is," zei trainer Pieter Jan Leeuwerink. „Hij wilde zelf na een tijdje weer terug het veld in, maar dat vond ik niet zo'n goed idee." Martens' plaats in het team werd ingenomen door Ralph Backer, die tok al geblesseerd naar Apeldoorn wa^ afgereisd. Backer kampt met ontstekingen on der beide voetzolen. „Ik speel niet vandaag," zei hij voor de wedstrijd nog. „Ik ga van de week proberen weer mee te doen." Mede doordat Capelle wat ver zwakt was, verloor Capelle de tweede set met 15-8. Dynamo won ook de derde set (15-9), maar in de vier de was het weer ongemeen spannend. Geen van bei de ploegen mocht zich de sterkste noemen, maarDy- namo was de gelukkigste. Het slot was een anticli max, Dynamo had een matchpoint (14-13) dat Capelle leek te verijdelen, maar de hoofdscheidsrechter had een netfout aan de Capelse kant gezien. „Maar ik zag niet wat er mis aan was," sprak Leeuwe rink, De oefenmeester had wel moed geput uit het duel. Want Dynamo verslaan, dat kan. Donderdag "heeft Cap" He de kans dat te laten zien, als de ploeg weer naar Apeldoorn moet afreizen; dit keer voor de eerste wedstrijd in de halve finale van de beker." e Moore21, Rc& de Graaf 15, Darnell Ha-1 - Buchten/Bom— Het feit dat hij zijn plaats in de natio-, nale selectie is kwijtgeraakt en daardoor het "WK mist, is bij Ronald Vijverberg kennelijk hard aange komen, De tafeltennisser van FVT/Visser kwam er tegen het zwakke Sloun Interieur niet aan te pas, want hij verloor zijn beide enkelspelen^Zijn team won echter wel met 5-2. 1 1 Alleen Jörg de Cock maakt namens FVT nog deel uit dan de selectie van bondscoach Peter'Ehgél,'.die met Trinko Keen, Danny Heister en Chen Sung ongewij zigd is. Engel zou de tijdens het NK zo verrassende Nermin Smajic er graag by willen hebben. Maar de in de eerste divisie voor De Korenbeurs spelende Bos niër is amper een jaar in ons land. Engel kan nog vier jaar niet over de pas 18-jarige belofte beschikken. De vrouwen van FVT/Visser verrasten met een 9-1 overwinning op Treffers Arnhem. Rotterdam Het waterpoloteam van Rotterdam heeft twee belangrijke punten behaald in de strijd te gen degradatie. In de tweede klasse A was de thuis club met twee doelpunten te sterk voor "WZK: 8-6. Hoewel de uitslag misschien anders doet vermoeden, was het een probleemloze zege voor de thuisclub. Rotterdam speelde één van de betere wedstrijden van het seizoen. Niet in de laatste plaats was dat te danken aan de scoringsdrift van routinier Dino Dijksman. Hij doelpuntte drie keer. SVH kende in de tweede klasse een volledige 'off day' door in Ede met liefst 10-2 van De Rijn te verlie zen. Met de derby tegen Rotterdam in het verschiet behoort de ploeg nu tot de degradatiekandidaten. RWV behaalde in 3E een moeizame overwinning op ZDHC. Pas in de slotfase kon de thuisclub zich van de stugge tegenstander losmaken. De Rotterdamse Water Vrienden konden zich dat uitsluitend zichzelf verwijten. Alleen Al win van Aggelen ontsteeg de middelmaat door vier keer doeltreffend uitte halen. Spartaan kon hetn de derde klasse E niet bolwerken tegen DSZ; 2-5 nederlaag. Rotterdam De handballers van Atomium'61 had den zaterdagavond geen kind aan degradatiekandi daat EDH, 33-20. Snelwiek hield het Schiedamse DWS van zich af: 15-13. Ook stadgenoot Boda won, met 20-18 van het al gedegradeerde Hermes. In de derde divisie bij de vrouwen werden de reserves van Ancora kampioen door in een rechtstreeks duel bela ger Atomium te verslaan: 20-12. Wat Atomium veel beter deed dan vorige week, was het benutten van de doelkansen. Reeds in de eerste helft namen de Rotterdammers een duidelijke 19-14 voorsprong, maar zeker na de pauze had EDH niet veel meer in te brengen. Onder de bezielende leiding van uitblinkers Remco Peeters (acht treffers) en Mickey Zomic werden de Deiftenaren naar een kansloze 33-20 nederlaag gespeeld. In de tweede divisie trad Snelwiek tegenstander DWS aanvankelijk met de bankzitters tegemoet. Na de pauze besloot trainer Jan Weerden de basis weer inzetten en pas halverwege de tweede helft kon deze DWS op een definitieve achterstand zetten. Deze marge konden de Schiedammers in de slotfase nog verkleinen tot 15-13. Ook Roda'71 kwam tot winst. Daardoor blijven de Rotterdammers in het debuutjaar in de tweede divi sie op veertien punten, ver verwijderd van de degra datiezone. De reserve-vrouwen van Ancora deden goede zaken door promotie naar de tweede divisie af te dwingen. Ze deden zo het degradatieleed van de eerste vrouwenploeg verzachten. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3