26 Spert Grauwmeijer en Frehé redden Excelsior Maassluizers weer boven fatale streep dankzij nipte overwinning 'Bij Zwaluwen moet voorin het een en ander gebeuren' Juventus neemt afstand van de degradatiezone Speldjesregen bij DVO'32 HBSS krijgt weer te wemig Deütasport gaat voor een prijsje Rood voor Berry Sala Cioii maakt bet zich moeilijk Nederlaag ODO geen schande n sl u ft a f met wi n sf HSC voelt zich bestolen, SVDPW blijft koploper Moeilijke tijden voor De Walrus/Shell Oude garde geeft doorslag DRGS houdt de nul HSC heeft moeite met Torarica Scheidsrechter gul met geel Dijkstra uit de roulatie Van Loenen: 'Rustig uitgespeeld' Rotterdams Dagblad Maandag 10 maart 1997 Schiedam Het onderaan bun gelende HBSS is er op eigen ter rein tegen Monster niet in ge slaagd de volle winst te pakken. Het duel van de hekkensluiter van Harga eindigde in 0-0. Gemis aan scherpte voor het doel bepaalde het verloop van de wed strijd. Net als vorige week was het treffen tussen HBSS en Monster er een tussen de koploper en de rode lantaarndrager. Na de stunt in Katwijk tegen toenmalig lijst aanvoerder KRV. pakte HBSS ook een punt Of verloor twee punten want de thuisploeg ver diende te winnen. „Als ik zeg met minstens 2-0 zullen mensen mij uitlachen, maar zo was het wel aldus HBSS-trainer Jos Houwe- ling. De oefenmeester was na af loop vol lof over zijn ploeg. Alleen vroeg hij zich vertwijfeld af wie de ballen tegen het net moest knal len 'na zeker drie honderd pro cent kansen'. „En met een punt schieten wij niet veel op." WateringenDeltasport is aan de beterende hand nu de strijd in de derde periode is losgebrand. In de laatste poging om toch nog een prijs te pakken, moest KMD aan de dadendrang geloven: 6-0. De ruime overwinning was zelfe met zes treffers nog geen juiste af spiegeling van de verhoudingen. Dé ploeg van Ton Pattinama kreeg legio kansen. Voor rust opende Aehmed Bouchrit de sco re. Kees van der Weegen plantte de 2-0 in de korte hoek waarna Bartho Westerdijk een penalty be nutte. Een minuut later miste de spits een tweede kalktrap. Na de thee maakten Achmed Bouchrit, Jamo van der Wilde en invaller Rodï Voogd het sextet vol. Vlaardlngen -HVO heeft zaterdag niet alleen, het .thuisduel tegen DSVP met een minimaal ver schil (0-1) verloren, maar ook verdediger Berry Sala. De Schiedammer, die dit seizoen lan ge tijd kampte met rugklachten, kreeg rood na het onderuit halen van een doorgebroken speler. De Vfaardingers vormden in het teleurstellende treffen wel de be tere ploeg, maar gingen als gevolg van eeu misverstand alsnog de bietenberg op. De buitenspelval klapte te laat open waardoor twee DSVP'ers elkaar byna in de weg liepen om de 1-0 te scoren. Vlaardingen Het Vlaardingse Cion draait goed. De derdeklasser doet volop mee om de titel en was daarom zaterdag maar wat blij met de moeizaam verkregen zege. Het werd aan de Marathonweg te gen Be Fair na een hele moeilijke tweede helft 3-2 voor de formatie van trainer Cees Goudswaard. Sander Spanjersberg had binnen tien minuten tweemaal succes en schoot Cion op rozen. Toen Ed van Zelm vlak voor rust de derde tref fer binnenknalde, leek er hele maal geen ^'Utje meer aan de lucht. De /eede helft miste Spanjersberg echter een pingel waardoor Cion het zichzelf moei lijk maakte en de goed voetballen de ploeg van Be Fair sterk terug kon komen. De bezoekers kwa men net iets te kort om een punt te bemachtigen. Maasland Ook in hun laatste thuiswedstrijd moesten de Maas- landse korfballers de winst aan de tegenstander laten. De nederlaag van het reeds uit de overgangs klasse gedegradeerde OPO tegen Daito (20-24) was overigens geen schande. De kampioen uit Drie bergen, die deze competitie slechts één keer een gelukspel moest toestaan, wilde het zaalsei zoen ongeslagen afsluiten en presteerde naar behoren. „Wij wilden natuur*.jk ook," stel de ODO-coach Rob "temer, „het seizoen op waardige wijze afslui ten. Het was daarom een dieszins acceptabel duel met een scheids rechter die er weinig van begreep. Er werd best hard gespeeld en hij trad da?- helemaal niei tegenop. Dat kostte Martine de Jong een gele kaart waardoor zij de eerste veldwedstrijd geschorst zal zijn." In de slotfase lukte het Dal to pas om weg te lopen by ODO, dat in André Peliikaan (5x) haar topsco rer had. „ODO had niet mogen de- graderen," aldus Siemer, „omdat we gewoon onnodige nederlagen hebben geleden. Ons schotgemid delde was twintig procent en dat is zfcjuJr niet slecht." Door Sander Sonnemans Maassluis Dankzij een 'streep' van Raymond Frehé, die daarmee tien minuten voor tijd in één keer zijn matige optre den goedmaakte en het geweldige keeperswerk van Rob Grauwmeijer vooral in de eerste episode, heeft Excelsior Maassluis weer eens een broodnodige overwinning ge boekt. Tegen Volendam, dat eveneens in de verte wordt ach tervolgd door het degradatiespook, werd het 2-1 voor de ploeg van trainer Mark Nijssen. De oefenmeester was zichtbaar op gelucht onder de rode streep vandaan te zijn geklommen met zijn wankelende ploeg en rekende zich al gelijk richting mid denmoot. „Degradatie-angst? Niks daarvan," bekeek hij de razendsnel bijgewerkte standenlijst waarop zijn 'Maassluis' (16-17) stuivertje had gewisseld met Volendam (16-16) en de derde plaats van onderen deelt met DOVO. Excelsior ging met een 1-0 voor- terug op het veld. „Hy heeft een sprong (doelpunt Edwin Marys) de rust in, maar mocht blij zijn dat doelman Rob Grauwmeijer we derom in uitstekende vorm ver keerde anders hadden de 'tricolo res' waarschijnlijk tegen een ach terstand aangekeken en achteraf de extra premie 'handje contant- je' misgelopen. Want Volendam- spits Kees Bank had duidelijk zijn dag met. Hij verscheen een aantal malen alleen voor de uit blinkende sluitpost maar slaagde er niet hem te verschalken. Aan de overkant had Timo Wiegmann, als waarnemer centraal op het midden in verband met de afwezi ge spelmaker Edwin van Buren (vakantie), al binnen de eerste tien minuten een kijkertje om zeep gebracht. Hij kon in alle vrij heid aanleggen om de prima pass van Ruud den Engelsman tot een doelpunt te verheffen, maar knal de het buitenkansje hoog over. Na de rust kwam Wiegmann, die het volgens zijn trainer niet helemaal optimaal had gedaan, niet meer blessure," legde Nijssen uit. „Na tuurlijk mis ik Van Buren op het middenveld. Juist in een wed strijd als deze had hij zich opti maal kunnen ontwikkelen.'1 Gevaar Wiegmann was niet de enige die een kans verprutste. Paul Louter zag een droge knal uit de korte hoek geranseld en sloot later een solo af met een onzuiver schot, Den Engelsman mikte alleen voor de doelman op diens vuisten en Louter schoot de rebound voor langs. Aan de overkant was het vooral aanvoerder Jaap Kes die voor het gevaar moest zorgen, maar niemand bij Volendam die zijn werk afmaakte. Kees Bank moest telkens weer in de Maas- sïuise sluitpost zijn meerder^ er kennen. Mede doordat het achter inbij de thuisploeg niet lekker zat libero Frehé zorgde een aantal malen met onzorgvuldig spel eer der voor paniek dan voor rust kon Volendam volledig in de wed- strijd groeien en benadrukte dat tien minuten na rust met de ge lijkmaker (Jan Grooteman). Beide ploegen waren nadien een enkele keer dicht bij de bevrijdende tref fer en juist op het moment dat de staartclubs er over dachten ge noegen te nemen met een punt 'streepte' Frehé de 2-1 tegen het garen. Het voorbereidend werk was van Tom Bijkerk. De invaller legde de bal zó terug dat de opge schoven verdediger ongehinderd met buitenkantje rechts op diago nale wijze aan de Lavandeistraat voor een klein feestje kon zorgen. Excelsior Maassluis-Volendam 2-1 (1-0). 24. Edwin Manjs 1-0,55. Jan Grooteman 1- 1,79. Raymond Frehé 2-1. Excelsior Maassluis: Grauwmeijer, Frehé, Rasens, Van Stnen, Tom Visser, Wieg mann (45 Hazewindus), Louter, Marys (74. Robert Visser), Dekker, Den Engelsman (68 Tom Bijkerk). Volendam; Kwakman, Henk Bond, Tol, De Wit, Peter Tuyp, Jan Grooteman, Kees Bond, Kees Bank (87 Commendeur), Kar* regat, Johan Tuyp, Kes Door Erwm van der Lee Vlaardingen Eersteklasser Zwa luwen staat weer als een team in het veld. Dat is zo'n beetje het eni ge positieve dat uit de onrustige fase na de winterstop is voortge komen in Vlaardingen-Holy. Want na het flitsende begin van de competitie volgde een periode van kommer en kwel aan de Zwa luwenlaan. Hei contract van trai ner Wim van Til werd niet ver lengd en tot overmaat van ramp boterde het niet in de selectie tus sen bepaalde spelers; 'Hoofdrol spelers waren de spitsen Brian Witteling ei. Johan Hammerstein. Eerstgenoemde is al ruim twee maanden niet meer gesignaleerd. Johan Hammerstein, met wie het merendeel van de voetballers na de nodige strubbelingen niet meer wenst te spelen en die uit de hoofdmacht was gezet, leverde za terdag na de 3-0 nederlaag tegen Door Roland van Wageningen SchiedamScheldend en tierend leidde coach Martin van Dijk de basketbalsters van Juventus za terdagavond naar een zege op BOB. De krachttaal van de Schiedammer viel bij de bezoe kers uit Oud-Beierland niet in goede aarde, maar sorteerde bij Juventus wel het gewenste effect. Met voorbeeldige inzet liet de thuisploeg na rust guen twijfel be staan over het krachtsverschil: 63- 42. „Deze wedstrijd moesten we echt winnen," legde Van Dijk zijn ver bale gedrag uit. Juventus nam door de winstpartij definitief af stand van de degradatiekandida ten BOB en Dunckers. Maximaal twee ploegen uit de eerste klasse rayon zaken na dit seizoen af naar de tweede klasse. Van Dijk opge lucht: „En we staan nu zes punten voor met nog drie wedstrijden voor de boeg." Voor BOB was de ontmoeting, zaterdag in Sportzaal Oost in Schiedam, niet minder be langrijk. „Maar we komen ge woon personeel te kort," sprak coach Freek Witte over het gebrek aan vechtlust dat BOB in vergelij king met Juventus aan de dag leg de. „Aan het begin van het sei zoen verlieten vier speelsters de selectie en verder kampen we met blessures. In de tweede helft had ik slechts één wisselspeelster tot mijn beschikking. Daardoor ver lies je zo'n wedstrijd in de tweede helft" Waar Juventus na een evenwichti ge eerste helft (26-25) de touwtjes in de tweede helft aantrok, toonde BOB na de pauze juist een gebrek aan strijd en scherpte. De ver moeidheid sloeg toe bij de vrou wen uit Oud-Beijerland. Ze verlo ren de slag onder de borden en bleven het antwoord schuldig op de felle zone-verdediging van de thuisclub. BOB passte de bal ein deloos rond, maar vond geen ope ning. Het afstandsschot bood geen soelaas. Dorien Both mikte een driepunter raak, maar daarbij bleef het. Gaten „De zone-verdediging werd in de tweede helft heel goed uitge voerd," vond Martin van Dijk. „Voor rust lieten we gaten ont staan, ivaardoor speelsters van BOB onder de basket werden vrij- gespeeld. Dat gebeurde na rust niet meer. Er werd harder ge werkt In de aanval voerden we het tempo op en dat gaf de door slag." Bemarcine van der Heyden zette BOB nog op 26-27, maar daarna was het Juventus dat de klok sloeg. In luttele minuten scoorde de bloedfanatieke Wendy Polder twee keer en de immer hard wer kende Anita Doornik drie keer: 38-29 in de 28ste minuut. Doornik keerde zaterdag terug van 'zwan gerschapsverlof en speelde in haar eerste competitiewedstrijd van het seizoen een nuttige rol „Och," reageerde ze kritisch. moet voorlopig nog aan mijn con ditie werken. Ik kreeg geen lucht meer." De terugkeer van Doornik kwam voor Juventus op een goed moment, omdat een andere cen ter, Elles de Jong, onlangs haar enkel blesseerde. Onder aanvoe ring van spelverdeelster Karin van de Woestijne realiseerde Ju ventus in de slotfase een voor sprong van liefst twintig punten. Center Nancy Middeldorp nam de meeste punten voor haar reke ning (14). Ook Isabel Salomons speelde een opvallende rol. In korte tyd schreef de acht punten en een reeks rebounds op haar naam. Ter Leede zijn overschrijvingsfor mulieren in. De situatie is des te schrijnender omdat het Zwaluwen aan spitsen ontbreekt Tegen Ter Leede werd dat al te zeer duidelijk. Voetbal lend was het allemaal redelijk dat Zwaluwen liet zien. Maar omdat voorin geen bal kon worden vast gehouden waardoor het mid- t denveld niet op tijd aan kon slui- v ten—was elke aanval gedoemd te mislukken. Een oplossing voor het spitsenprobleem is voorals nog niet voorhanden. Roel Jonge ling, door Van Til in de punt van de aanval geposteerd, kon zich geen enkele kans verschaffen. Ook Martin Schepen speelde ano niem aan de linkerkant. Van Tils opvolger Aad Andriessen volgde Zwaluwen voor de tweede maal aandachtig en zag ook in 'dat voorin het een en ander moet ge beuren'. „Zwaluwen mist op dit moment balvaste spelers als Hammerstein en Witteling. Johan Hammerstein ken ik wei uit zijn Excelsior'20- periode. Wat zich hier precies heeft afgespeeld weet ik niet, maar op basis van de ver halen zou hij bij mij nooit meer Na afloop vond Wim van Til het positief dat hij de Rotterdammer langs de lijn had zien staan. On wetend dat, dat„ slechts was om zijn formulieren in te leveren. Hammerstein wil terug naar Ex celsior'20, hoofdtrainer Hans de Rover heeft dat via-via vernomen. Van Til: „Vorige week donderdag kreeg ik onenigheid met Ham merstein over zijn functioneren binnen het elftal. Naar aanleiding daarvan heb ik hem wegge stuurd." Echt treurig leek nie mand daarover by Zwaluwen. Want ondanksof misschien wel dankzij de perikelen rond de uitgekotste spits bestreed de thuisploeg de koploper als een team. Zeventig minuten werd voor elkaar geknokt om tot een goed resultaat te komen en de on gelukkige achterstand weg te werken. Yuri Budel had immers na ruim een halfuur eigen doel man Ronald Bunte gepasseerd. De uit noodzaak als laatste man Budel speelde vanaf dat moment een ongelukkige wedstrijd. In de tweede helft was slecht uitverdedigen van Budel de oorzaak van de nekslag voor Zwaluwen. De voorzet van Lloyd de Mezatot dan toe volledig in de knip bij gelegenheidsrechts- baek Stefan Geldof—was precies op maat voor Ed Borst: 2-0. De spits van Ter Leede had tot dat moment nog geen bal geraakt maar bewees tien minuten later opnieuw een neus voor doelpun ten te hebben. Invaller Peter Zirk- zee miste in eerste instantie, maar Borst was ter plaatse omf leer voor 3-0 over de doellijn te lopen en Zwaluwen verder richting de gradatiezone te drukken. Zwainwen-Ter Leede 0-3(9-1). 36. Yun Bu del (e.d.)H 74 Ed Borst 0-2 80.EdBorst0- 3. Zwaluwen: Bunte, Kok, Geldof, Budel, Van Dyk, Herreira, Wijsbroek (79. Herpers), Var den Bos, Schepen (73. Prook), Jonge ling, Velthoven (83. Van Son). Ter Leede: Blankespoor, Van der Mare), Dijkman, Bloemheuvel, Wajer, Van der Hoeven, Stolk, Van Duijn, Scheltus (40. Zukzee), Borst, De Meze. Terwijl Hesset nog gebles seerd op de grond ligt, gaat inde ver- tje van doel puntenmaker Raymond Fre he (rechts) omhoog. Rï chard Rasens (2) viert het feestje met gebalde vuis ten. Foto Peter De Vlaardingse voetbalclub DVO'32 was vrijdagavond even een elite-club. Alleen speldjesdragers, jubilarissen en hun wederhelften waren genodigd voor de bijzondere bijeenkomst in het clubhuis aan de Marathonweg. DVO'32 viert dit jaar haar 65-jarig bestaan, maar 1997 wordt niet echt als een feestjaar bestempeld. „Daar hebben we de financiën niet voor", zegt voorzitter Harry Meijer. „Het is al moeilijk genoeg om het hoofd boven water te hou den." Toch pakte het DVO-bestuur vrijdag flink uit. Omdat behoorlijk wat leden dit seizoen hun jubileum vieren, werd besloten een zogenoemde speldjesavond te houden. Zo'n honderd speiddragers werden geïnviteerd om de huldiging van een fiks aantal nieuwe 'bondgenoten' bij te wonen. Maar liefst zeventien leden, onder wie toekom stig Fortuna-trainer Gilbert de WHdt (25 jaar lid), werden in het zonnetje gezet. De meeste eer ging echter uit naar de bestuursleden Jan Vink (derde van rechts) en Jaap van Saus (links naast Vink), die door KNVB-afgevaardigde Hans Roelfs respectievelijk de zilveren en gouden KNVB-speld kregen opgeprikt. Dat voor de vele jaren bestuurs- werk dat door Vink en Van Saus (bij Cion, VFC en DVO'32) Is verricht. Foto Peter Moikenboer meter? prètes- mah? - en omdat de Ondo-speler zelf toegaf dat de balde korf bad ge-- speéldéjpakteihet^ geregeÊ haar dingen te .wmnemjuït ^bgOndo/' ^duSiBd Jager, kampioenschapyeri, - soeélcl Na&énhebbenwyichteru i Wron ^rigdopén^^bter nöaktëj. echter geen fout én is dus cfover-i diende vir IJsbrand denBreems (Bx) enRo-> 'nald ,yerwey ~{4x) .scoordsririe* imeeste 'doelpunten'. dingen,;- SchiedamPiet Kattestaart, oefenmeester van HSC- zondag, was na de 3-0 nederlaag tegen koploper SVDPW duidelijk in zijn commentaar. „Ik verwijt de scheidsrechter en de KNVB deze nederlaag. Een Schiedamse scheidsrechter (Bas Duchenne; red.) die regelmatig bij die ploeg over de vloer komt mag zo'n derby nooit fluiten. De eerste treffer die uit een straf schop kwam, was een aanfluiting. Iedereen dacht dat het een vrije schop voor HSC was. De tweede treffer kwam uit een onterechte vrije schop. Als je bovenaan staat zoals SVDPW krijgje gewoon alles mee." HSC opende het duel zeer goed, maar miste wat kan sen. Taurozzzi kopte tegen de lat en Sjaak van der Haven stuitte tweemaal op de SVDPW-sluitpost. Na een half uur was 'DPWaan 2et. Robin Voets benutte de strafschop die hij zelf veroorzaakt had (1-0). Direct daarna kegelde Jaco Verhoef een vrye trap tussen de palen en Michel Lunger tekende voor nummer drie. HSC kreeg nog een aantal mogelijkheden maar Tau- rozzi raakte de keeper en Rob Groeneveld kopte te gen de lat, SVDPW-keeper Hennie van Buuren kreeg een gele kaart. Vlaardingen—Voor De Walrus/Shell breken moeilijke tijden aan na de tweede achtereenvolgende— ne derlaag tegen De Stormvogel met 4-2. De Vlaar dingse waterpoloploeg acteerde zwak en zonder overtuiging. Arjen Hoogerwerf en de 15-jarige Wou ter Streefkerk scoorden voor De Walrus/Shell. SZC deed het beter en zegevierde over Barracuda met 6-3. De periodestanden waren 2-1,5-2 -5 2,6-3. KNVB zaterdag derde klasse Eigen doelpunten nekken WK JAC-MW27 4-2 (2-0). Het Maaslandse MW27 leed een kansloze nederlaag tegen JAC. Pas by een 4-0 achter stand begon de ploeg te voetballen. Verder dan de tref fers van Marco Lansbergen en Arno van Nierop kwa men de Maaslanders echter niet. Honselersdijk-Hoekse Boys 4-0 (2-0). „Geflatteerd," noemde een supporter de uitslag. Na een kwartier kwa men de 'Boys' door een 'pingel' op achterstand. De 2-0 voor rust was de doodsteek. Pas na 4-0 scoorden de gas ten, maar de treffer werd afgekeurd. Marty n Hoekman kon vanaf elf meter met eens de eer redden. WK-SSS1-3 (1-2). De Schiedamse koploper leverde drie dure punten m, Vijf wintersporters waren debet aan de nederlaag. Tot overmaat van ramp scoorden twee W- K'ersin eigen doel: Bart Raaymakers en Edwin van Wijk. Tussendoor had Robin Smallegange wie anders? voor de gelykmaker gezorgd. In de tweede helft counter de SSS naar 3-1. Zuidland-PPSC 3-0 (1-0). Zonder de geschorste Erik van Harmeien bleef van 'PP' weinig over. Zeker niet toen de ploeg na de rode kaart voor André Wijsbroek met tien man verder moest. Zuidland benutte de toegekende pin gel na een 'handsbal' van Wijsbroek en speelde de tweede helft het potje rustig uit. DVO'32-NTVV 0-0 (0-0). De uitslag zegt alles over het ni veau van de wedstrijd. Het eilanden-voetbal ligt de Vlaar- dingers duidelijk met De wil was wel aanwezig, alleen het kunnen komen tot acceptabel voetbal bleek een te grote opgave. Vierde klasse Perkouw-GTB 2-3 (1-1). De oude garde van de Schiedam mers geeft elke week de doorslag. Frans Schaap zorgde voor 1-1, In de tweede helft kopte Bud Loomans een cor ner van Schaap binnen. Bemto de Lange zorgde voor een veilige marge. Een strafschop bracht nog even de span- mngterug, maar GTB haalde geroutineerd het potje uit TSB-Egelantier Boys 2-1 (1-0). Al na veertien seconden zatTSB op ruzen. Gerard Maas lobte uit een pass van Bob Brusse de 1-0 over de Egelantier-doelman. Martin Vader vond na zijn blessure ook weer het net: 2-0. In de zelfde minuut kwamen de gasten terug tot 2-1 vanaf elf meter. Vijfde klasse DHL-DRGS 0-2 (0-1), Slechts de drie punten waren het positieve, DRGS bleek geen schim van de ploeg die vori ge week HSC versloeg. Een vrije trap van Ronald War- naar stuiterde naar 1-0. Jean Paul Meijer bracht met een strafschop de eindstand op het scorebord. HSC-Torarica2-l (0-1). Na rust zetten de Vlaardmgers de opgelopen achterstand pas recht. Het door Arwm Ver- burgh zo gewenste snelle doelpunt kwam in de vijftigste mmuut van de voet van Johan de Zwart. Een kwartier voor tijd benutte Martin Witvliet een kalktrap die goed was voor de overwinning. Hans Voets zag geel. KNVB zondag derde klasse Hoek van Holland-Scheve ningen 0-0. Een leuke, sport ieve partij tegen de koploper die resulteerde in een ge- lijkstand. André Sterreburg en Walter Poley konden de stand veranderen maar slaagden daar met in. „We willen er bij blijven en doen ons uiterste best om ons te handha ven," aldus trainer Voskamp. Sterreburg zag geel. Vierde klasse Ursus-RFC 5-1 (2-0). Een wedstrijd met in totaal tien gele kaart en één rode. Ondanks het gewapper met kartonnet jes was het een wedstrijd met weinig harde overtredin gen. De doelpuntenmake rs waren Marco Herben (2x), Ro nald Palsrok, Guy Fiegel en uitblinker Edwin Ibrisimo- •vic. De Ursus-spelers Patrick van Beek en Arjan van der Lee kregen een gele kaart DJSCR-RKW1K 2-4 (0-2). Het wegsturen van twee spelers van DJSCR zorgde voor een oponthoud van negen minu ten in het eerste kwartier van de tweede helft. De voor sprong die de Vlaardingers hadden opgebouwd, kon zo doende makkelijk worden vergroot OttoVeld (2x), Guus van Adrichem en invaller Mike Vroom zorgden voor het eindresultaat. Den Hoom-VDL 4-0 (2-0), In de eerste helft gmgen de ploegen zo goed als gelijk op, ondanks de twee ongeluk kige goals die de Maassluizers kregen te incasseren. Na de thee zag VDL geen kans meer om de achterstand te niet te doen. Jeroen Roest die vorig weekeinde tegen rood aan liep, kreeg een gele kaart Vijfde klasse Steeds Hooger-ODC 1-1 (1-0). Een wedstrijd met een on gelukkige afloop voor Roberto Dijkstra. Na een grove overtreding kon de spits met een gebroken kuitbeen en gescheurde enkelbanden het veld verlaten. Het was een stevige partij met enkele forse overtredingen. Henny Richters zorgde üen minuten voor bet eindsignaal voor de gelykmaker. Zesde klasse Te Werve-Demos 1-2 (1-2). De punten werden in de eerste helft al in de wacht gesleept Verantwoordelijk hiervoor ..'aren Peet Monster, die een voorzet van Jean-Paul Voor- wald netjes afmaakte, en Valentino Osuala. „Een degelij ke wedstrijd die m de tweede helft rustig weid uitge speeld." aldus trainer Henk van Loenen. Voorwald kreeg een gele kaart.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4