€1 27 CKC Maassluis pakt de titel SMC zoekt wanhopig naar de juiste vorm DRGS staat weer voor schut tegen Fortuna ?Ook in de tweede klasse gaan we weer voor de hoogste plek' Rijnmond niet bestand tegen service- <§^3 Henk Salari teleurgesteld Hermes DVS pakt punt VFC stunt tegen koploper Invaller NOAD grote verrassing Voetbalbestuur en Buyt boycotten Hans de Rover Michel de Maat klasse apart in Oostvoome 'Jonkies' helpen Spirit aan zege Rotterdams Dagblad r-;fi Maandag 10 maart 1997 Noordwijk Het wordt voor het Schiedam.se SW een eentonig verhaal. De pioeg krijgt nauwe lijks doelpunten tegen maar weet doorgaans ook voorin weinig pot ten te breken. De 0-0 uit bij SJC was dan ook een logisch gevolg. Verleden week werd tegen HMSH nog een duidelijke 3-0 overwin ning geboekt. Basis voor die knappe zege was de messcherpe start en het snelle openingsdoel punt. De Schiedammers waren dit blijkbaar vergeten want in Noord- wijk werd veel te slcn gestart. Na twintig minuten wc 'd de knop eindelijk omgedraaid en de rood groenen namen hf t heft in han den. Enkele halve kansen voor Nilton Fortes en de andere voor waartse» leverde niet het gewens te resultaat op. Na de pauze bleef het allemaal zeer matig. SJC kon niet beter en hield eigenlijk simpel stand. Een kwartier voor het einde werd Den nis Valentijn na lang blessureleed weer binnen de lijnen gebracht en bïjnahad hg succes, maar zijn vol ley werd met kunst- en vliegwerk uit het doei gewerkt. Door het gelijkspel blijft SW zes de met zeven punten achter op de fel begeerde derde plek die waar schijnlijk nog recht geeft op het spelen van nacompetitie. Gele kaarten waren er voor Nilton For tes en Dennis van Oers. Oefen- meester Henk Salari was na af loop teleurgesteld. „Als je het niet kan opbrengen drie wedstrijden achter elkaar voluit tc spelen, ver dien je het waarschi, nlijk ook niet om een prijsje te pa deen." SchiedamHennes DVS heeft in de thuiswedstrijd tegen DBGC na een matige vertoning een 1-1 ge lijkspel afgedwongen. De eerste helft was de Harga-club iets beter bij de les en was het ver dediger Laurens van Dijk die van afstand de 1-0 tegen de touwen schoot. Na de pauze kwamen de bezoekers sterk opzetten en moest doelman Mike de Vette uit eindelijk capituleren. Hermes- aanvoerder Wilco Berenschot moest met een hoofdwond naar het ziekenhuis worden afgevoerd. Hij raakte in een kopduel het hoofd van zijn tegenstander die eveneens het ziekenhuis bezocht Bij de thuisploeg kreeg Remon Clumper een gele kaart. Door het gelijkspel blijft Hermes DVS in het reehterrijtje (16-19) van de standenlijst staan. Het gat met de degradatiekandidaten is nog al tijd riet groot. Het Rotterdamse Coal staat moederziel onderaan. VlaardlngenEen kat in het nauw maakt rare sprongen. Degradatie kandidaat VFC wist gisteren kop loper Concordia op eigen veld met 2-0 beentje te lichten en drie broodnodige punten aan het to taal toe te voegen. René Oomen, trainer van de Vlaaidingers, vond de overwinning verdiend. „Wij hebben het zelf afgedwongen. Concordia is een hele goede ploeg. Wij hebben ze niet in hun spel laten komen en van daaruit onze eigen kansen gekregen en gepakt." Voor rust waren beide formaties tweemaal dicht bij een treffer. Remco Bosveld hield zijn ploeg met twee goede reddingen op de been. Voor VFC misten Arie Noordhoek en Rob Robbemond een goede'mogelijkheid. Na de rust kwam de thuisploeg pijlsnel op voorsprong. Een voorzet van Berry van Rij kwam voor de voe ten van Rob Robbemond die niet twijfelde en de openingstreffer op het bord schoot. Tien minuten voor tijd viel de beslissing. Menno Groen omspeelde zo'n beetje de gehele Concorcüa-defensie en wist met zijn zwakke rechterbeen de definitieve beslissing te force ren. Door de winst staat VFC nu achtste. Naaldwijk, Schipluiden, Lyra en VDL sluiten de rijen. Schiedam De tafeltennisploeg van NOAD heeft dankzij André Eerland gastheer Belerum 3 op een 5-5 gelijkspel gehouden. De invaller uit het tweede team zorg de voor een grote verrassing door zijn drie partijen te winnen. Peter Heijstek en Ronald van Kampen wormen ieder slechts één keer en verloren de 'dubbel'. Zowel de mannen- als vrouwen- ploeg van De Korenbeurs leed een nederlaag. Tegen koploper Odion gingen de mannen in Schiedam met 4-6 onderuit Nermin Smajic en Mark Heemskerk wonnen tweemaal, Arjan Karbaat bleef met legen handen. Bij de vrouwen verloren Sylvia Waterreus en Ca- rolaThaJen hun drie partyen. Door Ton de Leede Maassluis „Fritsje bedankt," zongen de uitgelaten suppor ters van CKC Maassluis Frits Broers toe na de éclatante over winning (18-15) van hun idolen op Sagitta. De van vreugde stralende coach was samen met zijn spelers het middelpunt van een hossende menigte die de promotie van de Maassluise korfballers naar de tweede klasse vierde. .Maassluis speelde de beste wed strijd van het seizoen," kon Broers zijn geluk niet op. „In ver gelijking met sommige partyen die we deze competitie in de zaal hebben gespeeld, werden er nau welijks fouten gemaakt. En dat in een wedstrijd waarin zoveel op het spel staat." De Olympiahal leek wel omge doopt m het Thiaifstadion, de Friese schaatstempel waarin de supporters door hun enthousias me en Kolderieke uitdossingen de sporters tot grote hoogten opzwe pen. De tribunes in de Maassluise thuishaven waren volgepakt met aanhangers van Maassluis (in de clubkleuren oranje-blauw ge kleed en geschminkt) en de volle dig in geel'uitgedoste aanhang van Sagitta. De toeschouwers voor wie geen zitplaats meer was, omzoomden het speelveld. Op de muren en aan de wandrekken hingen spandoeken met allerlei ludieke teksten, bedoeld ter aan moediging van zowel Maassluis als Sagitta. 'De vrolijke dauwtrap pers', een soort dweilband uit het naburige Maasland, verhoogde de sfeer door het spelen van de ene na de andere populaire dreun. En om de spanning nog extra op te voeren werden alle spelers vlak voor aanvang van het allesbeslis- sende duel in een volledig ver duisterde zaal stuk voor stuk voorgesteld onder twee speciaal neergezette spotlights. Uitblinker Het treffen tussen de twee koplo pers stond bol van de opwinding en sensatie. „Deze wedstrijd is de finale," sprak Broers vooraf, „de winnaar is kampioen en bij een gelijkspel volgt een beslissings wedstrijd. Zo ver willen wij het ze ker niet laten komen. We moeten er voor zorgen dat die ene hele sehotvaardige jongen by Sagitta (Erik Geene, red.) zo goed als uit geschakeld wordt." Edwin Zee- gers, die zou uitgroeien tot dé uit blinker, bracht binnen de minuut Maassluis op voorsprong. De Rid- derkerkse gasten antwoordden bekwaam en tot 44 ging de felle strijd gelijk op. De lengte en het gewicht van Sagitta moesten het tot de rust afleggen tegen het jeugdige élan en de souplesse van Maassluis, Middels prachtige combinaties en een zeer gevoelige lay-up van Edwin Zeegers ging Maassluis met een 9-5 voorsprong de rust in. Sagitta toonde zich een waardig titelkandidaat en kwam tien minuten na de hervatting te rug op 9-9 en Maassluis was dui delijk aangeslagen. „De grote winst van vandaag was ook," wist Broers, „dat we karakter toonden. Na die 9-9 vochten we ons weer helemaal terug." Maassluis vond het na de gelijkmaker van Erik Geene welletjes en liep in zeven minuutjes uit naar 14-9. De rijke lijk met strafworpen strooiende scheidsrechter hielp een klein handje zodat Sagitta na vijftig mi nuten spelen het hoofd in de schoot moest leggen. Edwin Zee gers kon het zich zelfs permitte ren om in de slotfase twee 'stip pen' onbenut te laten. „Maassluis heeft een zeer talent volle groep," aldus Broers, die zelf nog actief korfbalt bij overgangs- klasser Achilles, „met zes spelers die vorig jaar nog tot de beste ju nioren van Nederland behoorden en twee geroutineerde krachten. Ook in de tweede klasse zullen we weer voor de hoogste plek gaan omdat de spelers technisch en tactisch al heel verzijn." Doelpuntenmakers CKC Maas sluis: Edwin Zeegers (7x), Martijn van der Wees (4x), Chan tal Soekra (3x), Marleen Dekker (2x), Paul van der Zee en Dorine van der Hout. Do butt is bin nen. CKC Maassluis viert het kam pioenschap. Coach Frits Broers werd door de sup porters toe gezongen ais dank voor de promotie naar de tweede klasse. Foto Peter MoIkenhoer Door Bas van den Berg Schiedam Fortuna Vlaardmgen heeft voor de tweede keer dit sei zoen het Schiedamse DRGS op een uiterst pijnlijke nederlaag ge trakteerd. De formatie van scheidend trai ner Jan Baksteen haalde in sport park Harga uit met 5-2. De hoofd rol was weggelegd voor Ed van der Lugt: hy nam drie van de vijf treffers voor zijn rekening. Met wat meer bezieling zou For tuna het zwakke DRGS, dat aan trad met 'oudgedienden' Mike Morris en Dino Sarris, met grote re cijfers hebben afgeslacht. Nu bleef de schade voor de fusiedub nog enigszins beperkt. Jan Bak steen was content met de uitslag, maar weinig tevreden over het vertoonde spel. „Het eerste half- uur ging het erg goed en speelden we knap gegroepeerd voetbal. Maar bij de 3-0 voorsprong kwam de klad erin en werd nauwelijks meer aan voetbal gedacht. Ik heb me er eerlijk gezegd aan staan te ergeren. Fortuna heeft genoeg kwaliteit, de spelers moeten er nog steeds mee leren omgaan." Voor DRGS waren de druiven zuur. Enerzijds was trainer Slobo dan Dutina uit op een revanche na de 8-1 nederlaag van vorig jaar. Maar ook hij kwam al gauw tot de conclusie dat zyn spelers over weinig zelfvertrouwen beschiktèn en door het gegroepeerde voetbal van Fortuna lange tijd van het kastje naar de muur werden ge stuurd. Na vijf minuten kon doel man Piet Scheffers nog met een laatste armbeweging voorkomen dat Fortuna door Ed van der Lugt een voorsprong nam. Maar na een kwartier was het toch raak toen Dennis Hoogerboord de bal uit een pass van Ed van der Lugt langs de misgrijpende Scheffers plaatste: 0-1. De thuisclub antwoordde met een kogel van Hennïe van Dam die door doelman Marcel Molenaar van Fortuna goed werd verwerkt. Een aanval opgezet'door Marco Bravenboer en Leen Muis werd vervolgens door Ed van der Lugt meegenomen en fraai afgerond: 0- 2. In feite speelde DRGS toen al een verloren wedstrijd en liepen de spelers meer op elkaar te foete ren dat de fouten by zichzelf te zoeken. Nadat Ed van der Lugt onderuit was gehaald en hij zeLf vanaf elf meter raak had gescho ten, was het drama voor DRGS al vroee compleet. De thuisclub bleel echter in de wedstrijd door Marcel Molenaar. De doelman van Fortuna maakta af en toe vreemde capriolen waaruit DRGS moed putte. Zo maakte hij een overtreding tegen Richard Lecker toen hy op een voorzet de bal mis te. Uit de strafschop knalde Marco Verspuy raak: 1-3. Ondanks dat Fortuna na rust ver wegzakte, werd Leen Muis geen strobreed in de weg gelegd om nummer vier aan te tekenen. DRGS kreeg enige moed toen Raymond Bos een fout van de misgrabbelende Marcel Molenaar afstrafte: 24. De inhaalrace was begonnen, maar tot grote woede van Slobodan Dutina was de thuisclub niet in staat ock maar één combinatie uit te voeren. For tuna deed het beter al had de club opnieuw een strafschop nodig om verder afstand te nemen van DRGS. Leen Muis werd ten val gebracht door John Janssen en Ed van der Lugt maakte vanai de stip geen fout: 2-5. DRGS-Fortuna 2-5 (1-3). 15 Denrus Hoo gerboord 0-1 20 en 25 Ed van der Lugt 0-2 en 0-3, 35 Marco Verspuy 1-3 65 Leen Mms 1-4 75 Raymond Bos 24 85 Edvan der Lugt 2-5 Bijzonderheden: Bij DRGS ontbraken Carlos Nacimento en Raymond Verspuy als gevolg van een schorsing (wer wedstrijden) Gele kaarten waren er voor Richard Lecker(DRGS) en LoenMuis (For tuna) DRGS: Scheffers, Janssen, Sams, Michiclsen, Moms, Midnelsen, Van Dam» De Pina (70 Bos), Van Os, Marco Verspuy, Lecker. Fortuna; Molenaar, Voerman, Bra venboer, Bouman (72 De Klerk), Boxem, Schippers, Muts, Heeneweer, Hooger boord, Van der Lugt, Oosterhout (72 Bos huizen) De - twee'. eeretè'V Schiedam teams van Rijnmond hebbe selend .gepresteerd. .^tyrou-t wenformatieivan tramèr-coaefoT geweld van de ploeg uit Eist die mehJDè yrouwen zynuit degra- datiezorgen hadden zich voorgenomen zö dicht mogelyk Rknsvan. Setten kreegin eigen,,s dejöpyièr te benaderen» echter huis-klop van Gemini {1-3) teiy V, nop zcmd&vresultaat Met 9-15, wijl" de. marmehpïöeg, inDoe- tinchem zondes-al tevmptóblë^ meno.tezr koste ^vangastheer.j Orion een duidelijke 34 zege in) d£'kmpstak. ';/J. J 'rJ ,'jHet is redelik gegaan," wasV mannen-ccadr Dineo van 'der Stoep,na de 'mepparty' tevre-, den, „Alleen m de derde set hebi ben we tegen een 6-0 achter-* stand aangekeken. Voor 'het eerst hebben we weinig eigen fouten gemaakt, datgaatde goe de kant op. We staan in de sub- top en verliezen vanaf nu geen', party, meer. Ja, ik ben tevre den."" Hans van Setten had het zater dagavond duidelijk minder naar zijn zin. 'Zijn' vrouwen,, net als 1 het mannenteam spelend in de eerste divisie van de landelijke" competitie, bleken duidelyk niet bestand tegen het seryice- •16-8 en twéémaal 8-25 bleven de Schiedamsèh met legen ban-* den,'„Hoogmoed komt voor de val," -reageerde, traiher-ccach Van Setten.,We 'weten weer wat r verliezen is .- In de eerste set werd Rijnmond door twee scryice-beurten van - Gemini op een forse achterstand .gezet. Van 1-5 naar 1-10, is na- tuurlijk met niks, maar wonder boven .wónder kroop de thuis-, ploeg nog redelijk terug. Toen de tweede set vrij eeiwoucBgwas .gewonnen 'dacht Van Setteri even dat dè winst mogelijk in Schiedam zou blyven^maat Ge-~ mini toverde weer een service kanon tevoorschijn en weg wa ren alle illusies. „We kwamen niet echt in de wedstrijd," aldus Van Setten. „Een beetje vorm- veriies kan duidelijke gevolgen hebben." - Zo moeilijk alsSMC-traf- Roos loopt met knikken, zo moeizaam draait zijn elf tal. „onze ploeg is op dit ziek." zegt De Roos. „SMC speelt met te veel zenuwen en onzeker heid. Foto Peter Door Mikos Gouka Schiedam „Het is niet altijd ro zengeur en maneschijn." Paul de Roos sprak de woorden uit met een zeer somber gezicht. Een paar meter verder zat een aantal van zijn spelers onderuitgezakt voor de kleedkamer. Ook hun gezich ten spraken boekdelen. Nadat het Amsterdamse ZFC de Schiedam mers met 0-1 wederom een neder laag toe had gebracht, had alles dat SMC een warm hart toedraagt weinig reden tot lachen. De Roos ging in zijn bewoording zelfs nog een stapje verder dan zijn poëti sche openingszin. „Wie de wed strijd vandaag gezien heeft komt tot de conclusie dat onze ploeg op dit moment ziek is. SMC speelt met teveel zenuwen en onzeker heid." Het was hoe dan ook een zeer be langrijke wedstrijd. SMC kwam verleden week gedeeltely k uit het diep dal. De formatie had m zijn korte bestaan waarschijnlijk nog nooit zoveel wedstrijden achter elkaar verloren maar hel punt dat in Gorinchem tegen hoogvlieger Unites werd gepakt, was op zyn minst hoopgevend. En het moet gezegd worden, als de Schiedam mers in de beginfase inderdaad de broodnodige treffer hadden ge produceerd, was het dal naar alle waarschijnlijkheid definitief ver laten. De Roos, nog altijd op kruk ken, was de eerste om dat na de nederlaag te onderkennen. Als we in de beginfase hadden ge scoord, waren we eindelijk los ge weest. Dan hadden we lekker naar de nacompetitie toe kunnen leven en zouden we niet meer naar onderen hoeven kijken. Nu scoren we niet en spelen we als elf b.v.'tjes en niet als één team. Zo laten we ZPC in de wedstrijd te rugkeren en 2itten we weer in een dal." Het doelpunt waar dat de oefen- meester zo graag had zien vallen, bleef uit. Alberto Baptista de Li ma liet een aantal zeer sterke ac ties zien maar strandde telkens op sluitpost Ben Kasotli. Ook Leo Letworry had het vizier nog niet op scherp staan. Uit een voorzet van De Lima wist de donkere aan valler slechts een afzwaaier te produceren, ZPC, een ploeg die de fysieke duels zeker niet schuwde, kreeg steeds meer schik in het treffen en kwam een aantal malen dreigend richting het domein van SMC-keeper John Bos. Zo stond Robin Fokke, een speler afkom stig uit de Ajax-scbool, oog in oog met Bos maar zijn slappe inzet werd simpel gepareerd, Het was wei de eerste serieuze waarschu wing. van Amsterdamse kant. Na de rust bleef SMC zoeken naar een opening in de stugge defensie van de bezoekers maar omdat alle spelers zich in het centrum ophielden en de zijkanten met Toon Woiters en John van de Belt volledig lam gelegd werden, was het een schier onmogelijke opga ve. Toch was Letworry wederom dicht bij een treffer. Zijn stiftbal- letje verschalkte wel sluitpost Kasotti maar de assistentie op de doellyn voorkwam een Schiedam se voorsprong. Naarmate de wed strijd het einde naderde werden de Amsterdammers alsmaar ge vaarlijker. Eerst was er de af standspegel van Romeo Pocomi waar John Bos nog maar net een handje achter kreeg. Vlak daarna stond Rini de Meyer op circa twee meter van het doel maar schoot hij voorlangs en tenslotte was het 'zaalvoetballer' Marciano Bou man die de defensie te snel afwas. Zijn schuiver verdween via bin nenkant paal tegen het net (0-1). Met nog slechts tien minuten op de klok begon SMC met de vol overgave en met bezieling spelen de Edwin Berveling als beste man aan een wanhoopsoffensief. De overtuiging ontbrak echter om het net te vinden. SMC-ZPC 0-1 (0-0) 81 Maraano Bouman 04 SMC Bos, Berveling, Baais, Van de Beit, Marrevee, Woiters, Brokbng, Fares, Spar- reboom, Letworry, Lima. ZPC Kasotti, Olf.Teiwes.ManoBergwijn, Jarrel Bergwrjn, Blokland,Wijmuin, Fokke (77 Gambier), Bouman, De Meyer, Pocomi. Rotterdam De crisis binnen Excelsior'20 is op het veld niet zonder gevolgen gebleven. Op het terrein van het Aeolus werd gisteren een nederlaag, zij het geflatteerd, geleden. De zwart-witten, met de van wintersport teruggekeerde spelers weer in de gelede ren, kregen klop met 2-0 waar op z'n minst met de zelfde cijfers gewonnen had moeten worden. Het was weer een aanslag op het incasseringsvermo gen van trainer Hans de Rover. Als gevolg van de te genwerking die hij naar zijn zeggen van tweede trai ner Ronald Buyt en het voetbalbestuur dat Buyt door had willen schuiven naar de stoel van de hoofd trainer—krijgt, moest hij het met slechts één wissel speler doen. Van het tweede elftal werd niemand be schikbaar gesteld door Buyt en Ersin Kaplan, die na zijn wissel van vorige week weigerde in het eerste te spelen mocht 'gewoon' in het tweede elftal aantre den. „Dat mag allemaal van het voetbalbestuur." foe tert De Rover, „Een jongen als Danny Koevermans ('Geblesseerd," klonk zijn reactie op de vraag waar om hy tegen Aeolus op de tribune en niet op de bank zat) zegt donderdag toe bij één te willen banken en belt zaterdag op niet meer in het eerste te willen spe len omdat de sfeer zo slecht is. Schandalig dat een jo chie van 17 jaar weigert zich beschikbaar te stellen voor het eerste elftal. Het wordt voor de spelers en be geleiding steeds moeilijker gemotiveerd te blijven," lijkt De Rover aan het eind van zyn latyn te zyn. Inmiddels heeft het voetbalbestuur een gesprek ge had met Henri van Leeuwen, oud-trainer van VFC. Hij moet de opvolger van De Rover worden. „Ik wacht even het advies van de adviesraad af voordat ik verder praat," zegt Van Leeuwen. Oostvoome Net voordat de inschryvingsteimyn van de halve marathon van Oostvoome zaterdagmid dag verstreek, diende zich nog een heuse coryfee- aan. Michel de Maat behoorde ooit tot de atletiektop- in Nederland, maar wegens drukke werkzaamheden moest de inwoner van Maassluis de laatste twee jaar het lopen opeen laag pitje zetten. De Maat werd over tuigend winnaar in Oostvoome met een tijd van 1.0625 uur. Hij bleef Wim Padmos met ruim drie mi nuten voor en verbeterde ook nog het parcoursrecord van Charles Timmermans met ruim een minuut. Van Geene krijgt gelijk Snelwiek-DWS (m) 15-13 (6-5). DWS het zich in de begin fase meenemen in het rommelige spel van de jonge te genstanders. Na de rust kwam bij de thuisploeg de routi ne het veld m kwam en daarmee nam schotkracht toe. DWS kon nog wel bijblijven, maar niet gevaarlijk wor den. Arno Hendriks (4 treffers) was weer eens op dreef. Cosmos-HVC (v) 5-8 (2-4). Volgens HVC-traïner Theo van Geene zouden 'zijn' vrouwen in deel twee van het seizoen punten gaan pakken. En dat klopt aarrn g, want met de ze ge op Cosmos hebben zij nu al elf punten. In de eerste helft werd een flink aantal kansen om zeep geholpen. Na rust werden er drie strafworpen op rij gemist, maar dank zij sterk keeperswerk van Jolanda van de Bos kwamen de Schiedam sen geen moment achter. Snelwiek 2-HVC (m) 23-17 (10-8). Na een aantal pro bleemduels kan HVC terugkijken op een redelijke wed strijd waarin zeer gemoedelijk gespeeld went" Dl het tweede bedrijf deden de gastheren ereên tandje bovenop en met succes. Guido Jurresen scoorde negen maal. Snelwiek-WIK (v) 16-13 (6-6), De Vlaardtngsen konden heel goed bijblijven, maar na de onderbreking dachten ze er iets te gemakkelijk over. Na een kwartier werd er weer fanatiek gespeeld, doch de twee doelpunten-achterstand kon niet meer goed worden gemaakt. Gisela Vermeulen scoorde zesmaal. ünitas'63 (mhQuintus 22-26 (11-10). Tot vyf minuten voor het eindsignaal was het niet duidelijk wie de over winning zou pakken. In de slotfase gingen er te veel spe lers individueel spelen en waren ze uit op eigen roem. Dat brak Unftas'63 op. UVG (mj-Mountain Stars 17-25 (9-13). Degradatie dreigt nog altijd voor de mannenploeg van UVG. In een lekkere ouderwetse stevige handbalwedstrijd werd meermalen een achterstand weggewerkt, maar het individuele spel kon niet op tegen het goede spel van de Brabanders. UVG (v)-PS V15-22 (6-10). Na een enthousiast begin ston den de gastvrouwen nog wel op voorsprong, maar de er varing van PSV het de jeugd van UVG met lege handen achter. Na de rust konden de dames nog J.angszij komen. Door twee tijdstraffen liep PSV zeven doelpunten uit Ni cole van Bolnes scoorde zevenmaal. EMZ-WIK (m) 23-22 (10-11). Het tweede doei van deze competitie was naast het zo hoog mogelijk eindigen, ook het verbreken van het eerste divisie-record van WIK. Dat staat op 22 punten en met nog vier wedstrijden te gaan is het in elk geval al geever.aard. Door twee blessures was het nodig een aantal omzettingen te doen. Westland-DWS (v) 15-17 (9-11). Door de zwaar bevochten zege is het degradatiegevaar redelijk geweken. Al snel kwam DWS op achterstand en halverwege het eerste be drijf werd tegen een 64 achterstand aangekeken. Na een tijdstraf voor Chnsta Boer reageerde haar coach zo heftig dat hij met een rode kaart kon vertrekken. Ondanks dit alles bleven de Schiedamse dames goed bij de les en kon den zij met een voorsprong gaan rusten. Het tweede ge deelte was wat rommeliger, maar de voorsprong kwam met meer in gevaar. Kievi ten-Asvion (m) 2-0 (1-0). Asvi on vertoefde driekwart van de speeltijd op de helft van de tegenstander, maar slaagde er, mede door gebrek aan agressie, niet in de sco- re te openen. Kieviten, dat zwaar op de counter lotrde» greep de weinige kansen met twee handen aan en scoor de in de eerste helft 1-0. Na de rust hanteerde de Schiedamse defensie de handrem waarna een benutte strafbal voor Kieviten de nekslag voor Asvion betekende. Pollux. (m)-Spijkenisse 5-0 (2-0). Na de openingstreffer van Jom Kalder was Pollux niet meer te stuiten. Barry van den Berg, Bart-Jeroen Petri (tweemaal vanaf 6,40 me ter) en vervolgens weer Barry van den Berg maakten het vijftal treffers vol. Te Werve-Spirit (m) 0-2 (0-0). De A-jumoren Erwin Kre- ber en Wouter Jansen zorgden voor de Schiedamse zege. Erwin Kreber tipte op aangeven van Jeroen van Dui- keren de eerste treffer binnen. Wouter Jansen luisterde zijn invalbeurt al na een minuut op met een achterwaart se tip-m. Dordrecht-Spirit (v) 1-1 (0-1). Spirit kreeg volop kansen om Dordrecht met een zege te verlaten. Toch liep de ont moeting op een remise tut Mant Goosen benutte een kwartier voor de pauze een rebound van Carolyne Breu- gem. In de tweede helft worstelde Dordrecht zich naar een gelijkspel na een fout in de Schiedamse defensie. Evergreen (v)-Cartoiiche 1-1 (0-1). Esther Maas kreeg halverweg het eerste bedrijf de kans om uit een strafbal de score gelijk te trekken. Zij faalde echter. Toch kreeg Evergreen, mede dankzij meer agressie, in het tweede bedrijf meer greep op Cartouche en lukte het hen vlak voor tijd de gelijkmaker te scoren. Doelpuntezunaakster was Desiree Korpei. Asvion (v)-Ommoord 24 (0-1). Ondanks het redelijk goe de combinatiespel van de Schiedamsen ontbrak het hen echter aan felheid en zuiverheid. Ommoord daarentegen counterde er lustig op los. Het openingsdoelpunt van Ommoord werd nog soepeitjes weggepoetst door Suzan ne Wester. De daaropvolgende treffers echter niet meer. Alleen Couty Wattez scoorde nog tegen. Krimpen-PoUux (v) 1-1 (1-0). Pollux slaagde er na de 1-0 achterstand nauwelijks m de muur van Krimpense speel sters te slechten. Het grote aantal straf corners bood ech ter uitkomst Ilse Nefkens zorgde voorde gelijkmakende treff-T. Vlak voor tijd kroop Pollux nog door het oog van de laald na een gemiste strafbal van Krimpen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5