11 GS gaat plan halfverdiepte A4 verder uitwerken Hoge Raad beslecht jarenlange burenruzie over een schuurtje Asbest weg voor spelende kinderen b Rotterdams Dagblad Muziekles voor gehandicapten uitgesteld Toch kritiek PvdA op Schiedams standpunt Contouren sportcomplex Broekpolder moeten deze zomer zichtbaar worden Voorlichting over sloop Schubertlaan Fusie UVG en HVC komt er Hafkamp voelt zich gesterkt door PvdA- alternatief The Buil: 'Het is relaxed hier' Illegalen opgepakt Siang laat vrouw schrikken Beker voor beste fietsenstalling Waterweg Donderdag 13 maart 199? Oen Haag/Schiedam Het gisteren door de Statenfractie van de PvdA in Zuid Holland naar voren geschoven plan voor een halfverdiepte A4 is enthousiast ontvangen. Alle fracties in Provinciale Staten vinden het plan van het door NBM-Amstel- !and geleide consortium veel beter dan het vorige week inder haast aan de Kamercommissie aangeboden compromisvoor stel van provincie, stadsregio en b en w van Schiedam. Wethouder L. A. Hafkamp, die door diverse raadsfracties wordt aangevallen op zijn steun aan dat compromis, zegt nu zich gesterkt te voelen door het PvdA-plan. „Het sluit aan op mijn idee, dat Schiedam De Schiedamse PvdA-fractie heeft toch kritiek op het A4-compromis dat WD-wet- bouder L.A. Hafkamp vorige week met Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en de stadsre gio Rotterdam heeft gepresen teerd aan de Tweede Kamer. Dat blijkt uit schriftelijke vragen die de fractie aan burgemeester en wethouders heeft gesteld. Eerder liet PvdA-fractievoorzitter P. Groeneweg zich tegenover deze krant j uist lovend uit over het ook door de PvdA-wethouder gesteun de voorstel, Dat ging uit van een grotendeels ondergrondse aanleg van de A4 tussen Kethelplein en de noordgrens van Schiedam en Vlaardingen. Hel gedeelte door het groengebied van Midden- Delfland zou -omringddoorme- - tershoge geluidswallen- op maalveldnïveau komen, Groene- weg vond dat Hafkaap hiermee zijn nek had uitgestoken. Inmiddels is de door Hafkamp na mens Schiedam ondersteunde va riant al weer achterhaald, maar toch wil de PvdA-fractie ophelde ring over het standpunt van de meerderheid van het college (al leen Groenlinks-wethouder A. F. de Leede was tegen). Zo wil de fractie weten waarom is afgewe ken van het in de raadsvergade ring van 23 september 1996 inge nomen standpunt: de gemeente Schiedam is en blijft tegen de aanleg van de A4-Noord, Ook vra gen de PvdA'ers waarom debe trokken raadscommissies niet zijn geïnformeerd, zoals in buurgemeente "Vlaardingen bij voorbeeld wel is gedaan. „Bent u met ons van mening dat de politieke consultatie, gezien de onvolledige en ongebruikelijke weg die nu is gevolgd, onvoldoen de is geweest voor het door uw col lege naar buiten gebrachte stand punt," vraagt de PvdA zich af. De fractie wil in elk geval dat de stel- lingname van b en w in de eerst komende raadsvergadering op maandag 24 maart aan de orde wordt gesteld. Schiedam De leden van de handbalverenigingen UVG en HSC hebben gisteravond positief gereageerd op het plan te gaan fu seren. Tijdens de ledenvergade ring van beide Schiedamse clubs, die tegelijkertijd werden gehou den, werd het licht voor de voor genomen samensmelting op groen gezet. HVC-voorzitter Bernard Dries sprak gisteravond laat van een feeststemming. „De leden zijn po sitief over het plan, dat is een goe de basis waarop we verder kun nen bouwen," aldus de voorzitter die bij zijn club ook het doel van het vlaggenschip verdedigt en na mens beide clubs als woordvoer der optreedt. „We gaan van twee gezonde clubs een mooie club ma ken met een nog gezondere toe komstvisie. Nu de plannen zijn aangenomen, gaan we met elkaar het traject in om de details te re gelen." Voor UVG zit nog een spe ciaal tintje aan de naderende fu sie. De Harga-club viert dit jaar haar 50-jarig bestaan. ondertunneling van het verstede lijkte gebied goed gerealiseerd kan worden. In dit nieuwe plan wordt creatief met die gedacht^ omgegaan. Mannen uit de prak tijk bevestigen de haalbaarheid van wat wij in ambtelijke wereld hebben uitgedokterd." Een soortgelijke reactie gaf gede buteerde G. Brouwer gisteren in de vergadering van de statencom missie voor verkeer, vervoer en ruimtelijke ordening, Hij noemde het nieuwe plan 'een nadere crea tieve uitwerking' van zijn com promisvoorstel, dat uitstekend past in de lyn van wat het provin ciebestuur denkt dat financieel haalbaar is by het kabinet. Het plan van het consortium NBM-Amstelland/Hopman/Groep 5 rekent bij een besteding van ruim 800 miljoen gulden ook gro te delen van de rijksweg in Mid den-Delfland te kunnen overkap pen. Het compromisvoorstel gaat uit van een rijksweg op maaiveld niveau met geluidswallen van 4,30 meter door het landschap. Druk Gedeputeerde Staten (GS) zegden gisteren toe het nieuwe plan ver der uit te laten werken en aan ka binet en Kamer voor te leggen. Brouwer verwacht aan het Bin nenhof begrip te vinden voor deze aanvulling, zo kort na de overhan diging van zijn eigen voorstel. De haast die hij daarbij heeft be tracht, waardoor het PvdA-initia- tief er nu achteraan komt, was in gegeven door druk van minister Jorritsma. De WD-statenfractie (met 28 van de 83 zetels veruit de grootste) zei gisteren zelfs dat GS moeten, vast houden aan het in januari aange nomen standpunt van onder grondse inpassing in hel verste delijkte gebied van Schiedam en Vlaardingen en verdiepte aanleg in Midden-Delfland, de U-bakeon- structie. De kosten hiervan zijn berekend op 1,2 miljard gulden. De Vlaardingse wethouder K. van der Windt, die gisteren met 2ijn collega T. van der Steen by de pre sentatie van het plan in Den Haag aanwezig was, heeft zich daar en thousiast over het nieuwe plan uitgelaten. „Ik beschouw het als een handreiking in de goede rich ting en kan nauwelijks wachten op een concrete uitwerking. Als de A4 er moet komen dan zijn wij voor een volledige betunneling." In reactie op de door zijn collega B. de Leede uitgesproken verbijs tering over zyn eerdere compro misvoorstel zegt Hafkamp: „Ik vind het best als hij wat moet roe pen voor zijn club, maar hij wist van de hoed en de rand. Juist hem heb ik voortdurend bijgepraat over de ontwikkelingen en zijn standpunt is ook verwoord in de brief, die we bij het compromis hebben gevoegd. Mijn eerste zorg is en blijft een goede inpassing als van hogerhand tot aanleg van de A4 wordt beslist" De kritiek van de zyde van D66 begrijpt hij in het geheel niet. „Nota bene hun eigen fractievoor zitter M. Houtkamp heeft in de stadsregio voor de aanleg van de weg gestemd," reageert Haf kamp. Specialisten heb ben deze week het asbest verwijderd in de schuurtjes achter Nun Quam Perfectum aan de Maaseluissedijk In Vlaardingen. Het ging om de golfpla ten op de schuur tjes. De zelfge bouwde opberg plaatsen worden binnenkort ge sloopt. De gemeen te heeft echter vaart gezet achter het verwijderen van het asbest omdat er nogal eens kin deren spelen, on danks de hekken die er omheen staan. Volgens een woordvoerder gaat het niet om een heel gevaarlijke soort asbest Vol gende maand be spreekt de raads commissie voor stadsontwikkeling de restauratieplan nen vah Nun Quam Perfectum, die nu nog door de Histori sche Vereniging Vlaardingen worden beoordeeld. Het verlaten apparte mentengebouw Is inmiddels groten deels dichtgemet seld om kwajon gens, die vermoe delijk vier weken geleden brand stichtte in het com plex, buiten de deur te houden. FotoGerrtt de Heua/Roel Dijkstra Vlaardingen De start van de mu zieklessen voor verstandelijk ge handicapten is voorlopig een maand uitgesteld. Vanwege het geringe aantal aanmeldingen kon Muziekcentrum OpMaat gisteren niet met de lessen starten, Auke Pol, sectorhoofd van OpMaat zoekt nog naar verklaringen. Misschien komt het omdat op vangcentra en scholen voor ver standelijk gehandicapten ook muziekles geven." Maar deze in formatie had hij al voor het opzet ten van de cursus. Toch wilde hij polsen of er vraag was naar een wekelijkse les van een half uur. Slechts twee mensen hebben zich voor de cursus ingeschreven, maar het ziet er naar uit dat de Vlaardingse Ericasehool voor zeer moeilijk lerende kinderen inte resse heeft. „Ik wacht nog op hun telefoontje en anders moeten we de hele cursus afblazen," zegt Pol. Muziekcentrum OpMaat wilde elke woensdag een half uur met verstandelijk gehandicapten met muziek bezig zijn. Als de cursus over een maand toch doorgaat, zal gewerkt worden met de eigen stem, handen en voeten. Zowel kinderen als volwassenen kun nen aan de cursus meedoen. Voor het tweetal dat zich al aangemeld heeft, wordt privé-les geregeld. Door Jan Rozendaai Vlaardingen De Hoge Raad heeft een ruzie tussen twee Vlaardingers over een schuurtje beslecht Het gaat om twee buren, aan de zo statige Hofsingel. De verliezer op nummer 6, die naar eigen zeggen bijna een ton kwijt is aan proces- en advocaatkosten, moet nu dulden dat de buurman ran nummer 7 haar schuurtje mag blijven gebruiken. Een schuurtje dat bij perceel 6 hoort, zeggen ze daar. „Ik heb in de cember de erfpacht nog overge maakt aan de gemeente," aldus mevrouw Swaneveld, de verlie zer van nummer 6, „Twee gulden veertig." De buurman van nummer 7, Th. Geurtz, doet er liever het zwijgen toe. „Het is een kwestie tussen mijn. buren en mij." Sinas de jaren twintig staat op het betreffende stukje tuin van de Swanevelden een schuur van twaalf vierkante meter die alleen toegankelijk is voor de Geurtzen. Meer dan tien jaar geleden stapte mevrouw Swaneveld op haar buurman af. „Ik heb hem toen vriendelijk verteld dat zijn schuur op onze grond stond. We hadden dat op advies van onze zoon laten uitzoeken bij het ka daster, Het enige wat ik kreeg was een nijdige reactie. Ook al is die 'grond van jullie, je krijgt 'm nooit terug* zei hij" aldus mevrouw Swaneveld. En daarmee was de toon gezet Eigenlyk was dat een paar maan den eerdei' al gebeurd toen de bu ren ruzie hadden gekregen over overhangende boomtakken. „Mijn cliënt is toen bij het kadas ter wat dieper in de erfafschei- ding gedoken. Het schuurtje staat haaks in de tuin van mijn cliënt, terwyl de erfafscheiding recht loopt. Tien jaar geleden heeft mijn diënt afbraak van de schuur gevorderd," aldus de ad vocaat van mevrouw Swaneveld, mr. J, H. E. Wanrooy. In 1989 troffen de buren elkaar voor het eerst onder de strenge ogen van de rechter. Aan de Heemraadssingel in Rotterdam. De eerste zaak werd door de Swa nevelden gewonnen. Geurtz be riep zich op verjaring, maar wist dat toen volgens de rechter niet goed te onderbouwen omdat hij geen koopoverdracht kon tonen. Swaneveld bestreed -met van de "Watertoren af genomen lucht foto's' - dat de situatie in de tuin al meer dan dertig jaar hetzelfde was en won het eerste treffen op punten. De buurman moest zyn schuurtje afbreken. „Toen is de pret pas echt begonnen," zegt mevrouw Swaneveld. Want Geurtz liet het er niet bij zitten en snorde degene op die van 1923 tot 1932 aan de Hofsin gel op nummer 7 heeft gewoond. Deze bevestigde voor de (hogere) rechter in Den Haag het verhaal van Geurtz dat er in de jaren twintig al een schuur stond die alleen door de bewoners van nummer 7 kon worden gebruikt, Geurtz nam het zekere voor het onzekere en spoorde nog meer voormalige bewoners van zijn huis op, die getuigenverklarin gen uit de jaren vijftig en zeven tig aflegden. Het bleek al met al voldoende om nu ook van de Ho ge Raad gelijk te krijgen. Gemeen Mevrouw Swaneveld vindt het maar gemeen. Ze zegt dat die he le zaak haar al bijna honderddui zend gulden heeft gekost. „Wat wil je, alleen de verhoren van die zes getuigen al. Zes keer vijf uur lang. En dan al die brieven. Hij bleef maar briever, schrijven, die mijn advocaat dan weer moest beantwoorden. Zes jaar lang zijn al onze vakantiecentjes erin gaan zitten. Halve nachten heb ik op gezeten. En u moet weten, ik ben de zeventig ai vooi'uy." Toch wil ze doorgaan. Het Euro pees Hof, de ombudsman of des noods weer helemaal opnieuw beginnen bij de rechtbank in Rotterdam. Maar volgens haar juridisch adviseur Wanrooy is met de uitspraak van de Hoge Raad op tafel 'het einde van de rit bereikt'. „Geen rechter die tegen een uitspraak van de Hoge Raad, de hoogste rechter in Nederland, in gaat," aldus mr. Wanrooy. „Er is sprake van grond die der tig jaar ongestoord kon worden benut, stelt de Hoge Raad. Ge teld varaf de datum van de eer ste dagvaarding is dat 1959. En dat blijkt dus zo te zijn. Uit getui genverhoren en luchtfoto's. Het maakt dan niet uit of die schuur nu wel of niet op grond staat waarvoor mijn cliënt al die jaren erfpacht heeft betaald. Het gaat puur om het ongestuurd genot van de grond waarop die schuur staat Je kunt alleen zeggen dat er destijds, bij de koop van de wo ning door mijn diënt wat beter door de notaris en het kadaster naar had moeten worden geke ken," aldus mr. Wanrooy, De Swanevelden hebben één klein meevallertje aan de hele zaak overgehouden. De gemeen te heeft toegezegd erfpacht van uyiu» een knasrc per jaar voor taan bij de heer Geurtz in reke ning te brengen. Door Sander Sonnemans Vlaardingen De verenigingen die willen deelnemen in het mul tifunctionele sportcomplex in de Vlaardingse Broekpolder, hebben gisteravond hun eerste huiswerk opgekregen. Projectleider Ron Steens heeft zeven werkgroepen geformeerd die allen op hun ma nier moeten gaan onderzoeken in welke vorm het nieuwe sportcen trum gerealiseerd kan worden, Deze zomer nog, in de maand ju ni, moet de eindrapportage van die werkgroepen rond zijn zodat de contouren van het omvangrij ke complex zichtbaar worden. In de Broekpolder gaan de voet balverenigingen The Shell Boys (TSB), Fortuna en het reeds daar gevestigde Deltasport op in één grote club met een zaterdag- en zondagtak die uit moet groeien tot een amateurtopper. Ook de ROVS, atletiekvereniging For tuna. de jeu de boulesclub, een handboog-schietvereniging m op richting en tennisvereniging VLTC hebben gekozen voor huis vesting in de Broekpolder. Voorts neemt ook hockeyvereniging Pol lux deel aan het ambitieuze pro ject dat na de nodige bijeenkom sten van de werkgroepen (voetbal, atletiek, zaal- en denksporten, overige buitensporten, financiën, accommodatie en sociale vernieu wing) gestalte moet krijgen. Oud-hockey-intemational Ron Steens, werkzaam voor GITP In terim Management dat verant woordelijk is voor de realisatie van het sportcomplex, heeft een strak tijdschema opgesteld. De tussenrapportages van de werk groepen moeten 15 april op tafel liggen, de eindrapportages moe ten 27 mei klaar zijn. De Vlaardingse sportraad sprak gisteravond tijdens de eerste bij eenkomst van de werkgroepen haar verbazing uit over het feit dat die door Steens overal buiten was gehouden. Steens: „Het verhaal ligt nu bij de sportclubs. Pas in juni heeft het zin om met andere partijen te gaan praten. We moeten de zaak wei zuiver houden. Laat eerst de betrokken sportverenigingen hun huiswerk maar doen. De werk groepen mogen natuurlijk wel contact zoeken met de sportraad als ze daar behoefte aan hebben." Vlaardingen Bedrijfsleider Ger bestrijdt dat coffeeshop The Buil aan de Vetteoordskade voor veel overlast zorgt. Hij zegt dat in een reactie op het deze week versche nen wijkveiligheidsplan voor de Vettenoordsepolder. Eén van de maatregelen die wordt voorge steld om de overlast terug te drin gen is het verplaatsen van de cof feeshop. „Dat was misschien tien jaar gele den zo, maar wij zorgen nu niet voor overlast. Anderen zeggen van wel? Ik zeg van niet Spuiten op straat? Wij vegen elke dag de straat voor onze deur en daarbij zijn nog nooit spuiten aangetrof fen. Ik weet niet waar die mensen het vandaan halen," aldus de uit bater van The Buil, die benadrukt dat er alleen maar wordt geblowd in de coffeeshop en er 'absoluut geen harddrugs worden ge bruikt'. „En we verkopen ook geen alcohol, Alleen maar koffie, thee en limonade." Toch zien omwonenden en de pro jectgroep die de veiligheid in de wijk onder de loep heeft genomen The Buil als een obstakel voor 'een leefbare wijk'. Met het ver plaatsen van de coffeeshop moet de looproute tussen het centrum, Pandemonium, The Buil en (ie Koningin Wllhelminahaven en weer terug dwars door de woon wijk, worden doorbroken. Ger: „Waar moeten we dan heen? Naar het centrum? Daar zien ze ons aankomen. We zitten hier juist heel relaxed. In een zijstraat je, eer? beetje afgelegen. In het centrum zijn 2e helemaal niet blij met ons." De komende tijd buigt het ge meentebestuur zich over het eer ste wijkveiligheidsplan dat deze week aan burgemeester L.W. Stam is overhandigd. Vorige maand kondigde diezelfde burge meester aan dat hij wil dat er in Vlaardingen strenger wordt opge treden tegen drugsoverlast. Ook daarvoor gaat de gemeentebeleid ontwikkelen. Vlaardingen/Maassiuls De vreemdelingendienst heeft giste ren controles gehouden by zes Chinese restaurants in Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Hol land. In vier restaurants hield de politie acht mannen aan die voor onderzoek werden overgebracht naar het bureau. Zeven bleken il legaal in Nederland te verblijven. Maassluis In de tuin van een woning aan de Frederik Hendrik straat is gistermiddag een dertig centimeter lange slang gevangen. De 68-jarige bewoonster van het pand schrok behoorlijk toen zë'de slang door de tuin zag kruipen. Het beest is vermoedelijk uit één van de omliggende woningen ont snapt. De slang is met de dieren ambulance overgebracht naar het opvangtehuis voor slangen in Ca- pelle aan den IJssel. Maassluis Politiechef P. Noort heeft gistermorgen de beker voor de beste fietsenstalling van Maas sluis/Hoek van Holland uitgereikt aan de Prinses Christinaschool in Maassluis. De uitreiking vormt de afsluiting van het verlichtings project 1996/1997. Tijdens het pro ject zijn in Maassluis en Hoek van Holland bijna 250 bekeuringen uitgedeeld omdat de fiets of bromfiets niet goed was verlicht. In Vlaardingen zijn bijna 400 be keuringen uitgeschreven. Maassluis Voor de bewoners van de twee flatgebouwen aan de Schubertlaan in Maassluis is van avond vanaf 20.00 uur een voor lichtingsbijeenkomst in de Ko-v ningshof. De Woning Stichting Maassluis (WSM) geeft nadere in formatie over de gevolgen van het besluit de flats te slopen, over de herhuisvesting van de bewoners en andere zaken waarmee zij als bewoners van een sloopflat te ma ken krijgen. De twee flatgebou wen, in beheer van WSM, worden gesloopt in het kader van het E3e- mentumplan. Van alle zogenoem de Eiemerttumwoningen worden alleen deze flats gesloopt. De ove rige, zoals bijvoorbeeld de drie aangrenzende fiatgebouwen aan de Mozartlaan, komen in aanmer king woor groot onderhoud plus collectieve en individuele verbe teringen. Hiermee wordt na de zo merperiode begonnen, als de on derhoudswerkzaamheden van de Elementumwoningen in Sluispol- aer Oost zijn afgerond. De flats aan de Schubertlaan wor den gesloopt omdat renovatie van alle woningen te kostbaar is voor WSM. Volgens de woningstich ting leent deze piek zich vanwege de centrale ligging bij uitstek voor de bouw van nieuwe woningen. De bedoeling is er in elk geval een zorgcentrum voor ouderen te bouwen. De huidige bewoners van de Schubertlaan krijgen per soonlijke begeleiding voor hun verhuizing. Vanaf 18 maart zal een medewerkster van de afde ling bewuneiszakêïi huisbezoe ken afleggen om hun woonwen sen te inventariseren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1