9 Gemeente legt 2 miljoen toe op nieuwe centrum Westwijk Politiek café zet verkiezingscampagne in gang AOV wil vijf zetels Applaus voor fraaie Matthaus Andere naam afslag zou verwarring stichten Inbraak in auto Vissen zonder vergunning Onder invloed Vernieling winkelruit Winkeldiefstal Inbraak woning Woningen geschrapt op sportterreinen en bij Erasmusplein Sehiedamse wint voorronde van voorleeskampioenschap Dode is vermiste Maassluizer Rotterdams Dagblad Maandag 17 maart 1997 Vlaardingen Een 33-jarige man uit 7«eiden is in de nacht van zon dag op maandag op de Pompen- burgsmgd in Vlaardingen aange houden op verdenking van in braak in een auto. Een getuige had gezien dat hij door een uitge sneden zijruitje gereedschap uit een busje uit de Van Hogendor- plaan had gehaald. De politie ont dekte later in de Van Limburg Sti- rumstraat een tweede busje met een uitgesneden zijruit. Naast de auto lag een blauwe koffer. De po litie onderzoekt of de verdachte ook hiervoor verantwoordelijk is. Vlaardingen De politie heeft zondagochtend drie vissers langs de Trekkade bekeurd voor het vissen zonder vergunning. Tot 1 juni is vissen verboden. De politie zal tot die tijd vaker controleren. Schiedam Een 32-jarige Schiedammer is vanmorgen rond vijf uur op de Piersonstraat aan gehouden omdat hij onder in vloed van alcohol verkeerde. Op het politiebureau blies hij bijna 1,60 promille. Hij kreeg een pro cesverbaal en moest zijn rijbewijs inleveren. Vlaardingen Een 17-jarige jon gen is zaterdagavond door om standers in zijn kraag gevat omdat hij een winkelruit had ver nield. De politie hield de dader, die on der invloed van alcohol verkeer de. aan en sloot hem in. Vlaardingen Het winkelperso neel van een warenhuis m het centrum van Vlaardingen heeft zaterdag een 58-jarige man be trapt op winkeldiefstal. Nadat hij betaald had, mocht hij weer naar huis Maassluis In een woning aan de Bilderdyklaan is gisteravond tus sen negen uur en half elf ingebro ken. Uit de woning werden foto- en vi- deo-apparatuur, sieraden en geld weggenomen. Door Ben van Haren Vlaardingen Het stedenbouwkundig plan Westwijk 2005 is klaar voor vaststelling. Burgemeester en wethouders hebben naar aanleiding van inspraak en kostenberekeningen beslo ten ongeveer 200 woningen minder te bouwen dan eerder was gepland. Het college gaat nu uit van een netto-uitbreiding met 800 woningen en een tekort van 1,7 miljoen gulden voor het opknappen van de gehele wijk. Wethouder van onder meer finan- voor 66 woningen op de atletiek- ciën, het grondbedrijf en econo- baan van Fortuna geschrapt. De mische aangelegenheden, Henk Royers, zegt; „Het uitgangspunt was weliswaar een budgettair- neutrale aanpak, maar een tekort van 1,7 miljoen vind ik te verdedi gen voor een Westwijk waarmee je weer honderd jaar verder kan. Bovendien is dit de uitkomst van een som getallen, die nog gunsti ger kunnen uitvallen. We zijn na melijk nog nie! helemaal uiton derhandeld met alle partijen. De gesprekken met corporaties en ontwikkelaars lopen nog. Verder is er misschien voordeel te halen uil faseringen in de aanleg van de infrastuctuur en speelt ook het sport traject hierin een rol." Het tekort wordt volledig bepaald door de bouw van een nieuw cen trum in de wijk. De ombouw van de winkelstrook aan de Dr. Wiardi Beckmansingel en het Erasmus plein tot het centrum van de wijk met nieuwe woningen, winkels en één plek voor basisonderwijs en kleuteropvang, kost de gemeente 2 miljoen gulden. Gronduitgifte voor woningbouw op andere plek ken in de w|jk levert daartegen over een voordelige uitkomst op, waardoor over de gehele Westwijk een tekort van 1,7 miljoen gulden wordt bereikt. In het voorstel van b en w, dat op 24 april in de commissie voor stadsontwikkeling wordt bespro ken met de specialisten uit de ge meenteraad. is de verhuizing van de handbalvereniging WIK en van de atletiekvereniging For tuna niet opgenomen. Woningbouw op het handbalcom plex aan de Hugo de Vriesstraat is financieel niet haalbaar gebleken. Voor het realiseren van 36 nieuwe woningen op die plek zou een ge luidsscherm langs de rijksweg aangelegd moeten worden. De in vestering daarvan is te hoog ten opzichte van de verwachte op brengst van de woningbouw. Ook heeft het college het plan eventuele verplaatsing van de at letiekbaan hangt nu uitsluitend af van de onderhandelingen die lo pen over de aanleg van een nieuw sportcomplex in de Broekpolder. B en w willen wel een wijzigings bevoegdheid hebben om eventu eel in de toekomst alsnog op deze sportterreinen tot woningbouw te kunnen besluiten. De al eerder bekendgemaakte wijziging van bebouwing van het Spiritterrein is op grond van de inspraakreacties uit de buurt van de Vossmsstraat in het plan opge nomen. Korfbalvereniging Spirit houdt een veld over, naast haar clubgebouw. Ook in het centrum gebied zijn woningen geschrapt. Óp grond van bezwaren van om wonenden van het Erasmusplein ss de maximale bouwhoogte in die omgeving met vijf naar vijftien meter verlaagd. Hierdoor komen 100 woningen te vervallen in deze omgeving. Wel is de torenflat op de hoek van de Marnïxlaan en Dr. Wiardi Beckmansingel gehand haafd, maar de plaats hiervoor is in de richting van de Mamixlaan opgeschoven. De totale investering sn de ver nieuwing van de Westwijk zal vol gens het college neerkomen op bijna 400 miljoen gulden, waar van de gemeente 80 miljoen voor haar rekening neemt. „In de eind situatie zal in de Westwijk een verhouding van 70 procent hoog- en 30 procent laagbouw zijn be reikt." vertelt wethouder K. van der Windt. Hij bevestigde wat het Rotterdams Dagblad al eerder pu bliceerde, namelijk dat er van wordt uitgegaan dat nog dit jaar met de bouw van nieuwe wonin- gen in de Westwijk wordt begon- n»n. „i e bouw op vijf locaties willen we snel van de grond krijgen. Het gaat dan om het centrumgebied met de scholen aan het Erasmus plein, de omgeving Plancius- straat, Tuinzicht achter de Val kenhof en de eerste fasen van de nieuwbouw op het Spiritterrein en by de Bothwoningen in de Zuidbuurt," aldus de wethouder van stadsontwikkeling. Vlaardingen Het Algemeen Ouderen Verbond zet hoog in bij de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar. „We gaan voor vijf zetels," zei W. van Klink, de voorman van de ouderenpartij in Vlaardingen, gisteren ijdens een politiek caff Et woord voerder van de Sehiedamse af deling hield het voorde Jenever- stad iets voorzichtiger op 'drie tot vijf zetels'. Met vyf zetels zou het AOV in één klap één van de grotere par tijen worden in Vlaardingen. Evenveel als de PvdA; alleen SP (7) en VVD (6) zouden in de hui dige verhoudingen groter zijn. De hoge verwachtingen van Van Klink zijn gebaseerd op de 'suc cesvolle acties' rond de bezwaar schriften tegen de nieuwe taxa tie van de woningen. In het ka der van de Wet Waarde Onroe rende Zaken (WOZ) zijn wonin gen en bedrijfspanden opnieuw getaxeerd en dat is vooral voor de huizen stukken hoger (gemiddeld 41 procent) uitgeval len. Het AOV in Vlaardingen zou nu al twaalfhonderd bezwaar schriften hebben uitgedeeld. Volgens Van Klink, zelf ooit raadslid voor de WD in Vlaar dingen, is het bij de politieke partijen die nu in de gemeente raad zitten 'bar en boos gesteld' met aandacht voor de ouderen. „Steeds weer die kortin|en op het ouderenwerk, de dreigende sluitingen van dienstencentra, het is hoog tijd dat de ouderen een vuist gaan maken," aldus Van Klink, die ook vindt dat de politiek te weinig gebruik maakt van de kennis waarover de oude ren beschikken. Leus Het AOV gokt bij de verkiezin gen niet alleen op de ouderen. „Vandaag is de start van mor gen," is de leus van Van Klink. Wat zoveel wil zeggen als: de jongeren van nu worden ook oud. Verder staat het AOV in de woor den van Van Klink liet reëel denken' voor. Een voorbeeld van dat reëel denken ishei door trekken van de A 4 tussen Ke- thelplein en Delft. Spljkenfese/Schledam De U-ja rige Renske Andriessen van ba sisschool De Klinker uit Schiedam heeft zaterdag de voor ronde gewonnen van het Regiona le Voorleeskampioenschap in Spijkenisse, Zij mag 12 april naar de provinciale voorleeswedstrijd in Zoetermeer. Haperingen en versprekingen waren zaterdag uit den boze in wijkcentrum De Akkers. Maar de basisscholieren die meededen aan het voorleeskampioenschap moesten niet alleen foutloos voor dragen uit het boek van hun keu ze, ze moesten ook dui-de-lijk ar- ti-cu-le-ren en aan de juiy aanne melijk maken dat ze zich in "het boek konden inleven. Vooral dat laatste lukte de twaalf deelne mers niet allemaal even goed. Maar een 10-jarige die het heeft over 'een vleugje humor, verstikt door verzuring en verbittering' en 'in het kielzog van de verwarring', dat is natuurlijk vragen om moei lijkheden. Renske liet horen hoe het wel moet. Toch had ook zij het verhaal van haar keuze bepaald niet uit Sesamstraat geplukt: het boek 'Blauwe plekken' van Anke de Vries, waaruit ze voorlas, gaat over een meisje dat door haar moeder wordt mishandeld. Komende zaterdag wordt in Rock- anje nóg een regionale voorleer wedstrijd gehouden, waarvan de winnaar eveneens doorgaat naar de provinciale ronde. Hot Vlaar Uit Volk» Bor sten'zorgde politiek café te opwinding. Foto Roe! Dijkstra Door Jan Rozendaal Vlaardingen Het politiek café dat GroenLinks gisteren in café D'Oude Markt in Vlaardingen hield, kan genist worden gezien als de officieuze start van de cam pagne voor de gemeenteraadsver kiezingen over een jaar. De be doeling was dat inwoners die wat op hun hart hadden op een zeep kist zouden klimmen om het hart te luchten bij VlaardingSe politici. Maar helaas waren er gistermid dag te weinig mensen om het pro gramma van twee uur vol te ma ken. Dus ontwikkelde de discus sie zich tot een politiek onderons je. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan de wat onbezonnen opmerkingen van Wim van Klink, die het AOV kwam promoten. De ouderenpartij 'gaat voor vijf zetels' in Vlaardingen bij de ge meenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Omdat de huidige politieke partijen niet opkomen voor de belangen van de ouderen. De hertaxatie van de woningen, het sluiten van dienstencentra - de politiek bekommert zich vol gens Van Klink niet om 'de men sen aan wie wij alles hebben te danken'. Anny Attema, fractievoorzitter van de PvdA in Vlaardingen, liet het voormalige WD-raadslid ver volgens alle hoeken van het café zien. Dat de hertaxatie van de wo ningen een landelijke zaak is en dat de Vlaardingse politiek vol gende maana pas beslist in hoe verre de hogere waarde van de woningen (en bedrijven) wordt gecompenseerd door een lager OZB-tarief. Bovendien wees ze er op dat alle Vlaardingse partijen ernaar streven bij minima -on der wie mensen die alleen van AOW moeten rondkomen- de OZB honderd proeent kwijt te schelden. Deze mensen krijgen dan niet eens een aanslag in de bus. Over de sluiting van de diensten centra is volgens Attema ook nog niets besloten. En, met een ver wijzing naar het politieke verle den van Van Klink: „Ais jullie voor de A 4 zijn, kunnen die men sen toch gewoon op de WD stem men." En daarmee was de stemming wel gezet. Van het handjevol niet-poli- tici dat op de zeepkist klom, ging het toch vooral over verkeer. Het ongedaan maken van de busbaan Anthony Knottenbeltsingel met name. Voor PvdA en D66 het sein om haarfijn uit te leggen dat zfj dat ook niet willen. De WD is wat dat betreft de boosdoener. „Die wil alle afsluitingen opheffen," al dus Attema en Leo den Hoedt (D66) in koor. Te liberalen hadden - net als de christelijke partij en- de uitnodiging van Groen Links afgewezen. PvdA en D66 verklaarden dat het in stand hou den van de busbanen en andeie afsluitingen in Vlaardingen op nieuw in het verkiezingsprogram ma komt. Maar ja, dat er nu een maal compromissen moeten wor den gesloten in de politiek. Op de waag van 'een argeloos burger' dat 'het politieke spel blijkbaar voor de veiligheid van de inwoners gaat', werd niet ver der ingegaan. Het was tijd voor muziek van het koor 'Uit Volle Borsten'. Uit de tekst: 'Lie to me, I promise I believe. But please do not leave'. GroenLinks-fractievoorzitter Ben van der Velde was 'niet echt onte vreden' over het eerste politieke café. „De opkomst valt me tegen. Maar we gaan er zeker mee door," aldus de organisator. Het eerstvolgende politiek café, georganiseerd door PvdA en GroenLinks, wordt op 1 mei ge houden in De Harmonie. Schiedam—Het plan om de afslag Schiedam-Noord van de rijksweg A 20 tijdelijk de afrit Schiedam te noemen, hoeft niet te rekenen op steun van de gemeente Schiedam. Door de aanleg van de metro Beneluxlijn gaat een groot gedeelte van Schiedam op de schop en het centrum van Schiedam is dan tijdelijk het bes te te bereiken vanaf de afrit Noord. Afgesloten Om de doorstroming van het ver keer naar het centrum te bevorde ren, is bij Rijkswaterstaat gespro ken over een tijdelijke naamswij ziging van de afslag Noord. Voor de metrobouw zal in de bouwva- kantie van 1998 het Plein 1940- 1945 geheel worden afgesloten. De doorgang vanaf de afslag Cen trum naar de binnenstad over de 's-Gravelandseweg zal door die af sluiting worden bemoeilijkt. Als afrit Noord tijdelijk het Cen trum zou worden, kunnen auto mobilisten het centrum over de Nieuwe Damlaan bereiken. E. O. Westenberg (PvdA) is fel te genstander van de naamswijzi ging van de afritten. „Het is niet zo heel lang geleden dat de afslag Sch edam Noord moet blijven zoals die Is. Een tij delijkeveran dering zou al een maar Foto Rooi Dijkstra i'Den'Haag. ■M. iHH 1 Noord nog Kethel heette. Na die naamswijziging hebben mensen die niet zo bekend zijn in Schiedam zich het leplazerus ge zocht naar die nieuwe afslag." De borden werden toen veranderd door de uitbreidingen van Schiedam-Noord. De tijdelijke naamsverandering zou volgens Westenberg alleen maar voor verwarring zorgen. -Als Noord met meer zou bestaan, rijden mensen door naar Vlaar dingen. Daar moeten ze dan ke ren. En als ze eenmaal aan de nieuwe naam zyn gewend, wordt die over een paar jaar weer terug- veranderd. Dat is een heel slecht idee." Dat besef is er ook bij wethouder L. A. Hafkamp. Hij zal er bij Rijks waterstaat op aandringen de na men op de afritten van de A 20 met te wijzigen. Door Anke van Bree Waardingen Traditiegetrouw worden in het gehele land veel uitvoeringen de van Johannes - maar nog in meerdere mate van de Matthaus Passion gegeven. Bachs muzikale toonzetting van het lijdensverhaal is met alleen één van de meest emotionele ge beurtenissen, het is tevens een lange zit voor de vele liefhebbers. Ondanks dat was ook de Grote Kerk in Vlaardingen zaterdag avond weer uitstekend bezet. Met veel aandacht werd ook daar naar de Matthaus Passion geluisterd. De fraaie uitvoering van het Ge mengd Rijnmondkoor heeft er ze ker toe bijgedragen dat het zitten op de niet al te comfortabele stoe len minder lang leek. Maar ook de boeiende vertolkingen door solis ten maakten deze passion een be levenis van hoog niveau. Het koor, dat wegens ziekte van de di rigent onder leiding stond van Cor de Haan, begon de uitvoering met het dubbelkorige 'Kommt ihr Töchter helft mir klagen', waarbij de koraalmelodie werd gezongen door het Maasstedelijk Jongens koor. Hun stemmen klonken he mels boven het lastige dubbel- koor en waren ondanks hun in aantal veel geringere aanwezig heid goed te horen. Al bij het eerste koorwerk was de mooie klank van het Gemengd Rijnmondkoor opmerkelijk. Het waren niet alleen de haarzuivere, hoge en heldere sopranen die op vielen, ook de tenoren waren bij zonder fraai. De homogeniteit van het gehele koor was een genot om naar te luisteren. Tenor-evange- list Jan Caals verzorgde de ver bindende recitatieven tussen ko ren en aria's. Hij deed dit niet al leen met zeer fraaie stem, maar ook met zoveel expressie dat het publiek zeer betrokken raakte bij het lijdensverhaal. Ook bas Julian Hartman, die de Christuspartij vertolkte, gaf blijk van een inten se betrokkenheid en vereenzel vigde zich met zijn interpretatie intens in het lijden van. Christus. In de koralen van het Rijnmond koor werd dc muzikaal passende sfeer getroffen, maar de gedeeltes Js 'Smd Blitze, sind Donner' en 'Er ist des Todes schuldig' hadden zeker wat meer dramatiek en fel heid mogen hebben. Ook in de dialoog van sopraan Lisette Em- mink en alt Eleonora Volkert met de koorzang - 'Lasst ihn, haltet. bindet nicht' - zou een wat inten sere klank op zijn plaats zyn ge weest, hoewel beide stemmen mooi harmonieerden. Koude rillingen Met de uit het hoofd gezongen aria 'Aus Jiebe will mein Heiland sterben' ontroerde Err mink zon der meer. De sopraan zong dit zo teer en bewogen dat het publiek er koude rillingen van kreeg. Con certmeester Pleun van der Lin den begeleidde de alt-aria 'Erbar- me dich', gezongen door Volkert, met veel emotie op viool. Ook de solisten Math Dirks (bas) en Rein Kolpa (tenor) lieten met aria's als 'Gebt mir meinem Je- sum wieder' en 'Geduld, Geduld!' bij het Vlaardings publiek een pri ma indruk achter. Verder was het Gemengd Rijnmondkoor onder de leiding van het Randstedelijk Begeleidingsorkest qua sterkte goed in balans. Voor het publiek is het doorgaans een moeilijke keuze of na deze li turgische muziek al dan niet moet worden geapplaudiseerd. Zater dagavond werd na een kort mo ment van stilte evenwel gekozen de uitvoerenden met een welver diend applaus te bedanken. Maandag 17 maart VLAARDINGEN Muziekcentrum Op Maat. Voor speelavond blokfluit 19.00 uur. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Radio Filharmo nisch Orkest. 'Sporen van Brahms', 20.15u, Rotown. Peter Cadle,22u. Luxor Theater. Freek de Jonge, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Woyzeck, 20.15u. Popu lar Popifi!m'$HuiS, 21.15U. SKVR. Get.ia van Ham. Lezingencyclus Ve- netie, 20u. St.Laurenskerk. 'De markt van hetreligieuze boek', lezing, 20u. Dinsdag 18 maart SCHIEDAM Thuriedo. Orgelconcert van Piet Ki- schemoller, 19.00u. Podium. Jam sessie met Richard, 21.30u. SVO. start nieuwe activiteiten, hele dag. VLAARDINGEN Muziekcentrum OpMaat Voor speelavond cello, 19.30 uur. Koly Ziekenhuis, informatiemiddag over de huisaandoening Psoriasis, 14.00-16.00u. ROTTERDAM Theater ZuldpleJn Gr.z. Closerthan ever, 20.15u, Dizzy, Rotterdam Jazz Ensemble, 22u. SKVR Muziek school Oostzeedijk. Presentatie Kamermuziekensemble, nnb. Luxor Theater. Freek de Jonge, 20,15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Woyzeck, 20.15u. Lantaren 1. Non descript, 2O.30u. Erasmus Univer siteit. La Captivedu desert, 20.30u. Venster 2. Achter de Schermen, 20u. St.Laurenskerk. Poêzie- avond i.k.v. de Boekenweek. Eras mus Universiteit. SG Dossier, De woestijn in, 19.30u. Zaal De Unie. Stad-zonder eigenschappen: Mijn God,20.30u, ROTTERDAM Calypso 1: The people vs. Lany Fiynt' (12)dag.l8.45-21.30,ma.di- .ook 13.15-16. Calypso 2: 'Shine' (a!) dag.13.15-16-18.45-21.30. Calypso 3: 'Microcosmos' (al) dag.13.15-16-18.45. 'Secrets Lies' (al) dag,21.15. Cinerama 1: 'Fierce creatures' (ai) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 2: 'Metro' (16) dag.18.45-21.30. Ci nerama 3: 'StarTrek:-first contact' (12) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 4: 'Evtta' (al) dag. 18.15- 21.15, ma.di.ook 12.15-15.15. Ci nerama 5: 'Dragonhead' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Jmax Theater: 'Ring of Are' (al) dag.(beh- .ma.) 14-16. 'Special Effects' (al) dag.(beh.ma.) 15. 'Star Trek: First contact' (12)riag.22. 'Microcosmos' (al) dag.17.15-20.30. 'Space Jam' (al) dag.18.45. Venster 1: 'Kolya' (al) dag.(beh.rna.22) 19.30-22, wo. ook 14.30. 'Sneak Preview' ma,22. Venster 3: 'Maborosi no Hikan' (16) dag.19,30. 'Un air de familie' (16) dag.22, wo. ook 17,30. Venster 4: "Salut cousin' (16) dag.20. 'Bound' (16) dag.22. Venster 2: 'De geest van de bijenkorf (16) ma.di- wo. 19,30, wo.ook 14.30. 'Brasilia, een dagin februari' (16) dag. 21.30. Lumière 1: The relic' (16) dag.18.45-21.30, ma.di.ook 13.15-16. Lumière 2: 'Ransom' (16) dag. 13,15-16-18.45-21.30. Lumière 3: The first wives club' (a!) dag. 18.45-21.30ma.di.ookl3.15- 16. Lumière 4: Theevenmgstar' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: Young like it hot' doorl- .vcorst. Pathé 1: 'Metro' (16) dag.11.25-14-16.30-19-21.40. Pathé 2: '101 Dalmatians' (al) dag.ll. 10-13.30-16-19-21.50. Pathé 3: 'Romeo Juliet' (16) d3g.ll.45-14.55-18.05-21.10. Pathé 4: The English patient' (12) dag.11-14.20-17.35-20.50. Pa thé 5: 'Space Jam' (al) dag.11.35- 13.45-15.50-17.55-20-22.05. Pathé 6: 'Mars attacks!' (12) dag.16.45-19.15-21.35, ma.di .ook 11.55-14.20. Pathé 7: 'Jerry Maguire' (a!) dag.11.10-14.30-18- 21. Kindermatinees: Calypso 1: '101 echte Dalmaners' wo. 13.15-16. Ci nerama 2: 'Space Jam* dag.13.15- 16. Cinerama 4: 'Matilda' wo.13.15-16. Lumière 1: 'lOlech- teDalmatièrs'wo.13.15-16. Lumiè re 3: 'De klokkenluider van de Notre Dame'wc.13.15-16. Pathé 6: 'De klokkenluider van de Notre Dame' wo.ll.55-14.20. Venster 4: 'Rudy Racebig'wo.14. Vlaardingen De dode man die zaterdagochtend in het water van de Nieuwe Waterweg bij Vlaardin gen werd gevonden, is geïdentifi ceerd. Het blijkt een 49-jarige in woner van Maassluis te zyn die sinds 26 januari werd vermist. De Rotterdamse rivierpolitie haai de het stoffelijk overschot uit De Nieuwe Maas. Een wandelaar had het lichaam zien drijven in het water bij het recreatieterrein Het Lickebaertbos tussen Vlaardin gen en Maassluis. Volgens de po litie is hij verdronken en is er geen sprake van een misdrijf.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1