9 Opening zwembad weer uitgesteld i'i! I- Rotterdams Dagblad Politie op Internet Terpstra wil uitbreiding FitZorg Willemsbrug wordt Ie ere hersteld Bouwrijp maken Plein 1940-1945 van start Man beroofd na het pinnen Hennepkwekerij ontmanteld Schiedammer mishandeld Brand in woning Gewond na aanrijding Jongetje gewond na aanrijding Controle van caravans Bedrijfsleider vernacht geen concurrentie van sportcentrum Broekpolder Hoek van Holland wil stedenband met Harwich Meer aandacht voor erfgoed Maassluis N/BUWI PÖÖLCAFE DE BLAAK 8 pooltafels, 4 snookertafels Marinierswêg 45TTscte"onderkubuswoningen) tel. 010 4146913 Waterweg Donderdag 20 maart 1997 Schiedam Een 20-jange Schiedammer js gisteravond be roofd na het pinnen De man had net geld uit de automaat gehaald toen twee mannen hem het geld afhandig maakten. Het slachtof fer kreeg daarbij verschillende klappen en is later ter observatie naar het Schieland Ziekenhuis overgebracht. Schiedam Na eer. melding van lekkage heeft de politie gister avond m een pand aan de Wester kade een professioneel ingerichte hennepkwekerij aangetroffen. In de ruimte stonden ongeveer 32ÖÖ planten. De politie heeft de plan ten, de assimüatielampen, de kweekbakken, een afzuiginstalla tie en het bevloeiingssysteem in beslaggenomen. Schiedam Een 31-jange Schiedammer is gisteravond in de Van Maanenstraat aangehouden voor de mishandeling van een 59- jange plaatsgenoot. Hy had het 'slachtoffer zonder aanleiding op straat aangevallen en moest met 'gepast' geweld worden over meesterd. Schiedam In een pand aan de Sladhouderslaan ontstond gister middag brand. De brandweer heeft het vuur geblust. Op het mo ment van de brand was niemand in de woning aanwezig. Uit het onderzoek bleek dat de brand ver- moedelyk is aangestoken Schiedam Een 12-jarige Schiedammer is gisteravond licht gewond geraakt op de Nieuwe Damlaan. De jongen liep door het rode verkeerslicht en werd aange reden dooreen personenauto. Hij is met verwondingen aan gezicht en knie overgebracht naar het Schieland Ziekenhuis. Vlaardingen Een 4-jarig Vlaar- dings jongetje is gistermiddag op de Van Beethovenstraat m V)aar- dingen gewond geraakt doordat hij tegen een auto knalde. Het ventje stak plotseling de singel over. De 76-jarige automobilist zag hem te laat en kon een aanrij ding niet voorkomen. Het slacht offertje is met vermoedelijk een hersenschudding naar het zie kenhuis vervoerd. Maassluis Inwoners van de ge meente Maassluis kunnen zich vanaf vandaag opgeven voor een gratis caravancontrole. Zaterdag 3 mei bekijkt de politie op het ter rein van garagebedrijf Van der Kooij de rijdende woningen van deMaassluizers. Vlaardingen De opening van zwembad De Kulk in Vlaardin- gen is opnieuw uitgesteld. Bedrijfsleider J. M. Bulthuis ver wacht dat de zwemmers eind mei in het bad terecht kunnen. De officiële opening volgt later. Oorspronkelijk was het de bedoe ling dat het nieuwe zwem- en re- creatiebad op het terrein tussen Wéstlandseweg, Burgemeester Heusdenslaan en de Vlaardmgse Vaart begin april zou worden ge opend. Later werd het eind april, daarna begin mei en nu is het dus weer later geworden. Volgens Bulthuis heeft de bouw vertra ging opgelopen door de slechte winter. „Er zijn, zoals dat in de bouw heet, 33 onwerkbare dagen geweest. Dat hoeft met per se in verband "met de vorst te zijn, maar kan ook komen door de regen. Dagenlang kwam het met bakken uit de he mel en dat was op het moment dat het dak nog niet dicht was. Dus dan valt er met te werken," legt Bulthuis uit, die nu nog bedrijfs leider is van het Kolpabad. Het meeste vertier in De Kulk is binnen, een wedstrijd-, ïnstructie- en recreatiebad met onder meer wridwaterkreek, glijbaan en bruisbanken. Buiten is er nog een peuterbad, een speel- en hgweide en worden er terrassen aange legd. Het buitenbad en de ligwei- de van het Kolpabad zijn vorig jaar na het seizoen gesloten. Toch wordt met overwogen om die voorzieningen tijdelijk in ere te herstellen. „Als het al mogelijk zou zyn, dan toch zeker met voor enkele we ken Dat doe je toch met," zegt Bulthuis, die dan ook geen spijt heeft van het besluit om de bui tenverblijven van het Kolpabad na de zomer van vorig jaar defini tief te sluiten. „Misschien als De Kulk pas m september open zou gaan, zou je daar spy t van kunnen krijgen." Woningen Op de plek van het huidige Kolpa bad komen woningen, maar wat er met het Holybad gaat gebeuren is nog onduidelijk. Lange tijd was er sprake van dat de Vlaardmgse fysiotherapeut Leen Westdykzyn praktijk er zou gaan vestigen. Maar de besprekingen tussen de gemeente en Westdijk zyn op niets uitgelopen Ais het bad niet wordt gesloopt, dan wordt het in elk geval geen openbaar zwem bad, aldus Bulthuis. De vraag is of De Kulk wel concur rentie krijgt van de plannen voor het multifunctionele sportcen trum in de Broekpolder, waarin ook is voorzien in een zwembad Bulthuis: „Toen ik voor het eerst van die plannen las schrok ik me een ongeluk. Inmiddels heb ik ge sproken met de wethouder (Van der Steen, red.) en hij heeft me ge rustgesteld. Het wordt hooguit een speelbad en geen volledig ge outilleerd zwembad Voor een heel andere doelgroep." Inrichting Bulthuis verwacht ook niet dat de verenigingen - die voor een vaste bron van inkomsten zorgen- De Kulk de rug toe zullen draaien. „Juist in overleg met al die ver enigingen hebben wy onze inrich ting vastgesteld De diepte en af metingen van de baden enzo. Dat de Vlaardmgse Reddingsbrigade naar buiten toe zo hoog van de to ren blaast dat we mets voor hun doen, vind ik op z'n zachtst ge zegd jammer. We proberen juist van alles om die vereniging tege moet te komen We zyn nog volop in overleg." 'Harde actie' Bulthuis reageert daarmee op eer dere uitlatingen van de voorzitter van de reddingsbrigade in onder meer het Rotterdams Dagblad. In de deze week verschenen editie van het clubblad vervolgt hy die tirade. De voorzitter roept zijn le den op tot 'actie, actie, harde actie' om desnoods tot de politie ze uit de keider van het Kolpabad komt halen te blijven zitten. Daar heb ben ze nu hun opslag van spullen. In het nieuwe zwembad is er naar de mening van de duikvcremging onvoldoende rekening gehouden met de opslag van de duikspullen. Vlaardingen De politie van het district Waterweg is met ingang van vandaag internationaal ope rerend, interactief en digitaal. Het korps voor Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland is by ieder gezin met een com puter en Intemet-abonnemem m de huiskamer te ontvangen. Het district Waterweg heeft na melijk een eigen 'site': http'J/ www.palet.nl/politie en het blauw rolt over het computer scherm. De 'site' of pagina op Internet heeft de politie aangeboden ge kregen van een bedrijf uit Maas sluis. Op de pagina van de poli tie is op dit moment allerlei in formatie over het korps te lezen. Zo wordt er uitleg gegeven over de wijkagenten m de gemeen ten, is er een rubriek opsporing verzocht en wordt getoond hoe er aangifte moet worden ge daan. Ook wordt er op de site melding gemaakt van de projecten die de politie m het district draait en kan er via de pagina het ANP- nieuws worden binnen gehaald. Tevens is het mogelijk om een e* mail. een boodschap via de com puter, aan de politie te sturen. Volgens een woordvoerder wordt de site nog uitgebreid. Zo willen de computerdeskundigen van de politie informatie gaan verstrekken over allerlei mis drijven, zoals bijvoorbeeld het rijden onder invloed. Welke straffen staan er op het met te veel glaasjes op achter het stuur kruipen en wanneer komt een verdachte voor een alternatieve straf in aanmerking, Daarnaast is het mogelijk om een pagina te maken met daarop informatie over de geschiedenis van de po litie. Zover als de Amerikaanse poli tie met Internet gaat -daar is het mobilofoonverkeer te beluis teren via het computernet werk - gaan de agenten van het district Waterweg niet. Toch be horen ze met hun site op Inter net tot één van de eerste korp sen in Nederland die zich aan dit medium wagen. Door Leen van Ooyen Hoek van Holland Hoek van Hol land en Harwich, de twee tegen polen aan de Noordzee, willen een stedenband aangaan Omdat Hoek van Holland een deelge meente is van Botterdam en dus niet zelfstandig, wordt momen teel onderzocht of dat juridisch mogelyk is. De commissie bestuurszaken en gemeentevorming van de deel raad brengt op 24 maart advies uit over het plan van het dagelijks be- stuur Harwich en Hoek van Holland zyn al meer dan honderd jaar ver bonden door de veerdienst die te genwoordig wordt verzorgd door Stena Line. Vanaf juni zullen de Hoek en Harwich via de nieuwe snelle veerboot nog maar ruim drie uur van elkaar verwijderd zijn over zee. Het gemeentebestuur van Har wich is byzonder positief over een stedenband. Daarbij wordt ook gekeken naar de participatie van De stichting Promo tie Maassluis heeft een Combi- kaart ontwikkeld om het Maas- sluise erfgoed meer bekendheid te geven bij een groter publiek. De kaart is ontwikkeld in samen werking met het Gemeentemu seum, het Nationaal Sleepvaart- museum, de Groote Kerk, Koren molen De Hoop en Museumschip 'De Furie'. De Combikaart, die te Koop isvoor tien gulden per persoon (houders van een Museuny aarkaart, CJP of 65+Pas betalen 7,50), geeft toe gang tot ai deze bezienswaardig heden. Bij de prijs zit bovendien een kop koffie by't Portiek inbeg repen. De kaart is geldig van i april tot l oktober, maar is alleen te gebruiken op woensdag- en za terdagmiddagen. De beziens waardigheden zijn dan gelykty- dig geopend. De officiële introductie van de kaart is op woensdag 2 april. Engeland in de Europese Unie. Maar de hoofddoelstelling zal toch zijn om mensen uit de beide plaatsen met elkaar m contact te brengen. Dat kan onder meer ge beuren door uitwisselingsprojec ten, maar ook dag- en weekemde- toensme kunnen een bijdrage le veren.' Contact De bestuurders van Hoek van Holland en Harwich onderhou den al jaren contact Het ene jaar gaat de Hoekse deelraad naar de overkant, het andere jaar komt het gemeentebestuur van Har wich voor een tegenbezoek. Tot nu toe hadden die bezoeken een informatief en cultureel tint je, maar de wens leeft om er meer inhoud aan te geven door het uit wisselen van ervaring en kennis op bestuurlijk en ambtelijk ge bied. Ook kunnen groepen inwo ners uit de beide gemeenten elkaar gaan ontmoeten. Zo heb ben zowel Hoek van Holland en Harwich een fort als bezienswaar digheid en daar kan dus al een be gin liggen. Maar ook de organisatie van een Hoekse week in Harwich en een Engelse week in de Hoek is zeker het overwegen waard volgens het deelraadsbestuur. De beide bestu ren willen de intentie tot samen werking vastleggen in een 'Letter of Cooperation' met als titel 'The Way Forward'. In Hoek van Hol land wordt gedacht om de uitvoe rende taken in handen te geven van een Stichting Promotie Hoek van Holland, Als startdatum voor de samen werking wordt gedacht aan 1 ja nuari 1998. Voor die tijd moet er een inventarisatie worden ge maakt van de interesse van de Hoekse bevolking en van de fi nanciële gevolgen, Er zijn bepaal de subsidiemogelijkheden voor het aangaan van gemeenteban den. Daarnaast is er een landelij ke norm om een gulden per inwo ner op jaarbasis beschikbaar te stellen voor het aangaan van een stedenband. Er is inmiddels een concept gemaakt voor de overeen komst waarin zaken als bestuur lijke bezoeken, verenigings- en informatie-uitwisseling en derge lijke zijn vastgelegd. y> i 5+ /V- Op een hometrainer fietste loco-burgemeester Roijers het laken van een kunstwerk. Zo opende hij gistermiddag het nieuwe project GGD FttZorg In Vlaardingen. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen Het personeel van de GGD Nieuwe Waterweg Noord (NWN) had er vol verwachting naar uitgekeken: staatssecretaris Terpstra op een hometrainer. Ter gelegenheid van de opening van GGD FitZorg, een centrum voor gezondheid en beweging. Einde lijk zou Erica Terpstra weer eens een sportieve prestatie leveren in Vlaardingen, nadat ze in 1958 in het toen net geopende Kolpabad haar tramingsbaantjes afwerkte voor de Olympische Spelen. Maar de bewindsvrouw (volksge zondheid en sport) haakte af we gens 'parlementaire verplichtin gen'. In haar toespraak, die werd voorgelezen door één van haar be leidsmedewerkers, Liet ze wel we- Fietsers en voetgangers kunnen al enkele jaren geen gebruik meer maken van de Willemsbrug in Schiedam. De brug moet geheel worden hersteld voordat er weer over gereden kan worden. Foto Genlt de Heus/Roel Dijkstra Schiedam—De uit 1860 daterende Willemsbrug, de dubbele ophaal brug voor fietsers en voetgangers, wordt hersteld De Schiedamse brug die de Willemskade met de Westerkade verbindt, kan door de slechte staat waann de brug ver keert al enkele jaren met meer worden gebruikt. Het renoveren van de historische brug gaat 625.000 gulden kosten. Uitveiligheidsoverwegingen is de brug sinds 1995 afgesloten. Van de brug zijn de balansen en de vallen inmiddels verwijderd. Ook de onderbouw verkeert m slechte staat. De toestand van de land- hoofden is matig tot redelijk. Hierin zyn m totaal vier histori sche lantaarnpalen opgenomen, die een geheel vormen met de leu ning. De brug, die beeldbepalend is in het gebied, ging voordat hy buiten gebruik werd gesteld gere geld open. Door de slechte staat van de brug moesten hiervoor op een gegeven moment zelfs vier mensen worden ingeschakeld, terwijl voor de bediening van de brug normaal gesproken twee man nodig zyn. Om de brug weer goed bedienbaar te krijgen heeft het college van burgemeester en wethouders er nu voor gekozen om de brug in zyn geheel te her stellen. Het is ovengens met de eerste keer dat de brug onder handen wordt genomen. In de loop der ja ren zyn diverse brugüelen al een keer vernieuwd. De gemeente raad beslist maandag over het krediet dat nodig is voor de her stelwerkzaamheden ten belang te hechten aan dit nieuwe initiatief: ,.Ik zie graag dat de GGD op het gebied van bewe gen een nadrukkelijker rol gaat spelen, wegens medische kennis en kunde." GGD-directeur E. van der Meer m Vlaardingen zag het als een be vestiging van zyn mening dat Fit Zorg een landelijke uitstraling gaat krygen. De bewegingspro gramma's voor achterstandsgroe pen moeten m de toekomst door heel Nederland worden aangebo den, zei hij gistermiddag by de of ficiële opening van het project. GGD FitZorg Nieuwe Waterweg Noord biedt sinds februari bewe gingsprogramma's aan voor inac- tieven, ouderen, chronisch zieken en mensen die herstellen van een ziekte of medische ingreep. Meer dan tachtig procent van deze mensen beweegt te weinig Politici Loco-burgemeester H. C.J. Roij ers, die by afwezigheid van zyn partijgenoot Terpstra de opening verrichtte, pleitte ook voor specia le programma's voor politici. Hy had namelijk grote moeite om op een hometrainer het laken van een kunstwerk te fietsen. In de toespraak van de staatsse cretaris stond dat in de meeste re gio's tie GGD gecll gï utc i'ol SpCClt by bewegmgsbevordenng. Dit vindt zy opvallend, omdat bewe gen de kern is van een goede ge zondheid. Om die reden stimu leert zy het initiatief van de GGD in het Waterweggebied: „Bewe gen is zowel goed voor lichamelijk als geestelijk functioneren." Zy prees de GGD voor de doel groepen voor wie het project is be stemd. „Niet alleen voor de fitte 55+ers, maar ook voor mensen met gezondheidsproblemen. Niet alleen voor yuppies, maar ook voor minder-daadkrachtigen." GGD-directeur Van der Meer zei in een eerder interview dat de GGD met dit nieuwe project een drempel wegneemt voor veel mensen om te gaan sporten. „Voor veel chronisch zieken en ouderen is lichamelijke beweging een probleem. Die gaan niet naar zo'n fiitstend fitnesscentrum, waar de spierballen je bij wijze van spreken tegemoet rollen. Daardoor blyven zy achter in ge zondheid Voor de uitvoering van GGD Fit Zorg heeft de GGD voor het Wa terweggebied financiële onder steuning gekregen van het Prae- ventiefonds. Momenteel vinden er gesprekken plaats met diverse zorgverzekeraars en met de ge meenten over een bijdrage voor specifieke doelgroepen. Volgens Van der Meer verlopen beide ge sprekken positief. Schiedam Deze week is begon nen met het bouwrijp maken van het Plein 1940-1945 in Schiedam. Het plein wordt vrijgemaakt van kabels en leidingen zodat tn het najaar het eerste tunneldeel kan worden gebouwd van de metro Beneluxlyn. Het eerste werk was het rooien en verplanten van bomen Voor tramlijn 1 wordt een ondersteu ningsconstructie gemaakt zodat daar kabels en leidingen onder kunnen worden gelegd. De kabels en de leidingen worden van de noordkant naar de westkant van het plem verplaatst. De werkzaamheden op het plein duren zeker tot de zomer van 1998. Het verkeer zal tot die tijd worden geconfronteerd met ver smallingen en een nieuwe ver- keerslichtenregeüng. Na het bouwrijp maken kan de bouw van het tunneldeel echt be ginnen. Het werk aan het eerste deel van de metro Beneluxlyn moet in 1998 klaar zyn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1