10 Volkenkunde in de rode cijfers Conflict bij politie verscherpt Kermis en manifestaties straks bij de Müïlerpier Zelfs WD blijft optimistisch over stadsprovincie Saneringsplan om tekort van 1,3 miljoen weg te werken Verzetsheld Nales krijgt de 'Wolfert van Borselen' Forse boetes voor foute opslag gevaarlijke stoffen Oostvoornse school wint Techniek Trofee Zorgen om Antillianen mMÊMM Tropicana: ouders, let op kinderen Werk aan A20 Eén gewonde bij DSM-brand Rotterdams Dagblad Donderdag 20 maart 19Ö7 Rotterdam De Stadsregio Rot terdam laat zich niet van de wijs brengen door het gekibbel tus sen het kabinet .en de 'Tweede- Kamerfracties van PvdA, D66 en WD over stadsprovincies elders in het land. Wat het kabinet ook van plan is met Eindhoven en Twente, de Rotterdamse regio raad wil er onverkort van uitgaan dat in elk geval de stadsprovincie in de Rijnmond er zal komen. „Mijn laatste gesprekken met ons kamerlid Remkes hebben mij goede hoop gegeven," zei gis teren voorzitter M. Gaderde lin den van de WD-fractie inde re gioraad. Onder de linden vindt het van groot gewicht dat Rem- kes in elk geval met Rotterdam wil'doorzetten'/ Woordvoeder Remkes is de VVD-woordvoerder in de Tweede Kamer als het om de stadsprovincies gaat; op zijn instigatie zette de WD vorige week een streep door de reke ning van het kabinet Hoewel premier Kok dacht een akkoord te hebben bereikt met VVD-lei- der Bolkestein, weigerde Rem kes dat te aanvaarden. De VVD ziet niets in een stadsprovincie rond Eindhoven. De PvdA daar entegen wil dat ook Twente wordt aangewezen als stadspro vincie. Moreel Vrijdag wordt een nieuw stand punt van het kabinet verwacht Als daarover opnieuw geen over eenstemming kan worden be reikt met de regeringsfracties, is dat volgens zegslieden 'einde verhaalDan zou het kabinet vil len stoppen met pogingen om stadsprovincies te vormen. De Rotterdamse regioraad meent echter dat het kabinet en de paar se fracties, PvdA, D66 en WD, moreel gebonden zijn aan de stadsprovincie Rotterdam. Daar om kondigde vice-voorzitter J. Wienen gisteren aan dat er op 9 april een gecombineerde verga dering van enkele commissies uit de regioraad wordt gehouden, die gewijd zal zijn aan de lex spe- eialis. In deze wet moet het ta kenpakket voor de stadsprovin cie en de inliggende gemeenten geregeld zijn. Na bespreking in de commissies zal de regioraad er op 14 of 16 april over vergade ren. Lexspecialis WD-fractievoorzitter Onder de Linden had gisteren wel zorgen of half april niet te laat is om de wetteksten te bespreken. Hij vreest dat de Stadsregio dan wei nig meer kan sleutelen aan het boekwerk. Onder de Linden ziet hierdoor de invloed op de Twee de Kamer verminderen. Vice- voorzitter Wienen zei echter dat eerdere behandeling van de lex specialis in de praktijk moeilijk is. Het kabinet komt er pas mee naar buiten, als voldoende ken nis is genomen van het nog ge heime advies van de Raad van State. Het kabinet heeft inmid dels het advies van de Raad van State over de stadsprovincie Rot terdam ontvangen. „Een behoor lijk kritisch stuk," weet men bij Binnenlandse Zaken, Hoewel het kabinet de interim- wet voor de stadsprovincie Rot terdam per 1 januari 1998 in wer king wil doen treden, meent de regioraad dat het zeker niet voor I juni volgend jaar het geval kan zijn, waarschijnlijker zelfs pas in 1999. Gisteren besloot de regio raad om voor de tussenliggende tijd de Stadsregio te doen voort bestaan. Verlenging Deze gemeenschappelijke rege ling tussen de Rijnmondgemeen ten loopt eind dit jaar af, maar gisteren werd tot een formele verlenging besloten. Alleen de gemeente Rozenburg weigert hieraan mee te doen. Rozenburg heeft grote bezwaren tegen het democratisch tekort van de Stadsregio, waarvan de raad niet door de bevolking gekozen is. Dat zou wel het geval zijn bij een stadsprovinciaal bestuur. Door Frans Alten Rotterdam—Het Museum voor Volkenkunde heeft in de afge lopenjaren een tekort opgelopen van in totaal 1,3 miijoen gul den. Daarvan is circa 900.000 gulden veroorzaakt door tegen vallende resultaten op tentoonstellingen en het culturele uit wisselingsproject voor kinderen, Het Reispaleis. Het resteren de deel van het tekort, circa 400.000 gulden, bestaat uit nega tief eigen vermogen. Op dit moment wordt gewerkt aan een saneringsplan om de financiële positie van het museum weer gezond te krijgen. De zorgelijke situatie van het mu- don de musea beheerd door de seum is aan het licht getreden na Dienst Gemeentelijke Musea, de verzelfstandiging van de Rot- Sindstweejaarzijndemuseaech- terdamse musea. Voorheen wer- ter zelf verantwoordelijk voor de Rotterdam Voormalig ver zetsheld G. Nales heeft gistermid dag uit handen van weihouder H. van den Muijsenberg de Wolfert van Borselenpennïng uitgereikt gekregen. Dat gebeurde in ge bouw de Rustburcht aan de Stre- velsweg. Nales (81) heeft zich in de Tweede wereldoorlog bijzonder ingezet voor zijn landgenoten. Als lid van de verzetsgroep 'De Geuzen' is hij eind 1940 gearresteerd. In april van het daaropvolgende jaar werd hij op transport gesteld naar Buchenwald en geselecteerd om mee te werken aan de bouw van het Duitse kamp Natzweiler. Als hoofdverpleger heeft Nales in dat kamp een aantal landgenoten het leven gered. Hij bedacht een inge nieus systeem om gevangenen steeds enkele dagen tot een week in de ziekenbarakken te laten op nemen om aan te sterken. Na de ontruiming van Natzweiler kwam Nales in het kamp Dachau terecht, waar hij de Nederlandse vrouwengroep 'Agfa commando' ontdekte. Deze groep vrouwen werkte in een fabriek voor foto grafisch materiaal. De vrouwen hadden al anderhalf jaar in ver schillende kampen gezeten en waren meer dood dan levend. Na les sleepte hen er doorheen. Tot de laatste Nederlandse patiënt naar huis kon, is hij in Dachau ge bleven. Eind juni 1945 keerde hij terug naar Rotterdam. In de jaren na de oorlog zette Na les zijn maatschappelijke activi teiten voort. Hij was medeoprich ter van Humanitas, oprichter van de afdeling Lombardijen van Hu manitas en één van de iniatiefne- mers van het opbouwhuis Hille- sluis aan de Riederlaan. Verder heeft hij dertig jaar lang les gege ven in het Meertenshuis, en als jeugdvooriichter op scholen in Rotterdam-Zuid zijn ervaringen doorverteld. Rotterdam Het idee om in de Waalhaven een centrale opslag plaats voor gevaarlijke stoffen aan te leggen kwam gisteren naar voren bij de economische politie rechter. Zes bedrijven waren ge dagvaard omdat ze niet volgens de regels allerlei gevaarlijk spul hadden opgeslagen. Ze zijn 'ge pakt' bij de intensieve controles na de grote CMI-brand vorig jaar. De rechter deelde forse boetes uit, met als uitschieter 30.000 gulden. Ondememerscoördinator W. Spek stelt dat het plan voor cen trale opslag al vdór de CMI-brand is gelanceerd. „Het gemeentelijk havenbedrijf is in 1995 met bedrij ven van de Eem- en Waalhaven om de tafel gaan riten. Dat ging over de reactivering van het ge bied. Toen heb ik al gevraagd of we ook wat gaan doen met de ge vaarlijke stoffen." Hij kreeg met een bijval van een stuk of zes be drijven, een aantal dat na de CMI- brand groter is geworden. Kleine en middelgrote bedrijven in de Waalhaven willen samen werken bij de opslag van gevaar lijke stoffen. Spek over het belang daarvan: „Je hebt vaak opslagbe- drijven ie meestal in gewone koopmansgoederen doen en ook nog een hoekje hebben voor de gevaarlijke stoffen. Dat kan dan een faciliteit voor 10.QOQ kilo zijn. Met een vloeistofdichte vloer, brandveiligheid en andere maat regelen. Dan komt er een vracht wagen met twintig ton met ge vaarlijke chemicaliën. Die alleen heeft al meer dan is toegestaan. Maar die vertrekt de volgende dag en wordt zo lang toch in de loods voor gevaarlijke stoffen gestald." Het plan kwam gisteren ter spra ke tijdens de behandeling van zes strafzaken tegen ondernemingen die zich niet hebben gehouden aan de milieuregels bij het op-* slaan van gevaarlijke goederen. De grootste boete kreeg een be drijf uit Hoogvliet: 30.000 gulden. De overtredingen varieerden van (te veel) gevaarlijke lading niet veilig genoeg opbergen tot het niet goed bijhouden van wat er zich op het bedrijfsterrein op houdt. De DCMR Milieudienst Rijn mond heeft na de CMI-brand vo rig jaar intensiever gecontroleerd op de opslag van gevaarlijke che micaliën. Er werden nogal wat overtredingen geconstateerd. Dit heeft volgens een woordvoerder van de milieudienst tot 15 januari geleid tot negentien dwangsom men en 23 processen-verbaal. Geen enkel bedrijf moest de poor ten sluiten, wel is een bedrijf op last van de DCMR tijdelijk geslo ten. Voor ernstigste feiten is het tot een rechtszitting gekomen. In december was de eerste serie strafzaken voor de rechtbank, waarbij de hoogste boete 12.000 gulden was. Gisteren volgde de tweede serie. Het bedrijf waarmee de aandacht uitgebreid is geves tigd op het gevaar van de chemi caliën in het Rotterdamse haven gebied, CMI zelf, moet nog voor de rechter verschijnen. Leerlingen van de chris telijke basis school De Wegwijzer uit Rhoon bij hun ontwerp 'Euromaster De bedoeling is dat mensen in bootjes langs een spi raal om de Eu romast naar beneden glij den en dan in een haventje terechtko men. Foto Niels van der Hoeverv Rotterdams Rotterdam Maak een beweeglij ke kermisattractie, die er aantrek kelijk uitziet, veilig is en ook nog eens keer de relatie met de regio Rotterdam uitdrukt. Voor die niet geringe opgave stonden negen tien teams van basisscholen uit deze regio die deelnamen aan de strijd om de Techniek Trofee, Ditjaarwerd de trofee inde wacht gesleept door leerlingen uit de groepen en 8 van de basisschool De Driehoek uit Qostvoome. 'Ro- aldahlium' heette het winnende ontwerp. Andere inzendingen wa ren getooid met namen als Aqua- Mill, de Kwibuskubus en de Euro master. Per school mocht maxi maal 25 gulden aan materiaal wor den uitgegeven. De Techniek Trofee is een initia tief van de stuurgroep 'Hand in hand voor de techniek', waarmee de overheid en het bedrijfsleven de interesse van kinderen voor technische beroepen willen be vorderen. Op de regionale ar beidsmarkt wordt een tekort aan technisch opgeleid personeel ver wacht. Jongeren zijn vaak weinig geïnte resseerd in techniek, omdat ze weinig technische toepassingen in hun directe omgeving zien. Daarom heeft de stuurgroep be drijven gevraagd om scholen te helpen bij het construeren van de attracties. Ook studenten van de Pabo Thomas hielpen een handje. De prijzen werden gisteren uitge reikt door J, A. van Caldenborgh, voorzitter van de Kamer van Koophandel. Scholen kunnen hun attracties inzenden naar de landelijke finale op 26 april in het Land van Ooit fin ancieie huishoudi ng. „Gedurende de overgangsperiode bestond onvoldoende inzicht in de werkelijke kosten en inkom sten. Nu dat allemaal op een rij staat, blijkt het museum er min der goed voor te staan dan we hoopten," zegt hoofd culturele za ken van dc gemeente, C. Weeda. Hij nuanceert overigens het be grip tekort in dit verband. „Een deel bestaat uit geraamde inkom sten waarvan niet duidelijk is of die ramingen gehaald worden. Verder heeft het museum nog een claim van zo'n 70.000 gulden aan vergoeding van personeelskosten bij de gemeente, die we wel reeel vinden. Er is nog discussie of je van een echt tekort of van een boekhoudkundig tekort kunt spreken. We noemen dat een grijs gebied." Maar dat het museum een probleem heeft, zoveel is wel zeker, geeft ook Weeda toe. Zeker tegen de achtergrond van de uit breidingsplannen van Volken kunde. Daarvoor is een bedrag van 12,8 miljoen gulden nodig, waarvan acht miljoen gulden voor rekening van de gemeente ko men. De resterende 4,8 miljoen denkt het museum zelf op te kun nen brengen. Recent is het besluit genomen om, met instemming van de ge meente, het pand Willemskade 22 aan te kopen voor de uitbreiding. Dit gebeurt echter tegen de zin van de directeur financiën van de gemeente, die vindt dat Volken kunde eerst maar eens orde op za ken moet stellen alvorens geld wordt uitgegeven voor de uitbrei ding. Het college van b en w vindt de aankoop voor 1,9 miljoen gul den echter wel verantwoord, me de gezien het feit dat een beleg gingsmaatschappij garant wil staan. Hoe de tekorten bij Volkenkunde weggewerkt moeten worden is nog niet helemaal duidelijk. Aan het museum is gevraagd nog voor de zomer met voorstellen te ko men hoe de exploitatie weer ge zond te maken en hoe de uitbrei dingsplannen financieel sluitend gemaakt kunnen worden. Voor alsnog denkt de gemeente er niet aan het tekort uit de algemene middelen by te passen. Directeur H. Reedijk van het mu seum maakt zich voorlopig in elk geval geen zorgen over de finan ciële situatie waarin het Museum van Volkenkunde verkeert. „Daar komen we samen wel uit. In dit stadium heeft het geen enkele zin daarop commentaar te geven." Rotterdam Minister Mclkert (Sociale Zaken en Werkgelegen heid) wil dat probleemjongeren van Antilliaanse en Arubaanse af komst sneller aan een betaalde baan kunnen komen. Hij zal daar om acht experimentele projecten voor de begeleiding van deze jon geren blijven subsidiëren. Deze projecten moeten de doorstro ming naar werk echter wel verbe teren, zei hij vanochtend op een conferentie in Hoogvliet. De mi nister maakt zich zorgen over de soms grote achterstandspositie die jongeren uit de Antillen en Aruba hebben op de Nederlandse arbeidsmarkt.Taalacbterstand, schulden, slechte behuizing, drugs, criminaliteit en weinig kennis van Nederlandse instellin gen vragen volgens volgens Mel ker! dan ook om een blijvende, ge richte aanpak. Rotterdam Subtropisch zwem paradijs Tropicana vindt dat ou ders tijdens het zwemmen beter op hun kinderen moeten letten. „Neem je verantwoordelijkheid," zegt voorlichtster M, Migo, „want ik vi nd het ook de taak van ouders om je kind in de gaten te houden. We verstrekken nota bene gratis zwembandjes. Als je kinderen dan toch zonder zo'n bandje laat rondlopen, is dat onverantwoor delijk." Ze wijst erop dat het aan tal toezichthouders in Tropicana al tot een maximum is opgevoerd, „Maar al heb je 1000 a 1500 men sen in het water, dan is het onmo gelijk elk individu te volgen. Hoe veel personeel je ook inzet." Ze wijst erop dat een incident ook voor de medewerkers een trauma tische ervaring is. Vol lof is Tropicana over het kordate optreden van een vader, die afgelopen zondag zijn zoontje van de verdrinkingsdood in het zwemparadijs redde. Hij wist de jongen door mond-op-mond-bea deming bij kennis te br.ngen. „Hij deed dat zo goed, zo rustig, dat het personeel zich kon beper ken ot het verder coördineren van de redding stelt Migo. Rotterdam De rijksweg A20 wordt ter hoogte van het Klei npol- derplein twee nachten (van 26 op 27 maart en de daaropvolgende nacht) voor al het verkeer afgeslo ten. De werkzaamheden vinden plaats tussen elf uur 's avonds en half zes 's morgens. Tijdens die uren zal het verkeer dat vanuit Hoek van Holland richting Gouda rijdt worden omgeleid. Verkeer vanaf de A13 west richting Utrechten Gouda en vanaf de A20 zuid richting Den Haag en Delft ondervindt geen hinder. Rotterdam—Bij DSM Special Pro ducts aan de Montreaiweg m het Botlek-gebied heeft gisteravond kort brand gewoed. De brand werd bestreden door de bedrijfs brandweer en de regionale brand weer. Eén werknemer liep lichte brandwonden op. Er zijn geen gif tige gassen vrijgekomen. De brand brak even voor half tien uit in een reactor waarin benzoë- zuur wordt geproduceerd. Ver moedelijk waren in de reactor die niet in bedrijf was resten van het benzoézuur achtergebleven ach ter een isolatieplaat. Bij het op starten van de reactor ontvlamde dat, aldus een woordvoerder van het bedrijf. DSM geeft toe dat er een fout is gemaakt. De brandweer had het vuur in een kwartier onder controle. Door een ontploffing in een tank met ben- zoezuur bij DSM vielen in 1991 zes doden. Rotterdam Het conflict tussen de ondernemingsraad van de re giopolitie Rotterdam-Rijnmond en korpschef J. W. Brinkman over medezeggenschap bij reorganisa ties is verscherpt. Gisteren brak de ondernemingsraad het overleg over dit onderwerp met de korps leiding af, omdat bleek dat een ran de voornaamste eisen niet werd ingewilligd. Dit betrof het eerder door de on dernemingsraad bedongen 'veto recht', de afspraak dat dit orgaan bij belangrijke besluiten van de korpsleiding om rijn instemming moet worden gevraagd. Brink man gaf te kennen dat hij niet verder wil gaan dan een advise rende rol voor de ondernemings raad. Die zal de bedrijfscommis- sie nu om een oordeel vragen en, indien nodig, naar de rechter stappen om verregaande plannen van de korpsleiding aan te vech ten. Risico Voorzitter K. Notenboom erkent dat het risico bestaat dat er een 'regelmatige gang naar de rech ter' zal plaatsvinden. Kij wijst cr echter nadrukkelijk op dat aan de eerdere afspraken, toen nog met korpschef Hessing, niet mag wor den getornd. „Het is in het belang van het personeel dat wij ons recht behouden," zegt hij. De Algemeen Christelijke Politie bond (ACP) en de Nederlandse Politiebond (NPB) stellen 'ernstig teleurgesteld' te rijn in het voort duren van de impasse. „We moe ten helaas constateren dat wij te maken hebben met een overleg partner die op zijn minst de in druk wekt met geloofwaardig te zijn en zich kennelijk het recht voorbehoudt om op ieder moment van gedachten te wisselen en af te zien van wat eerder is overeenge- nomen," luidt hun reactie. 2c zijn zeer bezorgd' over de toe komst van het politiekorps. „De huidige verstandhoudingen kun nen een voedingsbodem zijn voor verdere escalaties en daarmee is niemand gediend," aldus de bon den. Het overleg tussen Brinkman en de ondernemingsraad zal voorlo pig slechts een formeel karakter hebben. Door Canis Zijlmans Rotterdam In 2007 moeten in het buitendijkse gebied Schieha- ven-Müllerpier 1800 woningen en meer dan 65.000 vierkante meter ruimte voor bedrijven en voorzie ningen zijn opgeleverd. Een nieuw park aan de noordzijde van het gebied ter hoogte van de Schiehaven gaat ruimte bieden aan manifestaties en kermissen, die tot nu toe op de Müïlerpier hun plek vonden. In het voormalige havengebied komen naast appartementen ge zinswoningen. Van alle woningen valt 40 procent in de sector sociale woningbouw. De rest van het hui zenaanbod in de dertig hectare grote wijk zal bestaan uit duurde re koopwoningen. De meest luxe plek wordt straks de nu nog lege Müïlerpier. Van de woningen hier is 80 procent be stemd voor de koopmarkt. Klein schalige bedrijven vinden deels onderdak in oude monumentale havenpanden. Een en ander blijkt uit het van daag door wethouder J.C. Kom brink (ruimtelijke ordening en grondzaken) en dagelijks be stuurslid P. Heuberger van de deelgemeente Delfshaven gepre senteerde Masterplan Schieha- ven-Müllerpier. Het rapport van dc dienst Stedebouw en Volks huisvesting (dS+V) schelst de toekomstige ontwikkelingen op één van de belangrijke binnenste delijke rivieroevers. Opmerkelijk is, dat de plannen makers in het gebied geen nieuwe ruimte reserveren voor kantoren, omdat de markt hiervoor in de stad aan het verzadigen is. Verder valt op de grote hoeveelheid hoog bouw. Door de unieke ligging aan de Nieuwe Maas en de havens, de te handhaven oude havengebou wen en de woon-, werk-, en reere- SS Demaquette van Schlehaven-Müllerpier: hoogbouw te midden van oude tiavengebouwen, bolders en kades. Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad atiefunctie hoopt men een hoog waardig leefmilieu te creëren. Historische havengebouwen blij ven behouden en krijgen een eco nomische functie. Men probeert hierin 65.000 vierkante meter be drijfsruimte onder te brengen. Bedoeling is dat de monumentale gebouwen een 'vanzelfsprekend' onderdeel uit gaan maken van de toekomstige bebouwingsstruc- tuur. Een bedrijfsverzamelgebouw voor de audio-visuele sector vindt zijn plaats in de voormalige Schie- centraie. In het gebouw Sti Jobs- weg 30 komen bedrijfsruimten er. 32 woningen. Onderzocht wordt verder de mogelijkheid van een hotel in het St Jobsveem. Ook ka demuren, bolders en andere her inneringen aan de scheepvaart historie blijven zo veel mogelijk bewaard. De gemeente en deelgemeente streven ernaar om in verschillen de deelgebieden een vijftal stede lijke woonmilieus te realiseren met een eigen karakter. De wo ningbouw is gevarieerd, maar er wordt gebouwd in grote dichthe den. De stadsbouwers hebben dan ook flink wat hoogbouw op het programma staan. Op de Müïlerpier wil men 575 wo ningen bouwen, op' de Lloydpier 650 en 500 huizen komen in de strook langs de Westzeedijk. De maxim~ bouwhoogte is negen tig meter op de pieren en vijftig mete: langs de Westzeedijk. De stedenbouwkundigen mikken op enkele woontorens per pier of een concentratie op één van de landtongen. De gemiddelde bouwhoogte van meer gevarieer de woningtypen is altijd nog zo'n zes lagen met een hoogte van twintig meter. Blinde muren, parkeergarages en bergingsconcentraties op de be gane grond komen niet voor, zo wordt in het masterplan beloofd. Men streeft naar een open uitstra ling door aantrekkelijke 'plinten' en zorgvuldig uitgewerkte en trees. Gebouwen én buurten wor den zoveel mogelijk ontsloten op bestaande kades, 2odat er rustige binnenterreinen ontstaan. Het gekozen stratenplan moet zorgen dat er weinig autoverkeer in de nieuwe wijk komt. Twee TramPlushaites zijn er gepland voor verbinding met de rest van de stad. Voorts rijn er 'sociaal-vei lige' loop- en fietsroutes. Er is gedacht aan twee aanleg plaatsen voor personenvervoer over de rivier met watertaxi's. In onderzoek is een beweegbare brug van de zuidkant van de Müï lerpier naar het Park bü de Euro mast. Windhinder In het masterplan kiezen de plan nenmakers voor een zuinige ener giehuishouding en speciale ste denbouwkundige maatregelen staan op stapel om de verwachte windhinder tegen te gaan. De de tailhandel kan rekenen op 2000 vierkante meter in nieuwbouw bij de Westzeedijk. Verspreid over het plangebied komt verder horeca en dienstver lening. Waar en op hoeveel grond zal aftrangen van de concrete uit voering van het plan. In onderzoek is nog de uitgebrei de grondverontreiniging, die men in het plangebied verwacht aan te treffen. Uitgangspunt is dat de be stemming van de grond bepaalt hoe schoon die moet zijn. Het is daarom de bedoeling met een meer definitieve invulling van de plannen te wachten tot duidelijk is waar de ernstigste vervuilingen ritten. De huidige bestemming van het gebied is 'handel en industrie'. De Lloydpier en Schiehaven-Noord rijn deels bebouwd met distribu tie-, bevrachtings- en electro-tech- nische bedrijven. En de Rivierpo litie en het Onafhankelijk Toneel zijn .er gevestigd. Het gebied telt nu zo'n 1300 arbeidsplaatsen. Voor verwezenlijking van de plan nen is een nieuw bestemmings plan nodig. Nog dit jaar gaat het ontwerpbestemmingsplan in pro cedure. Op 25 maart bespreekt de gemeenteraadscommissie ruim telijke ordening en grondzaken het masterplan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2