'Een inbreker is banger dan u zelf I Haast maken met reconstructie kassengebied Ouderen krijgen voorlichting over veiligheid op straat en in huis Gemeenteraad sukkelt maar door Eerste 'Kring van 250' Italiaanse kunst Modelspoordagen Jan van Westenbrugge op het Garrels-orgel Burenruzie Rotterdams Dagblad Donderdag 20 maart 1997 De discussie over de verdiepte, bovengrondse, ingetunnelde en rups- baanacbtige A4-Noord gaat de gemeenteraadsleden van Schiedam boven de pet, schreef Jan Rozendaal gisteren in een helder achter grondje. Hij trekt een heel goede conclusie, die mij niets verbaast. Er gaat die raadsleden wel meer boven de pet. De ene wethouder is verbouwereerd dat de andere verbijsterd is, de PvdA-fractieieider complimenteert de verbouwereerde VVD-wethou- der dat deze zijn nek heeft uitgestoken, daarna blijkt dat de PvdA- fraetieleider voor zijn beurt sprak, de verbijsterde GroenLinks-wet- houder wordt vervolgens afgevallen door het slaperige deel van zijn eigen fractie - enfin, als ik 20u trachten het geklungel uit de doeken te doen denkt u straks nog dat Kegel weer te lang in 't Vierkantje heeft gezeten. Zó erg is het gesteld met de Schiedamse politiek, 't Is niet meer uit te leggen. Die A4 moet eens op een A3'tje worden gezet Een grotere letter helpt misschien. Het wordt tijd voor een grote schoonmaak van de gemeenteraad. Sinds ik ze een paar maanden lang verweet lui te zijn in hun contac ten met de burgers, hebben ze hun leven niet gebeterd. In plaats daarvan schrikken ze zich rot als een raadslid niet noodgedwongen lui wil zijn. Theo Schoenmakers wil in meer commissies zitting heb ben. Wat zegt het CDA? „Schoenmakers hoort hier niet thuis." Iedere keer als Schoenmakers zijn mondje roert, zegt het CDA: „Schoenmakers moet opkrassen." Ik geloof niet dat het CDA met die opstelling constructiever is dan Theo Schoenmakers. De PvdA is bang dat er een evenwicht verstoord raakt als Schoenma kers in meer commissies mag, maar welk evenwicht? Het evenwicht is al lang zoek. De Schiedamse raad heeft onvoldoende bestuurs kracht. Ze weten het allemaal, ze schamen zich dood, maar ze blijven lekker zitten, 't Zijn boekhouders, ze passen op de winkel, maar be sturen is er niet bij. Maak ik nu de Schiedamse politiek onnodig bela chelijk? Dat hebben ze verdiend. Ik had ze uitgedaagd om zich stevi ger te bemoeien met het beeldkwaliteitsplan Westerkade/Nieuwe Haven, met het project Herstructurering Rivierzone (waarVlaardin- gen nota bene al volop over debatteert!), met het uitbouwen van het wijk- en buurtbeheer, omdat het anders niet goed gaat! Maar doen die raadsleden er wat aan? Niets merkbaars. Ik ben hartstikke jaloers op de voornemens van burgemeester en wethouders van Rotterdam. Extra ondersteuning van wijk-,buurt- en straatorganisaties. Een samenhangende wijkgerichte aanpak, met een gedeccneentreerde inzet van ambtenaren in de wijken. Project groepen voor wijkkwaliteit Welkomstcomités voor nieuwe bewo ners. Concrete huipaan het verenigingsleven. De buurthuizen open in het weekeinde, Hartstikke goeie plannen. Als de Schiedamse raadsleden die ideeën hadden opgepakt toen ik erover schreef, had den ze Rotterdam vóór kunnen zijn. Maar dan hadden ze móeten na denken. En zo sukkelt het maar door. Het sukkelt maar door. En het sukkelt maar door. KOR KEGEL Vlaardingen In het verpleeghuis Zonnehuis is vanmiddag de eer ste bijdrage van de 'Kring van 250' overhandigd. Di recteur Fontijne van het gelijknamig bedrijf aan de Industrieweg schonk die 'vuurtoren'. De Kring van 250 is een actie van de Vrienden van het Zonnehuis. Zij proberen 250 gulden per onderneming binnen te halen, zodat er wat meer geld beschikbaar is voor de gehandicapten van het zorgcentrum. Ondernemin gen die een bijdrage leveren, worden vermeld op een overzicht van het Kringbestand, dat permanent een prominente plek in het Zonnehuis krijgt De Vrije Academie houdt op vrijdag de vierde uit de reeks van vijf lezingen over de Italiaanse kunst en cultuur. Deze lezing heeft als onderwerp Italiaans de sign. De lezing begint om 20.00 uur. Informatie en kaarten ƒ5,- zijn verkrijgbaar bij administratie aan de Oosthavenkade, De Landelijke Modelspoordagen komen er weer aan en Schiedam doet mee. Zaterdag en zondag staan de deuren van het clubhuis van Schiespoor aan Wester kade 21 open. De bezoekers kunnen zien hoe mo delspoorbanen op verschillende manieren kunnen worden opgezet en gebouwd. Kinderen komen ook aan hun trekken, want voor hen is een rangeerspoor baan opgesteld. Alsof het nog niet genoeg is, houdt Schiespoor ook een treinenbeurs. De entree bedraagt één guiden voor volwassenen. Kinderen kunnen voor de helft naar binnen. Het beroemde Garrelsorgel in de Grote Kerk in Maassluis wordt zaterdag 22 maart bespeeld door Jan van Westenbrugge. De Wateringse organist speelt za terdag werken van onder meer Bach, Schumann, Mailly en Hoilins. Het concert begint om 20.15 uur. De toegangsprijs is 10,-, voor CJP-leden en 65+-pas- houders ƒ7,50. De kerk is vanaf 19.30 uur geopend. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Desiree van der Jagt, Judith van Klaveren, Marlëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Inde krant van 13 maart werd een artikel gepubliceerd onder de titel 'Ho ge Raad beslecht jarenlange burenruzie over een schuurtje'. Hoewel ik eerst niet van plan was op deze affaire in de krant te reageren, meen ik er goed aan te doen enkele onjuistheden te corrigeren. In 1989 eiste de heer Swaneveld voor de rechtbank te Rotterdan ontrui ming van een stuk grond waarop ik een schuur in gebruik heb, omdathet stuk grond volgens de kadastrale gegevens bij Hofsingel 6 hoorde. Het werd mij, na informatie te hebben ingewonnen, al spoedig duidelijk dat die schuur al vele tientallen jaren uitsluitend in gebruik was bij deopeen- volgende bewoners van nummer 7 en niet bij de bewoners van het huurpand. De rechtbank heeft my in de gelegenheid gesteld dat met ge tuigen (in het bijzonder met vroegere bewoners) te bewijzen. Eind 1993 heeft de rechtbank de vordering van Swaneveld afgewezen en verder verklaard dat ik door veijaring het recht van erfpacht heb verkre gen ophet betwistestukjegrond met schuur. Het krantenartikel stelt dus ten onrechte dat Swaneveld de eerste zaak gewonnen had. Swan e vela is daarop in beroep gegaan bij het gei echtshof in Den Haag dat in 1995 het vonnis van de rechtbank bekrachtigde. Er zijn tijdens deze tweede procedure geen getuigen gehoord. Tenslotte heeft Swaneveld zijn eis voor de Hoge Raad gebracht en ook daar is hij in het ongelijk gesteld. In alle drie de procedures is Swaneveld veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding en van het merendeel van mijn kosten; daarnaast waren ernatuurlijkdekosten van zijn eigen advocaten. Hetis dan ook be grijpelijk dat Swanevelds kosten hoog opgelopen zijn. Een aantal in het krantenartikel opgenomen onbetamelijke verwijten aan mijn adres laat ik zonder commentaar passeren, Th. Geurtz, Vlaardingen Door Judith van Klaveren Schiedam Een oudere vrouw staat bij een geldauto maat. Met de ene hand steekt ze de pinpas in de automaat, in de andere hand heeft ze haar portemonnee én een briefje met daarop de code van haar pas. Dat ziet de man in de ry achter haar ook. Als de vrouw vervolgens naar de supermarkt gaat om bood schappen te doen, loopt hij haar achterna, om op een on bewaakt moment de porte monnee uit de tas te vissen. „Ja, hebbes!" klinkt het van verschillende kanten. Wie zo onzorgvuldig te werk gaat loopt natuurlijk grote kans een keer slachtoffer te worden van een tasjesroof. Dat weten de deel nemers aan de voorlichtingsbij eenkomst over veiligheid wel. De dingen die hun aan de hand van de videoband worden getoond, zijn niet nieuw. Evenmin als de meeste andere zaken die ze deze middag in het dienstencentrum Oost aan de Marconiweg in Schiedam te horen krijgen. Toch gaan ze na afloop met een goed gevoel naar huis. „Ik vond het reuze interessant," klonk het van verschillende kanten. Zo'n vijftien ouderen bezochten de voorlichtingsbijeenkomst die de Stichting Ouderenwerk in sa menwerking met de politie had georganiseerd. Preventie-advi seur Ton Zantinge van de basis eenheid Zuid gaf allerlei tips en informatie over inbraakpreventie, babbeltrucs aan de deur, zakken rollen en tasjesroof op straat. .Als je weet hoe de vork in de steel zit, ben je mmder bang," stelde hij zijn pubhek gerust. „Zo veel risico lopen ju llie ook weer niet. Het zijn boeven, maar een inbreker is ban ger dan u zelf. Hij wil immers niet gezien worden." Zantinge wees erop dat verreweg de meeste inbrekers (86 procent) proberen via de achterdeur of een balkondeur binnen te komen. „Oh, die hebben wij niet," rea geert een vrouw gerustgesteld. Tot nog toe zitten de meeste toe hoorders ontspannen op hun stoel. Maar dan geeft Zantinge uitleg over hoe inbrekers ook door de voordeur kunnen binnenko men. Zijn publiek, grotendeels be staande uit vrouwen, begint wat Voor de mogelijkheden om de woning van een goed slot te voorzien Is veel aandacht bij de voorlichtingsbijeenkomst over veiligheid. Foto Roel Dijkstra onrustig te draaien. Onderling klinkt geroezemoes. Op menig ge zicht verschijnt een zorgelijke uit- drukking. „Ik vind het maar eng worden," roept een mevrouw als de preventie-adviseur illustreert hoe eenvoudig een insluiper de woning binnen weet te dringen met bijvoorbeeld een schroeven draaier of een speciale tang. „Maar wat is dan veilig?" klinkt het bijna wanhopig. De ongerustheid wordt gaande weg weer weggenomen. Zantinge heeft allerlei tips voor goede slo ten op ramen en deuren. „Handig cm colporteurs op te stoep te hou den is ook de kierstandhouder," vertelt hij, terwijl hij een voor beeld op papier iaat zien. En niet te vergeten de deurspion, een kijkgaatje van nog geen centime ter groot met daarin een vergroot glas. „Dat wil ik ook wel," reage ren verschillende dames. Vooral deze laatste twee tips blij ken goed aan te slaan. Voor de voorlichting over inbraakpreven tie is deze middag sowieso meer belangstelling dan voor de tasjes roof. De meeste toehoorders wo nen in het gebouw van het dien stencentrum, maar gaan nauwe lijks nog over straat. „Ik wil ge woon wat horen over beveUiging motiveert een vrouw haar komst. „Ik woon pas sinds oktober hier, dus vind ik het handig om te we ten hoe ik mijn huis veilig kan maken." Signalement Tenslotte worden de deelnemers aan een test onderworpen. Zan tinge heeft de zaai verlaten en nu moet het publiek zijn signale ment geven: op een formulier moeten zij invullen welke kleur haar en ogen hy heeft en welke kleren hij draagt. „Ik zou het niet weten," zeggen enkelen spon taan. „Ik heb alleen naar zijn ge zicht gekeken." Inderdaad blijkt Zantinge -54 jaar, grijs haar en een rood-wit ge blokt overhemd- er in de herin nering van de meesten heel an ders uit te zien: donkerblond, een grijs overhemd en cira 27 jaar. Zijn snor is slechts één keer by het punt 'bijzonderheid' ge noemd. Toch nog een lesje dus voor de toehoorders. Opletten en scherp blijven is belangrijk. By het opsporen van de dader(s) is het signalement immers een waardevol instrument voor de po litie. Deze vorm van voorlichting is re latief nieuw, zowel voor de politie als voor de ouderen. „We hebben veel projecten over veiligheid, zo als voorlichting op scholen," ver telt Zantinge. „Maar dat gebeurt tot nog toe niet zo veel bij oude ren, terwijl die het juist hard no dig hebben." Morgen is er van 09.30 tot 11.30 uur nog zo'n zelfde bijeenkomst in dienstencentrum De Woud- hoek aan het Heijermansplein. Ook in Vlaardingen worden de bijeenkomsten gehouden: dins dag 25 maart in dienstencentrum Babberspoider (14.00 tot 16.00 uur) aan de Rotterdamseweg en donderdag 3 april in dienstencen trum West (09.30 -11,30) aan de Fr. van BorseJenstraat. Vanaf 18 april zijn in dezelfde dienstencentra, op verschillende data. voorlich tingsbijeenkomsten over het voorkomen van ongevallenin huis. Alle bijeenkomsten zijn gra tis toegankelijk; aanmelden is niet nodig. Door Kees Bos 's-Gravenzande Ais het West- land gebruik wil maken van de restwarmte en CO, van de Euro poort-fabrieken, moet er vaart worden gezet achter de recon structie van kassengebieden. „Als de overheid in juli straks zegt; 'oké, doet het maar,' dan moeten we in 1998 duidelijkheid hebben welke kassengebieden we gaan reconstrueren en aanslui ten. Want de exploitanten leggen geen pijplijn aan naar niets," zegt Hans Vis, die namens het 's-Gra- venzandse VEK-adviesbureau bij het project is betrokken. Vis hoopt dat de modernisering van de Westlandse kassen wat harder van stapel gaat lopen. Zijn plannen voor de warmte-levering hebben namelijk behoorlijke haast. Al over drie jaar, in 2000, moet de eerste COs worden gele verd. Dat is voorwaarde voor een flinke subsidie van de Nederland se overheid en Europa, die de CO, -uitstoot in de lucht wil terugdrin gen. Vis: „Het aanleggen van twee kilometer pijplijn onder de Nieu we Waterweg is tegenwoordig niet zo erg moeilijk meer. Voor ons is meer de vraag: welke gebieden gaan we aansluiten?." In de eerste fase gaat men uit van 250 hectare kassen langs de Nieu we Waterweg (Oranjepolder, Kreekrug, Oude Campspolder). Later kunnen ook westelijker ge bieden als Hondertland, Heenweg en Bagijneland worden voorzien. Het beste is als de kleine kassen in deze gebieden tegelijk worden vergroot tot moderne bedrijven van drie tot vier hectare. Deze re constructieplannen komen nog niet echt van de gr dmaar zijn wel gewenst voor varmte-pro- ject. „We kunnen die pijpleiding met als een elastiekje naar allerlei ge bieden doortrekken," benadrukt Vis. Hij hoopt dat snel duidelijk wordt welke tuinders willen mee doen. Bij een tuindersbijeenkomst van de WLTO-afdeling 's-Gravenzan- de/Hoek van Holland, waar over dit onderwerp werd gesproken, De kassen in het Westland: binnen afzienbare tijd mogelijk energiezuinig verwarmd door de industrie van de overkant. Luchtfoto Roei Dijkstra waren vele tuinders enthousiast. De meesten wilden de Europoort- warmte zelfs gebruiken als ze het niet goedkoper dan aardgas zou zijn. „Het is een geweldige recla me voor de tuinbouw, als we zo veel energie hergebruiken," aldus een tuinder. Ook Voome-Putten wordt in de studie meegenomen. Het kleine kassengebied bi; Oostvoome kan worden aangeslopen op de EZH- centrale. De aanleg van die pijp lijn kan meeliften in het hele pro ject. Er lopen nog analyses wat de warmte van de EZH-centrale moet kosten.Aan de warmte van een elektriciteitscentrale hangt een ander prijskaartje dan van de Shell of Esso," zegt Vis. Het project draait om zeer veel warmte en kooldioxide. De Shell, Esso en de AVR hebben dat over, terwijl de Westlandse tuinders de warmte en CO, goed kunnen ge bruiken. De warmte zal ongeveer tien procent goedkoper zijn dan aardgas. Wat de C02 moet gaan kosten, is nog onbekend. „De winst voor de tuinbouw is niet alleen in geld, maar ook het imago. Het project is zeer milieu vriendelijk. Tuinders kunnen dan bijvoorbeeld melden dat ze tach tig procent minder energie ge bruiken," bepleitte Vis by de 's- Gravenzandse en Hoekse tuin ders. Het warmte-project kan verder een voorbeeld zyn voor andere Europese kassengebieden. Inmiddels is by de grotere Euro poort-bedrijven gemeten hoeveel warmte ze over hebben. „Dat is ons meegevallen, Ze blyken veel meer warmte te kunnen leveren dan we voor de eerste fases nodig heboen, aldus Vis. Deze gegevens worden verwerkt in een haalbaarheidsrapport. De groep initiatiefnemers (onder meer een pypleiding-gigant, de AVR, Shell EZH en Esso. een Westlandse Rabobank en het Nutsbedrijf Westland) hopen dit rapport voor 1 april bij enkele mi nisteries in te dienen. Al enkele maanden later wordt dan besloten of er subsidie komt. „Onze indruk is dat verscheidene ministeries erg enthousiast zijn. Ze willen het een hoge prioriteit geven." zegt Vis. „Het project is namelijk een win-win-situatie voor de tuinbouw en voor de Euro poort. Plus dat de overheid het te rugdringen van Cö, mi een be langrijk doel heeft gesteld." Als alles meezit, kan men al bin nen enkele maanden beginnen met het verzamelen van warmte en CO. by de Europoort-bedry* ven. Al" volgend jaar kunnen de eerste pijpleidingen worden ge graven. De oversteek by de Oran jepolder is dan ook snel gemaakt. Donderdag 20 maart SCHIEDAM Thurlede.Sjoelcompetrtie, 14.00u. Podium. Paul Verhoeckx, 21.00u. MAASSLUIS Bibliotheek Maassluis, literaire avond, 20,30u ROTTERDAM Ahoy'. Tom Jones, 20u. Luxor Thea ter. Frans Bauer, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.z. Robert long, 20.15u. Kl.z. Maarten van Roozen- daal en Kim Soepnel, 20.30u. Zaal De Unie. DeRotterdamse muziekse- ne Niks loos, 20.30u. RO Theater. Elektra, 20.15U. Rotterdamse Schouwburg Grx Othello, 20.15u. Kl.z. Rotterdamse Dansgroep, 20.3Qu. Lantaren 1. Nondescnpt, 20.30u. Popular. Open Podium Rot terdam, 20.15u. Vrijdag 21 maart SCHIEDAM Theater de Teerstoof. De Sphinx. 'Op huwelijkse voorwaarden', 20.30u. Filmhuis. Underground, 21.30u. Podium. Vrijdagavond cd's 'HeniyMclïveen',21.Q0u. Stedelijk Museum. Boekenweekavond, 20.00u, toegang 5,- VLAARDINGEN Muziekcentrum OpMaat Voor speelavond piano, keyboard en ac cordeon, 19.3ÖU. Vrije Academie. fezing over Italiaanse kunst en cul-' tuur, 20.00u, toegang f5,-. Hollan- dia Galerie, opening expostie Ron van de Ven, 20.00u. Grote Kerk. Or gelconcert Peter van Dijk, 20,15u, toegang f5,- en kortingpashouders f3,-. MAASSLUIS Bfbliotheek Maasland, opening di gitale eiland, 17.00u ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Rotterdams Philhar- monisch Orkest, 20,15u. Kl.z. Mees ters aan het Klavier, 20.15u. Thea ter Zuidplein Gr.z. De twaalf gezwo renen, 2Ü.15u. Kl.z. Bram Vermeu len, 20,30u. De Vlerk. NRA Bur ning Heads, 22u. Popular. Wereld- muziekconcert, 22u. Plan C. Go Nutz, 22u. SHngerick. Sluesrock Sessie, 23u. RO Theater. Elektra, 20.15'j. De Dam. Keet op de kaap, 20.30u. Lantaren 2. Macho, 21u. Rotterdamse Schouwburg Grx Othello, 20.15u. KLz. Rotterdamse Dansgroep, 20.30u. Lantaren 1. Nondescnpt, 20.30u, De Scheg. De kus van de ballerina, 16u. Jeugd theater Hofplein. Povje! 19u. Zaal De Unie. Off Screen, 20.30u, CC Hollanóla. Kunsten cultuur in ttalie, 20u. Luxor Theater. The Chippen dales, 20.15u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Michael Collins' (16) dag 12.45-15.30-18.30-21.15, Calypso 2: 'Shine* (al) dag. 18.45- 21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Calypso 3: "The people vs. Larry Flynt* (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 1: 'Fierce crea tures' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 2: 'Metro' (16) dag 18.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Cinerama 3: 'Mars at tacks! (12) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 4: 'Evita' (al) dag.18.15-21.15, do.vr.ma.di.ook 12.15-15.15. Cinerama 5: 'Star Trek: first contact' (12) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Imax Theater: 'Rmgoffire' (al) dag (beh.ma.) 14- 16. 'Special Effects' (ai) dag(beh. ma.) 15-20.45, ma.alleen 20.45, za,zo.ook!3. 'StarWars special edi tion' (al) dag.18.30-21.45. 'Micro- cosmos' (ai) dag.17, za.zo.ook 11.30. Venster 1: 'Buenos Aires vi ce versa*do.20-22.30, (vr.t/mwo.in Venster 2 om 22). 'Kclya' (al) dag. (beh.ma.22) 19.30-22, (do.in V4) do.vr.zo.wo. ook 14.30. 'Sneak Pre view' ma.22. Venster 3: ThePtllow- book' (16) dag.19.30-22 do- .vr.zo.wo. ook 14.30. Venster 4: 'Salutcousin'(l6)dag(beh.do.)20. 'Secrets and lies' (al) do.vr.wo.14. Venster 2: 'Chinatown' (16) ma.di. wo.19.30, do.vr.zo.wo.ook 14.30. 'El hombre que gano la razón' (al) do.19.30-22. 'Love is a fat woman' (al) vr.19.30-22. "Secret wedding' (al) za.19.30-22. "El acto en cues- tion' (al) zo.14 (in V4} 'tuba, de held en de hoer (al) zo.19,30-22. 'Mo dem cnmes' (ai) wo.22. Lumière 1: 'Star Wars special edition' (ai) dag 13.15-16-18.45-21,30. Lu mière 2: The relic' (16) dag. 18.45- 21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15-16, Lumière 3: The first wives ciub* (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lu mière 4: 'Ransom' (16) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Rexane: 'Stoute schoolmeisjes* (16) do.Vmzo.doorl. voorst. Pathé 1: 'Metro' (16) dag.11.20-13.55-16.30-19.05- 21.40. Pathé 2: '101 Dalmatians' (al) dag(beh.di.)ll. 10-13.35-16- 19-21.50. Pathé 3: 'Romeo Ju- liet'(16)dag(beh.di.)18.05-21.20, do.vr.ma.di.ook 11.50-14.55. Pa thé 4: The English patiënt' (12) dag. (beh.di,) 11-14.20-17.35-20.50. Pathé 5: 'StarWars special edition" (al) dag(beh.di.) 11.25-14.40- 17.55-21.10. Pathéö: 'Space Jam* (al) dag.(beh.di.)ll.40-13.45- 15.50-17.55-20-22.05. Pathé 7: 'Jerry Maguire' (al) dag.(beh,di.) 11.30-14.30-18-21.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3