Onrust groeit, titelkansen slinken Rodney Dumee velt SMV Hillegersberg Blazoen Tediro blijft vooralsnog besmet 1 Unitas buigt in thriller voor leider Neptunus Sportclub Feyenoord blijft ook tegen DWV doelpuntloos EB— DRL een eind op weg Coal kan juichen EDS koploper Titel gloort voor GLZ Rotterdams Dagblad Maandag 24 maart 1997 DoorPcrry Menexis Rotterdam Rodney Dumee was gistermiddag goud waard voor Overmaas. Zijn vier treffers wa ren niet alleen goed voor de ver diende 4-1 zege bij SMV Hillegers berg. De club uit Zuid is door dit resultaat ook vrij van alle degra- datiezorgen. SMV Hillegersberg is daarentegen zo goed als gede gradeerd. De nummer voorlaatst in de derde klasse C heeft in de laatste vier wedstrijden maar liefst acht punten goed te maken op DONK, dat net boven de be ruchte rode streep vertoeft. Het afwenden van degradatie lijkt daardoor een onmogelijke klus voor SMV Hillegersberg. De ploeg van trainer Piet Krieseh moet voorlopig door schorsingen vijf basisspelers missen en gisteren raakte doelman Bartolomeus Andrade zodanig geblesseerd, dat hij ter observatie naar het zieken huis moest worden gebracht. Omdat er geen reserve-doelman voorradig was, moest Andrade worden vervangen door de veer tigjarige Carlos de Leon. De ironie wil dat de verdediger met een iets te harde terugspeelbal de blessu re van zijn doelverdediger inleid de. In de scrimmage die daaruit "ontstond gaf Rodney Dumee bo vendien het beslissende tikje voor de 1-3. Het toeval wil dat de thuisclub na dit vervelende incident beter in de wedstrijd kwam. Waar De Leon als veldspeler vrijwel alle per soonlijke duels verloor, deed zijn vervanger Marry van Zichem het beter. De brigade van Krieseh nam het initiatief over en kreeg binnen een kwartier drie opgeleg de kansen, waarbij de afwerking alles te wensen over liet. Piet Krieseh, die zich al in de on vermijdelijke degradatie berust, was na afloop vooral realist „Die achterstand van acht punten ma ken we nooit meer goed. We zitten duidelijk in de hoek waar de klap pen vallen. De gelijkmaker van Jack den Haan werd afgekeurd en na de 1-3 verzuimden wij een aan tal opgelegde kansen te benut ten." De defensie van de club uit Hille gersberg was zeker in de beginfa se het spoor volledig bijster. Een verkeerde ingooi van Carlos de Leon leidde na een kwartier tot de 0-1 van de jonglerende Dumee. Die score had tien minuten eerder al kunnen zyn bereikt, maar scheidsrechter Rutten zag over het hoofd dat Carlos de Leon de bal in het strafschopgebied met de hand beroerde. Hoewel de brigade van trainer Reinier Kreijermaat verzuimde door te drukken, kwam het kort na de hervatting goedkoop aan twee doelpunten. Rodney Dumee strafte defensieve blunders met simpele intikkertjes af. Dumee, die in blessuretijd het kwartet vol maakte, kwam evenwel niet tot een gave hattrick. Junior de Man gooide een kwartier na de pauze roet in het eten door met een dro ge knal tegen te scoren. Hoewel Kreijermaat sprak over een verdiende zege van zijn ploeg, vond de Overmaas-trainer dat zijn pupillen de winst al in de beginfa se definitief veilig had moeten stellen. „Ik heb de spelers nog in de rust gezegd dat de tegenstan der meer onder druk moest wor den gezet door te jagen en kort te dekken. SM V HUJegersbörpÖYennaas 14 <0-1). 18 en 5?, Rodney Dumee 0-1 en 0- 2,62. Junior de Man 1-2,66 en 93 Rodney Dumee 1-3 en 14 Bij re nde rheden: gele kaart voor Steve Berggraaf. SMV Hillegersberg: Andrade (66. Van Zi chem); De Leon, Den Butter, Van Ry (46. Nooitmeer). Santos; Jones, De Man, Doran, Berggraaf; Den Haan (80 Vyent), Gomes. Overmaas: Milder; Been, Van Heef, Bonte, De Pee; Den Boer, Koenen (91 Verbeek), Wagenmakers; Roodbergen, Dumee, Van Door Ed Voortmeijer Gorinchem De doelstelling, die Neptunus-trainer Wim Schouten vóór het seizoen formuleerde, was overduidelijk. Het allerhoogste, dus de titel was de inzet en mis schien heeft de ambitieuze oefen- meester zich gisteren in Go rinchem een extra pilsje inge schonken om het nemen van de eerste belangrijke hindernis op weg naar de hoofdklasse luister by te zetten. Na de 3-5 overwin ning op naaste concurrent Unitas in een thriller van de bovenste plank gaan de 'drietanders' voor het eerst dit seizoen echt en on vervalst aan kop. „We hebben een goede uitgangs positie bereikt," glom Schouten, „maar of de titel er inderdaad aan komt, zal pas duidelijk worden na het paasweekeinde. Als wij de loodzware thuiswedstrijden tegen Velo en ZPC kunnen winnen, ja dan..." 'Dan wordt Neptunus dom weg kampioen' had de coach nog Iwüien zeggen, maar iiy zweeg. Je mag de goden immers niet ver zoeken! En in voetbal is tïx\ een maal alles mogelijk. Dat was tijdens het wonderlijke potje op sportpark De Molenwei wel gebleken. Een prima partij voetbal met alle gebreken die het spel van "Unitas en Neptunus kent Bij rust stonden de door schorsingen van Peter Roos en Raymond Urbanus gekortwiekte Rotterdammers weliswaar op een 0-3 voorsprong, maar voor hetzelf de geld had de met vier spitsen spelende thuisclub op rozen kun nen zitten. Als de talloze kansen maar waren benut. Na rust veran derde er weinig aan het beeld van de wedstryd, maar halverwege de tweede helft kwam Unitas dankzij een onvervalste 'hattrick' van Bamey Raaymakers wel langszij (3-3) om vervolgens alsnog een koude douche over zich uitgestort te krijgen; 3-5. Om bij het begin, te beginnen: het grote verschil tussen Neptunus en Unitas zat 'm in het feit dat voor de meeste Rotterdammers een rol achter de bal was wegge legd, terwijl Peter van Opynens 'zwerfjongeren' in een hoog tem po vrolijk voor de bal uit dartel den. Neptunus werd meteen op de eigen helft omsingeld en van alle kanten opgejaagd. HetGorkumse beleg resulteerde echter niet in doelpunten en dat maakte de gas theren nog nerveuzer dan zjj al waien. Bij counters onderscheidde zich aanvankelijk vooral Amiicar dos Santos. Een overtreding van Fei- sal Kadiwahabi op de 'ongrijpba re' spits leidde in de dertiende mi nuut tot een vrije trap én de 0-1 van Robert Ouwendijk. Drie minuten later verdween Dos Santos van het toneel Bas van., Tilburg had hem tijdens een on bezonnen charge aan de enkel ge blesseerd. Zijn vervanger Nilton Ramaiho benutte in de 32ste mi nuut Neptunus' tweede mogelijk heid. Hij scoorde in de rebound, nadat Raymond Kraaybeek de bal tegen de hand van Martin de Man had geknald. Het mooiste doel punt kwam vijf minuten voor de thee op naam van Kraaybeek. Na een fraaie rush omspeelde hij zowel de weifelende Van Tilburg als de onzekere Unitas-sluitpost Ben Verhoef: 0-3. Na de rust dompelde Bamey Raaymakers de Neptunus-aan- hang ïn een wisselbad van bewon dering en afgryzen. De linkermid denvelder bracht in de 55ste mi nuut na een prachtige voorzet van Eduard Roza het verschil terug tot 1-3, legde in de 69ste minuut vanaf de stip aan voor 2-3 (Adyl Bouziani was in een hoek van de 'zestien' neergelegd) en mocht na z'n gelijkmaker in de 71ste mi nuut ovationeel applaus van de Unitas-fans op zich laten neerda len. De toejuichingen waren nauwe lijks ve rstomd toen Rob Prins een dieptepass verzond op Kraay beek. Diens fraaie boogbal over Verhoef betekende de genadek lap voor de Gorkumse formatie. En het leed werd nog groter, want zeven minuten voor tijd droeg Mo Aboularsi het laatste steenje aan het doelpuntenfestival: 3-5. Unltas-Neptunus 3-5 (0-3). 13, Robert Ou wendijk 0-1, 32- Nilton Ramaiho 0-2, 40. Raymond Kraaijbeek 0-3, 55. Bamey Raaymakers 1-3,69. Bamey Raaymakers 2- 3,71. Bamey Raaymakers 3-3,73,Raymond Kraaybeek 34, 83, Mo Aboularsi 3-5. Bij zonderheden: De sterk leidende arbiter Bert van Rooden gaf twee maal geei (rood) aan Bas van Tilburg (Unitas). Een keer geel kregen zijn ploeggenoot Bamey Raayma kers en d e Neptumanen Robert Ouwendijk en Yalmar Kusten Unitas: Verhoef; De Jong (79. Van daDooi), De Man (55, Vroon), Elands, Van Tilburg, Kadiwahabi, Raaymakers; Bergman, Van D\)k, Bouziani, Roza. Neptunus: Van Krevel; Radojevic, Van Suylekom, Hill (56. Aboularsi), Kusten; Boukhan, Ouwendijk, Pnns, Buitendijk; Kraaybeek (87. Bergman), Dos Santos (16. Ramaiho). DoorAriën Stuyt Rotterdam Prolongatie van de titel in de hoofdklasse lijkt ver weg te zijn voor Sportclub Feyenoord. Mid denmoter DWV hield zich op Varkenoord de thuisclub vrij gemakkelijk van het lijf en had in de slotfase zelfs meer dan de uiteindelijke 0-0 in het vizier. Feyenoord speelde zonder Frans van der Heide die door trainer Hans Maus al tijdens de wedstrijdbe spreking werd weggestuurd. De interne onrust blijft dus aanhouden nu zich wederom een incident aandient tussen een selectiespeler en Maus. „Tijdens de bespreking maakte Van der Heide enkele opmerkin gen aan mijn adres over het feit dat hij niet in de basis stond en dat pik ik niet," legde Hans Maus na afloop uit. „Eerder deze week had hij ook al wat opmerkingen naar mij toe en bovendien kwam hij afgelopen donderdag niet trai nen. Dan houdt het voor mij op. Bovendien is hij de komende we ken geschorst vanwege een dom me rode kaart en ik wilde spelen met het centrale duo dat ook in de nabije wedstrijden zal spelen. An ders kan ik het team weeromgooi en," Frans van der Heide ('Wat Maus zegt is niet de waarheid') beende boos weg van Varkenoord en dat was niet de eerste maal dat een Feyenoorder geagiteerd de kuier latten nam. Eerder dit seizoen uit te Ton Stam zijn ongenoegen, bleef Michel Spierings tien dagen weg en was er ook nog het voorval met tweede doelman Edwin van Zwieteren. Heeft Hans Maus alles nog onder controle? „Ja, ik trek gewoon mijn eigen lijn en daar dienen de spelers zich bij neer te leggen. Als ik dan vandaag zie dat mensen die mei op hun eigen plaats spe len in hel veld daar nauwelijks toe dat de Alkmaarse formatie nog in te halen is. Die gedachte lijkt ook by de spelers te hebben postgevat gezien het plichtmatige spel van de ploeg tegen het modale DWV, Het Amsterdamse gezelschap zou eigenlijk geen partij mogen zijn voor Feyenoord. In de beginfase leek Feyenoord dat ook waar te maken. De Sport club startte sterk, maar miste in de aanvalslirüe een afmaker. San- der Rijsdijk en Michel Spierings werden enkele keren keurig in stelling gebracht, maar faalden jammerlijk in de afwerking, Hal- bereid zijn, magjeje afvragen hoe ...verwege de eerste helft zwakte het zit met de instelling. Wat wil len ze dan wel over hebben voor het collectief? Daar moeten wij maar eens hard over nadenken." Liefst acht verliespunten schei den de Varkenoorders van AFC'34, dat gisteren niet in actie kwam en niemand met een Feye- noord-hart schijnt nog te geloven het Rotterdamse overwicht af en kreeg DWV het duel ondercontro le. Oorzaak was vooral de slapte in de Feyenoord-aanval. Sander Rijsdijk en Michel Spierings gin gen geen duel aan en bezorgden de Amsterdamse verdedigers zo een lekkere middag. „Alle afval lende ballen waren voor DWV," analyseerde Hans Maus. „Als je voorin niet eens de duels aangaat kan de tegenstander lekker in alle rust de bal verwerken. Wij kon den daardoor geen druk meer zet ten." Na rust was van druk op het DWV- doel inderdaad geen sprake meer. De wedstrijd speelde zich voorna melijk af op het middenveld. DWV-aanvaller André Sitek te kende voor het mooiste moment van de middag. Feyenoord-spel- maker Richard van Schijndeï nam een bal even voor de midden lijn verkeerd aan en het lederen monster «plofte pardoes voor de voeten van Sitek. De doelgerichte aanvalsleider, ooit spelend voor Haarlem en na een lang Zwitsers avontuur (Baden, Basel en Locar no) terug in Nederland, haalde uit de draai direct uit. De bal ver dween hoog over de ver voor zijn doel staande doelman Pim Does burg. Via de grond stuitte de bal net over het Feyenoord-doel. Het zou de goal van het jaar geweest zijn, maar nu leverde het hoog standje niets op. Omdat in de slotfase een doelpunt van invaller Peter de Graaf we gens hands (terecht) werd gean nuleerd eindigden beide partijen het duel met de brflscore, SC Feyenoord-DWV 0-0. Bijzon derheden; Dewarrig leidende Bij- ma gaf een gele kaart aan Feye noorder Ton Stam en de DWVers Jan de Haze en Brian Tion A Njoek. SC Feyenoord: Doesburg; Van Brouwershaven, Lippuner, Van Schijndeï, Stumis; Wijmans, Spierings, Kalden; Stam, Rijsdijk (72. Mars), Bosschaart (75. De Graaf). DWV; Van der Heuvel; De Klerk, Stroop (30. Van Buuren), Pleune, Promes; De Haze, Matthaei, Tjon A Njoek; Krook, Sitek, Criiden (87. Schuitemaker). Richard van Schijndeï haalt uit voor een Rotter dams schot dat geen doel zal treffen. Foto Michel Blerhuizen/CorVos Door SjoerdBootsma RotterdamRonald Feiten wacht geen eenvoudige opgave. De Rot terdammer treedt volgend sei zoen in dienst als trainer van Te diro, dat op dit moment nog steeds op zoek is naar de juiste koers. De competitie in de vierde klasse F kan voor oefenmeester Nees Burki niet snel genoeg over zijn. Waarom bleek gisteren tegen CW, dat met 6-1 op Varkenoord zegevierde. Smet op het duel was de Tode kaart voor Tediro-speler Roger de Jong, terwijl grensrech ter Dave van der Linden werd weggestuurd door arbiter Bart Hilt. Vooraf waren beide spelersgroe pen stevig toegesproken. Herha ling van het incident zoals dat op 6 oktober plaatshad, daar hadden beide verenigingen nog weinig trek in. Het gevolg was niet alleen stevige schorsingen, forse geld boetes en puntenaftrek. Vooral de naam snelde Tediro vooruit. Arbi ters hielden de groen-witten steeds meer in de gaten en ge staakte duels volgden tegen Transvalia (vrijspraak) en HOV (uitspraak tuchtcommissïe onbe kend), Om de stoom van de ketel te halen hield trainer Peter van Rijswijk - hij zou onvoldoende overwicht op de groep hebben - de eer aan zichzelf. Daardoor bleef Nees Burki, de man met wie hij samen Jan van Hees opvolgde, alleen over. „Ik heb hier al acht jaar rondgelo- Arbiter Bart Hilt toont grensrechter Dave van der ünden (tweede van links) de rode kaart wegens belediging. Danny Koenen grijpt naarz'n hoofd,aanvoerder PeterdeJongkeerthet gezicht af. Foto Fred Emst/Cor Vos Vanavond Districtsselecties KNVByongensonder 13jaar-RBCC l,NSW;01ympsaB 1-sehaduwselec- tieonder 14jaar, Gouda (beide 19 00 uur). Morgen Distrletsseledies KNVffcwngen* onder 14 iaar-ZuidRusoord (18 30uur) LMO-toernooi: LMO-SC Botlek, WOR-Neptunus, HION-Zwervers, Schtebroek'94-Zwalu- wen IA DRL-Coa! (alle 20 00 uur). Woensdag Districtsselecties KNVB: Foriura Vi C 3-regio 1 onder 12 jaar; NSV46 C 3 -regio 4 onder 12 jaar, 't Noorden (beide 18 30 uur); sehaduwselectie A onder 13 jaar-schaduw B, Zwervers Ca- pelle (19.(10 uur) LMO-toernooi: DZB/Zevenkamp-HVO (20 00uur). Donderdag Districtsselecties KNVB: meisjes onder 14 jaar-West III, Woerden (19 00 uur). pen als trainer, dus laatje de club niet zakken," aldus de oefen- meester. „Maar zoals het nu gaat, is het niet leuk. Voorafgaand aan dit duel hebben we het duidelijk tegen de jongens gezegd. De uit slag deed er niet toe. Als er maar geen rode kaarten zouden vallen. Tja, en als zo'n jongen als Roger de Jong zich dan toch zo gedraagt, dan zegt de rest ook van 'die hoeft niet meer te komen'. Zo'n jongen zet z'n maten ook voor joker. Nee, Tediro speelt volgend seizoen lie ver met een gezond team in de vijfde klasse, dat met een ziek elf tal in de vierde." Duidelijke woorden van Nees Burki, die met het bestuur pro beert te redden wat er te redden valt. Tegen CW leek Tediro in de eerste twintig minuten op weg naar een prima duel. De thuiselub kreeg ook de betere kansen. Doel man Paulo da Cruz en een onzui ver vizier vormden te grote hin dernissen. Een onschuldig schot van Steven Borg leidde vijf minu ten voor de pauze de ommekeer in. Tediro-doelman Marvin Jans sen liet de slappe inzet door z'n handen glippen (0-1). Toen Fouad El Harraoui nog voor het rustsig- naal de 0-2 binnenschoot, leek het duel beslist. Wakker De thuisclub kwam nog wakker uit de startblokken. Peter en Ma rio de Jong konden hun mogelijk heden niet in doelpunten omzet ten. CW deed het wat dat betreft beter. Lino de Carvalho maakte de derde, toen El Harraoui van ar biter Hilt mocht doorgaan. Daar na was Leiden m last. Roger de Jong had bij de volgende buiten spelsituatie wederom commen taar en kreeg daarvoor de gele kaart. Het daaropvolgende rmri- delvingergebaar was voorde arbi ter voldoende om het rood tevoor schijn te halen. Weer twee minuten later meende grensrechter Dave van der Lin den dat Antonio Garcia Mendes op weg naar de 0-4 de bal met de hand meenam. Zijn beledigende woorden aan het adres van Hilt betekenden ook dat Van der Lin den kon inrukken. Het handsbal letje waarmee Danny Koenen (1- 4) scoorde, was een pleister op de wonde. El Harraoui en Ameziane maakten het karwei voor CW af. „We zyn het eerste kwartier goed weggekomen," bekende CW- trainer Cor Troost. „Toen we in de tweede helft uitliepen van twee- naar vier-nul was het bekeken. Ik ben blij dat de jongens zich heb ben ingehouden. Vooraf zag ik het duel met zorgen tegemoet." Tediro-CVV 1-6(0-2). 41 Steven Burg 0-1, 45 Fouad El Harraoui 0-2.58 LinoVieraDe Carvalho 0-3.63 Antonio Garcia Mendes 0- 4,73. Danny Koenen 14,81. El Harraoui 1- 5, 85. Hamid Ameziane 1-6. Bijzonderhe den: a rbiter Htit toonde Roger de Jong (Te- diro) dc gele er. de rode teert. Ook stuurde hij grensrechter Dave van der Linden (Tediro) weg Tediro: Janssen, De Leeuw, Van der Steene, Roger de Jong, Mario de Jong; Van de Burgh (75. Baayens), Peter de Jong, Vel- tenaar, Koenen; Verschoor, Timmermans. CW: Da Cruz. Marsie, Telxeira Marques (82. Ameziane), Uitdenboogaard. Van Lonn, De Carvalho (70. Amado), Coomans, Borg, Van Opijnen, Garcia Mendes. Ei Harraoui. RotterdamDRL boekte een 3-2 zege op DFC en prolöh- gatie bjkt voor de Riebom-brigade nabij. Leonidas won met dezelfde cijfers bij Sliedrecht D: Sliedrecht-Leonidas2-3(2-3).Ron StrormannO-I errG- 2, Ronald Spek 0-3, Ronald McMurray 1-3, Peter Kievit 2- 3. De Rotterdammers begonnen zeer sterk. Ron Strdr- mann zorgde binnen zeven minuten voor een twee-nul voorsprong. De wedstrijd leek gespeeld te zijn, vooral omdat Ronald Spek de marge nog groter had gemaakt De daaropvolgende gemakzucht werd direct afgestraft. De bezoekers werden de gehele tweede helft onder druk gezet en mochten van geluk spreken dat de aanvallers van de thuisploeg niet met de kansen omsprong. DRL-DFC 3-2 (3-0). Ruud Rijsdijk 1-0, Sacha Schalier 2-0, Ricardo dos Santos 2-1, Ron Verhagen 2-2, Sacha Schalier 3-2. De bezoekers werden op bun eigen helft direct onder druk gezet. Dit resulteerde dan ook in een verdiende voorsprong. Doorverdedigingsfouten komen de Dordtè- naren terug in de wedstrijd. De gelijkmaker zorgde er voor dat er orde op zaken gesteld moest worden. Het be tere spel werd dan ook beloond met een winnend doel punt van Sacha Schalier. Zondag derde klasse Coal (3 D) boekte eindelijk een zege, DRGS werd door de 4-2 nederlaag met de Oldegaarde-dub het dal ingetrok ken. LMO en Spartaan'20 profiteerden half van het ver lies van PFC. Xerxes (3 A) deelde met DHL en richt zich op de derde plaats van de ranglijst. B; Xerxes-DHL 1-1 (0-0), Patrick Rüter 1-0, Danny Lukas- sen 1-1. De zebra's werden sterk benadeeld door de scheidsrechter, die met twee maten floot. Barry Gijzen van de thuisclub werd van het veld gestuurd, nadat hij twee maal geel voorgeschoteld kreeg. De gelijkmaker werd zes minuten in blessuretijd gemaakt. Sparta-RKSVM 1-1 (0-0). Enk de Jong 0-1, Mike Spencer 1-1. In deze kwalitatief matige wedstnjd mocht de thuis ploeg het meest tevreden zijn met het gelijkspel. Een ze ge had de formatie van Jan van der Laan een stuk veriEr geholpen. Scheveningen-TOGB 5-1 (0-0). Simon Rog 1-0, Robby Pronk 2-0, Danny Voskuil 3-0, Daan Verbaan1^, Marco Pronk 5-0, Dennis van der Knöppe 5-1. Na de opfe- ning5treffer was het prijsschieten geblazen. De.teJjfcr stopte hij vijf. - C: DONK-HION 3-1 (1-0). Robbert van de SprongJ-0, Michiel Dessmg 2-0, John Veerman 3-0, Patrick van der Vegt 3-1. De Rotterdammers moesten meer risico's1'hé men nadat ze op achterstand kwamen. Met als gevolg dat er gaten in de verdediging kwamen en de marge alle^h maar groter werd. Alexandria'66-Z wervers 0-5 (0-1).' payi Wennekes 0-1, Erik Stekelenburg 0-2 en 0-3, Sander $e Jong 04, Erik Stekelenburg 0-5. Tot de thee een gelijkop- gaande wedstrijd, maar na de 0-2 ebde het geloof wegeh werd de achterstand alleen maar groter. D: PFC-DHZ 1-2(1-1). Benito Kenswil 1-0, Marcel van dep Bosch 1-1, René Schut (strafschop) 1-2. De persoonlijke duels werden vooral door de Varkenoorders gewonnen en mede dankzij een wat gelukkig verkregen strafschop wfe de overwinning voor de bezoekers. Coal-DKGS 4-2 (1-2). Marco Verspuy 0-1 en 0-2, Dave de Munnik 1-2 en 2:2, Dick van Bodegom 3-2 en 4-2. Het werd voor de thuis ploeg een stuk makkelijker, nadat Mike Morris en Marc'o Verspuy van het veld gestuurd waren. Het duel werd té vens twee keer tijdelijk gestaakt. Fortuna Vl-De Mus- schen 1-1 (0-1). Antonio Ramires Sanchez 0-1, Marco Bra- venboer 1-1. De 'vogels' konden de voorsprong niet lang genoeg vasthouden. LMO-Puttershoek 2-2 (1-1), Miltón Benjamin 1-0, Nico Dirks 1-1 en 1-2, Martin Monster 2-2, De thuisploeg, die met negen man speelde, omdat Peter Wienk rooden Dennis Hoekman Twee, keer. geel-kre<®, herstelde zich opmerkeltjk. DBGC-Spartaan'201-1 (1-f), Eduard Booms 0-1, Jan-Willem Pulleman 1-1. Een foutie ve terugspeelbal van uitblinker Archoen Rosinda zorgde e rvoor dat de winst uit handen werd gegeven. Zondag vierde klasse tl EDS (4 G) is koploper na de 5-2 zege bjj DJSCR, mede doordat Steeds Volharden verrassend Ursus temde (1-4). Voor BZC'95 (4 H) wordt het somberder na de 1-0 neder laag bij WCR. Excelsior fl versloeg tri 4#SV53 Itïet maSr liefst 5-0. E: Wad dinxveen-Soccer Boys 0-0. De verdediging v?*i beide elftallen waren te sterk om de wedstrijd open te breken. F: Excelsior R-SVS 5-0 (2-0). Peter van Gestel 1-0, Ma#p Meijer 2-0, Gregory Blinker 3-0, Mario Meijer 4-0, Michel Verwater 5-0. Urbian Baumgart (SVS) werd met twee maal geel (rood) bekeurd. Een verdiende zege voor de Rotterdammers, maar de uitslag kon nog veel hoger rijft. Antibarbar:-Belvédère 1-2 (1-0). Frederik Blok 1-0, Ro nald de Graaff 1-1, Henry van Westreenen 1-2. Richard van Zanten (Belédère) werd na de thee met rood bekeutÜ voor het natrappen van een tegenstander, Antibarbaft was zowel in deel één als in deel twee de betere ploegi HOV-Dilettant 2-0 (1-0). Hakan Akgul 1-0, Oswaldo Rosa- rio da Silva Neves 2-0. HOV was gedurende de gehele wedstrijd de sterkere party. In de eerste helft waren 'de Crooswijkers te weinig doelgericht SV Ommoord-NÖC 3-0 (1-0). Leon Versnel 1-0 en 2-0, Robert van Geenhuizêri 3-0. Purcy Nortan (NOC) werd in deel twee van de wed strijd bekeurd met zijn tweede gele kaard (rood). SVöm- moord speelde een goede en snelle wedstrijd met een zeer makkelijk verdiende overwinning. DEH-Zw&rte Pijl 3-1 (2-0). Michel Mangelaars 14), Jean Pierre MellS- sant2-0, Ramon Kortzorg 2-1, Jeroen Delno3-1.Hetwis een sportieve wedstrijd met waarin de thuisploeg zfcnt- baar de betere party was. G; BJSCR-EDS 2-5 (1-2). Robert dc Jong 1-0, Martodikvg- mo 1-1 (eigen doelpunt), Eus Klerks 1-2, Aad Hagestein'2- 2, Matin Hassankhan 2-3, Hakim Botokap 24, Matin Ha O- sankhan 2-5. De thuisploeg ging goed van start, maar EDS had meer overwicht In het tweede deel kwamen de bezoekers sterk terug. Steeds Volharden-Ursus 1-1(0-5. Marco Herben C-l (strafschop), Ed Gerritsen de Hoop 1-1. Een spannende wedstrijd. Ursus ging voor het periode kampioenschap en Steeds Volharden strijdt tegen degra datie. RFC-Germinal 0-3 (0-1), Nelson dos Santos 0>t, Jean Paul Filius 0-2, Faan Pakataridis 0-3. Het was een rommelige wedstnjd. Er waren aardig wat kansen voor Germinal, maar konden er helaas maar drie benutten! VOC-Schiebroek'94 3-1 (2-1). Elvin PostO-1Robert Goid- mers 1 -1, Robbert de Widt 2-1Gilles van der Hoeven 3-1. Beide partijen lieten heel wat kansen onbenut in deze sportieve wedstrijd. HWD-AeoIus2-l (2-1). Damir Rasic 1- 0, Ger Wiekens 2-0, John Dolman 2-1. Een leuk dueL waarin HWD weer eens een paar lekkere punten pakteT Excelsior^O-Sporting Lodewijk Pioniers 0-1 (0-1). Art hur Fiere 0-1. Excelsior'20 verloor zonder dat het eigen lijk een kans weggaf. De thuisploeg kreeg zelf zes moge lijkheden, maar benutte ze niet. H: WCR-BZC'951-0 (0-0). Martin de Waard 1-0, Sportieve wedstrijd met een goede scheidsrechter, die geen kaar ten hoefde te trekken. De thuisploeg speelde zelfmet zeb invallers. SCO'63-Poortugaal 2-0 (1-0). Arno van der Spek 1-0 en 2-0. SCO'63 dicteerde het eerste uur. De inhaalrace van Poortugaal begon te laat. Meeuwenplaat-Abben- broek 1-2 (0-1), Ton van Ooijen 0-1, Rick Lagendijk 1-1, Gert Jan Pleijsier. Rick Lagendijk schopte de bal twee maal op de lat. Verder was het een gelijkopgaande wed strijd, die zeker het aanzien waard was. Zondag vijfde klasse GLZ (5 C) is nog twee punten verwijderd van de titel na de 1-0 zege bij Jai Hind. Onderin is het doek voor Garuda (2-1 verlies by Bodegraven) nagenoeg gevallen. DCL is in 5 D van slag. Het verloor bij Dirksland, dat hoop blijft houden o m behouden te blijven. SVDPW kan de titel nau welijks ontgaan. Zondag zesde klasse Krahngsê derby gestaakt Sportclub Kralingen en Swift Boys (6 D) konden gister middag voortijdig inrukken, nadat de ontmoeting bij een 4-1 stand werd gestaakt. FKC'85 gmgmet 8-1 onderuit by Ammerstol, de aanstaande kampioen. The Harvards, dat met 5-1 bij PAC'93 won, is ook niet ver verwijderd van een feest in 6 E. De Groen Witten legde AVS met dezelfde cij fers over de knie. In 6 C leed MSV71 z'n eerste nederlaag bij Tempo: I -0. Noorderkwartier pakte tegen Te Werve(2-- 2) weer een puntje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7