15,« Dudok Hav: voorbeeld van het stadse wonen Op Vlaardingse 'Kop van Oost' wonen al sinds tijden mensen •De geregelde bende Bijzondere blikken Japanse pianiste Let's make music Vrijwilligers gezocht voor Voorbeeldtuinen Cursus 'natuur dichterbij' Schiedamse binnenstad staat In het middelpunt Rotterdams Dagblad Vrijdag 28 maart 1997 pegels zijn regels. Zeker in ons kleine kikkerlandje met zijn grote ''bevolkingsdichtheid hebben we ze nodig. Het zou immers een onge regelde bende worden als we onderling geen afspraken zouden ma- *;&en over bet gebruik van de steeds beperkter wordende ruimte, s^aste regels maken de zaak overzichtelijk en geven dus houvast aan «wie daarnaar op zoek is. Ze geven het kader aan van de speelruimte, fluiten voorts willekeur uit en bieden elk individu de kans zelf in te -.schatten of overtreden de moeite waard is. Jfóant, uiteraard, regels zijn er niet uitsluitend om gehandhaafd, maar Z«ik om fantasievol toegepast en overtreden te worden. Het zou ten slotte een dooie bende zijn als we ons allemaal binnen hetzelfde afge- «■fcaste kader volgens de zelfde regels zouden bewegen. Uitzonderin- -jen zijn toch de krenten in de pap. Ze bevestigen de regels, pussen de regels door valt meestal goed te lezen wat de bedoeling «ivan de schrijvers en de geest van de regels zijn. De beste scheids- fjychters of, zo men wil, arbiters oordelen dan ook meer naar het ge- Tyoel dan naar de letter van de regels. Ik heb het nu niet zo zeer over .^oetbal of andere spelen waarin een waarneming, in delen van een •Üseconde gedaan, bepalend is. *$!en geregelde bende noem ik de bureaucratie, die met enige regel maat via politiek, ambtenarij en andere grote organisaties op ons wordt afgevuurd. Recent hoorde ik twee opvallende voorbeelden. Een Rotterdammer die naar het FokuspToject Babberspolder (aange paste woningen voor ernstig lichamelijk gehandicapten) van het Wo ningbedrijf Vlaardingen is verhuisd, heeft de speciaal voor hem ver vaardigde rolstoel onlangs moeten inleveren. De stoel die hem was aangemeten, had hij in bruikleen gekregen van de Rotterdamse ...ROG (Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen). ■Hij woont nu in Vlaardingen en valt dus onder de ROG Nieuwe Wa terweg Noord, die hem een nieuwe stoel liet aanmeten. Het, ook nog sjonge, unieke en onder dwang ingeleverde exemplaar staat thans werkeloos in Rotterdam. Dit vloeit voort uit de regels van de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Op het Vlaardingse stadhuis is volgens de regels, die ik lees in de ge- -meentegids, het publiekscentrum op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur geopend maar kan je bij de afdeling Burgerzaken voor identi- •tieispapieren zoals paspoorten slechts tot 13.00 uur terecht of volgens -Afgelopen woensdag echter ging omstreeks 12.00 uur in een klap het -complete personeel een kwartier t*chter de schotten om koffie te brinken terwijl de hal vol zat met wachtenden. Bestaat er sinds de invoering van de nieuwe regels van maximaal 32 uur werken bij de gemeente Vlaardingen voor de ambtenaren van Burgerzaken in plaats van een Brinkman(vrij)dag soms een Brink man kwartiertje? •Gemeentesecretaris Brinkman moet er de regels maar eens op na slaan en zo nodig direct aanpassen. BEN VAN HAREN Vlaardingen In het Streekmuseum Jan Anderson aan de Kethel- weg 50 is m het paasweekeinde naast de tentoonstel ling over Sparen en Spaarpotten ook een tentoonstel ling te zien van bijzondere blikken. Behalve een se lectie Verkade-bükken is hier één van de mooiste blikken van Nederland te zien. ontworpen in 1963 door kunstenaar Escher als jubileumgeschenk voor de Verg. Blikfabrieken in Deventer. Op alle veertien vlakken plaatste Escher dne schelpen; de vlakken verbond hij met een vijfpuntige zeester. Ook wordt dit weekeinde de videofilm 'Mooi Vlaar dingen' vertoond, gemaakt door de vjdeogroep van het Zonnehuis. Belangstellenden kunnen terecht op zaterdag en Tweede Paasdag van 14.00 ot 16.00 uur. De Japanse pianiste NobukoTakahashi geeft op Eer ste Paasdag om 14.30 uur een concert in het Visserij museum. Nobuko woont sinds 1987 in Nederland en studeert aan het Utrechts Conservatorium. Nationaal en internationaal deed ze mee aan concoursen en verzorgde ze concertoptredens. Op het programma staan werken van bekende componisten als Beetho ven, Schubert, Liszt en Chopin. De toegang voor het cóneert bedraagt ƒ7,50, met reductiekaarten ƒ5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de balie van het mu séum. Voor reserveringen: 4348722, Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen Eerste en Tweede Paasdag in het Visserijmuseum deelnemen aan een speurtocht over de expositie Tis uit de Grond', een tentoonstelling over archeologie en vis serij. Op de tentoonstelling is een varende viswinkel uit 1700 te zien. Van 13.00 tot 17.00 uur kunnen kin deren aan de tocht meedoen. De toegang bedraagt ƒ5,50, voor kinderen en 65+ ƒ3,00. De Tros Televisie houdt woensdag opnamen van het muziekprogramma Let's Make Music in de Margriet- hal in Schiedam. Marga Bult presenteert in het pro gramma een keur aan vaderlandse artiesten, BZN, Frans Bauer Marianne Weber, Gerard Joling, Den- nie Christian, Marc Daniels, Maxine, Jantje Smit, Cindy Oudshoorn, Maribelle en Henk Temming. De opnamen beginnen om 19.30 uur en de zaal gaat om 19,00 uur open. Kaarten kosten ƒ15 en zijn te krijgen bij de Margriethal en bij het VW Schiedam. De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam zoekt vrijwilligers om Voorbeeldtuinen aan te leggen. De Voorbeeldtuinen moeten aange legd worden bij het voorlichtingscentrum 'De Groen Raat' aan de Harreweg, dat nu drie jaar bestaat. In het centrum is plek voor twaalf tuinen, maar er zijn pas vier tuinen aangelegd. Eind 1998 moeten de twaalf tuinen gereed zijn. Vrijwilligers zijn onmis baar om bijvoorbeeld een stadstuin, een faunatuin en een insektentuin aan te leggen. Vanaf 2 april van 13.30 tot 16.30 uur kunnen mensen met groene vin gers aan de slag. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Marcel Schreefhals, 2465521. De KNNV, afdeling Waterweg-noord, start donder dag met een basiscursus natuurkennis. De cursus, die om 20.00 uur begint, is bedoeld voor mensen de geïnteresseerd zijn in de natuur, maar er nog weinig vanaf weten. Na zeven lessen weten de deelnemers üe basisfeiten over Nederlandse vogels, paddestoe len, planten, het strandleven, insecten, zoogdieren en reptielen. Aangezien de natuur buiten is en niet in het leslokaal waar de cursus wordt gegeven, gaan de cursisten vier lessen in de natuur volgen. De kosten bedragen 35 gulden. De lessen worden gegeven in Natuurcentrum 'De Boshoek' aan het Bospad 3. Be langstellenden kunnen zich opgeven bij F. van Al phen, tel. 4264729 of W. van der Schalie, tel. 4719270, Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniélle Hermans, Deslreevan derJagt, Judith van Klaveren, Marfëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 42S5227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 SchiedamDe stichting Woonpromotie Schiedam houdt morgen De Dag van het Stadse Wonen. Alle ver- en nieuwbouwprojecten ri en rond het centrum worden die dag opengesteld voor h et publiek. In de projecten worden door projectontwikkelaars en makelaars rondleidingen verzorgd. Het vaste vertrekpunt voor de rondleidingen is het Woon Informatie Cenövun (WIC) aan het Stadserf 108. Met de speciale aandacht moet de veelzijdigheid van het leven in de Schiedamse binnenstad worden aangetoond Behalve op de bouwprojecten kan ook worden gekeken in een aantal woningen in de binnenstad. De bewoners hou den tijdens de woondag open huis. Tijdens de Dag van het Stadse Wonen kan worden geke ken in de volgende projecten: de Rembrandt Panorama op de hoek van deRembrandtlaan; Vlaardingerdyk; Resi dence Sterrebos aan de Willem de Zwijgerlaan; woon-win- kelcomplex op de Grote Markt in de voormalige meubel winkel Hilton; Dudok Hav Residentie aan de Gerrit Ver- feoonstraat; de Branderspoort by hetSpinhuispad is voor zien van een bouwkeet; de Watering aan het Nieuwiand- park en het Emmaplein. In het WIC staat bovendien een maquette over de nieuw- bouwplannen voor Hollandia IL Aan het Höllandiahof is een Holtendiawoning' van binnen te bezichtigen. Alle makelaars geven zaterdag 29 maart acte de presence in het hoofdkantoor van de VSB-bank aan deBroersvest. De nieuwe Dudok Hav Residentie kan na de verbouwing weer jaren mee. Foto r«i Dijkstra Door Desiree van der Jagt Schiedam Ooit was het een bankgebouw, ontworpen door de befaamde architect W. M. Dudok. Maar als kan toorgebouw voldeed het al ja ren niet meer en het Dudok Hav-gebouw stond er daar door al enkele jaren wat ver loren en leeg bij in de Gerrit Verboonstraat in Schiedam, Pogingen om het gebouw een nieuwe bestemming te geven leidden tot niets. Totdat be sloten werd om van het mo nument een appartementen complex te maken. Het verbouwen van het monu mentale pand heeft heel wat voe ten in de aarde gehad. Bij het ver bouwen van het oude pand ko men keer op keer weer zaken naar boven waarmee niemand reke- ning kan houden. „Het verbou wen van een oud monumentaal pand is moeilijk," vertelt archi tect P. W. J. Hormeijer van archi tectenbureau Van Moort Part ners. Pas op het moment dat het hele gebouw 'kaal' was, kon worden beoordeeld in wat voor staat het was. „In het beton zaten bijvoor beeld hele slechte stukken," ver telt Hormeijer. Alle plekken zijn inmiddels hersteld, maar ook tij dens de verbouwing komt de uit voerder voor de meest onver wachte zaken te staan. „Een toilet die volgens de tekening op een bepaalde plek moet komen, maar die bij het uitvoeren op de vier kante centimeter zyn veranderd. Zo kunnen ook de appartementen enkele centimeters groter of klei ner worden." Het zijn slechts enkele voorbeel den waarvoor de verbouwers ko men te staan. Het gebouw wordt in de zomerperiode opgeleverd. Klok Aan de buitenkant mag niets wor den veranderd, maar binnen on dergaat het Dudok Hav-gebouw een ware metamorfose. Intern is een grondige verbouwing gaande, waardbij enkele karakteristieke delen van het gebouw in zijn oor spronkelijke staat zyn behouden zoals het trappenhuis en de liften. Alles is schoongemaakt en weer netjes m de verf gezet. De ontsierende luifel by de win kels is verdwenen en de oorspron kelijke dakbeèindiging met een zogeheten luchtspleet - deze was in de jaren vijftig dichtgebouwd - is teruggebracht. Ook de klok is inmiddels geheel gerestaureerd en werkt weer. De achterkant van de klok is op dit moment nog te zien in de muur van één van de woningen. Door de enorme raampartijen zijn de woningen licht en door de vorm van het gebouw variëren ze sterk in grootte. Voor de maison nettes is op de bovenverdieping een extra laag op het gebouw ge zet. De nieuwe laag h alleen te zien vanaf de binnenplaats, die in de toekomst als parkeerplaats gaat dienen. „Dit soort maisonet tes met patio vind je normaal ge sproken alleen buiten de stad," zegt Hormeijer. Voor de architect is het ontwerp van het Dudok Hav een ingewik kelde maar interessante puzzel geweest. „Je hebt hier te maken met een aantal tegenstrijdige uit gangspunten zoals de bezonning, het geluid, de gevels en de onaan tastbare buitenkant. Ik denk dat we voor al die problemen een aar dige oplossing hebben gevon den." Het gebrek aan balkons in het ge bouw is bijvoorbeeld op ingenieu ze manier opgelost door aan de binnenkant een galerij te maken met daarin een verhoging waar balkons op het zuiden van zijn ge maakt. „Het heeft aan de binnen kant een intieme sfeer gecre- eerd." De nieuwe Dudok Hav Residentie kan na de verbouwing weer jaren mee. Volgens architect Hormeijer is er nu een goede oplossing ge vonden voor het behoud van het monument. „Als er helemaal niets mee zou gebeuren, dan ver paupert het." Door Ben van Haren Vlaardingen Huizenbouw op de 'Kop van Oost' zou wei eens een belangrijk item kunnen worden by de raads verkiezingen van volgend jaar in Vlaardingen. De rege rende coalitie denkt er ver deeld over. Punt van discus sie is of het gebied tussen de monden van de Koningin Wilhelminahaven en de Bui tenhaven moet worden opge knapt met nieuwbouw van onder meer woningen langs de rivier. WD en CDA willen het gebied ook een nieuw aanzien geven, maar uitsluitend als bedrijventer rein, Zij scharen 2ieh achter het standpunt van een aantal daar in de buurt gevestigde bedrijven en de plaatselijke werkgeversclub IKV, die redeneren dat bewoning van de 'Kop van Oost' de ontwik keling van bestaande bedrijven rond de Koningin Wilhelminaha ven zal belemmeren. Zij zien de mensen die daar zouden gaan wo nen, als toekomstige klagers over industrielawaai, stank en andere hinder. PvdA en D66 vinden het gebied uitermate interessant voor de bouw van woningen. Er is grote vraag naar huizen in de buurt van de rivier, zo bleek onlangs weer toen voor 36 woningen in de voor malige Pelmolen zich ruim vier honderd liefhebbers meldden. Minister De Boer van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft inmiddels ook Vlaardingen subsidie toegezegd voor onderzoek in de komende drie jaar naar de mogelijkheden voor woningbouw in de rivierzone in het kader van het experiment Stad Milieu. Die Haagse mede werking is nodig omdat volgens de geldende regelgeving geen nieuwe huizen kunnen worden gebouwd tussen de spoorlijn en de rivier in verband met herrie en andere milieuhinder van bedrij ven in met name Pemis en de Bot lek. Tot nog toe is in de discussie bui ten beschouwing gebleven, dat vanaf de verovering van het ter rein op de rivier er mensen heb ben gewoond. Zelfs nu nog zijn huizen bewoond op de 'Kop van Oost', zoals het gemeenteraadslid Jan van der Kolk van Groenlinks het gebiedje heeft gedoopt in navolging van het tot nieuwe woon- en werkwijk 'Kop van Zuid' omgevormde havengebied bij Rotterdams Erasmusbrug. In 'het witte huis' bij het Ooster- Rechts het rijtje woningen voor ambachtslieden, dat scheeps bouwer Antonle Otto al In 1854 liet bouwen aandeOosthavenka- de. Op deze In noordelijke richtinggenomen foto Isachterde huisjes de bebouwlngtezien van de Waterleidlngstraatdie dertigjaar la ter werd aangelegd. Op de voorgrond een klein deel van het nog bestaande 'witte huls' van Van Toor. Foto Collectie Stadsarchief Vlaardingen/Repro Gerrtt Heus/Roel Dijkstra. hoofd wonen riant twee gezinnen van de familie De Goede, die als erven van de voormalige redersfa milie Van Toor naast dit huis gro te stukken grond en enkele pan den in het op te knappen gebied in zijn bezit heeft. In zijn onlangs verschenen boek 'Om een bevaeren schip te maeeken' over de geschiedenis van de Vlaardingse scheeps werven schrijft Matthijs A. Struys over de eerste bewoning op die plek. Zij hangt samen met de komst van de vroegere scheeps bouwmeester van de werf Com mercie Compagny te Middelburg Antonie Otto naar Vlaardingen, de geboorteplaats van zijn echtge note Haasje Hoogerweri'. Otto, op dat moment werkeloos en wonend in Capelle aan den IJssel, deed in de zomer van 1853 de Vlaardingse scheepsbouwwereld opschrikken met zijn verzoek een werf aan de rivier te mogen begin nen. Daags na verkrijging van de grond, zo schreef Otto, zou hy be- gmnen met afbakening van het terrein en 'zonder tussehenpozen' voortgaan met de ontginning en ophoging van het rietland. Nog voor het einde van het jaar wilde hij de kiel hebben gelegd vooreen barkschip 'van 200-250 gemeten lasten' voor de grote handels vaart. Otto had materiaal en geld middelen voorhanden, zou zelf terstond -en zijn personeel met hun gezinnen spoedig- naar Vlaardingen verhuizen. Ondanks verzet van plaatselijke scheepsbouwmeesters, die op dat moment weinig werk hadden voor de slecht draaiende haringvisery, besloot de Gemeenteraad on29 au gustus 1853 aan Antonie Otto een stuk grond in erfpacht uit te ge ven 'naast en beoosten van de ha ven dezer gemeente aan de Rivier de Maas' waarop hij een scheeps helling, twee loodsen, een smede rij, een woonhuis voor hemzelf en een dubbele knechtswoning mocht bouwen Vijf maande" later vroeg Otto nog meer grond Uun in erfpacht. Voor de bouw, langs de Oosthavenka- de, van acht huisjes voor am bachtslieden, die elders in Vlaar dingen geen woonruimte konden vinden. Het kwam allemaal tot stand en van de eerste Vlaar dingse scheepswerf aan de rivier zijde liepen in vijf jaar tijd drie flinke zeilschepen van stapel. In 1855 de grootste, het fregat 'Henriètte Maria' voor Louis Bienfait Zn. te Amsterdam van 801 ton (400 last). In 1857 volgde het barkschip 'Admiraal De Win ter' van 569 ton voor E. &S. r* p_ st. Martin te Rotterdam en in 1858 voor H. Veder te Rotter dam het barkschip 'Jacoba Hele na' van 733 ton. In 1857 wijst Otto het gemeente bestuur erop, dat de bewoners op het door hem tot ontwikkeling ge brachte Oosterhoofd achter wor den gesteld. Aan de westzijde van de haven is wel verlichting aange bracht, maar aan de werfzijde niet, terwijl daar belangrijk meer mensen wonen, houdt hij b en w voor. In 1863 verkoopt Otto zijn werf en woningen aan de stichters van een garancinefabriek op zijn werf. Zij maken rode kleurstof uit de meekrapplant met behulp van stoommachines. Overigens breidt de bewoning zich in latere jaren nog verder uit Zo bouwde tien jaar later Joost Pot uit Slikkerveer een woonhuis op het terrein achter de garanci nefabriek, bij de scheepswerf die hij begon. Deze Pot groeide uit tot de be!anT"kste hariiïTsder e** handelaar van Vlaardingen aan het eind van de vorige eeuw. Op het eerste waterleidingbedrijf van Vlaardingen, tussen Poten de mond van de in 1896 gegraven Ko ningin Wilhelminahaven, heeft ook een bedrijfswoning gestaan. Vrijdag 28 maart SCHIEDAM Thuriede. Videomsddag, 14.00u. Theater de Teerstoof. Yvonne Keuls, Theatraal verhaal', 20.30u, Filmhuis. Wallace Grumit are back,21.30u. VLAARDINGEN Dc De Bijenkorf. Ontspannmgsmid- dag, 14.00-16.00u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Matthaus Passion, 19.3ÖU. Ki.z.De Rotterdamse Stnj- kersdagen, 20.15u. StLaurens- kerk. De 'Donkere Metten' van de Stille Zaterdag, 2i.30u. Rotown. Eindpresentatie SKVR-Popwerk- plaats, 19.30u. Hollywood Music Hall. 2 Brothers on the 4th Floor, 22u. Popular. Rocketman, 22u. Plan C. Thuis Band, 22u. Luxor Theater. Bngitte Kaandorp, 20.15u, RO Theater. Elektra, 20.15u. Rot terdamse Schouwburg Gr.z. Brie ven aan Tsjaikovski, 20.15u. Kl.z. Fred, 20.30u. Lantaren X. Ribben kast Ritme, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Povje! 19u. Zaterdag 29 maart SCHIEDAM Grote of St Janskerk. Inloopcon cert, 15.00u. Theater de Teer stoof. De Vliegende Panters, 'Sex', 20.30u. (uitverkocht). Filmhuis. Wallace Grumtt are back, 21.30u. Podium. Grunts (rock-en popcovers) 22.00u. Kinderboerderij 't Hoef blad. Paaseieren zoeken, 12.00a VLAARDINGEN Galerie Pervelle. Opening voor- jaars-expositie 'Uitsteen', 16.00u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Traditioneel Passie- en Paasconcert, 20.15-22.30u. Kl.z. De Rotterdamse Stnjkersdagen, 20.15a Plan C. Expecting Compa ny, 22u. Café Hoor. Omar Ka, 23u, Luxor Theater. Bngitte Kaandorp, 20.15u. RO Theater. Elektra, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Een Sneeuw, 20.15u. Kl-z. Fred, 20.30u. Lantaren 1. Rib benkast Ritme, 20.30u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Shine' (al) dag, 18.45- 21,30, do.di.ook 13.15-16. Calyp so 2; 'Crash' (16) dag.13.15-16- 18,45-21.30. Calypso 3: "The pe ople vs. Larry Flynt' (12) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 1: 'Space Jam' (al) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Big Night' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3; 'Michael Collins' (16) dag.18.45-21.30, üo- .di.ook 13.15-16. Cinerama 4: 'Mars attacks!(12) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 5: 'Star Trek: first contact' (12) dag. 13.15- 16-18,45-21.30. Imax Theater: 'Ringoffire' (ai) dag, 14-16. 'Special Effects' (al) dag.15-20.45, vr.za.zo- .ma.ook 13. 'Star Wars special edi tion' (al) dag18.30-21,45. 'Micro- cosmos' (al) dag.17, vr.za.zo- .ma.ook 11.30. Venster 1: 'Kolya' (al) dag(beh.ma,22 en wo.19.30) 19.30-22, do.vr.zo.wo, 14.30. 'Sneak Preview' ma.22. Venster 3: The Pillowbook' (16) dag. 19.30-22 do.vr.zo.wo.ook 14.30. Venster 4: 'Buenos Aires vice versa' (16) dag.19.30-22. 'Secrets and Ues' (al) do.vr.14. Venster 2: 'Mean Streets' (16) ma.di.wo.19.30, do .vr.zo.wo. 14.30. 'Belle de Jour' do.21.30. Tokyo decadence vr. 19.30. 'Bad girls of music' vr.21.30. 'Simone Barbes ou la ver- lu'zd. 15.30. "ünagiornata particoia- re'za,21.30. 'Loulou.dieBuchseder Pandora'zo.19.30. 'StonadePiera' zo.21.30. 'Lola' ma,21.30. 'Unjour pma a demande' di.21.30. 'Five gris and a rope' wo.21.30. Lumlère 1 'Star Wars special edition' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lu mlère 2: The reltc' (16) dag.18.45- 21.30, do.di.ook 13,15-16. Lumlè re 3: The first wives club' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lu mlère 4: 'Ransom' (16) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Rexane: 'Hot ba- bies' (16) do.t/m zo.doori.voorst. 'Schokkend verlangen' (16) ma.t/m wo, doorl.voorst. Pathé 1: 'Metro' (16) dag.11.20-13.55-16.30- 19.05-21.40. Pathé 2: 'Fiercecrea- tures' (al) dagl6.50-19.25-22, do- .di .ook 11.40-14,15. Pathé 3: 'Ro meo Juliet' (16) dag. 18,05- 21.20, do.di.ook 11.50-14.55. Pa thé 4: The English patient' (12) ;.ll-14.20-17.35-20.50. Pa thé 5: 'StarWars special edition' (al) do.vr.ma.di.wo.11.25-14.40-18- 21.10, za.zo.13-15.50-18.40* 21.30. Pathé 6: '101 Dalmatians* (al) dag.11,10-13.35-16-19- 21.50. Pathé 7: 'Jerry Maguire' (a!) dag.11.30-14.30-18-21. Nachtvoorstellfngen: Lumière 1: 'Star Wars special edition' (16) vnza. 00.15. Lumlère 2: The relic' (16) vr.za. 00.15. Lumlère 3: The tong kissgoodmght' (16)vr.za. 00.15. Lu mlère 4: The Glimmerman' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso h '101 eet its uaïmöucrs vr.zs.zü.iT<a- .wo.13.15-16. Cinerama 3 Ma tilda' vr.za.zo.ma.wo. 13.15-16. Lu mlère 2: '101 echte Daimatiërs' vr.za.zo.ma.wo.!l3.15-16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Da me' vnza.zo.ma.wo.11.50-14.20. 'Space Jam' vr.za.zo.ma.wo, 11.40- 14.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3