altrwei 9 Vermeend voorkomt nadeel door 'oude' woningtaxaties m Genieten van het eerste voorjaarszonnetje Vlaardingse te water in het Brielse Meer Schiedamse binnenstad in de lift Splitsing dienstencentrum gaat door Huurdersclub wil alleen huizen aan Planciusstraat 111# 'Blokkade op Schiedamseweg handhaven' Brommen op voetpad bekeurd Meisje door hond gebeten Brand in woning Fraude met uitkering Rotterdams Dagblad Dinsdag 1 april 199? Schiedam De gemeente Schiedam is niet van plan op kor» te termijn de afsluiting op de Schiedamseweg op te heffen. De Schiedamseweg vormt volgens het college een belangrijke door gaande route in het fietspaden- net. Om die reden is ook gekozen de weg af te sluiten voor het door gaande autoverkeer. Dat ant woordt het college op vragen van de fractie van Gemeentebelangen Schiedam. Op het spreekuur wordt het frac tielid van Gemeentebelangen re gelmatig benaderd door bewoners van Tuindorp Kethel die voor de opheffing van de blokkade op de Schiedamseweg ter hoogte van nummer 77 zjjn. Volgens Ge meentebelangen zou die blokka de kunnen worden opgeheven nu er een nieuwe ontsluitingsweg is voor Schiedam-Noord. Het open stellen van de Schiedamseweg voor doorgaand autoverkeer zou volgens het college, ondanks de ingebruikname van de verlengde "s-Gravelandseweg. ertoe leiden dat er weer sluipverkeer gebruik gaat maken van de weg. „Er zul len altijd automobilisten blijven die de gemakkelijkste weg met de minste weerstand zullen volgen," schrijft het college. Daarnaast heeft het college ook zorgen over de kruising Zwaluwlaan- Schiedamseweg als de blokkade zou worden opgeheven. „Een toe name van autoverkeer op de Schiedamseweg zou ook voor die Kruising negatieve gevolgen heb ben en de verkeersveiligheid daar zeker niet verhogen," aldus het college, dat daarmee aangeeft dat de argumenten voor de afsluiting nog steeds overeind staan. Het college is wel bereid met de omwonenden om de tafel te gaan zitten als zij daar behoefte aan hebben. Schiedam Inwoners van gemeenten waar de woningen niet per 1 januari 1995 door de gemeente zijn getaxeerd, zullen hiervan geen voordeel hebben, maar ook geen nadeel. Staats secretaris Vermeend van Financiën heeft een maatregel geno men waardoor huiseigenaren niet de dupe worden van een verkeerde peildatum bij de hertaxatie van hun woning. Dit ge vaar dreigde in 276 gemeenten, waaronder Schiedam en Maasland. De hertaxatie van huizen is het gevolg van de wet Waardering On roerende Zaken, die per 1 januari van kracht is geworden. Daarbii geldt als uitgangspunt de waarde die een woning had op I januari 1995. Ongeveer de helft van de ge meenten heeft echter een eerder jaar (1992, '93 of'94) als peildatum genomen. Zij hadden de wonin gen net getaxeerd en voelden er niets voor de taxateurs binnen korte tijd weer op pad te sturen. In Schiedam is de waarde van de woningen bepaald per 1 januari 1994. In deze gemeenten dreigde een voordeel te ontstaan voor huisei genaren. De meeste huizen zijn immers de afgelopen jaren duur der geworden. In gemeenten waar voor het laatst in 1992 is ge taxeerd, hebben de bewoners dus aanzienlijk lagere taxatiebedra gen dan in de gemeenten waar per 1 januari '95 is getaxeerd, Dit zou leiden tot een fiscaal voordeel, omdat de waarde van de woning bepalend is voor het bedrag dat huiseigenaren bij hun inkomen moeten optellen wegens 'woonge not'. Dit voordeel kan oplopen tot honderden guldens. Om dit te voorkomen past het rijk bij al deze gemeenten een opho gingspercentage toe. De ophoging is gebaseerd op de waardestijging van de huizen in de betreffende gemeente in de tussenliggende periode. Ze varieert van 5 tot 35 procent. In deze regio zijn de vol gende percentages vastgesteld: zeven voor Schiedam en dertien voor Maasland. Commode Publicaties over de ophogingsper centages leidden de afgelopen week tot veel commotie. In som mige gevallen blijkt het percenta ge namelijk (veel) te hoog. Niet in iedere buurt in een gemeente zijn de woningen even veel in waarde gestegen. Dat valt te controleren door mensen die in 1995 hun wo ning hebben gekocht of verkocht: als dit bedrag lager is dan het 'op gehoogde' taxatiebedrag, dan is er iets mis. Vermeend wil deze huiseigenaren toestaan de verkoopwaarde op te geven die hun woning had in Schiedam Regelmatig rijden fietsers en bromfieters op het voetgangersgebied van het over dekte gedeelte van het winkelcen trum Hof van Spaland. De veel vuldige waarschuwingen van de politie hebben niets uitgehaald. Daarom krijgen overtreders vanaf april een proces-verbaal. Het be drag kan oplopen tot veertig gul den voor fietsers en zeventig gul den voor bromfietsers. Hoek van Holland Een 3-jarig meisje uit 'Maasdijk is zondag avond in een restaurant aan de Badweg in Hoek van Holland ge beten door een hond. Het meisje aaide het dier waarop het beest haar in het gezicht beet. Gewond aan haar lip is het slachtoffertje overgebracht naar het ziekenhuis in Delft. Daar bleek dat het meisje haar lip had gescheurd. 1995, De belastingdienst heeft aan dit onderwerp nog niet veel aan dacht geschonken, omdat het op- hogingspercemage pas hoeft te worden gebruikt bij de belasting aangifte over 1997. Dal zijn dus de formulieren die in het voorjaar van 1998 moeten worden inge vuld. De inwoners van de betref fende gemeenten moeten zelf het rekenwerk doen: taxatiewaarde vermeerderd met het ophogings percentage. Volgens een woord voerster van het ministerie van Financiën wordt druk gestudeerd op mogelijkheden om hetde huis- eigenaarzogemakkelijk mogelijk te maken.Misschien hehben we volgend jaar wel zo'n mooie inter actieve belastingdiskette, waarop je alleen je woonplaats maar hoeft in te voeren en waarbij vervolgens het juiste huurwaardeforfait auto matisch wordt berekend." Westvoome/VJaardingen De toestand van de 46-jarige Spyke- nïsser en zijn 79-jarige moeder uit Vlaardingen die gisteren in de namiddag op onverklaarbare w|jze met hun auto het Erielse Meer zijn ingereden, is nog steeds kritiek. De man werd na het ongeval overgebracht naar het Zuiderziekenhuis in Rotter dam. De vrouw ligt in het Spy- kenisser Ruwaard van Putten Ziekenhuis. De politie tast vooralsnog in het duister over de oorzaak van het ongeval dat zich aftspeelde by de Krabbeweg. „De oorzaak kan van alles zijn. Maar het is daar een rechte weg. Je kunt er dus niet vut de bocht vliegen," zégt G. Groeneveld, brigadier öy de basiseenheid Voome. JSen mo- gehjkheidis dat de man onwel is geworden." Ooggetuigen zagen de wagen rond tien over half zes dwars door de berm hetwater in rijden. „Op zo'n mmnent ste je machte loos," zegt Michd, die samen met zijn vriendin Tonja aan de overkant van het meer op cam ping Kruininger Gors verbleef en het ongeval zag gebetiren. jjkhad het idee dal de inzitten- - den niet meer zouden leven" De twee belden meteen de poli- óp, terwijl aan de ©verkent van' het meer drie menserite'water 'om te pateen de uiati tenden te bevrijden. Het water'.: was echter te koud, waardoor ze terug naar de kant moesten, wil den ate niet bezwijken aan ori- derkoeUngsverschijnselen De politie was snelter: plaatse, evenals de duikteams van de bmndweer uit BrieUe en Zvarte- waal. „Toen de duikers er warén, hadden ze de mensen vry snel uit de auto," zegt MicheL De brandweer ging uiteindelijk met zes duikers (uit BrieUe, Zwartewaal en Spykenisse) te water. „Belangrijk was dat één van de getuigen de wagen niet uit het oog is verforen en ons daardoor vrij nauwgezet de plek kon aanwijzen waar de duikers moesten zoeken," zegt P. van Einden, chef van dienst van de Brielse brandweer. „Bovendien hing er een politie helikopter in de lucht en die zag een vlek in het water. Dat bleek het dak van de autotézyri# Toen de duikers de stochtoSets eenmaal uit de wagen hadden, werd meteen met reanimeren begonnen. Daarna ging het met spoed naar de ziekenhuizen. „Op het moment dat de slachtof fers per ambulance r;aar het zie kenhuis vardes gebracht, hM~ denzewe! een. hartritme," geeft Van Eysden aam/,,Dat was voor de duikers een opluchting. Het komt namelijk niét vaak voor dat de mensen die ze vinden nog m leven.jqjn." - 3Dè brandweer w 20 éérste in stantie met vier duikers geko men, Maar omdat er'sprakewas van mogetijk drie xozft&dai* kwam er nog een dente-duik- teara (dat van de brandweer van %ijkenisse) .opdraven. -„We ba seerden de aanwezigheid van eeii dento perao<m op het vér- haal van een getuige zejgtMari Eijsden van de brandweer, heeft waarecfcynlyk iets dat in de auto ronddreef voor een der de persoon aangezien,'' De dui kers troffen echter maar twee mensen in de'aïitb aan." -1 :-y.; Het voormalige pakhuis aan de Grote Markt ondergaat binnen kort een ware metamorfose. Er worden luxe-koopappartemen ten, een woonhuis en wlnkeis In gebouwd. Foto Dennes van der wei/Roei Dijkstra Door Mariëtte Olsthoorn Schiedam Er waren twee pri meurs die dag volgens de voorzit ter van de Stichting Woonpromo- tie Schiedam Anke Bodewes. De Branderspoort bij het Spinhuis pad, waar de liefhebbers in een keet informatie konden krijgen over de bijna 150 appartementen. En Hollandia II, het project waar van het eerste deel er al staat en binnen enkele maanden wordt ge start met de bouw van apparte menten en penthouses op het voormalige terrein van de mout- wijnfabriek Hollandia aan de Schie. Met de onthulling van de Onverwacht mooi weer deed het terras van café VTIetzicht in Maasland afge lopen paas weekeinde vol stromen met mensen. Na een tochtje op de fiets, een wan deling langs de vaart of een roeftochtje op het water stre ken de zonaan- bidders neer op de stoelen langs de waterkant en genoten van het voorjaarszonne tje. Foto Dermes van der Wel/Roel Dijkstra Hoek van Holland De splitsing van het dienstencentrum in Hoek van Holland gaat door. Het Geco ördineerd Ouderenwerk, waarin vooral de zorg, de huisvesting, de maaltijdvoorziening en andere di recte zaken zijn ondergebracht en het Sociaal Kultureel Ouderen werk, dat gericht is op ontspan ning, zullen van elkaar worden gescheiden. De loskoppeling is een gevolg van een voorstel van de PvdA tijdens de begrotingsbe handeling in november 1996, Daarin werd gevraagd onderzoek te doen naar de mogelijkheden voor professionalisering van de zorg voor ouderen en jongeren en het samenvoegen van besturen. Ook voor de aansturing van de ve le vrijwilligers is volgens de PvdA professionele begeleiding noodza kelijk. Vooral ten aanzien van het ouderenwerk worden de verwach tingen van de betrokkenen onvol doende waar gemaakt. Huisbe zoek, mantelzorg en voorlich tingsbijeenkomsten zijn projec ten die nauwelijks opgepakt kun nen worden. Binnen de politiek in Hoek van Holland was al een gro te mate van overeenstemming be reikt over de splitsing. Daarbij werd als voorwaarde gesteld dat de professionalisering wel iets moet opleveren en dat de onder steuning gezocht moet worden buiten Humanitas aan Zee. By een aantal mensen bestaat name lijk de vrees dat de invloed van Humanitas erg groot zal gaan worden in het GO W. Het gecoördi neerd ouderenwerk zou dan ook een onafhankelijke positie moe ten innemen ten aanzien van an dere zorgaanbieders en ook het meldpunt moet zijn onafhankelij ke positie behouden. Vooreen on derzoek naar de nieuwe organisa tie-opzet stelt de deelgemeente- raad een bedrag van 41.000 gul den beschikbaar. VtaardJngenEen 33-jarige Vlaardinger is maandagoch tend aangehouden kort nadat hij in zijn eigen woning aan.de Van Bleiswijkstraat brand had gesticht De brand ging ger paard met hevige rookontwlk- kelmg. De gealarmeerde brandweerlieden wisten bet vuur snel onder controle te krijgen. De schade bleef be perkt De bewoner is voor ver hoor meegenomen naar hetpo- litiebureau. Hoek van HollandDe huurders- vereniging Tïoudt Zicht' vindt het een slecht idee om politie, brandweer en de woningbouw vereniging te huisvesten aan de Planciusstraat in Hoek van Hol land. In een brief aan het dage lijks bestuur van de deelgemeen- teraad noemt de huurdersvereni- ging een aantal argumenten om op het nu nog braak liggende ter rein alleen woningen te bouwen. Het woongenot wordt verstoord door het af en aan rijden, van brandweervoertuigen, politiewa gens en auto's van de woning bouwvereniging. Dat zal boven dien vaak gepaard gaan met het gebruik van sirenes, aldus de huurdersvereniging. Houdt Zicht juicht woningen voor senioren in dit gebied toe. De grote belangstelling voorde senioientoren het centrum van de badplaats heeft de behoef te daaraan voldoende duidelyk gemaaktZodanig zelfs dat: het wenselijk is om hetvolledige ge- bied aan de HandUsstraat daar voor te bestemmen, aldus de huurdersveremging. Voor brand weer en politie zou ruimte gevon den kunnen worden aan de rand van hetRoomse Duin of in de Dij- klocatie bij het station. 1 y. Frans Moor en Martin Dekkers, de ondertekenaars van de brief van dé huurdersvereniging, zet ten vraagtekens bij de noodzaak wo*- Hoek van Holland om zich in dé dorpskern te vestigen. Mensen die nu in plan Oost wonen blijven op dezelfde afstand wonen. De vestiging van een kleine locatie voor het baliewerk zou volgens dé huurdersvereniging al vol doende zijn. „Los van de genoemde aspecten, lykt het ons juist dat de economi sche mogelijkheden voor de han- "dskfiii'kst 'doTpsccnteuny zal zijn met zóveel mogelijk wooneenheden rondom hun ves tigingen. Van een politiebureau, een brandweerkazerne en een kantoorgebouw met werkplaats en magazijnen valt veel minder te verwachten," veronderstellen de briefschrijvers. maquette van dit project in het Woon Informatie Centrum open de burgemeester R. Scheeres za terdag de Dag van het Stadse Wo nen, een initiatief van de Stich ting Woonpromotie Schiedam. Het was een dag waarop iedereen een kijkje kon nemen in alle ver en nieuwbouwprojecten in de Schiedamse binnenstad. Bewo ners die van plan zijn naar het centrum te verhuizen bijvoor beeld, of niet-Schiedammers die overwegen in de jeneverstad te gaan wonen. Om alle opengestel de projecten te kunnen zien kon gerust een dag worden uitgetrok ken. Burgemeester Scheeres stapte na de opening op de fiets voor een bezoek aan enkele bewoners van de Hollandi ahof die op d e Dag van het Stadse Wonen hun woning hadden opengesteld. Verrassend, vond de burgemeester het, dat er mensen te vinden zijn die hun deur voor wildvreemden openen. Met blauwe plastic sloffen betrad hij de vier verdiepingen tellende woning. Altijd leuk om bij men sen binnen te kijken. De bewoon ster vertelde en Scheeres keek rpncLjilen.centrale trap, dat zou je niet zo snel doen, maar als je het zo ziet... Leuk, even naar bo ven, ik ben heel benieuwd hoe de vide eruit ziet Het dakterras, lek ker zeg, 's avonds in het zonnetje uitkijken over de stad." Pakhuis Na een blik op het traject van de Beneluxlyn in het Infocentrum van het nieuwe tracé aan het Sta tionsplein, fietste het gezelschap naar het Hilton Woon-Winkelcom- plex aan de Grote Markt. Daar kreeg de burgemeester van de ar chitect te horen wat er in het voor malige pakhuis staat te gebeuren. Nu wordt er nog volop gesloopt, maar het streven is om er eind van dit jaar negen luxe koopap partementen, een woonhuis en. twee winkelruimten gereed te hebben. Van de oorspronkelijke bouwmaterialen wordt zoveel mo gelijk gehandhaafd om het karak teristieke van het pakhuis te be houden. Zo blijven bijvoorbeeld de zware houten balken met bre de houten vloeren in de woningen zichtbaar, vertelt de architect tij dens een wandeling door het hier en daar nog wat gammele pak huis. Laatste station op de route was de VSB-bank, waar alle te koop staande woningen zijn verzameld en waar bankmedewerkers hypo theek-adviezen gaven. De Dag van het Stadse Wonen noemde Scheeres een dag waarop Schiedam zich van z'n beste kant heeft laten zien. „Het centrum zit weer in de lift," concludeerde hy. „Er zijn vandaag bijna twintig nieuwe projecten te zien. Voor het oog zitten we misschien wel tegen de stadsgrenzen aan, maar er zijn nog mogelijkheden genoeg. In de binnenstad kunnen nog zo'n dui zend woningen worden bijge bouwd." Het goeie van het initiatief vond Scheres dat zaterdag niet alleen het wonen centraal stond, maar Schiedam in z'n geheel. In het ka der daarvan kondigde de burge meester de oprichting van het Platform Schiedam Promotie aan, waarin alle partijen die het ge zicht van Schiedam vormen, zijn vertegenwoordigd. VWdingóiï Vier Viaaidingers zyn afgelopen weekeinde opge pakt nadat onderzoek uitwees dat zij fraudeerden met uitkeringen. De recherche van de Sociale Dienst vond uit dat het viertal ten onrechte een bedrag van 57.500 gulden had ontvangen. Dit bedrag moeten de Vlaardingers terugbe talen. Dinsdag 1 april ROTTERDAM Dtety. De Nazaten van Prins Hendrik, 22u. Aftoy. Biackstreet, 19.30u. Luxor Theater. Waardenberg De Jong, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. De laatste dagen, 20.30u. Woensdag 2 april SCHIEDAM Stedelijk Museum. Lunchconcert, 12.3Qu. Bachpleln. reisinformatie bus, 14.00-17.00u. De Weer klank. Verkoop van artikelen uit De Wereldwinkel, 10.00-12.00u. VLAARDINGEN Vrije Academie. Kunstbussenioren '97, vertrek 10.30u. Dienstencen trum Babberepolder. Aanvang ex positie quiltwerkvan cursisten. ROTTERDAM Theater Zuidplein Gr.z. introdans Barok, 20.15u. Plaswijckpark. Poppentheater, 15u. Theater De Evenaar. Workshop zang en dans van de Stille Zuidzee, 13u.en 14.30u. Castagnet. Speelgoed beurs, 14.30u. De Doelen Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. Zaal De Unie. NCRV Volgspot Live, 20.30u, Schelling*#. De Tunes 'üve', 19u. Luxor Theater. Waardenberg De Jong, '20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. De onbeminden, 20.15u, Kl.z. De laatste dagen, 20.30u. RO Theater. Elektra, 20,15u. t Kapelletje, Tussen de Muzen, 14.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Shine' (al) dag.18.45- 21.30, do.di.ook 13.15-16. Calyp so 2: 'Crash' (16) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Calypso 3: 'The pe ople vs. Larry Flynt' (12) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama ls 'Space Jam' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30, Cinerama 2: 'Big Night' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: 'Michael Collins' (16) dag.18.45-21.30, do .di.ook 13.15-16. Cinerama 4: 'Mars attacks!' (12) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 5: 'Star Trek: first contact' (12) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Imax Theater 'Ringof fire' (al) dag.14-16. 'Special Effects' (al) dag.15-20.45, vr.za.zo- ma.ook 13. 'Star Wars special edi tion' (al) dag.18,30-21.45. 'Micro- cosmos' (al) dag. 17, vr.za.zo-' .ma.ook 11.30. Venster h 'Kolya' (al) dag.(beh.ma,22 en wo.19.30) 19.30-22, do.vr.zo.wo. 14.30. 'Sneak Preview' ma. 22. Venster 3: The Pillowbook' (16) dag.19.30-22 do.vr.zo.wo.ook 14.30. Venster 4: 'Buenos Aires vice versa' (16) dag.19.30-22. 'Secrets and lies' (al) do.vr.14. Venster 2: 'Mean Streets' (16) ma.di.wo.19.30, do- .vr.zo.wo.14.3Q. 'Fivegirts and a ro- pe'wo.21.30.Lumière 1:'StarWars special edition' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumlère 2: The relic' (16) dag.18.45-21.30, do.di.ook 13.15-16. Lumlère 3: The first wi ves club' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Lumlère 4: 'Ransom' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Pa- thé 1: 'Metro' (16) dag, 11.20- 13.55-16.30-19.05-21.40. Patbé 2: 'Fierce creatures' (al) dag.16.50- 19.25-22, do.di.ook 11.40-14.15, Pathé 3: 'Romeo Juliet' (16) dag. 18.05-21.20, do.di.ook 11.50- 14.55. Pathé 4: The English pati ënt' (12) dag.ll-14.20-17.35- 20.50. Pathé 5: 'StarWarsspecial edition' (al) do.vr.ma.di.wo. 11.25- 14.40-18-21.10, za.zo. 13-15.50- 18.40-21.30. Pathé 6: '101 Dal matians' (al) dag. 11.10-13.35-16- 19-21.50. Pathé 7: 'Jerry Maguire' (al) dag.11.30-14.30-18-21. Kindermamnees: Calypso 1: '101 echte Dalmatiêrs' vr.za.zo.ma- .wo.13,15-16. Cinerama 3 'Ma- tilda'vr.za.zo.ma.wo.13.15-16. Lu- mière 2: '101 echte Dalmatiërs' vr.za.zo.ma.wo.13.15-16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Da me' vr.za.zo.ma.wo.11.50-14.20. 'Space jam' vr.za.zo. ma.wo. 11.40- 14.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1