10 Cultuur Ro Mogendorff en de kracht van het kleine Karei Kindermans' liefdevol eerbetoon aan joodse tekenares The Offspring als extra Paaspoptroef helemaal thuis Residentie Orkest eert Brahms Aankopen Historisch Museum Gestolen Appel weer te zien Greenaway werkt aan Vermeer-opera marybiack shine j Mary Black op dezelfde voet 010-4066066 Te huur!! Vlaardingen Rotterdams Dagblad Dinsdag 1 april 1997 Door Bemadette Neelissen Rotterdam Normaal ge sproken verschijnt bij de ten toonstelling een catalogus; in het geval van de Ho Mogen- dorff-tentoonstelling in het Zutphense Museum Henriet- te Polak verschijnt bij de ca talogus een tentoonstelling. Althans, zo zou je het kun nen zeggen: het boek was er - weliswaar in'oervorm' - al jaren vóór de expositie, maar dan in de vorm van een scrip tie. Wat sinds jaar en dag op de plank lag als onderdeel van de opleiding van een stu dente aan de Bossche kunst academie ziet nu, groots en bescheiden tegelijk, opnieuw het levenslicht. Een uitleg. In 1980 schreef Joke Kindermans-Blok, toen stude rend aan de Koninklijke Acade mie voor Kunst en Vormgeving in 's-Hertogenbosch, een scriptie over de joodse tekenares Rosa Ca- tharina ('Ro') Mogendorff. De stu die zou zelfs voor publicatie in aanmerking komen, mits er ook een tentoonstelling werd georga niseerd, iets waar Kindermans- Blok destijds geen kans toe zag. Dik tien jaar later kreeg 'Ro Mo gendorff een tweede kans. Joke's zoon Karei (1966) studeerde in 1993 af aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam en zag in haar scriptie een prach tig begin van zijn carrière. Als hij wél in staat zou zijn een ejqwsitie te realiseren kon hij laten zien wat hij in z'n mars had door de publi catie vorm te geven. Dat heeft hij gedaan, en niet alleen dat, ook de tekst is van zijn hand. Ro Mogen dorff had zich geen passender chroniqueur kunnen wensen. Als Kindermans een kunstenaar een warm hart toedraagt schrijft hij er over als over een vriend, zonder de kritische noot uit het oog het te verliezen. Dat leverde al eerder (1995) een prachtig vorm gegeven en geïllustreerd boekje over de fameuze poppenspeler Jo zef van den Berg op, maar tekstu eel gezien was dat slechts een vin geroefening. Met de Mogendorff- catalogus toont hij dat hjj met Unks: Karei Kindermans* portret van Ro Mogendorff, zoals het prijkt op de achterflap van het boek dat hij over haar schreef. Bo ven: Ro Mogendorff, 'Boom', I960 (Chinese inkt). woorden net zo zeer weet te boei en als met beelden. Vertederend Kindermans beschrijft de ontwik keling van zijn 'relatie' met Ro Mogendorff op nu eens vertede rende, dan weer scherp analyse rende wijze. Scherp bijvoorbeeld als hij Mogendorff beschrijft zoals ze op haar best is:als het 'bui ten haar omging', wanneer door een samenloop van omstandighe den iedere veeg en streep raak is, wanneer realisme en abstraktie, tekenkundig vakmanschap en nonchalance samenvallen tot een harmonisch geheel. Vertederend in zijn beschrijving van zijn eerste kennismaking met Mogendorff, in 1979. Zijn moeder kwam terug uit Eenigenburg, waar ze werk van Mogendorff had bekeken dat lag opgeslagen bij Ro's tweelingzus Isadora ('Do'). Ze bleef twee volle dagen weg, uit zonderlijk lang voor Karei: 'Dat had mijn verwachtingen gewekt; ik teas 13 jaar. Ze heeft een teke ning mogen uitkiezen en ik moet zeggen: die viel me behoorlijk te gen.' Karei zag niet wat het voor stelde en toen hem werd verteld dat het 'uitgelopen aardappelen' waren was hij zelfs diep teleurge steld: 'Als het nou nog perse aard appelen waren...'zal ik gedacht hebben.' Dit soort passages is typerend voor Kindermans' zeer persoonlij ke, soms wat kinderlijk aandoen de stijl. Wie hem kent zal bij het lezen van de Mogendorff-tekst de vreemde sensatie bespeuren alsof men met Kindermans 'live' zit te praten. Dat komt doordat hij, ge vrijwaard van het jargon der 'offi ciële' kunstschrijverij, de lezer eerlijk en open tegemoet treedt, zonder hem van z'n sokken te rij den met veel moeilijke kunstter men en brallerig hoogdravend ge- interpreteer. Kindennans slaat eerder de toon aan van een vrien delijke discussie, waarin plaats is voor zowel spreken als luisteren. Dat is niet alleen zeer prettig, maar ook zeer nuttig: de lezer leert' 2onder schoolse bijsmaak, wat zijn belangstelling voor Ro Mogendorff alleen maar kan ver sterken en die van aspirant-lief- hebbers wellicht zelfs op kan wek ken. Ro Mogendorff was voor Karei Kindermans een extra uitdaging omdat zij in zekere zin Kinder mans' eigen werk (hij tekent al van jongs af aan in een uiterst in tuïtieve, alies-raak-of-de-prallen- bak-stijl) beïnvloed heeft. De leer meester van Kareis moeder, Kurt Lob, maakte haar attent op Mo gendorff s tekeningen. Karei ver woordt het als volgt: 'Lob's ziens- wijze uit de traditie, waarmee ook Ro Mogendorff werd gevoed, is niet aan mij voorbij gegaan.' Ook hij werkt, althans in zijn tekenin gen, met dezelfde directheid en persoonlijkheid waarmee Mogen dorff na de oorlog furore maakte in de Nederlandse tekenkunst. Wc-roi Ro Mogendorff werd geboren in de zomer van 1907. In de Tweede Wereldoorlog zat ze bij diverse vrienden en vriendinnen onder gedoken. Pas na de oorlog, toen vele stromingen en opvattingen in de kunst naast elkaar begon nen te lopen en de tekenkunst eindelijk voor vol werd aangezien, kwam haar werk in de belangstel ling te staan. Voorheen was de te kening niet veel meer dan een voorschets van het 'echte' werk, een bijproduct. Ze tekende stillevens, dieren, landschappee, reisschetsen, por tretten en tijdsbeelden, maar ook heel alledaagse onderwerpen. De beeldhouwer/criticus Marius van Beek over Ro Mogendorff: 'De vreemdste dingen die ons omrin gen boeien haar. Of het nu ver schrompelende aardappels, een wc-rol, een bizon, een landschap in noord-Holland of een zittend naakt betreffen...uit alles ontstaat een meesterwerk. Dit laatste woord moet u niet al te zwaar op vatten, want daarvoor zijn haar tekeningen te argeloos van karak ter, te zeer geladen met humor.' uit De Tijd, 24 mei 1966). Toen Ro Mogendorff altijd al een fragiel klein vogeltje - stierf schreef Carmiggelt in 2ijn Kron kel in Het Parool van 30 oktober 1969 dat ie altijd bang was ge weest haar te breken als hij haar begroette. Haar zus Do liet op Ro's grafsteen graveren: ,jZij mos klein van lichaam, groot van geest, mo ge zij rusten in de schoot van Abra ham.' Vandaag de dag is er in geen openbare bibliotheek meer iets over Ro Mogendorff te vinden. Zelf zou ze dat ni et vreemd gevon den hebben, getuige haar uit spraak (tevens ondertitel van Kin dermans boek): 'Evenmin als van mijn werk, valt er over mijzelf iets spectaculairs te zeggen.' Maar juist dat non-spectaculaire, dat zoeken en vinden van energie en beweging in kleine, alledaagse dingen, d'iarin ligt haar grote kracht. Gelukkig heeft een eigen tijdse tekenaar als Karei Kinder mans dat herkend, zodat het nog maar nét smeulende vonkje van Ro Mogendorff weer op kan bloei en tot een warmend, knappend houtvuur. Ito Mogendorff: 'Evenmin als van mijn werk, valt er over mij zelf iets spectaculairs te zeggen.' Tekst, vormgeving en samenstel ling: Karei Kindcrmans. Uitge verij van Spijk, ISBN 90 6216 210 X. Tentoonstelling 'Ro Mogen dorff in museum Henriëtte Po lak te Zutphen t/m4 mei 1997, Door Louis Du Moulin Schijndel Paaspop zou na ne gentien stille jaren plotseling veel meer pretenties hebben gekre gen. Door uit te dijen tot een twee daags evenement met als geheide publiekstrekker The Offspring zou het Brabantse festival willen doorstoten in de richting van Pinkpop en Lowlands. Met als ge volg het verlies van die van ouds her supergemoedelijke, landelij ke sfeer in ruil voor de strakkere ambiance van de mega-poppara- des. Na zondag staat Schijndelzoals gewenst ook inderdaad op de nationale festivalkaart, maar ge lukkig met behoud van de eigen identiteit die Paaspop al sinds 1978 tot zo'n sympathiek buiten beentje maakt. Ondanks de aan wezigheid van een imponerende infrastructuur rond vier grote 'cir- custenten' was het op 'De Molen heide' toch weer vooral een kwes tie van 'rock meets bier en paar- denmest'. Laatstgenoemde ingre diënt houdt direct verband met de locatie, vlak naast de plaatselijke manege, waar vroeger ook het eni ge podium stond en die nu nog als backstage-ruimte fungeert. Voor naamste nieuwe fenomeen (an nex probleem) bleken de vrijkam- peerders te zijn ofwel de over nachtende bezoekers van beide dagen, voor wie inderhaast een slaapzone kon worden ingericht. The Offspring trok overigens za terdagavond gewoon haar eigen publiek, een kleine vijfduizend tieners en begintwintigers. Lo gisch, want het optreden van de Caüfomische punkrockers was het eerste in ons land sinds het verschijnen van de alom bejubel de .cd 'Ixnay On The Hombre'. Zanger Dexter Holland (tegen woordig zonder dreadlocks) en de zijnen leken na hun opkomst heel even verbaasd over de dolenthou siaste bijval, maar haakten daar vervolgens handig op in door zeer veel vocale arbeid over te laten aan de deinende meute voor hun ogen. Vrijwel uitsluitend hapklare, vro lijke brokken is nog steeds het simpele basisrecept van het kwar tet uit Orange County dat na het vorige album 'Smash' (1994, afzet bijna negen miljoen stuks) is toe getreden tot de ware pop-elite. Dat de al sinds 1984 actieve her- riespecialisten zodoende aan spraak kunnen maken op de ere titel Grootste Bofkonten van de jaren negentig begrijpen ze maar al te goed. Vandaar hun enorme opgeruimdheid bijna anderhalf uur lang, die 'in the middle of nowhere' nog eens werd versterkt door de veel lossere feesttent sfeer. Muzikaal mag The Offspring dan in feite niet meer dan doorsnee zijn, haar pretpunkgeluid heeft zeker wel bijgedragen tot een flin ke opleving van het 'lange halen gauwthuis'-genre. Daarvan profi teren op dit moment zelfs de 'aloude' Vandals, die met onder anderen Social Distortion en De Heideroosjes tot de gewilde voor afjes behoorden en ook voor de meest baldadige actie tekenden: hun persiflage op de Spice Girls CWannabe') kreeg zowaar een blo- tebillenfmale. Zoals de eerste dag geheel in het teken van de (post)punk stond, zo gevarieerd was de zondag voor nog iets meer belangstellenden. Met name op en voor het zogehe ten tweede podium (waar tegen over 'hoofdrolspelers' als Bettie Serveert, Osdorp Posse en Bioha- zard een rits 'bubbling under acts' stonden) ging het er uiterma te feestelijk aan toe, niet in de laatste plaats dankzij een in bloedvorm verkerende Ro ii Pa radise Funk. Daar stond tegen over dat het 'Blues Café' (waarin onder anderen Barrelhouse, BR5- 49, Monster Mike Welch) een maa tje te ruim was bemeten. De organiserende Stichting Paas pop toonde zich zowel over de op komst als het verloop dik tevre den. Maar of het festival in 1998 eenzelfde opzet zal hebben staat nog lang niet vast, aldus drijven de kracht Geert Hendrikx (24): „Het idee van een tweedaags eve nement is eigenlijk gekomen doordat Mojo Concerts rond dit weekeinde een leuke plek zocht voor The Offspring. Doet zich vol gend jaar weer zoiets voor, dan zullen we heus wel geïnteresseerd zijn. Voor ons is die twee dagen echter geen must. Net zo min als dat we per se groter zouden willen groeien. Waar we al wel aan den ken is om van de 25-ste editie een reusachtig spektakel te maken, maar zover zijn we lang niet" Den Haag Het Residentie Orkest in Den Haag eert de komende twee maanden Johannes Brahms. Het startschot voor het Brahms-festival wordt op 3 april gelost met een concert in de Phiiipszaal. Dat is exact honderd jaar na de dood van Brahms In het Haags Historisch Museum is al een tentoonstelling over Brahms (1833-1897) te zien. In de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw was de Du itse compo nist zes keer in Nederland voor het dirigeren van meestal eigen werk. Brahms onderhield warme contacten met een aantal Nederlanders, on der wie de dirigent Johannes Verhulsten de pianist en componist Julius Röntgen. De Duitser was in Nederland extreem populair. Hij werd ont vangen als een staatshoofd. Rode lopers, fanfares en zeifs lauwerkran sen vielen hem hier regelmatig ten deel. Julius Röntgen zei eens „waar Brahms is, daar is altijd champagne." Rotterdam Het Historisch Mu seum Rotterdam heeft onlangs enkele aankopen gedaan. Het Rotterdamse museum wist de hand te leggen op een 18de eeuw- se gouden ketting en een 18de eeuws schilderij van Adriaen van derWerff. Het 18de eeuwse portret van de dochter van Adriaen van der Werft" is een schenking van de Erasmusstichting aan het Rotter dams Historisch Museum Het Schielandshuis. Het portret uit 1718 is vanaf 5 april in Het Schie landshuis te zien. Vanaf half april valt ook de gou den zogeheten bootjesketting met mosagaten stenen te bewonderen. Het museum kocht het sieraad re centelijk op de Kunst- en Antiek beurs in Breda by kunsthande laar Inez Stodel uit Amsterdam. Een dergelijke ketting, gemaakt door de Rotterdamse goudsmit Willem van Aken, komt volgens een woordvoerster zelden op de markt. Papendrecht Het Papendrechts Museum voor Moderne Kunst toont in het museumweekeinde van 12 en 13 april het gerestau reerde werk 'Heads locking over the Mountains' van Karei Appel. Onbekenden roofden het doek in januari 1996 uit het museum. Het werk werd korte tijd later in Amsterdam beschadigd terugge vonden in een gestolen auto. In middels heeft een restaurateur van het Dordrechts Museum het schilderij opgeknapt Rotterdam De Britse filmer Pe ter Greenaway en componist Louis Andriessen zijn bezig met een tweede opera voor De Neder landse Opera. De voorstelling gaat over de 17de eeuwse Delftse schilder Johannes Vermeer. De Vermeer-opera is de opvolger van 'Rosa, A Horse Drama' van Greenaway en Andriessen die in 1994 in het Muziektheater in Am sterdam in première ging. rtlact Mary Black j album 'Shine* I a b I The Grapevine Label -I..*. Jj..< cfuur 51.04 min Na een jarenlange samenwerking met producer Declan Sinnott besloot Maiy Black dat het tijd was voor verandering. De succesvolle zangeres verliet Ierland en ging op avontuur in Los Angeles. Met medewerking van Larry Klein - eerder producer van onder anderen Una Turner, Joni Mitchell en Chaka Khan - maakte zij daar een nieuwe album. Ondanks de nieuwe producer verschilt de nieuwe plaat 'Shine' niet veel van het voorgaande werk van Mary Black. 'Shine' is het logische vervolg op de voorgaande zeven langspelers van Black. Ook nu is het resultaat een mix met vooral folk, rock en ballads. De nieuwste cd is niet echt bijzonder, maar ligt wel makkelijk in het ge hoor. De vele fans in Ierland, Engeland, Amerika en Japan zullen er on getwijfeld voor zorgen dat 'Shine' goed verkoopt. En de songs 'Almost gone', 'T will be there' (gezongen met Paul Brady), maar vooral T misun derstood' zullen zeker hitnoteringen opleveren voor Maiy Black die on danks haar nieuwe producer dus gewoon verder gaat op de door haar in geslagen weg. NevinAtici Met Tips bereikt u ruim 1,5 miljoen lezers van 13 jaar en ouder! (Bron DCO 1996) Commercieel personeel gevraagd Starten ais ONDERNEMER zonder investeringen??? Het enige wat wij van u vragen is, representatief uiterlijk, vol doende doorzettingsvermo gen, zelfvertrouwen en presta tiegericht, in bezit van eigen auto. Wij bieden u een goede opleiding en begeleiding, een goed inkomen en een prettige werksfeer. Bel voor een af spraak het dichtst bijzij nde kan toor van ma/vrij. tussen 10.00- 17.00 uur. Capelie: 010- 4500022. Vlaardingen: 010- 4347952. TOPVERKOPERS die f 10.000,- en meer willen ver dienen in de provincies N-Hol- land, Gelderland, Overijssel en Limburg. Bei: 070-3191322/ 015-2619152. Uitzendbureau Excellent zoekt erv. COMMERCIEEL MEDE WERKER voor tel. verkooo en aquislfle voor een rel. in Capel ie a/d Ussel 010-4145444 Gevr. ervaren autoverkoper voor 6 dagen per week. met ei gen vervoer. Tel. 010-2622047 06-53125272 Zin in een nieuwe UITDA GING? Werken als beursma kelaar in Duitsland? Hoge ver diensten! 0049-2131 -713000 'j Personeel aangeboden belastingaangiften voor particulieren 75. Bel de infolijn 010-415530024uurp.d. Administratief personeel gevraagd Uitzendbureau Excellent zoekt MEAO/HAVO/VWO'ers met wisk. voor verz.mij vaste baan LR. max. 25 ir.010-4146444. Technisch personeel gevraagd Profiteer van de veie voordelen bij TECHNICUM Uitzendburo zoals: het kosteloos behalen van het WA-1 eert., de moge lijkheid tot bedrijfssparen en een grote continuïteit van de werkzaamheden. Momenteel zijn wij op zoek, voor een groot orojekt in Den Haaa. naar 30 zerfst. electromonteürs. Min. 5 jr. erv. in de utiliteit. Bel voor meer info 010-4111170. Of kom langs Schiedamsevest 101AR'dam. ma-vr8.30-i7.00 TIPS doen het' Probeer maar AKTIEF Uitzendburo zoekt met spoed voor omg. R'dam 1e pijpfrtters, lassers en bankwer kers. Tel. 0412-643465 AX's Engineers Constructors heeft langdurig en goed be taald werk voor een allround VERSPANNINGSVAKMAN t.b.v, groot reparatie draai-, frees en kotterwerk. Bert je iets minder ervaren maar kan je wel draaien en/of frezen, dan heb ben wij ook voor Jou een toffe, eoed betaalde baan. Voor info 10-4773036. Uitzendkrlng Industrie b.v. is voor div. langlopende projec ten op zoek naar ervaren plaat- opzetters, plaatmakers, opme- ters en voormannen. HOOG LOON. Voor reacties: bal 010- 2760977/2760977 of kom langs Beukelsdijk 11B, R'dam. Gevraagd per direkt 1e ijzer werkers en 1e pijpfitters voor verschillende projekten. Ruba- las b.v. b.v. Tel. 010-4155701 en 010-4157289. Monteur gevraagd voor het plaatsen van zonweringen/ko zijnen. Lft tol 35jr, l.b.v. rijbe wijs. Pegero Zonwering en Aluminium bouw, 010-4221455 Bouwbedrijf zoekt. m. sp. al! round TIMMERLIEDEN voor div. projecten. Bel voor afspr. 010-4370531- Gevraagd all round TIMMER LIEDEN per direkt. Tel.: 010- 4624485. MAES BV zkt erv. electro- en cv-mont., loodgieters. Schie- kade 99c, tel. 010-4664587 voor burgerwerk. Bovo Looa- aleters, tel.: Q10-42Q7426. Gevr. nette allround trailer monteur, lft. ca. 23 jr. 010- 4260155 na 17u0180-520272 U heeft een mededeling voor 1.5 miljoen mensen? Plaats een TIP. Bef 010-406.60.66. voorsnel sukses. Kapperspersoneel gevraagd Wij zoeken voor direkt een café Kelner tussen de 20 en 30 jaar oud, In het bezit van Horeca Papieren, inclusief Hygiéne, Liefst wonend op zuid. Bellen voor afspraak na elf uur 010- 4813278. Gevr. FRANCHISENEMER m/v, ben jij die topkapper die wil verdienen naar wat je waard bent, werk zelfst. in een bewe zen succes-formulel Lijnbaan R'dam. (geen hoge Invest,). Mario's Hairclub 079-3168288. Gezocht spontane dames voor de bediening In een restaurant. Liefst Italiaans sprekend, inl. 0180-550265/06-53551655. Gevr. HERENKAPSTER full/ parttime In Hoogvliet. 010- 4384300. Gevraagd ervaren en nette BUFFETJUFFROUW voor nieuw te openen cafe, tel. 06- 53861387 Horecapersoneel gevraagd Simon's Snackcomer, Schie- dam-N., part-time medewerk- Croissanterie De Snor vraagt repres. full-timer, mann. i.b.v. rijbew. voor bediening in de zaakkeuken werkzaamh. Lft. ±20jr. Tel. 010-4612223. Gevr. BUFFETDAME voor marktochtend. Café de Tros, 010-4143289. Ti PS doen het' Probeer maar. Schoonmaakpersoneel gevraagd Initial Dienstverlening Nederland B.V. Zkt een interieurverzorg(st)ervoor's-avonds van 18.00 tot 20.00 u. m Ridderkerk. U kunt bel. tussen 14.00 en 16.30 u. tel.nr. 010-4136400. vran. naar hr. Hel. Logistiek- en transportpersoneel gevraagd GEVRAAGD ervaren oplegger chauffeur binnenland - ongere geld (geen containers). In bezit van ADR - diploma. Transp. Bedr. J. C. van den Bos B.V. Chroomstraat 1-3 3067 GN Rotterdam. Tel. 010-4200933. LEEFLANG CLEANING EN TRANSPORT B.V., Ceintuur baan 110-114,3051 KDRoltei- dam. Gevraagd per direct: (leerling) tankcleaner, bij voork. hogedruk en/of persl. eert. Chauffeur veegwagen, i.b.v. rijbew. B.C.E., Chaul- feursdlpl., moet bereid zijn cleanings werkzaam heden uit te voeren. Sollicitaties: telefo nisch aan de heer R. Stekelen- burg 010-4181860,4188049. Divers personeel gevraagd UZB Intercedent zoekt met spoed sjorders, expedltleme- daw. produktiemedew. all round timmerlui. Be! 010- 4951686 (Veslaplein 14B, Hey plaat). Ons bedrijf Pivot Point verzorgt educatie materialen- en het leersysteem voor de kaj ken mot spoed een flexibele, kappen scholen in Nederland. Wij zoe- enthousiaste dynamische col lega met een goed commerci eel inzicht, leeftijd 25-30 Jaar, met HEAO-CE opleiding. Je moet een goede beheersing hebben van de Engelse taal in woord en geschrift. Bij Jij een initiatiefnemer en heb je geen 9 tot 5 mentaliteit reageer dan snel per sollicitatiebrief met CV. Deze kun je sturen naar Pi vot Point Nederland Willem- oordseweg 52636 EASchlplul- den t.a.v. mevr. M. Heijblom. Met SPOED gezocht: jonge pa- prikamedew. (lit tot 20 Jr) i.b.v. eigen vervoer. Baan voor zeer lange tijd. Tomanten medewer- ker (plukken/sorteren). Werktij den: 07.0Q-ca 12.00 uur. Pot plantenmedewerker (lft tot 20 jaar), alle voorkomende werk- zaamehden. Baan voor zeer lange tijd. Orchideemedew. ibv eigen vervoer (lft tot 30 jr). Te vens zoeken wij gemotiveerde medew. voor div. tuinbouw- werkzaamheden: tomaten, pa prika's, rozen, komkommers etc. Info: Vedior van Eljk, Plaats 19, Bleiswijk. Tel. 010- 5216211. Westland Job Uitzendburo heeft direct werk voor: prod, medew. voor bl. en gr. veiling, heftruck chauffeurs.Tev. heb ben v.'lj werk In diverss tuin- bouwprojecten, alle werk- zaamh. voor langere tijd. Zat en vakantiewerk. Vervoer kan in overl. geregeld worden. Bel voormeer Info: 0174-419002. Rod-O-Matic rioo lontstop- pingsdienst zoekt full-time HULPMONTEUR voor dakgo- tenreiniging tol20jr., liefst i.b.v. rijbewijs. Tel. 010-4113015. Studeer je en wil je in de vroege ochtenduren bijverdienen In Tev. groentenzaak? Tev. gevraagd chauffeur voorde zat en fullti me medewerker met ervaring van *20 jr, 010-4526569. GEZOCHT. Mensen die met een rondvraag langs de deur willen gaan. Noteren naam telefoonnummer. Betaling: ƒ1,- per kaart, haalbaar 15 kaarten per uur. 010-4500022. WERK in het buitenland! Int. Job Express heeft jobs in 24 sektoren (ook horeca, cruises) in 35 landen wereldwijd. Van laaggeschoold tot acadmisch. Bel nu 036-5302000. Wij kunnen geen enkele AAN SPRAKELIJKHEID aanvaar den, voor schade van welke aard dan ook. ontstaan door het niet tijdig of onjuist plaatsen van advertenties. Mama Joe Pizza en Pasta zoekt BEZORGERS m/v. lft 16 t/m 19 jr. Opl. minHavo. Bellen tussen 14-16u. 010-4666477, vragen naar Tineke of Stefan. Gezien op TV bij Willibrord? Opleiding tot STERBODY GUARD. Info en studiegids bij Best Alert: 0499-375567. Per direkt gevr. gedipl. FIT- NESSINSTRUCTEU R voor de av.uren. Sportmedico, Tel. 01CF4210201/4189846, Werken In Nederland en ver dienen via Luxemburg. Stuur retour env. postz. Postbus 680,3740 AP Baam. Hartman Uitzendburo zoekt stevige aan pakkers (m/v) van 16-22 j. voor div, werkzaamh. in R'dam. Info 010^)13055. FIGURANTEN, modellen, ac teurs (m/v) gevr. Bet onze infor matielijn 020-6791651/ Gralls brochure over jobs op USA cruiseshlps en buiten- land.lCI 020-4275146. Oppas/Au-pair Wij zoeken een oppas voor on ze dochter Odine (8mnd). Voor di& vr. 010-4773301 'savonds. Kamers aangeboden Ruime, geheel gestoffeerde kamertehuurm.g.v. keuken en badkamer, vrije opgang, nabij centrum R'dam. Inï, Beukete- weq 74, tel. 010-4254828. T.h. R'dam-Zd div. mooie c stoff. kamers. Gezamenl. ge' kknV douche/ tlt. 2 mnd. do 010-4858322. T.h. nabij ZUIDPLEIN app.v. 1 of 2 pers. eig. kkn, douche en toilet v.a. 425 p.m. excl. ENE- CO. 010-4794624/4794287. Gezellige gemeubileerde ka mer met aparte slaapkamer en balkon. J 530 all-in, in R'dam-Z. Tel. 030-6662854. R'dam en S'dam diverse mooie gestoft, kamers v.a. 475,- voor nette bew. 010-4736364. Kamers te huur en studio, In R'dam N/W. ook v. studenten, 010-4662996/06-53864341 STUDENTENKAMER Kralin- gen 475,- ind. Tel. 010- 411.54.54 Writ u veei mensen bereiken*' Maar iiefst 1.5 miljoen mensen lezen TIPS. Bel 010-406.60.66 of fax 010-406.69.65. Woningen te buur aangeboden Rotterdam - Borselaarstraat 25A, 2e etage, 3 kamers, 625,- rterre, 2 kamers, 5ÖO, - Katendr.Lagedijk 361C, 2e etage, 3 kamers, 595,- - Lange Hjlleweg 33B, 1e etage,3 kamers, 5/5^ KRALINGEN, kmrs voor wer kende heren. Voorinformatie 's morgens 8-13u. 010-4138797 ROTTERDAM centr., kamer v.v. douche en keuken, 550 Ind. p.m. Tel. 030-6011749 - Lange Hitleweg 203A, 2e etage, 4 kamers, ^795,- )5 0, i/f 595. West Varkenoordseweg 173B, 3e etage, 3 kamers. - Moerkerkestraat 7A, parterre, 2 kamers, I - Quadenoord 282,3e etage, 3 kamers, 795,- - Quadenoord286, parterre, 2 kamers, 750,- - Tapuitstraat92B, Ie etage, 3 kamers, 595,- 695,- 2 maanden borg. Voorinformatie overdag tot 18,00 uur: Metterwood Vastgoed B.V. Telefoon: 070-3544300 Tussen 20.00/21.00 uur: 070-3203888,0174-414328 Holysingel, 1-kamerwo ning. Huur 595 ind. ser vicekosten 2 maanden borg. Voor info tot 18.00 uur 070- 3544300. Tussen 20.00/ 21.00 uur 070-3203888, 0174-414328. R' DAM -AL EXAN DER POL DER, Jacob van Campenpleir ruim 3-k. app. met balkon op W'. Badk. met ligbad, cv, aig. lift, gel. in goede wijk boven win- els en nabij Kralinase Plas. Huur 835 p.m. Het Malieveld BV. tel, ma-vr. 070-3624821 Een gem./gest, won Gest/gem. appVwon. de regio R'dam v.a. t/m 10.000,-. 010-4738888 DOP DOP CONSULTANCY, no. 1 in regio R'dam, IidVBO, won. huren? aang. in 1000,- ROTS-VAST GROEP b.a.: Korhaanstr, 3 k. 500 ex. In- sullndestr. 2 k. 600 ex. J. van Geetstr. 3 k. 735 ex. Oude Watering 3 k. 800 ex. A. Mil- dersstr, 2 k. 1000 Inc. No- belslr. 3 k. tuin 1100 ine. Bel: 010-4762323 v. 9-18 u. Te huur aan de Cool haven te Rotterdam 4-kamer apparte ment Geheel opgeknapt en gedeeltelijk gestoffeerd. Huurprijs ƒ895 per maand, Reakties aan Makelaardij RUBENSPLEIN BV. Tel. 010- 2731222. GEZOCHT nette huurder voor centraal gelegen 3 kamerap partement in R'dam, 525,- permnd. Tei. 010-4676972. T.h. per 01.06.97 ruime gero- nov. bovenw. 2e+3e et. Berg- sinqel ƒ1050 D/m010-4658415 Vervolg zie pagina 13

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2