Nieuwe Schiedamsedijk verbindt A 4 met Zuidelijke Randweg Bewonersraad en woningstichting niet uit impasse j^genda tül Moord op de Westerkade Spreekuur GroenLinks Harpe Davids op Internet Marcel Möring in bibliotheek Lente in Wereldwinkel Clown Slimpie in Bijenkorf Expositie Peter Spinnler Dixieland bij Deltasport Rotterdams Dagblad p j&&. Donderdag 3 april 199? '*Ete öag van het Stadse Wonen was nu zo'n evenement waar van "hoii'je kunt in eigen stad dingen zien van een andere kant, 't is dus recfeetief en educatief tegelijk, Becreducatief. De makelaars en de aaimemers hielden open huis en je kreeg op locatie een mooi beeld van, de bouwontwikkelingen: Scyedam ter leringh ende vermaeck. Mensen van binnen en buiten de stad kregen de toekomstige woon- - (mogelijkheden aardig op hun netvlies. Niet die projecten passen in hun omgeving. Rembrandt Panorama is een onnodige bult in het westen van de stad, de toren is uitsluitend leuk vx»r wie er woont en uitzicht heeft - maar niet voor passanten, «adat rijn er het meest Het oog wil ook wat. Evenzo is de nieuwe flat aan de Stadhouderslaan een planologisch brutaaltje, veel te opdrin- ;gerig in de authentiek-vriendelyke omgeving van de Westerkade en de Gorzen. Spraakmakend is niet altijd succesvol. De woningbouw aan de Houthaven is passender en nieuwsgierigen hebben daar veel meer respect voor. Daar is stedenbouw ook voor. om bij te dragen aan een gevoel van houden van je stad. Hetwoon- yzoigeomplex van wijlen Theo Bosch aan de Mareoniweg in Oost is f een voorbeeld van hoe het kan en moet Maar het geklieder aan de .achterzijde Lange Nleuwstraat (politiebureau) en de overkant van de .„Nieuwe Haven baart mij zorgen. Die omgeving heeft het vanwege de Thög'bestaande complexen-van-nostalgie in rich als een tweede Bran- r tóbuurt te worden erkend, maar dat vraagt dan wel om een andere invulling - anders betekent het gewoon abortus van stedelijk ijschoon. In concept Is het hele gebied tussen Buitenhaven en Waran- iidfcW»} buitengewone cultuurhistorische en toeristische waarde. Dat -'-gebied vraagt meer toewijding. ri, „Her-taden voetgangers en fietsers bekijken dagelijks de sloop van -> faetiNoletriekenhids. Da's nooit een aantrekkelijk gebouw geweest, --de-afbraak doet niemand pijn. Het verdwijnen van de oude Noiet- stichting aan de achterzijde was veel erger, maar er kwamen geinige «■paviljoenen voorin de plaats. Dat scheelt En omdat dat scheelt moe- - ten de nieuwe bouwplannen voor een aantal plekken in Schiedam wel aan verrekt hoge eisen voldoen. Ai helemaal omdat Adri Reijn- hout een heuse architectuurwethouder wil zijn. Dat gegeven nu houdt een bijzondere opdracht in aan de gemeenteraad. Ook onder dit college van b en w is tenslotte weer historisch erfgoed 'verloren gegaan; distilleerderij Piet van Gent, een gevel aan het .iGrceoweegje, het hoekpand Westerkade/Nieuwe Haven. En jaren ge* fsfoppwordt Vertraagd tot natie raedsverkiezmgeh.- nieuwe kaalslagen zijn uitsluitend te rechtvaardigen als wat er t steaks krant zo interessant is dat het over honderd jaar met gemak :?een!manumentale status verkrijgt Dat is dus de opdracht aan het ge- jvttaentebestuur: zorg daarvoor! Maar als er standaardbebouwing komt het soort ongein dat toevallig net in de bouwmode is, dan is al :idie, sloop doodzonde geweest een schande voor een stad waar al zo veel monumentaal bezit verwoest is. De Schiedamse gemeenteraadsfractie van Groen Links begint vanaf morgen met een wekelijks spreekuur. Het spreekuur is elke vrijdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur. Op dit tijdstip zal telkens één van de drie fractieleden aanwezig zijn voor een ieder met vragen, ideeén en/of problemen. Het spreekuur is in het oude stadhuis aan de Grote Markt. De chr. muziekvereniging Harpe Davids staat sinds kort op Internet. De homepage is te vinden op het adresj/www.dsv.nl/-hd. Naast algemene informatie over het lidmaatschap en de cursussen van de ver eniging staat ook het laatste nieuws op de pagina. 'Marcei 'Möring houdt morgenavondeen lezing over zijn'pas verschenen roman In Babylon' in de open- barf JËibliotheek aan het Bachplein in Schiedam. Vöbrzyn debuutroman 'Mendels erfenis' ontving de Rbttetdammer de Geertjan Lubberhuizenprijs. Zijn twééde roman 'Het grote verlangen' werd bekroond met de AKO-Literatuurprijs 1993. De lezing van Mö- rmg begint om 20.15 uur en de entree is 7,50. Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Mercurius in het Hof van Spaland en eventueel voor- d aan de lezing in de bibliotheek. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Deslreevan der Jagt, Judith van Klaveren, Marietta Olsthoom, Jan Rozendaat Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 De Wereldwinkel aan de Lange Achterweg 14 staat nog tot en met aankomend weekeinde in het teken van de lente. De winkel laat dit zien door een voor jaarskorting op artikelen voor de tuin, interieur, kin derkamer, sieraden en kleding. Vlaardingen Clown Slimpie uit Hel brengt een bezoek aan Tref centrum Bijenkorf. Slimpie komt van het Jeugdthea ter Slim en h'u laat zaterdag 5 april om 14.00 uur zyn nieuwe show 'Slimpie's Beroepenfeest' zien. In zijn show gaat de clown nadenken over wat hij later ei genlijk wil worden. Hij krijgt diverse ideetjes, die hij op gekke wijze gaat uitvoeren. Alles loopt in het hon derd en Slimpie probeert samen met de kinderen uit allerlei rare situaties te komen. Kinderen van 4 tot en mei 12 jaar kunnen voor zes gulden de voorstelling bijwonen. De show duurt tot 16.00 uur en trefcen- tKiift Bijenkorf is te vinden aan de Eeigerlaan 105. Indehibliotheek aan de Waalstraat 100 hangen tot en met 6 mei werken van schilder Peter Spinnler uit Brielle. De olie- en acrylverf schilderijen zijn geba seerd op de lange reizen die hij in zijn leven heelt ge maakt. Spinnler is sinds 1990 weer aan het schilde ren. De in Bandoeng geboren schilder heeft daarvoor een pauze gehad van bijna 25 jaar. In het clubgebouw van de stichting Deltasport Pro motion wordt zaterdag een jazz-avond gehouden. Vanaf 20.45 uur treedt de Harbour Jazz Band op in het gebouw aan de Kooikersweg in de Broekpolder. Ook zangeres Daisy Oosterhuis is van de partij. Be langstellenden zijn van harte welkom. Door Ben van Haren Vlaardingen De Vlaardin- gerdijk in Schiedam en de Schiedamsedijk in Vlaardin gen worden weer aan elkaar gekoppeld. Het Vlaardingse deel van de historische zee dijk krijgt zijn functie als in terlokale verkeersweg terug. Eeuwenlang al vormde het stuk dijk tussen de spoorlyn bij Vlaar dingen Oost en de smalle door gang over de vijf sluizen in de Pol dervaart de belangrijkste verbin dingsroute tussen beide steden. Ooit stond er op de stadsgrens bij de sluizen zelfs een tolhuisje. Ruim veertig jaar geleden nam een splinternieuwe Mr. L. A Ke- sperweg de verbindingstaak over. Er kwam toen een einde aan de er gernis van lange njen wachten den voor de spoorwegovergang tussen de NS-halte en het haven bedrijf Vlaardingen Oost omdat een tunnel ondt-r het nieuwe NS- station gebouwd werd. De Vlaar dingse beeldhouwer G. van Brar.dwij k versierde het spoorvia duct met steenreliëfs met de wa pens van de stad en provincie en uitbeeldingen van de oude bron van inkomsten (visserij) en de nieuwe (industrie). Met de uitbrei ding van de Beneluxtunnel en de komst van een metrostation bij de gemeentegrens tussen Schiedam en Vlaardingen in aantocht wordt de Kesperweg weer onderge schikt gemaakt aan de oude dijk. De weg wordt gehalveerd en met een haakse bocht aangesloten op de te verbreden Schiedamsedijk. De Mr, L. A Kesperweg, zo heeft het college van burgemeester en wethouders besloten, is uitslui tend bestemd voor autoverkeer naar het centrum of de oostelijke wijken. Andere delen van de stad kunnen via andere afslagen van de A 4 of over de op de Schiedam sedijk aansluitende Zuidelijke Randweg bereikt worden. Knooppunt Voor het autoverkeer op de Mr. LA Kesperweg blijven maar twee rijstroken beschikbaar. De vrijkomende ruimte wordt benut voor een snelle openbaar ver- voersverbinding in beide nchtin- gen tussen het NS-station Vlaar dingen Oost en het toekomstige regionale knooppunt van metro-, bus- en tramlijnen in de Benelux- corridor, Dit punt zal bekend wor den als metrostation Vijfsluizen en moet kort na de eeuwwisseling gereed zijn als de Beneluxlijn door Schiedam heen de metrosta tions Marconiplein en Spijkenisse met elkaar verbindt. Het oorspronkelijke schetsont werp, dat Adviesbureau Grontnuj voor de Mr. L. A Kesperweg ont wikkelde in opdracht van het Vlaardingse gemeentebestuur, ging uit van een bus/trambaan langs de noordzijde van de Ke sperweg, De dienst Stedenbouw en Volkshuisvesting van de ge meente Rotterdam heeft nu in sa menwerking met het steden bouwkundig bureau Juurlink en Ge!uk uit Rotterdam in opdracht van Vlaardingen een nieuw ont werp gemaakt, dat onder de titel 'Stadspoort van Vlaardingen' aan de raadscommissie voor verkeer, vervoeren groen is voorgelegd. Overzichtelijk In het nieuwe plan gaat de bus trambaan, die als het aan wethou der Ton van der Steen ligt uitein delijk voor een People Mover wordt gebruikt, naar de zuidzijde van de Kesperweg. Het leidt tot minder wegkruisingen en ook, zo benadrukken de ontwerpers, komt het de inrichting van het stationsplein bij Vlaardingen- Oost als knooppunt voor het ste delijke openbaar vervoer ten goe de. Bussen hoeven niet meer rond te rijden, de overstapmogelijkhe den voor de passagiers worden overzichtelijker en de loopafstan den tussen de verschillende hal tes kleiner. De Schiedamse-ZVlaardingerdijk wordt rechtstreeks aangesloten op de doelgroepstroken, die straks door de buitenste buizen van de twee Beneluxtunnels gaan. Om het in- en uitrijden van de tunnel mogelijk te maken is de aanleg nodig van nieuwe op- en afritten. In de met reliëfs van G. BrandwiJkverslerdetunneUndeMr. L. A. Kesperweg (rechts) krijgen bus, tram ©n People MovervriJ baan. Het stationsplein voor NS-station Vlaardlngen-Oost (midden) gaat ook op de schop. Foto Roei Dijkstra Moedeloos van al het tevergeefs onderhandelen over de huurver hoging beeft de bewonersraad van Patrimoniums Woningstich ting (PW) twee weken geleden de pijp aan Maarten gegeven. Voor de derde maal op rij kreeg de be wonersraad, die met de wo ningstichting meedenkt over het beleid van PW, te maken met een voor hen forse jaarlijkse huur verhoging. Gesprekken met PW- directeur B. Pluimer over een la gere huurstijging leverden niets op. Pluimer was niet bereid wa ter bij de wijn te doen. En dusbe- sloten vooiritterB. Holterhues en rijn zeven corapanen hun werk als bewonersraadslid neer te leggen. Hun toch al beschadig de imago was volgens Holter hues niet meer bestand tegen nóg zo'n dreun. Doorgaan zou ge zichtsverlies betekenen. Direc teur Pluimer betreurt de zet van de raad. „ïn aJ die jaren dat ik in deze sector werkzaam ben, en ik draai al een tijdje mee, heb ik zo iets nog nooit meegemaakt." Door Menno Haddeman Wie denkt dat PW- directeur Pluimer en ex-bewo nersraadvoorzitter Holterhues niet meer door één deur kunnen heeft het mis. Voor een gesprek zijn beide heren wel te porren en zelfs over de plaats 'in het hol van de leeuw", het kantoor van Patri moniums Woningstichting aan de Schiedamseweg in Vlaardingen, bestaat geen onenigheid. Holter- huesbeeft een collega-lid, en vice- voorzitter W. Kreps, meegeno men. Pluimer is alleen. Gedrieën gaan ze voor de zoveelste maal de discussie aan. 3,5 Procent huur verhoging is de inzet van Holter hues. Pluimer houdt vast aan 3,8. De problemen met huurverho ging van de afgelopen drie jaar worden eigenlijk allemaal veroor zaakt door de bruteringsoperatie van de overheid, ruim driejaar ge leden. Het rijk stopte toen, in ruil voor een flinke som geld, de sub sidies aan de woningstichtingen. De verhuurders moesten, meer dan voorheen, elk hun beleid gaan bepalen. Om voldoende geld binnen te halen en er voor te zorgen dat er in de toekomst ge noeg beschikbaar is, bedachten, de woningstichtingen een ander huurbeleid. PW bleef drie jaar geleden niet achter. De woningstichting be dacht een beleid waarin zij in de eerste jaren een flinke huurver hoging vroeg en later een steeds lagere. Een onderbouwing van de hoge huurverhoging in de eerste jaren bleef volgens zeggen van de bewonersraad tot grote ergernis achterwegen. PW was toen niet bereid de huurverhoging te laten zakken. Vorig jaar deed zich exact hetzelfde voor. Opnieuw werd de bewonersraad met haar eisen min of meer genegeerd. En dit jaar be rekent PW voor de derde maal een forse huurverhoging. Huurders betalen 3,8 procent meer, terwij! volgens de bewonersraad een on derzoek van de Woonbond uit wijst dat 3,5 procent voldoende is. „Wij kunnen dat niet weer een keer gaan uitleggen," vertelt Hol terhues, gezeten aan de werktafel van Pluimer in het modem ver bouwde pand aan de Schiedamse weg. „Voor ome achterban komen we dan, net als voorgaande jaren, voor de derde maal met lege han den terug. Als PW haar keutel van 3,8 procent huurverhoging niet wilde intrekken, zouden we op stappen. We hebben daar tijdens de onderhandelingen met de wo ningstichting overigens nooit mee gedreigd." Pluimer betreurt het opstappen van de raad. „De besprekingen over de huurverhoging maken on derdeel uit van het totale pakket waar de bewonersraad zich mee bezighoudt zoals het bedenken van onderhoudsplannen," vertelt hy. Het is volgens de directeur jammer dat om die ene reden het schip nu strandt. Toch is hij niet bereid toe te geven aan de 'eisen' van de raad. „De huurverhoging is gebaseerd op een bepaalde solvabiliteit (vermo gen, red.) in het jaar 2001. We moeten voldoende geld hebben om in de toekomst diverse nieuw bouw en opknapprojecten zeker te stellen. Financieel gezien moe ten we kunnen overleven. Daar naast hebben we besloten voor de langere termijn in de eerste jaren een hogere en later een steeds verder afnemende huurverho ging te berekenen. De cijfers van de woonbond waar de de bewo nersraad mee schermt zijn oud en niet meer toepasbaar voor 1997." Een huurverhoging voor 1907 van 3,8 vindt Pluimer met het voor gaande in het achterhoofd nog niet zo slecht. De bewonersraad is het wat dat betreft niet met de di recteur eens. Zij menen dat de solvabiliteit van PW in 2001 hoog genoeg is als nu een verhoging van 3,5 procent wordt berekend. Daarnaast heeft PW nog niet dui delijk gemaakt waar zy dat ver mogen aan wil besteden. Bovenal is voor de voormalige be wonersraad volstrekt onduidelijk wat er met het 'extra geld' dat in de afgelopen jaren is opgehaald is gebeurd. Volgens ex-bewoners- raadslid Kreps is er een flink be drag zoek. Pluimer antwoordt dat het geld in de boeken zit. „Geld dat bij ons binnenkomt is niet gelabeld en kan overal voor worden gebruikt. Zo is het mogelijk dat bewoners van een flat in de Holy meebeta len aan een verbetering aan een complex in de Westwijk. Bewo ners moeten solidair met elkaar zijn." Tot verbazing van beide ex-bewo- nersraadsleden vertelt Pluimer tjjdens het gesprek dat het goed mogelijk is dat een gedeelte van de huurverhoging van de afgelo pen jaren is gebruikt om leeg staande bedrijfspanden te onder houden. „Als dat zo is vind ik dat een slechte zaak," reageert Kreps ver bolgen. „Geld dat wordt binnen gehaald uit de huurverhoging van woningen mag niet in slecht draaiende bedrijfsruimten als de Winkelhoeve, de Floris de Vijfde- laan en de winkels onder het Weeshuis worden gestoken. Dat geld moet worden besteed aan projecten die de de huurders ten goede komen. Slecht lopende be drijfsruimten moeten worden af gestoten." Pluimer vindt de reactie van Kreps overdreven. Volgens hem is het juist geen goede zaak om bedrijfsruimten te verkopen. De directeur van de woningstichting meent dat de ruimten bij een ver koop nooit datgene opbrengen wat ze waard zijn. Inmiddels zijn bewonersraad en een onafhankelijk adviseur van de Woonbond bij elkaar geweest. Pluimer wil graag dat de bewo nersraad weer aantreedt. De raadsleden willen dat best doen, maar dan wel onder de voorwaar de dat de huurverhoging maxi maal 3,5 procent wordt. Boven- dien val de bewonersraad meer invloed op het beleid van PW en wil zij dat vastgelegd hebben. Zo kan volgens hen worden voorko men dat de huurders volgend jaar weer te maken krijgen met een te hoge huurverhoging. Wijze, originele, typerende, dwaze en opuallende uitspraken van be kende en onbekende streekgeno ten, tit maart gehoord door ver slaggevers wan het Rotterdams Dagblad. Levi Weemoedt vertelt een ver haal, uit de tijd dat hij zich net in Assen had gevestigd. Het was op de dag dat Feyenoord in Gronin gen kampioen was geworden en de ene na de andere trein wagge lend station Assen binnenliep. Feye noord-supporter: „Hee boer! Haal 'ns twaalf bier. We hebben dorst." Weemoedt: „Ik had die jongen wel kunnen zoenen. Hij had de hele restauratie kunnen krijgen. Want ik leefde, was een boer en kon dus nergens anders thuisho ren dan in Assen." Wio Joustra, journalist van de Volkskrant: „Misschien moet je uit Vlaardingen komen om zo op gewonden te raken over Assen." Partijleider Theo Schoenmakers spreekt op de eerste vergadering van Platform Schiedam de tien belangstellenden moed in: „Op de begrafenis van Deng Xiaoping waren ruim honderdduizend mensen. Dat is dus één op de twaalfduizend Chinezen. Hier zit ten we met één op de zevendui zend Schiedammers, dus het is hier relatief drukker dan bij de begrafenis van Deng." Henk Metaal van Gemeentebe langen Schiedam maakt gretig gebruik van de rondvraag tijdens de raadscommissie van wethou der Luub Hafkamp. Hij wil wat weten over de ophoging van Groe- noord en kan het antwoord van de wethouder wel dromen. „Nu is mijn vraag, ik weet wel dat u daar geen antwoord op kunt geven." Hafkamp stelt inderdaad niet te leur „Ik kan daar inderdaad geen antwoord op geven." Een passagiere in bus 126 die in Maassluis het Turkse gebedshuis by het politiebureau passeert, vraagt de vrouw naast haar wat voor gebouw dat nu eigenlijk is. 'Een moskee' luidt het antwoord. „Ja, dat dacht ik al. Mooi hè, het is net De Efteting." GroenLinks in Vlaardingen hield deze maand de eerste in een serie politieke cafés. Eén van de tips van met-politici aan de raadsle den: ga langs de deur en zoek de mensen op. George Wicart van de PvdA die alles al heeft meege maakt, diept in zijn geheugen. Hij is al eens de deuren langs gegaan. „Bel ik ergens aan, doet een man de deur open. Ik stel me netjes voor: 'Goedenavond, ik ben Wi cart van de Party van de Arbeid', Het blijft even stil en vlak voordat die man de deur dicht smyt zegt hij: "Wat ben jij een grote lui'. En eerlijk gezegd voelde ik me op dat moment ook zo" Op diezelfde zondagmiddag in ca fé D'Oude Markt. Een man van 73 in een rolstoel na een verkiezings praatje van Wim van Klink van het AOV in Vlaardingen: „Ik ben tegen ouderenpartijen, want ik ben tegen apartheid," Uit het politiek café. Presentator en GroenLinks-raadsiid Jan van der Kolk probeert mensen in het publiek korte uitspraken te ont lokken over wat zij van de Vlaar dingse politiek vinden. Eén reac tie springt eruit. Heel positief: „Ik ben er verschrikkelijk tevreden over." Om er daarna droog aan toe te voegen: „Ik woon in Rotter dam." Reinier Seheeres over het vuil in de hoeken van het centrum: „Ik heb altijd de neiging om rechtuit te kijken. Dat doen namelijk alle politici." Marianne de Mol (WD) over de aanblik van het Schiedamse sta tion: „Ik vind het zelf nu shit. Dat laatste woord is niet voor het ver slag." CDA-raadslid Arie Keizerwaard van Maassluis was deze maand zo blij dat de gemeenteraad instem de met het aanwijzen van twee trouwplekken buiten de trouw zaal van het gemeentehuis - van wege de uitstraling ook wel aan geduid als crematorium- dat hij spontaan burgemeester Ster- kenburg een bruidsboeket over handigde en aan de overige raads leden en bezoekers van de ge meenteraadsvergadering bruids suikers uitdeelde. „Zoek een meid, of zoek een vent, wij heb ben een geschikte tent." Wel wil de Keizerwaard ambtenaren van de burgerlijke stand behoeden voor blunders. „Het Gemeen- landshuis; als dat maar geen ver sprekingen oplevert." De Maassluise afdeling van de PvdA organiseerde een stadsge sprek over armoede. Eén van de deelneemsters reageerde op de nonuse behandeling' die aanvra gers van een uitkering soms te wachten staat. Tot die aanvragers: „De sociale dienst moet niet uit de hoogte zijn, want u bent hun werkgever." Donderdag 3 april SCHIEDAM Stedelijk Museum. Rondleiding over tentoonstelling 'L'Homme sucrè. Tekeningen uit de collectie Cees van der Geer, 14.00u. De Weerklank, Soepmaaltijd, 17.30u. Podiumcafé. James Maclean, 21.00U. ROTTERDAM Theater De Evenaar. Cinema Dia spora: Made m the Pacific, 20.15u. De VI erk. Vers uit de Maas, 22u. Po pular. Open Podium, 20.15u7Hip Hop'nFunkNight,24u.RftmoTropi- cal. Marcelo Godoy, 22u. Theater Zuidplein Gr.z. Laura Fygi, 2Q.15u. Zaal De Unie. Luistermuseum, 20.30u. Luxor Theater. Waarden- berg De Jong, 20.15u. Rotter damse Schouwburg Gr.z. De onbe- mmden, 20.15u. KJ.z. In de een zaamheid van de katoenvelden, 20.30u. RO Theater. Elektra, 20.15U. Vrijdag 4 april SCHIEDAM Hi eater de Teerstoof. Schudden voor gebruik, 'Geschud' (repnse), 20.30u. Oude stadhuis. Spreekuur Groenlinks, 13.00-15.00u. Po diumcafé. Vrijdagavond cd's: Henry Mc llveen, 21,00 u, ROTTERDAM Luxor Theater. Waardenbcrg De Jong, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Hertog Blauw baards Burcht/Erwartung, 20,15u. KI.Z. In de eenzaamheid van de ka toenvelden, 20.30u, RO Theater. Elektra, 20,15u. Theater Zuldpleln Gr.z. Montezuma's Revenge, 20.15 a KJ.z. GéReinders, 20.30u. De Doelen Hal Gr.z. Late mghtconc- erts 23u. W.z. Argentijnse tango, 20.15u. Lantaren 1. The Rogue Tool, 20.30u. Lantaren 2. Cyter- Chnst, 22u. Jeugdtheater Hof plein. Poyje, 19u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Shine* (al) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Crash' (16) dag.18 45-21.30, do- .vr.ma.di.ookl3.15-16.Calypso3; 'The people vs. Larry Rynt' (12) dag. 13.15-16-21.30'Big Night' (al) dag.18.45. Cinerama 1: The DeviVsOwn' (16) dag.18.45-21.30. Cinerama 2: 'Hufters Hofdames' (16) dag.13.15-16-18.45-21,30.. Cinerama 3: The Relic' (16) dag.18.45-21.30, do.vr.ma.d/.ook 13.15-16. Cinerama 4: 'Marsatta- cksf' (12) dag. 13.15-16-18.45- - 21.30. Cinerama 5: 'StarTrek: first contact'(12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag.{beh.vr.ma.) 14-16. 'Spe- ciafEffects'(al)dag(beh.vr,ma.) 15- 20.45, ma.aifeen 20.45, za.zo.ook 13. 'Star Wars special edition' (al) dag.(beh.vr.) 18.30-21.45, .vr.aJ- leen 22. 'Microcosmos' (al)'dag. (beh.vr.) 17, za.zo.ook 11.30. Ven ster 1: 'Kolya' (al) dag.(beh.ma.22) 19.30-22, do.vr.wo. ook 14.30i 'Sneak Preview' ma.22. Venster 3: The Pillowbook' (16) dag.19.30-22 do.vr.zo.wo.ook 14,30. Venster 4: Weerspiegelingen' do.vr.za- .zo.19.30. 'Don Quichotte' ma.19.30. 'Monolog' di.19.30. 'De dame met het hondje' wo.19.3Cf. 'Secrets and lies' (ai) do.vr.14. 'Ba enos Aires vice versa' (16) dag.22., Venster 2: Wan Pipel' do,- .vr.zo.wo.14.30. 'Music for decem ber' do.19.30 vr.di.22. 'Mr.Desig- ner' do.ma.22. The Flood' vr.19.30 za.22. 'Happy Days' za. 19.30 di.19.30, 'Madame Bovary' zo. 14. The Belovs* zo.20. 'Sreda' zo.21.3Q wo.19.30. 'Leningrad, november' ma.19.30 wo.22. Lumlère 1: 'Star Wars special edition' (al) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Lumlère 2: 'Ro meo Juliet' (16) dag.18.45- 21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15-16., Lumlère 3: The first wives club' (af) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lu- mière 4: 'Ransom' (16) dag.13.15r 16-18.45-21.30. Rexane: 'Bruisendebrunettes' (16) do.t/mzpr .doorJ.voorst. 'Ondeugende zomer1 (16) ma.t/mwo. doorl.voorst Pathé 1: The English Patient' (16) dag.ll'- 14.20-17,35-20,50, za.vervalt lli Pathé 2: 'Jeny Maguire' (al) dag. 11.30-14.30-18-21. Pathé 3: 'Fierce Creatures' (al) dag.16.50- 19.25-22, do.vr.ma.di.ook 11.40- 14.15. Pathé 4: The Devil's Own' (16) dag.11.20-13.50-16.20- l8.50-21.20.Pathé 5: 'Metro' (16) dag.11,10-13.45-16.25-19- 21.35, zo.vervait 11.10, ma.vervalt 19-21.35. Pathé 6: '101 Dalmati ans' (a!) dag. 11.10-13.35-16-19- 21.50, ma.vervalt 19-21.50. Pathé 7: 'Star Wars special edition' (al) dag.11.30-14.45-18-05-21.10. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Dante's Peak" (16}vr,za. 00.15. lu mière 2: 'StarWars special edition' (16) vr.za. 00.15. Lumlère 3: The long kiss goodnight" (16) vr.za, 00.15. Lumière 4: The Glimmer- man' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Daimatiërs' za.zo.wo.13.15- 16. Cinerama 1: 'Space Jam' dag.13.15-16. Cinerama 3 'Ma tilda' za.za.wo.13.15-16. Lumière 2: '101 echte Daimatiërs' za- .zo.wo. 13.15-16. Pathé: 'De klok kenluider van de Notre Dame' za- .zo.wo.11.40-14.20. Venster 4: 'Anton* zo. wo. 14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3