DRGS op karakter langs zwalkend Hermes HSC nog altijd in onzekerheid RKWIK wint ook de 'drollenwedstrijden' Nederlaag of niet, SVDPW viert feest 'Het oude SMC staat er weer' MSV71: nog één puntje Dubbel verlies voor Rijnmond Marco Verspuij is bonus dubbel en dwars waard 'Stoppers' actief op trainingsveld VDL haalt één punt weg uit Delft Green Eagels bijna veilig DWS sleept punt uit vuur Pollux door oog van de naald De Korenbeurs doet goede zaken SZC degradeert naar district Rotterdams Dagblad Maandag 7 april 1997 v* Ir l Schiedam De voetballers van SMC zijn de laatste weken weer ongekend op dreef. In de thuis- beurt tegen Velo kreeg de Schiedamse eersteklasser legio kansen om met hogere cijfers dan de uiteindelijke 3-0 te winnen. De strijd tussen de winnaar van de eerste periode en Velo ging aanvankelijk gelijk op. Beide ploegen kwamen in de gelegen heid om de score te openen. Het was echter Jan Brokling die er in de twintigste minuut aan te pas moest komen om het net te laten trillen. En hoe. Een door Leo Let- wory breed gelegde vrye trap werd door Alberto Baptista Lima doodgelegd waarna Jan Brokling onbedaarlijk uithaalde. De bal verdween met een ongelooflijke streep in de kruising. Zowel SMC als Velo verzuimde nadien de vele mogelijkheden in doelpunten om te zetten. De spelers van de thuis ploeg vonden het volgens SMC- voorzitter Henk Offenberg be langrijker zonder gele kaarten de party uit te zingen. Na de hervatting zorgde Cor Her mans voor de tweede treffer uit een hoekschop van Toon Wolters, Omdat vooral Joey Tavares, in het veld genkomen voor Gerald Baars, en Alberto Lima kans op kans misten, moest tot een kwar tier voor tijd gewacht worden op het derde doelpunt. Lima pikte de bal bij de middenlijn mee en pas seerde de doelman op een gehaai de wijze. „Dit was een nuttige overwin ning," aldus SMC-trainer Paul de Roos, „op weg naar de nacompeti- tie. In de tweede helft zag je dat Velo wel wilde maar niet kon. Wij creëerden veel kansen en speel den soms ouderwets. Kortom, het oude SMC staat er weer." Maassluis Na de dramatische degradatie van vorig seizoen zul len de Maassluizers binnen één jaar weer terugkeren. In de thuis wedstrijd tegen Dynamo'67 werd zondag geen fout gemaakt Door de 3-1 zege hebben de zwart-wit- ten volgende week in het thuis duel tegen hekkensluiter NIVO aan één punt genoeg om kampi oen te worden. MSV71 startte bijna op volle oor logssterkte tegen Dynamo'67. Al leen Virgil Kotmus moest gebles seerd toekijken. De solide verde diger Peter Ducaneaux opende met een fraaie treffer de score (1- 0). Vlak daarna zorgde Goof Gar cia voor nummer twee. Even leek het een monsterscore te worden maar de voorhoede liet een aantal zeer fraaie kansen liggen. Na de pauze wist alleen Mike War- naar nog te scoren. Na de 3-0 bloedde de wedstrijd langzaam dood en de bezoekers profiteer den door middel van een afstand schot waar doelman Dick Bos geen antwoord op had. Omdat concurrent Tempo het Rijswijkse Ter Werve met 4-2 wist te kloppen, moeten de Maasslui zers een week wachten om de titel binnen te halen. Ronald Bolijn kreeg een gele kaart voor aanmer kingen op de leiding. Voor de thuiswedstrijd van volgende week is de feestcommissie volop in beweging. Volgens woordvoer der Martin van Zweden wordt het 'een enorme happening met alles erop en eraan'. Schiedam—De mannenploeg van Rijnmond verloor zaterdagmid dag in Sporthal Groenoord in een op het oog gelijkmatig duel met 2- 3 van de nummer 2 van de eerste divisie B, CITO. Toch was Rijn- monds aanvoerder Ame Jager na afloop kort en duidelijk in zijn commentaar. „Kansloos waren we," aldus de man die zelf een ruim voldoende scoorde. „Die jon gens vergaten het na 9-15 en 10-15 af te maken." Hij had groot gelijk, want de ploeg uit Zeist liet het na de 0-2 voor sprong afmeten, daarmee de thuisploeg de kans biedend via 15-7 en 15-10 weer langszij te ko men. In de beslissende vijfde set nam CITO snei een 1-5 voor sprong die weer volledig werd te nietgedaan. Maar onder aanvoe ring van de 21-jarige uitblinker Sander Olsthoom trokken de gas ten via 13-15 verdiend aan het langste eind. Inde eerste divisie bij de vrouwen verloor Rijnmond in Roosendaal met 3-0 van Mikro Elektra/SR. „Deze ploeg heeft gewoon een surplus aan kracht ten opzichte van mijn team," reageerde na af loop coach Hans van Setten, die te kennen heeft gegeven na vier sei zoenen nog niet op Rijnmond te zijn uitgekeken. Tot 6-6 kon de formatie uit Schiedam de thuis ploeg in elke set bijhouden, daar na gaf Mikro wat gas en werd het via tweemaal 15-8 en 15-7:3-0, Door Sander Sonnemans Schiedam Hoewel voorzitter Joep den Brin- ker na afloop van de derby tegen buurman Hermes DVS sprak van 'uitstel', lijkt DRGS zich nog niet te hebben neergelegd bij de ogenschijnlijk onafwendbare degradatie naar de vierde klasse. Hermes DVS had voetbal- technisch gezien duidelijk meer in huis, maar legde het toch af tegen de elf die wél een een heid vormden en puur op karakter met de 2-1 winst aan het langste eind trokken. Ondanks het succes van trainer Slobodan Dutina en zijn mannen veranderde er onder de rode streep in de derde klasse D wei nig. Coal bleef hekkensluiter (20- 14) met DRGS (20-18) en Hermes DVS (20-20) daarboven in de de gradatiezone. Met de Musschen (20-21) en DHZ (20-23) net boven de fatale streep en nog twee wed strijden te gaan zijn er nog wel overlevingskansen voor de twee Schiedamse clubs, maar dan moe ten ze tot het competitieslot wel alles winnen. Gezien het resteren de programma (DRGS krijgt Hel- levoetsluis nog thuis en DHZ uit, Hermes DVS gaat nog op bezoek bij Puttershoek en ontvangt de Musschen) kan het er nog behoor lijk om gaan spannen. DRGS lijkt voorlopig beter uit de voeten te kunnen met de span ning dan Hermes. De formatie van Frans Schaap draaide niet be paald soepeitjes en het onderlinge gefoeter maakte dat naarmate een tegentreffer uitbleef, alleen maar erger. Natuurlijk had DRGS na de openingstreffer van John Michielsen (simpele intikker na knap voorbereidend werk van de ontembare Marco Verspuij) alle troeven in handen en die werden DRGS er Mike Moms mid den) vecht een luchtduel uit meteen van de gas theren. Arb ter R. Assen berg van Eljs- den, die ze venmaal geel trok, kijkt van dichtbij toe. Foto Peter keurig achter elkaar uitgespeeld. Achterin schakelde Dino Sarris zijn opponent Jack Kerklaan in lekkere stevige duels uit en voor in bleef Verspuij de gevaarlijkste pion die geen moment alleen gela ten kon worden. Omdat Verspuij in aanvallend op zicht één van de belangrijkste DRGS'ers is én hij een licht ont vlambaar karakter heeft, kreeg hij van voorzitter Den Brinker, te vens zijn oom én werkgever, een bijzondere behandeling in de week voor de wedstrijd. In ver band met zijn twintigste verjaar dag kreeg Verspuij de gebruikelij ke loonsverhoging en daarboven op een extra bonus. „Daar wil ik tegen Hermes DVS dan wel iets voor terug zien," werd er aan toe gevoegd. „En ik bedoelde daar mee geen doelpunten, maar dat hij zijn mondje eens een keer zou houden tegen de scheidsrechter," aldus Den Brinker tijdens het duel. Verspuij was de bonus dub bel en dwars waard, want hij be reidde niet alleen de 0-1 voor, ook verzorgde hij de inleiding van nummertje twee. De kleine spits ging bij een hoge voorzet het luchtduel aan met Hermes-doel man Mike de Vette die hem even vasthield waarop de arbiter reso luut naar de stip wees. Michielsen joeg de kalktrap hard en hoog te gen de touwen: 0-2 De 1-2 (frommelgoal Ruben Kor sten) kwam te laat om de zege voor DRGS te dwarsbomen. Her mes zwengelde wel aan de pomp, maar stuitte telkens weer op de stugge defensie. En als Jack Kerklaan dan in de lucht werd be reikt, kopte hij recht in de handen van doelman Piet Scheffers. Hermes DVS-DRGS 1-2 (0-1). 35 en 73 John Michielsen 0-1 en 0-2,89. Ruben Kor sten 1-2. Bij zonder he den; Scheidsrechter R Assenberg van Eijsden, die duidelijk zijn dag mot had, trachtte met geel voor Mi ke de Vette, Kevm Stiefel (Hermes), Henny van Dam, Dino Sams, Raymond Bos, Mar co Verspuij en Richard Lecker (allen DRGS) tevergeefs grip op het duel te krij gen Hermes DVS: De Vette, Mosso (70. Heuge- mer), Hadzic, Ramos, Berenschot, Arslan, Clumper, Stiefel, Korsten, Kerklaan, Roe- Jofs(60 Leciuse). DRGS: Scheffers, Van Dam, Batista Lima, Sarris, Jansen, Weeda, Morns (75. Nagel hout), Wim Michielsen (73 Bos), Verspuy, Lecker, John Michielsen. DoorMikos Gouka Vlaardingen HSC is als gevolg van de nederlaag tegen ODC nog altijd in onzekerheid voor wat be treft verlenging van het vijfde klasseschap. Regiogenoot ÖDC, dat wél veilig is, nam door een treffer van uitblinker José Ro- driques drie punten -mee naar huis (0-1). HSC moet de laatste twee wedstrijden nog minstens drie punten verzamelen om zeker van behoud te zijn. Dirksiand sluit de rijen en is op dit moment de grote concurrent. „Een paar weken geleden konden we nog derde worden, maar nu kunnen we dus zelfs nog degrade ren." sprak HSC-trainer Piet Kat- testaart voor het duel. Zijn forma tie had voor de pauze een optisch overwicht wat overigens zelden tot kansen leidde. ODC kon frank en vrij spelen. De formatie van Hans Bassant zag linkermidden velder Antoine van Dijk al binnen een kwartier geblesseerd afha ken. Een schop van Rob Groene- veld in de eerste minuut leverde hem een hinderlijke kuitblessure op en zijn vervanger werd Luciën van Dijk. Veel fraais leverde de der vlekkeloos gefloten wedstrijd: eerste rondgang niet op. Na de hij onthield ODC een zekere straf- pauze kreeg HSC zowaar enkele schop, kleine mogelijkheden maar de af- HSC blijft door de nederlaag op de standschoten van .Bob Groene^., .voorlaatste plaats. Dirksiand,.dat veld konden ODC-doelverdediger zelf niet in actie kwam, heeft één Richard de Bruin niet verontrus ten. Lachen Zo'n twintig minuten voor tijd viel er zowaar nog te lachen ook. Een vrije schóp dicht by de goal van doelman Aad van de Vaart bracht Luciën van Dijk en Hennie Rigters achter de bal. Om de kee per te misleiden liep niet één van de spel- over de bal maar bei den zouat er niemand meer was om de vrye bal te nemen. Aeht mi nuten voor het slot kwam Ro- driques in balbezit en zijn schui ver kroonde hem tot 'matchwin naar': 0-1. Twee minuten later had hij de nummer twee op zijn schoen maar Adri Groeneveld voorkwam met een te late sliding erger. Daar maakte arbiter Land man ook de enige fout in zyn ver- punt achterstand. RDM staat twee punten boven de Vlaardingers. „De eerste helft ging nog wel. Wij waren in die fase iets beter dan de tegenstander maar na rust was het niet veel meer. We laten ze te verin de zestien komen en er ont staat dan wat onrust. Ook het in- spelen was niet goed," mopperde Kattestaart na afloop. „Het is voor mij ook wennen. Op een slecht seizoen bij DVO'32 na heb ik altijd met mijn ploegen om de bovenste plaatsen gestreden. Dit jaar is het gewoon wat minder. Men moet echter niet vergeten dat wij zo'n vy'f jongens van 18 jaar in de ploeg hebben." Kattestaart zal ook volgend seizoen bij de tricolo res werkzaam zijn. ODC heeft de afgelopen week het zoet der over- winnigen ruimschoots mogen smaken. In de competitie is hun rol uitgespeeld maar misschien dat het Schiedams voetbalkampi oenschap of de Rotterdams Dag blad Trofee nog voor succes kan zorgen., HSC-CDCO-l <M». 82. José Rodrlques 0-1 Bijzonderheden; Bij HSC ontbrak Henk Boomsma (kuitblessure) De routinier zet na dit seizoen een punt achter zyn carrière HSC: Van der Vaart, De Groot, Dijksman, Zagwijn. Mitad Sarac (70 Rozeboom), Adn Groeneveld. Luca Taurozzi, Rob Groene veld. Rob Brokling, Gokan Sarac, Van der Have ODC: De Bruin, Van der Windt, Gundlach, De Wit, Van Hoek, Dijkshoorn, Rigters, Boensma, Rodnques, .Mandriaci, Antouie van Dijk (18. Luciën van Dyk). Feest op Harga. Omdat SVDPWvorige week al kampioen werd, kon de dweilband gisteren al tijdens de wedstrijd van de Schiedammers voor vrolijke klanken zorgen. Foto Peter Moikenboer Schiedam De titel van de vijfde klasse D werd vorige week al door SVDPW binnengehaald, reden voor een feest dus. Dat werd uit gesteld naar gisteren, want een kampioenschap vier je thuis en niet bij een andere club. Hoewel het bezoekende DCL een eind maakte aan de ongeslagen status van het zo trotse 'DPW, ging in Harga toch het dak eraf. De eerste thuisnederlaag tegen de nummer twee (1-4) werd met een glimlach geïncasseerd. De Schiedammers waren al kampioen en wilden dat weten ook. DCL, dat door de zege de periodetitel veroverde, kon bij de polonaise meteen inhaken. Het "We are the champions' schal de luid uit de blaasinstrumenten van de ingehuurde dweilband. Joop Beukers, manusje van alles bij SVDPW, keek met een glaasje limonade vrolijk toe en trainer Rob van Vliet incasseerde de vele complimenten. „Wat onze kracht dit seizoen was? Dat we een echt team vormden. Wij hebben geen vedetten en werken gewoon hard. Natuurlijk waren wij de sterkste ploeg, anders word je geen kampi oen." De ingehuurde artiesten maken gisteren één voor één hun opw achting. Tijd en zin om naar het volgend seizoen te kijken had Van Vliet nog niet. „Wat er volgend seizoen gebeurt, maakt me nu he lemaal niks uit. Wij spelen vierde klasse maar verder maak ik me daar nu helemaal niet druk om Dat zien we na het feesten wel een keer." Van Vliets formatie verloor dit seizoen twee wedstrijden en speelde er één gelijk. Topscorer Robin Voets nam gisteren de eni ge Schiedamse treffer voor zijn rekening. DoorTondeLeede Vlaardingen „Ook dedrollen- wedstrijden," sprak RKWIK-trai- ner Ger Mulder onverholen, „moet je zien te winnen. Doe je dat, dan blyfje gewoon meedraai en in de top." Exeelsior'2ö had gis teren het betere van het spel, maar het was RKWIK dat dankzij een doelpunt van Raymond Kol- steren de volle winst (1-0) binnen haalde. Tot kort voor aanvang van het treffen tussen RKWIK, de num mer twee van de vierde klasse G én koploper in de strijd om de tweede periode, en het steeds die per zinkende Excelsior'20 wist Ger Mulder niet welke elf hij kon opstellen. De slag op Tweede Paasdag bij EDS had bij de Vlaar dingers diepe wonden geslagen. Zo moest Ronald van Sehaijk af gelopen week een operatie aan zijn knie ondergaan, keek Jeroen Ploeg met een knieblessure toe en had Ramon de Rond zowel een blessure als een schorsing aan de gewonnen partij bij EDS overge houden. Otto Veldt speelde wel, maar deed dit met een gekneusde hand en een gekneusde rib. Ex celsior'20 had vanzelfsprekend haar wekelijkse personele proble men door het opstappen van wel geteld twaalf spelers. Negen spe lers konden volledig fit aan de af trap verschijnen. Norman van Os had zaterdag zijn partijtje al in Al meegedaan en Hubert Karei Ha- bing had reeds een helft in het tweede elftal opgetreden. Voor de toeschouwers leek het echter wel of veel meer spelers te kampen hadden met fysieke kwaaltjes. Bij vlagen was het schouwspel niet om aan te zien en té makkelijk verdween de bal met een grote boog over de zijlijn. Pas na een kwartier viel het eerste hoogtepunt te beleven. Pijn en moeite Édwin Vollebregt, die bij Ex celsior'20 in de spits debuteerde, knalde de bal vanaf de middenlijn terug op zyn eigen doelman. Met pijn en moeite wist doelman Pa trick Marrevee de bal buiten de palen te houden. Vijf minuten la ter liet Emile Smits, een van de weinige échte voetballers, aan de andere kant een vrije trap van ruim vijfentwintig meter op de paal belanden waarna de terug kaatser door Ersin Kaplan over de zijlijn werd gepegeld. Vlak voor rust verzuimde de geheel vrijgela ten Mike Vroom namens de thuis ploeg de score te openen. Na de thee waren de Schiedamse gasten iets minder slecht dan de zwaar onder de maat presterende 'Wikkers'. De beste kans was voor Emüe Smits maar zijn inzet ver dween via het linkerbeen van de goed reagerende RKWIK-doel- man Edwin Kolsteren naast het doel. Ruim zes minuten voor tijd viel de beslissing. Een door de Ex- celsior'2ö-defensie slecht wegge werkte bal kwam voor de voeten van Raymond Kolsteren. De ge blokte spits worstelde zich langs enkele tegenstanders en depo neerde de bal met het puntje van zijn rechterschoen achter Marre vee (1-0). Twee minuten later voorkwam de paal dat een inzet van Gilian Rabeling de score ver dubbelde. „Excelsior'20 had het beste van het spel," erkende Mul der, „maar wij waren heel gevaar lijk in de counter. Vooral verdedi gend hebben we een sterke partij gespeeld." RKWIK-ExcelsioFZO1-0 (0-0), 84 Raymond Kolsteren 1-0. RKWIK: E. Kolsteren, Hlavay, Wyzen- broek, Smits, Van Adnchem, Ducaneaux, Vermeulen, Veldt (80 Jansen), Van Brug gen, R Kolsteren, Vroom (57. Rabehng). Excelsior'20: Marrevee, Smits, Van Os, Ei kenbroek. Etman, Bosdijk, Van Dun, Mee- der, Habing, Vollebregt, Kaplan SchiedamDe stakers van Ex celsior'20, die later 'stoppers' werden, zijn nog wel actief op Thurlede. De dissidenten ma ken het seizoen af op het trai ningsveld. Elke donderdag komt de groep, inclusief voor malig grensrechter Teun van Aaken, bij elkaar om tegen een balletje te trappen. Aanvankelijk maakte ook de op een zijspoor gerangeerde hoofdtrainer Hans de Rover deel uit van het ploegje, maar hem is vriendelijk verzocht niet meer aan de trainingspot jes deel te nemen. Dat wordt op Thurlede als 'provocerend' be schouwd Door Bas van den Berg Delft Vooraf had Joop Mom er een h ard hoofd in, maar na negentig minuten kon VDL zich een groot verwijt maken. Het 1-1 gelijkspel was meer het ge volg van de angst dan dat Concordia zich een waardig periodekampioen toonde. Het betekende dat VDL door de puntendeling van Lyra met zes punten voor sprong nog altyd niet veilig is. Hit de resterende wed strijden (Delft en Naaldwijk), moet één punt worden gehaald om het seizoen veilig te stellen. De Maassluizers hadden te laat in de gaten dat Con cordia het duel meer als een tramingspartijtje zag. Door de 3-2 nederlaag tegen Den Hoorn van vorige week maakt de ploeg geen aanspraak meer op de ti tel. VDL, dat zich in het begin defensief opstelde, kroop steeds nadrukkelijker uit zijn schulp. Door John Suisse en Michel Huizing werd menige combi natie op de mat gelegd en dat leidde na twintig minu ten tot de openingstreffer. Bob Jansen bediende Suisse op>maat. Het schot dat de spits in gedachten had mondde uit'in een slap schuivertje, waar doel man David Snelleman geen hand naar uitstak: 0-1. Een van de eerste keren dat doelman John van der Mey in actie kwam, betekende de gelijkmaker. Bij een vrye trap zag Raymond Hendriks dat de muur van VDL niet goed stond en met een kromme bal maakte hij de Maassluise doelman kansloos: 1-1. Er was in de rust een oppepper van de trainer nodig om VDL weer geladen aan de start te krijgen. Lange tijd resulteerde dat in eenrichtingsverkeer naar het Concordia-doei, maar de bal wilde er niet in. Trainer Joop Mom: „Ik heb de jongens duidelijk gemaakt dat het spel uit elkaar getrokken moest worden. Ik heb inderdaad veel aanvallen via de vleugels gezien, maar de voorzetten waren vaak ongecontroleerd. We hebben gewoon twee punten verspeeld." Opvallend was dat geen enkele VDL'er erin slaagde het eens van afstand te proberen. In het laatste kwar tier maakte berusting zich van VDL meester. Enige paniek maakte zich van VDL meester toen het drie hoekschoppen cadeau gaf aan Concordia. Daarin toonde John van der Mey zijn klasse en voorkwam door resoluut ingrijpen dat VDL opnieuw in direct degradatiegevaar kwam. Levago/Orca'sOnWuventns 70-74 (40-43). Juventus speelde niet groots, maar stond op de juiste momenten op scherp. De Schiedammers controleerden de wedstrijd en zagen hun inzet in de spannende slotfase beloond wor den. Met 18 punten werd Vladan Jankovic topscorer. Green Eagles(m)-Team Dreamers 61-59 (36-24). Met me de-degradatiekandidaat Team Dreamers deed Green Eagles zaterdag uitstekend zaken. De ploeg van coach Karei Verwer is nu zo goed als zeker van lijfshehoud in de tweede klasse rayon. De Maassluizers verspeelden tot twee keer toe een voorsprong (36-24 en 50-34). Waterdragers(v)-Green Eagles 44-34 (15-20). Op zater dagmorgen liepen de irritaties in Nieuwerkerk aan den IJsse! hoog op. Green Eagles kreeg het m de tweede helft aan de stok met de arbitrage van de thuisploeg en over woog zelfs het veld te verlaten. Met drie technische fou ten en een nederlaag keerde de ploeg van Jenneke van Loon uiteindelijk terug naar Maassluis. DWS (v)-Sittardia 22-22 (8-10). Gezien het spel van de thuisploeg kan het gelijkspel een redelijk resultaat ge noemd worden. Na de gehele wedstrijd achter te hebben gestaan werd bij een stand van 11-19 en met nog tien mi nuten op de klok overgeschakeld op een 4-2 verdediging. In de laatste min uut k on nog tweemaal gescoord worden. Nicole Grandazzi maalde negen doelpunten WIK (ra)-Bevo 25-17 (11-9). Vooraf was het zeker niet ver wacht, maar uiteindelijk ging het vrij gemakkelijk tegen het lastige Bevo. William Vaders had in de verdediging de vijandelijke hoekspeler in de tang en aanvallend pres teerde hij ook het nodige door vijf doelpunten vanaf de cirkel te scoren. Coach Wil Plugge: „Het blijkt dat Wil liam meer in zijn mare heeft dan wij denken." Fortissimo-UVG (v) 19-18. Gezien de vorm van de laatste weken had er van de nummer twee van onderen nooit verloren mogen worden. Maar de inzet van de gastvrou wen was beter dan die van UVG. Bij een voorsprong van 13-15 stokte de produktie en kon de gretige tegenstan ders nog wat terug doen en de winst uit het vuur slepen. Asvion (m)-Warande 0-2(0-1). Het in degradatienood ver kerende Warande ontpopte zich als een ware sta-in-de- weg voor het goed draaiende Asvion. Asvion had geen re- mede tegen het counterhockey en moest in de tiende mi nuut de eerste treffer incasseren. Aeolus-Spirit (m)l-3 (04). Spirit opende met aanvallend hockey en had aan een 'Schiedams' kwartiertje genoeg om Aeolus aan de zegekar te binden. Sander Dïngenouts, Tjeerd Poot en Martijn van der Steen waren de doelpun tenmakers. Gemakzucht in de tweede helft was de oor zaak van de tegentreffer. Rijswijk-Pollux' (ra) 2-5 (1-1). Tot een kwartier in de twee de helft had Pollux het zwaar. Op dat moment keken de Vlaardingers sinds lange tijd tegen een achterstand (2-1) aan, De gelijkmaker van Raphael van derVen bleek ech ter de genadeslag voor de Rijswijkers. Joris van Neerbos, Bart-Jeroen Petn en Jam Kalden beslisten de strijd. Kieviten-Spirit (v) 0-4 (0-2). De absentie van Femke Ou- werkerk en Caroline Breugem was nauwelijks te ver bloemen door de Schiedamsen. Met name Carolyne Breugem, normaliter de eerste persoon die uitloopt bij de strafcorner, werd node gemist op deze stek, wat tot uit drukking kwam in de score. Reigers-Evergreen (v) 5-1 (3-1). Na amper vijf minuten was het al 1-0. Laura Dossin bracht haar team terug in de race, maar het plezier was van korte duur. Vier treffers zouden nog volgen. Marlou Booster, spelend coach, speelde niet wegens een enkelblessure. Pollux (v)-Rijswijk 2-2 (1-0), Rachel Boer benutte viak voor de rust een van de vele kansen. Rijswijk sprong zui niger met de kansen om. Patty van der Kooy zorgde voor de remise. Te Werve-Asvion (v) 1-3 (1-2). Tegen dehekkesluiter ken de Asvion een moeilijke start. Toch hielp Dieuwke Prin sen haar team aan de eerste treffer en later aan de 1-2. Es ther d'Hous zorgde voor het laatste wapenfeit. De Korenbeurs-Swift 8-2. De Korenbeurs heeft het eer ste divisieschap zo goed als veilig gesteld. Nermin Smajic en Arjan Korbaat bleven ongeslagen. Mark Heemskerk stond één partij af en het dubbel ging opnieuw verloren. Nieuw Vennep 2-NOAD 8-2, Voor NOAD blijft het knok ken voor het behoud in de vierde divisie. Ditmaal waren de Schiedammers kansloos. Alleen Ronald van Kampen en André Eerland wisten ieder één potje te winnen. De Korenbeurs-Litac (v) 8-2. Op twee wedstrijden voor het einde werd een belangrijke stap gezet voor handha ving. Danielle Maas en Sylvia Waterreus wonnen hun dne partijen. Hieronymus-De Walrus/Shell 4-7. Door de 4-7 zege Staat De Walrus/Shell met een been in de landelijke tweede klasse. De periodestanden: O-l, 1-1, 4-3 en 4-7. Het Schiedamse SZC degradeerde naar het district door een 9-3 nederlaag tegen De Kempvis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4