ACH Sport R 0 P Bul nu Van den Herik praat deze week met Haan Sparta zorgt voor spitsuur in Dijkzigt Gul lit wil terug naar Feyenoord 'Het leek wel een soap-serie in Bursa' Slecht seizoen voor Briek Schotte (78) Het laatste woord Oranje fans leuker dan Dennis Rodman Omgekocht?! Rotterdams Dagblad Maandag 7 april 1997 De 'pingel' van Clarence Seedorf heeft een bommetje gelegd onder de tot vorige week zo jolige sfeer in het Nederlands elftal. Oranje stond al met één been in Frankrijk, Hiddink had na een chaotisch verlopen EK alles weer onder controle. Althans, dat dacht hij. Opeens is de discipli ne weer zoek bij de nationale ploeg. Jean-Paul van Gastel; ..Tij dens de vriendschappelijke interland Nederland-Brazilië in de Amsterdam Arena, begin dit seizoen, nam ik ook een penalty. De stand was 1-2, voor de Brazili anen dus. Ik moest daar deze week weer aan denken toen ik die 'Soap-serie' in Turkije op televisie zag. Want zal ik je vertellen waar om ik bij het Nederlands elftal, als debutant en invaller nota bene, een penalty nam? Ik kwam naar voren lopen om bij de eventuele rebound klaar te staan op de rand van het strafschopgebied. Maar toen ik daar eenmaal stond kwam er maar niemand om de straf schop te nemen en gaf Ronald de Boer mij de bal in handen. In Bursa ging het er ook ongeveer zo aan toe. Ik vond het allemaal heel komisch. De één wilde niet, de an der durfde niet, de derde liet de bal ook liggen en uiteindelijk nam Clarence 'm dus. Bij Feyenoord, op clubniveau, zou zoiets niet voorkomen. De afspraken zijn duidelijk. Ronald neemt elke pe nalty en als hij er een keer niet bij is, neem ik 'm. Nu is het natuur lijk makkelijker bij Feyenoord. Ik geloof nietdat Ronald ooitzalzeg- gen: ik voel me niet zo lekker, ie mand anders mag 'm nemen... Nee, Ronald is een zekerheidje vanaf elf meter!" - Jan Mulder, columnist: „Het is bespottelijk hoe Seedorf achter de bal gaat staan. Zo kun je geen strafschop nemen. Zo doet mijn tante Sienie uit Leeu warden dat ook. Die schiet 'm er in. En dan die kapsones, Sienie heeft ook kapsones, maar zoveel niet. Ach, als je langs de hjn staat, dan grijp je toch in. Hiddink is een sympathieke man, maar echt daadkrachtig kunnen we 'm toch ook niet noemen. Die penalty is het symbool van de mentaliteit. Daarom maken we ook geen doel punten. Dat gaat maar met een vrijblijvendheid, weer een tikje opzij. Als het vandaag niet is dan morgen wel. De mond vol van pro fessionaliteit. Het is een kleuter school op reis. Naar Emmer-Com- pascuum. En daar verliezen. Het heeft niets met professionaliteit te maken. Ik heb gezien hoe Jonk die strafschop miste tegen Heer enveen. Dat had ik 'm tien jaar te voren kunnen voorspellen. In top voetbal waar het om miljoenen gaat, nemen ze 'm als meisjes van de vakschool," Hans Kraay sr.: „Iedereen heeft kritiek op Seedorf, maar ik vind nog steeds dat je hem het hele drama het minst kunt verwijten. Hij had tenminste de lef om achter die bal te gaan staan. Dat heeft geen van de ande re heren durven doen bij het Ne derlands elftal. Ik vond het na tuurlijk niet slim van Seedorf dat hij er ging staan, maar ik blijf het klasse vinden dat hij op zijn leef tijd de verantwoording in elk ge val durfde te nemen." Clarence Seedorf: „Ik begrijp dat het hele land de afgelo pen dagen over niets anders heeft gepraat dan over dat ene moment uit Turkije-Nederland. Nou, die aanleiding zal er voorlo pig niet meer komen. Ik neem de eerste vier jaar geen strafschop meer." Moet kunnen „Henk ten Cate begon zich nog voor de competitie in te dekken. Hij bleef maar Toepen: dit jaar wordt het niksJa, natuurlijk is dat raar. Er is maar één verklaring voor: Ten Cate was uitgekeken op Sparta hij wilde weg. Zijn voorbereiding was ook zo nonchalant: veel wed strijdjes, weinig trainen. Dat Ten Cate weg wou, is zijn goed recht. Dat neem ik hem niet kwalijk. Wel dat hij ons aIs het ware heeft ge- brainumht met een minderwaardigheidscomplex. Hij had ook kun nen zeggen: km op jongens, we gaan weer voor de zesde p lek. Nu riep - ie de hele tijd: dit jaar wordt het niks. Dat vind ik geen stijl. Ik stel me dan ook vragen over de beroepsemst van zo'n man." Dënnis de Nooijer tegen Hugo Camps in Elsevier. „Ik heb metAjax gepraat. Maar ik knapte gelijk af op de arrogantie van die financiële man daar en de manager. Zij dachten dit Zeeuwse boertje te kunnen inpakken. Ik hoor het ze mg zeggen: Dennis, teken maar snel, want wat vrij bieden, daar kunnen jongens bij Feyenoord alleen maar van dromen. Waarom moest Feyenoord erbij betrokken wordenDat stak mé. Ajax trekt me niet. Feyenoord wel Ik had ook jnet Feyenoord gepraat Zij stélden een keurig contract op. Maar een week laternog voor ik een tegenbod had kunnen doen, iiet Feyenoord. mijn advocaat weten dat het niet doorging. Ik was opeens te duur. Terwijl zij zelf de cijfertjes hadden ingevuld. Transfers, ze blijven de randen van de nacht in het voetbal." Nogmaals Dennis de Nocijer. „Mijn broer Gérard en ik hebben veel te laat met Peter Gerards gebro ken. Die man deugt echt niet: Hij was mijn zaakwaarnemer, maar in de zes maanden dat ik in Zeist aan het revalideren ums heb ik hem niet één keer gehoord. Geen telefoontjegeen bloemetje, niks. Dat" ty peert een mens. Gerards is alleen met zichzelf bezig. IkkonnaarSocie- dad, maar Gerards heeft die transfer verknald. Hij heeft een vies spel letje gespeeld. Idem dito met de transfer van Géiard naar Bielefeld. Ik heb WCS-voorzitter Van Seggelen persoonlijk op de hoogte ge bracht van de onfrisse praktijken van Gerards. Maardie Van Segge len is al evenmin te vertrouwen." Opnieuw Dennis de Nooijer. „Het liefst bekijk ik videobanden waarop ik mezelf bij Barcelona of het nationale team zie spelen. Ikbenergekop mezelf terug te zien, hoe ik dribbel en doelpunten maak Ik ben een goede speler, maar nog niet de beste. Ik teil me elke dag verbeteren en ooit de beste voetballer ter wereld zijn." Ronaldo in Sport Zurich. „Ik heb succes, ben rijk en veelgevraagd. Daarom -moet ik uitkijken voor foute vrienden. Ik ben daar erg waakzaam voormaar het is me al overkomen. Toen ik in Eindhoven speelde had ik een vriendin. Ze heeft uit ome verhouding munt geslagen door naakt voor een tijd schrift te poseren en daarvoor veel geld te krijgen. Toen dat gebeurde heb ik het uitgemaakt." Opnieuw Ronaldo. .Monique is katholiek en ik ben moslim. Maar toch: het verdraagt elkaar, dat kan ik je verzekeren. We nieren twee bruiloften. Eerst in Hoensbroek, daarna in mijn geboorteplaats. Alsmijnvaderin Nigeria 'nee' zegt tegen mijn schoonpa, gaat het huwelijk niet door. Ik zweer bij Allah. Ik bid dagelijks thuis in Diemen vijf keer." Babangïda in Aktueel. „Er lag vandaag een berg fanmail in het spelershome. Kluivert vroeg: Tsdtt allemaal voor mij?'Relaas was alle post bestemd voor Dani. Hij is waanzinnig populair, maarzoals ik hem heb leren kennen, is hij er één met gebruiksaanwijzing. Ik kom net bij hem vandaan en hij heeft me voor de tweede keer voor de deur laten staan." Yvonne de Baay, Miss Ajax, in Nieuwe Revu, „De eerste keer was vlak na een supportersavond in Etten-Leur waar Babangida, Dani en ik veel lol hadden. Een paar dagen later raakte Dani geblesseerd en besloot ik even bij hem langs te gaan. Via de inter com beneden in de hal van de flat hebben we zéker een kwartier met elkaar gebabbeld, maar hij vertikte het om mij boven te laten komen. Ik was met stomheid geslagen/" Opnieuw Yvonne de Baay. Feyenoord wil deze week met Arie Haan om de tafel gaan zitten om de voorwaarden van zijn nieuwe con tract te bespreken. Voorzitter Jonen van den Herik keerde afgelopen weekeinde terug uitbel buitenland en zegt dat nu ook de Duitse zaakwaarnemer van Haan gelegenheid heeft om met de leiding van de Rotterdamse club om de tafel te gaan zitten. Haan en Van den Herik gaven in januari al aan dat zij de intentie hadden om hun samenwerking te verlen gen. Maar daarna kwam er een radiostilte en bleek het 'door tijdgebrek' niet mogelijk om een concrete invulling te geven aan hun plannen. Volgens Van den Herik staat het niet vast dat de besprekingen ook deze week worden afgerond. „We moeten eerst eens met elkaar gaan praten." Feyenoords voorzitter zegt over de vorderingen van het elftal tot op heden tevreden te zijn. Ais Arie Haan erin slaagt om Feyenoord naar de Champions heeft hij in de ogen van Van den Herik aan alle op drachten voldaan, „We weten dat we met een tweede plaats ook in de Champions League terecht kunnen komen. Volgens veel zogenaamde 'kenners' was het voor Feyenoord onmogelijk om zich te kwalificeren voor de Champions League, Ik heb het nooit als eis gesteld aan de trainers of de spelers. Nu staan we er heel goed voor. Als het ons uiteindelijk lukt, is dat een enorm compliment aan de technische staf en de hele ploeg," Indien Feyenoord in de eindrangschikking op een tweede plaats eindigt, is het niet direct zeker van een plaats in de Champions League. In dat geval moeten de Rotterdammers in augustus een voorronde spe len. Sluit men die winnend af dan treedt het elftal van Haan automatisch tot de Champions League toe. Verliest Feyenoord, dan mag het deelnemen aan het UEFA Cup-toemooi. Jorien van den Herik stond, met een lekker bruin gebrand gelaat, na afloop van Feyenoord-Vitesse met een flinke sigaar in de hand wat persmuskieten te woord. De grootte van de sigaar mocht er rijn, maar volgens de man die tussen de competitiewedstrijden van zijn club door de hele wereld rondreist, had het niets om het lijf. „Ik krijg zo'n sigaar meestal van Willem van 't Wout. Dit is een mooie, maar toch is-ie bescheiden want we hebben niet gewonnen. Als Feyenoord wint heeft Van 't Wout meestal een prachtexemplaar voor me klaar." Wat gebeurt er dan als Feyenoord kampioen wordt, wilde een verslaggever v/eten. Van den Herik: „Dan heb ik een hele kist met sigaren en die rook ik dan ook allemaal in één keer op van vreugde. Tjonge, dat zou wat zijn, zeg. Kampioen worden aan het eind van dit seizoen. Ik ben ai blij dat we weer positief voetbal len..." Van den Herik zegt de ontwikkelingen bij de grootste concurrent, PSV, op de voet te volgen. Maar het gaat hem te ver om met een transistor-radio op de tribune te zitten. „Zo'n ding heb ik ook niet nodig. Want ik word keurig geïnformeerd door ons legioen. Ik had tijdens Feyenoord-Vitesse meteen door dat NAC had gescoord en voorstond tegen PSV. Ach, die titelrace blijft nog wel een poosje spannend. Vind ik zelf ook het leukste van dit seizoen. En zeg nu zelf, wat is er mooier dan op de laatste speeldag kampioen worden? Zo ging het de laatste keer ook toen we de ti tel binnenhaalden in Groningen." Marek Saganowski, de door Feyenoord aan HSV Hamburg uitgeleende Poolse spits, heeft in de Bun- desliga nog niet bepaald naam geriiaakt. Saganowski was ontevreden omdat hij van trainer Arie Haan geen kans kreeg in de hoofdmacht van Feyenoord en voelde zich te goed voor het tweede elftal. By HSV vonden ze de 19-jarige aanvaller wel een aardige ver sterking. Maar bij de met 0-3 verloren topper tegen Bayem München zat Saganowski dit weekeinde niet eens op de bank. De Poolse jeugd-intemational was disciplinair gestraft door de leiding van HSV. Hij kwam vrijdag veelte laatop detraining en werd toen meteen uit de selectie geknikkerd voor het duel met Bayem. Ruud Gul lit Archieffoto Rotterdams WBiïO Als, met de nadruk op als, Arie Haan nog eens opstapt bij Feye noord hoeft Jorien van den Herik niet zo lang te zoeken naar een nieuwe coach. In Vrij Nederland gooit Ruud Gullit, oud-speler van de Stadionclub, deze week de deur voor de na bije toekomst wagenwijd open. „Weet je wat me leuk lijkt? Om iets bij Feyenoord te gaan doen. Daar ligt mijn hart," vertelt Gul lit. „Amsterdam is mijn stad en Feyenoord mijn club. Ik heb be wondering voor de ijver van de Rotterdammers. Dat komt door die haven. Rotterdammers wer ken zich uit de naad en hebben ook een mooi soort bluf. Keihard werken en bluffen, dat doet Feyenoord ook. Ik ben gek van die dub." 1 Gullit heeft nog geen trainersdi ploma om in Nederland te coa chen, maar daar is altijd wel een mouw aan te passen. Bij elke topclub heeft men tegenwoordig wel twee of drie trainers die over een dergelijk papiertje beschik ken, En Gullit kan altijd nog speler/trainer worden in de Kuip... De man die in Engeland furore heeft gemaakt en de eerste bui tenlandse speler/manager kan worden die in de finale van de FA Cup komt (zondag wacht Wimbledon in de halve finale), heeft in Nederland al een appar tement gekocht Gullit vliegt met zijn nieuwe levenspartner Estelle Cruijff regelmatig op en neer naar Amsterdam om zijn kinderen uit zijn eerste huwelijk (met Yvonne de Vries) te zien of tijd door te brengen met zijn nieuwe schoonouders (Johan Crujjffs broer Hennie en diens echtgenote). Veel moois kreeg het publiek niet te zien tij dens de fina le om de League Cup in Engeland. Bijna 80.000 toeschou wers op Wembley za gen Leices- ter City en Middles brough gis termiddag na negentig minuten doelpuntloos eindigen. Leicester- supporter Bill Mepsted vond dat er toen maar wat meer vertier moest ko men en dus begon hij - slechts gehuld in een slipje - aan een magnifieke sprint over het heilige gras van Wembley. Met in zijn kielzog ai na drie meter een steward, die hem pas na veel draven te pakken kreeg. Het publiek genoot, evenals de beide teams. Die kregen toen prompt de smaak te pakken en scoorden in de verlenging leder nog een keer. Over tien dagen wordt de fi nale overgespeeld in Shef field. De streaker van giste ren zal dat niet meer meema ken. De onverlaat kreeg een stadionverbod opgelegd. Foto Chris Helgren/Reuters %cS A' Vorig jaar was hij nog 'hot' in de 80ste Ronde van Vlaanderen, met de onthulling van een bronzen beeld te zijner ere in Kanegem: Briek Schotte, de laatste Flan- drien, winnaar van 'de Ronde' in 1942 en 1948. Maar 1997 is een slecht seizoen voor de inmiddels 78-jarigeAIberie. Ruim een maand had hij dit voor jaar in het ziekenhuis gelegen; last van zijn nieren, zeg maar ge rust 'een blokkage'. Halverwege de maand maart mocht hij er uit, en - oude liefde roest niet - hij was zelfs al weer op de fiets gekro- pen om te trainen. Tachtig kilo meter per dag. Briek Schotte, de Bep van Klave ren van de Belgische wielersport Maar, nogmaals -1997 is niet het voorjaar van Briek. Zaterdag avond moest hij verschijnen op een receptie in de permanence van de Ronde van Vlaanderen, En bij het bestijgen van de staat sietrap van de Cipierage te Sint- Niklaas, een hoog stenen bordes, stuikte Breik plotseling ineen. Hij gleed uit op de gladde stenen en viel met zijn hoofd op de harde grond. Schotte opnieuw naar het ziekenhuis. Z dagmorgen stond hij er niet temin weer, bij de start op de over volle Grote Markt van Sint Ni klaas. Hij ging volgen, als eregast. Schotte is niet klein te krijgen. Hij en de Ronde van Vlaanderen horen bij elkaar. Zijn bronzen beeld heeft inmiddels een nog op vallender plaats gekregen. Het pronkt fier in het volle zonlicht pal voor het Kanegemse gemeen tehuis. Een kleine honderd Oranje-fans hebben drie dagen de chique Pali sades Tennis Club gekidnapt. De waanzinnig uitgedoste supporters kleurden het rijkeluis-dorp in Orange County tijdens de drie Da- vis Cup dagen oranje. „Dennis Rodman kan hier iets van leren," schreef de Los Ange les Times zaterdag. „Bij voor beeld hoe vermakelijk hij kan rijn zonder te vervallen in een neu root." De krant verwees naar de kleurrijkste basketballer in de Amerikaans profcompetitie (NBA). De forward van de Chicago Bulls houdt er in en naast het bas ketbalveld een nogal excentrieke levensstijl op na. De fans waren in Newport Beach oranje van haarwortel tot teenna gel. In oranje pakken, met oranje beschilderde gezichten, met oran je klompen op het hoofd, niets was te gek. Een uur voor de wed strijden liepen ze de polonaise over de belendende golfbaan. Pro vocerend was het nooit, wel amu sant en aanstekelijk. De 5000 Amerikanen, die tussen de 30 en 120 dollar voor een entreekaartje betaalden, keken hun ogen uiten schoten honderden filmrolletjes vol. Vrijdagavond, na de twee nederla gen, stuurden de fans een fax naar het hotel van de spelers in Laguna Beach. „Niets aan de hand," stond er in. „Zaterdag het dubbel winnen. Dan zijn we er. Net als in Boekarest." Van de honderd fans waren er 45 vrijwel op kosten van de bond en sponsor. Die moesten uit eigen zak slechts 600 dollar bijdragen. De tennisbond startte met dit fe nomeen na de winst in 1991 in Mexico, waardoor Oranje naar de wereldgroep promoveerde. Het was afgelopen spitsuur in het Dijkzigt-zieken" huis voor Sparta's clubarts Casper van Eijck. Allereerst moest rechtsback Jerry Smith een knie operatie ondergaan, vervolgens moest hij bij trainer Joop Brand een moedervlekje wegwerken en werd elftalleider Puck de Vries verlost van een navelbreuk. „Tij dens de operatie," glunderde Ca sper van Eijck, „heb ik hem een extra infuus laten geven. Want hij is nogal dorstig, zei ik tegen een assistente." Ten slotte was het de beurt aan Pucks dochter Ingrid, wederhelft van John de Wolf, die moest wor den geholpen aan een spatader. „Volgende week," gniffelde Ca sper van Eijck, „gaat Puck de Vries weer onder het mes. Waar voor? Desnoods voor een snavel breuk, want dan winnen we weer." De selectie van Sparta had vori ge week een bowlingavondje. „Voor Casper van Eijck," zegt elf talleider Puck de Vries, „hebben we de sleuven naast de baan moe ten dichtmaken, want hij kreeg geen kegel om," Voorzitter Peter van der Burg en Erik Achten van sponsor Kappa maakten hun baan onbruikbaar. De Vries: „Die sloeg steeds op tilt vanwege de onbe suisde worpen." Scheidsrechter Herman van Dijk was zaterdagavond bij De Graafschap-Sparta kennelijk een beetje in de war. Op het wedstrijd- formulier had hij abusievelijk de naam van Rob Allien genoteerd met een gele kaart. Hij had de naam van Robert Fuchs, de num mer 6 van De Graafschap, moeten invullen. „Ik heb in het verkeerde rijtje gekeken," gaf hij gisteren toe aan Puck de Vries, waarna hij Sparta's elftalleider beloofde de Fout te zullen herstellen bij de KNVB. Vrijdag moet John Nieuwen- burg rnet het UEFA-jeugdelftal aantreden in en tegen Frankrijk. „Daar gaan we iets aan doen," zo heeft trainer Joop Brand hem be loofd. „Wij spelen zaterdag tegen Roda JC. Ik wil hem erbij hebben. Dan speelt Nieuwenburg maar niet tegen Frankrijk, want de UEFA-jeugd heeft meer keus dan wij." Sparta wil Johan van der Werff, doelman van Kozakken Boys en het Nederlands amateurelftal, in lijven als tweede doelman. Bin nenkort denkt commercieel direc teur Charles van der Steene tot een akkoord te zullen komen met de doelman. Voor de positie van eerste man onder de lat is Sparta nog steeds bezig met Frank Kooi man (VW). Overwogen wordt om, indien het nieuwe Sparta-stadion in de Alexanderpolder komt, de ruimte te gebruiken waar thans de tijde lijk gesloten discotheek La Xala staat. Daarnaast ligt nog een stuk braakliggend terrein, eigendom van een projectontwikkelaar. Bo vendien zou de parkeergarage achter La Xala moeten worden af gebroken. Het voordeel van het plan is, dat er minder volkstuin- ders plaats zouden moeten maken voor het nieuwe stadion. In de nacht van vrijdag op za terdag werd er opnieuw ingebro ken bij Excelsior op Woudestein, waar vorige week al een deel van de kleding- en ballenvoorraad werd ontvreemd. De twee daders werden gepakt. Het was de zesde inbraak bij de eerste divisieclub in tien dagen tijd. Excelsiors Glaucio in de 89ste minuut vervangen tegen Telstar? Inderdaad, de Braziliaan is nog niet fit genoeg voor een héle wed strijd. IK HEB INWENDIG NOOITzo moeten lachen om het missen van een strafschop in naam van Oranje als vorige week woensdag, Ik zag die Seedorf de bal oprapen en meteen schoot me dat moment tegen Frankrijk voor het EK96 in Engeland weer te binnen. Toen knalde hij ook huizenhoog over. Dus dacht ik: die Seedorf gaat 'm toch niet nemen? Dat gaan we toch niet meemaken? Hij is toch niet helemaal van de ratten be snuffeld? Bij Guus Hiddink spookte trou wens hetzelfde door zijn hoofd: 'Iedereen mag 'm nemen, behalve Seedorf.' Maar hij moet ook even later zijn mening hebben herzien: als hy zo zeker van zijn zaak is, vooruit dan maar. Hij zal toch niet voor de tweede keer missen? En daar ging-ie met de bal onder zijn arm onverstoorbaar naar de stip, legde 'm pontificaal neer. nam een kort aanloopje en... De ballenjongens uit Bursa zijn nu nog aan het zoeken, heb ik me laten vertellen. Ik lag in een deuk. Want onmiddellijk dacht ik: had den Wim Jonk of Frank de Boer maar moeten ingrijpen. Die zyn toch verantwoordelijk? Eigenschuld! Of durfden ze niet uit vrees voor een nieuwe kabelstoring? Maar dan ga je verder: waarom wilde Clarence Seedorf die straf schop nou eigenfljk per se ne men? Waarom raadpleegde hij na Pa trick Kluivert niet even zijn aan voerder? Sterker, hij keek niet op of om. Hij ging gewoon zijn eigen gang. God had hem ingefluisterd dat hij 'm moest nemen, verklaarde See dorf later. Moest ik ineens weer denken aan Maradona, die tegen Engeland tijdens het WK'86 de bal met zijn hand had meegeno men. Het was Gods hand, zei hij later. Dus geen hands!? Wel makkelijk trouwens, om alles op God af te schuiven. Of Hij er wat aan kan doen. Nou heb ik vele strafschoppen zien missen, maar ook zien verzil veren. Zoals die van Tinus Bosse- laar tegen DOS in de linker bo venhoek by Frans de Munck, die moest worden overgenomen. Ver volgens deponeerde hy 'm in de réchter kruising. En die van de Ajacieden Johan Cruijff en Jesper Olsen in tweeën tegen de totaal perplexe Helmond Sport-doelman Otto Versfeld. Op de klassieke wijze, zoals we 'm vroeger op straat namen. Maar Seedorf heb ik alleen maar zien missen. Dus waarom hij die strafschop nou per se wilde ne men? Ik vraag het me nog steeds af. Om Edgar Davids, zijn kabel vriendje - heb ik even gedacht - te behagen? Dat die misschien ge zegd zou hebben: zorg ervoor dat we verliezen, want dan is de kans dat ik in het Nederlands elftal kan terugkeren groter. Dan gaat Hiddink misschien eindelijk in zien dat ik onmisbaar ben. Of Seedorf er dus voor wilde zorgen dat Turkije zou winnen. Zou hij mogelijk daérom een voor zijn doen wel uiterst povere wed strijd hebben gespeeld, waarin je je al kon afvragen waarom hij niet werd gewisseld? Heeft hij er alles aan gedaan om Oranje te laten verliezen? En heeft hijtoen de kans daarop in eens piepklein werd, alle risico's willen uitsluiten door 'm zelf te nemen? Hij als enige kon de bal immers zonder verwijten over schieten? Hij was er niet sterk in, zo had hij al eerder bewezen. Dus kon hij nu weer straffeloos aanleggen. En Hans Kraay maar beweren dat hij er respect voor had. Dat-ie het Seedorf niet kwalijk kon nemen, want hij had als enige toch maar die verantwoordelijkheid durven nemen. Ja, natuurlijk! Daarom wordt mijn vermoeden bij al deze overdenkingen steeds sterker: Seedorf is gewoon omge kocht!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5