19f Neptunus heeft titel voor het oprapen Ursus neemt definitief afstand van EDS ^mwi Feyenoord doet afstand van troon en keeper m&i msmmm pS5 Sparïa óver de rug van TOGB naar veiligheid Van der Toorn vertrokken WICO komt niet in actie Verlies Papendrecht DRL onderuit SMV H kan juichen Germinal haait uit Nederlaag FC Pretoria R Pak slaag De Roef II Rotterdams Dagblad V% £if£s?h fi"'- m Kf 'ék Maandag 7 april 1997 Door Rob Weeda Rotterdam Sportclub Feye- noord heeft zaterdagavond defini tief afstand gedaan van zijn troon. Na het 1-1 gelijkspel tegen USV" Holland weet de regerend kampi oen uit de hoofdklasse A concur rent AFC'34 op een niet meer te dichten kloof van elf verliespun- ten. Naast de titel raakte Feye- noord eerder in de week ook doel man Edwin van Zwieteren kwijt, die na een aantal conflicten met onmiddellijke ingang door het be stuur uit de selectie werd verwij derd. Vijf maanden geleden - op 17 no vember van het vorig jaar - won Feyenoord zijn laatste thuiswed strijd. Het arme Papendrecht werd toen met 7-1 verpulverd. Na dien stapelden de verliespunten zich in hoog tempo op voor de Rot terdammers: een nederlaag tegen AFC'34 en gelijke spelen tegen UVS, VCS en DWV. Zaterdag kwam daar als nieuwe teleurstel ling de puntendeling tegen Hol land nog bij. „Het is over,'" wist Hans Maus. „Voor ons rest nog de districtsbe ker en de Rotterdams Dagblad Trofee. Dat zijn de prijzen, waar we nu voor moeten gaan. Wat de competitie betreft, moeten we zelfs nog uitkijken voor de tweede plaats." Ingooi Dat ook de zilveren positie in ge vaar is, mag Feyenoord zich uiter aard zelf aanrekenen. Al werd het daarbij zaterdag ook nog eens flink dwarsgezeten door arbiter Ledder. De fluitist uit Abcoude beoordeelde een spelsituatie vol komen verkeerd, toen hij tegen het vlagsignaal van zijn grens rechter in niet Feyenoord een in gooi toekende maar Holland, waaruit Gert van Hanegem de ge lijkmaker achter Pim Doesburg knalde (1-1). Hoewel Feyenoord vóór rust door een doelpunt van Marcel Lippuner aan de leiding kwam - een vliegend schot van de hardwerkende Raymond Roh- de belandde op de paal, waarna Lippuner de terugkaatsende bal binnenschoot - kwam de ploeg die tegenslag niet meer te boven. Van Zwieteren Of de Rotterdammers ook het ver trek van de dit seizoen door bles sures geteisterde Edwin van Zwieteren te boven komen, moet in de toekomst blijken. Met de doelman van de landelijke A- jeugd van de sportclub, Ruben Muskiet, waarschijnlijk tot eind van het seizoen op de bank en met Feyenoords derde keeper Ronald Hoedemans voorlopig uitgescha keld door een enkelbreuk, zal Doesburg ook in de laatste zes wedstrijden van het seizoen voor Feyenoord de ballen moeten te genhouden. Donderdag kreeg Van Zwieteren te horen dat voor hem tegen USV Holland een plaats was ingeruimd op de reservebank en dat hij in verband met de blessure van Hoe demans op zondag in het tweede moest aantreden. Nadat Van Zwieteren hiermee in eerste in stantie akkoord was gegaan, bel de hij later zijn trainer met de me dedeling dat hij op zondag verhin derd was. Toen Van Zwieteren Maus niet aanwezig trof en de boodschapachterliet bij de telefo niste van het bedrijf waar Maus werkt, was voor de trainer de maatvol. Na een telefoontje van Maus naar voorzitter Aad van der Laan be sloot het Feyenoord-bestuur una niem om Van Zwieteren met on middellijke ingang uit de selectie te verwijderen. De spelersgroep werd zaterdagmiddag voor de wedstrijd tegen Holland van het voorval op de hoogte gebracht. Van der Laan: „Nadat Maus mij belde, heb ik contact gezocht met Edwin. Hij zei me, dat hij zondag niet kon spelen. Voor ons was daarmee het boek dicht. Er heb ben zich de laatste tijd meer akke fietjes voorgedaan rond Edwin. Zo zijn er onder meer naar aanlei ding van zijn gedrag rond de trai ningen diverse gesprekken met hem gevoerd. Edwin heeft met die gesprekken niets gedaan. Tja, en eens houdt het op. Een weg terug is er nu niet meer." SC Feyenoord-USV Holland 1-1 (14». 29. Marcel Lippuner 1-0, 62 Gert van Hane gem 1-1 Bijzonderheden: Geel voor Frans van der Heide, die verhaal ging halen bij scheidsrechter Herman Ledder, nadat deze een elleboogstoot van Henny Lettinck in het gezicht van Maunce Wijmans met had gezien. Feyenoord: Doesburg, Van Brouwersha ven, Van der Heide, Lippuner, Sturrus; Wijmans, Spienngs, Kalden, Zanen (60. Van Schijndel), Rohde, Bosschaart (78 Mars) Holland: Hoogeveen, Creutzberg, Talha, De Bruyn, Aipassa; Van der Werf, Lettinck, Hondeveld(7i. Matalha}, WiilekesttS Van Hanegem), Testa la Muta, Kelders Door Sjoerd Bootsma Rijswijk Neptunus heeft de titel van de eerste klasse B voor het oprapen. Eigenlijk mogen de drietanders na de 4-1 zege bij RVC het entreebewijs voor de hoofdklasse niet meer uit han den laten rukken. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft de Schouten-brigade een voorsprong van zes punten op Wilhel mus. Wel staan SMC ('thuis' op 20 april) en VELO (een week later uit) nog op het programma, kortom een allesbehalve ge makkelijk karwei. Dat Neptunus de promotie ver dient, staat onomstotelijk vast Wie na tien duels een achterstand heeft van negen punten en vervol gens een serie van tien wedstrij den neerzet - negen keer winst, één gelijkspel die profiteert simpel als de rest (SMC, Unitas en Wilhelmus) het Iaat liggen. Alleen zullen de Rotterdammers het2elf moeten afmaken. Schouten: „Daarom was ik liever vandaag kampioen geworden. Niet zoals iedereen zegt over twee weken in Rotterdam. Dan was het tenmin ste gebeurd geweest. Begrijp me goed, veel zorgen maak ik mij niet. Ook de concurrenten, die geen punt meer mogen verspelen, moeten nog tegen elkaar" Het gemak waarmee Neptunus gistermiddag RVC ter zijde schoof, moet de Spijkenisser oe fen meester geruststeljen. „Alleen had ikliever gezien', dat we de wedstrijd'in de eerste Welft had:< den beslist Toen hadden we ge woon met twee-, drie-nul moeten voorstaan. Daarbij kwam dat Amilcar dos Santos niet fris ge noeg bleek. Het lag in de bedoe ling hem te vervangen door Dirk Bergman. Maar omdat die num mer elf van RVC een gevaarlijk ventje was, heb ik Mehmet van El- veren ingebracht. Dirk zat daar overigens niet mee. Die is al lang blij dat-ie er bij is." Het duel op sportpark Schaapweg in Rijswijk begon gistermiddag twintig minuten later, omdat di verse personen, onder wie arbiter Dick Ploeg uit Vlaardingen, in de file richting Den Haag zaten. Het oponthoud verstoorde de concen tratie van de bezoekers aller minst. Na een dikke minuut kon Raymond Kraaybeek op aange ven van Raymond Urbanus reeds Rotterdam Hans van der Toom is niet langer trainer van Spar- taan'20. De trainer van de koplo per in de derde klasse D en de club besloten om persoonlijke re denen reeds voor het einde van de competitie uit elkaar te gaan. As sistent Henri Rutten maakt het seizoen af. René Wagemakers begeleidt voorlopig de selectie van HWD. Trainer Ron Rietbroek is met va kantie gestuurd. Rotterdam Het duel tussen WI CO en VND in de zesde klasse D is gisteren niet doorgegaan. Vooraf gaand aan het duel kreeg arbiter Piet Brouwer van een WTCO-be- stuurslid te horen dat zijn elftal ongerechtigde spelers bevatte. De daarna gevraagde legitimatie kon met niet tijdig overleggen. Kort en Bondig CW zoekt een A-elftal en een B- elftal voor een toernooi op 30 april. Clubs kunnen zich aanmel den bij David van Houwelingen, tel. 010480.75.69 Cor Donker (De Zwervers) moet gezien zijn bewegingen op de Back to the Six- ties-avond vroeger een verdien stelijk danser zijn geweesst Cor rectie: Usmond Meulens maakte donderdag twee doelpunten voor Jai Hind tegen VOC Excelsior P betaalt een door de KNVB opge legde boete van 15 gulden niet» de 0-1 binnen schieten. De Rijs- wijkse defensie stapelde overi gens fout op fout. Het was dat Rob Prins en Mo Aboularsi doelman Lennart Hegie op hun weg von den, anders was het leed voor de thuisclub niet te overzien ge weest. Genadeloos Trainer Eelco Fielemon gokte door in de rust aanvoerder Rob de Lange door te schuiven. Een wis sel die nauwelijks iets uitrichtte. Integendeel, Neptunus sloeg ge nadeloos toe. Kraaybeek rondde na een uur een razendsnelle aan val af (0-2). Querien van Suyle- kom maakte het vier minuten la ter nog spannend. De ijverige middenvelder verspeelde de bal aan Ron de Roode, waarna Beny Charité de 1-2 produceerde. Voor zover RVC, dat nagenoeg is gedegradeerd, nog ergens in ge loofde, dan maakte Samif Bóuk- hari aan al die hoop een einde. Drie minuten na de aansluitings treffer joeg hij de bal van 25 meter onhoudbaar achter Hegie. Weer twee minuten later maakte de se condant van Kraaybeek ook de vierde treffer. Dat Neptunus 1f daarbij liet, was vooral een tekui van onkunde. De Stolkweg-club vierde in elk ge val de officieuze periodetitel. De bestelde bloemen waren voor de spelersvrouwen, die over twee we ken op het terrein van RFC - de bouw van hetNeptunus-stadionis reeds begonnen - zich weer van het beste kant mogen laten zien. RVC-Neptunus 14 (9-1). 2. en 61. Raymond Kraaybeek 0-1 en 0-2,65. Beny Charité 1-2, 73 en 75. Samir Boukhan 1-3 en 14. Bij zonderheden: arbiter Dick Ploeg leidde het duel bekwaam RBC: Hegie; Mauela, De Lange, Van der Toom, Van Otterloo; De Roode, Lodder (46 Wisman); Chan té {84 Chanté). Lier (71. Kuit), Wiegel Neptunus: Van Krevel; Radojevic, Urba nus, Hill (83, Bergman); Aboularsi, Van Suylekom, Prins, Buitendijk; Kraaybeek (83 Karadofatl. Dos Santos (46 Van Elve- ren). Rotterdam De amateurs van Sparta weten als geen ander dat een 7-1 afstraffing heilzaam kan werken. Er werd op Nieuw Vreelust een beetje dramatisch gedaan over de flop van vorige week bij Westlandia. De voor sprong op TOGB, de nummer drie van onderen in de derde klasse B, slonk plotseling tot twee schame le punten. Bovendien hebben de Berkelaars nog een inhaalwed strijd tegoed tegen Westlandia. Het was dus duidelijk dat Sparta zich geen nieuwe sof kon permit teren. Die boodschap kwam over. De wellicht voornaamste concur rent in de strijd tegen degradatie werd met 5-1 onder het tapijt ge schoven. Handhaving in de derde klasse is op twee dagen voor het einde vrijwel zeker. Jan van der Laan, de trainer van Sparta, gaat er vanuit dat zijn ploeg het inderdaad gaat redden. „We moeten nog naar Groen Wn'58 en ontvangen op de laatste dag Scheveningen. Die laatste heeft nog wat te goed van ons, omdat wij daar na een 2-0 voor sprong met 3-2 verloren. Boven dien moet Westlandia kampioen worden. Dat is de beste ploeg." Van der Laan vond het terecht dat de aanhang dramatisch reageerde op die afstraffing van paasmaan dag. „We hebben ons dit seizoen te veel beperkt. Dat brak ons te vaak op. Na die forse nederlaag bij Westlandia is de ploeg blijkbaar wakker geschud. Er worden al leen nog te veel kansen gemist. Wat betreft het creëren van moge lijkheden zijn wij de absolute nummer één in onze afdeling. Ook in het missen." Van der Laan doelde met name op het laatste kwartier van de eerste helft, toen Sparta door treffers van Edgar de Pina Gomes, Peter den Otter en Ricardo Pinto een 3- 0 voorsprong hadden bereikt. Na de derde treffer lukte plotseling bijna alles. Er werden fraaie com binaties vertoond en er was spra ke van een kansenfestival op Nieuw Vreelust. De aanvallers faalden echter. Het openingsdoelpunt van Edgar de Fina Gomes, na elf minuten, was overigens het meest discuta bele moment van de wedstrijd. Het was niet duidelijk te zien of de inzet inderdaad de lijn was ge- paseerd, maar scheidsrechter Weimar was resoluut in zijn be slissing. „Ik stond net achter het doel en zag heel duidelijk dat de doelman de bal van achter de lijn wegmoffelde." Sparta verloor in het tweede deel steeds meer haar overwicht. Pa trick Vermeulen strafte vijf minu- ~~v' ten na de pauze het gesuf in de Rotterdamse defensie met een simpel in tikkertje af, maar tref fers van Mark van Krieken en Ri cardo Pinto gaven de 5-1 winst ge stalte. „Dat openingsdoelpunt was voor ons het breekpunt," verklaarde Huub Hulst, die volgend jaar Spartaan'20 onder zijn hoede heeft, na afloop. „Zoals vaker dit seizoen, komen dan het tweede en derde doelpunt daar snel over heen. Als ik de realiteit onder ogen zie, dan kunnen wij degrada tie niet meer ontlopen. De achter stand op GDS, dat net boven de streep staat, is nu al vijf punten." Sparta-TOGB 5-1 (34)). 11. Edgar de Pma Gomes 1-0,25. Peter den Otter 24), 27. Ri cardo Pinto 3-0,50. Patrick Vermeiden 3-1, 80. Mark van Krieken 4-1,62. Ricardo Pinto 5-1. Sparta: Nederhand; Da Fonseca, Van Duy- venbode, Bijl, Pools; Vermaas, Spencer De Pina Gomes (84. Vhet); Den Otter, Pinto, Van Krieken (82. Satimm) TOGB: Langstraat; Vink, Hulst, Bansie, La- man; Schumacher, Sander Vermeulen, Jef- fry Vermeulen (67. Van de Baart), De Wek ker, Switzar (46. Van Dongen), Patrick Ver meulen. Feest na het vierde doel punt. Voorbe reider Raymond Kraaybeek wordt om armd door doelpunten maker Samir Boukhari. Mo Aboularsi (links) wil ook meevieren. Foto Henriëtte Guest Door Ed Voortmeijer Rotterdam EDS heeft in de race om de titel in de vierde klasse G een stapje terug moeten doen. De gefiatteerde 2-5 nederlaag ia een hoogst amusante kraker tegen lijstaanvoerder Ursus bracht de nadelige marge ten opzichte van de Schiedammers, favoriet num mer één bij de kenners, op acht punten. De Hargabewoners heb ben voor een tweede, opeenvol gende kampioenschap nog slechts concurrentie hebben te duchten van RKWIK, dat geen fout maakte (1-0 tegen Ex- celsior'20). Het zou dus eigenlijk nauwelijks nog mis mogen gaan met de 'suc cesformatie' van Jan van der Vel den en dat hoopt de sympathieke trainer zelf ook van harte. „Een goed voetballend EDS is afgeval len in de titelrace na, en daar ben ik heel blij om, een bijzonder sportieve wedstrijd. Het duel had gezien de voorgeschiedenis een nogal beladen karakter. "KWIK is de laatste nog te nemen hinder nis. Die Vlaardingers staan met een wedstrijd minder op vier pun ten. Het moet iukken. We hebben de kansen geheel in eigen hand." Afgaande op het spelbeeld en het aantal gecreëerde kansen had EDS aan de kolkende Thurlede- weg meer verdiend. „We hebben het in de eerste helft laten lig gen," foeterde René Wolterman, EDS-speler Eus Klerks (op de grond) b okteen n zet van John de Vries. Foto Michel Bierhuizen/ CorVos üXtt yft i» die wat al te gemakkelijk aan de defensieve slordigheden voorbij ging. In de bewondering voor zijn eigen ploeg ging de EDS-trainer zo ver, dat hij durfde te beweren dat zijn elftal in de eerste helft had bewezen tot de beste ploegen in de vierde klasse te behoren. Hij sprak van een prima uitvoering in een dito partij met het publiek als de grote winnaar. Pas toen hij aan de tegengoals werd herinnerd, bond hij iets in en erkende hij dat er in verdedigend opzicht het no dige was misgegaan. En hoe! In het eerste bedrijf, toen de vlot combinerende thuisploeg Ursus een onaangenaam middag je leek te gaan bezorgen, was doel man Ron van Zadelhof niet bij de les. Nadat Hakim Botokat en Ro bin Hassankhan schitterende mo gelijkheden op de openingstreffer hadden laten liggen, gaf Van Za delhof de gasten een cadeautje. Bij een terugspeelbal van Michel de Grauw pakte de Rotterdamse doelwachter de bal doodgemoede reerd met de handen beet, waarna Patrick van Beek, ook wel'het ka non van Ursus' genoemd, de toe gekende vrije trap van dichtbij dwars door de krakkemikkig op gezette muur kon jagen: 0-1. EDS was niet aangeslagen door deze tegenvaller en reeds drie mi nuten na de openingstreffer knal de Dennis Lubbe de gelijkmaker in de touwen: tussen de benen van doelman De Jonge door. De blauw-witten gingen onverdroten door in hun poging om nog voor de thee een verdiende voorsprong te realiseren, maar hadden geen geluk. Ursus wel, want de tweede treffer van de Schiedammers was wederom een weggevertje. Op slag van rust kreeg John de Vries tussen twee verdedigers in alle tijd en ruimte om de 1-2 langs de niet reagerende Van Zadelhof te schieten. Een zeer sterke periode van Ur sus, halverwege de tweede helft, bleek voldoende om het goed wil lende EDS defmtief het zwijgen op te leggen. Martijn van der Lee en topscorer Ronald Palsrok (2x) prikten de ballen achter de on machtige Van Zadelhof. Robin Hassankhan scoorde bij 14 tegen. EDS-Ursus2-5(1-2).21 Patrick van Beek 0- 124 Dennis Lubbe 1-1,44. John de Vries 1- 2, 69. Marlijn van der Lee 1-3. 81) Ronald Paisrok 14,81. Robin Hassankhan 24,89 Ronald Palsrok 2-5. Bijzonderheden: De uitstekend fluitende scheidsrechter Do nald Lamberts behoefde in dit sportieve duel één gele kddi l le üekken vuur EDS'er Danny Leeuwenburg EDS: Van Zadelhof, Leeuwenburg, De Grauw (64. Bronwasser), Grevel, Graven- dijk, Lubbe, Hoek (76 Reith), Botokat, Kraaivanger, Robin Hassankhan, Klerks Ursus: De Jonge, Lindenberg, Herben, Ko fi ings, Van Beek; Ibnsimovic, De Groot, De Vnes; Van Schyndel, Van der Lee (89, Schoenmakers), Palsrok. Zondag hoof dklasse Rotterdam Papendrecht raakte door de 3-2 nederlaag bij OSV verder achterop. OSV-Papendrecht 3-2 (2-1). Alex Blanker 1-0, Hans Harmans (strafschop) 1-1, Smer- ko Kroszinsky 2-1 en (eigen doelpunt) 2-2, Pascal Kam- meron 3-2. De Papendreehters kwamen weer niet tot winst. Degradatie komt steeds dichterbij. In Amsterdam werd een punt voor de neus van de bezoekers weggepikt. In de vijfde minuut van de blessuretijd zorgde Pascal Kammmeron voor het winnende doelpunt Hans Har mans en Vincent Goossens miste een opgelegde kans. Zondag tweede klasse DRL maakte het kampioen Nieuwenhoom lastig, maar scoorde niet genoeg: 1-3. Leonidas hield Hekelingen in bedwang: 2-2. D: Hekelingen-Leonidas 2-2 (1-1). Delano Summerville 0- lFerry Scbaafsma 1-1, Benno Ceelen 1-2, Ovy Blokland 2-2. De Rotterdammers waren onzorgvuldig met de gebo den mogelijkheden, waardoor het zichzelf in de proble men bracht. Na rust gingen alle tweeëntwintig voor de winst die voor geen was weggelegd, DRL-Nieuwenhoorn 1-3 (1-1). DRL begon goed, maar de bezoekers scoorden via Remeo Wuijster. Gerard van Ro- sengarten bracht DRL verdiend langszij. In het tweede bedrijf maakten twee counters via Gerard van Bergen een emde aan de Rotterdamse hoop. Zondag dérde klasse SMVHillegersberg kon in 3 C juichen na de 2-1 overwin ning op VEP. Coal degradeerde na 1-1 tegen Puttershoek. B: Xerxes-Westlandia 1-1 (0-0). Charley Vijverberg Ö-I, Maurice Durivou 1-1. De thuisploeg was de mindere van de twee, maar wist er toch een punt uit te slepen. Kosta Karaivanof, trainer van de zebra's, wisselde Patrick Rü- ter, nadat hij geel had gekregen, om rood te voorkomen. C: CNA-Overmaas 2-0 (0-0). John Lugthart 1-0, Richard de Vlaming 2-0. Een pure verdedigingsfout van Marco van Kleef, vijf minuten voor tijd. bracht de Varkenoor- ders in de moeilijkheden. SMV Hillegersberg-VEP 2-1 (1-0). Steve Berggraaf 14), Jeroen den Butter (strafschop) 2-0, Peter van BreukeJen 2-1. De thuisploeg bracht zich zelf enigszins in de problemen, doordat goede mogelijk heden onbenut bleven. Olympia-HION 1-1 (0-1). Angelo van Santvliet 0-1, René van de Zwet (strafschop) 1-1. Een allerlaatste poging van de Gouwenaren om er een. gelijk spel uit te slepen resulteerde in een onterecht gegeven strafschop, die werd benut. Alexandria'66-DONK 3-2 (1- 1). Patrick Akerboom (strafschop) 0-1, Dennis de Ridder 1-1, Joep Goverde 2-1, Peter Straver (strafschop) 2-2, Den nis de Ridder 3-2. Bij een 2-2 stand profiteerde de thuis ploeg optimaal van de rode kaart van Maurice Dessing. D: Hellevoets(uis-DHZ 1-0 (0-0). Fabian Theuvenet 14), DHZ-doelman Frans van Schouten ging door zijn enkel en werd gewisseld. Het eerste wat de reserve-doelman John Melisant deed, was de bal uit het net halen, nadat gescoord werd uit een vrije trap. PFC-De Musschen 2-0 (0-0). Martin de Ronde 1-0, Bennito Kenswil 2-0. De vo gels kwamen tegen tien man te staan, nadat Evert van de Beek rood voor natrappen had gekregen, De rood-witten konden niet tegen de scherpe counters van de Geervüe- ters op. Coal-Puttershoek l-l (0-0). Wim Los 0-1, Tamar Okay 1-1. Tamar Okay miste een opgelegde kans op 2-1. For tuna VI-Spartaan'20 2-2 (1-X). Ed van der Lugt 1-0, Raymond Brouwer 1-1, Alex van Ringelesteijn 1-2, Ro bert Boxem 2-2. Koploper Spartaan'20 vierde het gelijk spel uiteindelijk als een overwinning. DBGC-LMO 2-0 (2-0). Tim Fransen l-O, Leo Kagchelland 2-0. De looptrai ningen die de thuisploeg doordeweeks ondervond, nadat ze vorige week verloren hadden, zorgde ervoor dat de spelers supergemotiveerd waren. De Rotterdammers werden helemaal zoek gespeeld. Germinal versloeg in een belangrijk duel DJSCR met 6-2. Transvaüa liet twee punten bij DEH. E: Soccer Boys-Moordrecht 1-2 (1-2). Bjom Janson 0-1, Raymond Zwarteveld 1-1, Richard de Boer 1-2. De bezoe kers verdedigden hun voorsprong met hart en ziel. )F: SVS-CW 2-2 (1-2), Giovanni van Leliënhorst 14), Anto nio Carcia Mendes 1-1, Steven Borg 1-2, Giovanni van Le liënhorst 2-2. SVS domineerde in deel één als in deel twee. In de eerste helft was CW sterk. Excelsior R-Bel- védère 1-1 (0-0). Eric van der Weezen 0-1, Ghioora Benda- non 1-1. In deel twee van de wedstrijd werd Beivédère- keeper Jimmy de Jongh bekeurd met rood, wegens het neerhalen van een doorgebroken speler. De thuisploeg was de betere. Tediro-Dilettant 2-1 (1-0). Ben Timmer mans 1-0, Nico van de Spoet 1-1, Rogier de Jong 2-1. Een gelijkopgaande wedstrijd, met waarin de Tediro blij was met de zege. Antibarbari-NOC 0-1 (O-O). Remco Blansjaar (strafschop) 0-1. In de Toepad-derby had de thuisclub in de eerste helft overwegend in balbezit. Na de thee pro beerde pakte NOC brutaal de punten. SV Ommoord- Zwarte Pijl 2-1 (0-0). Leon Versnel 1-0, Sigmar Nora 1-1, Robert van Geenhuizen 2-1In de allerlaatste minuut van de wedstrijd werd Robert van Geenhuizen (SV Om moord) met een gebroken enkel van bet veld gedragen. DEH-Transvalia 0-0. DEH verdiende te winnen ze had den een groot veld overwicht, maar helaas werden de kansen niet verzilverd. G: DJSCR-Germinal 2-6 (0-3). Faan Pakataridis 0-1, Jeroen Devilee 0-2, Henny Brandt (strafschop) 0-3, Faan Pakataridis 04, John-Paul Felius 0- 5, Aad Hagestein 1-5, Jeffrey Wong-Si-Kwi 2-5, Michel Wigmans 2-6. DJSCR maakte veel persoonlijke fouten in de wedstrijd, met waann Germinal de overheersende ploeg was. Steeds Volharden-Schlebroek'94 2-2 (1-1). Huib Hubregtse 0-1, Cock Spiering 1-1, Rick Waltz 2-1, Huib Hubregtse 2-2. Jeral Neral (Schiebroek'94) werd be keurd met rood voor onbesuisd spel. Een felle wedstrijd. RFC-Aeolus 1-2 (0-1). Marcel Sierevogel 0-1, Barry Schef- fers 0-2, Patrick de Ridder 1-2. Tonny de Rover (RFC) werd bekeurd met rood voor het neerhalen van een door gebroken speler. Ben Mendes (RFC) werd bekeurd met twee maal geel (rood). Kees Kooiman (Aeolus) werd ook bekeurd met rood wegens opmerkingen richting de scheidsrechter. VOC-Sporting Lodewijk Pioniers 2-1 (0- l).Timovan Sehaick 0-1, ElvinPost 1-1 en (strafschop) 2-1. Een mooie wedstrijd, waarin een gelijkspel verdiend was geweest. H: OHW-BZC'95 2-0 (04)), Eef van Splun- der 1-0 en 2-0. Een wedstrijd, met veel kansen voor beide partijen waren. Kampioen QHW was beter. WCR- Poortugaal 1-8 (0-2), Renzo Bos 0-1, Kevin Spencer 0-2 en 0-3, Aad Nieuwenhuizen 04 (eigen doelpunt), Kevin Spencer 0-5,0-6 en 0-7, Martin de Waard 1-7, Jeroen Dol 1- 8. WCR'er Cris Riem werd bekeurd met rood wegens het beledigen van de arbiter. WCR speelde met zeven inval lers. Meeuwenplaat-SCO'633-3 (0-3). Arno van de Spek 0- 1, Delano Seedo 0-2, Arno van der Spek 0-3, Wim Lagen dijk 1-3, Rob van Gilst2-3, Wim Lagendijk3-3.MikeBorg- houts van Meeuwenplaat gaf de SCO '63 aanvaller Rajesh Jibodh een kopstoot en kon met rood vertrekken. In de daaropvolgende commotie moest ook Peter Vermeulen van de thuisclub met twee keer geel vertrekken, Daarna werd er een afkoelingsperiode van bijna vijfentwintig mi nuten ingelast door de Schiedamse scheidsrechter N. de Wolff, In een gesprek met de aanvoerders en de voorzit ters van beide verenigingen werd besloten de wedstrijd alsnog uit te spelen. Zondag vijfde klasse FC Pretoria R leed in D in de strijd om promotie een kost bare 1-0 nederlaag bij SC Maasstad. DCL vloerde titel houder SVDPW: 14. Kampioen GLZ (C) ging ten onder bij Bodegraven: 2-1. Jai Hind liet zich thuis verrassen door Blijdorp (0-2). Zondag zesdé klasse De Roef kreeg in D een pak slaag van koploper Ammer- stol: 74), C. Portugues en Swift Boys zijn in een spannend gevecht gewikkeld om de tweede plaats. MSV71 is in C niet ver verwijderd van de titel na 3-1 zege op Dynamo'67. Noorderkwartier ging thuis hard onderuit (2-7) tegen Schiedamse Boys, Vierpolders pakte de tweede plaays in E en is zeker van een nacompetitie-dueL 'f !il

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6