14 Racisten betuigen spijt in rechtszaal 'Slachtofferhulp niet alleen schouder om op uit te huilen' Marathon met kinderdorpen en muziekpodia I Konijnen-plaag teistert Rotterdam Kralingen Twijfel aan oprechtheid van 'bekering' Grote drugsvangst Vogelfoto's in Natuurmuseum Meer stank in maart Rotterdam ziet niets in zeppelins Regenwoud-zaak kabbelt rustig naar ontknoping Rotterdams Dagblad %S fv. Dinsdag 8 apnl 1997 Rotterdam De vogelfotograaf Flip de Nooijer exposeert tot en met 22 juni in het Natuurmuseum aan de Westzeedijk 345. Het gaat daarbij vooral om portretten van in de natuur gefo tografeerde Europese vogels, zoals de knob belzwaan, de jan van gent en het winterko ninkje. De Nooyer struint sinds zijn I5e door de natuur, voor zien van een verrekij ker en een camera. Om de vogels onop gemerkt te kunnen bespieden maakt hij gebruik van een schuilhut. In 1995 werd hij door natuur- fotografengilde uit geroepen tot natuur fotograaf van het jaar. Het Natuurmuseum is van dinsdag tot en met zaterdag open van 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Rotterdam—In maart 1997 zijn 768 stankklachten be handeld door de DCMR Milieudienst Rijnmond. Dat zijn er 312 meer klachten dan in dezelfde maand in 1996. Over Shell Nederland Raffinaderij in Pemis kwa men op 25 en 26 maart veel klachten binnen uit Rot terdam-Hoogvliet, Schiedam en Vlaardingen. Het ging hier om een grote verscheidenheid aan geuren: olie/petroleum, zwavel, brandlucht, verbrand rubber en rotte eieren. De raffinaderij Nerefco-Buropoort was de oorzaak van 19 klachten uit Hoek van Holland. De klachten werden veroorzaakt door enkele tanks op het tanken park. Tijdens het vullen van twee stookolietanks ont snapte damp via een zogenaamde zwanenhals naar de buitenlucht Verder kwamen begin maart 90 stankklachten bin nen van algemene aard. Door stabiele weersomstan digheden in die periode bleven de geuren hangen. Op 10 maart kondigde de DCMR codemaatregelen af voor het gehele industriegebied, Bedrijven moeten dan extra alert zijn bij stankverwekkende activitei ten. Vrouwtjesha vik, driejaar Foto Flip de Noofjer RotterdamDegemeentë Rotterdam ziet niet langer brood in zeppelins. Flannen om in Rotterdam een zeppelinfabriek te vestigen liggen weer in de kast. Op een halteplaats voor zeppelins wordt niet langer gerekend. De Rotterdamse gemeenteraad heeft nog vorig jaar in een motie het stadsbestuur opgedragen de vesti ging van een zeppelinfabriek te onderzoeken en liefst ook binnen te halen. Er heeft nadien één ge sprek plaats gevonden tussen vertegenwoordigers van Rotterdam en de initiatiefnemers. Van die laat- sten is nadien niets meer vernomen. Het Gemeentelük Havenbedrijf Rotterdam heeft burgemeester en wethouders laten weten dat wat hun betreft er in het havengebied geen plaats is voor een zeppelinfabriek. Het complex, honderd hectaren groot, zou moeten bestaan uit twee hangars en bijge bouwen. Zo'n terrein is in West-Nederland niet meer beschikbaar volgens het Ontwikkelingsbedrijf Rot terdam (OBR). Een woordvoerder van het Gemeentelijk Havenbe drijf Rotterdam zegt dat nog steeds wordt gestu deerd op toepassingsmogelijkheden van zeppelins. Tot dusver is slechts het gebruik voor reclamedoel einden en in de bosbouw naar voren gekomen. Direct toepasbare mogelijkheden voor Rotterdam zijn nog niet gevonden. De Rotterdamse gemeenteraad stemde vorig jaar au gustus juichend in met het vestigingsonderzoek, na dat een klein jaar eerder Stadspartij-fractievoorzitter mr. ML M. M. Kneepkes nog was uitgelachen toen hij een soortgelijke motie had ingediend. Wethouder Kombrink vertelde de raad vorig jaar mogelijkheden te zien voor nieuwe werkgelegenheid en voor promo tie van de stad Rotterdam De Regenwoud-zaak ging gisteren uit als een nachtkaars. Van het met name door de verde diging met luid tromgeroffel aangekondigde verbale geweld bleef nagenoeg niets ov^r. Zelfs de aanhou ding van de zaak tegen hoofdverdachte Henk E. (45) mocht niet spraakmakend worden genoemd. De rechtbank kon immers niet anders beslissen, omdat E. vrijdag met zijn raadsman mr, J. L. A. M. ie Cocq d'Armandville heeft gebroken. Zijn nieuwe advocaat heeft tijd nodig om zich in te lezen in het dossier. Aan te nemen is dat mr J. B. Boone nog deze week laat weten of hij in staat is E. - hij zit inmiddels al tien maanden in voorarrest - bij te staan. Een enkele advocaat trachtte zich nog wel te verwe ren tegen de afsplitsing. Omdat E. door het Openbaar Ministerie werd gezien als de leider van een crimine le organisatie die op grote schaal handelde in xtc-pil- len, amfetamine en vervalste merkkleding, achtte de verdediging het van belang ook de visie van E. zelf over deze aantijging te horen. Het verbaasde raads man mr. P. J. Silvis van Bram van D. (49) dat de rechtbank tot nu toe alle zaken per se had willen voe gen, maar klaarblijkelijk ineens van mening was ver anderd. Zijn confrater mr. G. F. van der Hardt Aberson - hij verdedigt Guus M. (35)- meende dat het voor zijn diént wel degelijk van belang was om de mening van E. te horen. „Zowüik graag weten of justitie een in filtrant heeft ingezet. Zo ja, is het er dan meer dan één geweest? Dat is voor alle zaken van belang. Het Openbaar Ministerie heeft constant de indruk ge wekt dat dit de schoonste zaak is die ooit in Rotter dam is aangebracht. Als er is geïnfiltreerd, dan staat dat in schril contrast met die lezing." Een boze offi cier van justitie mr. A. H. van Wijk: „Er is niet geïnfil treerd." Rotterdam Deemoedig betuigden de twee verdachten giste ren spijt over hun racistische acties voor de Rotterdamse rechtbank. Onder meer over het aftuigen van twee buitenlan ders na bijeenkomsten van extreem-rechts in november vorig jaar. De officier van justitie twijfelde aan de oprechtheid van de 'bekering' en eiste onvoorwaardelijke celstraffen: negen maanden voor Simon de G. (19) uit Oosterhout en tien maan den voor Dominique G. (18) uit Rotterdam. Hetscenariowasop2en9novem- mer beweerde dat de toevallige ber vrijwel identiek. Na bijeen komsten van extreem-rechts be laagde een groepje bezoekers en kele willekeurige mensen van buitenlandse afkomst. 'Opgefokt1 door met vreemdelingenhaat doorspekte toespraken van figu ren als J. Glimmerveen. In Rotter dam-Zuid moest op de Dordtse- Zaan een Somaliër het ontgelden, een week later werd in Schiedam een Hindoestaanse man gemoles teerd. Verdachten Dominique G. en Simon de G. moesten zich gis teren ook verantwoorden voor het aanbrengen van racistische leu zen op telefooncellen, een koffie shop en scholen. Daarnaast zou den de aanhangers van het Rot terdamse CP'86-raadslid M. Fre- ling medeplichtig zijn aan auto diefstal en het stelen uit auto's. Gespuugd Met name de mishandelingen werden de verdachten zwaar aan gerekend. G. zou in Schiedam het voortouw hebben genomen en daar in de stationstunnel een Hin doestaan in het gezicht hebben gespuugd. Maar de Rotterdam passant tegen tegen hem aan ge lopen was. „Dat is niet gebeurd," schreeuwde het slachtoffer ver ontwaardigd vanuit de zaal. Ook rechter F.W.J.M. van Dooren twijfelde aan de versie van de ver dachte. „Hoe kan dat nou als u met een groep bent?" Toen de Haagse Hindoestaan scheldend liet weten niet gediend te zijn van de agressie was dat het sein voor G. om de achtervolging in te zet ten. Bij de twee mishandelingen na de bijenkomsten van extreem-rechts liep vooral de Hindoestaan rake klappen en schoppen op, tegen hoofd en lichaam. Van Dooren te gen G. over dit incident: „U had legerkistjes aan. U had hem be hoorlijk kunnen verwonden." Maar de schade viel voor het slachtoffer 'mee1: kneuzingen en een lichte hersenschudding. De naar Oosterhout verhuisde De G. was niet betrokken bij de mishan deling in Schiedam, maar was wel net als G. een week eerder in Rot terdam-Zuid tekeer gegaan tegen een Somaliër. „Waarom gaat u als groep op één man intrappen?" wilde de rechter weten. De G. zei door de toespraken bij de bijeen komst van CP'86 opgefokt te zijn maar na dit incident zijn leven te hebben gebeterd. Rechtbankpre sident Van Dooren vond het daar om vreemd dat nog twee maan den geleden bij de Oosterhouter racistische pamfletten -'Buiten landers eruit' - zjjn gevonden. Verkeerde vrienden De twee verdachten maakten gis teren een bedeesde indruk. De G. had nog de in extreem-rechtse kringen favoriete stekeltjes, G. had zijn haar weer gewoon zitten. Maar beiden benadrukten her haaldelijk het extreem-rechtse gedachiengoed en de hieruit voortvloeiende acties te hebben afgezworen. „We zijn nu wijzer geworden. We hadden verkeerde vrienden, keken heel erg tegen die jongens op," hield G. de recht bank voor. Verwijzend naar de kopstukken van extreem-rechts. Van G. vond rechter Van Dooren het helemaal vreemd dat hij zich met racistische praktijken heeft ingelaten. „Want uw vader is van Indische afkomst en zelf heeft u een vriendin met Chinees bloed." Simon de G. weet zijn gedrag aan het gepest door buitenlanders op de middelbare school. Volgens zijn raadsvrouw D. Koeskan-van Walsum zou het helemaal mis met De G. zijn gegaan nadat hij door zijn vader het huis uit was gezet. De rechtbank doet 21 april uit spraak. Leden van het Korps Mariniers uit de Van Gfoent-kazerne lossen het startschot van de fondsen wervingsactie voor de stichting Slachtofferhulp. Foto Ed Oudenaarden/ANP Rotterdam Ja, zegt vrijwilliger Michiei Ziere (67) van Buro Slachtofferhulp Rijnmond, het zijn barre tijden. „Wat je moet proberen," zegt hij, „is als hulp verlener afstand te bewaren, rela tiveren. De problemen van de slachtoffers met wie je werkt, niet mee naar huis te nemen. Nieuwe vrijwilligers vergissen zich daar nogal eens in, de zwaarte van dit werk." Ai zeseneenhalf jaar timmert hij bij het bureau aan de Westersin gel - in 1978 nog het eerste in zijn soort - aan de weg. Zag de trends in de criminaliteit, de verruwing Door Canis Zijlmans RotterdamDe Erasmus Univer siteit Rotterdam wordt geteisterd door een konijnenplaag.Maar ook op het Rivium en Brainpark I en H, de Maasboulevard, de gemeen tekwekerij en in de omgeving van metrostation Capelsebrug onder vindt men last van de knagers. „Er huppelen hier aardig wat van die beestjes rond," meldt J.M. Wamsteker van de civiele dienst van het EUR-complex Wouden- stein. „Ze brengen flink schade toe aan de planten en graven gan gen onder de tegels en plantsoe nen. We zijn in overleg met de ge meente om het probleem aan te pakken. Als de tuinman z'n best doet om alles mooi te maken en de konijnen alles opvreten, hebben we toch een probleem." Belast met het gemeentelijke wildbeheer zijn de vier boswach ters, waarover Rotterdam de be schikking heeft. Boswachter Siem Breure uit het Kralingse bos vangt de knagers al 43 jaar en moet dus over de kennis beschik ken om het konijnenprobleem te tackelen. „Ik vang eigenlijk al leen in het najaar. Nu hebben ze zogende jongen of krijgen ze die bijna. Sommigen zjjn hartstikke dik. En dan jaag je natuurlijk niet. Dan ben je geen goed mens." De boswachter houdt 'zijn' konij nen constant in de gaten „Ze zit ten op de bekende lokaties overal in de stad." vertelt hij. „Ook op begraafplaatsen richten ze schade aan. Die beesten eten de bloemen op. Ze zijn dol op anjers. Zelfs zit ten ze op de hellingen van de tun neltraverse, Veel sportcomplexen hebben last van krabgaatjes en bij de Maasboulevard ter hoogte van de Oude Plantage ondermijnen ze met hun gangen de dijk." Handtam „In het najaar," gaat hij verder, „vangen we er altijd een groot aantal, zodat ze in de winter niet te veel schade kunnen aanrich ten. Dat gebeurt overal in de stad. We werken meestal met fretten. Ik heb er drie, die enigszins hand tam en gehoorzaam zijn gemaakt om het werk te doen. We spannen dan netjes voor de gaten en stu ren de fret naar binnen om het spul eruit te jagen. Soms vang ik er twintig op een dag." De konijnen gaan in de vriezer en worden met Kerst aan kennissen uitgedeeld. Breure: Het is niet altijd makkelijk om ze te pakken te krijgen. Sommige oude gangen zijn wel twintig meter diep. En de konijnen willen er niet, altijd uit. Als zo'n fret dan op z'n nek wil springen, drukt hij hem tegen het plafond van de gang. Wij zouden in een aantal gevallen graag met het geweer werken, maar in de stad is dat natuurlijk moeilijk. In dc Eschpoldcr ontkom jc er niet aan. Door de ruigte van het ter rein kan je niet goed alle gaten vinden en dan smeren de konij nen hem als de fret komt." De konijnenstand blijft volgens de kenners stedelijk ongeveer ge lijk, maar verplaatst zich wel naar Boswachter Siem Breure, met een fretje: "We spannen netjes voor de gaten en sturen de fret naar binnen om het spul eruit te jagen. Soms vang ik er twintig op een dag.' Foto ingrid van Beek andere gebieden. „Als ze geen eten vinden," vertelt de boswach ter, „gaan ze elders kijken. Elk jaar duikt er myxamotose op die driekwart van de populatie uit roeit Vaak vinden mensen zo'n halfblind broodmager konijn, dat ze dan mee naar huis nemen om te laten opknappen. Dat moet ik iedereen afraden, want de smur rie loopt er aan alle kanten uit. En zo verspreid je de ziekte Niet ie dereen mag jagen, want voor het opsporen en bemachtigen van wild heb je schriftelijke toestem ming nodig van de beheerder van het grondgebied." Jagers Volgens de afdeling Ongedierte- bestrijding van de Roteb valt het dit jaar nog mee met de konijnen- overlast. De Roteb heeft twee ja gers in dienst met een vergun ning, die zich doorgaans met het wegvangen van stadsduiven be zighouden. „Alleen in de Botlek komen ze van tijd tot tijd ook te gen de konijnen in de weer bij en kele bedrijven daar," laat een woordvoerder weten. Werfmanager van Kralingen/ Crooswijk Ton Legerste is bekend met de overlast van de knagers. „Bij de Maasboulevard/; stelt hij vast, „hebben ook wij veel konij nen gesignaleerd, maar er zijn nog geen verzakkingen. We letten wel goed op dat het niet te ver gaat. Voor bewoners is het lastig als hun jonge aanplant uit de tuin wordt weggeknaagd, maar verder valt het wel mee. Zelf doen wij op de Gemeente Kwekerij bij jong groen gaasjes om de stammen te gen konijnenvraat. Ook veel jon ge aanplant op bedrijfsterreinen wordt beschermd. Bij Brainpark I hadden we zelfs een hekwerk in gegraven om heesters te bescher men. Dat doen we in Brainpark II nu ook weer." „In stedelijke gebieden," legt hij het kcnijnenbestrijdingsbeleid uit, „schieten we niet maar wordt er gefretteerd en uitsluitend in het jachtseizoen. We hebben goe de contacten met Faunabeheer. Je kan het niet maken om voort durend met fretten te keer te gaan als er een beetje last is en je moet er al helemaal niet op schieten. De kadavers van de beesten die wij vangen moeten formeel naar de destructie. Ik weet dat dc jagers er af en toe één houden voor op ta fel. Ik heb er ook weieens één ge geten. Maar ik raad Rotterdam mers toch af om de stadskonijnen op te eten. Myxamotose is niet op mensen overdraagbaar, maar an dere ziekten zjjn dat wellicht wel." Legerste vreest geenszins voor te grote aantallen in de toekomst van de beesten met hun spreek woordelijke voortplantingsdrift. „Je ziet dat de vos al oprukt rich ting Rotterdam en die zal eer daags zijn uitrede doen in de stadsparken en plantsoenen en dan ontstaat er vanzelf weer een natuurlijk evenwicht," besluit hij. van de maatschappij en de diepe, vooral geestelijke wonden die een misdrijf bij een slachtoffer achter- laat. En het einde is, vreest hij, nog lang niet in zicht. „Ik kan de toekomst helaas niet met optimis me tegemoet zien," stelt hij. Twaalf beroepskrachten telt het bureau momenteel, plus zeventig vrijwilligers. Die dienen zich te ontfermen over een steeds grote re aanwas aan slachtoffers van misdrijven en verkeersongeluk ken. Hun verhaal aanhoren, ad vies geven over de verdere gang van zaken bij politie en justitie en vooral ondersteunen bij de ver werking van zo'n ingrijpende ge beurtenis. Verder kan bijvoor beeld hulp worden gegeven bij de afhandeling van schades. Verkrachtingen Algemeen coördinator Ron van Toor: „De hulp was in eerste in stantie gericht op juridische on dersteuning en een schouder om op uit te huüen. Nu wordt door ge schoolde vrijwilligers gerichte on dersteuning geboden ter bevorde ring van de verwerking van de schokkende gebëöftenis. De erva ring integreren in je leven, het ontwikkelen van een nieuwe kijk op de realiteit en jezelf." f 'Rotterdam-Rijnmond' scoort hoog, blijkt uit de landelijke cij fers over 1996, vooral op het ge bied van geweldsmisdrijven en zedenzaken. Van het totale aantal cliënten van slachtofferhulp had eenderde te maken met een ge weldsmisdrijf; in totaal 1580 ge vallen. Opvallend in de jaarcijfers van het 'Rijnmond-bureau' is het grote aantal aangemelde slachtof fers van verkrachtingen in Rid derwaarden (13 van de 70 in de he le regio) en de hoeveelheid 'door verwijzingen' door de politie in district Zuid, bijna twintig pro cent van het totaal. Sprokkelen Zorgen zijn er over het enorme aanbod werk, hetjgebrek aan aan sluiting op de professionele hulp verlening én de financiële situ atie, Het blijft elk jaar weer sprok kelen, stelt Van Toor, om de be groting rond te krijgen. Het pro bleem ontstaat al by de vergoe ding van het ministerie van Justi tie, bestemd voor de betaling van de beroepskrachten. Onvoldoen de, meent hy. „Het wordt steeds moeilijker de continuïteit van de hulpverlening te garanderen." Nog nijpender is de situatie waar het gaat om de bijdrage van ge meentes in de regio. Het Centrum voor Dienstverlening, waartoe Buro Slachtofferhulp behoort, vraagt een kwartje per inwoner, waarmee onder meer de onkos tenvergoeding voor vrijwilligers wordt betaald. Aangezien een aantal deelnemers niet verder komt dan twaalf cent per inwoner, dreigen drastische maatregelen als bezuinigingen op het hulpaan bod per gemeente. „Een onwaar schijnlijke, doch reele ontwikke ling wil het bureau binnen zijn budget blijven." Vandaar dat de gisteren door mi nister Sorgdrager (Justitie) en mr. Pieter van Vollenhoven, voorzit ter van het Fonds Slachtoffer hulp, ingezette actie om meer geld te werven voor slachtoffer hulp met gejuich werd begroet. Het fonds hoopt tienduizend do nateurs binnen te halen en zo het werk van de 75 regionale bureaus - Rijnmond incluis- te onder steunen. Onder meer door de des kundigheid van de in totaal 1500 vrijwilligers verder uit te bouwen. Figuren De nood is hoog, is de ervaring in Rotterdam-Rijnmond, Vrijwilli ger Ziere heeft ermee leren leven. „Het is een kwestie van alle hens aan dek, om alles te kunnen bijbe nen. De politie stuurt ons de for mulieren door, en die moeten ade quaat worden afgehandeld." „Je ziet," stelt hij echter vast, „een verandering in denken, men neigt naar meer onconventionele maatregelen om de criminaliteit aan te pakken. Dingen waarover vroeger niet werd gesproken. Wat mij betreft mogen de mogelijkhe den om veel gerichter tot aanhou dingen over te gaan, best verder worden verruimd. Ook als het be wijs wat dun is. Dat de schrik er bij sommige figuren tenminste in zit, dat er iets blijft hangen. Omdat ze toch een paar dagen hebben vastgezeten. Rotterdam—Twintig kilo heroïne en cocaïne, 1500 xtc-pillen, een geldbedrag van 100.000,-, een exercitiegranaat en enkele tienta- len scherpe patronen heeft de po litie gisteren aangetroffen bij een huiszoeking in Croossvijk. De po litie was op onderzoek uitgegaan naar aanleiding van een vechtpar tij zaterdag in een bar bij het Hof- lein. Eén verdachte zou toen met een vuurwapen gedreigd, In de woning van de 20-jarige man deed de politie de grote vondst. Alle spullen werden in beslag geno men. De verdachte kwam tijdens de huiszoeking thuis en werd meteen gearresteerd. Bij de vechtpartij in de bar raak ten zaterdag twee 29-jarige man nen uit Den Haag gewond door steekwonden. Eén van hen blijft nog in het ziekenhuis. Vier ver dachten, in de leeftijd van 17 tot 47 jaar, zijn vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. Rotterdam De 17e Rotterdam marathon moet niet alleen een feest voorde deelnemers worden, ook de pakweg 800.000 toeschou wers moeten eindelijk eens mer ken dat het heel plezierig toeven is in Rotterdam, marathonstad. „We gaan een flink deel van de kijkers op die dag laten zien, dat we in Rotterdam ook een volks feest kunnen bouwen," zegt Joop Franken, voorzitter van de Stich ting Rotterdam Marathon vastbe raden. En de SRM heeft er flink voor in de kas getast. Of beter: in de re serves, Een ton is^iet volksfeest de organisatoren waard. En het moet op 20 april swingen van start en finish voor het stadhuis, tot aan de Erasmusbrug. Een gebied, dat voor de gelegenheid is omge doopt tot 'de as' van de marathon. Twee kinderdorpen, twee reus achtige videoschermen, muziek podia bij de Beurstraverse, het Maritiem Museum, en op het Wil lemsplein (Spido), pal onder de Erasmusbrug. B-produkties van Berend Lenstra gaat de gebieden de hele zondagmiddag omtoveren in oorden van plezier en amuse ment. Een keur van - vooral Rot terdamse- artiesten maakt 2ich op voor het feest. „We spelen al jaren met de ge dachte meer te doen met de mara thon. Het lopen moet uiteraard centraal blijven, maar de toe schouwers in het hart van de ma rathon zouden ook op feestelijke manier moeten worden bezigge houden," zegt Kadiks, „Wat is dan beter je te richten op 'de as'? We hebben met de Eras musbrug vanaf nu een uniek punt in het parcours: onderaan de noordkant, bij de Leuvehaven- brug passeren de lopers drie keer. We verwachten daar een enorme concentratie mensen. Daar moet het vooral gebeuren." Er wordt zelfs een grote loopbrug gèbouwd, a vanaf het Inntel naar het Willems- plein. De marathonstichting had graag gezien dat 'het volksfeest' werd gedragen door de heleRotterdam- se gemeenschap: van de particu liere sector tot en met de over heid. Maar de bijdragen van der den vallen tot nog toe tegen. Franken: „De Kamer van Koop handel stort twintig nude, de ge meente vijftien. Verder iser geen interesse. Dat begrijp ik niet, want dit is toch een evenement waar heel toeristisch Rotterdam van kan profiteren? Maar -goed, dan doen we het maar een keer voor. Er is in het verleden een goed beleid gevoerd, dus we kun nen wat lijden. In de hoop dat goed voorbeeld goed doet vol gen." Kadiks: „Wij hopen dat het zo'n succes wordt dat we het in de toe komst kunnen uitbouwen tot een heus Rotterdams marathonweek- eind. Met vuurwerk op de zater dagavond en al." En als slagbomen van de Eras musbrug ook op zondag de 20ste april niet meer omhoog willen? Als tienduizend deelnemers aan Rotterdams - 'zeventiende' op Schiedamsedijk en Vasteland staan te trappelen van ongeduld om de 'Zwaan' te voet te nemen? Maar dat niet kunnen, omdat Rot terdams Mooiste weer eens nuk ken vertoont? „Dan gaan we over tot het noods cenario," zegt directeur Mario Ka diks. „Dat ligt klaar voor het geval dat. Niet dat het tot in detail is uit gewerkt, maar we hebben altijd het parcours van de vorige jaren nog achter de hand." Dan komt de Willemsbrug dus 'gewoon weer in beeld'. De mara thon-organisatie is niet voor een gat te vangen. Maar of het dan net zo'n feest wordt als men hoopt op hetWillemsplein? „We gaan er ook van uit dat het mooi weer is," zeggen ze op het marathonbureau, niet van hun stuk te brengen. „De voorinschrij ving is op een na de hoogste uit de historie. En we krijgen een inva sie van buitenlandse deelnemers. Daar moet Rotterdam toch iets voor te bieden hebben?"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2