15.i 'Theater a/d Schie' valt niet goed bij iedereen Adviesgroep van bewoners Westwijk wordt ongeduldig ft genda Ja, ik wil Aandacht voor allergie Theater in Werkplaats Jazzcompetitie Maassluise literatuur 'Typisch Schiedams om kleinzielig de grote stad na te doen' Schiedammer wil horloge terug Rotterdams Dagblad ttt r v /-Z'} "r.*« Woensdag 9 april 1997 In Maassluis mogen bruidsparen behalve in het stadhuis ook het ja woord geven in De Ridderhof en het Gemeenlandshuis. Maar in Schiedam en Vlaardingen zijn ze onverbiddelijk: alleen de beide stadhuizen zijn goed genoeg om de toekomstige echtelieden elkaar eeuwige trouw te laten beioven. Korenbeurs, Stedelijk Museum, Vis serijmuseum, Hollandiagebouw (ik noem maar een paar aardige lo caties): het mag er niet. Waarom eigenlijk niet? Waarom zouden bruidspaartjes niet bij Al- bert Heijn mogen trouwen (kunnen ze vast wennen aan de zaterdag se boodschappen), op hetveerpontjeVlaardingen-Femis(symbolisch voor de ups and downs in een huwelijk), in de wachtkamer van de af deling gyneacologïe (weten ze vast .waar ze moeten zijn) of in de kroeg {als een van beiden zoek is; weet de ander waar hem/haar te vinden)? Nee, het mag niet want, zegt' een Schiedamse ambtenaar: „Dan zit je met allerlei praktische problemen, zoals de bereikbaarheid en de openbaarheid." En een Vlaardingse ambtenaar der burgerlijke stand: „We hebben een schitterend stadhuis." Dat laatste moge zo zijn (Vlaardingen heeft overigens ook een afstotelijk stadhuis: de twee latere uitbreidingen), maar Vlaardingen heeft ook een schitte rend begrotingstekort En dat bracht me op een idee. Die Spaanse Trappen tussen Liesveld en Hoogstraat blijken niet 0,8 maar 1,2 miïjoen gulden te hebben gekost Aan sponsorgelden heeft oud-burgemeester Van Lier 0,85 mijoen gulden bij elkaar gebedeld (niet slecht), dus mag de gemeente het tekort bijpassen. Dat geld kan de gemeente terugverdienen. Als de Spaanse Trappen nu eens wor den aangewezen als 'huis der gemeente'v dan kan er getrouwd wor den. De trap aan de Hema-zijde lijkt mij het meest geschikt goed bereik baar, ruime parkeergelegenheid, lekker openbaar, fotogeniek, vol doende zitplaatsen, sigaretten-, koffie- en babykledingzaak op loop afstand. Als de ambtenaar nu een gebloemd shirtje aantrekt - mijn lie je wat wil je nog meer? En ach, een spatje regen: wat zal hetde toe komstige echtelieden deren? Als de eerste huwelijksdag niet be stand is tegen een regenbuitje, is het hele huwelijk toch niks waard. DICK VAN DER LÜGT Vlaafdingen De Gezondheidswijzer van de GGD Nieuwe Water weg Noord besteedt deze maand aandacht aan het onderwerp allergie. In Nederland zijn naar schatting 200.000 mensen allergisch voor stuifmeel van bomen, grassen, struiken of onkruiden. Naast stuifmeel of pollen kan ook huisstofmijt of bepaalde voedings stoffen voor allergische reacties zorgen. Het informa tiepakketje van de Gezondheidswijzer geeft ant woord op de vraag: wat is allergie. Beschreven wordt welke vormen van allergie kunnen optreden, zoals hooikoorts of voedselallergie. De kaart vol vakantie adviezen en een pollenkalender is bedoeld om de al lergische periode voor mensen die last hebben van hooikoorts wat draaglijker te maken. De informatie map kan gratis worden afgehaald of telefonisch wor den besteld bij de Gezondheidswijzer van de GGD aan de Van Hogendorplaan 501 in Vlaardingen, tele foon 2488004. Alle leerlingen van de dependance van de Jeugd- theaterschool Hofplein in Schiedam geven woens dagavond een optreden op de Werkplaats. Op deze Werkplaats krijgen alle klassen de gelegenheid om in maximaal tien minuten te laten zien wat zij het af gelopen jaar hebben geleerd. Sommigen laten een spelscène zien, anderen doen een dans- of zangpre sentatie. De Werkplaatsavond begint om 19.30 uur en om 21.00 uur in Theater de Teerstoof. Aanvullend is er een aantal andere optredens. Deze maand treden de leerlingen van de Jeugdtheaterschool ook op in het Jeugdtheater Hofplein in Rotterdam tijdens een Werkplaatsavond. De dependance van Schiedam, die in september 1995 van start ging, telde in het tweede jaar van haar bestaan honderd leerlingen. Nieuwe leerlingen kunnen zich aanmelden bij Jeugdtheater Hofplein, telefoon 4660311. De lessen worden iedere dinsdag gegeven vanaf 16.00 uur in OBS De Taaltuin aan de Thorbeekesingel 2 in Schiedam. Het nieuwe cursusjaar voor leerlingen van 6 tot en met 26 jaar startin september. Jazzmuzikanten kunngn zich tot 28 april aanmelden voorde Schiedamse Jazzcompetitie, die op maandag 26 en dinsdag 27 mei in café de Unie plaatsvindt. De competitie wordt georganiseerd door muziekcen trum 'Opmaat' en de gemeente Schiedam. Er kun nen acht bands uit Zuid-Holland meedoen. Drie daarvan worden geselecteerd voor het internationale jazzconcours in het Franse Vienne. Dit festival is één van de grootste jazzfestivals in Europa. Daar worden aan de beste band, de meest orginele band en de bes te solist geldprijzen uitgereikt, tien- tot dertigdui zend francs. Van de winnende band worden reis- en verblijfkosten vergoed. Het festival vindt plaats tus sen 30 juni en 13 juli. Tijdens de voorronde in Schiedam krijgt elke band 45 minuten speeltijd. Voor wie interesse heeft, is een aanmeldingsformu lier te verkrijgen in muziekcentrum Opmaat, Wethouder L. Wesenhagen (cultuur) opent donder dag om 19.00 uur in de historische zaal van het Ge meentemuseum de tentoonstelling 'Maassluise lite ratuur uit de Gouden Eeuw\ Na de opening zal Ton van Dungen om 20.00 uur een lezing geven. Van Dungen heeft onderzoek verricht naar de cultuur van het liedboek in Maassluis in de zeventiende eeuw. Hieruit kwam onder meer naar voren dat Maassluis in die tijd een bloeiende literaire cultuur kende. Er werd een groot aantal liedboeken uitgege ven: bundels waarin ter lering en vermaak allerlei liederen en gezangen waren opgeschreven. Centraal staat de bundel 'De Maassluise Meeuwe- klacht' van Frank Metaal. Die was rond 1680 burger vader van het Maassluise weeshuis en probeerde al dichtend zijn dorpsgenoten op het goede pad te lei den. Via zijn liederen werd bijvoorbeeld duidelijk dat in 1674 een loterij werd gehouden ten bate van de we zen. De gelukkige winnaar van deze loterij werd door Metaal gefeliciteerd, maar ook gewaarschuwd: de aardse welvaart zou de man licht naar het hoofd kun nen stijgen. Naast liedboeken uit eigen bezit van het museum zijn onder meer twee exemplaren uit de Ko ninklijke Bibliotheek te zien. De toegangsprijs voor het bijwonen van de opening van de tentoonstelling bedraagt vijf gulden. Vrienden van het Gemeente museum mogen gratis naar binnen. Door Niels Juist Schiedam Het nieuwe Schiedamse theater opent in mei vol gend jaar de deuren. De grote vraag was wat de naam van het theater zou worden. Er werd zelfs een prijsvraag uitgeschre ven waarop mensen orginele namen konden insturen. Giste ren werd bekend dat het geen van de ingezonden namen is geworden. Namen als Baseliektheater, Theater Huis te Rivie re en Theater van Belofte werden terzijde geschoven. Ook de namen van Pieter van Vollenhoven en Rien Poortvliet vielen af. Het werd, na rijp beraad, 'Theater a/d Schie'. Een wellui dende, orginele naam? De zaal van*Theater a/d Schie' op het Stadserf in aanbouw: 'Een prima naam, maar geen wondervan orginaliteit.' Foto Dennes van der Wei/Roe! Dijkstra C.H Jeurgens is directeur van het gemeente-archief in Schie dam en voorzitter van de straat- namencommissie: „Ik vind het wel een aardige naam. Ik heb hem zelf verzonnen. Het verbaast mij wel dat ie het ook is geworden. Het is natuurlijk wel grappig. Ik heb die naam ei genlijk zomaar een keertje geroe pen. Paul van Oort, de directeur van de Stichting Schiedamse Theaters, kwam hier een keertje langs om over de geschiedenis van Schiedam te praten. Toen kwamen we over het onderwerp 'naamgeving' te spreken. Ik heb een aantal namen genoemd. Blijkbaar is deze blijven hangen. Met de prijsvraag heb ik mij voor de rest niet zo bezig gehouden. Ik ben op vakantie geweest. Ik heb geloof ik een theaterabonnement voor twee personen gewonnen." Han van der Horst is historicus en ras-Schiedammer. „Het is sowieso raar dat iemand die bij de gemeente in dienst is aan zo'n prijsvraag mee mag doen. Die zouden daar van uitge sloten moeten worden. Wat die naam betreft, ik vind het weer ty pisch Schiedams om op 2o'n kleinzielige wijze de grote stad na te apen. Kijk, in Berlijn heb je Theater an der Spree. Dat is een groots theater. Maar ja, Berlijn wordt ook wel het Athene aan de Spree genoemd. Nou is Schiedam veel, maar toch geen Athene aan de Schie. Ze hebben door deze naam te kiezen een kans hebben laten liggen. Als ik zou moeten kiezen dan had ik voor de naam 'Theater van Belofte' gekozen. Zo'n naam had nog van enige moed getuigd. Dat was orgineel geweest. Ik moet wel toegeven dat 'Theater a/d Schie' goed klinkt. Je ziet aan de naam al waar je het theater moetzoeken. Luub Hafkamp, wethouder van cultuur in Schiedam. „Ik reageer heel positief op die rtaam. Het is altijd moeilijk om een orginele naam te verzinnen. En ach, wat is orgineel in deze tijd. Je kan wel heel creatief gaan wroeten in allerlei zaken, maar wat heb je daar aan? Het zijn juist de voor de hand liggende namen die vaak het beste zijn. De Schie loopt praktisch door de achtertuin van het theater. Nee, ik heb zelf niet over een naam nagedacht. Daar heb ik het veel te druk voor." Mevrouw Jonker werkt bij het geboorteregister van de gemeen te. Dagelijks krijgt zij alle na men van pasgeboren Schiedam- mertjes te horen. Dat maakt haar tot namenspecialist bij uit stek. „Theater a/d Schie? Dat vind ik nou helemaal geen naam voor een theater. Waarom hebben ze het niet gewoon De Schouwburg of Het Theater genoemd? Dan weet iedereen tenminste waar je het over hebt. Lidwina theater was ook een mooie naam geweest. Weet je dat dat veel Schiedam mers hun kinderen zo noemen. Als je die naam ziet, dan weet je bijna zeker dat die persoon uit Schiedam komt. Wij komen straks trouwens naast het nieuwe theater te zitten." Paul van Oort, directeur van de Stichting Schiedamse Theaters. Onder die stichting vallen dade lijk 'Theater a/d Schie' en 'Thea ter Teerstoof. Stichting Schiedamse Theaters schreef de prijsvraaguit. „Onze criteria waren dat de inge zonden namen iets met de ge schiedenis en ligging van Schiedam te maken moesten heb ben. Dat ze refereerden aan be kende namen in Schiedam en dat ze niet teveel mochten afwijken van de gebruikelijke namen in de theatersector. Originaliteit en creativiteit stelden we erg op pnjs. Dat hadden we er bij gezet omdat we hoopten dat er tussen alle namen eentje zou zitten waar we zelf nog niet aan hadden ge dacht. Die naam zat er helaas met tussen. De meeste namen hadden iets met de Schie te maken. Dus dat heeft wel meegeteld in onze beslissing. We hadden in de op roep een aantal zelfverzonnen na men gezet, waaronder Theater a/d Schie. Veel mensen schreven dat ze onze namen ook heel leuk von den. Ik ben heel gelukkig met de naam. Het is uit de grootste groep de beste, De naam heeft ook een zekere 'stand'. Hij heeft een hele prettige klank." Hans van der Sloot, eindredac teur van het blad Musis, opinie blad over cultuur en samenle ving in Schiedam en Vlaardin gen. „Het is een prima naam maar geen wonder van orginaliteit. fk begrijp het wel. 'Theater van Be lofte' was buitengewoon gevaar lijk geweest. Er wordt iets fantas tisch beloofd, kom je binnen, staat daar Tineke Schouten op het to neel. Da's moeilijk afrekenen. Daarbij moet je oppassen dat je niet geforceerd orgineel gaat doen. Een naam hoort kort en kernachtig te zijn, en dat is deze. Je moet alleen geen buitenlandse gezelschappen uitnodigen. Die kunnen de naam niet uitspre ken." Bob van Vliet speelt in het Schiedamse Trio Mustang. „Het verbaast mij niets dat ze met zo'n naam komen. Ik had zelf al iets in die richting gegokt. Schiedammers zijn nou eenmaal behoudend. Ze zijn hier zo door snee dat alle artiesten hier hun try-outs houden. Als ze hier suc ces hebben dan weten ze dat de gemiddelde Nederlander de voor stelling leuk vindt. Een naam met allure had niet bij het nieuwe theater gepast. Schiedammers pochen niet. Nu past het in de sfeer van dit stadje. Schiedam is een stadje dat altijd zijn eigen ka rakter behoudt." Door Ben van Haren Vlaardingen Het stadsvemieu- wingsmodel met projectgroepen is al lang afgeschaft in Vlaardin gen. Toch is by de planvoorberei ding in de Westwijk weer ruimte geschapen voor een directe in vloed van bewoners. Het vorig jaar gevormde elftal mannen en vrouwen, dat functioneert als ad viesgroep, is enthousiast gestart maar vraagt zich nu af wat er met hun opmerkingen wordt gedaan. „De participatie van de bewoners bij de planontwikkeling is be leidsuitgangspunt van de ge meente," vertelt Bart Nobbe van de Dienst Welzijn. „Om die reden heb ik alle inspraakavonden aan een tafeltje in de Valkenhof geze ten, waar bewoners zich konden aanmelden voor deelname aan een groep die aan het bouwteam zou worden toegevoegd. Er heb ben zich toen weinig mensen ge meld. Uiteindelijk zijn we tot de vorming van een redelijk afgewo gen gezelschap gekomen door in schakeling van onze contacten in de wijk en de Vrouwen Advies Commissie (VAC)." René Jansen, vorig jaar op de hts in Utrecht afgestudeerd en nu in Amsterdam bezig met een univer sitaire opleiding planologie, maakt deel uit van die bewoners- groep. Hij is er opgegroeid en woont nog steeds in de buurt Hoogkamer van de Westwijk. Hij werd tijdens een bezoek aan het infocentrum aan de Floris de Vyfdelaan ge vraagd zijn inzicht en kennis aan te wenden voor de bewonersparti cipatie. „In verband met tentamens had ik afgelopen zomer geen tijd aan de inspraakavonden deel te ne men. Ik volgde de ontwikkelin gen wel in de krant. Verder kwa men er briefjes in onze bus en wa ren er gesprekken in de buurt over verzet tegen de plannen voor nieuwbouw in de omgeving van de Vossiusstraat. Na mijn tenta mens nam ik poolshoogte in het infocentrum en trad ik dus toe tot de bewonersgroep." Verder zitten er een Marokkaanse pabo-student, een oud-rijksamb tenaar, een bouwkundig teke naar, de vrouw van een koster, een gepensioneerd werktuig bouwkundige en een beheerder van een bankfiliaal in. Het zyn al lemaal bewoners van de West wijk, meest huiseigenaren. Van de twee VAC-leden is er een oud- wijkbewoonster. Nobbe: „Het zjjn vrijwel allemaal mensen waar iets voor de deur gaat gebeuren. Ze beseffen echter De adviesgroep Westwijk 2005 buigt zich in het infocentrum over plannen in de gehele wijk. 'We oordelen kritisch over de aangedra gen voorstellen.' Foto Roel Dijkstra heel goed dat ze niet als belangen behartiger in de groep zitten maar op persoonlijke titel als kritisch beoordeler van aangedragen plan nen. Het bouwteam vindt het van belang voelhorens te hebben om te kunnen inschatten hoe plan nen bij de bewoners vallen." Het gezelschap is in september begonnen met wekelijkse bijeen komsten, waarin is gesproken over hun positie, over de plannen van de gemeente, woningbouw- stichtingen en andere projectont wikkelaars. Verder kreeg de groep enige gespecialiseerde op leiding. Architecten, stedenbouw kundigen, een kleurdeskundige, procedurekenners en een com municatieadviseur hebben de groep op mogelijkheden en val kuilen gewezen. Jansen vertelt. „Dat was wei leer zaam." En dan voorzichtig kri tisch: „Verder hebben we eigen lijk niet veel aangeboden gekre gen waarmee we echt iets kun nen." Ron Haanstra, die als begeleider vanuit Het Bureau Welzijnspro- jecten de groep van Nobbe heeft overgenomen, vult aan: „De groep wordt ongeduldig. Er komen din gen aan, weten zij, zoals de bouw plannen Planeiusstraat en Tuin- zicht, maar dat speelt nog op poli tiek niveau en nog niet op het ge bied van verkavelen en vormen." Ook blijkt dan dat de groep zich over haar eigen positie nader heeft beraden sinds de speelruim te door de gemeente strak is afge perkt. De Zuidbuurt valt niet on der het beoordelingsterrein van de groep omdat dat deel van de wijk apart wordt behandeld. De bewonersvereniging PLN maakt deel uit van de daar werkzame bouwteams. Ook de ontwikkelin gen in het centrumgebied (rond de Dr. Wiardi Beckmansingel) wil de gemeente buiten ue werksfeer van de groep houden. De groep is het daar niet mee eens. „Niet alleen de winkeliers en eigenaren hebben hier belan gen, ook de toekomstige klanten behoren erbij betrokken te wor den," luidt de redenering. Formeel vastgelegde rechten heeft de groep niet, maar ze wil toch ook niet dienen als schaam lap waarachter de beslissers zich straks kunnen verschuilen. Jan sen: „Daarom zijn we ook van werkgroep een adviesgroep ge worden. We staan los van het bouwteam, dat wel van ons te ho ren krijgt hoe we over hun voor stellen denken," Haanstra, die ook. de tijd van de stadsvernieuwing en de projector ganisaties heeft meegemaakt, zegt: „In de komende tijd zal de positie van de adviesgroep duide lijk moeten worden. Het is nu nog een proces van snuffelen. De ge meente is ook terughoudend en dat begrijp ik, want projectgroe pen zoals voorheen, die dachten dat zij bepalend waren, wil nie mand terug. Dat heeft vaak tot verbittering geleid nadat mensen hun kop stootten. Dat laatste moet nu ook worden voorkomen. In de gehele opzet speelt ook mee dat er per deelgebied participatie komt van bewoners uit dat ge bied. Dat is de basisgedachte voor de gehele Westwijk." René Jansen gaat verder: „De ad viesgroep wii geen speelbal wor den. Ze is er ook niet om oplossin gen aan te dragen, maar om kri tisch te oordelen en te wijzen op nadelen van aangedragen voor stellen." De eerste tegenslagen heeft de groep al moeten verwerken. Jan sen: „We hadden het wel gewaar deerd als wy waren geraadpleegd voordat burgemeester en wethou ders de antwoorden aan de in sprekers de deur uit hadden ge daan. Verder hebben we één ge sprek gehad met de projectont wikkelaar (Bouwfonds) voor de Planeiusstraat en hebben we in middels een advies gegeven over net bouwvoorstel voor dat gebied, maar op onze opmerkingen heb ben we nog steeds geen antwoord gekregen. Toch gaat eind deze maand de raadscommissie over die inspraak en de eerste bouw plannen praten." Woensdag 9 april SCHIEDAM Bachplein. reismformatiebus, 14.00-17.00u. DC De 4 Molens. Soos-mstuif, 19.00-22.00u. VLAARDINGEN DC Babberspolder. Start expositie quiltwerkvan cursisten. ROTTERDAM De Doelen Gr.z.RotterdamsPhilhar- momsch Orkest, 20.15u. Dodora- ma. FraiSi, 20.30u. Uixor Theater. Waardenberg De Jong, 2Q.15u. Bonheur. Een dove oude dame, 20.30u. Rotterdamse Schouw- burgGr.z. Masterclass, 20.15u.K).z. Vlieg mijn draak, 20.30u. Theater Zuidplefn Gr.z. Stomme Koe, 20.15u. RO Theater. Elektra, 20.15u. Plan C. Raymond van het Groenewoud, 22u. De Buurman, jamsession, 20u. Lantaren 1. Sto nes (HistoiresA/erhalen), 20.30u. Zaal De Unie, NCRV Volgspot Uve, 20.30u. Donderdag 10 april SCHIEDAM Stedelijk Museum. Rondleiding over tentoonstelling 'L'Homme sucré, Tekeningen uit de .collectie Cees van der Geer, 14.COu. De Weerklank. Soepmaaltijd, 17.3ÖU. Podiumcafé. James Maclean, 21.00u. ROTTERDAM Laurenskerk. Middagpauzecon cert, 12.45u- De Doelen Gr.z. Rot terdams Philharmomsch Orkest, 20.15u. Kl.z. SlPetersburgFestival, 20.15u. Zaal De Unie. luistermu- seum; piano-oeuvres van de 20e eeuw, 20.30u. De Brasserij. Live Jazzmuziek, 21u- De Buurman. Gro te Jamsessie, 21u. Nlghttown/Ba- sement. Satanic Surfers, 21u. De Vlerk. Vers uit de Maas, 22u. Rttmo Tropical. Marcelo Godoy, 22u. De Twijfelaar. Skunk Funk, 22.30u. Luxor Theater. Waardenberg De Jong, 2Q.15U. Bonheur. Een dove oude dame, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Woyzeck, 20.15u. Kl.z. Torquato Tasso, 20,30u. Theater Zuidplein Gr.z. Stomme Koe, 20,15u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Shine' (al) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Crash' (16) dag. 18.45-21.30. Ca lypso 3: "The people vs. Larry Flynt' (12) dag.13.15-16-21.30. 'Big Night' (al) dag.18.45. Cinerama jU The Devil's Own' (16) dag. 18.45- 21.30. Cinerama 2: 'Hufters Hof dames' (16) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: The Relic' (16) dag.18.45-21.30. Cinerama 4: 'Mars attacks!' (12) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 5; 'Star Trek: first contact' (12) dag.13.15- 16-18.45-21.30. fmax Theater Ringoffire' (al)dag. 14-16. 'Special Effects' (a!) dag. 15-20.45. 'Star Wars special edition' (al) dag. 18.30- 21.45. 'Microcosmos' (al) dag. 17. Venster 1: 'Kolya' (al) dag. 19,30- 22 wo. ook 14.30. Venster 3: The Pillowbook' (16) dag.19.30-22 v/o.ook 14.30. Venster 4: 'De dame met het hondje' wo.19,30. 'Buenos Aires vice versa' (16) dag.22. Ven ster 2: 'Wan Pipel' wo.14.30. 'Sre- da' wo. 19.30. 'Leningrad, novem ber' wo.22. Lumière 1: 'Star Wars special edition' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 2: 'Romeo Juliet' (16) dag.18.45-21.30. Lu mière 3: The first wives club' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lu mière 4: 'Ransom' (16) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Rexane: 'Ondeu gende zomer' (16) t/m wo. doorl- .voorst. Pathé 1: The English Pati ent' (16) dag.11-14.20-17.35- 20.50. Pathé 2: 'JerryMaguire' (ai) dag.11.30-14.30-18-21. Pathé 3: 'Rerce Creatures' (al) dag.16.50- 19.25-22. Pathé 4: The Devil's Own'(16) dag.11.20-13.50-16.20- 18.50-21.20. Pathé 5: 'Metro'(16) dag.ll,10-13.45-15,25-19- 21.35. Pathé 6: '101 Dalmatians' lal) dag.11.10-13.35-16-19- 21.50. Pathé 7: 'StarWars special edition' (al) dag.11,30-14.45-18- 05-21.10. Wndermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiers'wo.13.15-16. Ci nerama 1: 'Space Jam'dag.13.15- 16Cinerama 3 'Matitda'wo.13,15- 16. Lumière 2: '101 echte DaSma- tiers'wo.13.15-16. Pathé: 'De klok kenluider van de Notre Dame' wo.11.40-14.20. Venster 4: 'An ton' wo.14. Schiedam De 22-jarige Schiedamse invalide sporter Jur- jen Engelsman is na een bezoek aan het zwembad Groenoord een dierbaar horloge kwijt geraakt. Na het zwemmen maandag bleek uit een kastje zijn broek foetsie. In de broek zat een uurwerk dat hij van zwemclub SZC had gekre gen voor zijn deelname aan de Pa ralympics 1996 in Atlanta. De sporter wil het klokje met de ins criptie 'Atlanta Paralympics '96 SZC' graag terug. Wie het klokje heeft gezien, kan contact opne men met de Schiedamse politie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3