13 ii Woningbedrijf kiest voor wijken als de nieuwe Babberspolder Muziek haalt schilderes uit de wasgoedsfeer Zwemmen in godsnaam Onderzoek milieubeleving Natuurlijke schuttingen Griezelen met vogelspinnen Afsluiting Broersvest 9 11 Feestelijke manifestatie voor bereikte prestaties genda Rotterdams Dagblad Vrijdag 11 april 1997 Eind juni/begin juli kunnen de eerste bezoekers terecht in het nieu we Vlaardingse zwembad De Kulk, zo verwacht de sportwethouder Ton van der Steen. Tot na de vakanties wil hij wachten met de officië le opening, in september verwacht hij een feestje te bouwen in het nieuwe zwemgebouw. Van der Steen zei dit deze week toen Kor Blumenstock, steunlid van Vlaardingen Voorwaarts 2000, de vraag deponeerde; „Ligt zwembad De Kulk niet op ongelukkige plek? Ja, echt waar. Nu de bouwvakkers aan de afwerking van het zwembad langs de Burgemeester Heusdenslaan zijn begonnen, stelt een al enige tijd meedraaiende plaatselijke politicus heel serieus en hardop de vraag of dat miljoenenproject welop de juiste plek is neergezet. Hij doet dat in de commissie verkeerszaken en zegt te vrezen, dat naar die plek meer fietsende jongelui gevaarlijke kruisingen moeten oversteken dan naar het oude Kolpabad. Op dat moment denk ik: Blumenstock heeft kennelijk tot nog toe ge handeld onder het motto 'Zwemmen in godsnaam'. De methode van de ongeduldige ouder of zwemleraar, die zijn leerling pardoes in het water dondert. Een, twee, drie, in godsnaam. De bouwplek aanwijzen, de financiering regelen en discussie"ren over een milieuvriendelijke manier van wateropwarming; het is alle maal ai geruime tijd geleden gebeurd. Prima toch, maar nu vindt Blumenstock het tijd erover na te denken hoe de bezoekers er het best kunnen komen. Ik kon me niet inhouden en adviseerde: De Kulk oppakken en ver plaatsen. Ambtenaren overtuigden Blumenstock ervan, dat zijn vrees ongegrond was. Zwemmen in godsnaam. Die methode heeft ooit een baameester in het oude Kolpabad toegepast op de toen nog kleine onbekende Wim Kerkhof. Debekende muzikant (Amazing Stroopwafels) zingt nu nog elke avond ergens in het land 'Zwemmen getverdemme'. Die wetenschap heb ik uit een prachtige kritiek, die tekstschrijver/ muzikant Comelis Pons schreef over Kunstestafette 97, Hij is te le zen in het laatste nummer van het sinds dit jaar ook in Vlaardingen verschonende maandblad Musis. Het binnenkort te slopen Kolpabad is uitgekozen als decor voor de jaarlijkse estafette van Schiedamse en Vlaardingse kunstenaars. Pons krijgt het er alleen maar koud van. Vooral omdat in de brochure kunstenaar Henk Horsten de foute sportbobo Karei Lotsy citeert om een gekunsteld verband te knutselen. BEN VAN HAREN Vlaardingen Twintig leerlingen van scholengemeenschap Bene den Maas zwermen maandag uit over Vlaardingen voor een onderzoek over milieu. De leerlingen van de studierichtingen openbaar bestuur en bedrijfscom- municatie/pr, zullen inwoners van de diverse Vlaar dingse wijken hun mening vragen over hun ervarin gen met milieuzorg in hun stad. Zo komen de onder werpen groenvoorzieningen en gescheiden afval aan bod. Aan de hand van dit onderzoek kan de gemeen telijke milieudienst haar beleid beter afstemmen op de verwachtingen van de inwoners. De gemeente hoopt dan ook op medewerking. Deel nemen aan het onderzoek zal hooguit vijf minuten in beslag nemen. In ruil daarvoor ontvangt de onder vraagde een kleine attentie. In het voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg 19 wordt zondag een themamiddag gehou den over heggen, houtsingels en andere natuurlijke schuttingen. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en duurt tot 15.00 uur. Deelname is gratis. De heer Van Leeuwen vertelt over de mogelijkheden die er zijn om een tuin of erf af te schermen zonder een schutting neer te zetten en wat de voordelen van deze natuurlijke schuttingen zijn. Het voorlichtings centrum is het makkelijkst met de fiets te bereiken. Een Mexicaanse roodpoot-vogelspin, een Goiiathvo- gelspin (die wel een stoeptegel groot is) en de beruch te, lew ^gevaarlijke, zwarte weduwe. Deze griezeli ge beesten zijn, zondag levensecht te bewonderen op de tentoonstelling 'Griezelen in de Boshoek', van de jubilerende afdeling Waterweg-Noord van de natuur historische vereniging. De Boshoek is van 11 tot 17 uur geopend. Het natuur- eentram in Schiedam-Noord ligt aan het Bospad 3. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslreevan der Jagt, Judith van Klaveren, Marietta Olsthoorn, Jan Rozendaa' Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Het is altijd een prima zaak wanneer burgers, zeker wanneer zij lid zijn van een politieke partij en vanuit die partij lid zijn van de gemeente raad, andere burgers proberen te prikkelen met verfrissende ideeën. Met name van leden van het gemeentebestuur wordt verwacht dat zij de publieke opinie rijp maken voor nieuwe ideeén en voor die ideeen steun verwerven. Daarom was ik ook aangenaam verrast toen ik in de krant las dat de le den van de fractie van GroenLinks plannen hadden voor de wijziging van de verkeerssituatie op de Broersvest. Zeker gezien de bouw van het Stadserfcomplex zou het een goede zaak zijn wanneer dit complex ook bereikbaar is voor mensen die van de kant van het Hemaplein (ofwel Ot- terbuurt) de overkant willen bc c-iken. De stromen verkeer die op dit moment een makkelijk* oversteek verhinderen zijn vaak letterlijk een sta-in-de-weg. Trachten hierin verandering te brengen is een loffelijk streven. Des te s omdat het aansluit bij plannen die zo'n zes jaar geleden al vanuivstadscentrum werden geopperd. Niet alleen overigens door de toenmalige wethouder Chris Zydeveld, die in het openbaar al vaak heeft laten merken problemen te zien in de verkeersbewegingen aan de voet van het stadskantoor, maar juist ook door de bewoners van het cen trum. Met name de Bewonersvereniging Centrum (BVSC) heeft destijds uitgebreid met het gemeentebestuur overleg gepleegd over de verkeers situatie in het centrum en ook de Broersvest. Toen stonden burgers' nitft negatief over de ideeën omtrent afsluiting van de Broersvest, maar wezen het bestuur er wel op dat afsluiting van de vest van Koemarkt tot stadskantoor (ernstige) gevolgen zou kunnen hebben voor de verkeersontsluiting in de binnenstad. De betrokken par tijen opperden om een eventuele afsluiting bijvoorbeeld ter hoogte van het Herepad in te zetten. Ik sluit, gezien het voorafgaande, derhalve niet uit dat er al een onder zoek naar de mogelijkheden is verricht, en dat eventuele resultaten nog uit archieven te plukken zijn. De conclusie van GroenLinks dat de ande re partijen met negatief tegenover een dergelijk onderzoek zouden zyn, is derhalve snel getrokken. Dat die overige partijen, en met name de Pullij van dc A. ucid. en ook de burgers, zoals die bijvoorbeeld zijn ver enigd in een bewonersvereniging, de plannen echter al eerder hadden verzonnen, is hier dan overigens waarschijnlijk wel debet aan. Menno Siljée, voormalig bestuurslid BVSC en gemeenteraadslid PvdA Door Ben van Haren VlaardingenDe nieuwbouw in de Babberspolder is een voor beeld van een moderne wijk. Directeur A. M. W. Theissen van Stichting Woningbedrijf Vlaardingen zei dit gistermiddag bij de feestelijke opening van het nieuwbouwcomplex in de om geving van de Keizerhof. „De variatie in woonvormen en ei gendomsverhoudingen zoals hier aanwezig zullen wij in de toe komst overal toepassen. Te begin nen in de Westwijk maar ook in andere na-oorlogse wijken in Vlaardingen," zei Theissen. De menging van huur- en koop woningen in verschillende prijs klassen en soorten, die in de Bab berspolder tot stand is gekomen, past precies in het beleid van SWV. „We zijn trots op wat hier in het derde kwadrant is gebouwd en zeker ook omdat het eerste Fo- kus-project van Vlaardingen erin is opgenomen." Dit betreft twaalf aangepaste hui zen voor zelfstandig of met hun gezin wonende lichamelijk ge handicapten en een verzorgings unit, die 24 uur per dag is bemand met vakkundig personeel. Een 'ADL-eenheid' noemt de stichting Fokus het zelf, waarin de afkor ting staat voor algemene dage lijkse levensverrichtingen. Vlaar dingen is het 61e project van de stichting in ons land, waarin 12 tot 15 sociale huurwoningen zijn aan gepast voor rolstoelgebruikers en waarin een via de AWBZ bekos tigde en door Fokus gerunde 24 uursdienst van ADL-assistentie is opgenomen. Een intercomsys teem maakt het de gehandicapte in zijn woning mogelijk hulp te vragen voor bijvoorbeeld aan- en uitkleden, in en uit bed komen, walsen of naar het toilet gaan. Noodzakelijke hulp, waar de ge- har dicapte huurders volgens een arts van de Ziekenfondsraad niet buiten kunnen. Het Fokus-project maakt deel uit van een complex woningen waar in valide mensen de bovenverdie- pingenhuren. Verder bevat het nieuwe bezit van SWV in de noordwest hoek van de Babberspolder een rij eengezins woningen, waarvan de hoekhui zen aan particulieren zijn ver kocht. Het gehele SWV-huurcom- plex rond de Keizerhof bestaat uit 23 eengezins-, 18 maisonettes, 13 begane grondwoningen en 4 bo venwoningen. Het ontwerp is van de Rotterdamse architect Daan terAvest. Tussen en rondom het SWV-com- plex bouwde Gebroeders Koucüjs uit Oud-Beijcrland 73 koopwonin gen naar ontwerp van de Amster damse architect Herman Zein- stra, die in prijs variëren van 247.500 tot 317.500 gulden. Hier- van zijn de laatste deze week op geleverd. Aan de rand realiseerde do Nederlandse Bouw Unie uit Et- ten-Leur reeds twee appartemen tengebouwen en wordt binnen kort begonnen aan de volgende twee, die elk zeven luxe apparte menten bevatten van bijna 300.000 gulden en twee penthou ses van 450.000 tot 490.000 gulden. Ze staan gedeeltelijk in een langs de Rotterdamseweg nieuw te gra ven singel tussen de Hartman straat en de Van Hogendorplaan. In het laatste, aan de Lyceumlaan grenzende, kwadrant van de nieu we Babberspolder zijn ook nog twee van dergelijke appartemen tengebouwen gepland. Zij zijn ontworpen door de vrouwelijke architecten Mariette Adriaanssen en Liesbeth Janson uit Amster dam en kregen de namen van edelstenen. Op het terrein waar ruim vijftig jaar geleden '410 noodwoningen voor weg-gebombardeerde Rot terdammers' werden gebouwd, zijn sedert 1990 circa 400 nieuw bouwwoningen neergezet. Hier van zijn 156 sociale huurwonin gen van SWV, de opvolger van het gemeentelijke woningbedrijf dat in 1941 werd opgericht ten behoe ve van de bouw en het beheer van de noodwoningen. Over de totstandkoming, gedu rende de oorlogsjaren, van die 410 rijtjeshuizen in een entwee woon lagen en met hoekwinkels schreef Frans W. Assenberg een rijk geïl lustreerd boekje met de titel 'Uit nood geboren'. Het werd gisteren op de feestelijke bijeenkomst van de SWV aan alle huurders uitge reikt, maar is ook te koop bij Bockhandel Den Draak. Vooid aan die bijeenkomst in de v an de scholengemeen schap Aquamarijn plantten huur ders van -de nieuwe woningen op de Keizerhof enkele door het wo ningbedrijf geschonken bomen. In de Zuidbuurt werkt de SWV momenteel aan een plan om psy chiatrische patiënten, die nu net buiten de buurt in een vroegere boerderij wonen met weinig pri* véruimte voor de bewoners, te in tegreren in de nieuwbouw. Ze werkt hierbij samen met de stich ting PameijerKeerkring. In dat deel van de Westwijk worden voorts flatblokken van de SWV op verschillende niveaus gereno veerd en voor een deel, na sloop, vervangen door eengezinskoop- huizen. m Mm9" mm PM u ifjy I ■É:wis!-...«Wr. i. Si - Gehandicapteen niet-gehandicapte huurders uit het laatste nieuwe complex van Woningbedrijf Vlaardingen plantten gezamenlijk de nieuwe bomen op het Keizerhof. Foto Dennes van der wei/Roei Dijkstra Schiedam De inwoners van Schiedam-Zuid hebben raden om trots te zijn. Trots op zwembad Zuid, trots op de Retourette, de Plantage en op de wijkbiblio- theek. De lijst van de Bewoners Vereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) met dingen om trots op te zijn bevat nog ettelijke andere voorbeelden. Reden voor een feestelijke manifestatie die een week zal duren: van 26 tot en met 31 mei is er van alles te beleven in de wijk. De opbrengst is bestemd voor de kinderboerderij die op de Maasboulevard moet komen. 'Daar mogen we trots op zijn' is dan ook het thema van de mani festatie. Samen met de winke liers, de gemeente, Hubhuis Zuid, nutsbedrijf ONS, de politie en de woningcorporaties wil de bewonersvereniging het een hele week merkbaar laten zijn dat ze trots is op de wijk en de bewoners. Op een zonnige manier wil zij ge durende enkele dagen aandacht besteden aan een schone, hele, veilige en gezellige wijk. De mani festatie moet een soort kruising worden tussen 'Open het dorp' en 'Opzoomeren'. Het Oppie-promo- tieteam wil proberen om de sfeer van de legendarische actie Open het Dorp op te roepen, op lokaal niveau weliswaar. Het Oppie-pro- motieteam zorgt voor een basis pakket (zoals kraampjes, planten, muziek en een groot Groenelaan- ontbijt) en hoopt daarnaast op een zwaan-k!eef-aan-effect, waarbij steeds meer bedrijven, scholen en andere instellingen voor aanvul lende activiteiten zorgen. Ideeen zijn er te over: een spon sorloop door kinderen, verkoop van plantjes, een schoonmaak- wedstrijd onder alle straten, een feesttent met artiesten op het Wil- helminaplein en een cursus ge veltuinieren. Het team roept in woners van Schiedam-Zuid op fo to's op tv sturen van plekken, per sonen, activiteiten, dieren en der gelijk waar men trots op is. Een deskundige juiy kiest de vier mooiste, leukste en gekste foto's uit. Daar worden briefkaarten van gemaakt die worden verkocht tij dens de manifestatie. De op brengst is voor de kinderboerde rij. AÜe ingezonden foto's krijgen een plekje in de etalages van de winkels op de Groenelaan. De fo to's kunnen tot uiterlijk 1 mei worden ingestuurd naar: BVSZ, Leliestraat 10, 3114 NK Schiedam. Zet een naam en adres achterop. Belangstellenden kun nen zoveel foto's insturen als ze willen. Door Jos van Nierop Maassluis 'Een gedrevenheid, iets watje altijd wilt, een passie', De Maassluise kunstenares Ma- non Lith groeide op met tekenen en schilderen en zal er ook nooit meer mee stoppen. Wel verander de haar werk, Waar ze zich tot be gin jaren tachtig richtte op land schappen, schildert ze nu veel vrijer, veel abstracter. Geïnspi reerd door haar gevoel en daar mee samenhangende muziek zei ze een beeld op het doek. „Ik hou van schilderen, ik hou van mu ziek, In deze kleurklanken onder ga ik de sensatie van wat op 't doek verschijnt," vertelt ze in de zojuist uitgekomen overzichtsca talogus. Samen met de exposities in Vlaardingen en Maassluis doet dit boekwerkje de kunstenares en haar publiek even stil staan bij het gegeven dat ze afgelopen week 50 is geworden. Haar moeder, haar ooms en haar broers - in de familie van Manon Lith was het de gewoonste zaak van de wereld datje schilderde en tekende. „Er werd gewoon gete kend, klaar uit," aldus Lith, die aangeeft dat ze ook nooit anders heeft gewild. Haar keuze voor de Academie voor Beeldende Kunsten was dan ook een heel logische. „Maar je hebt geen idee wat daar allemaal bij komt kijken. De Academie-tijd was echt niet altijd zo lollig. Je wordt toch hevig onderuit ge haald en losgeweekt van je opvoe ding en ideeen." De Maassluise kunstenares er voer het als een 'vreemd en onwe zenlijk proces": „Je moet nieuwe dingen scheppen, maar je hebt niet één, twee, dne wat nieuws." Na de kunstacademie werkte ze een periode vooral met glas en perspex en ontwierp ze ook wand kleden. Hierna, eindjaren zeven tig en beginjaren tachtig, concen treerde Lith zich op het schilde ren van landschappen; aquarellen die bijvoorbeeld de sfeer van een haven of industrie neerzetten. „Het deed me wat. Vooral het gra fische element vond ik leuk." Niet al haar creaties uit deze pe riode vindt ze mooi. Voorde land schappen die ?e nu heeft uitgeko zen voor haar exposities geldt dat overigens wel. „Dat zijn werken die ik met m'n hart heb gemaakt." Begin jaren tachtig begon Manon Lith een beetje uitgekeken te ra ken op de landschappen. Ze wilde iets anders, iets nieuws en vooral iets vrijers. Ineens iets nieuws gaan doen kost echter veel tijd, zo merkte Lith. „Je kan dan niet van het ene op het andere moment klats boem met je kwast op het doek. Je groeit er naar toe." Het vrije, abstracte werk dat ze nu, al weer zo'n twaalf jaar, maakt is op een zekere manier te wirgelijken met Lilh's landschappen. „Ik ben nog steeds met lijnen bezig. Het nieuwe is dat er wat van mijzelf bij komt Bij het creeren van dit 'eigen' werk laat Lith zich inspireren door de muziek die ze er bij opzet. „Muziek heeft veel kleur sommi ge muziek is bruin o( turkooise. De Maasslui se kunstena res Manon Lith hangt haar eigen werk op in het Gemeente museum in haar woon plaats. De Maassluise groeide op met tekenen en schilde ren en zou daar nooit meer mee kunnen stop pen. Foto Roel Dijkstra De Matthaus Passion is qua sfeer en kleur heel anders dan een Ra- vel," aldus de Maassluise schilde res. „Ik draai alle soorten muziek. Sting vind ik bijvoorbeeld heel mooi - naar "It's probably me' heb ik een scliilderij gemaakt." Voor welke muziek Manon Lith op een bepaald moment kiest hangt hele maal af van haar stemming. .Als je m een vrolijke bui bent ga je heus geen Mahler opzetten." De muziek helpt haar ook om, zo als ze dat zegt, 'bij haar gevoel te komen'- Om een beetje uit de wasgoedsfeer te komen. Je moet niet met je hoofd bij het geklun gel. gedoe en het gestofzuig zit ten. Dat moet je achter je laten." Iets wat Manon Lith altijd is blij ven doen is het maken van por tretten. „Vroeger zat ik met m'n moeder altijd d< vriendinnetjes van m'n broer tf tekenen." Naast de portretten (Le 2e in opdracht maakt, oefent ze tegenwoordig veel met het tekenen van gezich ten. „Ik doe veel van tv. Bijvoor beeld de interviews van Remi van der Elzen; heb je lekker de tijd om na te tekenen." Lith verder: „Ik wil juist met portretten nóg ver der, nog meer loslaten en nog meer weglaten, En zo met weinig middelen het specifieke van ie- m&: *1 vangen." Wat ze probeert met portretten, probeert ze ook nog steeds met haar 'gewone' werk. namelijk steeds losser, steeds vrijer worden. Manon Lith wil zich blijven ontwikkelen en vooral zichzelf blijven verbazen. „Het mooiste werk moet nog wor den gemaakt." Manon Lith exposeert nog tot en met 19 mei in het Gemeentemu seum aan de Zuidöijk in Maas sluis. Het museum is open dins dag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur (met uitzondering van 30 april, 8 en 18 mei). Van 12 april tot en met 4 mei is werk van Manon Lith te zien in Muziekinformatie- en documen tatiecentrum Ton Stolk, Westha- venkade 45 in Vlaardingen. Deze expositie, die de naam 'Arbeids vitaminen' draagt, is van maan dag tot en met vrijdag te zien tussen 10.00 en 12.00 uur. Daar naast is het centrum van 14.00 tot 17.00 uur open in de weekein den van 12 en 13 april en 3 en 4 mei. De opening is mor gen. zaterdag 12 april, om 16.00 uur. Vrijdag 11 april SCHIEDAM Wijkcentrum Dreespleln. Bingo dansant, 20.00u., 10,-. Theater deTeerstoof. Markvan de Veerdonk met 'Boem Beng Habam', 20.3ÖU. Podium-café. Vnjdagavond cd's: Henry Mclven, 21.00u. VLAARDINGEN Dc De Bijenkorf. Bingo, 14.00- 16.00u., ƒ3,50. Stadsgehoor zaal. Lebbis Jansen, 'Lange halen gauw thuis', 20.00u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Het Volk met 'Golden Fiction', 20.30u„ 20,-. ROTTERDAM lantaren 120.30Stones{HiSïOires/ Verhalen). Jeugdtheater Hofplein 19,00 Poviel.de Doelen Gr.z. 20,15 Rotterdams Philbarmomsch Orkest. KI.z. 20.00-01.00 Nederlandse Barbershop Kampioenschap 1997. Zaterdag 12 april SCHIEDAM Theater de Teerstööf. Kees Tom met 'Als ik het niet dacht', 2O.30u. Dc De 4 Molens. Dansavond, 19.30-23.30u., 2,-. Grote Kerk. Inloopconcert, 15.00u. Podiumca fé. Suburbs, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Mathilde San- tingand The Whole Band, 20.00u. MAASSLUIS Groote Kerk. Orgelconcert Aad van der Hoeven, 20,15u. HOEK VAN HOLLAND Musea. Nationaal museumwee- einde. De Hoekstee. Jubileums eert EHAV,20.00u., 7,50. ROTTERDAM Lantaren 120.30Stones (Histoïres/ Verhalen). Jeugdtheater Hofplein 19.00 Povje!. de Doelen Gr.z.20.00-01.00 Nederlandse Barbershop Kampioenschap 1997. 13.45-16.00 Nedcrisnds Earber- hop Kampioenschap 1997,13.45- •14.00 Voorprogramma. 14.00- 15.45 Compebtie barbershopkoren. 15.45-16.00 Uitslag. ROTTERDAM Calypso 1: 'Everyone says I loveyou' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Shine' (al) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Calypso 3: "Crash' (16) dag.18.45-21.30, vr.ma.di.ook 13.15-16. Cinerama 1: 'rente's Peak' (12) dag. 13.15- 16-18.45'21.30.Cinerama2: 'Jer ry Maguire' (al) dag. 13,15-16- 18.45-21.30. Cinerama 3: The De vil's Own' (16) dag.18.45-21.30, vr.ma.di.ooK 13.15-16. Cinerama 4: 'Mars attacks!' (12) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 5: 'Star Trek: first contact' (12) dag.13,15-16-18.45-21.30. Imax Theater. 'Ring of fire' (al) dag.(beh- ,ma.) 14-16. 'Special Effects' (al) dag.(beh.ma.) 15-20.45, ma.alleen 20.45.za.zo.ook 13. 'StarWarsspe- cial edition' (al) dag.18.30. 'Micro- cosmos' (a!) dag.(behja.di.) 17, za .zo.ook 11,30. The empire stnkes back' (al) dag.21.45. Venster 1: 'I shot Andy Warhol' (al) dag. 20. Tïer- ra' (16) dag.(beh.ma.) 22. 'Secrets and lies' (al) vr.wo.14, 'Sneak Pre view' ma.22. Venster 3: 'Kolya' (al) dag.19.30-22.vr.zo.wo.ookl4.30. Venster 4: 'Buenos Aires wee versa' (16) vr.za.zo.19,30. 'DeRuslui' (16) ma.di.wo. 20. The piliowbook' (16) dag,22,vr,zo.wo.l4,30. Venster2: 'Novecento deel 1' ma.20, vr.zo.wo.14, Summertnptothesea' vr. 19.30 za.22. 'De tweede cirkel' zo.14.30 mVl. 'De zevende metge zel'zo. 19.30. 'Koma'zo.22. Twintig dagen zonder oorlog' di. 19.30. 'De fontein' di.22. 'Ik is Stalin's lijf wacht' wo.19,30, 'x <ndow to Pans' wo.22. Lumlère i: The empire stri kes back' (al) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: 'Romeo Juliet' (16)dag.l8.45-21.30,vr.ma.df.ook 13.15-16. Lumlère 3: The first wi ves club' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 4: 'Ransom' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'Jong, groen en toch njp* (16) t/m zo. doori.voorst 'Orgie in New York' (16) ma.t/m wo. doori .voorst. Pathé 1: 'Dante'sPeak' (12) dag. 11.30-14-16.30-19-21.30 zo.veivalt 11.30. Pathé 2: 'Metro' (16) dag.16.25-19-21.40, vr.ma.di.ook 11.10-13.45. Pathé 3: 'Star Wars special edition' (al) dag.ll.30-14.45-18.05-21.10. Pathé 4: The Devil's Own' (16) dag. 11.20-13.50-16.20-18.50- 21.20, ZQ.ll-16.20-18,50-21.20. Pathé 5: The English Patiënt' (12) dag.il-14.20-17.35-20.50. Pa thé 6: '101 Dalmatians' (al) dag.13.35-19.10. 'Fïercecreatures' (al) dag.11.20-16.50-22. Pathé 7: The empire stnkes back' (al) dag.11.50-14.40-18-21. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: The empire stnkes back' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: The relic* (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The long kissgoodm^it' (16) vr.za. 00.15. üi- mlère 4: The People vs. Larry fiynt* (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 3: '101 echte V ers' za.zo.wo.13,15- 16. C, ia 3: 'Space Jam' za- .zo.wo.lo. 15-16. Lumière 2: '101 echte Datmatiers' za.zo.wo.13.15- 16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' za.zo.wo.ll.4G- 14.05.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3