fl^ 19 m j Sandor Góra gaat voor 'n blij publiek Zandbak de rijbaan Straat vreest overlast kinderopvanghuis 'Kom binnen, het is toch fantastisch!' Marokkaanse bemiddelaars willen problemen oplossen, maar vooral voorkomen 'Verschrikkelijk. Die kinderen gaan hier dadelijk in de tuin voetballen!' Boomfeestdag groots gevierd Rotterdams Dagblad Zaterdag 12 april 199? Door Mariëtte Olsthoom Vlaardingen Hij houdt van volle zalen en luid applaus. Een blij publiek, de magie van het Jhealer, dat is waar Stadsgehoorzaaldireeteur Sandor Góra het voor doet. Dolle pret met Bassie Adriaan, een feestmiddag met Frans Bauer, maar ook Tibetaanse monniken en de Troje Tri logie, 'die sommigen nog niet voor niks willen zien'. „Kom maar binnen mensen, het is toch fantastisch!" Sandor Góra zegt intens te kun nen genieten van een 'bloedmooie voorstelling, waarbij je je hart vasthoudt, zo schitterend'. Slechts zelden zit hij met kromme tenen in de zaal terwijl hij zich voorneemt 'dit nooit meer naar Vlaardingen te halen'. Want het bijwonen van een voorstelling is iets unieks, het is levend, het is echt, zegt hij. Daardoor houdt hij het ook vol, die lange dagen. Maar hij niet alleen, verzekert Góra. „Er werken hier vijfentwintig mensen -van acht uur 's mor gens tot 's nachts een uur of twee- wiens hart in het theater ligt, 'ik ben slechts hekkenslui ter", Hard cabaret _Het concept van het nieuwe pro grammaboekje ligt voor hem op |Het bureau. Nog een paar wijzigin gen en het is klaar voor de ver schijningsdatum op 14 mei. Al- _vasteen paar namen: Hans Teeu- "wen 'de trend is hard cabaret', Waardenburg De Jong, de opera Ma, Adèle Bloemendaal 'als ze maar komt', Toon Hermans, Ruth ^acott, Scènes uit een huwelijk wan Bergman 'voor het eerst in eNederland' en het wintereircus 'fpast er net in'. Leidraad bij het samenstellen van 'een nieuw programma is telkens: 'is het wat voor Vlaardingen? Te- gelijkertijd probeert hij het lande lijke aanbod in de gaten te hou den. Hij boekt iets 'als hij er zelf wat mee heeft'. Tineke Schouten staat hier op de planken omdat hij weet dat veel Vlaardingers dat heerlijk vinden. „Het is een prachtige showvrouw en laatst heb ik ontdekt dat ze ook nog mooi kan zingen," zegt Góra over de artieste. Maar ook Anne-Marie B. ziet hij graag in de Stadsge hoorzaal optreden omdat hij vindt dat ze de liedjes van Edith Piaf 'echt doorleefd' ten gehore brengt. En dan maar hopen dat er iemand op afkomt. Een uitgaanscentrum voor kunst en amusement, noemt Góra de Stadsgehoorzaal. „We zijn geen kunsttempel, we zijn geen Ahoy'. We zijn een algemeen theater voor elk wat wils." Een middag- feest met Frans Bauer waar men sen op af komen die slechts een enkele keer in een theater kom'en, moet-kunnen volgens de direc teur. Maar in diezelfde week de Troje Trilogie moet ook mogelijk zijn, vindt hij. ,.Dat is de rol die de Stadsgehoorzaal wil spelen." Bij toneel zit hij trouwens zelf graag in de zaal. Van andere voor stellingen vindt hij het voldoende om wat sfeer te proeven. Even kij ken aan het begin hoe een artiest wordt bejegend door het publiek. En natuurlijk na afloop bij de uit gang staan voor de reacties. Dure liefhebberij De tijd dat mensen voor twee tien tjes naar- het theater kunnen, is voorbij, zegt Góra, die achtereen volgens onderwijzer, docent dra ma en coördinator kunstzinnige vorming bij de gemeente Vlaar dingen was. Dat voorstellingen duurder zijn geworden heeft vol gens de theaterdirecteur te ma ken met de Arbo-wet, waardoor gezelschappen ineens met allerlei verplichtingen te maken kregen. De aanpassingen die daarvoor no dig waren, heeft de inkoop van een voorstelling duurder ge maakt. En dat wordt doorbere kend aan de klant. Góra: „Theater is een dure lief hebberij, maar aan de andere kant zie je dat een optreden van Frans Bauer binnen een half uur is uit verkocht. Terwijl daar niet de meest draagkrachtigen op af ko men en kaartjes 42,50 kosten. Uit onderzoek blijkt dan ook dat de prijs niet doorslaggevend is voor een bezoek aan het theater. Eerst wordt gekeken: wie wil ik zien. Dan volgt: kan ik die avond, wie gaat er mee en waar is het. Pas op de vijfde plaats volgt: wat is de prijs van het kaartje." Voor mensen die graag naar het theater gaan, maar niet zo'n hoge bankrekening hebben, wil Góra best ipts doen. Naast het geven van korting aan mensen met een Rotterdam-, 65+- of CJP-pas denkt de directeur r.a v ver een 'ar- menbeleid'. Want we fantastische belevenis van het theater gont hij centrum voor kunsten amu sement, noemt Gora de Stadsge hoorzaal. We zijn geen kunsttempel, AhoyWe zijn een alge meen theater voor eik wat Foto Roel Dijkstra iedereen. En die lege stoelen zou hij best kwijt willen. Maar hoe? „Een schouwburg kan geen inko mensbeleid voeren en via de so ciale dienst bereik ik niet de we duwe die van een AOW'tje rond moet komen," prakkiseert hij. Eén troost. De 45-jarige theaterdi recteur verwacht geen verdere prijsstijging. „Er is een grens. Je hoort mensen nu al morren. Wij blyven er in elk geval ons best voor doen om het betaalbaar te houden." Publiekswercer Quitte spelen is het uitgangspunt van Góra. Van de prijs die het pu bliek betaalt gaat ruim'25 procent btw en auteursrechten af. Het overgebleven bedrag kan volgens de directeur op drie verschillende manieren worden verdeeld tussen het theater en het optredende ge zelschap. De meest gebruikelijke is dat tachtig procent naar de ar tiest gaat en twintig procent naar de schouwburg (partage). Boven dien vraagt het gezelschap daar bij een minimaal bedrag voor een optreden {partage met garantie). Voor de zekerheid, verklaart Gó ra, om de dagkosten eruit te ha len. Ook komt het voor dat het to tale risico bij het theater ligt (uit koop). Daar zegt de Stadsgehoor zaaldirecteur voortaan de voor keur aan te geven. In plaats van bezuinigen moeten er meer in komsten worden verworven. Met dat geld is een publieks- werver aangetrokken die ervoor moet zorgen dat er meer mensen naar het theater gaan, Iemand die mensen aanschrijft of bezoekt, ze een stukje muziek laat horen en ze attent maakt op een voorstel ling. Kortom, iemand die de doel groep opzoekt. „Nu zijn er nog te veel voorstellingen die stilzwij gend voorbij gaan, waarvan men sen zeggen: had ik dat maar gewe ten," zegt Góra, die de publiciteit voorheen in zijn takenpakket had zitten. Theater a/d Schie Wat vindt de directeur van de Stadsgehoorzaal eigenlijk van de toekomstige concurrent in Schie dam, het Theater a/d Schie? „Vroeger hadden we er ook twee," antwoordt hij nuchter. „Beide ste den hebben voldoende publiek voor een mooi theaterprogramma. Toen de Passage dichtging hoop ten wij op honderden bezoekers meer. Dat is niet gebeurd. Dus nu verwachten we ook niet dat er mensen afvallen." Met de direc teur van het nieuwe Schiedamse theater heeft hij al gesproken over het op elkaar afstemmen van programma's en prijzen. Boven dien krijgt 'de concurrent' een po dium dat uitstekend geschikt is voor grote musicals waar de Stadsgehoorzaal te klein voor is. Musicals daar en mooie toneel stukken in Vlaardingen, ziet Góra wei zitten. En dan een paar blad zijden in eikaars programma boekje. Een nieuwe schouwburg in Vlaar dingen zal er volgens Góra best nog wel eens komen. „Maar kopi eer 'm dan," zegt hij.„De Stadsge hoorzaal is de lekkerste zaal van de hele Rijnmond. Het is een oud theater, in 1952 gebouwd, het is er gezellig, sfeervol, rood, er hangt een kroonluchter. Trouwens, een oude baljurk zit toch ook goed?" _Een vrachtwagen geladen «met zand Is gistermiddag op "de Maassluissedijk uit de -bocht gevlogen. De auto reed pussen Vlaardingen en Maas sluis vermoedelijk te hard de ocht in. De chauffeur kon 'Zijn voertuig niet meer in be dwang houden en het gevaar te kwam in de berm tot stil stand. De dijk is een tijd iang yin bflide richtingen afgesloten geweest voor verkeer. "Dërbèstuurder van de vracht wagen raakte bij het ongeluk -licht gewond. De politie had haar handen vol aan het te- r genftouden van het verkeer. "f^rraantal automobilisten rwas iiiet bereid een eindje om jfe rijden en reed over het Jfietópad. De agenten bekeur den deze wegpiraten. Nadat het zand en de volledig ver- ïiie'de auto van de rijbaan wa ren g haald, werd de dijk jyveerv gegeven. Foto Roel l>>«stra Door Niels Juist ■^Schiedam De bewoners van de ^Leliëndaal zijn boos. Ze kochten een huis in een rustige nieuw- Vjcuwstraat in het centrum van Schiedam, Nu zijn ze bang dat die _rust verstoord gaat worden. Op "hummer 23 opent het Boddaert- centrum een dagopvang voor kin- derervmet opvoedingsproblemen. „Verschrikkelijk. Die kinderen „gaan hier dadelijk in de tuin voet ballen! Waar moeten ze hun fiet sen kwijt? Mijn huis zal in waarde .dalen;Want wie wil hier nou nog wonen?" is de reactie van de 'buurvrouw op nummer 22. En dat terwijl de zeventien gezinnetjes 3p de Leliêndaal het altijd zo ge zellig hebben. „We zijn pas nog -met elkaar naar Euro-Disney ge feest," vertelt Linda van der Bilt, -Pakweg anderhalf jaar geleden Ckochten de bewoners een nieuw- rbouw doorzonwoning tegenover de grote tuin van het voormalige 1 weeshuis. Er kwamen kindertjes, de buren kwamen bij elkaar op de j koffie en de tuintjes werden ge- wied. Een maand geleden werden de bewoners opgeschrikt door een advertentie waarin stond dat de Boddaertgroep het huis op num- mer 23 zou betrekken. De bewo- i ners van de straat werden opge- roepen eventuele bezwaren ken- i baaLte maken. En bezwaren had den ze. „Dit kan helemaal niet. Het staat niet in het bestem mingsplan," reageert bewoner Martin Hulst. „Dit gebied is be doeld voor woondoeleinden. Die uitwerking heeft binnen het alge meen bestemmingsplan al plai ts gevonden. Ik vind dat de gemeen te zo onze rechtszekerheid be hoorlijk onderuit haalt. Nu is het een opvanghuis wat er in komt Straks besluiten ze nog er een su permarkt in te vestigen. Als ik dit geweten had, had ik het huis nooit gekocht. Begrijp mij niet ver keerd, we hebben niets tegen die organisatie of die kinderen, maar ze horen hier gewoon niet." In het tehuis komen negen kinde ren uit het Boddaertcentrum. De kinderen zijn tussen de vijf en twaalf jaar oud. Na school worden ze door begeleiders opgevangen. Ze brengen doordeweeks zo'n vier uur per dag in het opvang huis door. Ze spelen, maken huis werk en worden na het avondeten opgehaald door hun ouders. De kinderen hebben veelal psy chische en sociale problemen. Die kunnen zich op allerlei manieren uiten. Vaak zijn ze voor hun ou ders onhandelbaar omdat ze pro blemen hebben. Andere kenmer ken zijn dat ze weinig sociale vaardigheden hebben en niet goed weten wat ze in hun vrije tijd moeten doen. Met gesprekken, spelletjes en samenwerking met de school en ouders worden de kinderen door het Boddaertcen trum geholpen. De bewoners van de Leiiëndaal vinden het allemaal best, maar niet 'in hun achtertuin'. „Hoe moet dat als die ouders 's avonds de kinderen ophalen. Waar moe ten al die auto's parkeren? Hier in de straat. En dat geeft over last," klaagt een bewoner. „En hier te genover is die grote tuin van het weeshuis. Daar wonen ook mensen. Die hebben er ook last van als daar gespeld wordt, leert dat dat wel meevalt. „Ik heb liever dat hier kinderen spelen dan dat al die katten in de tuin rondlopen. Ze zeiken alles onder. En ik erger me ook aan al die oude vrouwtjes die de katten voede ren," zegt Lome Newman, die een appartement m het voormalig weeshuis bewoont. Zijn vriendin is hel met hem eens. „Zolang ze mij niet lastig vallen maakt het niet uit. Nu wordt hier ook door kinderen gevoetbald." Om hun ongenoegen te tonen stuurden de bewoners van de Le iiëndaal zeventien bezwaarschrif ten naar de gemeente. Maandag kunnen zij tijdens een hoorzitting de bezwaren mondeling toelich ten. Ad van Zetten, de ambtenaar die zaak in behandeling heeft, vindt de bezwaren niet gegrond. „In ons bestemmingsplan staat gewoon dat dat gebied voor open bare functies is bedoeld. In ue Le- liëndaal kunnen instanties zich vestigen, mits ze in die buuri pas sen. Van de Boddaertgroep heeft de buurt veel minder last dan van een andere openbare vestiging. De buurtbewoners hebben toen ze hun huizen betrokken, helemaal niet naar het bestemmingsplan gevraagd. Ze wilden alleen welen hoe snel ze e- in konden." Behalve met de gemeente hebben de bewoners ook contact gezocht met de Boddaertgroep. „We heb ben toen een informatie-avond belegd.'" vertelt J. C. Bootsma., di recteur dagbehandeling. „We hebben uitgelegd wat we doen en om welke leeftijdsgroep het gaat. Want vaak zijn mensen bang voor jongeren met ronkende brom mers, die drugs gebruiken. Daar is bij ons geen sprake van." Bootsma had tijdens die bijeen komst de indruk dat de bewoners niet naar haar luisterden. „Ze kwamen binnen met het idee dat ze ons niet wil den en gingen met hetze HV idee weer weg Ik kan verze keren dat onze kinderen niet méér overlast geven dan an dere kinderen die op straat spelen. Boven dien spelen ze altijd in kleine groepjes nder begeleiding, 's Avonds ti.i zevenen en in het weekeinde is het weer rustig." Bootsma is niet verrast met de re acties van de buurtbewoners. Ook op andere plaatsen waar het Bod daertcentrum in het verleden op vanghuizen opende, kwamen er mensen met kritische vragen. „Maar in alle buurten waar we zit ten, is het contact met de omwo nenden heel goed," zegt Bootsma ter geruststelling. „Uitgaande van die ervaring denk ik dat het ook hier wel goed komt." Maassluis Mohamed Al Ha- haoui en Abdelmajid El Hahoui zijn door de Stichting Samenle vingsopbouw Maassluis aange steld als Marokkaanse contact functionarissen, Zij vormen de schakel tussen instellingen als politie, scholen en gezondheids zorg enerzijds en Marokkaanse jeugd en hun ouders anderzijds. Op die manier moeten problemen tussen deze twee groepen in de toekomst worden opgelost en het liefst natuurlijk worden voorko men. Jongeren van diverse leeftijden en nationaliteiten veroorzaken overal weieens problemen. Toch zorgt specifiek het gedrag van Marokkaanse jeugd in de burge- meesterswijk voor overlast, moti veert beleidscoördinator Bert Hoetmer van de Stichting Samen levingsopbouw het initiatief. Te gelijkertijd wil hij er overigens voor waken een stempel te druk ken op deze bevolkingsgroep. Stigmatiseren „Voor je het weet ben je aan het stigmatiseren," haast hij zich.te zeggen. „Jongeren in Maassluis vormen in het algemeen duidelijk een probleem, dat geldt evengoed voor andere groepen. Meestal kan worden volstaan met het maken van afspraken. Het gedrag van de jongeren in de burgemeesters- wijk blijft echter tot overlast lei den in die wijk." Hoetmer vertelt dat pogingen om dit. op te lossen met behulp van het sociaal-cultureel werk ver geefs zijn geweest. „De taal en cultuur zijn meestal grote barriè res Dam door blijken ook ouders hv' ie vallen. En doordat veel ikkaanse ouders ervan uit- m dat de overheid een deel van ui; opvoeding voor rek«"i;ng neemt -zoals in Marokko >•- val is - vallen er gaten. Hiei zijn immers de ouders .elf verant woordelijk." Juist daar kunnen Abdelmajid El Hahaoui en Mohamed Al Hahaoui op inspelen. Die zijn dan ook vol op bezig hun netwerk op te bouwen. De contactfunctionaris sen zijn eveneens van Marok kaanse afkomst en spreken Ne derlands, Arabisch en Berbers. Voorat dat laatste is een groot voordeel, omdat veel Maasslui- zers uit Marokko Berbers zijn - uit het noorden van het land. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Lei den, «'aar veel Marokkanen uit zuidelijker gebieden komen. De twee neven zijn vol enthousi asme aan hun nieuwe baan be gonnen. „Het contact met de mensen is leuk." vindt Mohamed. „Het is mooi om problemen te voorkomen en te werken aan een goede toekomst voor anderen," Abdelmajid vult aan: „Ik voel me niet prettig als ik telk<"*,s in de krant negatieve beritl.om lees over Marokkanen. Ik wil die beeldvorming positief ombuigen, een rol spelen tussen ons volk en Nederland. Ik hoop dat dat gaat lukken." Zowel Mohamed als Abdelmajid dreigde teleurgesteld te raken over de toekomstperspectieven in Nederland. Ze kwamen hier in de verwachting een betere baan te kunnen vinden dan in hun ge boorteland, maar dat bleek moei lijk. Abdelmajid (31), die letter kunde heeft gestudeerd, verdien de sinds hij in 1991 naar Maas sluis kwam de kost bij een rozen kwekerij. De 34-jarige Mohamed woont sinds 1988 in Nederland en heeft diverse baantjes gehad, die eveneens weinig voldoening ga ven. Wel kwam het tweetal in con tact met Marokkaanse jeugd. Zq deed Abdelmajid als vrijwilliger jongerenwerk in Naaldwijk. Zijn neef geeft daar sportles op een school. In Maassluis zal het dus ook wei lukken, verwachten zij. „We kennen vrij veel jongeren hier," zegt Abdelmajid. „We gaan wel eens op zondag naar de Water weg, als de jongeren daar spor ten." Van ouders en instellingen hebben zij inmiddels al reacties gekregen. „We zijn meerdere ke ren gebeld en hebben al enkele problemen opgelost," bevestigt Mohamed. „Ook willen ouders ho ren wat precies onze taken zijn." En dat wil hij nog wel een keer uitleggen, niet in het minst om een misverstand uit de wereld te helpen. „We zijn geen tolk, we be middelen. Vandaag kwam een vrouw klagen over haar Marok kaanse buurman. Daar zijn wij ei genlijk niet voor. Toch hebben we beloofd met hem te praten. Ontmoetingscentrum Belangrijk is, dat iedereen de con tactfunctionarissen weet te vin den. Bijvoorbeeld als er proble men zijn op school. De meeste problemen met jeugd zijn volgens Mohamed en Abdelmajid terug te leiden tot één oorzaak: het ontbre ken van een ontmoetingscentrum voor jongeren. „Dat is echt hard nodig, niet eens zozeer voor Ma rokkanen, want er is gewoon niets in Maassluis. Jongeren kunnen nergens heen, en dus vervelen ze zich en hangen ze 's avonds op straat. We hopen dat de gemeente er iets aan gaat doen." Mohamed en Abdelmajid opere ren vanuit de wijkpost Burge- meesterswijk aan de Burgemees ter Schwarzlaan 2c en werken voor heel Maassluis. Ze zijn te be reiken op 5929948 of06-5430762. Zaterdag 12 april SCHIEDAM Theater de Teerstoof. Kees Tom met 'Als tk het met dacht', 20.30u. Dc De 4 Molens. Dansavond, 19.30-23.30u., 2,-. Grote Kerk. Inloopconcert, 15.00u. Podiumca- fé. Suburbs, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Mathilde San- tmg and The Whole Band, 20.00u. MAASSLUIS Groote Kerk. Orgelconcert Aad van der Hoeven, 20.15u. HOEK VAN HOLLAND Musea. Nationaal museumweek- emde. De Hoekstee. Jubileumcon cert EHAV, 20.00U., 7,50. ROTTERDAM Lantaren 120.30Stones (Histoire^ Verhalen). Jeugdtheater Hofplein 19.00 Povjel. Zondag 13 aprii SCHIEDAM Thuriede. Zondagmiddagconcert, 14.00u., 2,50. Theater de Teer stoof. Jacobus Wieman met 'Reu- zenavontuur1,14.00u. Dc De Woud- hoek. Dansmiddag, 14.00- 16.00u,( ƒ2,-. Dc De 4 Molens. Koffie-inloop, 11.00-13.00u.; con tactmiddag en ruilbeurs, 13.30- 16.0ÖU.; expositie Mandala-teke ningen, 13.00-16.00u. Podiumca fé. Korte optredens, 21.30u. De Groene raat. Themamiddag heggen en natuurlijke schuttingen, 13.30u; VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Vlaardings' Songfestival' met Rita Young, 14.00u, Dc West. Lentefeest; 14.00-16.00u, 2,50. HOEK VAN HOLLAND Musea. Nationaal museumweek- einde. ROTTERDAM De Doelen Kl.z. 11.00 Kamermuziek op zondagmorgen/StPetersburg Festival. Jeugdtheater Hofplein 14,00 PovjeL Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 15.00 Kop eraf. KI .z.15.00 Artemis. ROTTERDAM Calypso 1: 'Everyone says I love you' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Shine' (al) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Calypso 3: "Crash' (16) dag.18.45-21.30. Ci nerama 1: 'Dante's Peak' (12) da£.13.15-16-18.45-21.30. Cine- rama 2: 'Jeay Maguire' (af) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 3: The Devil's Own" (16) dag.18.45-21.30. Cinerama 4: 'Mars attacks!' (12) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 5: 'Star Trek: first contact' (12) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Jmax Theater: 'Ring of fire" (al) dag.fbeh.ma.) 14- 16. 'Special Effects' (al) dag.(beh- .ma.) 15-20.45, ma.alleen 20.45, za.zo.ook 13. 'StarWars special edi tion'(al) dag.18.30. 'Microcosmos' (al) dag.(beh.za.di.) 17, za.zo.ook 11.30. The empire strikes back' (al) dag.21.45. Venster 1: 'I shot Andy Warhol' (al) dag,20. Tierra' (16) dag, (beh.ma.) 22. Venster 3: 'Kolya' (al) j,19.30-22j zo.wo.ook 14.30. Venster 4: 'Buenos Aires vice versa' (16) za.zo.19.30. The pillowbook' (16) dag. 22, zo.wo.14.30. Venster 2: 'Novecento deel 1' ma.2Q, zo.vjo.14. 'Summertnp to the sea' i:22. 'Detweedecirkerzu.l4.30m VI. 'Dezevendemetgezel'zo. 19.30. Koma'zo.22. Lumière X:Theempi- re strikes back' (ai) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 2: 'Romeo Juliet' (16) dag.18.45-21.30. Lu mière 3: The first wives club' (ah dag.13.15-16-18.45-21.30. Lu mière 4: 'Ransom' (16) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Pathé I: 'Dante's Peak' (12) dag.11.30-14-16.30- 19-21.30 zo.vervalt 11.30. Pathé 2: 'Metro' (16) dag.16.25-19- 21.40. Pathé 3: 'StarWars special edition' (al) dag.11.30-14.45- 18.05-21.10. Pathé 4: The Devil's 0wn'(16)dag.ll.20-13.50-16.20- 18.50-21.20, zo.11-16.20-18.50- 21.20. Pathé 5: The English Pati ent' (12) dag.11-14.20-17.35- 20.50. Pathé 6: '101 Dalmatians' (al) dag. 13.35-19.10. 'Fierce crea tures' (af) dag. 11.20-16.50-22. Pa thé 7: The empire strikes back' (a!) dag.11.50-14,40-18-21. Kindermatinees: Calypso 3: '101 echte Daimatiërs' za.zo.wo.13.15- 16. Cinerama 3: 'Space Jam' za.. zo.wo.13.15-16. Lumière 2: '101 echte Delmatiers' za.zo.wo.13.15-, 16. Pathé: 'De klokkenluidervd Not re Dame'za.zo.wo.11.40-14.05. Maassluis De laatste flinke groenaanplant in Maassluis staat voor de deur en dat wordt groots gevierd. Maandag en dinsdag, tij dens de Nationale Boomplantdag, worden in de Steendjjkpolder Noord 14.200 bomen en heesters geplant. Voor de leerlingen van de basisscholen zijn er allerlei activi teiten. De Maassluise Boomfeest dag wordt maandag om 14.00 uur geopend door de gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland J. Heijkoop en wethouder J. Storm, bij softbalvereniging De Gophers aan de Albert Schweitzerdreef.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1