14 Rampkaart in elke meterkast a Ultralieht voertuig steelt de show bij start Milieuweek jfietere aansluiting bussen mbo en hbo Eis drie jaar cel voor brandstichting in eigen bedrijf Groentekraam geramd door botsende auto PvdA: Snel duidelijk wie moeten worden ingelicht bij nood Al 160 huishoudens doen mee aan Ecoteams Kickbokser John Smit had veel vijanden Brandje is aangestoken Politie pakt Fransen op Zestig tips bankoverval Maaskaatprijs gaat naar Rapp De Cool Natuur is goed, milieu is slecht Rotterdams Dagblad Dinsdag 15 april 1997 J)e E-llte, een gestroomlijnd vehikel met een maximumsnelheid •van 45 kilometer per uur. Foto Cees Kuiper/Rotterdams Dagblad Rotterdam Op de campus van "de Erasmus Universiteit reed gis- teren de E-lite, ondervee! belang stelling rond: een eenpersoons ul tralieht voertuig met elektrische ^Aandrijving, Diverse elektrische wagens en andere milieuvriende lijke transportmiddelen trokken "Hréél aandacht bij de opening van de milieuweek deze week op de •^diversiteit •ffn'de vyf elektrische auto's van "jBneeo, 42.000 gulden per stuk, kon men een proefrit maken. K, •'Blokland van het promotieteam "'van Eneco rydt al anderhalfjaar in de baas z'n tijd rond in een elektrische car. „Voor een ener giebedrijf spreekt het vanzelf dat H-êe elke energiebesparende ont- -wikkeling mee wil maken. Met deze auto kan ik een afstand van 1 60 kilometer afleggen. Daarmee -doe je meer gerichte activiteiten. -fJe. gaat natuurlijk niet tien keer -de brug oprijden." c;Dc E-lite (spreek uit; ielait) is ont wikkeld door Celsius in 's Herto- "^enbosch, Ir. Titus van den Brink, -ontwerper van dit strak gestroom lijnde vehikel: doorgaans weegt een auto 1200 kilo ijzer en kunst- 'stof, Gemiddeld wordt Zeven kilo- "meter afgelegd naar het werk, ge volgd door parkeerproblemen. Bij -"het ontwerpen heb ik mij vooral 'laten leiden door de vraag 'wat kun je weglaten?' De belangrijk ste eigenschap van het voertuig - dat ik uiteindelijk heb gemaakt is het formaat De E-lite is klein en '"weegt slechts 55 kilo. De maxi mum snelheid is 45 km per uur. Het voertuig verbruikt 20 cent per 70 km." De E-lite zou vooral ge schikt zjjn voor gebruik in de stad. De Cito is een flitsende city-auto die veel aandacht trekt en ontwik keld is door SAM Small Advan ced Mobility). Volgens ontwerper D, Sambeek kun je met deze auto, die 70 kilometer per uur haalt, ook gerust het fietspad op door demo tor uit te schakelen. „Met deze au to heb je geen last van slecht weer en toch kun je overal komen. Ik wilde een tussenvorm creëren tussen auto en fiets." Hypercars Morgenmiddag komt de milieu- geschiedschrijving aan de orde. De veranderende relatie tussen de mens en zijn omgeving. Rudolf Dekker, docent maatschappijge schiedenis, zal het hebben over fi- le-voiming in de Romeinse stad, stadsvervuiling en hygiëne in de Middeleeuwen. Donderdagmid dag zal Salem Mourad van TNO- wegtransportmiddelen een over zicht geven van nieuwe techni sche ontwikkelingen als elektri sche en hybride' aandrijving, het.,_ gebruik van alternatieve brand stoffen en de zogenaamde hyper cars. - De milieuweek wordt georgani seerd door Milieu-studentenver eniging Atlas en Jongeren Milieu Aktief (JMA). Sander Vankan, voorzitter van Atlas, benadrukt dat deze milieuweek ook bedoeld is voor niet-techneuten. RotterdamOm de aansluiting in -rhet economie-onderwijs tussen ^middelbaar beroepsonderwijs »4ttibo) en heger beroepsonderwijs ,(hbo) wat vloeiender te laten ver- .jppen, hebben de voorzitters van ,rde,icolleges van bestuur van drie mbo-ïnstellingen en twee hoge scholen uit de regio Rotterdam- - Dordrecht vandaag hun handte keningen gezet onder een over eenkomst tot samenwerking. Aan :^de samenwerking doen mee dere- "gionale opleidingscentra Zadki- ne, Da Vinei en Albeda, de HES (^Rotterdam en de Ichthus Hoge-' i school Rotterdam. De aansluiting ,;yan mbo naar hbo staat de laatste •tijd nogal in de belangstelling, Dmdat de minister van Onderwijs (de studieduur in het hoger be roepsonderwijs voor studenten met een mbo-diploma wil terug brengen van vier naar drie jaar. Om die verkorte studieduur enigszins haalbaar te maken is een betere aansluiting van mbo op hbo vereist. De overeenkomst is nog maar het begin. Het proces waarin de aan- 'sïuiting moet verbeteren, zal naar schatting drie tot vier jaar in be slag nemen. De verschillende in stellingen willen hun doelstellin gen niet in concurrentie maar in de vorm van samenwerking te verwezenlijken. Van die samen werking kunnen duizenden leer lingen profiteren die vanuit het mbo hun economie-studie willen voortzetten bij het hbo. f Rotterdam De officier vanjus- Mstie mr.' Y. van der Meer heeft gisteren voor de rechtbank in Rotterdam driejaar gevangenis straf waarvan een half jaar voor- :48-ja- "i rige A van B. uit Rotterdam. -i-^zou zijn -eigen bedrijf in 4 - hebben laten stekèn. -*1 De man bekende dat hij een tus- senpersoon opdracht had gege- ven om zijn op een industrieter- -- rein in Kaatsheuvel gevestigde - in brand te steken. In de nacht van 2 op 3 april 1995 brandde het - bedrijf vrijwel geheei uit Ook de in het bedrijfspand gevestigde -t< schoenfabriek Waveco ging in "l vlammen op, Van B. gaf toe dat hij het alarm uitgeschakelde en de nooddeur van .het bedrijf open liet om de brandstichters hun werk te kun nen laten doen. De verdachte verkeerde in financiële nood en wilde 150.000 gulden betalen voor de brand. Vervolgens claimde hij bij de verzekering een schadevergoeding van ruim 4 miljoen gulden. Onderzoek van twee expertisebureaus wees echter uit dat de brand vermoe delijk was aangestoken. De politie ontdekte tegelijker tijd dat de directeur vermoede lijk hiertoe zelf opdracht had ge geven. Een aantal criminele ex- Joegoslaven had hiervan by de politie melding gemaakt Zij za ten vast op verdenking van de huuimoord op de Rotterdam mer John Smit in april 1995. Op 28 april doet de rechtbank uit spraak. Rotterdam In alle woningen in Rotterdam moet in de meter kast een kaart komen te hangen, waarop wordt gemeld wie bij eventuele calamiteiten kunnen worden ingelicht. De PvdA- fractie in de Rotterdamse gemeenteraad wil via een initiatief voorstel de politie Rotterdam Rijnmond opdragen op de kortst mogelijke termijn in alle districten tot invoering van de zoge heten meterkastkaart over te gaan. Begin volgend jaar zou den de kaarten in alle kasten moeten hangen. De PvdA-fractie heeft het idee af- ingediend. Er wordt bij calamitei- gekeken van de Gooi- en Vecht streek, waar de politie in decem ber '95 een dergelijk project start te. Daar zijn bijzonder goede re sultaten mee geboekt, aldus raadslid J. H. Ellenkamp, die het initiatiefvoorstel samen met frac tievoorzitter E.L. Kuijper heeft ten belangrijke tijdwinst geboekt. Onder calamiteiten worden onder meer brand, inbraak en water overlast gerekend, maar de me terkastkaart kan bijvoorbeeld ook van groot belang zijn wanneer een overleden persoon in een woning wordt aangetroffen. „De politie moet nu vaak veel tijd steken in het opsporen van rela ties, familieleden of kennissen van de bewoners of de eigenaren om ze in te lichten over iets dat is voorgevallen." zegt Ellenkamp. Met de meterkastkaart, waarop is aangegeven wie in geval van nood moet worden geïnformeerd (fami lie, kennissen, huisarts, etcetera) wordt dat oen stuk eenvoudiger. „Daarmee kan adequater .hulp worden verleend," aldus Ellen- kamp, die meent dat zoiets goed past in preventief veiligheidsbe leid. Aan de introductie van de meter kastkaart zou een uitvoerige pu bliciteitscampagne vooraf moeten gaan. meent de PvdA De Hilver- sumse projectleider van de politie in de regio Gooi- en Vechstreek, M. J. van Weel beaamt dat. Er wer den advertenties geplaatst, er was veel aandacht m de media en de kaart werd overal door de ge meenten en woningcorporaties verspreid. Vervolgens werd nage gaan of bewoners/bedrijven de kaart daadwerkelijk invulden en ophingen. Tijdsbesparing Van Weel: „Er is een afspraak ge maakt met de plaatselijke elektra- en gaseontroleurs om er op toe te zien dat er een meterkastkaart aanwezig is. Zo niet, dan laten zij een kaart achter met het verzoek die in te vullen en alsnog in de kast op te hangen." De projectlei der, die inmiddels Utrecht het Gooise voorbeeld heeft zien vol gen. heeft becijferd dat de invoe ring van de meterkastkaart een aanzienlijke lijdsbeparmg voor de politie oplevert. Op jaarbasis zou het ruim duizend uur scheien, die kunnen worden benut voor ande re politiewerkzaamheden Volgens Van Weel is de kaart ook door de bevolking enthousiast ontvangen. „Men voelt zich er vei liger door. Het is een geruststel lend idee dat. als er iets met hen gebeurt, de familie snel kan wor den geraadpleegd." Rotterdam Het brandje gister middag in een expeditiegang tus sen twee winkels in het winkel centrum Zuidplein Hoog in Rot terdam is hoogstwaarschijnlijk aangestoken. De schade viel mee, Winkelpersoneel en passanten hadden wel last van de enorme rookontwikkeling. Drie medewer kers van een winkel, die in de rook hadden gestaan, werden voor onderzoek naar het Zuider ziekenhuis gebracht. Rotterdam De politie heeft vannacht rond twee uur op de Spangesekade in Spangen in Rot terdam vier Fransen aangehou den die in het bezit waren van ruim twintig gram heroïne. Het viertal - in de leeftijd van 22 tot 27 jaar- trachtte tevergeefs het pakketje weg te moffelen toen zij voor een verkeerscontrole naar de kant werden gedirigeerd. De drugstoeristen zijn ingesloten. RotterdamBij de politie zijn gis teravond nade uitzending van het tv-programma Opsporing Ver zocht ongeveer zestig tips binnen gekomen over de overval op 4 maart op een filiaal van de ABNI AMRO-bank op het Hofplein in Rotterdam. De politie wilde niet zeggen of een van deze tips recht streeks tot de oplossing kan lei den. Er zaten wel enkele zeer bruikbare aanwijzingen bij. De bankovervaller ging die mid dag vrij onothodox te werk. Hij had een vorkheftrac gehuurd. Vervolgens ramde de overvaller met de vorkheftruc de gevel. Hij ging er met een onbekend bedrag op de fiets vandoor in de richting van de Kruiskade. Het groentestalletje op de hoek van de Claes de Vrieselaan en de Nieuwe Binnenweg is gisteren bij een ongeluk geramd. Wonderwel raakte bijna niemand gewond. Een 33^jarige Arn hemse vrouw reed op de Claes de Vrieselaan en zag te laat een van rechts komende auto die werd bestuurd werd door een Rotterdammer. Hierop volgde een botsing, waarbij de Rotter dammer tegen groentekraam reed. De twee hier aanwezig mensftn kwamen er onbeschadigd vanaf. Wel verschoof het stalletje een stukje door de klap. „De eigenaar vaak in een hoekje te drinken, de piek waar de auto tegenaan reed. Maar gelukkig stond hij gisteren net aan de andere kant van het stal letje," licht een politiewoordvoerster het ongeluk toe. Het kind dat bij de vrouw in de auto zat, liep een wond aan het hoofd op. De auto van de Arnhemse kwam tegen het bestelbusje van de groente- en fruithandelaar terecht. Foto ingrw van Beek Rotterdam Een gevangene be weert in de Haarlemse koepelge vangenis van een medegedeti neerde gehoord te hebben dat de Rotterdamse ex-Europees kampi oen kickboksen Jan O. (36) 'geheel onschuldig' tot vijftien jaar cel is veroordeeld voor de moord op de Rotterdammer John Smit die op 20 april '95 door mid del van drie pistoolschoten werd geliquideerd in het Kralingse cafe 't Kruimeltje, Die medegedeti neerde was de 26-jarige Darko M. die voor dezelfde moord tot der tien jaar cel is veroordeeld. Darko zou volgens de gevangene (die zelf vijf jaar uitzit in verband met een hele andere zaak) aan hem hebben verteld dat hij de voorma lig kickbokskampioen 'erin had geluisd'. De gevangene Carl R. werd gisteren tijdens de behande ling van het door de ontkennende Jan O. ingestelde hoger beroep bij het Haagse gerechtshof gehoord als een van de in totaal zeven ge tuigen décharge. De hoger be roepszaken tegen Darko M. en Dragan V. (de laatste kreeg 18 jaar celstraf voor zijn aandeel in de moord, beiden willen strafver mindering) werden in verband met het horen van nog meer ge tuigen verschoven naar begin ok tober. Ook in de zaak tegen Jan O. zal pas in de herfst een strafeis volgen. Het slachtoffer John Smit (37) was een oud-bokser die ondermeer door zijn werk als dubieuze 'schuldenincasseerder' veel vijan den had. In 't Kruimeltje, z'n stamkroeg, hield hij 'kantoor'. Het Openbaar Ministerie, en ook de Rotterdamse rechtbank dus, geloven dat horecaexploitant Jan O. de opdrachtgever tot de koel bloedige afrekening in het dames toilet van 't Kruimeltje is, alhoe wel er niet direct een goed motief lijkt hard tc maken. Hij zou de Joegoslavische bende waarvan Dragan V. de leider was, ingescha keld hebben en die bende had op haar beurt weer de Tsjetsjeense huurmoordenaar Mehmed H (21) laten overkomen. Onmiddellijk na zijn daad vluchtte de Tsjetsj een weer naar het buitenland. Hij is inmiddels in Polen aangehou den in verband met een daar ge pleegde overval. De Nederlandse justitie wacht nog op het ant woord van een uitleveringsver zoek. Er werden door de Rotterdamse rechtbank een hele rits Joegosla ven wegens 'medeplegen' van de moord veroordeeld, Dragan V. kreeg de hoogste straf (18 jaar). Zowat alle Joegoslaven wijzen Jan O. als de opdrachtgever aan, ook Darko M., de voormalige boe zemvriend en kiekboksleerling van Jan'0„ Darko M„ die gisteren als getuige in de zaak tegen Jan O. werd ge hoord, zei dat hij helemaal nooit in de gevangenis tegen medege vangene Carl R. had gezegd dat Jan O. onschuldig was. Carl R, (zelf ook kickbokser) zou hem na mens een 'goede vriend van Jan O.' eerst vriendelijk doch nader hand steeds beslister hebben ver zocht om een dergelijke verkla ring af te leggen. Er was hem al leen nog geen geld beloofd, zei Darko, omdat hij gelijk al 'nee' zei. Wroeging Carl R. kwam op zijn beurt met een 'tranentrekkend' verhaal dat hij gewetenswroeging had gekre gen. Hij moest immers een ver- ldarmg geven voor het feit dat hij pas een jaar na de vermeende ont boezeming van Darko M. volgens zijn zeggen geheel op eigen hout je naar buiten kwam met die in formatie over een voor hem onbe kende. „Ik heb destijds niks ge zegd omdat ik dacht, ik ken die Jan O. niet persoonlijk, dus dat is mijn pakkïe-an niet. Maar nu ik wat gestudeerd heb in de gevan genis en ik zelf helemaal ben ver anderd, vind ik het vreselijk als iemand onschuldig vastzit". Carl zegt Jan O. gisteren pias voor het eerst gezien te hebben, alhoewel hij als kickbokser natuurlijk wei eens wat over de oud-kampioen had gehoord. Toen Carl uit de zaal werd weggevoerd gaf hij Jan O, plechtig een hand en zei hij met een ernstig gezicht: „Ik hoop dat er in uw zaak recht zal worden ge sproken". Dikke maatjes Tegen Darko M„ met wie Carl vol gens hemzelf in de Haarlemse ge vangenis dus zulke dikke maatjes zou zijn geweest, was hij even daarvoor bepaald minder vriende lijk. Tijdens een in de zaal uitge voerde 'identificatie-confrontatie' tussen de twee wierp de angstaan jagend uitziende Carl de Joegoslaaf zo'n boze en dreigende blik toe dat hofaanklaagster, mr. J. Dekkers, de rillingen over het lijf liepen. Zij denkt dan ook dat Carl R. is betaald om de Joegoslaaf onder druk te zetten. Wie er ook liegt, gelogen wordt er in ieder geval keihard. Ook werd er naar 'derden' met zwarte Pie ten geschoven. Aan het einde van de lange zittingsdag insinueerde Jan O. de betrokkenheid van een voormalige gokbaas uit Rotter dam als mogelijke opdrachtgever voor de liquidatie. Het hof zet de zaak voort in okto ber. Rotterdam In Rotterdam heb ben zich al 160 huishoudens aan gemeld als deelnemers aan de Ecoteams. Deze teams hebben tot doel om binnen de huishouding milieu-vriendelijker te opereren. Hun gezamenlijke besparingen zijn al bekend: 48 procent op res tafval, 18 procent op gas, 28 pro cent op elektra, 12 procent op wa ter en 11 procent op vervoer. Deze besparingen zyn afgezet tegen het gemiddelde niveau van de Ne derlandse huishoudens. De ecoteams worden begeleid door het Ecoteam Meldpunt Rot terdam. Vandaag vindt in con- grenscentrum Engels een confe rentie plaats met het doel om het draagvlak voor deze teams te ver groten. Sprekers zijn onder meer de wethouders Van der Tak en Meijer. Het EcoTeam Meldpunt wordt ge sponsord door de Roteb, de Dienst Gemeentewerken Rotterdam, de Dienst Recreatie Rotterdam, Ene co en de stichting Kerkelijk Socia le Arbeid (KSA). Het meldpunt probeert gebruik te maken van bestaande netwerken. „Het kan gaan om collega's, sport vrienden, familie of mensen uit de kerk," legt coördinator Hahne- ke Rombouts uit, „Een informa tie-avond wordt georganiseerd door de werver, meestal een vrij williger. Onder leiding van een coach worden er vervolgens acht bijeenkomsten gehouden. Dan wordt besproken op welke manier de milieubesparingen het beste kunnen worden bereikt. „Het huishouden wordt draaiende ge houden met water, gas, vervoer, inkoop en elektra. Alles produ ceert afval. Daar valt resultaat te bereiken." Na de eerste acht bijeenkomsten vraagt de coach of de deelnemers verder willen gaan. Zy kunnen, h la het piramidefonds en de ket tingbrief, weer anderen zoeken om een nieuwe ecoteam op te richten. Het EcoTeam programma is een methode van de milieu-organisa tie Global Action Plan for the Earth. Het sterke punt van deze werkwijze is dat mensen het re sultaat in eigen hand hebben. De regels worden niet van bovenaf opgelegd, maar mensen kiezen zelf vooreen milieubewust leven. Rotterdam De Rotterdam- Maaskantprijs voor jonge archi tecten gaat dit jaar naar Christi an Rapp (34). Hij heeft een eigen bureau in Berlijn, maar sinds enige tijd ook een dependance in Amsterdam. Rapp heeft on der meer veranda-woningen ontworpen voor de nieuwbouw wijk Rietvelden in Spykenisse, waarvan de bouw binnenkort van start gaat In het jury-rapport wordt Rapp geprezen om zijn 'tamely k weer barstige beroepsuitoefening, wars van de stilistische waan van de dag'. Hij ontwerpt, aldus de unaniem in de voordracht zijnde jury, 'vrij Spartaanse, ga ve composties'. Met de toeken ning van de prijs brengt de jury (Bernard Colenbrander van het NAi, Tracy Metz -van de NRC Handelsblad en architect Kees Rijnboutt) naar eigen zeggen 'haar waardering voor de primai re ambachtelijkheid van het ar- chitectenwerk tot uitdrukJang1, De Rotterdam-Maaskantprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan personen of instellingen die zich op bijzondere wijze verdienste lijk hebben gemaakt voor de ar chitected bf stedebouw. Op on even jaren valt de keuze altijd op een jonge architect. Vorig jaar werd besloten, hoewel de Rotterdamse haven was voorge dragen, de prijs niet uit te rei ken. Rapp neemt zijn prijs {(een oor konde, een geldbedrag van tien duizend gulden en een publica tie) op vrijdag 7 november in het Rotterdamse stadhuis in ont vangst In de tijd van de havenbaronnen was die tweede Maasvlakte al lang aangelegd, zei onlangs een stoere ondernemer. De gevolgen voor het milieu stoorden hem niet zo „Als we 120 jaar geleden met hel milieu rekening hadden gehou den, was de Nieuwe Waterweg nooit gegraven, want dan was dat ten koste van een dumpannetje en een konynenhol gegaan en had de milieubeweging bezwaa11 gemaakt," zei hij smalend. Er sprak zoiets uit dat we ook niet moeten klagen over de teloorgang van Voornes Dum en het duin landschap rond Rockarye en op Goeree-Overfiakkee, want er komt nieuwe natuur voor in de plaats. Waarop Het Zusdhollands Landschap reageerde dat je geer» oude schoenen moet weggooien voor je nieuwe hebt. Zeker in de Rijnmond moet je zuinig zijn. op de nog aanwezige flora en fauna Aan die havenbaronnen hebben we de Botlek, de Europoort en de- teerste) Maasvlakte te danly^i. dus ook alle werkgelegenheid, dus ook alle milieuproblemen Een feit is dat zonder de raffiua- deryen en chemische industrieën overslagbedrijven de Rotterdam se haven in betekenis sterk was afgenomen, maar mogelijk had dat tot gevolg gehad dat andere regio's tot economische bloei wa ren gekomen. In de boeken van Maarten 't Hart stuit je op heim wee naar de natuurgebieden rond Rozenburg (De Beer) en gelukkig is ep tegenwoordig meer aandacht voor de groene restgebieden van de regio: Midden-Delfland, de Oranjebuitenpolder, delen var, IJsselmonde en Voome-Putten, het Hitlandbos, de Rotte-wig. Dat neemt niet weg dat een twee de Maasvlakte onder bepaalde condities tot de mogelijkheden blijft behoren. Het is vooral de be vlogen directeur van de stichting Europoort-Botlek Belangen. Cees-Jan Asselbergs, die uitste kende mogelijkheden ziet vooi een betere milieukwaliteit en te gelijk economische vooruitgang. Asselbergs is m zijn boodschap over een win-win-situatie stukken genuanceerder dan die onderne mer die terugverlangt naar de rouwdouws die korte metten maakten met de natuur. Vroeger bestond het 'milieu' niet, zegt Midas Dekkers. De bioloog hield vorige week een inleiding tot een stadsgesprek over milieu in Schiedam. Vroeger had je het over 'natuur' en toen waren er na tuurvrienden. Als je dan vroeg- wat is de natuur eigenlijk? - dan zeiden ze: alles om ons heen. Veel later werd het milieu uitge vonden en nu bestaan er milieu groepen. As je ze vraagt: wat' is milieu eigenlijk? - dan zeggen ze: alles om ons heen. Da's ook gek, zei Midas Dekkers. Vroeger streden de natuurvrien den voor aiies om ons heen en te- genwoordig strijden de miliéb- groepen voor... alles om ons heen. Maar toch moet er verschil zyn. Dekkers zegt dat een kind het verschil weet. Vraag een kind maar eens om natuur te tekenen. Dan tekent het bomen en vogel tjes en de zon en een eekhoorn. En vraag het kind om op een an der vel het milieu te tekenen. Dan tekent het schoorsteenpijpen en reactorvaten en grauwe wolken en bruine regen, net zo zuur als azijn. Conclusie: het kind vindt natuur alles om ons heèn dat goed is, en het vindt milieu alles om ons heen dal slecht is. Milieu is dus slecht En dan vinden we het nog raar dat het slecht gaat met het milieu, zei Dekkers. De Rotterdamse havenwethouder Herman van den Muijsenberg meent dat het goed gaat met het milieu, Objectieve cijfers, afkom stig uit de monitoring van het ROM-project Rijnmond, geven aan dat de milieukwaliteit verbe tert, Vooral de geluidsproblema- tiëk valt mee. Zo wordt het refer wel denkbaar om in delen van de oude havengebieden van Rotter dam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Spijkenisse tot wo ningbouw over te gaan, iets dat een paar jaar geleden nog wette lijk onmogelijk leek. De milieuwinst is er niet in alle opzichten. Vooral in de beleving van duizenden stedelingen is cr steeds meer milieu en steeds min der natuur. De enige ommekeer is erin gelegen om nieuwe infra structuur grotendeels onder gronds aan te leggen en de natuur terug te brengen in de stad. Dat vraagt om een ander soort steden bouwers en politici.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2