Distributiecentrum Oranjebuitenpolder maakt weinig kans Houten planken houden vuil van Hemaplein 'Dubbel je best doen om de stad een beetje schoon te houden' Normen en waarden Kinderen op het toneel Jong Avalance werft leden Ouderenpostzegels Relatie cultuur en politiek Informatiedag ouderen Bijdrage groepswonen Maassluis zou schrappen van plannen niet betreuren Tentoonstelling van basisschool Prisma Rotterdams Dagblad if Wa jp&i f Dinsdag 15 april 1997 In Vlaardingen barst vanavond het lokale voetbalkampioenschap los. De vijfentwintigste aflevering is het en iedereen houdt z'n hart vast Waarom? Omdat vorig jaar het toernooi volledig uit de klauw gierde met de finale als absolute dieptepunt Zelfs die moest eventjes wor den gestaakt en het is dat de organisatie en de gastvereniging zo graag het eind wilden halen, anders had de scheidsrechter veel lan ger van de douche kunnen genieten. -Sén normaal mens haalt het natuurlijk niet in zijn hoofd de jubï- r leüm-edilie te verzieken, maar voetballers houden er, als ze met hun zo geliefde sport bezig zijn, nu eenmaal andere normen en waarden op na. Ze wensen elkaar net zo makkelijk de kanker en de tyfus en voor een elleboogstoot richting neus draaien ze ook hun hand niet om. Moetje op een zonnige zaterdagmiddag eens op staat in het cen trum doen, dan kan je mooi rennen voor je leven, denk ik. Op het voetbalveld zijn dergelijke praktijken schering en inslag. En niet al leen bij bepaalde dubs. Op elk niveau. De reactie van René van der Gijp, enkele jaren geleden tijdens de jubileumwedstrijd van Fortuna tegen oud-Oranje toen hij op de achterlijn in een duel werd geraakt door een Vlaardinger, ligt my nog vers in het geheugen. „Pleur 's effe lekker op, vuile kankermongool," liet de geinjurk zich ontvallen. Sindsdien vind ik hem lang zo leuk niet meer. Maar goed, terug naar het Vlaardings voetbalkampioenschap. De or ganisatie rekent op het normbesef van de deelnemers. Niet de orga nisatie, maar de voetballers zijn verantwoordelijk voor een geslaagd toernooi Het toernooi wordt op poten gezet vóór de voetballers. Ze kunnen hiervoor hun dank uitspreken door het netjes te houden. Ook in Schiedam wordt gestreden om de beste club van de stad te worden en de winnaar mag het straks om de supercup opnemen te gen de Vlaardingse kampioen. Dat is leuk. Maar waarom gaan we niet een stapje verder? Maassluis en Maasland, kom erbij. Laat Ex celsior maar eens bewijzen beter te zijn dan MW27, MSV71 en VDL. Daarna een korte competitie tussen de besten van Vlaardingen, Maassluis en Schiedam met een knallende finale. En als we het volgend seizoen dan toch anders gaan aanpakken, spre ken we toet iets af over de gele en rode kaarten. Clubs die niet mee willen doen uit angst spelers voor de reguliere competitie kwijt te ra ken als gevolg van een bekeuring, moeten dan ook maar niet meer meedoen. Gewoon, dezelfde normen en waarden ais in de gebruike- Jyke voetballerij. Dan hoeft er ook niet te worden geboemeld met wedstrydformuüeren. SANDER SONNEMANS Vlaardingen De kinderen van de toneelcursus van de Vrye Acade mie in Vlaardingen verrassen morgen hun ouders en vrienden met een voorstelling in de Harmonie. De drie voorstellingen worden door in totaal vier groe pen kinderen uitgevoerd. De presentatie is de afslui ting van de cursussen van het afgelopen seizoen. De kleuters staan om 14.00 uur op de planken, ge volgd door de kinderen van 6 tot 8 jaar. De toneelspe lers van 9 tot 12 jaar zijn om 16.00 uur aan de beurt en de tienergroep om 19.30 uur. Bij deze voorstelling is de muzikale begeleiding in handen van Martyn Horsten, gitarist en zanger van de Vlaardingse pop groepen BoneBag en BCP. Toegangskaarten a ƒ8,- kunnen worden besteld bij de Stadsgehoorzaal. Muziekkorps Jong Avalance begint binnenkort met de training van nieuwe leden in de secties 'bras' en 'percussion', en bij de 'colorguard', de vlaggengroep die zorgt voor visuele ondersteuning van het korps. De christelijke muziekvereniging houdt een inten sieve ledenwerfactie, omdat bij de jeugdafdeling di verse open plekken zijn gevallen nu enkele leden zijn overgestapt naar het 'gewone' korps. Het streven is het jeugdkorps, dat volgend jaar vijftig jaar be staat, snel weer op sterkte te krijgen. Nieuwe leden krygen een opleiding op het instrument naar keuze. Pas na een proefperiode van drie maanden gaan zy contributie betalen. De instrumenten en het uniform worden door de muziekvereniging in bruikleen gege ven. Meer informatie via Marjo Fooi, tel, 4357566. Vanaf vandaag zijn de nieuwe Ouderenpostzegels weer te koop. Het thema is dit jaar 'Ouderen en beeldvorming'. Volgens de initiatiefnemers, het Fonds Zomerpostzegels, is het beeld van ouderen met altijd juist. Zo zouden ze passief en afwachtend zijn en niet meer zinvol bijdragen aan het dagelijks leven. Het fonds wijst erop dat ouderen juist volop in de maatschappij staan, maar dat dit niet altijd even makkelijk is, bijvoorbeeld omdat hun validiteit af neemt. Om hen te ondersteunen zijn activiteiten no dig. De opbrengst van de ouderenpostzegels is daar voor bestemd. Behalve bij stands in diverse winkel centra zijn dezegels te koop bij het postkantoor. Het CDA Vrouwenberaad Schiedam houdt morgen een bijeenkomst over het gemeentelijk cultuurbe leid, Wethouder L. A. Hafkamp geeft een lezing over de relatie tussen cultuur en politiek. De bijeenkomst is in het gebouw van de NPB aan de Westvest 92 en begint om 9.30 uur. De toegang is gratis. De Stichting Ouderenwerk Schiedam houdt woens dag een financiële informatiedag voor ouderen. Naar blijkt lopen ouderen geld waar ze recht op hebben vaak mis. Het gaat bij deze bijeenkomst over finan ciële hulp die ouderen, uit trots of onwetendheid, niet aanvragen. Na de vorige informatiemarkt gaven ouderen te kennen heel blij te zijn met de opzet, voor al omdat ze op één middag meerdere instellingen te gelijk konden spreken. Voor een aantal mensen le verde de middag ook daadwerkelijk geld op. Infor matie kan morgen worden verkregen over de bijzon dere bijstand, Wet Voorzieningen Gehandicapten, huursubsidie, vergoedingen van ziekenfonds en kwijtschelding of vermindering van hondenbelas ting, onroerende zaakbelasting en afvalstoffenhef fing. De markt begint om 13.30 uur en is in het dien stencentrum Oost aan de Mareoniweg 2. Het Juliana Welzijn Fonds heeft de Vereniging voor Groepswonen van Ouderen in Maassluis een bijdra ge toegekend van 7500 gulden. Die is bestemd voor het inrichten van de gemeenschappelijke ruimten. Het Juliana Welzijn Fonds ondersteunt projecten die mensen betrekken by hun eigen omgeving, zoals buurtverenigingen en wijkcentra, maar ook hulp diensten en zorg voor ouderen en dak- en thuislozen. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslree van der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olstboom, Jan Rozendaaf Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Kees Bos Maassluis Het plan voor een groot haven-, spoor- en wegdistributieeentrum in de Oranjebuitenpolder bij Maassluis lijkt weinig kans te maken. Doorslaggevend is* dat groentebedrijf The Greenery niet staat te sprin gen om zich hier te vestigen. De gemeente Maassluis zou dit overigens niet betreuren. Die ziet een (agrarisch) dis tributiecentrum liever aan de overkant van de Nieuwe Wa terweg. Een overleg tussen de Westlandse gemeentebestuurders en The Greenery, dat voor morgen ge pland stond, is afgezegd omdat men het ambtelijk nog niet eens was. Het geplande handelscen trum had een deel van de vroege re Groenteveiling Westland moe ten omvatten. Dat Jykt van de baan, nu The Greenery overweegt de agrarische logistiek in Wes terlee ie concentreren. Woordvoerder J. Goeyenbier van The Greenery toont zich niet ent housiast als het centrum ter spra ke komt. „Er komt al een logistiek centrum in Westerlee. Dat ligt erg dicht by de Oranjebuitenpolder. En distributiecentra hebben alge meen niet de neiging dicht bij elkaar te liggen," filosofeert hij. The Greenery is juist bezig de ves tiging in Poeldijk te sluiten omdat deze te dicht bij Westerlee is gesi tueerd. Het groenteafzetbedryf gaat ook agrarische logistieke centra in Bleiswij k en Barendrecht vormen, die de distributie goed verzorgen. „Het is van groot be lang, als we kiezen voor een cen trum in de Oranjebuitenpolder, dat we er allemaal wat aan heb ben." De geringe animo van The Greenery is een tegenslag voor de Westlandse gemeenten. Die had den het centrum al opgenomen in het toekomstplan 101%. Het ter rein zou ruimte bieden voor zowel een havenkade als een spoorlijn en de verlengde rijksweg 20 naar Rotterdam, Handelaren kunnen bijvoorbeeld sinaasappels per boot importeren en samen met Westlandse tomaten per vracht wagen naar Duitsland sturen. Havenbedrijf Het idee voor het agrarisch distri butiecentrum kwam jaren gele den van het Havenbedrijf Rotter dam Die zag het mes aan twee kanten snijden, voor haven én tuinbouw. Het Havenbedrijf zegt nog steeds enthousiast te zijn over het idee. „Maar het initiatief ligt momenteel by The Greenery. Wij wachten af of dit plan tn hun logistiek systeem zal passen," rea geert woordvoerder R. van Dijk. „Heeft The Greenery weinig be langstelling? Daar weten we niets van." Het Havenbedrijf blijft voorlopig met het mega-groentebedryf spreken, maar hoopt wel dat The Greenery snel duidelijkheid geeft. „De gesprekken lopen im mers al jaren," zegt Van Dijk, die daaraan toevoegt dat het handels centrum als een langetermijnpro- ject is bedoeld. De eerste paal was ook niet snel te verwachten. Opgelucht De gemeente Maassluis zou opge lucht zijn als de plannen voor het distributiecentrum worden ge schrapt. Die verwacht er zelf wei nig profijt van te hebben, terwijl de infrastructuur almaar groeit. „Maassluis ligt al ingeklemd tus sen Rotterdam en het Westland," licht een gemeentewoordvoerder toe..Met een distributiecentrum in de Oranjebuitenpolder zouden er ook meer spoorlijnen moeten komen. Wij hebben dan ook liever dat het distributiecentrum aan de overkant van de Waterweg komt, met een tunnel onder de Nieuwe Waterweg door." Hoewel over de nieuwe bestemming van het Hemaplein in Schiedam nog steeds geen duidelijkheid bestaat, leek er vorige week ineens schot in de zaak te komen. De Ijzeren hekken werden voorzien van een nieuwe jas en even leek het dat de werkzaamheden op het punt stonden te beginnen. Maar het bleef bij het plaatsen van houten planken voor het ijzer. Volgens verantwoordelijk wethouder L. A. Hafkamp dienen de houten planken als windschermen om het vuil bulten te houden. „Door de wind waaide er maar van alles binnen de hekken en werd het een rommeltje op het Hemaplein. Om het geheel er iets netter uit te laten zien, hebben we de planken neergezet." Foto Donnés van der Wel/Roel Dijkstra De gemeente Vlaardingen kreeg onlangs van de landelijke Inspectie Milieuhygiëne een pluim voor het niveau van het milieubeleid. Onder meer de vergunningverleningen -handhaving, gescheiden inzameling van afval, riolering, duurzaam bouwen en energiebesparing werden als 'goed' gewaardeerd. Burgemeester en wethouders waren 'zeer in genomen' met de uitkomsten van het onderzoek. Jan van der Knik van Groenlinks, het milieuste raadslid van Vlaardingen, is kritischer: ,,Aan de oppervlakte lijkt het allemaal wel aardig, maar de echte wil is er gewoon niet." Een interview over de zin van een milieubeleid in de achtertuin van de chemische industrie. Door Jan Rozendaal Vlaardingen MF'-eubeleid in Vlaardingen! Vlaardingen, omsin geld door overvolle rijkswegen en chemische industrie. Vlaardin gen, waar iedereen het stokoude liedje van de The Amazing Stroopwafels over de superfosfaat nog zonder aarzelen meezingt En de bijbehorende geur even ge makkelijk weer opsnuift. Milieu beleid in Vlaardingen? Ja. En nog goed ook, blijkt dus uit de complimenten van de Inspec tie Milieuhygiëne. Jan van der Kolk - groen, links en onbetwist het raadslid dat het milieu het meest kritisch volgt- ziet het heel anders. „Ik heb het college var. burgemeester en wethouders nog niet kunnen betrappen op een eigen initiatief," zegt hij. „Natuurlijk is de stad behoorlijk schoon en hebben we sinds kort cieanteams. Geweldig dat het ge beurt, maar het college is daarin heel afwachtend geweest. Er la gen Melkertbanen en JWG'ers voor het opscheppen en toen heeft men gedacht: die mensen kunnen de troep op straat wel opruimen. Het veegplan? Maar ook dat heeft niets met milieubeleid te maken. De computer heeft uitgerekend hoeveel vierkante meter m hoe veel minuten kan worden ge veegd met als enig motto: een ho gere effectiviteit. Sneller werken, zodat het minder geld kost. Dat heeft dus niets met hart voor het milieu te maken, dat is gewoon een bezuinigingsmaatregel." En zo gaat het 5tijd, stelt Van der Kolk, die niet lang hoeft na te den ken over voorbeelden dat het mi lieu niet serieus meestrijdt om voorrang in de gedachten van burgemeester en wethouders. „Een tijdje geleden stonden er op eens allemaal blikjes mineraalwa ter op de vergadertafels. Voor heen werd dat gewoon uit flessen geschonken. Maar als er blikjes worden neergezet kunnen de kof fiedames eerder naar huis en dat betekent dus een bezuiniging. Wij hebben een 'beste briefje' naar Henk Roijers (wethouder, red.) gestuurd dat blikjes slecht zijn voor het milieu. Het is meteen veranderd. De blikjes zijn weg. Neem de Zestienhoven-brief waarin het college plotseling er voor was dat het vliegveld zou blij ven en moest worden teruggeflo ten door de raad. De A4, nog zon gevaarlijk onderwerp. Ze roepen dat ze tegen zijn, maar toch is er altijd die neiging van 'ja-maar'. Aan de oppervlakte lijkt het alle maal wei aardig, maar de echte wil is er gewoon niet." Rook De vraag dringt zich op of er in Vlaardingen. onder de rook van alles -vliegveld, autowegen en industrie - wat je maar kunt be denken aai siechi is voor het mi lieu, wel behoefte is aan milieube leid op gemeentelijk niveau. Aan de stamtafel van café De Oude Markt gaat het Groenlinks- raadslid er eens voor zitten. „Ja. Juist. In een stad omgeven door industrie moet je echt alles uit de kast halen om er voor te GroenLinks-raadslid Jan van der Kolk: "Wat moet ik nou met een m U ItifU nctioneel bOS?' Archieffoto Rotterdams Dagblad/Jaap Roze ma zorgen dat de overlast minder wordt. Door je invloed in de regio aan te wenden om de uitbreiding van industrie in de omgeving te gen te gaan en de overlast er van te verminderen. Samen met ande ren moet je ook proberen het au toverkeer terug te dringen." Maar volgens Van der Kolk moet ook binnen de gemeentegrenzen alles op alles worden gezet. „Hier moet je dubbel je best doen om de stad in elk geval zichtbaar schoon te hebben. Dat is in Vlaardingen veel belangrijker dan op de Velu- we. Je moet wat tegenover die stank en die herrie zetten. Al zyn het maar bloembollen bij de in gangen van de stad. Want milieu is ook alles watje ziet In elk geval is dat beter dan datje ue stad hele maal volplempt met huizen, zoals het college nu doet. Zo blijft er geen groen plekje meer over. Bo vendien lijkt het momenteel wel of de helft van alle bomen in de stad ook wordt gekapt." Dat baart Van der Kolk zorgen. Toch is hy. ondanks alles, te spre ken over de inzet van de milieu wethouder Kees van der Windt, de PvdA'er die toevallig ook ver antwoordelijk is voor het volbou wen van de stad. Maar de indruk bij Groenlinks is dat Van der Windt vaak tegen tegenstanders moet opboksen die een maatje te groot zijn. In Vlaardingen tegen een verbond van WD en CDA. En - soms samen met die twee - te gen de minister (A4) of anderen. Holierhoeksepolder Een vers voorbeeld daarvan is het gevecht om de Holierhoeksepol der, net ten noorden van Vlaar dingen, Een uniek stukje Neder land uit de veertiende eeuw. Na dat de eerste plannen van de Re- uuiisti udieLummiaaie Ivliudeü- Delfland (uit 1995) voor onder meer een surfplas van tafel zijn geveegd, ligt er nu een nieuw plan voor het deel tussen de Vaart, Ho- lyweg en Breeweg. Midden-Delf land wil er een multifunctioneel Van der Kolk windt zich op over mensen die per se zo'n stukje na tuur willen veranderen. Niet voor een streep asfalt, maar ook niet voor een multifunctioneel bosi „Wat moet ik nou met een mul tifunctioneel bos? Je moet eens op de Holyweg gaan staan en over die oude, weidse polder kijken. Waarom moeten daar zo nodig bomen worden neergezet?" „Wij krijgen," gaat Van der Kolk verder, „vaak het onterechte ver wijt dat we tegen vooruitgang zijn. Maar wie kan mij dan uitleg gen wat de vooruitgang is van een multifunctioneel bos in dit ge bied? Aan de westkant van Vlaar dingen ligt al de Lickebaert en langs de Maassluissedijk is dank zij de actie van vele Vlaardingers tegen de vuil stort een prachtig jong bos aangelegd. Dan is er nog het Broekpolderbos. Ik weet niet of die bossen multifunctioneel zijn, maar het is in elk geval leuk om er te zijn. We moeten daarom alles op alles zetten om de Holier hoeksepolder zo te houden. Om de diversiteit van de natuur in de omgeving te behouden," Van der Kolk schuift zijn stoel wat naar achteren. „Je ziet," zegt hij wat triomfantelijk, „dat het ons niet te doen is om het autootjepes- ten, waarvan wij vaak worden be schuldigd. Wij proberen op alle mogelijke manieren de vinger aan de pols te houden om het le ven hier zo aangenaam mogelijk te houden. Natuurlijk past de auto daar niet altyd in, maar dat is niet het uitgangspunt." Soms, biecht Van der Kolk dan op, zou hy willen dat hij ock over een auto kon beschikken. Zoals pas die zondagavond op Marco- niplein. Net de bus naai Vlaardin gen van 19.40 uur gemist. Een uur wachten tot de volgende kwam. „Zo lang het openbaar vervoer niet beter en goedkoper wordt, blijft het terugdringen van het au toverkeer een zeer moeilijke strijd. Maar dat is een ander ver haal." Dinsdag 15 april SCHIEDAM Podiumcafé. Jamsessie, 21.30u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. 'Rotterdamzingtvan Hem'. Deo Cantemus, 20u. Dizzy. The Houdmi's, 22u. Luxor Theater. Tineke Schouten, 20.15u. Theater Zuldpleln Gr.z. Antigone, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr,z. Woud, 20.15u. Lantaren/Venster. StPetersburgprogramma. Dans, Theater, filmprogr. Zaal De Unie. De nieuwe directeur, 20.30u. Woensdag 16 april SCHIEDAM Thuriede. Handarbeidmiddag, 14.00u. DC De 4 Molens. Bingo, 13.30-16.00u. NPB-gebouw. le zing over cultuur en politiek, 9»30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Eindpresentatie Jeugdtheaterschool Vlaardingen, 14.00,16.00 en 19.30u. ROTTERDAM Open Hof. Markconcert, llu. De Doelen Hal Gr.z, Lunchconcert, 12.45u. SKVR Muziekschool Ring dijk. Leerlmgenuitvoenng, 19.30u, De Buurman. Jamsession, 20u. Po pular. Elffench Four 'Curiosity', 21u. Luxor Theater. Tineke Schouten, 20.15U. Theater Zuidplein Gr.z. An tigone, 20.15u. RO Theater. Elek tra, 20.15u. Bonheur. Een oudedo- ve dame, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Woud, 20,15u, Lantaren/Venster. StPetersburg- programma. Dans, Theater, filmpro- gr. Zaal De Unie. NCRV Volgspot Live, 20.30u. De Evenaar. Men^n, mythen en riten in Nieuw Guinea, 20.15u. Romeynshof. Hoeperde- poep op de stoep, 14u, Castagnet Oren van Biballon, 14.30u, Plas- wijekparit. Rik de Kikker, poppen theater, l5u. De Focus. Haar op je lip, 15u. SKVR Muziekschool Cen trum-West. Open podium kinderen, 17;15u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Eveiyone sayst love you' (al) 13.15-16-18.45-2 L30. Calyp so 2: 'Shine' (al) 13.15-16-18.45- 21.30. Calypso 3: 'Crash' (16) 13.15-16-18.45-21.30.Cinerama 1: 'Dante's Peak' (12) 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Jerry Maguire' (al) 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: The Devil's Own' (16) 13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 4; 'Mars attacks!' (12) 13.15-16-18.45-21-30. Cinerama 5: 'Star Trek: first contact' (12) 13.15-16-18.45-2130. Imax Theater 'Ring of fire' (al) 14-16. 'Special Effects'(al) 15-20.45. 'Star Warsspecial edition'(al) 18.30, 'Mi- crocosmos'faf) 17. The empire stri kes back' (al) 21.45. Venster 1: 'I shot Andy Warhol' (al) 20. Tïerra' (16) 22. 'Secretsand lies' (al) wo.14. Venster 3: 'Kolya' (al) 19.30-22, wo.ookl4.30. Venster4: DeRuslui' (16) 20. The pillowbook' (16) 22, wo.14.30. Venster 2: 'Novecento deell'wo.14. Twintgdagenzonder oorlog' 19.30. 'De fontein' 22. .'Ik was Stalin's lijfwacht' wo.19.30. Windowto Pans'wo.22. Lumlère 1: The empire stnkes back' (al) 13.15- 16-18.45-21.30. Lumlère 2: 'Ro meo Juliet'(16) 13.15-16-18.45- 21.30. Lumlère 3: The first wives club' (al) 13.15-16-18.45-21:30. Lumlère 4: 'Ransom' (16) 13,15- 16-18.45-21.30. Rexane: 'Jong, groen en toch njp' (16) do.f/m zo- .doorl. voorst. 'Orgie in NewYork' (16) dood .voorst. Pathé 1: 'Dante's Peak' (12) 11.30-14-16.30-19- 21.30. Pathé 2: 'Metro'(16) 11.10- 13.45-16.25-19-21.40. Pathé 3: 'Star Wars special edition' (al) dag.11.30-14.45-18.05-21.10. Pathé 4: Thé Devil's Own' (16) 11.20-13.50-16.20-18.50-21.20. Pathé 5: The English Patiënt' (12) 11-14.20-17.35-20,50. Pathé 6: 'lOlDatmatians' (al) 13.35-19.10. 'Fierce creatures' (al) 11.20-16.50- 22. Pathé 7: The empire stnkes back' (al) 11.50-14.40-18-21. Kindermatinees: Calypso 3: '101 echte Dalmatiers'wo. 13.15-16. Ci nerama 3: 'Space Jam' wo.13.15- 16. Lumlère 2: '101 echte Dalma- tiers'wo.13.15-16. Pathé: 'De klok kenluider van de Notre Dame' wo.11.40-14.05. Vlaardingen In de bibliotheek aan de Van Hogendorplaan in Vlaardingen is een tentoonstel ling te zien van de openbare basis school Prisma. De school met ge bouwen in de Van Limburg Sti- rum straat en Meidoornstraat, is een zogenoemde magneetsehool. Behalve de basisvaardigheden is er nogal wat tijd ingeruimd voor creatieve vakken. Na schooltijd kan er niet alleen worden geko zen voor huiswerbegeleiding, maar ook bestaat er ook de moge lijkheid om creatieve cursussen te volgen. De tentoonstelling, die nog tot en met 18 april duurt, geeft een overzicht van de werk stukken van de leerlingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3