A Twee jaar na bom opent GWK een nieuw kantoor 'Het gaat lukken met de Sehiedamse binnenstad' Eijgenraam wiï vertrekken met vergoeding voor bedrijfsschade en centje teveel "Concert van Progeza fBè christelijke koorvereniging Progeza geeft don- n.p-'derdagen vrijdag een concert in de Grote Kerk. On der het thema 'Een handvol liefde' wil het koor in woord, muziek en zang de kleine stille momenten, wwaarin de liefde bijna voelbaar is, de vreugde maar opk het verdriet, ten gehore brengen. De concerten worden begeleid door Henk de Jong, die sinds de op- richting in 1966 dirigent is van het koor. De aanvang op beide avonden is 20.00 uur. Entree ƒ12,50 (CJP en 65+ ƒ10,-). Kaarten zyn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar aan de kerk of telefonisch: 4744404 of4746348. Sponsorloop van Fortuna Runners Mars op Motorbeurs Apollo iaat koning sterven Concert Vocal Devotion -Slopende ziekte' Rotterdams Dagblad Woensdag 16 april 1997 V,fS «W Xxii «jéf £»-< ghig f*3? TSSS» Stel je voon je gaat naar een kroeg, maar 'het mag niets kosten', spreek je met je gezelschap af. Je bestelt een biertje, en nog een bier tje, en nog een, en aan het eind van de avond schuift de kastelein een gepeperde rekening over de bar. Ondanks je protestenis de kastelein onverbiddelijk, dus met enige tegenzin trek je je portemonnee. En nog lang daarna schud je je hoofd over zoveel onbegrip. - Op deze wijze heeft de Vlaardingse -wethouder Kool (personeelsza- v Jiicen) gedacht dat verkorting van de werkweek van zijn gemeenteper- -scneel van 34 naar 32,2 uur betaald zou worden. Kool: „We hadden af- 3esproken dat hetniets mocht kosten." (Met 'we' bedoelt hij het col- ;ge van burgemeester en wethouders.) Welnu, de arbeidstijdverkor- n ting blijkt wél geld te kosten (hoeveel is nog niet duidelijk) - Kool: 'J JDat heb ik inmiddels ook ontdekt." Dus schudt hij de portemonnee 'rii&n de burger leeg. -Waarom kost die atv eigenlijk geld? Kan het werk dat in 34 uur werd 'gedaan, niet in 32,2 uur geperst worden? Gewoon een beetje harder werken. Komt gelijk een eind aan die flauwe ambtenarenmopjes, - Waarin het ambtenareobestaan synoniem is metdolce far niente. Bij mommige diensten zal dat ongetwijfeld kunnen, maar die huisvuil- containers zullen toch elke week moeten worden geleegd, tenzij de gemeente voortaan het huisvuil eenmaal in de driejaar gaat ophalen. Ik ben benieuwd hoe ons wethoudertje dat allemaal gaat uitleggen. De ambtenaren gaan korter werken, maar de burger gaat meer beta len voor dezelfde dienstverlening. Snapt u het, snap ik het? Als ik korter ga werken, krijg ik minder salaris en wrijft mijn werkgever vergenoegd in zijn handjes. De salariskosten gaan omlaag, wat meestal bij een bedrijf of organisatie de grootste kostenpost ia. Maar als ambtenaren korter gaan werken (het liefst zou ik hier het woordje 'korter1 weglaten), kost dat meergeld. Het zal allemaal wel hogere Vlaardingse rekenkunde zijn. Zoals die befaamde reorganisatie bij de gemeentelijke diensten (in het stad huisjargon: O O-proces). Miljoenen heeft ze gekost, het zou alle maal dubbel en dwars terugverdiend worden, werd ons beloofd, maar ik heb er nog niet veel van gemerkt De automatische draaideur van het stadhuis is er niet sneller door gaan draaien. Krijgt die trouwens ook een 32,2 urige werkweek? DICK VAN DER LUGT Vlaardingen Een team van atletiekvereniging Fortuna uit Vlaar dïngen doet 7 mei weer mee aan de Roparun. Om zo veel mogelijk geld bijeen te knjgen, houdt de vereni ging zaterdag een speciale Roparun-jeugdsponsor- loop voor de kankerpatiënten van het Sophia Kinder ziekenhuis en Dr. D^mel den Hoed Kliniek. De deel nemers krijgen'éen medaille; een oorkonde en na af;+ loop pannenkoeken oÖesponsorloop begint om 12.00^- uur op hetcomplex-Van A. V, Fortuna. Ak"< Hoek van Holland Een luide dreun en een enorm geraas ver stoorden ruim twee jaar geleden een rustige namiddag in Hoek van Holland. Op het NS-statton Hoek van Hol land Haven ontplofte vlak voor het Grenswisselkantoor (GWK) een zware bom. Glas, stenen en staal vlogen in het rond. De volle dige pui van het kantoor werd weggevaagd. Wonder boven won der bleef het aantal gewonden be perkt tot twee: de bedrijfsleider en een medewerker. Anderhalve week geleden opende het GWK na twee jaar weer haar deuren. Mor gen verricht commissaris van de koningin J. M. Leemhuis-Stout de officiële handeling. De toedracht van de ontploffing voor het kantoor van de GWK is tot op de dag van vandaag nog steeds onduidelijk. Een team poli tieagenten is er nooit in geslaagd uit te vinden wie erachter de aan slag zat. Een tip van een getuige die kort na de ontploffing een man in een camouflagepak om het kantoor zag lopen, leverde mets op. Zelfs het verzamelen van brok stukken en andere deeltjes die door de explosie over het gebied waren verspreid, bracht geen hel derheid. Met een speciaal voor dit soort doeleinden gefabriceerde zeef uit Duitsland werd de omge ving uitgekamd. Brokstukken waarvan maar enigszins werd ver moed dat ze afkomstig konden zijn van de bom werden naar het laboratorium opgestuurd. Dit al les echter zonder resultaat. De da der of daders werden nooit ge pakt De enige vraag die tijdens het po litieonderzoek werd beantwoord was waarom er geen geld was ge stolen Omdat er van uit werd ge gaan dat het om een aanslag ging, bevreemde het de rechercheurs dat de bank geen geld miste. Een aantal maanden na de explosie werd dit raadsel echter opgehel derd. Het GWK miste toch geld en wel zo'n 30.000 gulden. Van dit be drag is nooit een cent teruggevon den. Drie weken geleden leek het er even op dat het onderzoek her opend kon worden. Bij een grens wisselkantoor in het NS-station van Maastricht ontplofte ook een bom. Maar contact tussen de Lim burgse politie en die in Hoek van Holland wierp geen nieuw licht op de zaak. Een verband tussen bei de aanslagen bleek er niet te zijn. „Ons is ook niets bekend van een overeenkomst," vertelt directeur L.H. Zelders. „De politie heeft buitengewoon haar best gedaan om de explosie in Hoek van Hol land op te helderen. Helaas is nog steeds onduidelijk wie er achter de aanslag zat." Volgens Zelders is het met de twee gewonden die in Hoek van Holland vielen goed afgelopen. Zowel lichamelijk als geestelijk zijn ze twee jaar na dato volledig genezen. „Het kan natuurlijk al tijd zo zijn dat op het geestelijke vlak nog problemen ontstaan. Dat weetje nooit." De voormalige bedrijfsleider van het filiaal in de badplaats komt niet meer terug. Hij werkt mo menteel op het hoofdkantoor. „Onze nieuwe vestiging ziet er ook anders uit dan het kantoor van twee jaar geleden. Naast geld zaken kan by ons informatie wor den gevraagd over allerlei toeris tische activiteiten. Ook het uiter lijk van het pand is gewijzigd. Het nieuwe kantoor maakt deel uit van het complex van het NS-sta- tion en de terminal van de Stena- line." Vanwege deze ingrijpende ver bouwing heeft de opening, vol gens Zelders, ook zo lang op zich laten wachten. „Het heeft even geduurd, maar er is dan ook een veel mooier kantoor voor terugge komen. Eigenlijk zou je het een geluk bij een ongeluk kunnen noemen." In de Margriethal te Schiedam wordt zaterdag en zondag de tiende motorbeurs georganiseerd. Op de beurs ts van alles te vinden, zoals gereedschap, kle ding, documentatie en losse motoronderdelen. Alle tentoongestelde motoren zyn voor 1970 gebouwd. Kroonjuweel is een Mars-motorfiets uit 1906. Deze zeldzame veteraan is, voor zover bekend, de enige Mars uit die tijd in Nederland. De motorfiets is geres taureerd en weer in zijn oude staat teruggebracht Doordat de deelnemers aan de beurs overal vandaan tkomen, is het aanbod aan motoren zeer uitgebreid. j^pollo Toneel speelt donderdag, vrijdag en zaterdag uSodrie voorstellingen in Theater de Teerstoof. 'De Ko ning Sterft' van Eugène Iönesco is een van de meest 'gespeelde absurdistische werken van deze regisseur. 'ijRuimte en tijd hebben een heel andere dimensie in --^it stuk, dat onder meer handelt over macht en TjrUachtsmisbruik. De voorstellingen beginnen om -20.30 uur en kosten ƒ12.50. Theater de Teerstoof is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. ha iet Maassluïse koor Vocal Devotion geeft zaterdag iaar voorjaarsconceri in de Immanuelkerk, Aan het concert wordt medewerking verleend door het man nenkoor Excelsior uit Hendrik-Ido-Ambacht en door vier solisten. Tijdens het concert wordt onder meer de mis van Anton Diabelli Opus 147 uitgevoerd. Het concert begint om 20.15 uur en de prijs van de 'kaarten bedraagt ƒ15,-, inclusief een consumptie. Redactie Waterweg: Merrno Haddeman, Ben van Haren, Danièlie Hermans, Deslreevan derJagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Spoftredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 .-"-Schiedam heeft last van een 'slopende ziekte'. Eén van de kwalen is de hqer Bolmers, oftewel De Vernieuwde Stad. De heer Bolmers is ook _-—veerzitter Van de gemeentelijke ombudscommissie en dus de man die 'Trio et oordelen of burgers van Schiedam goed behandeld worden door de '^bestuurders van de gemeente. De man van de rechtvaardigheid. "Dat er niet rechtvaardig gehandeld wordt blijkt nu uit het verhaal over —•het Groenweegje. Hier wordt weer een stukje historie vernietigd door toedoen van Bolmers. De mensen in de Van Markenstraat zitten al vanaf 18 november 1996 te wachten op de uitslag van een ingediende klacht gedeponeerd bij de ombudscommissie van Bolmers. Schandalig ge- woon, zes maanden wachten op een belangrijke uitslag! Het begint er op te lijken dat Bolmers belangen heeft bij de sloop van de - Van Markenstraat. Wij als Schiedammers weten inmiddels dat dit zo is, daar Bolmers ook commissaris is by Woningstichting Noordvest. Er zijn enorme schulden bij deze stichting en die moeten worden weggewerkt En hoe doe je dat? Sloop de kemvoorraad goedkope woningen en laat de C1 mensen duurder wonen. Voor mensen die dit niet kunnen betalen wordt - subsidie aangevraagd, wat betekent dat elke inwoner van Nederland wordt opgezadeld met extra kosten. Ook vooi Schiedammers geldt dit verhaal (uw knip wordt leger). En vergeet niet dat deze lasten maande- - lijks terugkomen. Ergo, slopen van een voorraad goede woningen komt neer op een maan- - delijkse lastenverhoging van alle Schiedammers en andere inwoners van Nederland. Hoe sociaal is onze gemeente? Martin Meerkerk, Schiedam Schiedam De komst van het winkelcentrum de Nieuwe Passa ge is voor de Sehiedamse binnen stad niet zaligmakend geweest. Destijds werd gedacht dat het al lemaal wel goed zou komen zodra de Nieuwe Passage er zou staan, maar nog geen twee jaar na de opening van het nieuwe winkel centrum moet men op dat stand punt terugkomen. De Nieuwe Passage heeft nieuwe winkels naar de Sehiedamse binnenstad gebracht. Het succes van de Pas sage is echter niet overgeslagen naar het overige deel van de bin nenstad. De gemeente moet daarom en wil bovendien ook het voortouw ne men om de binnenstad op te stu wen in de vaart der volkeren. De Sehiedamse binnenstad heeft in potentie alles binnen haar gelede ren. Een historisch deel met daar naast allerlei winkels. Maar het winkelaanbod is versnipperd en in de binnenstad zijn ook nog veel onopgevulde plekken. Ook van het historisch besef wordt veel te weinig gebruik gemaakt, Nog voor de zomer moet er een in tegrale visie op tafel liggen, waar in met alleen de toekomstige in vulling van al die lege plekken staan, maar ook de toekomstige koers d ie het wi n kelgefcied zal on- ^rgaaih^^sentrum van Schie- dam moet m 200^*^ dfrpnatRKfJ door Schiedam gaat rijden, dan -echtaf zijn De visie van BRO-adviseursopde Sehiedamse binnenstad wordt voor een groot deel onderschre ven door de gemeente en de on dernemers. Die laatsten lieten gisteren tijdens de presentatie van het rapport weten ook verder te willen meedenken dan alleen hun eigen winkel. De Nieuwe P sage kvram overigens vrij goed ut het onderzoek. „We kijken ver er dan alleen de Nieuwe Passagv. zei commercieel manager J. Miehon van het nieuwe winkel centrum. „Als het nu gaat om de verbetering van het Broersveld of een betere klimaatbeheersing, we rusten niet op onze lauweren. Daar zijn we continu mee bezig." Facelift Voor de gemeente ligt er vooral een taak in het beheren van de openbare ruimte. Onderzoeker F. Wigman van BRÖ-adviseurs is niet enthousiast over de rol die de gemeente tot nu heeft vervuld. „Het vuil in de straten nodigt niet echt uit om de boel ne(jes te hou den. Daarnaast blijkt nog te vaak dat ze binnen het stadskantoor niet verder komen dan ideeën." Voor de bestuurders komt die kri tiek niet als een verrassing. De signalen dat het nog hard werken is aan een echt goed evenwichtig centrum zyn al veel langer be kend, ook binnen het stadskan toor. Wethouder L, A. Hafkamp is er van overtuigd dat het allemaal gaat lukken met de Sehiedamse binnenstad. „Het signaal is duide lijk. We moeten zo snel mogelijk met oplossingen komen," Eén van die oplossingen is de fa celift van het Broersveld. De straat moet een hoofdader worden tussen het ABC-complex en de Nieuwe Passage. Om het Broers veld op te waarderen zullen eerst de oude vervallen panden moeten worden opgeknapt. „De gemeente kan hierin een stimulerende fac tor zoijn, maar uiteindelijk zyn het toch de eigenaren die het moeten doen," zei burgemeester R. Seheeres tydens de presenta tie. Het gepraat over de binnenstad zal nog wel de komende vier jaar voortduren, is de verwachting. Dat de verbetering en opwaarde ring van de binnenstad sterk leeft onder ondernemers, werd giste ren ook duidelijk. Inmiddels heb ben ondernemers enkele initiatie ven opgestart om hun aandeel in het opknappen van de binnenstad te verwezenlijken. Het Centrum management is zelf een beetje ge schrokken van de overweldigen de belangstelling voor één van die initiatieven. „We zijn bezig met het opstarten van een schilders- project, waarin we gezamenlijk de puien willen laten schilderen. Tot onze grote verbazing hebben we daarop al 86 reacties gehad. Al met al wordt het dus een beetje groter project dan we aanvanke lijk voor ogen hadden," zei C. Coppens. Door Ben van Haren Vlaanöngen Als T)e Tuin van Eygenraam' kenden vele jaren geleden de Vlaardingers het stukje groen aan de voet van de Mabssluissèdyk, achter de Twee Vriendenstraat Aan het eind van hel Westmeuwland lag het inge klemd tussen de achterzijde van de eenverdiepingwoninkjes aan de Pieter Verkade- en Ruiten- burchstraat en de modernere dubbele woningen aan de Jacob vanderWindtstraat. Tussen' die vooroorlogse bebou wing en het groene talud van de oude zeedijk had de familie Eij- genraam een lap grond met fruit- bomen en een kas. Aan het begin van de jaren zeventig zaten daar in de buurt ook nog het Vitte snoepwinkeltje', eenwitgeverfde houten keetje waarin A van Toor snoep en sigaretten verkocht, de eerste patatbakkerij van C, Harteveld en de sportzaak van Wout van Leeuwen, die bekend stond om zijn hengelverzame- ling. Verder ook de kolenhandel van Brobbel, slagerij Broek en verf- en glashandel P. de Kok. Zij zijn in de loop der jaren alle maal verdwenen. Eijgenraam bleef zitten. In het kader van het door wederopbouwer Teun de Bruijn opgestelde saneringsplan voor het centrum kocht de ge meente alle panden op in die buurt De allerslechtste vielen di rect onder de slopershamer als voor de bewoners nieuwe woon ruimte beschikbaar kwam in bij voorbeeld een van de bejaarden centra. Betere, jongere huizen in de Afrikaanderbuurt ondergin gen hetzelfde lot om de door braak naar het westen en de bouw van het Liesveld mogelijk temaken. Wat nog redelijk van kwaliteit was en niet direct in de weg stond voor de uitvoering van nieuw- bouwplannen, werd soms ge kraakt en anders voorlopig op nieuw verhuurd,. Zo kwamen aar dig -wat jonge starters of alleen staanden goedkoop in het Vlaar dingse centrum aan zelfstandige woonruimte. Arbeiders woninkjes Rijtjes met slechte, zelfs aan die weinig eisende groep niet meer kwijt te raken pandjes, gingen snel tegen de vlakte. Zo ook de meeste aan het begin van de twintigste eeuw door Vlaardingse aannemers gebouwde, eenvoudi ge arbeiderswoninkjes in de smalle straatjes tussen Maas sluis se dijk en Westnieuwland. Huisjes met behalve een woonka mer, bedstee, keukentje en slaap- vliering ook een plaatsje en/of stukje tuin achter. Met dit beleid ontstonden aan de rand van het nieuwe centrum van Vlaardïngen steeds meer stukken 'kaalslag1. Zij boden lan ge tijd gratis parkeerruimte aan het toenemende aantal auto's of deden dienst als evenmeiileiiter- rein. Dat veranderde pas toen in de ja ren zeventig het gemeentebe stuur de afbouw van het centrum meer aandacht ging geven dan het in weilanden neerplempen van nieuwe woonwijken. Vraagprijs In die periode ontstonden ook de problemen tussen het gemeente bestuur en de familie Eijgen raam» waarvan, de gemeente nog niet de bezittingen in en achter de Twee Vriendenstraat had ge kocht. De gemeente vond de vraagprijs veel te hoog en hield bij het maken van een ontwikke lingsplan voor dit deel van het centrum rekening met het niet kunnen verwerven van dat klei ne stukje grond. De jongste zoon, Adrie Eijgenraam, kon dus op de hoek van deTwee Vriendenstraat de groenten-, fruit- en tuinhan- dei, waarmee hij ook op de popu laire Vlaardingse weekmarkt ac tief is, blijven voortzetten vanuit het eenzaam achtergebleven pandje en de tuin van zijn fami lie. Na het overlijden van moeder Eij genraam had overigens een boe delscheiding plaatsgevonden. Van de vier kinderen bleven uit eindelijk alleen Adrie en zijn oudste zus, mevrouw Visser-Eij- genraam, zich met hand en tand verzetten tegen alle gemeentelij ke plannen in de omgeving van hun bezit. Zij konden echter niet verhinderen dat de gemeente Vlaardingen woningen bouwde op de daarvoor al tientallen jaren eerder aangekochte grond rond om 'de tuin van Eygenraam', Zij kregen gelijk van bestuurs rechters dat de gemeente zich niet altydaan de geldende proce dures heeft gehouden. Zo conclu deerde de Raad van State in 1992, dat Vlaardingen vanaf 1985 in zijn centrum woningen had ge bouwd in strijd met de Wet Ge luidhinder. Immers, zo stelde de voorzitter van de afdeling recht spraak toen, de geluidscontour van het Rotterdamse havenge bied» Botlek en Pemis laat for meel nieuwe woningbouw in het oude Vlaardingse centrum niet toe. Korte ty'd later had de minis ter van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Mïliebeheer deze door Vlaardingen, provincie en VROM zelf als onzinnig be stempelde wettelijke norm aan gepast. Dat was nodig omdat de uitspraak in de zaak Eygenraam een juridisch knelpunt was ge worden voor uitvoering van de vergevorderde woningbouwplan nen op het Hollandiaterrein en rond het Liesveld. Bod Alle jaren is de gemeente voort gegaan met pogingen het terrein van Eijgenraam te kopen. De op het gebied van hedrijfstaxaties nationaal toonaangevende make laar De Boer werd ingeschakeld en in 1993 kwam er een bod van ruim 40G.0ÖO gulden voor aan koop van opstallen en grond, schadeloosstelling wegens be drijfsbeëindiging en aanschaf, van vervangende,woning. De ge^ meentelyke onderhandelaars voegden aan dit bod toe, dat Eij genraam dan de gemeente tege lijk moest vrijwaren van verdere claims en procedures. Deze laatste bepaling was voor Eygenraam reden om van het bod af te zien. Een nieuw gesprek met de gemeente, in dit geval wethouder Van der "Windt, had eind 1995 plaats. De wethouder heeft toen, volgens ir. W. A. Vis ser uit Leusden in een brief aan de gemeenteraad, toegezegd het bod uit 1993 te willen actualise ren. Over de schadeclaims wilde hij niet praten. Voor Visser, die de afhandeling van de tientallen jaren oude zaak van zijn vader heeft overgeno men en nu als gemachtigde van zijn moeder en oom Adrie op treedt, is dit aanleiding geweest de gemeenteraad aan te schrij ven. Hij heeft berekend dat de gemeente Vlaardingen naast het onteigenïngsbedrag van ruim 400.000 gulden ook nog eens 992.829. gulden aan bedrijfsscha de behoort te vergoeden Hij hoopt op een spoedige afhan deling van de zaak en verwacht, dat de gemeente met een tegen- bod zal komen. „Het onteigenïngsbod vinden we wel redelijk, maar naar onze me ning kan de gemeente Vlaardin gen het daar niet bij laten. Het bedrijf van mijn oom heeft scha de geleden, door gemeentelijke - maatregelen in de omgeving van zijn bedrijf. Daarvoor zal een ver goeding op tafel moeten komen," aldus 'woord- en penvoerder* Vis ser van de familie Eygenraam. am Het Broersveld moet de hoofdader worden in de binnenstad. De Grote Omloop valt of staat met een geslaagde facelift van de vers straat. Foto Roel Dijkstra Woensdag 16 april SCHIEDAM Thurtede. Handarbeidmiddag, 14.00u. Oc De 4 Molens. Bingo, 13.30-16.00u. De Hoekstee. Te kenfilm "Ook honden gaan naar de hemel 2', 14.00u. VLAARDINGEN j Stadsgehoorzaal, Eindpresentatie Jeugdtheaterschool Vlaardingeji, 14.00,16.00en 19.30u. ROTTERDAM SKVR Muziekschool RlngdtjkJ Leeriingenuttwenng, 19.30u. De Buurman Jamsession, 20u. Popu lar. Eiffench Four 'Curiosity', 21u. Luxor Theater. Tineke Schouten, 20.15u. Th eater Zuid plein Gr.z. An tigone, 2Q.15u. RO Theater. Elek tra, 20.15u. Bonheur. Een oudedö- ve dame, 2O.30u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Woud, 20.15U, Lantaren/Venster. St.Petersburg- programma. Dans, Theater, filmpro- gr. Zaal De Unie. NCRV Volgspdt Live, 20.30u. De Evenaar. Mensen, mythen en nten in Nieuw Guinea, 20.15u. Romeynshof, Hoeperde- poep op de stoep, 14u. Castagnet. Oren van Biballon, 14.30u. P!af- wijekpark. Rik de Kikker, poppen theater, 15u. De Focus. Haar op je lip, 15u. SKVR Muziekschool Cen trum-West Open podium kindereiji, 17.15u. Donderdag 17 april 1 SCHIEDAM I Dc De Woud hoek. Koersballeiji, 13.30-15.30u., 1,50. Dc de molens. Informatie-avond vakan tiemogelijkheden en kuurreizen voor reumapatienten, 19.30u. Teer stoof. Apollo Toneel 'De Komrjg sterft', 20.30u. Podlumcaff Oorsmeer: Marc Bien, 21.00u. i VLAARDINGEN Grote kerk. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. Dc Wesf. Voorlichting ongevallen in huis, 09.30-ll.30u. DcBabberspdde^. Bingo, 10.00-ll.30u. Stadsge hoorzaal. Benny Neyman, 20.00i(. Grote Kerk. Concert Progeza, 20.Q0U. j ROTTERDAM St.Laurenskerk. Middagpauzecofi- cert, 12.45u. SKVR Muziekschool Dahveg. Open Poppodium, 19.30d De Doelen Gr.z. Rotterdams Phithar- monisch Orkest, 20.15u.KU. St.Pè- tersburg Festival, 20.15u. taal De Unie. Luisterpiuseum: piano-oep- vres van dé 20è eeuw, 20:30u. Wt- mo Tropical. Marcelo Godoy, 22ii DéHtfjfélaar. Skünkftjf$,'22.30ii. Ntghttown. De Dijk, 2Ou. Luxór Theater. Tineke Sch o utèi\20.15u. RO Theater. Elektra, 20.15u. Bon heur. Een oude do ve dame, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z, Woud, 20.15u. Lantaren/Venster. St.Petersburgprogramma, Dans, Theater, filmprogr. De Evenaar. Ci nema Diaspora: Made in the Pacific, 20.15u. Popular. Open podiun), 20.15u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Everyonesays I loveyou' (al) 13.15-16-18.45-21.30. Calyp so 2: 'Shine* (al) 13.15-16-1835- 21,30. Calypso 3: 'Crash' <16) 18.45-21.30. Cinerama 1: 'Dan te's Peak' (12) 13.15-16-18*6- 21.30. Cinerama 2: 'Jeny Magutre' (al) 13.15-16-18.45-21.30. CÏTfe- rama 3: The Devil's Own' fife) 18.45-21.30. Cinerama 4: ms attacks!' (12) 13.15-16-18:45- 21.30. Cinerama 5: 'Star Trek: first contact' (12) 13.15-16-18.45- 21.30. Imax Theater. 'Ring of fire' (3!) 14-15. 'Special Effects' (ai) 15- 20.45. 'StarWarsspecialedition'(al) 18.30. 'Microcosmos' (al) 17. The empirestnkesbaek' (al) 21.45. Ven ster 1: 'l shot Andy Warhol' (al) 20. Tierra' (16) 22, 'Secretsand lies' (al) 14. Venster 3: 'Kolya' (al) 14.30- 19.30-22. Venster 4: 'De Ruslut' (16) 20. The ptliovrtook' (16) 14.30-22. Venster 2: 'Ik was Stalin's lijfwacht' 19.30. "Window to Pans' 22. Lumière 1: The empire stnkes back' (al) 13.15-16-18.45- 21.30. lumière 2: 'Romeo Juliet' (16) 18,45-21.30. Lumière 3: The first wives club" (al) 13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 4: 'Ransom' (16) 13.15-16-18.45-21.30- Rexane: 'Orgie m New York' (£fe) doorl.voorst. Pathé 1; 'Dan&s Peak' (12) 11.30-14-16.30-J9- 21.30.Pathé2:'Metro'(16) 16.25- 19-21.40. Pathé3: 'Star Wars so cial edition' (al) 11.30-14.45- 18.05-21.10. Pathé 4: The Dev^s Own' (16) 11.20-13.50-16.20- 18.50-21.20. Pathé 5: TheEnglish Patient' (12) 11-14.20-17.35- 20,50. Pathé 6: '101 Dalmatians' (al) 13,35-19.10. 'Fierce creatures' (al) 11,20-16.50-22. Pathé 7: The empire stnkes back' (al) 11.50- 14.40-18-21. Kindermatinees: Calypso 3: '101 echte Dalmaners' 13.15-16. Cine rama 3: 'Space Jam' 13.15-16. Lu mière 2: '101 echte Dalmatiërs' 13,15-16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' U.40-14.05: iniormabe over bezorging van krant: maandagt/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur- zaterdag van swsl 14.00 tot 16.00 uur 'elefoon: 010 -4004 444

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3