14 HstfercSa RET-directeur luidt noodklok Opzoomeren is de beste sociale investering Justitie lijdt schipbreuk in anker-zaak Meer subsidie voor 'groene' verbouwingen Gerestaureerd ruiterbeeld terug op plaats Verhuiswagen ingezet bij drugsactie Miliinxbuurt Turks feest verboden Sociale Dienst-terrorist belde 135 keer per dag Twee gevallen nekkramp op school in Ommoord Vele bezuinigingen maken goede dienstverlening onmogelijk Akkoord over Kralingen Man dreigt met zelfmoord A12 dicht in weekeinde Drugstoerisme aangepakt Rotterdams Dagblad 1 Vrijdag 18 april 1997 Rotterdam Directeur R. Clayden van de RET maakt zich grote zorgen over de kwaliteit van het openbaar vervoer in de ze regio. Volgens Clayden maken de veie bezuinigingen een goede dienstverlening onmogelijk. Hij zei dit gisteren bij de presentatie van de jaarcijfers van het openbaar vervoerbe drijf. Clayden: „Er wordt het hele jaar over niks anders meer als geld ge praat. Je wordt geacht onderne mend te zijn, meer aandacht te besteden aan de dienstverlening, maar voortdurende bezuinigin gen maken dat gewoon onmoge lijk. De sociale functie van het openbaar vervoer dreigt daardoor meer en meer in de verdrukking te komen. Dat baart ons grote zorgen. Want waar gaat dat naar toe?" De RET is nu al gedwongen tram lijn 17 (van het Oostplein naar Spangen) en buslijn 37 op te hef fen. Dit levert een besparing op van een kleine drie miljoen gul den. Clayden sluit niet uit dat in de toekomst meer tram- en buslij nen opgeheven danwel ingekrom pen moeten worden. „Komen er opnieuw substantiële bezuinigin gen dan betekent dat dat er op nieuw kri tisch zal moeten worden gekeken naar de dienstverlening en de dienstregelingen." Logisch De keuze nu voor het schrappen van 17 en 37 was volgens Clayden logisch. „Er is gekeken naar de bezettingsgraad en de kostendek kendheid. En dan springen die twee lijnen er in negatieve zin uit. Bovendien zijn de gevolgen vrij beperkt. Tramlyn 17 bijvoorbeeld doubleert over een groot deel van het traject met andere lijnen." Clayden houdt de rijksoverheid nadrukkelijk verantwoordelijk voor de genomen, en eventueel nog te nemen, maatregelen. Hij hekelde gisteren de bezuinigings drift en trage besluitvorming van het ministerie van-Verkeer en Wa terstaat, waardoor de RET in de problemen komt Vorig jaar werd het bedrijf ge dwongen 7,1 mihoen gulden te be zuinigen. Verder heeft het minis terie de rente en afschrijving van nieuwe investeringen fors ver- Rotterdam In de deelgemeente Kratingen-Crooswijk hebben de PvdA, D66 en het CDA een princi pe-akkoord bereikt over de vorming van een nieuw deelge- meentebestuur. De nieuwe deel raadsvoorzitter wordt P. Bree- vaart (D86), die zijn portefeuille ruimtelijke ordening grotendeels inruilt voor algemene zaken en fi nanciën. De VVD keert niet terug in het bestuur. Enkele weken ge leden trok de partij zich terug na dat er een vertrouwenscrisis was ontstaan door de afhandeling van deDGCK-affaire. hoogd. De RET heeft zelf ook meer investeringen gereserveerd met geld uit 1996. Financiële problemen kunnen zich ook in de toekomst voordoen. „De vraag zal steeds weer zijn wat we van het Rijk terugkrijgen. Voor TramPlus zal dat niet ge noeg 2yn en ook bij de Benelux- ly n komen we, terwijl we er zelf al 75 miljoen instoppen, nog hon derd miljoen tekort." Marktgericht Minister A. Jorritsma van Verkeer en Waterstaat, gisteren in Rotter dam aanwezig op het congres ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van het Bouwcentrum, zegt niets van de kritiek van Clay den te snappen. ,,Dan heeft-ie nooit goed naar mij geluisterd." RET-directeur R. Clayden: 'De sociale functie van het open baar vervoer komt in het ge drang'. Archieffoto HenriëtteGuesf Rotterdams Dagblad Volgens haar valt het met de be zuinigingen wet mee. „Er gaat he lemaal niet zoveel van af, maar er moet gewoon marktgerichter wor den gewerkt. Ais een EET erin slaagt beter kostendekkend bezig te zijn is er met een behoorlijke overheidssubsidie heel goed te draaien. En als de RET-directeur er gewoon voor zorgt dat er veel mensen in de bus en tram zitten dan krygt hij ook veel subsidie. En is er dus geen reden meer om te klagen." „Er moeten daar." ver volgt zij, „gewoon rationele afwe gingen worden gemaakt. Als er nauwelijks mensen in een bepaal de tram of bus zitten dan moetje je afvragen of zo'n lyn wel een functie heeft. Dat lijkt me niet meer dan normaal. Het gaat om keuzes maken." Rotterdam Een 33-jarige bewo ner aar, de Lombardkade heeft gisteren een tijd lang de buurt in spanning gehouden door te drei gen zich2el f te dodenNa ruim vijf uur gaf hij zich over aan de politie. Vrienden van de man hadden de politie gewaarschuwd dat de man in depressieve toestand zichzelf of anderen iets aan wilde doenDe politie besloot meteen de omge ving af te zetten omdat de man in het bezit was van een semi-auto- matisch vuurwapen. Na een tele fonisch gesprek van vier uur be sloot de verwarde man zich om ze ven uur over te geven aan het ar restatieteam van de politie. Rotterdam/Den Haag De snel weg Al 2 tussen Gouda en Zoeter- meer wordt dit weekeinde afge sloten voor wegwerkzaamheden. Vanaf vanavond 21.00 uur tot maandagochtend 04,00 uur is er in beide richtingen geen verkeer mogelijk. Rijkswaterstaat gaat in die perio de een verkeerssignalering aan leggen. Tegelijkertijd wordt de bewegwijzering langs de kant van de weg verplaatst naar de nieuwe ijzeren portalen die boven de weg komen. Rotterdam—Mensen die hun wo ning milieuvriendelijk willen verbouwen kunnen sneller voor subsidie in aanmerking komen. De voorschriften voor milieu vriendelijke verbouwingen zijn versoepeld, de ontheffingsmoge lijkheden zijn vereenvoudigd en de drempel is verlaagd van 1000,- per woning naar 500,- per woning, De regioraad van de Stadsregio Rotterdam heeft dit besluit deze week genomen. Bij de regioge meenten zijn lijsten beschikbaar, waarop kan worden nagegaan welke subsidies voor welke duur zame materialen beschikbaar zijn. Wie uit milieu-oogpunt dub bel glas in rijn woning wil aan brengen, krijgt een subsidie van 25 procent van de meerkosten. Wie daarbij hoogrendementsglas gebruikt, krijgt een subsidie van 50 procent. Vrijstelling Ook voor het aanbrengen van een CJV-keieJ met een verbeterd rendement kan vrijstelling wor den verleend. Voor plaatsing van zo"n ketel geldt een subsidie van 25 procent Wie een hoogrende mentsketel neerzet, kan 50 pro cent subsidie krijgen. De stadsregio Rotterdam heeft tot eind 1998 nog een subsidiebe drag van 10 miljoen gulden voor dit soort maatregelen beschik baar. Woningcorporaties, parti culiere verhuurders en eige naars/bewoners kunnen aanvraj gen voor subsidie indienen bij hun gemeentebestuur. Rotterdam De actie tegen de drugspanden in de Miliinxbuurt begon gisteren op aparte wijze. Na vijven kwam een verhuiswagen het plein oprijden, waaruit vervol gens meer dan dertig politiemen sen sprongen. De omliggende straten werden meteen afgesloten zodat de dealers op het plein min of meer in de val zaten. „We heb ben gewacht op het moment dat de hoofdverdachten aanwezig wa ren en er geen kinderen in de buurt speelden. Toen kwam de verhuiswagen voor het verras singselement, licht politiechef P. Melsen van de basiseenheid in de buurt de actie toe. In totaal deden meer dan zeventig politiemensen mee. De Miliinxbuurt is al jaren het de cor van een levendige drugshan del. De politie heeft zich bij Rotterdam Bij een grote actie te gen drugstoerisme op rijksweg 16 voerde de politie tussen half ze ven 's avonds en half twee vannacht 116 controles uit. Drie runners zijn gearresteerd wegens lokken van drugstoeristen. Rotterdam De Rotterdamse beeldhouwer Willem Verbon voelde woede maar ook begrip toen hij hoorde dat zijn beeld twee jaar geleden door een bouwkraan was weggemaaid. Het beeld van Graaf Willem van Henegouwen en Holland werd gisteren geheel gerestaureerd op het voorplein van het Schielandshuis aan de Korte Hoogstraat herplaatst. De bronzen graaf werd destijdsbij de bouw van het nieuwe kantoor van de Generale Bank ernstig be schadigd. Het ruiterbeeld was 'to tal loss'. Verbon heeft het zelf ge restaureerd in anderhalf jaar tijd. „Bouwers denken er tegenwoor dig alleen maar aan dat er een beeld in de weg staat," vertelt de beeldhouwer. „Het was een beledigende situ atie, want daarna probeerden de advocaten van die bouwmaat schappij de hersteikosten zo laag mogelijk te houden." Verbon heeft nooit enig excuus gehoord. In 1990 was het 650 jaar geleden dat Rotterdam stadsrechten kreeg van Graaf Willem en daar om werd gekozen voor een beeld van hem. Toentertijd kostte het de beeldhouwer zes jaar om de graaf in harnas te paard te maken. „Er ging een hele studie aan voor af. Hoe ging een paard gekleed, welke uitrusting had een ridder en welke wapens bijvoorbeeld?" De Henegouwse leeuwen uit het wapen van Rotterdam zijn ook in het beeld verwerkt. Brons Volgens Verton is het niet een exacte kopie van het origineel. Maar toch is het, vindt hij, aardig gelukt. „Ik herinnerde me nog het hele proces en daarom ging het zo snel." De beeldhouwer maakt een beeld altijd eerst in plasticine, boetseert het in rubber en giet het dan in brons. De voorkeur voor brons heeft hij omdat het econo mischer is: „Je bent er niet zo lang mee bezig." Eigenlijk had Verbon in 1990 een heel andere plaats in gedachten voor de graaf. Hy wilde het in de fontein op het Hofplein geplaatst hebben.jUs je de histo rie terug wilt brengen, moetje het begin daarvan ook bij het begin zetten, In het hart van de stad dus met hetzicht op het raadhuis." De gemeente besliste anders en wil de dat het beeld ook vier zo klein werd. „Ze hebben geen enkeie historische notie. Liever hebben ze een drol op een plankje." Maar ondanks alles is Verbon toch heel blij dat zijn niiterireeld weer op zijn plekstaa. vroegere acties vooral toegelegd op drugspanden. Melsen: „De handel heeft zich daardoor meer verplaatst naar het plein, wat voor ons overzichtelijker is." De politie had de actie grootscheeps opgezet omdat een jaar geleden bij inval len in drugspanden in de Miliinx buurt ruim 150 mensen zich toen tegen de ordehandhavers keer den. Er werden bij de 'schoonmaakac tie' op het plein en invallen in acht woningen 22 mensen opge pakt, in de leeftijd van 16 tot 55 jaar. Ze bleken in het bezit te zyn van tientallen bolletjes cocaïne, zeven steekwapens, weegappara- tuur en geld. Acht van h en zyn op gesloten, Gok vier personen die nog een straf tegoed hadden, een tje zelfs een jaar cel, zitten nog vast Hoewel de overlast van de handel op het plein niet enorm groot was, achtte de politie ingrijpen noodza kelijk. „Vooral het in bezit nemen van het plein was het probleem. Er werd voornamelijk in cocaïne 6ehand 'ld," zegt Melsen. Korpschef J. W. Brinkman kwam een kykje nemen en was te spre ken over de actie. „Het is niet de eerste keer dat ik het doe. Ik heb al vele acties tegen drugs meege maakt, Het is leuk om te zien hoe de politiemensen gemotiveerd en professioneel te werk gaan." Kritiek was er ook. Sommige toe schouwers vonden dat de politie te laat optrad tegen de dealers. Volgens Melsen vergt een derge lijke actie goede voorbereiding, wat tijd kost. En de vraag is na tuurlijk of de drugsdealers en hun klanten wegblijven. De politie wijst op het succes van de opera tie Victor —tegen drugsrunners— waardoor Rotterdam minder over last heeft. Ze verwacht een soort gelijk effect van dit soort acties in de stad. Een vrouw die een tijd niet in haar huis kon, was gisteren na de actie sceptischer. „Ach, over een tijdje staan de dealers er weer. Ik ben wel blij hoor dat ze het doen. Hoe wel het meeviel met de overlast. Vaak werd ik ook door ze op het plein gegroet." Rotterdam De gemeente Rotterdam heeft een Turks muziekfeest verboden uit angst voor ongeregeldheden. De organisatoren hebben een kort geding aangespannen tegen de gemeente om het feest als nog te laten doorgaan. De zaak stond vandaag voor drie uur op de rol van de rechtbank. Het muziekfeest zou zondag plaatsvinden In het recreatiecentrum Schuttersveld, dat eigendom is van de gemeente. Door Kor Kegel Rotterdam Terwijl het gemeen tebestuur beraadslaagt en confe reert over 'sociaal investeren' in wijken en buurten, staat het bu reau Opzoomer Mee aan de voor avond van nieuwe, spectaculaire records. Bij de start van de Op- zoomercampagne 1997 zullen za terdagmiddag liefst 800jongeren- teams, kinderteams en straatco mités overeenkomsten tot deelna me tekenen. Dat komt voor dit jaar neer opeen actieve deelname van 15.000 Rot terdammers jong en oud, autoch toon en allochtoon - maar indi rect zijn er nog veie duizenden in woners meer bij betrokken. Die 15.000 vormen slechts het topje van de ijsberg, zeggen ze bij Op zoomer Mee. „Niet lullen, maar poetsen," is het devies van coördinator Johan Jan ssens. Het stedelijk opzoomer- bureau heeft de laatste maanden migrantenwerkers en andere krachten ingehuurd om organisa ties en straatgroepen rechtstreeks te benaderen. In sommige delen van de stad zyn ze huis aan huis langs gegaan om nieuwe groepen burgers enthousiast te krijgen voor straatactiviteiten. Met suc ces. „We komen langzaam weer in de buurt van de sensationele aantal len die we op Opzoomerdag 28 mei 1994 bereikten zegt Jans sens, „Het verschil is dat we het toen concentreerden op één dag. Nu zijn de activiteiten meer ge spreid over het jaar, maar het bek lijft, want overal waar je komt zie je wijkbewoners die dapper door- Beeldhouwer W. Verbon: 'Het was een beledigende situ atie'. Foto Peter tie Jong/Cor Vos Rotterdam Officier van justitie mr. P, Notenboom heeft gisteren voor de rechtbank in Rotterdam twaalf maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk, geëist tegen de 36-jarige T, M. uit Rotterdam. De man heeft bekend medewerkers van de Dienst Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SoZaWe) in zijn woonplaats van november 1996 tot januari van dit jaar her- - haaldelijktehebbenbedreigd. Een medewerkster van So2aWe was als zodanig een vertrouwelij ke relatie met M. aangegaan, om zijn achtergronden te leren ken nen en hem te heipen bij het vin den van een baan. M. vatte dit op als een persoonlijke relatie. De medewerkster verbrak daarop in juli 1996het contact. De Rotterdammer eiste ophelde ring en belde en schreef regelma tig naar het kantoor van SoZaWe aan het - Alexanderplein.. Zijn toonzetting werd steeds dreigen der. Uiteindelijk bedreigde hij de medewerkster en haar afdelings hoofd met de dood. Ook belde hij steeds vaker, op 6 januari 1997 zelfs 135 keer. Het personeel van het kantoor aan het Alexander- plein durfde niet meer de straat op, uit angst voor een ontmoeting met M. De medewerkster in kwes tie zat toen al ziek thuis. Volgens Notenboom heeft M. de bedoelingen van de medewerk ster compleet verkeerd ingeschat. Hij dacht dat ze een persoonlijke relatie wilde, maar daarvan geen sprake. Psychologisch onderzoek heeft aangetoond dat de kans op herhaling aanwezig is, aldus de officier. Een kleine twintig medewerkers van SoZaWe Dienst volgden dc- zaak vanaf de publieke tribune in de rechtszaal. Vorige week werd in Rotterdam een medewerker van het SoZaWe-kantoor aan de Pascalweg in Lombardjjen het ziekenhuis ingeslagen door een cliënt die ontevreden was over een korting opzijn uitkering. Uitspraak 29 apriL Door Donald Bax Rotterdam De door justitie uit gestippelde koers leidde uiteinde lijk tot niets anders dan schip breuk op open zee. De pogingen van aanklager mr. N. M. Boersma om Ron van KL (49) en Rene W. (34) voor de doodslag op Aad Herweijer in het cachot te jagen, liepen stuk op de allengs toenemende onduidelijkheid. De getuigenis van een patholoog anatoom en een toxicoloog staaf den de zienswijze van het Open baar Ministerie voor hooguit vijf tig procent. Omdat beide verdach ten volhardden dat Herweijer al enkele dagen dood was voor hy op 28 augustus vorig jaar met een an ker om zijn rechterbeen in het wa ter van het Volkerak was gekie perd, hield die aantijging geen stand. De officier Was in baar requisitoir fideel genoeg om niet nog meer spijkers op laag water te zoeken. Zij vroeg vrijspraak voor het pri mair (doodslag) en subsidiair (dood door schuld) ten laste geleg de. Wel achtte de officier wettig en overtuigend bewezen dat Van KL en W. het stoffelijk overschot van Herweijer (40) hadden verduis terd. Dat bewijs lag trouwens open en bloot op tafel. Het tweetal had ook ter zitting heel duidelijk de exacte gang van zaken verteld. Herweijer had een overdosis ver dovende middelen -een combi natie van cocaïne en heroïne- genomen. Uit angst voor heel las tige vragen van de politie had Van K. aan W. gevraagd hem te helpen bij het verdonkeremanen van het lijk. Herweijer -een in het criminele circuit opererende verslaafde - en Van K waren al ruim twintig jaar maatjes. „Aad was m'n gab ber," zei Van KL Het slachtoffer zat gedetineerd in Krimpen aan den IJssel. Hij zou zyn proefverlof in het weekeinde doorbrengen op het motorjacht van Van KL „Ik was de enige die naar Aad om keek," aldus Van KL „Hij mocht dat weekendje bij mij doorbren gen onder de voorwaarde dat hij niet zou gebruiken. Als hij uit de gevangenis kwam, 2ou hij voor mij gaan werken. Zo lang hij maar niet shotte," duidde Van K op het drugsgebruik. Van KL's toenmali ge vriendin ontdekte aan boord van het jacht -door Van pas kortelings gekocht voor 100.000 gulden- dat Herwij er toch had gespoten. Van K. waarschuwde de nauwelijks aanspreekbare Her weijer, liet een briefte achter met wat huishoudelijke tips en ging enkele uurtjes weg. Toen Van KL terugkeerde, was Herweijer over leden, Min of meer in paniek ver zocht Van K. vervolgens W, om hem te komen helpen. Ook W. constateerde dat Herweijer was overleden. „Z'n lichaam was koud en stijf en het stonk," had W. destijds geen twijfel gekend. Van K was als de dood dat hij zijn jacht zou kwijtra ken. Dat was, zo bekende hij, de enige reden waarom de politie niet werd gewaarschuwd. Drie da gen later voeren Van K en W, het haventje van Port Zélande uit. Na een uurtje varen bevestigden zij een anker aan het lichaam van de dode en werd hem een 'zeemans graf bezorgd. Overtuigd De officier van justitie was er in eerste instantie van overtuigd dat Herweijer nog had geleefd. Die vi sie werd gestaafd door een rap port van de patholoog anatoom dat aangaf dat er water was aange troffen in de longen van Herweij er. Toen hij in bet water werd ge gooid, was hij nog in leven, zo con cludeerde mr. Boersma. De getuigenis van de pathloog anatoom en de toxicoloog kon ei genlijk niet één stelling voor de volle honderd procent onderstre pen. Op de vraag van W.'s advo caat mr. C. J. Noppen of hetklopte dat niets zeker was, antwoordde de toxicoloog bevestigend. Daar mee werd het Openbaar Ministe rie het laatste wapen uit handen De officier van justitie eiste ten slotte onvoorwaardelijke celstraf fen wegens 'verduistering van het lijk met de bedoeling de ware doodsoorzaak te verhelen'. Tegen Van KL eiste zij negen maanden en tegen W. zes maanden. De rechtbank honoreerde het ver zoek van justitie en de raadslie den mr. Noppen en mr, R. V. Ha genaars om de voorlopige hechte nis per direct op te heffen. Van KL werd echter niet in vrij heid gesteld. De officier van justi tie droeg voor hem terstond de executie op van een nog open staande gevangenisstraf van drie maanden. De rechtbank doet dinsdag 29 april uitspraak. gaan met het verbeteren van hun straat of plein." Gezelligheid Er is niet één wijk, waar dit jaar niet geopzoomerd wordt. Alle deelgemeenten, uiteindelijk ook Hoek van Holland, zijn abonnee geworden van Opzoomer Mee, zo dat de straatgroepen en jongeren- teams gebruik kunnen maken van alle faciliteiten. Wim Lakma- ker, rechterhand van Johan Jans- sens, zegt over de aanpak: „Elk clubhuis hebben we bezocht. Élke moskee.Elke zelforganisatie, elke corporatie, elke gemeentedienst. De deelgemeenten. De sportver enigingen. De bewonersorganisa ties. De middenstand Het komt erop aan al die instellingen tot sa menwerking te bewegen. In onze gesprekken blijkt telkens weer dat de animo veel groter is dan je zou verwachten. Er begint een wijd verbreid geloof te bestaan dat de mensen met elkaar de ge zelligheid kunnen terugbrengen en de verloedering van de stad kunnen tegengaan." Over sociaal investeren gespro ken! De startmanifestatie Go Op- pie Go betekent morgenmiddag een organisatorisch probleem. Janssens: „We worden door de wijken finaal onder de voet gelo pen. De deelname overtreft de stoutste verwachtingen. Nu al, bij de start, hebben we 55 procent meer deelnemers dan de eindre sultaten over 1996 laten zien. Hoe dat kan? We hebben heel gericht de jeugd aangesproken, op grote schaal, en dankzij intensieve voorlichting hebben ook migran tenorganisaties zin gekregen om te demonstreren dat ze wezenlijk onderdeel zyn van de Rotterdam se samenleving." Burgerzin Janssens en Lakmaker zijn er niet weinig trots op. Toen het op zoomeren nog in de kinderschoe nen stond, kregen ze veel kritiek van zogenaamde intellectuelen dat het vegen en opfleuren van de straat te banaal was, te laag bij de gronds. Er waren gestaalde ka ders die het maar niks vonden en die afgaven op het aankweken van 'ouderwetse' burgerzin. Jans sens; „Er werd door sommigen heel smalend gedaan over een campagne ais O Denneboom, waarbij honderden kerstbomen in december naar de straten, pleinen en binnenterreinen gaan. Maar de belangstelling wordt steeds gro ter. Die zelfde cynici staan nu vooraan of ?e in december alsje blieft een boompje extra kunnen krijgen..." Investeren Concrete activiteiten. Dingen met elkaar doen, Janssens noemt het de enige manier van sociaal inves teren die effectief is. „De samen werking tussen gemeentedien sten en bewoners zal altijd wel een zorgenkindje biyven, want de leefwereld van de bewoners en de systeemwereld van de ambtena ren sluiten nu eenmaal niet op elkaar aan. Bewoners willen vaak spontaan iets. En dat komt altijd ongelegen voor de planning van gemeentediensten. Er valt voor de diensten een wereld te winnen als ze zorgen flexibeler te kunnen inspelen op bewonerswensen," al dus Janssens. Morgen laten directeuren van vrijwel alle gemeentediensten hun goede wil zien. Ze zorgen voor een massale opknapbeurt van het Noordereiland: in luttele uren zullen ze tientallen uitdagin gen waarmaken. Het is een voor proefje van de avontuurlijke ac tiedag Mission Impossible op 5 ju li, een evenement dat vergelijk baar is met Blind Date in 1996- Hierbij gaan minstens 85 jonge- renteams uitdagingen aan om dingen in de stad te verbeteren, in ruil waarvoor ze een 'premie op actie' krijgen. Opzoomer Mee gaat ook opzoomersterren uitdelen, speciale onderscheidingen voor actieve groepen en organisaties. Directeur Gerard de füeijn van het stedelijk onderwys gaat zater- dagde uitdaging aan om te zorgen dat in het jaar 2000 negentig pro cent van alle scholen in Rotter dam een ster in de wacht gesleept heeft. De Kleijn is ervan overtuigd dat de hele samenleving erbij gebaat is als jongeren op een positieve wyze bij de stad worden betrok ken. Rotterdam—De regionale gezondheidsdienst GGD heeft eergisteren twee meldingen van nekkramp binnen gekregen. Het gaat om twee kindereneen uit groep drie en een uit groep 8, van de basisschool Al- bert Hesman aan de Nieuwe Ommoordseweg in Ommoord. Het ene kind is drie weken geleden opgenomen in het Sophia Kinderzieken huis en is daar inmiddels weer uit ontslagen. Het andere kind is eer gisteren opgenomen en bevindt rich in een stabiele toestand. A. Busman, arts infectieziekten van de GGD, benadrukt dat er geen sprake is van een verband tussen beide gevallen. Nekkramp wordt veroorzaakt door de bacterie Meningokok. De ziekte wordt overge bracht door dicht tegen iemand aan te hoesten. Wie op dat moment ziekte is niet besmettelijk. Het is gewoon een ongelukkig toeval dat er twee gevallen op één school zijn voorgekomen," aldus Bosman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2