15,i Winkeliers voeren 'machteloos protest' 'Overgeleverd aan de geldwolven' ygenda Maassluis te klein voor ringbuslijn Tim Vernieuwende gitaarrock Voelen wat een vluchteling voelt Huis van Oranje Orgel spelen in Museum Karei opent Humanitas Rotterdams Dagblad Vrijdag 18 april 1997 Klein en groot, het onderwerp van deze column, stond al enige tijd vast. De titel is van het laatste moment. Traditioneel schrijf ik op deze plek over wat als kleine zaken wordt bestempeld, de nieuwskolommen niet haalt, maar voor veel mensen herkenbaar en voor sommige zelfs heel belangrijk en dus groot is. Ik maak u deelgenoot van persoonlijke blijdschap of burgerlijke erger nissen, waarbij ik me beperk uit waardering voor andere betrokke nen. Kleine nieuwtjes met een persoonlijke noot gun ik u graag. Mijn column kan wel gaan over volgens bovenstaande norm als groot aangemerkt nieuws, maar dan moet ik met genoegen de kleinheid ervan kunnen benadrukken. Vaak is daarvoor het plaatsen in histo risch perspectief voldoende. Ik wijs verder ook op slordigheden van werkers in publieke dienst. Voor column nr.333 had ik een ruime keuze. Schiedam halveerde deze week 'om Wilton Fijenoord te redden' de erfpacht van de grond, die het zo'n vijftien jaar geleden om dezelfde reden van de scheepswerf kocht Ook kwam hier de toekomst van de oude Hoogstraat weer eens ter sprake en wordt de regelmatig aange kondigde 75.000ste inwonermaar niet geteld. Het zachtjes doorgroei ende Vlaardingen nodigde deze week de pers uit om met een staats secretaris de boot in te gaan bij het Deltahotel, dat geen aanlegsteiger heeft. Hier zag voorts afdelingsvoorzitter Bert van Nieuwenhuizen van D66 in een column van mij aanleiding om b en w op te roepen tot het maken van een feestje Vlaardingen 725, En in Maassluis oreer den deze week politici weer eens als luchtfietsers over onbetaalbare plannen. Ik heb het er niet over. Mijn onderwerp is keurig voorbereid door een accurate rijksambte naar in intieme samenwerking met mijn oudste dochter. Klein, zo hebben zij enkele jaren geleden beslist, zal het in naam zijn, maar groot is het de afgelopen maanden gegroeid. Tegen de verwachting in, zat ik er naast in de Stadsgehoorzaal tijdens de voorstelling van Brigitte Kaandorp. Of het aan de (kostelijke) plastische weergave van haar bevalling en haar hulpeloze start als moeder heeft gelegen blijft de vraag. In ieder geval maakte ik nu de spanning mee van een late geboorte en gynaecologische inleiding. Mijn tweede kleinzoon, een grootheid van gewicht, liet zich pas be wonderen na een succesvol examen van zijn al weken op alle data voorbereide pa en het lang tevoren geplande theaterbezoek. Op af spraak meldde ons vierde kleinkind zich op 17 april om 18,06 uur, net op tijd voor deze column. Pappa John en mamma Marion gaven hem de namen Timothy Paolo, kortweg Hm. Opa en oma slapen weer rustig en gaan met deoverige familie blij het weekeinde in. BEN VAN HAREN Vlaardingen De optredens in Pandemonium staan komend week einde in hel teken van vernieuwende en experimen tele gitaarrock. Vanavond geeft Cheech Wizard uit Rotterdam een huiskamerconcert op het kleine po dium. Hun trance-achtige, afwisselende muziek wordt ondersteund door hippe filmbeelden en een zweverige lichtshow. De Vlaardingse band Bonebag verzorgt zaterdag een avondvullend programma. Het viertal speelt 'freak- rock', waarmee het de afgelopen maanden menig popprijs m de wacht heeft welen te slepen. Beide concerten beginnen om 22.00 uur in 'de Vlaar dingse poptempel*aan de Zomerstraat. Amnesty International en Vluchtelingenwerk Vlaar dingen vragen tijdens de Andere Markt op 19 april aandacb t voor de positie va n vluchtel ingen in de hele wereld, Onder het motto: 'Hoe ver moet het komen voordat u voelt wat een vluchteling voelt' wordt aan mensen gevraagd wat ze mee zouden nemen als ze op zeer korte termijn huis en haard zouden moeten verlaten. Alles wat ze mee willen nemen moet in een kleine rugzak passen. Aanleiding voor deze enquête is de internationale campagne van Amnesty International voor een hu maan vluchtelingenbeleid in Europa. Amnesty con stateert dat de landen van de Europese Unie zich steeds meer afsluiten voor vluchtelingen. Met visum bepalingen en sancties tegen vliegmaatschappijen zouden zij proberen te verhinderen dat mensen hier bescherming zoeken. Ook Nederland moet volgens Amnesty meer aandacht besteden aan de kwaliteit van de besluitvorming. De mensenrechtenorganisa tie vraagt iedere burger een kaart te sturen aan één van de Kamerleden met een oproep voor een hu maan Europees vluchtelingenbeleid. De kaarten zijn zaterdag tussen 12.00 en 14.00 uur te verkrijgen bij de Amnesty-stand op de Andere Markt in het centrum bij hetAlbert-Heijnfiliaai. Schiedammer Cees van Hulst stelt tot eind mei een doei van zijn Oranje-collectie tentoon in het biblio theekfiliaal aan het Bachplein. Van Hulst is suppoost in het Stedelijk Museum in Schiedam en verzamelt al ruim dertig jaar alles over het Huis van Oranje: van prentbriefkaarten, lepeltjes en foto's tot 'Bor deaux Maison d'Orange en grammofoonplaten. Naast Nederlandse weekbladen is hij ook altijd in buitenlandse bladen op zoek naar artikelen over het koninkrijk om zijn verzameling compleet te maken. In het Stedelijk Museum heeft zaterdag een bijzon der orgelconcert plaats. Het concert wordt verzorgd door de organist en pianist Willem J. Blonk met me dewerking van fluitiste Cora Greevenbosch. Zij voe ren werken uit voor orgel solo, orgel en fluit, fluit solo en piano. Blonk is als cantor-organist verbonden aan de Open Hof in Rotterdam. Het concert begint om 14.00 uur. De toegang tot het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat is gratis. Hoek van Holland Tv-joumalist Karei van de Graaf, zelf afkomstig uit Hoek van Holland, heeft vandaag de Brinktoren ge opend, Dit monumentale woongebouw aan de Hoek se Brink maakt deel uit van 'Humanitas aan zee' en telt tachtig 'Jcvcnsloopbcstcndige' woningen. Dit in middels derde project van Humanitas is voor Neder land nog steeds een uniek concept. Eerder werden in Rotterdam soortgelijke vestigingen -Bergweg en Akropolis- geopend. Bij de feestelijke opening van de Brinktoren is een kunstwerk van Josephine Rutten onthuld. Zij ont wierp speciaal bij dit gebouw een vijf meter hoge sculptuur, waarin de wind vrij spel heeft. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslree van der Jagt, Judith van Klaveren, Mariette Olsthoom, Jan Rozendaal Het centrum van Schiedam moet voor 2001 af zijn. Nog voor de zo mer zal de gemeente een integra le visie presenteren waarin de toekomstige koers van het win kelgebied uit de doeken wordt gedaan. Het streven is een aan trekkelijke binnenstad creëren waar vele kooplustigen op afko men. Een facelift van het Broers- veld, de nieuwe hoofdader tus sen het ABC-complex en de Nieu we Passage, het opvullen van de lege plekken en het uitbuiten van het historische erfgoed- Zo maar enkele plannen. Terwijl de gemeente en de winkeliersver enigingen in de binnenstad een grenzeloos vertrouwen hebben in de toekomst van het winkelge bied, denken enkele kleine win keliers daar anders over. Zij heb ben het vertrouwen in het ge meentebestuur al jaren geleden verloren. Gedesillusioneerd slij ten ze de laatste jaren tot hun pensioen in hun winkeltje. Er zal toch brood op de plank moeten komen. Door Daniélle Hermans Schiedam—'Isdit een strafkamp? Hafkamp?' 'Achter dit hek graaft gemeentewerken een bodemloze put. Na voltooiing van het stadserf zal uw geld rechtstreeks daarin worden gestort'. En: 'Had Bik dit hout over uit een sloop?' Sinds een week hangen witte pos ters met bovenstaande teksten op de houten schotten rond het He- maplein in Schiedam. Wethouder L.A. Hafkamp besloot vorige week op eigen houtje dat de hek ken voorzien moesten worden van houten windschermen. Om het vuil buiten te houden zodat het geen rommeltje kan worden op het Hemaplein. 'Geldsmijtery', oordeelt het echt paar De Haard van de sigarenwin kel op de hoek van de Lange Kerkstraat. „Voor die twaalfdui zend gulden had de gemeente ook een partij zand kunnen storten en wat graszaad. Dan hadden we ten minste een paar jaar voordat er wat met die kale vlakte gebeurt een grasveldje gehad. Daar had iedere Schiedammer plezier van gehad. Maar dat hek waar maar voor de helft schotten in rijn ge maakt! Dat ziet er toch niet uit," zegt mevrouw De Haard veront waardigd. Machteloos protest Het echtpaar startte daarom uit onvrede een posteractie. De ludie ke actie is bedoeld als 'machteloos protest van wat er om ons heen gebeurt'. De winkeliers zitten naar eigen zeggen ai twaalf jaar in Als teken van machteloos protest tegen de handelwfjze van het gemeentebest uur plakt mevrouw De Haard de komende tijd posters met prikkelende teksten op de houten schotten die het Hemaplein in Schiedam aan het oog onttrekken. FotoRoeioijkstra de rotzooi. „Eigenlijk vanaf het moment dat de Hema wegging en de bouw van liet ABC-complex be gon. Daar hebben we vreselijk veel overlast van gehad. En nu nog steeds. De slecht begaanbare weg voor onze deur is de aanvoer- route van vrachtwagens die de winkels komen bevoorraden. Als een vrachtwagen voorbij raast, trilt onze zaak op haar grondves ten," aldus De Haard. Zijn vrouw vult aan dat door de bouwwerkzaamheden hun wo ning boven de zaak is verzakt. „Het is eigenlijk geen leven meer. We zien nu al als een berg tegen de zomer op. Die uitlaatgassen en dat lawaai. Tot acht uur *s avonds kletteren de rijen winkelkarretjes tegen de straatstenen. De straat is verzakt en je breekt bijna je nek over de losse stenen die her en der liggen. Zo meteen komt hiernaast hoogbouw en aan de overkant, op het Hemaplein, zal ook wel een of andere toren komen. Dan zitten we niet alleen opnieuw twaalf jaar in de rotzooi, maar ook voor altijd ingeklemd tussen hoogbouw." Het stel heeft geen hoge pet op van de bestuurlijke vaardigheden van de gemeente Schiedam. „Ze reageren botweg niet op onze klachten. Er gebeurt niets. Neem maar een advocaat, hoor je dan. Ik kan na al die jaren in Schiedam concluderen dat deze gemeente er niet is voor de inwoners. De ge meente ziet de Schiedammers juist als potentiële vijand," luidt de bittere aanklacht. De posteractie van het tweetal wordt door veel omliggende win keliers gewaardeerd. „Ze komen binnen met hun duim in de lucht. Ook klanten steunen ons protest en verzinnen zelf ook scherpe tek sten. We gaan de posters om de drie weken vervangen. Maar of het wat uitmaakt... Als we ons pand konden oppakken en ver plaatsen, zouden we dat meteen doen," aldus het winkelierskop pel dat oorspronkelijk uit Nijme gen komt, Frans van Thienen, die al veertig jaar een winkeltje runt op het Broersveld, spreekt ook slechts vol minachting over het Sehiedamse gemeentebestuur. „De gemeente is veel te traag en ik heb er nul komma nul nul ver trouwen in. Neem nou dat advies van BRO dat het Broersveld een hoofdwinkelas moet worden. Dat heb ik jaren geleden al geroepen. Het Broersveld was vroeger ook een belangrijke straat met wel ze ventig winkels. Daar is nu weinig van over," zegt hij zuur. Negen jaar lang was bij actief in de winkeliersvereniging. Hij gooi de het bijltje er bij neer toen hij elke keer nul op het rekest kreeg. „Ze doen gewoon niets. Dat open stuk hier aan de overkant. Daar zijn ze al twintig jaar over aan het vergaderen. Toen ze aan het ABC- complex begonnen, hadden ze het Broersveld meteen aan moeten pakken. Zo vormt het toch geen entree voor de Passage. Het is een soort rovershol, vooral 's avonds. Dan loopt de gemeente wel te zeu ren dat je je pandje moet opknap pen. Poeh, de winkeliers op kos ten jagen terwijl ze zelf niets doen, Nee, ik heb een hekel aan Schiedam. Terwijl ik er toch gebo ren en getogen ben," zegt Van Thienen schamper. Zelf weet hij precies hoe de zaken moeten worden aangepakt. „Pro beer een publiekstrekker op het Hemaplein te krijgen. Een Wibra of een Neekexmann. Een V D of een Bijenkorf zou helemaal prachtig zijn, maar die willen hier toch met komen. Pas als je een trekker hebt, krijg je een loop straat naar de Passage. Als dat niet lukt, moet er maar één groot parkeerterrein komen. Dat zou het slimste zijn." De Schiedammer ziet het somber in voor het Broersveld. „Volgend jaar zit er een nieuwe gemeente raad en die hebben weer andere plannen. Dan gebeurt er dus op nieuw jarenlang niets, zo is mijn ervaring. De jonge winkeliers die hier pas zitten, zijn nog enthousi ast en positief, maar de oude gar de weet wel beter." Maassluis Het college van b en w van Maassluis ziet af van een ringbuslijn binnen de gemeente. Een dergelijke verbinding draagt niet bij aan verbetering van het openbaar busvervoer, 20 is gebleken uit een onderzoek, Wel wordt nog een oplossing gezocht voor de bereikbaarheid van de veerpont met het openbaar vervoer. Het onderzoek naar de ringbuslijn was op genomen in het Programma op Hoofdzaken 1994- 1998 van de gemeente. Hierin hadden het gemeente bestuur en de raad vastgelegd dat het openbaar ver voer in Maassluis moet worden uitgebreid; met spe ciale aandacht voor busdiensten. Een busbjn binnen de gemeentegrenzen zou kunnen aansluiten op vertrek- cn aankomsttijden van de in terlokale bus- en treinverbindingen. De ringbus zou de beide NS-stations moeten aandoen, het busstation Maasland en de veerpont naar Rozenburg. Het aanbod van het openbaar vervoer wordt hiermee echter niet verbeterd, concludeert de gemeentelijke afdeling civiele werken. „Wij zijn van mening dat het openbaar busvervoer optimaal functioneert," licht R. J. Bakkenes toe. „Vooral als vanaf 1 juni buslijn 125 de route door de Steendijkpolder hervat. Deze rijdt nu nog tot NS-station Maassluis-West" Een ringbuslijn brengt juist enkele nadelen met zich mee. Zo zou de route moeten lopen over de Merel laan, Koningshoek, Chopinstraat en weer terug, maar deze verbinding is gesloten voor doorgaand verkeer. Ook zou voor de chauffeurs een eindpunt- voorziening moeten worden aangelegd- En doordat ook het busstation van buurgemeente Maasland tot de route behoort, krijgt de gemeente Maassluis niet de bevoegdheid tot het exploiteren van de lijn en het vaststellen van de dienstregeling. Voor busmaatschappij Zuid West Nederland (ZWN) zou het ringbussysteem eveneens gevolgen hebben, omdat het huidige openbaar vervoer moet inleveren wat de ringbus overneemt. Daarmee zouden alle ex terne busreizigers van Maassluis (85 tot 90 procent van bet reizigersaanbod) worden gedupeerd, omdat zij minimaal één keer extra moeten overstappen. Bakkenes wijst erop dat dat averechts werkt. „Erva ring van ZWN leert dat één keer overstappen leidt tot een veriies van twintig tot vijfentwintig procent van de reizigers. Bij twee maal overstappen is dat zelfs vijftig pro cent." Volgens Bakkenes hoeft Maassluis niet te klagen over het openbaar vervoer. „Alle bus sen stoppen bij station Maassluis-West. Verder zijn er treintaxi en teletaxi, waarmee het vervoer ook voor ouderen toereikend is, Wel wordt binnen de Stadsre gio Rotterdam bekeken of dit laatste beter kan." Al leen de veerpont vormt een probleem, zegt Bakke nes. „Dit gebied is verstoken van openbaar vervoer. Wij hebben daarom bij de Stadsregio het idee neerge legd voor een pendelbus tussen het veer en station Maassluis-West. Dan bedien je in één keer alle men sen van en naar Rozenburg die gebruik maken van bus en trein: zowel de scholieren naar Vlaardingen en verder als de passagiers die in het westen van Maassluis moeten zijn. Naar ons idee is hier een po tentieel voor, maar we hebben nog geen reactie van de Stadsregio." De flats die in de verkoop gaan. Hennie Hagen, voor zittervanbe- ■JuJ'.L wonersver- enfgmg- West' Roken maar dat ze een kat In de zak kopen.' Foto Roel Dijkstra Schiedam Woordvoerders van de betrokken bewonersverenigin gen reageren geschrokken op de plannen van WSN om 'hun huis' in de verkoop te gooien. De huur ders van de te verkopen flats zijn door de Sehiedamse woningstich ting nog niet ingelicht. „Niet offi cieel," zegt Hennie Hagen, voor zitter van bewonersvereniging- West en bewoonster van de flat Vijfsluizen, tegenover de werf van Wilton. „Ik had hier en daar al zo iets opgevangen. ïk ben het er ab soluut niet mee eens. Het is niet netjes van een sociale verhuurder en we laten het er niet by zitten." Marc van Dijk van bewonersver eniging Wonen en Leven Nieuw- land, die opkomt voor de belan gen voor de bewoners van de flats op het Schuttersveld, wist niets van de plannen. Net als Hagen vindt hij het niet kies van een so ciale verhuurder om woningen met bewoners en al 'te verpatsen' aan een belegger. „Geen van onze leden is daarbij gebaad" zegt hij. „Een belegger is alleen uit op het verdienen van geld. Dat komt de bewoners niet ten goede." Van Dijk vraagt zich bij verkoop af welke instantie byvoorbeeid het 'vijfde taakveld' voor zijn re kening neemt. „De woningstich ting is mede belast met bijvoor beeld het bemiddelen in conflic ten tussen huurders onderling," vertelt hij. „Ook houdt de WSN zich bezig met andere problemen in de wijk zoals vandalisme en hondenpoep." Van Dijk ziet het er nog niet van komen dat een com merciële belegger zich druk maakt om speelplaatsen voor kin deren of maatregelen neemt te gen geluidsoverlast. Verhuizen Maar daar vergist Van Dyk zich volgens Fortress-directeur Voer man in. Volgens hem neemt For tress namelijk ook een aantal ta ken van de woningstichting over. Daarbij hoort tevens het zoge noemde vijfde taakveld. Voor Voerman een onbekende term, maar na uitleg verzekert de nieu we eigenaar bereid te zijn een ac tieve rol te spelen by huurders problemen. „Het is in ons belang dat de huurders het naar hun zin hebben in hun woning. Mochten de bewoners er toch bezwaar te gen hebben dat wij de eigenaar van de woningen worden, kunnen ze natuurlijk altijd verhuizen. Ze krijgen dan van ons een verhuis- vergoeding." Voerman is niet van plan verbete ringen in de woningen te gaan aanbrengen. „De complexen die wij gaan kopen zijn in een prima staat. Wij hebben rapporten over de woningen bekeken en die zien er goed uit. Het is niet de bedoe ling dat wij gaan investeren. Het is simpelweg niet nodig." Hennie Hagen kijkt daar van op. De flat waarin zij woont is volgens haar juist hard aan vernieuwing toe. „Reken maar dat ze een kat in de zak kopen als ze denken dat deze flats er nog goed uitzien. De fiats staan natuurlijk op een gun stige plaats, zo vlakbij de rijks weg. Ook heb je een mooi uitzicht, maar er zijn evenzoveel minder leuke dingen. Geluids- en licht- overlast van diezelfde rijksweg en dat wordt alleen maar erger als over een tydje het bedryventer- rein Vijfsluizen wordt opgeleverd. Daarnaast staan de flats ook nog eens op vervuilde grond." Bang Hagen is bang dat als straks For tress eigenaar wordt van het com plex de huren flink omhoog gaan. Ook Henk van der Velden van be wonersvereniging Oost, waarin het complex aan de Stationsweg is gelegen, is daarvoor bevreesd. „Je bent als huurder nu overgele verd aan de wolven," meent hij. „Ze voeren direct de maximale huurverhoging door. Met een wo ningstichting valt meestal nog wel te praten, maar die beleggers willen alleen maar geld zien." Van der Velden begrijpt 'wel enigszins' de reden van Noord- vest om de complexen te verko pen. „Zij hebben te maken met een tekort van vijftig miljoen gul den. De nieuwe woningstichting- directeur doet er van alles aan het tekort weg te werken. De verkoop van onrendabele wooncomplexen is daar een onderdeel van." Toch vindt Van der Velden het jammer dat de bewoners voor een voldongen feit worden geplaatst „De bewoners moeten uit de krant vernemen dat hun huizen worden verkocht. Dat is een slech te zaak. De woningstichting had ons daarover al veel eerder kun nen informeren. Dan was er mis schien nog wei een gesprek moge lijk geweest." Vrijdag 18 april SCHIEDAM Thuriede. De Frank/ Singers, 14.00u. Dc De Woud hoek. Voor lichting ongevallen in huis, 09.30- 11.30u. Grote of St. Janskerk. Concert Schiedams Vrouwenkoor, 20.00U, VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal.Lenette van Don gen, 'Nee, nee en nog eens Nee!', 20.0puGrote Kerk. Concert Proge- za, 2'O.OOu. Magnolia Deï Kerk. Jaarconcert Schiedams Mandoline Orkest 20.00 uur. Pandemonium. Cheech Wtzaró, 22.00u. ROTTERDAM Theater Zuid plein Gr.z. Wofa, 20,15u. Ki.z. KissmeKate, 20.30u. De Doelen Gr.z. Rotterdams Philhar- moni5ch Orkest 20.15u. Ki.z. Mees ters aan het klavier, 20.15u. Nlght- town. De Dijk, 21u. Luxor Theater. Tineke Schouten, 20.15u. RO Thea ter. Dektra, 2Q.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Hiroshima mon amour, 20.15u. Ki.z. The comedian Harmonists, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Povjel 19u, LantarerV Venster. St.Petersburgprogramma. Dans, Theater, filmprogr. Ahoy Boe kenbeurs, 10-21u. Zaterdag 19 april SCHIEDAM Sted eli jk M useu m. Co ncertvoo ro r- gei, fluiten piano, 14.0ÖU. Sporthal MargrietJaarconcertHarpeDavids, 20.0QU. Podiumcafé. Tear it up, 21.00u. VLAARDINGEN De Pijpelaar.' Rommelmarkt, 09.00-16.00u. Stadsgehoorzaal. Fred Delfgaauw, 'Mozart', 20.00u. Pandemonium. Bonebag, 22.00u. MAASSLUIS Immanuëlkerk. Voorjaarsconceit Vocal Devotion. 20.15 uur. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Dansavond.20.00u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Shme' (al) dag.13.15- 16-1845-21.30. Calypso 2: 'Everyone says 1 love you' (a!) dag.13,15-16-18.45-21.30. Ca lypso 3: 'Mars attacks1.' (12) dag.18.45-21.30, vr.ma.di.ook 13.15-16. Cinerama 1: 'Dante's Peak' (12) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 2: 'Jerry Maguire' (a!) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 3: "Metro'- (16) dag, 18.45-21.30, vr.ma.di.ook 13.15- 16. Cinerama 4: '101 echte Dalm- tiers' (al) dag. 13,15-18.45. 'Fierce creatures' (ai) dag.16-21.30. Cine rama 5: 'Ransom' (16)dag.l3.15- 16-18.45-21.30, Imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag.(beh.ma.) 14- 16. 'Special Effects' (al) dag.(beh. ma.) 15-20.45, ma.alieen 20,45, za.zo.ook!3. 'Star Wars special edi tion' (al) dag.18.30. 'Microcosmos' (al) dag.17, za.zo.ook 11.30. The empire strikes back' (al) dag.21.45. Venster 1: 'Kolya* (ai) dag.19.30, vr.zo.wo.ook 14,30. Tierra' (16) dag, (beh.ma.) 22. 'Sneak Preview' ma. 22. Venster 3: TheDaytnppers' (16) dag. 20, vr.wo.ook 14.30. 'Different for girls' (16) dag.22. Ven ster 4: 'I shot Andy Warhol' (16) vr. za.20. 'Buenos Aires vice versa' (16) zo.ma.di.wo.19.30, Thepillowbook' (16) dag. 22, vr, wo. 14.30. Venster 2: 'Novecento deel 2' ma.2Q, vr.zo. wo,14.(zo,m V3). Underground pro- gramma, vr. 19.30-21.30.zo.14- 16-19.30. (vr.22.30 idem: clip- nacht) za,19.30-22.30. 'Pijnlijke onverscniliigheid' zo.14. Un- dergrourid-programma (V2) zo.14. Vaarwel ganzen' di.19.30, 'Papa, vadertjevorstisdood'di.22. Selectie underground-programma wo.20. 'Summertrip to the sea' wo.21. Lu- mière 1: The empire stnkes back' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lumière 2: 'Star Wars special edi tion' (al) dag. 13.15-16*18.45- 21.30. Lumière 3: The first wives club' (al) dag.13.15-16-18,45- 21,30. Lumière 4: 'Romeo Juliet* (16)dag.l8.45-21.30,vr.ma.di.ook 13.15-16. Rexane: 'Het heetste hoertje gaat vrolijk verder' (16) Vm zo.doorl.voorst. 'Draai je klaar' (16) ma.t/m wo. doorl.voorst Pathé 1: 'Dante's Peak' (12) dag.11.35- 14,05-16.35-19.05-21.35. Pathé 2: The Devil'sOwn' (16) dag. 16.30- 19,05-21.30, vr.ma.di.ook 11.30- 14. Pathé 3: 'In love and war' (12) dag.11.20-13,50-16.20-18.55- 21.40. Pathé 4: The English Pati ënt' (12) dag.ll-14.20-17.35- 20,50. Pathé 5: 'Karakter' (12) dag. 11.15-14.35-17.50-21.10, Pathé 6: The empire stnkes back' (al) dag. 11.10-17.40-21, vr.ma.di.ook 14.25. Pathé 7: 'One fine day' (al) dag. 11.45-14.15-16.45-19,15- 21.45. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: The empire stnkes back' (16) vr.za. 0.15. Lumière 2: Therelic' (16) vr. za. 0.15. Lumière 3: The long kiss goodnight' (16) vr.za. 0.15. Lumière 4: The Devil's Own' (16) vr.za. 0.15. Kindermatinees: Calypso 3: '101 echte Dalmatiërs' za .20.wo. 13.15- 16. Cinerama 3: 'Space Jam'za.zo. wo. 13.15-16. Lumière 4: 'lOlech- te Dalmatiërs* za.zo.wo.13.15-16. Pathé: 'De klokkenluider van de Not re Dame' za.zo.wo.11,40-14.05. 'Mijn Franse tante Gazeuse' za.zo. wo.14. Rotterdams Dagblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3