15 Mobiele speeltuin toert door Westwijk r Manifestatie 'Buurten in West' moet blinde vlekken zoeken GroenLinks in Maassluis dreigt van het toneel te verdwijnen Ondergrondse containers: leuker gezicht, minder stank ■i Staande ovatie Honderd jaar ziekenhuizen Stekelenburg op bezoek bij Industriebond Prijsuitreiking knipwedstrijd Afscheid J, Storm Franse week in Dol-fijn Rotterdams Dagblad Dinsdag22 april 1997 f- VA Een vaste bezoeker van het theater ben ik niet. Het is niet dat ik het niet leuk vind, maar het wil er gewoon bijna nooit van komen. Net zo iets als de voetbaltraining vroeger. Het kost heel veel moeite óm te gaan, maar als je er eenmaal bent is het goed. Mijn vrouw heeft daar nu iets op gevonden. September vorig jaar, een paar weken na de televisie-uitzending van een show van Lenette van Dongen, kwam ze thuis met het pian om twee kaartjes voor de nieuwe show van de Amsterdamse cabaretière te kopen. Eén voor haar, één voor my. Ik had wel gelachen, thuis voor de buis, en de showinde Vlaardingse Stadsgehoorzaal was pas half april. „Ja joh, is goed. Ik ga wel mee.1' Afgelopen vrijdagavond was het zover. Rij vier, dus prima om er eens lekker voor te gaan zitten. Lenette van Dongen op het podium. Maar ze had haar avond niet. Versprak zich een paar keer. Twijfelde zelfs een keer bij het inzetten van het tweede couplet van een liedje. Het had er veel van weg dat alle energie erin ging zitten om de aandacht van de tot de laatste stoel bezette zaal te bevechten. Natuurlijk ligt dat ook aan het publiek. Een aantal mensen zat zichtbaar uit te buiken van een etende of bij te komen van een zware werkweek- Maar goed, zo is er altijd wel wat: maandag en dinsdag de 'moet ik nu alweer naar het theater-abonnementjes', woensdag en donderdag de vrouwen, zaterdag de personeelsvereniging en zondag de mensen die snakken naar het einde van de voorstelling zodat ze naar huis kunnen. De volgende ochtend weer vroeg op. Maar Van Dongen was ook niet op dreef. Dat kan natuurlijk. Mis schien was zeongesteld,"hadze een kater of is ze haar eigen program ma zo tegen het einde van het seizoen een beetje zat aan het worden. De vonk in de Stadsgehoorzaal vloog niet over. Tót het moment dat de laatste klanken van het laatste liedje wegstierven in de geluids boxen. Er werd niet geapplaudisseerd zoals de avond was. Lenette kreeg van Vlaardiogen een uitbundige staande ovatie. Terwijl ge woon klappen genoeg was geweest. Dat moet iedereen hebben ge vonden. Wat moetje nu nog doen als die vonk met de artiest wél aanslaat. Op de stoelen klimmen? Zal directeur Séndor Góra leuk vinden. Het po dium opvliegen om de bezwete artiest te omhelzen? Zullen zij leuk vinden. In de auto op de terugweg naar Amsterdam was Lenette wel tevreden over de avond. „Dat Vlaardingen, da's een makkie zegt ze tegen haar begeleider. ..Voor een avondje Stadsgehoorzaal hoeven we ons niet meer zo uit te sloven." Erj dat gaat natuurlijk snel rond in Het Wereldje. In Vlaardingen is een staande ovatie makkelijk verdiend. Als het aan de Schiedamse- weg voortaan allemaal wat minder is, dan hebben we dat aan onszelf te danken. JANROZENDAAL Vlaardingen De Historische Vereniging Vlaardingen houdt van avond een lezing over 'Een eeuw ziekenhuizen in Vlaardingen'. Spreker is dr. C. J. van der Kamp, oud anesthesist van het Holy Ziekenhuis. Hij heeft on langs een boekje - 'Zieken verlangen stilte' - uitge bracht ter gelegenheid van de honderste verjaardag van de Vereniging voor ziekenveipleging in Vlaar dingen. De bijeenkomst is in het personeelsrestau- rant van het Holv Ziekenhuis en begint om 20.01) uur. Iedereen kan gratis via de hoofdingang van het zie kenhuis naar binnen. De vertrekkende voorzitter van de FNV, Jchan Ste kelenburg, bezoekt morgen de plaatselijke afdeling van de Industriebond FNV. Als aanstormend vak bondstalent was Stekelenburg in 1985 al eens eerder te gast in Vlaardingen. Hij zal praten over enkele ac tuele (vakbonds)thema's en de leden kunnen de scheidend mcitter ook vragen stellen. De thema-.. tencl is in zaal Triangel aan de Fransen straat 14 en begint om 10.00 uur. In het Informatiecentrum Beneluxlijn aan het Sta tionsplein is morgen de prijsuitreiking voor de wed strijd over de nieuwe metrolijn in Schiedam. De op dracht was 'Knip, plak, teken of knutsel de metro in Schiedam'. Alle scholieren konden hun werkstuk in leveren bij het informatiecentrum. Een deskundige jury heeft de inzendingen beoordeeld en per catego rie een prijswinnaar gekozen. Hiervoor was een on derverdeling gemaakt in de leeftijdsgroepen 4 tot 8 jaar, 8 tot 12 en 12 tot 16 jaar. De prijswinnaars heb ben al schriftelijk bericht gekregen. De ingezonden werkstukken staan, samen met een complete serie gemaakt door groep 8 van de Regen- boogschool, tentoongesteld in het informatiecen trum. De prijzen worden om 15.00 uur uitgereikt door de algemeen projectmanager Th. J. F. Smeele. Inwoners van Maassluis hebben morgen de gelegen heid afscheid te nemen van wethouder J. Storm. Van 16.30 tot 18.00 uur is er een openbare receptie in de burgerzaal van het stadhuis. Storm vertrekt per 1 mei als wethouder. Hy wordt dan hoofd marketing van de Afvalwerking Rijnmond (AVR). Overigens blijft hij wel aan als raadslid voor D66. De laatste gemeenteraadsvergadering die Storm als wethouder bijwoont is vanavond. Ook dan wordt be scheiden aandacht besteed aan zijn vertrek. Sport- en recreatiebad Dol-fijn houdt deze week een Franse week. Bezoekers zullen zich aan de Cóte d'A» zur wanen. Er is Franse muziek en Franse activitei ten en ook het restaurant De Tuimelaar is in stijl aan gekleed. Morgen kan de jeugd - mits die reeds in het bezit is van het B-diploma - van 14.00 tot 15.00 uur Frans di- plomazwemmen. De entree voor het zwembad be draagt dan ƒ5,75 (t/m 12 jaar). Donderdag kunnen se nioren deelnemen aan het Franse spel jeu de boules. Het zwembad is dan vanaf 09.30 uur geopend voor de aquasoos voor 45-plussers; het jeu de boules is van 11.30 tot 14.00. Ook dan bedraagt de entree ƒ5,75. Dol-fijn is sinds kort ook digitaal te bezoeken. Er is een web-site met informatie over bijvoorbeeld ope ningstijden, doelgroepen, activiteiten en zwerrdesen. Het adres is http://www.maassluis.nUdol-fijn. Ook kan via E-mail informatie worden aangevraagd: fijncaiw.nl. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Benvan Haren, Danielle Hermans, Desiree van derJagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ. Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Schiedam Het is dé blik vanger van de manifestatie 'Buurten in West'. Een oude SRV-wagen die is omge bouwd tot een mobiele speel tuin. De tien meter lange ou de kruidenierswagen is ge vuld met allerlei speelattri- buten en kan overal worden neergezet. Het gevaarte is bij uitstek geschikt om een straat om te toveren tot tijde lijke speelplaats. De komen de maanden zal de bus over uren draaien tijdens de ma nifestatie Buurten in West. Een dag voor het officiële startschot voor de manifesta tie in de Schiedamse wijk is de bus vanmiddag in gebruik genomen. Wijkcentrum De Erker, het wijk team van de politie, de bewoners vereniging Schiedam-Westen het wijkbeheeroverleg Schiedam- West hebben onlangs de koppen bij elkaar gestoken en gaan de ko mende maanden met z'n allen de wijk in. Met spelletjes, work shops, opzoomeractiviteiten en een slotmanifestatie worden de bewoners vlakbij huis opgezocht. „Vier maanden geleden hebben we als organisaties de koppen bij elkaar gestoken. De conclusie was dat we veel meer de wijk in moes ten gaan. Binnen de wijk zijn nog veel te veel onbekende witte vlek ken voor ons," vertelt opbouw werker Frans Klijzen, Als eersten worden de bewoners in het gedeelte Westfrankelandse- straat, Nieuwe Haven, Vlaardin- gerdijk en Aleidastraat by het project betrokken. „We beginnen kleinschalig in een buurt met ruim negenhonderd woningen. Om die kleinschaligheid nog ver der te benadrukken hebben de ac tiviteiten vooral plaats op de twee pleinen in de buurt." De Schiedamse Westwijk ken merkt zich doordat het een oude wijk is met de daarbij behorende specifieke problemen. De wijk be staat uit kleine straatjes waar niet De SRV-wagen isgeheel omgebouwd tot een mobiele speeltuin. De bus, die de komende tijd door West rijdt, is vanmiddag officieelin gebruik genomen. Foto Roei Dijkstra alleen veel blik op straat staat, maar waar ook weinig groen in de straten te vinden is. Er is daar door een groot spanningsveld tus sen het spelen van kinderen en autorijden. Een aantal mensen in de wijk vindt dat jongeren op be paalde plekken overlast veroorza ken. „Juist die mensen, zeg maar de zeurpieten, worden ook bij de activiteiten betrokken," vertelt Peter Witter van De Erker. „We zoeken dan ook vooral activiteiten uit waarbij de 'klagers' om moe ten gaan met de 'veroorzakers'. Als ze afhankelijk worden van elkaar, dan gaat het al heel snel stukken beter." Tweeduizend gulden Binnen de buurt waarin de mani festatie wordt gehouden, kunnen de bewoners van straten zich ook inschrijven voor een Opzoomer- actie. In de week van 12 Uit en met 16 mei kunnen de straten mee doen aan de Opzoomerweek. De voorbereidingen hiervoor zijn in drie straten al in volle gang, maar als het aan opbouwwerker Klijzen ligt, slaan de overige straten van West ook aan het Opzoomeren. Voor de organisatie zal dit uitein delijk wel wat problemen geven omdat de straten een bijdrage van tweeduizend gulden in het voor uitzicht wordt gesteld bij een ge slaagde Opzoomeraetie. Klijzen: „Bij een geslaagde manifestatie hebben we sowieso een financieel probleem, omdat we dan in sep tember meteen door willen in de rest van de buurt en daar is mo menteel nog geen geld voor." Geld is ook nodig voor de oplos sing van de problemen. Tijdens de manifestatie kunnen de bewo ners klachten of suggesties kwijt bij de vier organiserende instel lingen. Voor de oplossing van praktische zaken in de woonom geving wordt een team samenge steld dat snel en adequaat de pro blemen verhelpt. Voor alle andere problemen en suggesties worden op de langere termijn oplossingen gezocht. Mening Bewoners kunnen op twee manie ren hun zegje doen tijdens de ma nifestatie. Naast het invullen van een speciale antwoordkaart wor den tijdens de activiteiten onder de bewoners ook enquêtes gehou den. Over vier prangende onder werpen, waaronder onder meer veiligheid en het groen, wordt de mening van de Westwijkers ge vraagd. Het resultaat van de ac ties van de komende twee maan den moet zijn dat binnen de buur ten in West van blinde vlekken geen sprake meer zal zijn. De manifestatie gaat morgen om 13.30 uur van start op het Vriend- schapsplein. De speelwagen zal daar zijn met allerlei activiteiten. De manifestatie wordt 4 juni afge sloten in De Erker. Daar worden dan twee videofilms van de buurt getoond en ook deuitslagen van de enquêtes gepresenteerd. Door Judith van Klaveren Maassluis De meeste politieke partijen zijn al volop bezig het programma op te stellen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Maar bij GroenLinks in Maassluis vragen ze zich bezorgd af of de partij überhaupt kan terugkeren in de gemeenteraad. Niet omdat er te weinig stemmen zouden worden behaald, maar vanwege het ge brek aan beschikbare raadsleden. Doodzonde, vindt fractievoorzit ter Elly Broeder. „We hebben echt een eigen geluid in de raad. Het zou jammer zijn als dat wegvalt." GroenLinks telt in Maassluis zo'n vijftien leden. Een gering aantal, beaamt Broeder, maar in verhou ding tot de grote partijen CDA, D66, PvdA en WD is dat niet dra matisch. Die zitten immers met vijf of zes (CDA) zetels in de raad. „Wel dramatisch is dat we nu echt moeten gaan lobbyen om in de raad te kunnen blijven," vertelt de fractievoorzitter, die tevens het enige raadslid is van haar partij. De situatie is des te ironiseher, omdat de partij veel moeite heeft gedaan om in de raad te kómen. Broeder: „Hiervoor hebben we vier jaar niet in de raad gezeten, omdat er niemand was die het kon of wilde doen. In 1993 moes ten we opnieuw de afweging ma ken. Abdelmullah Battai", onze af delingsvoorzitter, vond dat we Elly Broeder van GroenLinks: 'Ik wil een enthousiaste ach terban.' Archieffoto Roel Dijkstra door moesten" gaan en heeft een stel mensen bij elkaar geroepen. Het probleem was dat we dat alle maal wel wilden - we waren met een man ot zeven- maar nie mand wilde zelf in de raad." Onverkiesbaar Inmiddels waren er nog maar en kele weken te gaan voor de slui tingstermijn van de verkiezingen, herinnert Broeder zich. André Dijkshoorn was de verlosser. „Hij wilde graag de raad in en was daar ook geschikt voor. Het werd een duoraadslidmaatschap, samen met Paula Boots - ieder voor een periode van twee jaar. Maar na de eerste twee jaar, toen Paula net een paar maanden in de raad zatj verhuisde zij vanwege haar echt scheiding naar Rotterdam. Inmid dels waren ook enkele steunleden verhuisd. We dachten dat André wel door zou gaan. Die kreeg ech ter een vriendin in Amsterdam, Korte later vertrok ook hij." Broeder had zich 'heel erg onver kiesbaar' op de lijst laten zetten. „Ik stond op de vijfde plaats, want ik voelde niets voor een raadslid maatschap. Wel zat ik in de steun- fractie voor de commissie onder wijs." En terwijl ze in gedachten bet lijstje kandidaten langsloopt, vervolgt Broeder: „Abdelmullah was niet verkiesbaar, want die werkte een dag per week bij de ge meente. Zijn vrouw stond boven mij, op nummer vier. Zij wilde be slist niet." Duizend Broeder kon het niet over haar hart verkrijgen de zetel vacant te laten. „Er hadden toch bijna dui zend mensen op ons gestemd. Dan kun je dat niet maken. Met de rug tegen de muurheb ik ja ge zegd." De grootste last die het raadswerk voor Broeder met zich meebrengt, wordt veroorzaakt door het feit dat zij geen steunleden heeft. Daardoor moet zij zelf alle com missievergaderingen bijwonen. En dat is zwaar, met een fulltime baan (Broeder doceert Neder lands op een Pabo in Den Haag, red.) en een gezin. Een en ander wordt wel duidelijk als Broeder de dossiers, rapporten en college stukken van de afgelopen week erbij pakt: een stapel papier van zeker twintig centimeter hoog. „Daarbij mis ik het debat met m'n acherban," vult Broeder aan. „Nu draag ik gewoon mijn eigen standpunt uit. De meeste dingen zijn duidelijk GroenLinks, zoals het groenbeleid, de minima, het milieu, woningbouw. Verder zijn we bijvoorbeeld uitgesproken voorstander van versobering en openbaarheid van bestuur. Maar er zijn altijd dingen waarbij je twijfelt. Neem het horecabeleid. Wat mij betreft kan het een stuk gezelliger in Maassluis, maar GroenLinks heeft hier geen lan delijk standpunt over." Spijt van haar gang naar de ge meenteraad heeft Broeder geens zins. „Ik zag er enorm tegenop. Het leek me saai en vervelend werk. Maar het is ontzettend leuk! Ik blijf het boeiend vinden. De ge meentepolitiek is een boeiend be drijf, al gebdurt het allemaal op kleine schaal." Noodkreet Blijft het probleem: wat gebeurt er volgend jaar. Broeder voelt er niets voor zich opnieuw verkies baar te stellen als zij de enige kan didaat is. „Stel dat we twee zetels krijgen. Die kans is heel reëel, want als plaatselijke partij drijf je mee op het landelijk succes. Ik merk toch dat we veel respons krqgen. Maar ik wil een enthousi aste achterban. Dat je het idee hebt, dat wat je zegt door meer partijleden wordt gedragen." Een noodkreet is al uitgegaan naar de leden: 'Kom ons steunen, anders is het afgelopen met GroenLinks in Maassluis'. „En kele leden hebben expres officieel niet gereageerd," zegt Broeder. „Ik respecteer dat. Zij hebben an dere bezigheden. Zo is Jaap van de Griend in zijn vrije tijd voorsit- ter van de Stichting Samenle vingsopbouw, Elly Doddema is bestuurslid van het Maascollege. Maar wie het jammer vindt dat GroenLinks verdwijnt, moet ze ker reageren." Door Niels Juist Schiedam Het Schiedamse nutsbedrijf ONS kon kiezen. De nieuwe Arbo-wet zat er aan te ko men. De werkbelasting voor de vuilnismannen moest omlaag. Nu moeten zij vaak met veertig jaar al afvloeien omdat zij zich een breuk tillen aan de vuilniszakken. Een optie was om het aantal vuil nismannen te verhogen. Maar het ONS is sinds kort com mercieel. Dus koos het voor de goedkopere variant: automatise ren. Vorig jaar al schreef het ONS in een advies aan de gemeente om met afvalcontainers te gaan wer ken. Dat zou gelijk het pad effe nen voor gescheiden afVal inza melen. Mensen brengen hun glas. oud papier, groente en fruit en restafval dagelijks naar verschil lende containers. Twee keer per week komt een vuilniswagen langs om de bakken legen. Het mes snijdt aan twee kanten. Aan de ene kant hoeven inwoners hun vuilniszakken niet op hun balkonnetje te bewaren, aan de andere kant kan het vuil sneller en met inzet van minder mensen worden opgehaald. Eén man gaat met een vuilniswagen door de wijk en leegt met een op afstand bestuurbare grijparm de bakken in de wagen. De containers kun nen bovengronds of ondergronds worden geplaatst. Stijl Dat was in het kort het advies van het ONS aan burgemeester en wethouders. Om tot een verant woorde keus te komen moesten het ondergrondse- en het boven grondse systeem eens goed onder de loep worden genomen. Afgelo pen vrijdag was het zover. Twee wethouders, een aantal mensen van het ONS, afgevaardigden van bewonersverenigingen, raadsle den en journalisten trokken per touringcar het land in om in vuil nisbakken rond te neuzen. ,.Wjj Schiedammers nemen liever zaken over dan dat we zelf iets verzinnen. Dat is onze stijl," sprak wethouder Aad Wiegman in zijn rol als commissaris van het nutsbedrijf. „Als het ondergrond se containersysteem goed werkt voeren wij het graag in." Groter Hij zei dit in Arnhem. Daar wordt in het Spijkerkwartier al een jaar lang met ondergrondse contai ners gewerkt. „Voordeel van het ondergrondse systeem is dat de containers groter zijn dan de bo vengrondse. Ze hoeven dus min der vaak te worden geleegd. Bo vendien geven ze minder stank en is het een leuker gezicht." al dus een Arnhemse ambtenaar. Nadelen zijn da* het systeem duurder is en dat het meer ar beidsplaatsen kost. Maar dat moet geen probleem zijn, zo vond Ge rard van Leeuwen. Hij heeft de dagelijkse leiding over de Schiedamse vuilnismannen. „Veel jonge jongens hebben LTS. Ze zijn niet, zoals de ouderen, on geschoold, Als er minder vuilnis mannen nodig zijn kunnen ze er gens anders worden ingezet. De oudere vuilnismannen zouden ook in het oude systeem met hun veertigste zijn opgehouden. Voor hen maakt het dus geen verschil." Oude vrouwtjes De kosten van een ondergronds systeem zijn volgens André Her tog van het ONS ook geen pro bleem: „Ik denk dat de mensen best bereid zijn om een paar tient jes meer te betalen." Maar C. Put ters van de bewonersorganisatie Nieuwland moet het nog zien ge beuren. „Ik weet niet of mensen meer willen betalen. Mijn erva ring is dat bet ze niet zo veel kan schelen wat er met 't afval ge beurt. Zijn collega beaamt dat. „Het is een typisch Nieuwlandse mentaliteit om zich niet te be kommeren om de buurt." Toch zal juist in Nieuwland de animo voor de containers moeten worden opgekrikt. Want daar wordt het nieuwe systeem inge voerd. „Er is veel koud water vrees," zegt milieuwethouder Bart de Leede. „Mensen zien al leen de nadelen. Bijvoorbeeld dat de afstand naar de afvalbakken voor oude vrouwtjes niet te belo pen is. Terwijl ik denk dat het juist handig is dat ze elke dag met klein zakje naar de container kun nen, in plaats van twee keer per week meteen grote zakte moeten zeulen." Over het algemeen waren alle deelnemers aan de vuilnisbak- kenexcursie meer te spreken over het ondergrondse, dan over het bovengrondse inzamelsysteem, waar in het Amsterdamse Bos en Lommerd mee werkt. Minder schoon en, zoals iemand opmerk te, 'niet meer van deze tijd'. Dinsdag 22 april SCHIEDAM De De Woudhoek. Modeshow,. 13.00u. VLAARDINGEN Dc Brabberspolder. Voorlichting ongevallen in huis, 14.00-16.00u. Holy Ziekenhuis. Lezing 'Een eeuw ziekenhuizen in Vlaardin gen', 20 ÖOu. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Scapino Rotterdam. KLz. 20.15 Hanebuurt. Lantaren/Ven ster St. Petersburgprogramma. De Doelen Gr.z. 20.15 Fhitharmo- rtisch Orkest van St. Petersburg. Dizzy 22.00 De Jeroen. Pekband. Nighttown/Basement 21.00 Mal- ka Family. Popular 21.30 Volle Maan Feest. SKVR Muziekschool Centrum-West 20.00 Leerlingen- uitvoering saxofoon. Luxor Thea ter 20.15 Tineke Schouten. Eras mus Univ. 16.30-17.45 Elektra, door prof.dr. A.M. Van Erp. Lanta ren 19.30 en 21.00 Grimasfestival. Woensdag 23 april SCHIEDAM Dc Oost. Voorlichting ongevallen in huis, 14.00-16.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Stichting Co- media, 'Koppen Dicht', 20.00u. ROTTERDAM Theater de Evenaar 20.15 Cinema Diaspora: Made in the Pacific. Plaswijckpark 15.00 Rik de Kik ker. Theater 't Kapelletje 14.30 Kijk haar nou. Wijkgebouw Het Peil 14.00-15.00 De schat, de Doe len Gr.z. Andrew Lloyd Webber Musical Gaia 1997. Hal Gr.z, 12.45 Lunchconcert De Vlerk 19,30 Stg. Pepper. Dizzy 22.00 Ronnie Cuber en Dave Pike met Trio Rein de Graaff. Dodorama 20.30 Kampec Dolores De Buurman 20.00 Jam session. Popular 20.00 Optredens bands SKVR-Jazzschool en Big Band, Ahoy 20.00 Kenny G. Thea ter Zuidplein Gr.z, 20.15 Gotta Ha ve Soul. Plan-C 21.00 Back to the Roots, Zaal de Unie 20.30 NCRV Volgspot Live. Bonheur 20.30 Een oude dove dame. Cabaret Restau rant ScheUing's 19.00 Kwartet Bloemlust. Luxor Theater 20.15 Tineke Schouten, lach Vegas' Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Ti'tus i\ndrqmcu?>'. RO Thea ter 20.15 Elektra. ,Etfësmus hoog- bouwrestaurant 'l 6.30-18.00 Man nen komen van Mars vrouwen van Venus. Met Sanne Wallis de Vries, Lisette Thooft en Raoul Heertje. Muller Pier 13,00-23.00 Kennis. Lantaren/Venster 19.30 en 21.30 Grimasfestival. ROTTERDAM Calypso 1:'Shine'(al)dag.l3.15-16- 18.45-21.30. Calypso 2: 'Everyone says I love you' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Calypso 3: 'Mars atta cks!' (12) dag.18.45-21.30, di.ook 13.15-16. Cinerama 1: 'Dante's Peak* (12) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 2: 'Jerry Maguire' (al) j.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 3: "Metro' (16) dag.18.45- 21.30, di.ook 13.15-16. Cinerama4: '101 echte Dalmatiërs' (al) dag. 13.15-18.45. 'Fierce creatures' (al) dag.16-21.30. Cinerama 5: 'Ran som' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag. 14-16. 'Special Effects' (al) dag. 15-20.45. 'Star Wars special edition' (al) dag.18.30. 'Microcos- mos' (al) dag.17. 'The empire stri kes back' (al) dag.21.45. Venster 1: 'Kolya' (al) dag. 19.30, wo.ook 14,30. 'Tierra' (16)dag. 22. Venster 3: 'The Daytrippers' (16) dag.20, wo.ook 14.30. 'Different for girls' (16) dag.22. Venster 4: 'Buenos Aires viceversa'(16)wo.I9.30.Venster2: 'The pillowbook' (16) dag. 22. 'Noveeento deel 2' wo.14. Vaarwel ganzen' di.19.30. 'Papa, vadertje vorst is dood' di.22. Selectie un- derground-programma wo.20. 'Summertrip to the sea' wo.21.30. Lumière 1: 'The empire strikes back' (al) dag.13.15-16-18.45-21,30. Lumière 2: 'StarWars special edi tion' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lumière 3: The first "wives club' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lu mière 4: 'Romeo Juliet' (16) dag. 18.45-21.30, di.ook 13.15-16. Rexa- ne: 'Draai je klaar' (16) t/m wo. doorl.voorst. Pathé 1: 'Dante's Peak' (12) dag.11.35-14.05-16.35- 19.05-21.35. Pathé 2: 'The Devil's Own'(16)dag. 16.30-19.05-21.30,di. ook 11.30-14. Pathé 3: 'ïn love and war' (12) dag.U.20-13.50-16.20- 18.55-21.40. Pathé 4: 'The English Patiënt' (12) dag.l 1-14.20-17.35- 20.50. Pathé 5: 'Karakter (12) dag.l 1.15-14.35-17.50-21.10. Pathé 1: 'The empire strikes back' (al) dag.ll.10-17.40-21, di.ook 14.25. Pathé 7: 'One fine day' (al) dag. 11.45-14.15-16.45-19.15-21.45. Kindermatinees: Calypso 3: '101 echte Dalmatiërs' wo.1315-16. Ci nerama 3: 'Space Jam' wo. 13.15- 16. Lumière 4: '101 echte Dalma tiërs'wo.13.15-16. Pathé: T)e klok kenluider van de Notre Dame' wo. 11.40-14.05. 'Mijn Franse tante Ga- zeuse'wo.14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3