15 nd Oostwijk: historisch karakter behouden A Kunstenaar Batelaah (90) boetseert nog steeds STAATSLOTEN SCHIEDAM is ZÓ GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT Geachte heer Noordhuizen (2) Verzameling van brandweerwagens Vrijwilligers voor sociale hulpverlening Lezing over kuiperijen Kunstbus naar theater 'Nul is genoeg' Snippergedichten Nieuwe koorleden gezocht Brillen voor Ghana Gemeente Vlaardingen prijst eerste integrale wijkplan van platform VERKOOPADRESSEN Schiedam dingt mee naar natuurprijs 1996 Rotterdams Dag£>!ad Woensdag 23 april 1997 O DICK VAN DER LÜGT Vlaardingen C. Verhoef uit Zoetermeer, vrijwilliger bij de afdeling voorlichting van de Haagse brandweer, iaat in de centrale bibliotheek aan de Waalstraat een gedeelte van zijn verzameling brandweerwagens zien. In to taal bestaat zijn speelgoedcollectie uit driehonderd brandweerwagens, driehonderdvïjftig ambulances en driehonderd politiewagens. De expositie is tot en met 28 april te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Wie zijn autootjes kwijt wil, kan contact opnemen met Verhoef, telefoon 06-54862845. Het Rode Kruis Vlaardingen zoekt vrijwilligers voor de telefooncirkels en de sociale hulpverlening. Deze activiteiten richten zich op eenzamen, ouderen, lang durig zieken en mensen die om een andere reden weinig sociale contacten hebben. Vrijwilligers van de telefooncirkel moeten minimaal een ochtend per week tussen 08.30 en 10.GÖ uur be schikbaar zij n. Verder zoekt het Rode Kruis vrijwilli gers die een ochtend of middag per week beschik baar zijn voor het bezoeken van mensen thuis. Om een praatje te maken, samen te wandelen of win kelen, of anderszins vrije tijd door te brengen. Ook worden mensen gezocht die samen met collega's ou deren in diverse centra assisteren bij creatieve bezig heden. Wie interesse heeft, kan op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur bellen via nummer 4342700. De Vereniging Vrienden van het Visserijmuseum Vlaardingen houdt een lezing over de geschiedenis van kuiperijen. Hagenaar Knoester, zelf eigenaar van een moderne kuiperij, gaat daarbij in op de histo rie van het maken van tonnen voor onder meer de visserij. Ook de hedendaagse wijze van produceren van vaten komt aan de orde. De lezing in het Visserijmuseum begint na de leden vergadering rond 20.30 uur. Leden van de vereniging hebben gratis toegang, niet-leden betalen ƒ5,-. De Vrije Academie laat maandag alweer voor de der de keer dit jaar de kunstbus rijden. Senioren kunnen een retourtje RO-theater kopen voor ƒ34. De voorstel ling die wordt bezocht is Woyzeek. De bus vertrekt vanaf het gebouw van de Vrije Academie aan de Oos- thavenkade in Vlaardingen om 18.40 uur. Rond kwart voor elf 's avonds zijn de deelnemers terug. Onder het motto 'Nul is genoeg' houdt de Socialisti sche Partij de jaarlijkse actie tegen de landelijke huurverhoging. VlaardingerRemi Poppe, lid van de SP-fractie in de Tweede Kamer en specialist op het gebied van de huurproblematiek, spreekt vrijdag avond belangstellenden toe op een informatieavond over de huurverhogingen aan de Broekweg 76. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Saskia van Herwijnen houdt tot en met 17 juni een expositie van haar collages en snippergedichten in Het Gebouw van Stichting SVO. Dit is de tweede ex positie in de reeks exposities van vrouwelijke kun stenaars/creatieven in en rondom Schiedam. Van Herwijnen voltooide in 1991 haar studie Mode- en Vormgeving aan de academie voor Beeldende Kun sten in Rotterdam. Al tijdens haar studie begon zij met het maken van collages. Ze is gefascineerd door vormen en structuren. Ze verzamelt of fotografeert tijdens wandelingen regelmatig stukjes hout, aange spoeld speelgoed, scherven en andere voorwerpen. De gevonden dingen verwerkt ze in haar collages. Geïnteresseerde vrouwen kunnen de expositie van maandag tot vrijdag van 09.00 tot 14.00 uur bezichti gen bij de Stichting SVO aan het Broersveld. Het Schiedamse mannenkoor In Honorem Dei be staat 116 jaar en zingt elke zondagochtend in de Basi liek van de" Heilige Liduina om 10.15 uur tijdens de Hoogmis. Het koor zoekt nieuwe leden om zich na de renovatie goed te kunnen presenteren. Het gezel schap zingt meerstemmige missen van Haydn, Mo zart, Schubert alsmede Gregoriaans. Het koor repe teert elke dinsdagavond. Het noten kunnen lezen is minder van belang dan de inzet waarmee wordt ge zongen. Meer informatie bij Loek Smit, tel. 4164185. Maassluise scholieren gaan de komende weken op pad bij familie, vrienden en kennissen om brillen in te zamelen voor Ghana. De brillenaetie is reeds enige tijd geleden van start gegaan, maar er zijn nog veel meer brillen welkom. Doel van de actie is om niet meer gebruikte brillen naar Ghana te brengen, waar deze moeilijk te krijgen zijn en tevens erg duur. De brillen worden gestuurd naar de Nederlandse pater en opticien Jozeph Cramers. Die heeft de afgelopen jaren met zijn team 250.000 Ghanezen van een bril voorzien. Wie een bril in de aanbieding heeft, kan contact opnemen met H, van de Meeberg, Weverij 5. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Vlaardingen Een levendige, gezellige en ge varieerde wijk met een goede naam. Een wijk met veel groen, speelruimte en parkeerplaat sen. Een rustige en verkeersveilige buurt waar kinderen overal naar hartelust kunnen spelen zonder dat ouders zich zorgen hoeven maken. Een wijk ook waar iedereen welkom is en jong en oud elkaar kunnen ontmoeten in een buurthuis. Zo ongeveer moet de Vlaardingse Oostwijk eruit zien in het jaar 2010. De toekomstvisie is onder deel van het eerste integrale wijk plan voor de Oostwijk dat gisteren in het stadhuis aan het Vlaar dingse college van b en w werd uitgereikt. Het Wijkplatform Oostwijk stelde het rapport sa men in het kader van het inte graal wijkbeheer in de gemeente Vlaardingen. Daarin werd het on dersteund door adviesbureau Ini- cio uit Rotterdam. Het platform bestaat uit een aan tal bewoners van de Oostwijk, het bureau Welzijnsprojecten, de wijkagent en ambtenaren van de gemeente. In het plan worden sterke en zwakke punten in de wijk geanalyseerd, aandachtsge bieden aangewezen en is een pak ket maatregelen samengesteld dat ervoor moet zorgen dat de toe komstvisie wordt gerealiseerd. De Oostwijk wordt in het rapport geschetst als een wijk met een historisch karakter. Bewoners zeggen er met plezier te leven en zijn enthousiast over de 19e eeuw- se en neo-classicistische bebou wing. Veel bedrijven hebben er De Arnold Hoogvlletstraat in de Oostwijk Is zo'n straat waar het historisch karakter van de wijkgoed tot uiting komt. Foto Roel Dijkstra hun onderkomen. Ook komt de Oostwijk in het onderzoek naar voren als een jonge wijk, slechts veertien procent is 55 jaar of ou der. Inwoners van de Oostwijk bleken tijdens de totstandkoming van het plan erg betrokken te zijn bij hun wijk. Hun op- en aanmerkin gen hebben dan ook een belang rijke rol gespeeld in het onder zoek. Zo heeft een groep Oostwij- kers foto's gemaakt van sterke en zwakke punten in de buurt. Ook zijn de resultaten van een enquê te waaraan tweehonderd bewo ners deelnamen, meegenomen in het wijkplan. Historisch karakter Behoud van het historisch karak ter en het goed onderhouden van de buitenruimte staan bovenaan het prioriteitenlijstje van de be woners. Een van de korte termijn maatregelen die hiervoor wordt genoemd is het slopen van of het geven van een andere bestem ming aan leegstaande panden. Zo'n voorbeeld is het Van Doorn- pand aan de Oosterstraat. Daar van wordt gevonden dat het qua grootte en bouwstijl niet past bij het beeld van de omliggende stra ten. Ook moet bij nieuwbouwprojec ten, zoals in het Buizengat, reke ning worden gehouden met het historische karakter van de wijk, stelt het rapport. Andere sugges ties die het wijkplatform geeft, is het straatmeubilair in oude gebie den aanpassen en het onderhou den van panden in de wijk. In het rapport wordt verder een heel scala aan maatregelen ge noemd die voor een goed onder houden buitenruimte moeten zorgen. Zo zouden het groen en de speelvoorzieningen in de wijk be ter verdeeld moeten worden. Met een aantal maatregelen is zelfs al een begin gemaakt, bleek tijdens de presentatie van het rapport. Een wijkpost is er inmiddels, ver telde wethouder T. van der Steen die het rapport een 'kwali teitsplan' noemde. Ook het erger lijke probleem van de honden poep wordt aangepakt door het Vlaardingse clean team. Wat de blokcontainers betreft wordt ge keken hoe deze in de smalle stra ten van de Oostwijk gepast kun nen worden. En bok voor het sta tionsplein, dat de meeste bewo ners maar rommelig vinden, zijn herinrichtingsplannen gemaakt. Bovendien kunnen bewoners be gin zomer hun mening kwijt over het al dan niet openstellen van de Schiedamseweg voor alle verkeer. Twee andere prioriteiten die het wijkplatform stelt zijn een goede mix van wonen en werken en be trokkenheid van buurtbewoners. Volgens de onderzoekers moet het wonen in de wijk voorop staan. Daarom willen de bewoners het liefst dat er alleen kleinschali ge bedrijven in de wyk worden toegelaten. Om eventuele overlast van jonge ren tegen te gaan, moeten er vol gens het rapport meer hangplek ken komen. Er wonen veel jonge ren in de wijk, maar er zijn weinig voorzieningen. Aangegeven wordt dat er vooral in het gebied dat begrensd wordt door de Oost- havenkade, de Schiedamseweg, de Binnensingel en de le Van Leyden Gaelstraat en bij de nieuwbouw Spnnterplaats be hoefte is aan een eigen piek voor de jeugd. Verder lanceert het wijkplatform het plan voor een buurthuis in de Oostwijk, waar bewoners geza menlijk activiteiten op kunnen zetten. Maar bovenal wensen de onderzoekers dat het plan wordt goedgekeurd door b en w en de gemeenteraad. „Nu kunnen we niet verder," zei voorzitter H. van der Gaag van het bewonersplat form Oostwijk gisteren. „Als het wijkplan wordt vastgesteld, kun nen we de deelplannen verder uit gaan werken." Het rapport maakt ook melding van een aantal gebieden die extra aandacht nodig hebben. Sugges ties worden gedaan om de ver keersonveiligheid op de centrale wegen in de wijk - Schiedamse weg, Julianasingel, Verpioegh Chasséplein en Binnensingel - te verbeteren; het parkeerprobleem in de smalle straatjes achter de Oosthavenkade aan te pakken en het begin van de Hoflaan een be tere uitstraling te geven. Het wijkplan Oostwijk wordt eind mei in de raad besproken. Dan wordt besloten wat het college met het plan gaat doen. Gerard Bate laan geeft boetseerles- sen in verzor gingshuls De Hargin Schiedam:'Je ligt zoveel uren op je bed. Dan komt er altijd wel een Idee opborrelen.' Fcto Roel Dijkstra Schiedam Primerashop Jacqueline St. Liduinastraat 55. Tel. 010-4267613 Schiedam Tabaksspeciaalzaak B.P.H.Janse Broersvest 8A. Tel. 010-4268804 Schiedam Tabakshop Gonneke de Bol Winkelcentrum Hof van Spaland 6. Tel. 010-4714083 Schiedam De Blockshop Groenelaan 103. Tel. 010-2730720 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80. Tel. 010-4265513 Schiedam Primera WilvanVelzen Geuzenplein 17, W.C. de Woudhoek. Tel. 010-4705470 Maassluis Jan Booster-Lederwaren Koningshoek 923-14. Tel. 010-5913243 Vlaardingen Muliishop Boden Dr. W. Beckmansingel 53. Tel. 010-4359164 Door Danielle Hermans Schiedam Maak een beest van een homp klei. Begin met een lijf, plak er poten onder, zet er een nek en kop op en kijk vervolgens waar het ding op lijkt. Een poes, een hond of misschien wel een gi raf. Zo eenvoudig kan het eraan toe gaan tijdens de wekelijkse boet- seerlessen van Gerard Batelaan in verzorgingshuis De Harg in Schiedam. De 90-jarige kunste naar geeft inmiddels 25 jaar boet- seerles aan een clubje bewoners van het tehuis. Vandaag is hij voor zijn vrijwilligerswerk gehul digd. Na de feestelijke bijeen komst kunnen de bewoners en ge nodigden diverse schilderijen en keramische kunstwerken van de veelzijdige jubilaris bewonderen. In de kelder van zijn woning aan de Buys Ballotsingel waar hij al ruim vijftig jaar woont, staat een selectie uit de honderden schilde rijen van Batelaan al gereed voor de naderende expositie. De ge pensioneerde tekenleraar heeft de doeken met zorg uitgezocht en in bruine lappen gewikkeld. Hij zou het vreselijk vinden als zyn werk tijdens het vervoer schade oploopt Niet alleen in de kelder, maar ook in de huisl tamer en in de slaapka mers op de eerste en tweede ver dieping hangen werken van de kunstenaar. Hij omschrijft zich zelf als een 'vrij schilder'. Alle stij len heeft hij tijdens zijn jarenlan ge loopbaan al uitgeprobeerd. Aan een wand in de huiskamer hangt een expressionistisch werk - een vaas met bloemen - en vlak daar onder een waarheidsgetrouwe af beelding van een paar oude laar zen. Een groter contrast bestaat niet. De andere wand wordt opgesierd door een ingetogen landschap uit Voorburg en een felgekleurd fan tasie-schilderij van een Afrikaan se boom. Deze baobab voerde de kunstenaar uit in geel, rood, groen en blauw. Bomen spelen in zijn gehele oeuvre een belangrij ke rol. Gewoon, omdat hij 'zeer ge charmeerd' is van bomen. Een overeenkomst tussen alle werken is dat ze uitgevoerd zijn in olie verf. „Ik had geen plezier In wa terverf of pastel. Olieverf is spul waarvan de kleur over vijfhon derdjaar nog levendig is." Klapper Het laatste schilderij van Bate laan getiteld 'De Zeven Bomen' dateert uit september 1996. Num mer 394 alweer. In een klapper heeft de Schiedammer al die ja ren nauwgezet de begin- en eind datum, titel en een kleine schets van elk schilderij geregistreerd. „Ik heb dat altijd keurig netjes bijgehouden. Tsja, die neiging krijg je als je jarenlang leraar bent geweest," licht de krasse Schiedammer toe. Hij heeft zo'n honderdvijftig schilderijen verkocht. Niet dat het Batelaan veel uitmaakt of zijn werk wordt verkocht. De jubilaris, die al vanaf zijn jongensjaren te kent, is nooit afhankelijk geweest van de verkoop van zijn werk. Hij verdiende tot aan zijn pensioen zijn geld als leraar. Voor de oorlog op een basisschool in Rotterdam en na de oorlog als tekenleraar op een lyceum in Den Haag en een middelbare school in Dordrecht. Vroeger heeft hij wel eens getwij feld of hij van het schilderen niet zijn beroep zou maken. Maar hij luisterde naar de raad van zijn vrouw. „Een echte kunstenaar lijdt armoede, zei mijn vrouw al tijd. Ook mijn ouders raadden me aan om eerst ondeiwijzer te wor den en daarna in mijn vrije tijd te schilderen. Ik heb nooit spijt ge had van die keuze. Armoe heb ik nooit gehad en als leraar had ik veel vakanties. Die vrije tijd kon ik aan het schilderen en boetse ren wijden," aldus de kunstenaar, die zestig jaar van zijn leven in schoolgebouwen doorbracht. Kwast Of hij de kwast binnenkort weer oppakt, weet hij niet. Hij klautert regelmatig, sinds een tijdje met behulp van een kruk, de twee stei le trappen omhoog naar zijn werk kamer. Daar ligt op een tafeltje een brood klei te wachten. Met zijn dunne, nog lenige vingers boetseert Batelaan kleine mas kertjes en eenden. Op een giro- enveloppe heeft hij kleine schet sen getekend. Aan ideeën heeft hij al die jaren nooit gebrek ge had. „Je ligt zoveel uren op je bed. Dan komt er altijd wel een idee opbor relen. Ik ben tamelijk gezond. Mijn linkerbeen is dan wel een beetje weerspannig, maar ik heb een auto met automaat. Ik kan - dus gaan en staan waar ik wil. De bewoners van de Harg slijten daar hun laatste levensdagen. Ik heb niks geen spijt als ik na de boet- seerles weer in mijn autootje kan stappen om naar huis te rijden. Een bejaardenwoning is nou niet iets om naar te verlangen. Hope lijk kan ik nog enkele jaren zelf standig blijven wonen." Schiedam De gemeenten Schiedam, Dordrecht, Amster dam/Osdorp en Nijmegen zijn ge nomineerd voor de Gemeentelij ke Natuurprijs 1996. Dit heeft het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij dinsdag bekendgemaakt. De gemeenten zijn overgebleven na een voorse lectie uit dertig inzendingen. De Schiedamse inzending betreft een project met voorbeeldtuinen, in Dordrecht gaat het om het eco logisch beheer van het Dubbelm- ontiepark. De gemeente Nijme gen sluit de rij met het initiatief Natuur in Nijmegen-Oost en het plan van Amsterdam/Osdorp heet Natuurtuin de Wiedijk, Met de prijs wil het ministerie zijn waardering kenbaar maken voor de inspanningen van de gemeen ten in het kader van het Natuur beleidsplan. Aan de prijs, die op donderdag 22 mei 1997 in Culem- borg wordt uitgereikt, is een geld bedrag van 50.000 gulden verbon den. Eerder kregen de gemeenten Arnhem, Gouda en Culemborg de prijs toegekend. In de Schiedamse voorbeeldtui nen 'De Groene Raat' kunnen mensen ideeën opdoen voor het inrichten van een natuurlijke tuin. Er zijn onder meer geveltui- nen, balkontuinen, een boeren- tuin, een ecologische moestuin en een akkertuin. Belangstellenden kunnen hier elke tweede zondag van de maand van 12.00 tot 16.00 uur cn elke woensdag van 13.30 tot 16.30 terecht. De tuinen en in formatiebalie 2ijn te vinden aan de Harreweg 19, vlakbij dorp Ke- thel. Woensdag 23 april SCHIEDAM Dc Oost Voorlichting ongevallen in huis, 14.00-16.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Stichting Come- dia, 'Koppen Dicht', 20.00u. ROTTERDAM Theater de Evenaar 20.15 Cinema Diaspora; Made in the Pacific. De Doelen Gr.z. Andrew Uoyd Webber Musical Gala 1997. Hal Gr.z. 12.45 Lunchconcert. De Vlerk 19.30 Stg. Pepper. Dizzy 22.00 Ronnie Cuber en DavePikemetTnoRemdeGraaff. Dodorama 20.30 Kampec Dolores De Buurman 20.00 Jamsession. Popular 20.00 Optredens bands SKVR-Jazzschool en Big Band. Ahoy 20.00 Kenny G. Theater Zuidplein Gr.z. 20.15 Gotta Have Soul. Plan-C 21.00 Back to the Roots. Zaal de Unie 20.30 NCRV Volgspot üve. Bonheur 20.30 Een oude dove da me. Cabaret Restaurant Schel- ling's 19.00 Kwartet Bloemtust LuxorTheater20.15Tineke Schou ten, 'Lach Vegas'. Rotterdamse Schouwburg Grz 20.15 Titus And- ronicus.ROTHEATER20.15 Elektra. Erasmus hoogbouwrestaurant 16.30-18.00 Mannen komen van Mars vrouwen van Venus. Met Sanne Wallis de Vnes, Usette Thooft en Raoul Heertje. Muller Pier 13.00- 23.00 Kermis. Lantaren/Venster 19,30 en 21.30 Grimasfestiva! Donderdag 24 april SCHIEDAM Theater de Teerstoof. Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten, 'Mannen van de Wereld', 20.30u: VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. Dc West. Bingo, 14.30u. Stadsgehoorzaal. De Hoofdstad Operette, "WeensOpe- rette Concert', 20.00u. ROTTERDAM De Doelen Kl.z. 20.15 Muziek en dans uit Turkije. Club Dancetaria 22.00 Innercity Thang Bang. De Twijfelaar 22.30 Skunk Funk. De Vlerk 22.00 Vers uit de Maas. St. Laurenskerk 12.45 Middagpauze concert. Popular 24.00 Hip Hop 'n Funk Night. Ritmo Tropical 22.00 Marcelo Godoy. Rotterdamse Schouwburg Gr.z, 20.15Tïtus And- ronicus. Kl.z. 20.30 De schatkamer. SKVR Muziekschool Ringdijk 19.00 Leeriingenuitvoenng Key board. Theater Zuldpleln Kl.z. 20.30 Kjss me Kate. Zaai de Unie 20.30; inieiding.l9.30. LufStermu- seum: piano-oeuvres van de 20e eeuw. Cabaret Restaurant Schel links 19.00 Kwartet Bioemlust tuxorTheater 20.15 Tineke Schou ten. Popular 20.15 Open Podium Rotterdam. RO Theater 20.15 Elek tra. Bibliotheektheater 19.00 Schnjversdiner. Muller Pier 13.00- 23.00 Kermis. LantarerVVenster 19,30 en 21.00 Grimasfestival Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1; 'Shine' (ai) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Everyone says I love you' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30, Ca lypso 3: 'Mars attacks!' (12) dag. 18.45-21,30. Cinerama 1: 'Dante's Peak' (12) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Jerry Maguire' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: "Metro' (16) dag.18.45-21.30, Cinerama 4: '101 echte Dalmatièrs' (al) dag. 13.15-18.45,'Rercecreatures' (al) dag.16-21.30. Cinerama 5: Ransom* (16) dag.13.15-16- 18.45-21.30. imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag. 14-16. 'Special Ef fects' (ai) dag. 15-20.45. 'StarWars special edition' (al) dag. 18.30. 'Mi- crocosmos' (al) dag!7. The empire strikes back' (al) dag.21.45. Ven ster 1: 'Kolya' (al) dag.19.30, wo. ook 14.30. Terra' (16) dag. 22. Venster 3: The Daytnppers' (16) dag. 20, wo .ook 14.30. 'Differentfor girls' (16) dag.22. Venster 4: 'Bu- enosAiresviceversa'(16)wo.l9.30. Venster 2: The pillowbook' (16) dag. 22,wo.l4.30. 'Novecentodeel 2'wo.l4.$efectieunderground-pro- gramma wo.2Q. 'Summertnp to the sea'wo.21.30. Lumlère 1: The em pire stnkes back' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumlère 2: 'Star Wars special edition' (al) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Lumlère 3: The first wives club' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumlère 4: 'Romeo Juliet' (16) dag. 18.45-21.30. Rexane: 'Draaije klaar'(16) t/mwo. doori.voorst. Pathé 1: 'Dante's Peak' (12) dag.11.35-14.05- 16.35-19.05-21.35. Pathé 2: The Devn'sOwn'(16}dag 16.30-19.05- 21.30. Pathé 3: 'In love and war" (12) dag.11.20-13.50-16.20- 18.55-21.40. Pathé 4: The English Patiënt' (12) dag.ll-14.20-17.35- 2050. Pathé 5: 'Karakter' (12) dag. 11.15-14.35-17.50-21.10. Pathé 6: The empire stnkes back' (al) dag. 11.10-17.40-21. Pathé 7: "One fine day'(al) dagll.45-14,15- 16,45-19.15-21.45, Kindermatinees: Calypso 3: '101 echte Datmatiërs' wo.13.15-16. Ci nerama 3: 'Space Jam' wo.13.15- 16. Lumière 4: '101 echte Dalma- üers'wo.13.15-16. Pathé:'De klok kenluider van de Notre Dame' wo. 11.40-14.05.'Mijn Franse tanteGa- zeuse'wo.14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3