12 Rotterdam 8 Zware taken stadsprovincie Van de Vondervoort optimistisch Knobbelzwijnen nieuwe aanwinsten Blijdorp CD A-raadslid: Ontslag Krosse sleept te lang Zeggenschap vervoer, onderwijs, ruimtelijke ordening en milieu Onalledaagse producten op toeristische zondagsmarkt Vechtpartij op brug Staatssecretaris over stadsprovincie: 'In de kern zit het goed' Twee jaar cel wegens brand Kaatsheuvel Neergestoken in Heerlen In hals gestoken Fietsers gewond Hennepkwekerij ontmanteld Gewond bij steekpartij Rotterdams Dagblad Dinsdag 29 april 1997 I5>~. Knobbelzwijn Hobbel: een schrikachtig en vervaarlijk uitbreker. Foto Cees Kuiper/ Rotterdams Dagblad Zebra Maijo- lefn in het gips. Foto Cees Kuiper/Rotterdams Rotterdam Het knobbelzwijn Hobbel heeft de oppassers twee weken terug behoorlijk laten schrikken. Het knobbelzwijn is één van de nieuwe aanwinsten van Diergaarde Blijdorp: twee vrouwtjes knobbelzwijnen ge- naamd Hobbel en Bobbel. Knob belzwijnen staan bekend als zeer schrikachtige en vervaarlijke uit brekers..,, Dat .hebben de' verzorgers ge merkt. Nadat aan alle kanten het voormalige neushoornverblyf 'uitbraakprooP was gemaakt, met een verhoogde wal en betongaas, zagen de knobbelzwijnen toch nog kans om te ontsnappen. De ei genzinnige dieren braken dwars door het betongaas heen naar het lege nijlpaardenverblijf. De ver zorgers konden Bobbel terugja gen maar Hobbel vluchtte naar het daarnaast gelegen giraffe- perk. Hier nam rij een aanloop en maakte een sprong van drie meter naar het bezoekerspad. Maar Bob bel vond het uitstapje blijkbaar nog niet leuk genoeg. Ze sprong over de heg midden in een ver schrikte groep addanantilopen. Uiteindelijk moest de dierenarts Bobbel verdoven waarna ze terug kon naar haaneigen verblijf. Dit is nu zo gepantserd dat het meer lijkt op een vesting. Zebra Marjolein doet het een stuk rustiger aan met haar gipsen voet. Onlangs liep ze een scheurtje in het bot op. Over zes weken mag het eraf en dan wordt bekeken of het bot helemaal is genezen. Ge lukkig lykt Marjolein er weinig hinder van te ondervinden. Ook de ijsbeertjes Winner en Taco maken het nog steeds prima. Hun site op Internet- (www. ara-bddp- groep.nl.) is inmiddels 189.000 keer bezocht. In de meivakantie wordt Blijdorp 'binnenstebuiten' gekeerd. Het publiek kan een kijkje nemen achter de schermen vragen stellen. Onder andere zijn er narcosemaskers, haarbal- len en vleermuizen op sterk water te zien. Door Peter de Lange Rotterdam CDA-iaadslid W. van Deventer meent dat de gemeente raad en de Rotterdamse bevol king informatie wordt onthouden over de ontslagprocedure rond J. A. J„ Krosse, de in februari ge schorste directeur van de dienst Sociale Zaken en Werkgelegen heid. In een brief aan de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders schrijft Van De venter verbaasd te zijn over de trage afwikkeling van het ontslug. Van Deventer heeft uit de krant vernomen dat de raadscommissie die de zaak onderzoekt meer tijd nodig heeft om een eindoordeel te vellen dan werd aangenomen. De CDA'er vindt dat hij niet via de pers, maar rechtstreeks van de commissie had moeten, horen dat er vertraging is opgetreden. De commissie, die onder voorzit terschap staat van G. Müller (D66) wordt door Van Deventer ge vraagd alsnog in het openbaar uit te leggen waarom het onderzoek zo lang duurt. Verder vindt Van Deventer dat de commissie zyn werk met 'grote voortvarendheid' moet doen. Hij wil dut er snel een eindadvies op tafel ligt. Elke dag uitstel kost de gemeente Rotter dam geld, schrijft Van Deventer, want Krosse ontvangt salaris tot de dag dat de gemeenteraad uit spreekt dat hij wordt ontslagen. Krosse werd twee maanden gele den naar huis gestuurd. Als ver klaring gaf wethouder Simons (Sociale Zaken) dat hij ruim 70.000 gulden teveelaan onkosten had gedeclareerd. Commissievoorzitter Müller wei gert mededelingen te doen over de vorderingen van het onder zoek. Bekend is dat er getuigen worden gehoord door de commis sie, en dat een van deze getuigen vermoedelijk wethouder Simons is. Müller wil dit niet bevestigen. De namen van de overige getui gen worden niet bekend gemaakt. Ook het het resultaat van de 'ver horen' blijft geheim. Volgens de planning legt de com missie op z'n vroegst rijn eindrap port aan de gemeenteraad voorop 15 mei. Maar mogelijk wordt dit tijdstip nog verschoven naar 5 ju ni Simons heeft vrijdag zijn vertrou wen uitgesproken in het manage ment van de sociale dienst. De dienst had daarop aangedrongen nadat Simons eind maart schrifte lijk had laten weten dat sommige leidinggevenden er rekening mee moesten houden dat zij hun carri ère buiten het bedrijf zouden moeten voortzetten. Simons heeft het management laten weten dat de dienst voortaan enkel nog zal worden afgerekend op zijn feite lijke dienstverlening. „Dat bete kent dat beleidsnota's van minder belang worden dan het dagelijkse werk aan de balie," aldus de voor lichter van de sociale dienst. Rotterdam Op de Mathenesser- brug is afgelopen nacht rond half drie een 29-jarige Rotterdammer mishandeld door een groep van zes mannen. Het slachtoffer liep een. hersenschudding op en en kele gekneusde ribben. De politie ar deerde drie verdachten. De drie andere mogelijke daders zijn nog voortvluchtig. De oorzaak van de vechtpartij wordt uitgezocht. Rotterdam De speciale wet die de taken van de stadsprovin cie regelt, bevat voor Nederland unieke regels. De stadspro vincie krijgt zw' ri bevoegdheden op het gebied van ruimtelij ke ordening, vervoersplannen, volkshuisvesting, milieu, on derwijs en volwasseneneducatie. Opmerkelijk is de bevoegd heid een integraal strategisch plan (ISP) op te stellen, een zware vorm van een streekplan, waardoor de ruimtelijke orde ning regionaal kan worden aangestuurd. Dit blijkt uit de interimwet pro- komt vanaf 2000 geheel onder de vincie Rotterdam en het vooront werp van de 'lex spetialis', die vandaag door het kabinet aan Tweede Kamer zijn gestuurd. Het kabinet onderscheidt hierbij per manent strategische, tijdelijk strategische en overige projecten. De Rotterdamse haven is een per manent strategisch project en stadsprovincie te vallen. De stadsprovincie mag onder voorwaarden ook andere perma nente locaties aanwjjzen (bijvoor beeld het vliegveld of delen van Rotterdam-Centrum). Bij zulke locaties neemt de stadsprovincie alle bevoegdheden over van de betrokken gemeenten. Bij de tijdelijke strategische loca ties behouden de gemeenten de bevoegdheid om bestemmings plannen vast te stellen. De stads provincie kan echter aanwijzin gen geven en bepalen wie de uit voering ter hand neemt van de projecten. De stadsprovincie blijft verantwoordelijk voor de realisa tie van die projecten. De overige projecten zijn het primaat van de gemeentebesturen, mits ze zich houden aan de programmatische doelstellingen van de nieuwe pro vincie. Het kabinet kiest voor een provin ciaal grondbedrijf (grotendeels te vormen door het Ontwikkelings bedrijf van de gemeente Rotter dam), maar de gemeenten kun nen een eigen grondbedrijf in stand houden. De uitkeringen uit het Gemeente fonds en het Provinciefonds wor den samengevoegd tot een regio nale uitkering voor de Rijnmond De gemeenten gian de onroeren- de-zaakbelasüng heffen over de woningen en de stadsprovincie over de niet-woningen. De stadsprovincie krijgt de be voegdheid een provinciaal ver- keers- en vervoerplan vast te stel len. Zo nodig kunnen gemeenten een aanwijzing krijgen en zelfs kan de stadsprovincie de uitvoe ring zelf ter hand nemen. De stadsprovincie kan ook locaties aanwijzen voor betaald parkeren tegen minimumtarieven. Hier mee moet voorkomen worden dat tussen gemeenten te grote ver schillen ontstaan in het parkeer beleid. De stadsprovincie krijgt ook zeggenschap over de volks huisvesting, de hi isvestingsver- ordening en overeenkomsten met verhuurders. De woningtoewij zing zelf blijft bij de gemeenten liggen. De stadsprovincie maakt ook een milieubeleidsplan. De DCMR Milieudienst Rijnmond wordt ondergebracht bij de stads provincie en zal toezien op de mi lieuvergunningen. Op onderwijs gebied doet de stadsprovincie alle bovenlokale taken, zoals het ach terstandsbeleid, het beleid rond de voortijdige schoolverlaters en de volwasseneneducatie. Door Kor Kegel Den HaagZe blaakt van zelfvertrouwen. Tonny van de Von- dervoort gaat ervan uit dat het deze keer zal lukken. De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken stuurde gisteren de wetsvoorstellen voor de stadsprovincie Rotterdam naar de Tweede Kamer, in de stellige verwachting dat tenminste alle betrokken gemeenten er vrede mee kunnen hebben. Als dat maar goed gaat. De Raad een kant en Waar eindmodel. Bo- van State bracht een negatief ad- vendxen is donderdag een stuk vies uit. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland reageerden geïrri teerd toen het kabinet de grenzen van de stadsprovincie aangaf. De kamerfracties van PvdA, D66 en WD verschillen met elkaar van mening over die gebiedsomvang. En de gemeente Rotterdam en de Stadsregio Rotterdam kibbelden met elkaar over de zwaarte van de bevoegdheden van het nieuwe, grootstedelijke bestuur. Maar de staatssecretaris blijft optimis tisch. -y Ze zegt het zelf: „Ik ben optimis tisch over het welslagen van deze wetsvoorstellen. Het kabinet heeft van meet af aan toegewerkt naar een grootstedelijk bestuur in de geest van de eommissie-Mon- tijn en van die lijn is nooit afgewe ken. Het concept van de lex spe- cialis is voor meer dan driekwart overeenkomstig de takenwet van anderhalfjaar geleden. Bij de her ziening is rekening gehouden met het niet-opdelen van de ge meente Rotterdam en met de ad viezen van de commissie-An- driessen en de reacties hierop van de gemeenten. Er ligt nu een stuk dat nauw aansluit bij het memo randum van de Stadsregio Rotter dam, die nog de gelegenheid krijgt de lex speeialis op onderde len te amenderen. Dat zal gaan lukken; het heeft me goed gedaan dat zo veel bestuurders in de Rot terdamse regio, zoals Jos Wienen, Hans Simons, Ries Jansen, zich uitermate hebben ingespannen om op hoofdlijnen overeenstem ming te bereiken. Want dat staat voorop: er is zeer veel eensgezind heid. De laatste restjes aan me ningsverschillen zijn sterk uitver groot en deze krijgen dan een ho ge symboolwaarde, maar ik ben ervan overtuigd dat het in de kern wel goed zit" - Maar de gemeente Rotterdam sprak eerder al het onaanvaard baar uit over een interimfase {pre provincie) en het ontbreken van door de gemeenteraad vastgesteld, waarin Rotterdam nog meer macht claimt voor de stadsprovin cie, inclusief huisvesting ervan aan de Coolsingel. Hoe oordeelt de staatssecretaris hierover? Van de Vondervoort: „Het onaan vaardbaar van een gemeente heeft staatsrechtelijk geen bete kenis, Maar ik geloof niet dat het zo ver komt. Op belangrijke pun ten is het kabinet aan bezwaren tegemoet gekomen. Het beheer van de'haven wordt pas overge dragen, als de definitieve stads provincie er is. Tot di? tijd blijft de Stadsregio bestaan ener kan toch geen bezwaar zijn tegen een ver lenging van deze gemeenschap pelijke regeling van de Rijn mondgemeenten." „Het stuk van donderdag ken ik. Ik stel vast dat Rotterdam op nieuw aangeeft dat een perspec tief op sterk grootstedelijk be stuur centraal staat. Die mening deel ik. Dat standpunt wordt ook in de regio breed gedeeld, dat be sef heb ik de laatste tijd nog eens mogen vaststellen toen ik inten sief de gemeenten ben langsge- gaan. Aan bespiegelingen over huisvesting aan de Coolsingel of elders doe ik niet mee. Dat is niet van het hoogste belang. Veel be langrijker is de vraag hoe de stadsprovincie eruit gaat zien, niet waar ze komt" - Binnen het Rotterdamse gemeen tebestuur is er een tendens om de Staatssecretaris Van de Vondervoort: 'Het Is reëel om de Hoeksche Waard erbij te betrekken'. FotoGPD lijk te doen samenmllen met de stadsprovincie (het Hamburg-mo del), zodat diensten in hun geheel over kunnen. Van de Vondervoort: „Maar het Hamburg-model staat niet in het genomen besluit. Ik heb te maken met standpuntbepaling." - De stadsprovincie krijgt het per manente beheer over de haven. Is het mogelijk dat de stadsprovincie ook geheel Rotterdam-Centrum of een groter gebied aanwijst als per manent strategische locatie, zodat de stadsprovincie hier in de prak tijk toch de rol van de gemeente overneemt Van deVondervoort: „Mijn in druk is dat dan niet voldaan zou worden aan de criteria, diegesteld worden aan het aanwijzen van permanent strategische locaties. Delen van Rotterdam-Centrum zouden wel een tijdelijke strategi sche locatie kunnen zijn." - Js het negatieve advies ran de Raad ran State terug te voeren op een voorkeur in die kringen voor een agglomeratiegemeente ofwel annexatie van de buurgemeenten door Rotterdam? Van de Vondervoort: „De Raad van State heeft per definitie pro blemen met overgangswetgeving. Eerder al had de Raad van State aangegeven een agglomeratiege meente te prefereren, zoals het kabinet en de Tweede Kamer had den aangegeven niet die voorkeur te hebben. Het is interessant om te zien dat de Raad van State niet alleen toetst, maar ook een poli tiek oordeel geeft. Dat recht heeft de raad. Kabinet en Kamer heb ben het recht om iets anders te vinden. Het kabinet wil geen ag glomeratiegemeente." - Gedeputeerde Staten ran Zuid- Hoiland zijn gepikeerd dat het ka binet a! zei dat de Hoeksche Waard bij Rotterdam hoort, ter wijl de inspraakprocedure Arhi voor de gemeenten en de water schappen nog tn gang tras. De commissaris van de koningin, Jo an Leemhuis-Stout, heeft meer maals ran die kritiek doen blij ken. Van de Vondervoort: „Ik heb de commissaris van de koningin er niet over gehoord, dus ik moet het doen met krantenberichten. Het is vanzelfsprekend dat het kabi net een indicatie geeft van het ge bied waar het om moet gaan. Na het advies van de commissie-An- driessen heeft de Tweede Kamer opdracht gegeven om iets van de begrenzing te vinden en het is normaal dat de Kamer dan ook een reactie krijgt. De provincie zal zich toch bij de Arhi-procedure hebben vergewist of de eigen doelstellingen enigszins sporen met het kabinetsbeleid? Het was voor ons de gewone manier van werken," - Wat als de Tweede Kamer de toe voeging van de Hoeksche Waard alsnog afwijst, ondanks dat de Kamer er zelf om heeft gevraagd? Van de Vondervoort: „Het kabinet gaat het gesprek met de Tweede Kamer graag aan. Voor het kabi net hebben de Drechtsteden geen meerwaarde om de grootstedelij ke problematiek op te lossen. Bij de Hoeksche Waard echter, hoe je het wendt of keert, geldt dat er •wel degelijk een nauwe relatie is tussen de locaties voor bedrijven terreinen, woningbouw en infra structuur en de ruimtebehoefte van de Rotterdamse regio. Het is reëel om de Hoeksche Waard erbij te betrekken. Als gevolg van eerdere gemeen schappelijke regelingen zijn de Hoeksche Waard en de Drecht- streek en de rest van Zuid-Hol land-Zuid wat meer op elkaar ge oriënteerd geraakt, maar het ka binet vindt die samenhang niet dusdanig zwaar dat de Hoeksche Waard dan maar niet bij Rotter dam moet komen." Rotterdam Het moet èenandéfe re markt worden. Anders dan" dé' gewone,doordé^^Dniaöct^ Een fflndagsnai^'4i^«6'wiiii les afirijkt van d isdag en zasc dag Kleiner. Met een andef^a^hodijpjS; markt die is toegetóeaéri.opteét hedendaagse funshoppm. - Bij wijze van proef krijgt;Rotter- dam een zondagsmarkt op.de Binnenrotte. Bedoeling is om op. 18 mei te beginnen, wanneer' het voorstel voor de. nieuwe markt tenminste ongeschonden door dé gemeenteraad isgeferaïënl|:Ife;c^ laatste zondagsmarkt vindt plaats op 28 september, waarmee de zomer voor beëindigd is ver-, klaard. ,J?unshoppen; dat is het thema van tegenwoordig." zégt mr. X 'Schrijvërvandègèmeentelijke dienst Marktwezen. ;,Als letterlijk gaat vertalen danfes^e;' 'voor de lol winkelen'. Nou dat moet het precies worden, op zon-. - dag op de Binnenrotte. Het moet er een aangenaam verpozen zijn, 'èvwn^iedereezi, jong.en oud,' het tVoigëiis.Sdirigvert^ vara de Rotterdamse centrnm een unicum. „Rij .mijn weten is 'dat sinds, Wolfert van Borêeletf Bot* niet vóórgekomen/" Be cfoel- groep; bertaatluit winkelende' .maal. gesproken niet naar de marktkomen, toeristen. Wiezonf l dags door het vernieuwde stadife ;;^trum)loopten(doorde Koop- 'goot wandelt, jkanmeteen. doorfe 'naar de Binnenrotte.' ®f - Op de markt moeten vooral onal- - - ledaagse producten zijn te vink'' den. Schrijver.-„Demeeste mark ten bestaan voor veertig procent uit damestextiél. Dat willen we j -bij de zondagsmarkt dus -niete--' Het bijzóndere artikel staat cai-1 y traal" En hij somt op: „Wé heb- ben graveurs op die markt staan, hengelsport, new age-artikelen, lederen motorjacks, vliegers, ga zo maar door. Van die artikelen die je niet onmiddellijk op/óeh gpia^ Ipiéuw.-artikel komt, heb je óp de ,;Binnenrotte een kans."?-;; i' VNaast de rijen het plein, bij station 'Blaak, is Rijplaats voor artiesten. Want die .-vormen een wezenlijk onderdeel zondagsmarkt. „Jong- Schrijver. ^Vuuriaetersj'l^ste fs naars. We hebben al een agnmél- *\3ing van een kindercircus dat tj-Envèslal geruime, tijd discussie niet doorgaan van ;éen zondagsmarkt Al snel na de ,3'ópemng^ variatie JBinnenrótie igingeri er^^mhten ópaets mear - te doen mel de grote vlakte die de Binnenrotte in "de! stad vormt Een zondagsmarkt werd als een .■Vvan de mogelijkheden geopperd. ^Vólgens de dienst Marktwezen, diezich daarin gesteund ziet door een. onderzoeksrapport van. het EEM, moet het kunnen op deBln- nenrotte: gedurende de zomer- - maanden elke zondag deze spe- De'markt sluit mooi aan op het «mdagse makelen ihi de binnen stad. Naarmate detewnkelslui- meer winkels de deure&opizóri" dag open zetten, maakt .zote .markt meer fens. Er komt nag mfiérlevmmdebreuweröenbon puls voor wat extra werkgelegen heid. „Startende ondernemers kunnen er aan de. slag,^ zegt Schrijver.'" ife-m V.fevv Een gedeelte van de zondags- markt wordtin beslag genomen door kramen met antiek en. tweè* dehands spullen. Térv^I ook op de Sdiiedamsedijk een zomer- raarlrf w >rdt gehouden waar tweedehands artikelen debdven-S toon voeren.' Volgens Schrijver bijten de twee elkaar allerminst. ;!$Me markt aan dé Scliiedamse- dijk hebten we gehandhaafd, vooral óp verzoek van dé hande laren die daar staan.Of een kop peling -voor de hand lag?;Nèe, hebben we geconcludeerd, Hetis een aparte markt." - - - De belangstelling voor denzon-' r" C waar .plaats is Voor tweehonderd kramen, was oveivi' weldigend. Er'waren zo'n 780 aanmeldingen. Daaruit moest worden geloot Schrijver. „We hebben dat zo zorgviddig moge lijk gedaan. De belangenorgani saties warén erbü, zodat iedereen kon zien hoe het in zijn werk ging;'- - - - De zondagsmarkt wordt óok éen próefrtation voor onbelangwek kend experiment: de markticoop- lui mbetenzelf voor de afvoer van het afval zorgen: „Dat islandeljjk gfeiefendei -nlèuw^zègt' Schrij-': ver. „Dat gebeurt'al bij veel marktm, vooral m het oosten des lands. Maar we willen het hier ook'eens proberen. Men zal zelf zorg moeten dragen voor zijn ei gen bedrijfsafval." Dat betekent overigens niet dat; omwonenden moeten vrezen da# de Roteb op zondag niet zal - langskomen. „Dat te natuurlijk ook geregeld. Be Roteb komt: langs, al was het alleen maar voor - de mensen die erin de buurt wo nen.; Dat zfjn tenslotte orizé 'buf-'.. -ren." RotterdamWegens het in brand steken van zijn bedrijf Weeba CV in Kaatsheuvel heeft de recht bank in Rotteidam de 48-jarige A van B. uit Rotterdam gisteren ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Het Openbaar Ministerie had eerder drie jaar cel geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De man bekende aan een tussen persoon opdracht te hebben gege ven om zijn kunststofspuitgieterij op het industrieterrein De Kets in Kaatsheuvel in brand te steken. Hij wilde zo de verzekering op lichten voor een bedrag van ruim 4 miljoen gulden. In de nacht van 2 op 3 april 1995 brandde het bedrijf vrij wei geheel af. Ook de in het bedrijfspand ge vestigde schoenfabriek Waveeo ging in vlammen op. De beschul digde tussenpersoon ontkent ie dere betrokkenheid bij de brand, Door gebrek aan bewij s is de straf zaak tegen deze Rotterdammer geseponeerd. Een aantal criminele ex-Joegosla- ven maakte bij de politie vorig jaar gewag van de brandstichting. Zij zijn kennissen van Van B. en veroordeeld wegens de huur-, moord op de Rotterdammer John Smit in april 1995. Niet bewezen is dat de voormalige Joegoslaven achter de brandstichting zitten. Heerlen Twee uit Rotterdam afkomstige mannen zyn gister ochtend rond kwart over vijf bij een massale vechtpartij op de par keerplaatsvan discotheek La Dili gence in Heerlen zwaargewond geraakt Zij werden neergesto ken. De toestand van de twee 19- jarigen is volgens de politie in middels stabiel. Ook een derde Rotterdammer raakte bij de steekpartij gewond.1 Hij ging eveneens naar het zie kenhuis in Heerlen, maar verliet de eerste hulp nog voordat hij ge holpen werd. De politie is op zoek naar de spoorloze man. De vechtpartij vond kort na slui tingstijd plaats. Volgens een poli tiewoordvoerder waren er tiental len personen bij betrokken. Over de juiste toedracht en de aanlei ding bestaat nog veel onduidelijk heid. RotterdamEen 41 -jarige Rotter dammer is gisterochtend in zijn woning aan de Hilledijk in Rotter dam in zijn hals gestoken door een kennis. De steekpartij was het gevolg van een ruzie tussen het tweetal. De dader verdween meteen, het slachtoffer liep de straat op. Passanten troffen hem gewond man aan op dé tetter- landselaan. Hij is naai'Dijkzigt gebracht en verkeert buiten Ie-' vensgevaar. 'X',j., Rotterdam Twee fietsers, een man en een vrouw, zijn gistermor- gen zwaar gewond geraakt bij een ongeluk op de Schiedamsedijk in het centrum van Rotterdam. Een bus reed het tweetal aan, vermoe delijk nadat de fietsers met elkaar in botsing waren gekomen. De man, een I8-jarige Rotterdam- mer, is naar het Dykzigtzieken- huis gebracht. De identiteit van het vrouwelijk slachtoffer is nog i onbekend. Rotterdam —De politie heeft giste ren in een woning aan de Stouten- burg in Rotterdam een hennep kwekerij ontdekt. In twee slaap kamers groeiden 532 hennepplanv ten. Ze zijn in beslag genomen,* evenals de bijbehorende groei-ap- paratuur. De 36-jarige bewoner van het huis tapte illegaal stroom 1 af. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt RotterdamBij een steekpartij in een woning in de Zwederstraat in de Rotterdamse wyk Bloemhof is gisteravond een 29-jarige Rotter dammer gewond geraakt. Een 31- jarige man stak hem met een1' scherp voorwerp in het hoofd. Het slachtoffer liep bij de vechtpartij ook een gebroken enkel op. Hij werd opgenomen in het Zuider ziekenhuis. De verdachte is opge sloten. De aanleiding voor dp vechtpartij is niet bekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2