'Grijze' Vrouwenbond heft zichzelf op Plan voor woningbouw Het Balkon Wethouder Van Duijn durft de uitdaging aan gnda WbS eist schadevergoeding van aannemer én gemeente Schiedam Actiegroep Behoud Groene Oever hekelt 'demagogische presentatie' Schiedam Vlaardingen Maassluis Iloek van Holland Rotterdam* Dagblad Dinsdag 29 april 1997 KONINGINNEDAG Voor de vijfde maal wordt dit jaar het Plantagefesti val gehouden aan de Plantage tussen de Tuinlaan en Lange Nieuwstraat. Van 11.40 tot 17.00 uur treden op twee podia tien bands op. Net als vorig jaar is geko- :2en voor een programmering waarbij jong en oud zich kan vermaken. De jonge Vlaardingse band Li- .mah (Britpop) bestijgt om 11.40 uur als eerste band het Pauzepodium. Op het hoofdpodium begint om ,.12.00 uur de Schiedamse 7-persoons formatie Room "TI Move (covers uit '60-'90). Andere namen zijn Xinix. .Panic in Detroit, Ice Party, Rebel Souls, Buff en Rec tum. De toegang van het festival is gratis. De jaarlijkse Aubade door leerlingen van de Schiedamse basisscholen begint om 09.00 uur op het -plein van de Ned. Herv. Kerk aan het Noordeinde. Een uur later barsten de jeugdevenementen los bij Erker, Stichting Welzijn Nieuwland, Kluphuis .,Z.uid.en Oost, Noord Spaland, Noord de Velden. Tij- -dena degrote fcestmarkt Kethel zijn er van 10.00 tot 1.17.00 uut allerlei wedstrijden (sumo worstelen, paal- klimmen, super bungy run), demonstraties van ver- ienigingen en optredens van Clown Ricky. Sandra Field en Jaap Stoikestein. ;De Lampionoptocht Kethel begint om 21.00 uur van- af het Noordeinde door de wijken Akkers, Vlinder- buurt en de Gaarden. Na het grote vuurwerk em 10.00 uur kunnen Oranjevjerders nog tot 24.00 uur 1 naar de disco in de feesttent in Kethel. Zeker zeventien draaiorgels in allerlei soorten en«- ^maten strooien van 11.00 tot 17.00 uur hun vrolijke klanken in het centrum en in het Oranjepark. Naast énkele straatorgels. Itomt er ook een aantal kermis- en dansorgels. De verschillen zitten vooral in hel oor- -dpronkelijk gebruik van de orgels. Er komt zelfs een deelnemer uit België met een orgel dat in Nederland niet gangbaar is. JQiLKminiekmarkt in de Waalstraat trekt eveneens "deelnemers uit België, maar ook uit Bosnië en Duits land. Vierendertig kieikunstenaars laten hun werk stuk Mvzien en bieden ze te koop aan. De kinderattracties op de Westhavenplaats, Hoflaan (Koninginnekermis) en de Haven beginnen om 12.00 'uur, en. duren tot 16,30 uur. Leden van de Scouting .Vlaardmgen begeleiden de spelen. De kinderen kun- vnétj een speelkaart afhalen waarmee zij circa tien -posten kunnen afwerken zoalsde onderdelen wiebel- plank, muizen slaan en stieren vangen. Jongeren van '11 tot 15 jaar kunnen meedoen met Kliraereensin aan de Hoflaan of afgedankte spullen verdienen op ->de vrijmarkt in de omgeving Liesveld en de Hoogs traat tussen de Markt en Afrol. Er zijn ook sportieve activiteiten als het welpen-voet baltoernooi van 09.30 tot 16.00 uur op het V.F.C.-ter- "rein aan de Sportlaan, luchtgeweerscbieten bij .Schietvereniging Wilhelmina aan de Emmastraat, kanovaren in de Hofvijver en de 51ste Havenloop rond de Haven om 13.00 uur. Ook sportief is de rondrit van Oldtimers door Vlaar dingen en Schiedam, start Granjepark om 11.30 uur. Verschillende streetbands treden op in het centrum zoals De Dorsvlegels, een boerertkapel uit Rockanje -en de Sail Jazzband uit Eindhoven. In de Grote Kerk lis van 13.00 tot 14.00 uur een speciaal lunchconcert "te beluisteren. Het Vlaardings Vissers Vrouwenkoor, /Jongerenkoor Jong Decibel en Gemengd Senioren- - koor Andantino treden dan op. Vanaf 14.00 uur is er muziek op de markt door de Bill Baker's Big Band. Diverse Vlaardingse popgroepen spelen's middags in het HoOOranjepark, De Lampionnenoptocht start om 21.15 uur bjj De Dayer op de Markt en het vuurwerk knalt om 22.00 uur vanaf een ponton in de Nieuwe Maas, ter hoogte van de Maasboulevard. Na de traditionele aubade op de Marktom 09,00 uur 'beginnen'in verschillende wijken kinderspelen. De festiviteiten in de Oranjewijk worden om 11.00 uur geopend in het Prinses Julianaplantsoen. Kinderen kuh^Wpeltje rijden, ringwerpen, dropveterhappen of-éen bezoek brengen aan de dierenhoek of het 'fcrtgbjfehiours. Om 14.00 uur is er een zeephdling voor groot en klein. Het feest wordt 1s avonds om half acht afgesloten met een optocht door de wijk. Het feest in de Taanstraat barst om 12.00 uur los. Tot ongeveer 16.00 uur kan de jeugd zich vermaken met klHdarten, spijkerslaan, schmincken of propeller- draaierf. Ook de brandweer is van de party met een 'Wagen.- waarin de kinderen mogen zitten. Dit onder- deer gaat uiteraard alleen door wanneer er geen "brand is in de stad. "In het winkelcentrum Koningshoek wordt ook ge feest. Op het programma staan een ballonnenwed- - strijd om 11.00 uur, springkussen, ballenbad, pony- rijden, brood bakken bij de scouting en een vrij- fnarkt waar kinderen spullen kunnen verkopen. Er zijn demonstraties van sportschool Netty de Wilde en de Maassluise Basketbalvereniging Green Eagles. - Op het sportcomplex van voetbalvereniging MS V71 'beginnen de festiviteiten om 11.00 uur. Er is een kleurwedstrijd, karaoke-show, playbackshow, blok- gooien, lassowerpen, pijl- en boogschieten en paard- prikken.^ De bekende spelletjes als autorace, hockey, vlagge tjes stekejt, clown gooien en het rad van avontuur zijn van stal gehaald door het feestcomité van de 'SpèWërstraat Het treintje rijdt weer van 10.15 tot TZ.3ö\i$nDe opstapplaats is bij de halte in de Bosuil- "sfraat en 'deuitstapplaats bij de Adelaarstraat. ^Koninginnedag in Hoek van Holland begint traditio neel met de zanghulde voor het deelgemeentehuis 'bmtiëh irnr. Ook het oplaten van de ballonnen door de kinderen van de basisscholen is een niet weg te denken onderdeel. Op het Brinkplein wordt in de middaguren een Oranjemarkt gehouden door de Stichting Wijk Akti- viteiten Ouderen. Ook een rommelmarkt ontbreekt niet. Het middagprogramma concentreert zich ver der. op het terrein van de voetbalvereniging Hoek ;van Holland. De kinderen mogen weer verkleed deel nemen aan de grote optocht die om twaalf uur vanaf het Brinkplein vertrekt richting voetbalveld. Daar wordt een volleybaltoernooi gehouden voor wijk- en '.Buurtverenigingen. -Verder zijn er kinderspelen met onder meer het ro- 'deo-varken van Tele Kids, een damesvoetbalwed strijd, een rugbydemonstratie en het sluitstuk wordt gevormd door dé ook al traditionele voetbal-ontmoe ting tussen Hoek van Holland en Hoekse Boys. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëile Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Mariêtte Olsthoom, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Mariêtte Olsthoorn SchiedamZe kan er wel om jan ken. Daar is ze nou bijna vijftig jaar voor in de weer geweest. De Vrouwenbond vergrijst, jongeren komen niet meer, want die zeg gen: wat levert het op? Alleen de ouderen blijven trouw lid. Uit waardering voor wat er tot stand is gekomen, meent de 84-jarige J. Lamers. Zij was erbij toen in 1947 in Schiedam de eerste afdeling van de Vrouwenbond NW en later FNV werd opgericht. En nu vijf tig jaar later viert een klein groe pje van de veertig overgebleven leden van de gefuseerde afdelin gen van Schiedam en Vlaardin gen het jubileum. Met gemengde gevoelens, want na dit feestje in het Gebouw, waar de Vrouwen bond na de brand in het FNV-ge- bouw aan de Stadhouderslaan twee jaar geleden een onderko men kreeg, valt het doek voor Ne derlands eerste afdeling van de Vrouwenbond. Zouden er jonge leden zijn, dan konden die het roer zo overne men, zegt vice-voorzitter M. Mos- seL Graag zelfs. Maar ze zijn er niet en daarin is deze afdeling geen uitzondering. „De meeste jongeren werken en zijn üd van hun eigen belangenvereniging. Ze hebben geen zin om zich in te zetten voor de gemeenschap en vinden kennelijk dat vrouwen al genoeg geëmancipeerd zijn. Kiesrecht voor vrouwen vinden ze vanzelfsprekend, maar waren er toen geen vrouwen opgestaan dan was er nog niks gebeurd. Bovendien hebben vrouwen vol gens Mossel, die ook penning meester en raadslid is bij de Vrouwenbond in Zuid-Holland, nog steeds een achterstand. „Bij Gedeputeerde Staten en Provin ciale Staten, bij de politie, de brandweer worden vrouwen nog altijd lager gewaardeerd. En in de agrarische sector krijgen vrou wen nog steeds een lager loon dan mannen." Maar wie denkt dat de Vrouwen bond FNV er alleen is voor de werkende vrouw heeft het mis. De bond is er voor alle vrouwen en kan juist heel weinig doen voor mensen op de arbeidsmarkt. Opkomen voor de belangen van de vrouw, en elkaar steunen is vanaf de oprichting het doel ge weest van de Vrouwenbond. Le den kunnen er advies krijgen over uitkeringen, huursubsidie, voorzieningen, thunwerk, flexi bele contracten en vrijwilligers werk en kunnen er riirsussen volgen. In de loop van haar bestaai: heeft de Vrouwenbond inspraak ver worven op praktisch elk gebied, meent Mossel die in Den Haag als verpleegkundige werkzaam is. Niet zelden kreeg de gemeen te ongevraagd advies, want je kunt volgens de vice-voorzitter niet alert genoeg zijn op veran deringen. Voor je het weet is het doorgevoerd zónder dat je je stem hebt laten horen. Het samenzijn, de binding en de waardering voor elkaar vindt mevrouw Lamers de grootste ver diensten van de Vrouwenbond. Zoals de uitstapjes naar de Keu kenhof en met de Croosboot mee, de bingo- en handwerkmiddagen waar de oudere leden tot twee jaar geleden nog wel op afkwa men. Maar toen begon het meer op een buurthuis te lijken dan op een Vrouwenbond, meent Mos sel. De vier bestuursleden staken veel tijd in hun vrijwilligerswerk, maar de gewenste repons bleef uit Mossel:Jammer dat deze af deling van de Vrouwenbond op deze manier moet worden opge heven." Maassluis Demagogie, volksmennerij. Zo betitelde Actiegroep Behoud Groene Oever gisteravond de manier waarop de gemeente Maas sluis 'het voornemen om Het Balkon te gaan gebruiken voor woningbouw' presen teerde. Naast de paginagrote advertentie in een huis-aan- huis blad, schoot ook de pre sentatie in het stadhuis de actievoerders in het verkeer de keelgat. De gemeente pakte gisteren im mers fors uit. Op een levensgroot beeldscherm werden dia's gepro jecteerd en aan elkaar gepraat door gastpresentator David van der Houwen. Dit om nog maar eens duidelijk te maken dat b en w heel graag een woonwijk zien verschijnen op Het Balkon, het buitendijks gelegen zanddepot aan de Waterweg. Wethouder L. Wesenhagen -tot donderdag ver vanger van de vertrokken J. Storm- draaide er, ondanks de bezwaren, na afloop dan ook niet omheen: „Als het technisch mo gelijk is, gaat het door." Voordat het zo ver is zal de actie groep, met hulp van haar advo caat, voor vertraging zorgen. „We gaan alles toetsen en gaan door tot het bittere eind," aldus een strijdlustige G. A Koffeman. Om eindeloze discussie te vermij den werd het publiek gisteren na de presentatie verwezen naar dat deel van de burgerzaal waar amb tenaren vragen beantwoordden. L. van Vessem, woordvoerder van de actiegroep, vond deze aanpak maar niks. Hij haakte dan ook in op de inspreker die wilde dat er in de volle raadszaal gewoon gedis- cussieerd zou worden. „Wil ieder een dat?" riep Van Vessem luid keels richting het publiek. On danks een groot aantal 'ja-roc- pers' kreeg de man die de ge meente van demagogie betichtte z'n zin niet En dus werd er 'slechts' in groepjes gediscussi eerd. Van Vessem cn Koffeman hadden het daarbij vooral gemunt op wethouder Wesenhagen. De ac tievoerders - ontstaan als cc a groepje Liszstraat-bewoners dat door woningbouw op Het Balkon zijn uitzicht verliest- maakten duidelijk dat het hen niet alleen om dat uitzicht gaat. De door hen opgezette handtekeningenactie leverde immers, zo vertelde men, al zo'n 2300 reacties op. Vooral van mensen die het buitendijkse ge bied het liefst groen zien. Graag wil de actiegroep daarom op korte termijn van de gemeente horen waarom er geen rekening wordt gehouden met eerdere gemeen testukken. Hierin wordt het ge bied onder meer als 'stedelijke re creatie'aangeduid. Ook het onder het opgespoten zand aanwezige vervuilde ha- venslib baart de Balkon-tegen standers, ondanks de uitleg van ambtenaar M. Kwakkelstein, zorgen. Tijdens de presentatie verklaarde Kwakkelstein dat de grond in overleg met Rijkswater staat -nu nog eigenaar- voor woningbouw is bestemd en dat ze pas wordt gekocht als ze volgens de milieueisen geschikt is voor woningbouw: „We gaan een bu reau inschakelen om monsters te nemen." Onder het publiek bevonden zich ook enkele voorstanders van de ideeën van de gemeente. Zoals S. Kuiper die Het Balkon 'wel mooi' vindt. De jonge Maassluizer had zich dan ook geërgerd aan de ma nier -waarop L. van Vessem zich tijdens de presentatie gedroeg, ,,'t Is onredelijk dat hij zo'n stennis maakt. Volksmennerij vind ik het." Toen Kuiper 2ich hierover in de discussie wilde mengen duwde Van Vessem hem echter direct weg en riep één van zijn mede standers: „Pepijn, haal die jongen eens weg," Een verbaasde Kuiper: „Hij zei 'rot op'. Het lijkt wel één of andere gang." L. van Vessem over het incident: „Hij mengt rich zomaar in het gesprek dat we met de wethouder voeren. De jonge man, die is ver onder ons niveau." ActlevoerdersG.A. Koffeman en L. van Vessem tegen de bouwplannen van de gemeente Maassluis die hun uitzicht in de weg staan: "We gaan alles toetsen en gaan door tot het bittere eind.' Foto Roe) Dijkstra A Schiedam Woningbouwvereni ging Schiedam (WbS) heeft gis terochtend in een kort geding voor de Rotterdamse rechtbank 350.000 gulden schadevergoe ding geëist van de gemeente Schiedam en aannemingsbedrijf Breur. WbS claimt dit geld als vergoeding voor de schade die zij leed nadat het woningbedrijf vo rig jaar uit een gezamenlijk nieuwbouwproject werd gewipt. Zowel gemeente als aanne mingsbedrijf maakten üjdens de zitting duidelijk dat zij de scha devergoeding onzin vinden. De problemen voor WbS ontston den toen vorig jaar juli de ge meente Schiedam de woning bouwvereniging buitenboord zette. AI enige tijd waren WbS en aannemer Breur aan het onder handelen over de bouw van vijf tig woningen. Deze appartemen ten maakten deel uit van het to tale, 146 woningen en winkel ruimten tellende prestigieuze nieuwbouwproject aan het Spin huispad. Toen na lang onderhan delen bleek dat de aannemer en WbS geen akkoord konden be reiken over de kosten, besloot de gemeente vanwege de tijdsdruk de woningbouwvereniging bui ten spel te zetten, De aannemer mocht alleen verder met het stadsvernieuwingsprojectvan de Zweedse architect R. Erskin. Vorig jaar december spande WbS een kort geding aan om op die manier alsnog een samenwer king af te chringen. De rechter besloot echter, anders. Hij vond dat de gemeente niet in strijd met de wet had gehandeld door de woningbouwvereniging na het vastlopen van de onderhan delingen aan de kant te schui ven. WbS heeft inmiddels hoger beroep tegen die uitspraak aan getekend; een procedure die nog steeds loopt De kosten die WbS heeft gemaakt in de beginfase van het nieuwbouwproject (3,5 ton) wil ze nu terug hebben. De sodale woningverhuurder stelt gemeente en aannemer Breur daarvoor verantwoordelijk en spande daarom Wbs gisteren het kort geding aan. De advocaten van Breur en ge meente vinden de schadevergoe ding nergens op slaan. Volgens hen zijn het de risico's van het vak. Bovendien lieten ze weten de manier waarop de woning- bouwvereniging de gemaakte kosten heeft gespecificeerd üi-; terst onduidelijk te vinden. Bij. de schadevergoeding zaten, on der meer de kosten van bezoek jes aan projecten van architect Erskin in Zweden. Prijzige bor rels, lunches en zelfs taxikosten maakten onderdeel uit van het geclaimde bedrag. Rechtbank president mr. C. H. B. Boot, dié het gezelschap inmiddels voor de derde maal aan zijn tafel zag verschijnen, werd een beetje moe van de hele gang van zaken. Aan het eind van de zitting vroeg hij licht geïrriteerd wat er nu uit eindelijk van het prestigeuze nieuwbouwbroject terecht is ge- komen. „In juh wordt de eerste paal geslagen," antwoordde een medewerker van Breur vanuit de zaal. Door Judith van Klaveren Maassluis 'Ik benijd niet dege ne die jou opvolgt', Lenie van Duijn had de uitspraak gedaan in de richting van J. Storm, toen die zijn aftreden als wethouder van Maassluis bekend maakte. Zich kennelijk niet realiserend dat ze korte tijd later zelf in zijn voetspo ren zou treden. Nu het zover is, kijkt ze er anders tegenaan. „Ik zie niet op tegen het wethouder schap" zegt Van Duijn nu. „Ik heb ja gezegd en dat heb ik vol mondig gedaan, voor de volle hon derd procent." Haar eerlijkheid gebiedt haar er aan toe te voegen dat het wel uit komt dat het - voorlopig- voor een jaar is, tot aan de gemeente raadsverkiezingen in maart 1998. Van Duijn: „Dat maakt de beslis sing anders. Nu kan ik uitprobe ren of ik het inderdaad leuk vind en of ik het volhoud. Het is anders wanneer je zo'n positie voor vier jaar aangaat." Stralend nam Van Duijn gister avond -na de formele benoe ming, de bloemen en felicitaties van diverse raadsleden- plaats achter de collegetafel. Ze zal zo nu en dan best moeten wennen aan die positie, zei ze eerder op de dag. Wennen aan het feit dat haar agenda voortaan voor haar wordt ingevuld, bijvoorbeeld. Zo dreig de al bijna de afspraak voor een kennismakingsgesprek in het honderd te lopen, omdat tijdens haar afwezigheid vorige week de ze eerste dag op het gemeente huis al vrijwel geheel voor haar was volgepland. Ook aan haar nieuwe werkplek, op de vierde verdieping van het stadhuis, moet Van Duijn wen nen. Het is nog even spieken op de deuren welke kamer ook al weer de b en w-kamer is. Van Duijns eigen kamer ziet er nog leeg en onpersoonlijk uit. Vreemde wereld Toch wijst ze erop 'niet helemaal in een vreemde wereld te stap pen'. Vanaf het begin van haar po litieke carrière in Maassluis had Van Duijn nauw contact met haar voorganger Jan Storm. „Dat is al die jaren zo gebleven. We hebben de dingen altijd goed op elkaar af gestemd. Dat maakt Jan opvolgen makkelijker. Ik ben wel aardig op de hoogte van wat hij heeft ge daan en wat er speelde." Actief Van Duy n (56) werd politiek actief toen zy en haar man zich beginja ren zeventig na omzwervingen in het buitenland in Delft vestigden. .Van Duijn werd lid van de steun- fractie van D66 van die stad en hielp onder meer met het samen stellen van het verkiezingspro gramma. „Ik vind dat mensen verantwoordelijkheid moeten ne men voor hun dagelijkse woon omgeving," motiveert zij haar gang naar He politiek. „En Hat is natuurlijk al gauw de stad waarin je woont. In die zin ben ik wel ie mand die geïnteresseerd is in de politiek dichtbij. Misschien omdat je daar wat mee kan. Met Europese politiek houd ik me nauwelijks bezig." Van Duijn vond al snel voldoe ning in het voeren van de discus sie. „Het met elkaar proberen richting te geven aan een beleid van een stad - dat vond ik boei end. Het had misschien nauwe lijks met de praktijk te maken, maar door het discussiëren ont stonden als het ware de grote lij nen." Na wederom een jaar in het bui tenland te hebben doorgebracht, kwamen Van Duijn en haar gezin in 1983 in Maassluis terecht. Daar zette zij haar actief lidmaatschap van D66 voort. Eerst in de vrou wenraad, maar al snel trad Van Duijn toe tot het bestuur van de partij. Toen Storm in 1986 lid werd van de gemeenteraad, nam Van Duijn zijn voorzitterschap van de afdeling over. Open vizier Over haar positie als wethouder wil Van Duijn zich inhoudelijk nog niet aan uitspraken wagen. „Laat het echt maar komen. Dit laatste jaar is er heel veel gaande. Ik wil het met open vizier tege moet treden." Of zij het anders gaat aanpakken dan haar voor ganger? „Dat zou ik niet weten. Je hebt ook niet alles in de hand. Ik treed natuurlijk ook niet in de voetsporen van iemand bij wie het verkeerd ging. Ik zet gewoon zijn werk voort." En dat wordt een heleboel, be aamt ze, doelend op de omvang van de portefeuille. „Maar het is een hele boeiende portefeuille. Ik ben heel geïnteresseerd in ste denbouw en architectuur. En hoe wel ik niet echt een milieufreak ben, ben ik ook daarin altijd erg geïnteresseerd geweest. Ik heb ooit in het bestuur gezeten van een actiegroep tegen milieube derf. Milieu blijft een zorgenkind je, in die zin dat er nooit een woordvoerder voor is, die echt persoonlijk HeHune is." Met het oog op de veie loftrompet ten die over Storm zijn gestoken besluit Van Duijn: „Ik moet het gewoon precies hetzelfde doen, dan zal het wel goed gaan. Ik heb mijn familie al gewaarschuwd dat ik het komend jaar wat drukker bezet zal zijn," Woensdag 30 april SCHIEDAM Noordeinde. Aubade, plein van Ned. Herv. Kerk, 09.00u. De Erker. Jeugdevenementen, lO.OOu. W. Dreesplein. Jeugdspeler!, lO.OOu. Lange Haven 57a. Schietwedstrij den, clubgebouw Schietsportvereni ging, 10.00-22.00u, Klubhuis Zuid. Straattekenen, 10.30u. Klub huis Oost Jeugdactiviteiten, 103.0u. Noord Spaland. Straatte kenen, 10.30u. Noord de Velden. Speilencircuit, 10.30u. Kethel. Straattekenen, Vlaardingse weg, Schoolplein, li.OOu. Draaiorgel- man in de Velden en Kethel, 10.30u. Zorgcentrum Fr. Haverschmldt. Showoptreden, Jeugd Rijnmond Band, 10.30u. Kethel, Feestmarkt, 10.00-17.00u. Lampionoptocht, 21,00u. Groot vuurwerk,22.00u. en disco in feesttent, 21,00-24,00u. Parkweg. Lampionoptocht, Nieuw land, 19.30u. De Plantage. Plan tagefestival, ll.40-17.00u, Dc De 4 Molens. Oranjebal, 19.30- 23.30u. VLAARDINGEN Smalls Havenstraat. Uitdelen bal lonnen, 09.30u. Markt. Optredens Sursum Corcda en Voorwaarts. Markt. Aubade, 10.30u. Hof/Oran jepark. Aankomst Oldtimer-festival, 09.00-10.00u. V.F.C-terreln. Wel pen Voetbaltoernooi, 09.30- 16,00u. Fransenstraat. Jeugdfes- tijn C.J.V. 10.00-16.00u. Emma straat 43a. Luchtgeweerschietenbij .Schietveren igingWil helmina10.00- 17.00u, Hofvijver/Oranjepark. Kanovaren, 11.00-16.00u. Cen- trum/Oranjepark. Draaiorgelfesti val, ll.00-17.00u. Waalstraat Keramiekmarkt. Liesveld/Hoogs traat Vrijmarkt Dc West. Optreden 'De zingende keukenmeiden', 10.00-ll.30u,Burgerzaal. Doorlo- pendefilm. Rijkestraat. Voordrach ten Vlaardingse dichters, 12.00- 17.00u. Hoflaan. Koninginneker mis. Oranjepark. RondritOfdtimers, ll.30-14.30u. Westhavenplaats/ Hoflaan/Haven. Kinderattracties, 12.00-16.30u. Schoutplein. Inline Skate demonstraties, 11.30- 15.00u. Jeugdhuis De Vleet. Op treden Picklele Gaz Band, 12.00- 17-OOu. Haven. 51e Havenloop, 13.00u-15.30u. Grote Kerk. Lun chconcert, 13.00-14.00u. Veer- pleln. Honden- en g/mnastiekde- monstraties. 't Hof/Oranjepark, Op treden TwirlteamVladrdlngëh, 15.00u. Optredens popgroepen, 17.00-21.00u. UjnbaanhaJ. Henk Oriessen 's JeugdshÖkr^'j^Sf.^O- 21.00u. De Dayer. Lampionnenop tocht, 21.15u. Detta-hoteL Optre den Twirlteam Vlaardingen, 21.45- 22.00u. Maasboulevard. Vuur werk, 22.00u. Dc De Bijenkorf. Oranjebal, 19.00-22.30u. Stads gehoorzaal. Slagerij van Kampen, The door to the sea', 20.00u. MAASSLUIS Markt. Aubade, 09.00u. Pr. Julia naplantsoen. Kinderspelen, 11.15- 13.00u. Zeepheliing, 14.00u, Op tocht, 19.30u. Taanstraat Kinder- actitiviteiten, 12.00-16.00u. Optre den Facing Crowd, IS.OOu. Ko ningshoek. Kinderspelen,vrijmarkt, ponyrijden, ballonnenwedstrijd, li.OOu. Sportcomplex. Spelletjes bij voetbalvereniging MSV'71, li.OOu. Sperwerstraat. Kinder spelen, lO.OOu. Treinritjes, 10.15- 12.30u. MAASLAND 08.30 uur klokgelui, 09.00 uur. Ge reformeerde kerk. Aubade en bal lonnenwedstrijd. 09.00-17,00u. Museum De Schilpen. Expositie Boeren in Maasland, 09.45u. Dien stencentrum. Kinderspelen, lO.OOu. Kerkplein. Oud-Ho'landse markt, lO.OOu. NH kerk. Bezichti ging, ll.00-16.00u. Kerkplein. Jeugdorkest Maasfandse Harmonie, 11.15u. Drive-in disco, 16.00u. Doelstraat. Prestatietoop, 13.00u. Schietgebouw, Fietspuzzeltocht, 14.00u- 's-Herenstraat. Boeren bruiloft, 16.00u. Pynasplein. Boe renbruiloftsmaaltijd, 16.45u. Brandweerkazerne. Kinderop- tocht, 17.00u. Lampionoptocht, 21-OOu. HOEK VAN HOLLAND Deelgemeentehuis. Zanghulde, lO.OOu. Oplaten ballonnen. Brink- plein.Oranjemarkten rommelmarkt. Optocht 12.00u. W Hoek van Hol land. Volleybaltoernooi, kinderspe len, damesvoetbalwedstrijd, rugby demonstratie, voetbal-ontmoeting tussen Hoek van Holland en Hoekse Boys. Fort aan den Hoek. Gewoon geopend evenals hetzwembad. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp. 9.00-18.00 Blijdorp Binnenste Buiten. Plas- wijekpark 15.00 Brammetjeen Ca- to. De Doelen hal Gr.z. 12.45Lunch concert. Baroeg 16.00 Her Ma jesty's Black Meta! Party. De Blok hut 19.00 Koninginnedag Feest. LuxorTheater 20.15 Het Groot Niet Te Vermijden. De Buurman 14.00 Popfestivai/20.00 Jamsession. Nighttown22.00 InsaneJungle Par ty. Rotown 22.00 10 Jaar Rotown. Theater Zuidplein Gr.z. 20.15 Ein deloos! Plan-C 22.00 Henk Bent. Bonheur 20.30 Een oude dove da me. RO THEATER 20.15 Elektra. MullerPier. 10.00-23.00 Kermis. Wijkgeb. Klooster/Oude Noorden 20.00-23.00 Klooster Vertel Avond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3