'Die brug is gewoon een barrière' Haaientanden-effect verdeelt Veldenbuurt li li 'De Uitspra Schiedamseweg wordt een suffe kantoorstraat y[gendag Kom en zing! Meimaand natuurmaand Bouwen in vakantie Regio-Avondmarkt Wereldwinkeldag Flultenkruidfïetstocht Brandwonden bij ouderen Reddingbootdag Rotterdams Dagblad Vrijdag 2 mei 1997 Jaren achtereen liep de Grote Kerk in Vlaardingen regelmatig vol op doordeweekse avonden. Velen kwamen af op de samenkomsten, die - gehouden werden onder het wervende motto 'Kom en zing'. Ook met-hervormden stapten daarvoor het historische kerkgebouw op de i Markt binnen. Het was aan het .begin van de zestiger jaren toen het 'kassie kijken' ,..wel oprukte, maar nog slechts een beginnende bedi;?iging was voor plaatselijke activiteiten, Nederland had nog pas een televisiezender, - dip bovendien amper dertig uur per week in de lucht was. De zendtijd - werd volgens ingewikkelde schema's netjes verdeeld tussen kerkge- nootschappen, omroepen en de NTS. Deze Nederlandse Televisie Stichting zorgde onder meer voor journaal- en Eurovisie-uitzendin gen, Het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceerde in die tijd cijfers, waaruit bleek dat het televisiebezit toenam. De cyferverzamelaars hadden ook vastgesteld, dat met name katholieken en niet-kerkelij- .ken de kopers van de eerste tv-toestellen waren. Er zal derhalve in Schiedam meer dan in Vlaardingen en Maassluis gekeken zijn naar ^eerste Eurovisie-songfestivals. i*et.42stc festival, dat morgenavond plaatsvindt, sluit een week af, die ik als zangweek zou willen betitelen. Tussen Pavarotti in de Am sterdamse Arena en Mrs. Einstein in Dublin waren namelijk prachti ge zangpartijen op woensdag en donderdag te horen. Na het Wilhel mus en andere oranjeliederen volgden de Internationale en andere strijdliederen. 'Kom en zing' was zo'n 35"jaar geleden populair op de Markt in Vlaar dingen, Populair was dit jaar ook de aubade, die op de zelfde Markt buiten het kerkgebouw plaatsvond. Dick Borst en Erik van der Ende en hun Vlanrdings Musical Gezelschap waren door het comité natio nale gedenkdagen ingeschakeld voor een nieuwe aanpak. Dat heeft vertrouwen gewekt, want de Markt stond na jaren weer eens vol aan het begin van de Koninginnedag. Oud en jong werd aangestoken door het enthousiasme van het VMG- 8 orkest en de zangkoren. Uit volle borst werden oranje- en andere po pulaire Hollandse liedjes meegezongen. - Er zijn al afspraken gemaakt voor volgend jaar, voor de volgende Kom en zing-aubade. BEN VAN HAREN Vlaardingen •Be-sneimaand staat in het teken van de natuur. De VW heeft daarom een speciaal programma samen gesteld. Zondag is er een wandeling door de Broek polder. De lengte is 5 of 10 kilometer, desgewenst met gids. Het vertrek is tussen 11.00 en 15.00 uur vanaf de voetgangersbrug over de Vlaardmgse Vaart. Deelnemers wordt aangeraden een verrekijker mee te nemen. Voor kinderen is er een speurtocht. Deel name voor kinderen lot 12 jaar bedraagt een gulden, voor volwassenen twee. Dinsdag lopen de dinsdagochtendwandelaars, onder leiding van het echtpaar Poot. 's Avonds is er een le zing over de ontwikkeling van het landschap van Midden Delfland. Met dia's brengt F. W. van Oost- stroom de geschiedenis tot leven. De lezing is m zorg centrum De Meerpaal, aanvang 20.00 uur. Vanaf maandag tot en met vrijdag 16 mei, behalve het weekeinde, is de bouwspeelplaats aan het Boe- derijpad 5 open. Bouwerijes zijn tussen 10.00en 16.00 welkom en kunnen in het clubhuis voor een kwartje spijkers kopen. Ook is er in het winkeltje snoep en drinken te krijgen en kunnen de kinderen de bege leiders hulp vragen bij het bouwen. Een EHBO-post is aanwezig. De entree bedraagt een gulden. Maandag is de jaarlijkse Regio-Avondmarkt, ter vie ring van Bevrijdingsdag. Zoals elk jaar zijn er optre dens, kramen en is er langs de Oude Haven een ker mis. De markt duurt van 17.00 tot 22.00 uur. öe Sbhiedamse vestiging van de Wereldwinkel doet .morgen mee aan de Europese Wereldwinkeldag. De- - zedag is het startschot van een actiejaar met ais mot- to"Hande! met respect', gericht op betere arbeidsom standigheden in de wereldwijde handel. De Wereldwinkel aan de Hoogstraat presenteert haar assortiment in vrolijke kramen op het pleintje. Er is muziek, wierook en er worden verhalenboekje uit gedeeld. Bovendien zijn er diverse aanbiedingen. De activiteiten beginnen om 11.00 uur. De Schiedamse Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur houdt zondag voor de vijfde keer de Fluiteii- kruidfietstocht. In dit jubileumjaarvolgen de deelne mers een 15 kilometer lange route langs weelderig begroeide groenstroken, imposante molens en bij zondere parken. De start is tussen 13.30 en 14.00 uur bij de ingang van de Heemtuin van het Prinses Bea- trixpark. De deelname is gratis. Onderweg zijn drie stopplaatsen waar -eveneens 'gratis - kan worden rondgekeken: voorlichtingscen trum De Groene Raat van de Voorbeeldtuinen, mo len De Palmboom en het Robiniabos. Weer terug by ,3eHèemtuin krijgen de deelnemers een aandenken. Hoek van Hofland De Nederlandse Brandwonden Stichting geeft dins dag voorlichting aan senioren. Ouderen vormen een belangrijke risicogroep wanneer het gaat om brand wonden. Het aantal ongevallen stijgt met de leeflyd. Daarnaast zijn de ongevallen meestal ernstiger dan in andere leeftijdscategorieën. De voorlichtingsbijeenkomst is in het dienstencen trum aan de Mercatorweg en begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. Aanmelden bij Heieen Speelman van het dienstencentrum, telefoon 382092. Net als alle reddingstations van de Koninklijke Ne derlandse Redding IvIddUehdppij (KNRM) staat ook de Hoekse afdeling aan de Berghaven morgen open voor publiek. Als de weersomstandigheden het toela ten, kunnen belangstellenden een vaartocht maken met de reddingboten. In de boothuizen en bergplaat sen geven bemanningsleden informatie over het werk van de KNEM. Er worden films vertoond en de reddingwinkel is geopend. Deze dag hoopt de organi satie tevens nieuwe donateurs te werven. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Deslreevan der Jagt, Judith van Klaveren, Mariétte Olsthoom, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4205227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Schiedam Het zaad verdeeld heid onder de bewoners van Schiedam-Noord. De vele aakop- bouwen en dakkapellen op de wo ningen. De één vindt ze mooi en pure noodzaak, de ander beoor deelt ze als spuuglelijk e/ totaal overbodig. Ook in de Veldenbuurt lopen de meningen sterk urteen. Een aantal mensen op het Veld- pad ziet bijvoorbeeld niets in het plan van achtendertig bewoners van de omliggende De Velden om een derde woonlaag op hun wo ning te zetten. Maar die derde woonlaag wordt door een herzie ning van het bestemmingsplan Spaland-West wel mogelijk ge maakt. Met het aanleggen van de opbouwen aan De Velden wordt, als het aan de eigenaren va.i de woningen ligt, zo snel mogelijk begonnen. Zodra de gemeente raad instemt met de wijziging, gaan de Schiedammers bouwen. Niet alleen in de Veldenbuurt, maar ook in andere delen van Sehiedam-Noord speelt de kwes tie over de opbouwen. Door bewo ners gezamenlijk een bouwplan in te laten dienen wil de gemeente Schiedam de wildgroei aan alle mogelijke dakversierselen de kop indrukken. Want Spaland-West kenmerkt zich inmiddels door de vele verschillende dakopbouwen. Met de herziening van het be stemmingsplan behoudt de ge meente Schiedam een groep be woners die anders naar elders zou vertrekken Het opbouwen van een etage op een woning is nog al tijd goedkoper dan in zijn geheel te vertrekken, is de stellige over tuiging. „Sinds de bouw van die wijken is er in de gezinssituaties een hoop veranderd. Stellen heb ben kinderen gekregen en de hui zen zijn te klein geworden. Ais we geen steppen ondernemen dan ra ken we die groep kwyt en dat wil len we niet," zegt wethouder L. A. Hafkamp. De tegenstanders vinden echter dat die mensen hun heil maar er gens anders moeten zoeken. De gemeente moet gewoon grotere woningen bouwen, was een veel gehoorde kreet tijdens de in spraakronde van de raadscom missie ruimtelijke ordening. Niet alleen de diversiteit van alle opbouwen en dakkapellen in de wijk is de tegenstanders een doom in het oog. Ook vinden de tegenstanders dat de hogere da ken een negatieve invloed heeft op hun woningen. Minder zon en uitzicht betekent ook een daling van de waarde van de woning, be togen zij. En dan hebben de te genstanders het nog met eens over het zogenoemde haaientan den-effect gehad. Omdat met alle bewoners een extra woonlaag op hun huis zetten, onstaan er 'hap pen' m de straten. De Schiedamse welstandscom missie tilt niet zo zwaar aan al die bezwaren en vindt de opbouwen op de huizen wei acceptabel. Het ontwerp voorde achtendertig hui zen in De Velden is door de com missie inmiddels goedgekeurd. En door de herziening van het be stemmingsplan kunnen ook op andere plaatsen aanvragen voor opbouwen of dakkapellen de deur uit. Naast De Velden hebben in middels ook bewoners in de om geving van de Akkers \e kennen gegeven op die manier hun wo ning uit te breiden. En ook daar zijn er net als in heel Spaland zowel voor- als tegenstanders. De aantrekkingskracht van het nieuwe winkelcentrum van Vlaardingen laat duidelijke spo ren na. De winkelstraten die net buiten het kloppende Stadshart vallen, bungelen er maar wat aan. De consument wil nog wel de moeite nemen om naar een speciaalzaak buiten het centrum te komen. Maar waarom een paar meter extra afleggen naar een slijterij terwijl de super markt praktisch naast het wa renhuis ligt? Leegstand en ver paupering in de minder gunstig gelegen winkelstraten is het ge volg. De problematiek in de Hoogstraat is door de gemeente erkend. Eén van de plannen is de aanleg van een loopbrug vanaf de Hoflaan over het Baizengat naar de Hoogstraat. Dit moet de loop weer in de straal brengen. Het plan is nog niet uitgevoerd, of een volgende 'probleemstraat' dient zich aan. De Schiedamse weg. Deze winkelstraat van wel eer verandert langzaam maar ze ker in een suffige kantoorstraat. Drie winkelpanden staan inmid dels leeg en drie winkeliers ver huizen op korte termijn naar een betere plek. Reactie van wethou der H. C. J. Roijers: „De Schiedamseweg? Daar hebben we nog niet zo over nagedacht, die problematiek is zo priL Maar we zijn altijd bereid om met de winkeliers rond de tafel te gaan." Door Danielle Hermans Vlaardingen Het centrum houdt voor het winkelend publiek meestal op na een rondje Korte Hoogstraat, Liesveld en Veer- plein. De brug over om gezellig te wankelen in de Schiedamseweg stamt uit vroeger tijden. Sinds het nieuwe winkelcentrum, daalde de belangstelling zienderogen. Steeds meer winkeliers kiezen daarom eieren voor hun geld en trekken naar het centrum. Na twaalf jaar verhuist slijterij/ wijnhandel Comelis Bastiaanse in juli naar de Kuiperstraat in Vlaardingen. „Toen de VSB-bank vorig jaar haar biezen pakte, is de loop uit de Schiedamseweg hele maal verdwenen. Die klanten van de bank kwamen nog wel eens een borrel halen. Nu moet ik het puur hebben van mijn vaste klan ten," legt eigenaar Bastiaanse uit. Hij is blij als er op een dag vijftig mensen door de straat lopen. Niet alleen het winkelcentrum, maar ook het strengere parkeerbeleid van de gemeente pakt nadelig uit voor de Schiedamseweg. Een gra tis parkeerplaats in de buurt is Wijze, onginele, typerende, dwaze en opvallende uitspraken van be kende en onbekende streekgeno ten, in apnl gehoord door verslag gevers van het Rotterdams Dag blad. Projectontwikkelaar Slokker en de gemeente Vlaardingen geven de toekomstige bewoners van Park Vlaerdingerhout, de geplan de nieuwbouw tussen stadhuis en Maassluissedyk, tekst en uitleg over het feit dat de start van de bouw opnieuw is uitgesteld. Wet houder Kees van der Windt (stadsontwikkeling) begint: „Ik ben Kees var, der Windt. Ik ben verantwoordelijk voor het hele bouwen in Vlaardingen." Iemand in de zaal ad rem tegen zijn buurvrouw: „Wat doet die man hier dan?" Bc start van de informatieavond verliep ook niet erg soepel. On danks (ofdankzy?) Juventus-Ajax waren er zo'n 150 mensen op afge komen. Overal in het Delta Hotel moesten stoelen vandaan worden gehaald voordat alle mensen een plekje hadden. Eén van hen zag het als een kwade voorbode: „Als De Schiedamseweg. Deze winkelstraat van weleer verandert langzaam maar zeker In een suffige kantoorstraat. Drie winkelpanden staan Inmiddels leeg en drie winkeliers verhulzen op korte termijn naar een betere plek. Foto Roei Dijkstra nauwelijks te vinden. Voor het eerste gedeeite van de straat geldt een parkeerverbod. Door de uit breiding van betaald parkeren in de stad, laten veel mensen hun auto in de Oostwyk achter. „Nu het kantoor van Patrimoni ums hier zit, kunnen klanten na 10.00 uur hun auto niet meer kwijt op het pleintje hierachter. Daar staan de auto's van de medewer kers van de woningbouwstich- ting. Het stikt hier trouwens van de kantoren. Het personeel gaat in de lunchpauze naar het cen trum voor een boodschap, maar komen echt niet bij mij binnen. Als ik hier een goede omzet kon draaien, bleef ik," meent de slij ter. Het gaat hem aan het hart dat de Schiedamseweg niet meer aan trekkelijk is voor de reguliere winkelier. „Het was vroeger altijd een leuke straat. Maar als je jaar na jaar je omzet ziet kelderen, moet je de knoop een keer door hakken. Geen één verstandige winkelier gaat hier zitten. Ik heb twee jaar naar een passende loca tie gezocht en heb die gelukkig gevonden. Maar de huren in het centrum zyn schrikbarend. De huurprijzen variëren van 650 tot 9Q0 gulden per vierkante meter per jaar. Dat is voor de kleine mid denstander bijna niet op te bren gen." De buurman van Bastiaanse, Ko pie Koerier, neemt het pand van de slijter over. De kopieerzaak wil graag uitbreiden. Terwijl de spe ciaalzaak in Perzische en Ooster se tapijten, een eind verderop, vo rig jaar uitbreidde. De zaken gaan ook goed voor de lingeriezaak aan de overkant Leuke winkels „Dat komt omdat we de enige spe ciaalzaak op dit gebied in Vlaar dingen zijn. De mensen komen wel Maai het is jammer dat de Schiedamseweg niet meer leeft. De juweüerszaak hiernaast gaat ook al weg. We houden ons hart vast wat daarvoor in de plaats komt. DY moeten gewoon wat leu ke winkels komen. Al die uitzend bureaus in de straat, daar is toch niks aan," zo vindt J. ter Veer die haar dochter, de eigenaresse van het kleine zaakje, in de winkel helpt. De juwelierszaak in kwestie. Hans Bierhuizen, vertrekt na twaalf jaar naar het winkelcen trum aan de Van Hogendorplaan. De juwelier verwacht op die piek meer aanloop. „Mensen zoeken nu eenmaal Compacte winkelcen tra waar het gemakkelijk parke ren is. Dat heb je hier niet. Toch nebben we al die jaren nooit reden tot klagen gehad. Klanten weten ons wel te vinden. Maar de loop is duidelijk minder geworden door het nieuwe winkelcentrum," al dus juwelier Bierhuizen. Een paar deuren naast de goud smid zit Horn bv. De elektronica winkel sluit over een maand haar filiaal. De concurrentie van soort gelijke zaken in het centrum is moordend. Daarom opent Horn een nieuw filiaal in een pand aan de Gedempte Biersloot in het cen trum van Vlaardingen. „Die brug is gewoon een barrière. Het loopt hier achteruit, de boel verpaupert, De bereikbaarheid van je winkel is het belangrijkste geworden. De mensen zouden ze zo de bouwerij ook organiseren heb ik er een zwaar hoofd in." Tot slot Ger Vermeer, de Vlaar- dingse architect die Park Vlaer dingerhout heeft ontworpen. „Ja, ik snap best dat die mensen snel ler hun huis willen. Maar wat dacht je van mij? Ik ben al in 1890 begonnen met tekenen aan dit plan." Boze binnenstadbewoner doet zijn verhaal over het gebrek aan daadkracht van de gemeente Schiedam bij het nemen van maatregelen op de Westvest. „Als ze niets doen, dan gaan we met z'n allen op de balustrade staan," roept hy fel. Zijn mede-actievoer der kykt hem verbaasd aan en kan niet anders dan hem te corri geren. „Euh, de barricade, bedoel je toch." Een Vlaardingse vraagt aan Re- mus Aussen, de woordvoerder van de Dienst Stadswerk in Vlaar dingen, wie met wethouder Ton van der Steen het fietstunneltje bij de Maassluissedijk opent. Dat is Sjaak van der Tak, wethouder in Rotterdam en lid van het dage lijks bestuur van de Stadsregio, legt hij uit. „Wat komt die hier dan doen," reageert ze met grote vraagtekens in de ogen. Aussen met een antwoord dat geen we dervraag oproept: „Deze tunnel is een onmisbare schakel in de fiets route Wladiwostok-Londen. Van daar." Schiedammer loopt na een nach telijk kroegbezoek in de Schiedamse binnenstad twee agenten tegen het lijf die bezig zijn met het onderzoek naar een zojuist gepleegde inbraak in de Nieuwstraat. „Wilt u mij ook nog spreken," vraagt hy aan de ge haaste agenten. „Ogenblikje," zegt één van hen. Een paar minu ten later vraagt de agent aan de Schiedammer. „Meneer, bedankt voor het wachten. Wat heeft u ge zien?" De 'getuige' met ingehou den lach: ..Eigenlijk niks." Agent vloekt wat binnensmonds en beent geïrriteerd weg naar zijn collega. In Vlaardingen dachten burge meester en wethouders het Ei van Columbus te hebben uitgevonden om de gemeenteraad wat meer op afstand te houden: minder verga deren. Dat levert bovendien nog poen op ook. Maar dé meeste raadsleden bUjken doodongeluk kig. „Er dreigen huwelijkscrisis sen," riep PvdA-fraetievoorzitter Anny Attema al een paar keer als 'het onregelmatige vergademt- me' ter sprake kwam. CDA'er Cees Oosterom kan er sinds kort over meepraten. Toen hij na het avondmaal zijn gemakkelijke stoel in de woonkamer opzocht, vroeg zoonlief: .Moetje vanavond niet vergaderen?" Oosterom dacht zijn zoon een plezier te doen door te zeggen dat hij inderdaad niet hoefde te vergaderen. „Vind je dat niet fyn dan," vroeg hy nog. En toen kwam de aap uit de mouw: „Nee, want van jou moet ik altijd zo vroeg naar bed." De Waterweg-bedrijven die zich presenteerden op de Bedrijven Kontaktdagen in Ahoy, waren er inderdaad vooral voor contacten en niet direct voor contracten. Mevrouw H. - 'Ze kermen me al lemaal als Huigje' - Vis van de Schiedamse kartbaan: „We kun nen hier niets boeken, want we hebben hier de agenda's met." hun auto het liefst bij de kassa parkeren om maar geen meter te hoeven lopen. Wat in deze ge meente gebeurt, zie je ook in an dere steden terug. Qua winkel was deze ruimte perfect. We krij gen straks een kleiner winkelop pervlak. Maar ja, we zitten dan wel centraal," legt medewerker R. Bakker uit. De leegstand in de Schiedamse weg is ook juwelier Ter Veer een doorn in het oog. Aan het begin van de straat staan twee winkels leeg terwijl de vroegere barbie poppenwinkel ook al een tijd te huur is. Ter Veer: „In vier jaar tijd is het winkeltje op de hoek zeker drie keer veranderd van eigenaar. De laatste was een winkel met ïdeding. Niet veel bijzonders. De tremtjeswinkel die daarnaast ligt, is sinds kort opgedoekt. Dat vind ik vreselyk jammer. Mensen die een treintje of een onderdeel no dig hadden,'gingen daar allemaal naartoe. Ik vind dat vooral aan het begin van een winkelstraat aan trekkelijke winkels moeten zit ten. Dat is toch een soort visite kaartje voor de rest van de straat." David van der Houwen was door de gemeente Maassluis inge huurd om de plannen voor wo ningbouw op Het Balkon te pre senteren. Onder meer om duide lijk te maken dat er maar een deel van het rivierfront bebouwd gaat worden én dat er geen groen ver loren gaat: „Het Balkon is niet huizenbreed, niet gemeente- bretid. Het is maar een slaapka merbalkonnetje." Henk Metaal van Gemeentebe langen Schiedam maakt tydens de presentatie van een nieuw rouweentrum op de vroegere RK- begraafplaats een onbewuste woordspeling. „Sinds de begraaf plaats dicht is, kom je daar eigen lijk niet meer. Het is een dood stuk." De raadscommissieleden maken zich even later druk over de hoe veelheid verkeer dat het uitvaart centrum zal bezoeken. „Rouwstoeten rijden uitermate rustig," zegt wethouder Luub Hafkamp. „Nog afgezien dat ze aan klantenbinding zouden doen als ze wél harder zouden rijden." Vrijdag 2 mei SCHIEDAM Theater de Teerstoof. Sense, Jiddi sche verhalen en muziek, 20.30u. Filmhuis. Things to do in Denver when you're dead21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Destüe kracht', meto.a. PeterTuinman en L nda van Dyck, 20.00u. ROTTERDAM Lantaren 120.30TaIesot Eversion. Rotterdamse Schouwburg, grote zaal 20.15 Nederlands Dans. de Doelen, grote zaal 20.15 Rotter- damsPhilharmonischOrkest Biblio theektheater. 20.30 Tsaar Peter concert. City Kerk het Steiger. 20.15 Erasmus Kamerkoor. De Vlerk. 0100 Voodoo Lounge. Rome of experimental beaté. 22.00 Servo- tron (USA). Space Robotrock. Luzor Theater. 20.15 Het Groot Niet Te Vermijden, Podium Cafe. 21.00 Vnjdag-avond CDs. Sportpaleis Ahoy. 20.00 Supertramp. Theater Zuidplein, Grote Zaal 20.15 Einde loos!. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal 19.00 Twee Stemmen. RT THEATER 20.15 Elektra, van So- fokles. Theater! Kapelletje 20.30 Pluk de dag. Ahoy Tentoon stellingscomplex 14.00-23.00 Pa sar Maiam. Rdams Centrum voor Theater 18.00 maaltijd Presentatie. Zaterdag 3 mei SCHIEDAM I Grote Kerk. Inloopconcert, 15.00u. Theater de Teerstoof. Tno Hasjee, 'Hasjee Show*, 20.30u. Filmhuis. Things to do in Denver when you're dead', 20.30u. Podiumcafé. 'pa Low Society Funkaraptat, 22,00u* VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Paul Haeneji, 'Frisse warmte'20.00u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Marcel Boon, 'Stertgelvrees', 20.30u. HOEK VAN HOLLAND Berghaven. Nationale Redding bootdag. vanaf 9,00 uur. De Hoek stee. The Mystery Stee Party, 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, grote zaal 20.15 Nederlands Dans. De Doelen, grote zaal 20.15 Wibi Soer- jadi. kleine zaal 20.15 Zigeunermu- ziek. LuxorTheater 20.15 HetGroot Niet Te Vermijden. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal 19.00 Twee Stemmen. Ahoy'ïeotoonsiei- lingscomplex' 12.00-23.00 Pasar Malam. Feyenooid Stadion 9.30- 16.00 Rommelmarkt. ROTTERDAM Calypso i! 'Basquiat' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Cafypso 2: 'Romeo Juliet" (16) dag.18.45- 21.30. Calypso 3: 'Shme' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 1: 'All Stars' (ai) dag. 13.15- 16-18,45-21.30. Cinerama 2: 'Dante's Peak' (12) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 3: 'Karak ter' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 4: 'Jerry Maguiie' (al) dag, 13.15-16*18,45-21.30. Cinerama 5: "Metro* (16) dag. 18.45-21.30. Imax Theater. 'Ring of fire' (al) dag.14-16. 'Special-Ef fects' (al) dag.13-15-20,45. 'Star Warsspecial editiOR' <al)dag.!8:30. 'Microcosmos' (al) dag.11.30-17. 'Return of the Jedr' (al) dag.2i.45. Venster 1: 'Kolya' (al) dag.19.30. Tierra' (16) dag.(beh.ma.) 22. Ven ster 3: The Davtrippers' '16) dag.20. 'Different for girls' (16) dag.22. Venster 4: The Van' (16) dag.19.30-22. Venster 2:La fem me de L'Aviateur' (16) alleen ma. 19.30. 'Fatal reaction: New-York' (16) do.vr.za.zc.en di.19.30. 'Fatal reaction: Singapore' (16)dag.21.30 Lumière h The empire strikes back' (12) dsg.13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: 'Star Wars spe cial edition' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 3: The first wives club' (al) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 4: 'In love and war' (12) dag.18.45-21,30. Rexane: 'Fiona een heet blondje (16) do,t/m zo. doorl.voorst 'Holly wood seks' (16) ma.t/m wo. doorl .voorst. Pathél: 'Dante's Peak' (12) dag.11.45-14.10-16.45-19.15r - 21.45. Pathé 2: 'One fine day' (al) dag. 16.40-19.10-21.40. Pathé 3: 'Return of the Jedi' (al) dag.11.05- 14.20-18.05-21. Pathé 4: "Donme Brasco' (16) dag. 11.10-14.40-18- 21.10. Pathé 5: 'All Stars' (al) dag.11.20-13.55-16.30-19.05- 21.40. Pathé 6: The Devils Own' (16) dag.11.50-16.50-19.20- 21.50. Pathé 7: The English Patt ent' (12) dag.11-14,20-17.35- 20.50. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Shadow conspiracy' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: The rélic' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The long kiss goodnight' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: The Devil's Own' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiers' dag. 13,15-16. Cinerama 5: 'Space Jam' dag. 13.15-16. Lumière 4: '101 echte Dalmatiers' dag.13.15-16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Da me' (al) dag,11,40-14.10. 'Mijn Franse tante Gazeuse' (al) dag. 14.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3