Miljoenentekort bij Holy Ziekenhuis Spelevaren in stralend weer op reddingbootdag Maasland wil Dijkpolder als bufferzone Nog één dagje draaien en duizelen Verkeersrichting op Westvest wijzigen 'Hoek van Holland, een werelddorp' Veertig werknemers hangt ontslag boven het hoofd igenda M - fiSk W'L ~i- Si ïi.% -«t~mI k? föwK Sr isd 9 f Hoge onderscheiding voor 'vader van de bloemenhoes' Gemeentebelangen Schiedam en Solidair onder een naam i j Nieuwe nummer voor brandweer Man gewond na aanrijding Rotterdams Dagblad vB v=aï' Maandag 5 mei 1997 Vlaardingen Vlaardinger G. den Toom heeft vanmiddag een hoge koninklijke onderschei ding gekregen. De burgemees ter van Naaldwijk speldde hem de versierselen op die horen bij Ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw. Een dergelijke hoge onderscheiding is afgelo pen week bij de lintjesregen niet in deze regio gevallen. De onderscheiding werd uitge reikt omdat Den Toom zijn ac tieve loopbaan als commercieel directeur bij de Van der Windt Groep beëindigt DeVlaardinger (56) is medeoprichter van het verpakkingsbedrijf, dat in 1969 in Hcmsëersdyk, begon met vijf medewerkers. De onderneming telt nu achthonderd medewer kers en heeft vestigingen in Duitsland, Belgie, Engeland, Frankrijk en Denemarken. De Van der Windt Groep is de groot ste verpakkingshandelaar in Nederland en concentreert zich met name op de markt voor bloe men, aardappelen, groente en fruit, industrie, retail en service. Het bedrijf is met vijfduizend verschillende producten wereld leider op het gebied van de ver pakking van bloemen. Dat is niet in de laatste plaats te dan ken aan Den Toom, die zich in het bijzonder heeft ingezet voor de ontwikkeling van de bloe menhoes; een zeer belangrijk" verpakkingsmiddel voor één van Nederlandse belangrijkste exportproducten. De Vlaardin ger wordt dan ook wel 'de vader van de bloemenhoes' genoemd Schiedam De gemeente Schiedam zal zo snel mogelijk de verkeersrichting op de Westvest omdraaien. De bewoners van de Westvest hebben bij de gemeente aangedrongen om snel maatrege len te nemen. Niet alleen wordt volgens de bewoners op de West vest veel te hard gereden, ook par keren automobilisten de voertui gen verkeerd op de stoep en rij den ze tegen de verkeersrichting in. Dit alles leidt volgens de bewo ners tot gevaarlijke situaties. De bewoners hebben in december een petitie aangeboden aan wet houder L. A. Hafkamp. De bewo ners willen snel maatregelen, maar de wethouder antwoordde onlangs dat daarvoor nog geen geld was. De bewoners trokken daarom de ze week nog maar eens aan de bel. „We staan nog steeds met lege handen. De Westvest is levensge vaarlijk. Doe er nu iets aan," vin den de bewoners. Het aanleggen van drempels is volgens Hafkamp hef meest effectieve middel om de snelheid te minderen. „Dat zijn wel kosten die er meteen inhak ken. Bovendien zijn er in de stad nog andere plekken die eerst aan de beurt komen voor het aanleg gen van drempels." Het omdraaien van de verkeers richting is volgens Hafkamp een minder moeilijk besluit en kost niet zo veel geld. Binnen enkele weken verwacht hy dat deze maatregel op de Westvest kan zijn Hoek van Holland Hoek van Hol land wil de marketing van zich zelf beter gaan aanpakken. De naami bekendheid van de bad plaats vergroien. Dat moet resul teren in meer bezoekers, die va ker terugkomen. Uiteraard moet er ook meer te beleven zyn voor de bezoekers. Om dat voor elkaar te krijgen, wil het dagelijks be stuur van de deelgemeente een zelfstandige marketmg-organisa- tie op poten zetten. De naam is er in eik geval al vast: 'Hoek van Holland, een werelddorp'. Het dagelijks bestuur wil met het plan gestalte geven aan de op dracht van de deelgemeenteraad om een nieuwe toeristische struc tuur te realiseren. Zowel aan de VW Rotterdam als aan de Grens wisselkantoren zijn offertes ge vraagd voor de opzet en uitvoe ring van een marketingfunctie voor Hoek van Holland. De deel gemeente beëindigt op 1 juli de subsidie aan de VW Hoek van Holland. Het ligt in de bedoeling dat de nieuwe stichting voor de resterende maanden van 1997 een bedrag van 153.500 gulden ter be schikking krijgt. Voor de daarop volgende jaren wordt uitgegaan van een begroting van 365.000 gulden, Daarvan wordt 307.000 gulden als subsidie door de deel gemeente beschikbaar gesteld. Een bedrag van 25.000 gulden moet uit het bedrijfsleven komen. Het Ontwikkelings Bedrijf Rot terdam wordt gevraagd om een bijdrage van 33.000 gulden. Er wordt een klein en slagvaardig bestuur van drie tot vijf personen aangesteld met daarbij een mar keting-coordinator. Het bedrijfs leven en andere bij de marketing van Hoek van Holland betrokken partijen kunnen zitting nemen in een klankbordgroep, die het stichtingsbestuur gaat adviseren. De bestuursleden van de stich ting worden voor drie jaar be noemd. Het mogen geen leden van de deelgemeenteraad, com missieleden of plaatselijke amb tenaren zijn. Van de aan te stellen coördinator wordt een gedegen marketing kennis verwacht en uiteraard kennis van de toeristische sector en speciaal het Hoekse product Inmiddels is een sollicitatieproce dure in gang gezet. De marketing- coordinator kon eventueel ook by de VW Rotterdam worden inge huurd, omdat de Rotterdamse vereniging in feite een regiofunc tie heeft en dus ook verantwoor delijk is voor Hoek van Holland. Voor het huidige personeel van de VW zijn door het deelgemeente- lijk bureau werkgelegenheid on derhandelingen gaande met de VW Rotterdam en andere partij en om de personeelsleden ar beidscontracten aan te bieden. Als alles verloopt wordt voor de komende driejaar een strategisch marketingplan opgesteld. De stichting zal contacten hebben met de Grensnwisselkantoren, die op het Hoekse station de Hol land Welcome Service verzorgen. Ook een samenwerking met de Rotterdamse WV en het Ontwik kelings Bedrijf Rotterdam beho ren tot de mogelijkheden. Schiedam De Schiedamse poli tieke partijen Gemeentebelangen en Solidair '93 doen volgend jaar onder één naam mee aan de ge meenteraadsverkiezingen. Dat gebeurt onder de naam Gemeen tebelangen Schiedam. Dat hebben Henk Metaal en Arie van Loenen bekend gemaakt. Me taal (nu Gemeentebelangen) en Van Loenen (Solidair '93) werken vanaf het begin van deze raadspe riode al nauw samen. De denk beelden van beide eenmansfrac ties liepen drie jaar geleden niet al te ver uiteen. Nu het einde van de raadsperiode nadert, is het tweetal tot de conclusie gekomen samen op één lijst te gaan staan. „De samenwerking," zo stellen ze, „heeft ons die politieke meer waarde gegeven die we nooit had den bereikt als we aparte raads fracties waren gebleven." Zowel Metaal als Van Loenen gaan voor een verkiesbare plaats op de nieuwe lijst, hebben ze al te kennen g»geven. Het hoort bij het optimisme van een nieuwe partij om te stellen dat het aantal zetels 'er beslist meer zullen zijn dan de huidige twee'. Volgens Gemeen tebelangen Schiedam zijn stede lijke partijen in opmats. Een en quête in de Voorwaarts van de Schiedamse PvdA-afdeling wees uit dat de partij op vier zetels zou uitkomen. Om voor die plekken voldoende mensen te hebben, laat Gemeentebelangen Schiedam momenteel vijftien leden een cur sus voor aspirant-raadsleden vol gen. Een andere plaatselijke par tij, Platform Schiedam, gunt zich zelf de eer als eerste de lijsttrek ker voor de verkiezingen op 3 maart 1998 te hebben benoemd. De naam van de kopman is geen verrassing: Theo H. B. Schoenma kers. Schoenmakers is na zijn splitsing met het CDA vorig jaar in z'n eentje onder de naam Plat form Schiedam verder gegaan. Hij is dan ook initiatiefnemer en oprichter van de partij. Inmiddels telt de partij 23 leden en heeft Schoenmakers (43) een tien. leden tellende steunfractie achter zich. Door Mariêtte Qlsthoom Vlaardingen Het Holy Ziekenhuis kampt met een tekort van vijf miljoen gulden. Hierdoor hangt minstens veertig van de in totaal 550 werknemers van het Vlaardingse ziekenhuis ont slag boven het hoofd, bevestigt directeur L. A. van Eijk van de Samenwerkende Schiedamse en Vlaardingse Ziekenhuizen (SSVZ). De financiële nood in het Holy Ziekenhuis betekent dat er nog dit jaar vijf miljoen moet worden bezuinigd. En die opgave dient de komende vijf jaar - tot de fusie met het Schieland Ziekenhuis- worden volgehouden. Om het te kort niet nog meer op te laten lo pen, vallen de ontslagen volgens Van Eijk wellicht eind van deze maand al. Half mei gaat het zie kenhuis onderhandelen met de ondernemingsraad en de vak bond. De verantwoordelijkheid voor het miljoenentekort gaat directeur Van Eijk niet uit de weg: .Als u aan mij vraagt: Is de directie ver antwoordelijk? Dan. zeg ik ja." De rode cijfers kwamen aan het licht toen op 1 januari van dit jaar de nieuwe directeur van het Holy in dienst trad. Voor die tijd was het C. J. W. van der Horst die, na het opstappen wegens interne strubbelingen van de toenmalige directeur, als interim-directeur de touwtjes in handen had. De verliezen zijn volgens de direc teur ontstaan doordat het Holy Ziekenhuis de laatste jaren te veel is bezig geweest met de medi sche kant - die ook sterk is verbe terd, volgens Van Eijk- en te weinig met de financiële kanten van het bedrijf. Het niet goed in schatten van het budget en te ruim leven noemt hij als oorzaken van de nuljoenentekorten. „In 1995 en 1996 is het geld niet goed beheerd. Vorig jaar zijn alle bud getten overschreden en is te wei nig rekening gehouden met het budget van 1997." De kosten moeten omlaag zonder dat de zorg wordt aangetast, zegt Van Eijk, die ook is aangesteld als voorzitter van de raad van bestuur van het Holy Ziekenhuis. „We moeten voortaan elk dubbeltje omdraaien en zuinig gaan leven. Bijvoorbeeld goed letten op de voorraden, scherp inkopen en meer gaan plannen." De SSVZ-directeur verwacht dat de grote financiële tekorten van het Vlaardingse ziekenhuis geen gevolgen zullen hebben voor de fusie met het Schieland. „Het nieuws kwam behoorlijk onver wacht en natuurlijk is de partner er wel van geschrokken. Eind de ze maand, als ook bekend is wat de bezuinigingsplannen zijn, weet ik of het consequenties heeft voor de fusie. Maar ik ga er niet van uit." Het personeel van het Holy Zie kenhuis is inmiddels op de hoogte gesteld van de noodsituatie. De AbvaKabo schrijft in een brief aan haar leden dat er sprake is van een 'bijzonder ernstige situatie' die 'dramatische gevolgen' kan hebben voor het personeel. Hoek van Holland Lekker zitten op een terrasje in de zon op het grasveld voor de torpedoloodsen aan de Berghaven. Of wachten in de nj om aan boord te kunnen stappen van de reddingboot 'Java- zee' van de Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij. Dat waren de belangrijkste ingre diënten van de Nationale Red dingbootdag, die zaterdag werd gehouden. Dat vooral het varen erg in trek was, was niet zo ver wonderlijk. Het was schitterend weer en de Nieuwe Waterweg lag erbij als een spiegel. Bovendien hadden de mensen aan boord een mooi uitzicht op het spectaculaire karwei dat werd uitgevoerd op de terminal van Stena Line. Schipper Jan van der Sar bekeek het deze keer allemaal vanaf de kant met een been op de stoel. Hij was geveld door een pijnlijke ont steking en moest het werk dus aan anderen overlaten. Maar ge lukkig beschikt de KNRM in Hoek van Holland over voldoende deskundige 'opstappers' die met de Javazee kunnen varen. Zonder dat het overmatig druk was, werd het toch een gezellige redding bootdag en de maatschappij kon ook weer een aantal nieuwe dona teurs noteren naast de vrijwillige bijdragen die door de pleziervaar- ders werden geschonken. Want zoals bijna alle 35 stations van de Koninklijke Nederlandse Red- dings Maatschappij langs de Ne derlandse kust, moeten de red ders zich ook in Hoek van Holland financieel zelf bedruipen. 'ft*" Op 35 plekken langs de Nederlandse kust werden in het kader van de Nationale Reddingsbootdag demonstraties gegeven. Het pu bliek vond het indrukwekkend. Foto westiamJsFotobwo Maasland Het gemeentebe stuur van Maasland heeft het mi nisterie van VROM verzocht de Dijkpolder-West binnen het"re-, constructiegebied van" Midden- Delfland te brengen. Zo bodpt Maasland de polder beschermd gebied te kunnen maken. Het gemeentebestuur van Maas land wil de,, ongeveer honderd hectare grote polder,' die ligt tus sen de rijksweg A 20 en de bebou wing van Maassluis, tot bufferzo ne binnen het reconstructiege bied Midden-Delfland maken. In de huidige ruimtelijke ordening- plannen van de minister is dat niet hét geval Met het in Midden-Délfland on derbrengen beoogt Maasland de finitief rust rond de Dijkpolder te krijgen. Buurgemeente Maas- sluis zou de polder dolgraag voor woningbouw willen inlijven. De provincie heeft eerder laten we ten. de Dijkpolder niet voor wo ningbouw nodig te hebben, omdat er daarvoor in de regio nog voldoende Vinex-locaties be schikbaar zyn. Maasland denkt via een gewijzigde bestemming het gevaar vanuit Maassluis defi nitief uit te bannen. Een andere belangrijke reden om de Dijkpolder niet vol met wonin gen te zetten, is de aanwezigheid van het bedrijf Van der Lely. De ze landbouwmachinefabriek heeft bijna de gehele-polder in bezit en verzet zich al zo'n veertig jaar tegen annexatie door Maas-, sluis. Het bedrijf heeft de vele hectaren grond nodig om nieuw ontwikkelde land- en tuinbouw- machines, met als jongste aan winst de melkrobot, uit te testen. Vooral in verband met het veilig stellen van de octrooien dienen - de proefteneinen direct aan te sluiten op de bedryfspercelen. Van der Lely heeft verklaard niet onwelwillend té staan tegen de mogelijke aanwyzing van dit pol dergebied als bufferzone. Dorpskern Maasland heeft het ministerie ook verzocht de begrenzing van de bestaande bufferzone rond de bebouwde kom van het dorp te mogen .wijzigen, De huidige, stand van zaken is dat binnen acht tot tien jaar binnen de enda ve-begrenzing van de gemeente geen woningbouwmogelijkhe- den meer voorhanden zijn. Om aan de woningbehoefte van veel Maaslanders te kunnen voldoen, acht hei college het gewenst om de begrenzing rond de kern zoda nig te leggen dat ook na 2005- 2010 planologische ruimte voor woningbouw aanwezig is. Ook in de relatie tussen het buf- ferzonebeleid en deconcentratie- gebieden glastuinbouw zou Maasland een wijziging willen zien -aangebracht Nu wordt de 'bufferzone beschreven als een goed ingerichte open ruimte, waarinduurzaam grondgebruik en' dagrecreatie wordt nagestreefd. Deze om schrijving suggereert volgens. Maasland met nadruk dat het ge bied van een bufferzone voorna melijk een open weidelandschap is. Inhet huidige, reconstructie-; gebied Midden-Delfland liggen' echter ook enkele concentre tie- gebieden glastuinbouw. Die zijn dermate bebouwd, dat niet meer-"' wordt voldaan aan het kenmerk van een bufferzone, .Maasland geeft'hét ministerie'in óverwe-1 ging om bij d e vaststelling van' dè bufferzone Midden-Delfland te bezien in hoeverre- concentratie-".. gebieden glastuinbouw hiervan onderdeel moeten zijn. Het Is van daag de laat ste dag van de Kermis n Vlaardingen. Nog een dag je draaien en duizelen op het evene mententer rein aan de Hoftaan en dan wordt de boel weer op gebroken. Er wordt gespro ken van een kermis. Het was de afge lopen week opvallend druk. Niet al leen stonden er meer at tract es dan de afgelopen jaren, mede door het pret tige weer kwamen er ook veel be zoekers. Foto Roel Dijkstra Maandag 5 mei SCHIEDAM Slachthuisbuurt. Buurtfeest, 15.00-20.00u. VLAARDINGEN Westha venkade. Regiomarkt, 17.00-22.00u. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp 9.00-18.00 Blijdorp Binnenste Buiten. Luxor Theater 20.15 Mathilde Santing en Band. Rdams Centrum voor Theater 20.30 De Anderen. Bin- nenrolteplein 13.00-24.00 Zuid- Hollands Bevrijdingsfestival. Muller Pier. Kennis. Dinsdag 6 mei SCHIEDAM Dc Oost. Bingo, 14.OO-16.O0u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The Chris Bar ber Jazz Blues Band, 2Q.00u. HCS Trimpad. Dinsdagochtend wandeling in Broekpolder 10 km, 9.30u. Zorgcentrum De Meerpaal Dialezing Midden Delfland, 20.00u. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp 9.00-18.(10 Blijdorp Binnenste Buiten. Dizzy 22.00 Mijke Loeven band. ROTTERDAM Calypso I: 'Basquiat' (al) dag.- 13.15-16-18,45-21.30. Calypso 2: "Romeo Juliet' (16) dag. 18.45- 21.30. Calypso 3: 'Shine' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 1: 'All Stars' (al) dag, 13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 2: 'Dan te's Peak' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 3: 'Karakter' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4: 'Jerry Maguire' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 5: "Metro' (16) dag. 18,45- 21.30. Imax Theater: 'Ring of fire' (al) dag.14-16. 'Special Effects' (al) dag.13-15-20.45. 'Star Wars special edition' (al) dag.18.30. 'Microcos- mos" (al) dag. 11.30-17. 'Return of the Jedi' (al)dag.21.45. Venster 1: 'Kolya' (al) dag.19.30. 'Tierra' (16) dag.Cbeh.ma.) 22. Venster 3: 'The Daytrippers' (16)dag.20.'Different for girls' (16) dag.22. Venster 4: The Van' (18) dag.19.30-22. Ven ster 2:La femme de L'Aviateur' (16) alleen ma. 19.30. 'Fatal reac tion: New York' (16) do.vr,za.zo.en di.19.30.''Fatal reaction: Singapo re' (16) dag.21,30. Lumièie 1: The empire strikes back'(12)dag.l3.15- 16-18.45-21.30. Lumière 2: 'Star Wars special edition'(al) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Lumière 3: The first wives club' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 4: 'In love and war' (12) dag.18.45-21.30. Rexane: 'Fiona een heet blondje' (16) do.t/mzo. doorl. voorst 'Holly wood seks' (18) ma.t/m wo. doorl- .voorst. Pathél: 'Dante's Peak'(12) dag. 11.45-14.10-16.45-19.15-21.45. Pathé 2: 'One fine day' (al) dag. 16.40-19.10-21.40. Pathé 3: 'Return of the Jedi' (al) dag.l 1.05-14.20- 18.05-21. Pathé 4: 'DonnïeBrasco' (16) dag. 11.10-14.40-18-21.10. Pa thé 5: 'AU Stars' (al) dag.l 1.20- 13.55-16.30-19.05-21.40. Pathé 6: 'The Devils Own* (16) dag.l 1.50- 16.50-19.20-21.50.Pathé7:'TheEn- glish Patiënt' (12) dag.l 1-14,20- 17.35-20.50. NachtvoorsteUingen: Lumière 1*. 'Shadow conspiracy' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: The reüc' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'The long kiss goodnight' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'The Devil's Own* (16)vnza. 00.15. Kindermaiinees: Calypso 2; '101 echte Dalmatiërs'dag. 13.15-16.Ci- nerama 5: 'Space Jam' dag. 13.15- 16. Lumière 4: '101 echte Dalma tiërs' dag. 13.15-16. Pathé: 'De klokkenluider van de NotreDame' (al) dag.11.40-14.10. 'Mijn Franse tante Gazeuse' (al) dag, 14.20. Schiedam Het kantoor van de brandweer in Schiedam is vanaf morgen op nummer 0104091999 te bereiken. Het nieuwe nummer heeft plaatsgemaakt voor het ou de in het kader van de regionale reorganisatie van de brandweer. Het alarmnummer blijft 112. Tij dens de overschakeling op de nieuwe telefooncentrale kan het kantoor van de brandweer in Schiedam gedurende korte tijd moeilijk te bereiken zijn. Maassluis —Een 25-jarige man uit Hoek van Holland is gistermid dag gewond geraakt bij een aan rijding op de Mozartlaan. De man zat als passagier in de auto van een 31-jarige plaatsgenoot die te laat merkte dat de automobiliste voor hem remde voor een voorlig ger. Door de klap knalde de passa gier met zijn hoofd tegen de voor ruit en hij is met hoofdletsel over gebracht naar het Holy Zieken huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3