25 Neptunus leeft zich uit in recordjacht tegen ADO Handballers Atomium'61 wisselen Snelwiek af Van der Hout mag naar EK-windsurfen Tennissers Victoria zitten in diep dal Het Zuiden gepromoveerd, nu nog titel VOC-cricketer Davy Bakker in bloedvorm Dik van de Burg: Parklust-bokaal Basketbalsters gaan onderuit Van Hil top, Peng flop Districten in opstand tegen competitie Honkballers Feyenoord blijven wisselvallig Hockeysters van HGC en Amsterdam in NK-fïnale Debuut Mare Lambaart met twee doelpunten Rotterdams Dagblad Maandag 5 mei 1997 Rotterdam De korfballers van Het Zuiden zijn al na één jaar te rug in de eerste klasse. Na de 8-12 zege in Haarlem op Oosterkwar tier zijn de Rotterdammers twee speelronden voor het einde verze kerd van de tweede plaats in de tweede klasse F. Deze plek geeft recht op promotie. Zondag kan Het Zuiden bij winst op Zwijndrecht zelfs de kampi- oensvlag hijsen. Een flinke rugge steun voor de nieuwe fusieclub van Het Zuiden en De Overkan- ters, die ais OZC wordt ingedeeld, in de eerste klasse. Op een halfverhard veld en onder barre weersomstandigheden moest Het Zuiden tegen Ooster kwartier hard werken voor de winst. Via AA was de stand halver wege 6-7. Daarna namen de Tuin- dorpers het heft in handen en lie pen door treffers van Alexander Geurts, Andrea van de Aa en Gert Jan Winkelhuyzen uit naar 8-12. Stand op kop: 1. Het Zuiden 22,2, De Regenboog 19,3. DKC17. Den Haag De uitstekende vorm die Davy Bakker al tentoon spreidde in de voorbereiding op de criekeleompetitie, heeft de aanvoerder van VOC in de ope ningswedstrijd tegen HCC door gezet. Met 94 runs was Bakker de topscorer aan Rotterdamse zijde, die na de eigen score van 271/8 de Haagse tegenstander uitgooide voor 238 runs. Wickelkeeper René Schoonheim, die volgens de rekenmeesters aan de Oversehiese Kleiweg over zijn gehele carrière genomen op 995 vangen staat, bleef met lege han den achter en moet er nog altijd vijf pakken om zijn persoonlijke mijlpaal van duizend te halen. Behalve Davy Bakker waren ook de internationals Bas Zuiderent (74) en Klaas-Jan van Noortwijk (61) goed op dreef voor VOC, dat het daarna even benauwd kreeg toen HCC een openingspart nership van 115 kende. Maar door twee run-outs vielen die wickets, waarna HCC (met Blaisse ais topscorer met 77) sneu velde op 238. Brad White nam voor VOC vjjfwickets voor 25 runs in 10 overs. Rotterdam Dik van de Burg is ongeslagen in het bezit gekomen van de Par klust Zeist-wisselbo- kaal, de beker voor libre-tweede- klassers. De nieuwe bekerhouder uit Spijkenisse scoorde een moy enne van 3.65; zijn hoogste serie bedroeg 27. Tweede werd invaller Barendrechter Wim Kokjé met 11 punten, derde zijn plaatsgenoot Arie Bakker met 7. Den Helder—De Nederlandse bas ketbalsters hebben twee van de drie oefenwedstrijden tegen Slo venië verloren. Het team van bondscoach René van der Wielen bereidde zich voor op het EK-kwa- lificatietoemooi, eind deze maand in Portugal. Oranje begon vrijdagavond in wedstrijd één met een 86-78 over winning. Zaterdag (in Amster dam, 69-64), en gisteren in Den Helder (65-G2) waren de speelsters uit Slovenië sterker. De zusjes Carla en Lia Maas wa ren in dat laatste duel de topscoor- sters met ieder 10 punten. RotterdamJohan van Mil is win naar geworden van het Oversehie se meesterschaaktoernooi. Peng Zhao Qin, de drievoudig kampioe ne van China, stelde haar fans te leur met de zesde plaats. Johan Quist won met 51/2 punten het dubbelschaaktoemooi (twee par tijen tegelijk tegen dezelfde oppo nent) voor Erik Knoppert (5) en Erik Brandenburg (41/2). Knop pert zegevierde wel magistraal (met 11 punten uit 11 partyen) in het snelschaaktoemooi. Uitslagen Eerste ronde: Wirschell-Peng 1/2-1/2, Van der Werf-Quis'. 1-0, Timmerman-Jonkman 1-0. Van Haasterl-Van Mil O-h Tweede ron de: Peng-Van Mi! 0-1, Quist-Jonkman 0-1, Van der Werf-Timmerman 1-0, Wirscheli- Van Haastert half-half; Derde ronde: Van Baastert-Peng 0-1, Timmerman-Quist 0-1, Van Mil-Wirschell half-half, Jonkman-Van der Werf 1-0; Finale: Timmerman-Van Mil half-half (0-1 na besiissingsvluggertje van 5 minuten), Jonkman-Wirschell 1-0, Peng- Van der Werf 0-1. Quist-Van Haastert 0-1, Eindstand: 1. Van Mil, 2. Timmerman, 3. Jonkman, 4. Wirschell, 5. Van der Werf, 6. Peng, 7. Van Haastert 8. Quist. Hoek van Holland De deelne mers aan het tweede evenement van het NK-windsurfen in Hoek van Holland denken anders terug aan het afgelopen weekeinde dan de doorsnee strandbezoekers. Op zaterdag, door de zonaanbidders beschouwd als een niet-officiële feestdag, konden de surfers het water niet op omdat er te weinig wind stond: slechts vijf knopen. Gisteren kwamen ze echter wei aan hun trekken met de harde wind (kracht vier, 15knopen) voor de Noordzee-kust. Tijdens dit voorbije NK-weekein- de (op het 'vierkanten' parcours onderverdeeld in vijf races) ver diende Jaques van der Hout zijn kwalificatie voor het EK, van 14 tot en met 22 juni in het Poolse Le- ba. Deze tweede NK*raee was aan gewezen als één van de vijf kwali ficatiemogelijkheden. De vorige vier waren in Zandvoort, Scheve- ningen, Hoek van Holland en Monnickendam. Aan het EK op de Oostzee bij Leba zullen elf Nederlanders deelne men, van wie Van der Hout, Erna Driessen en Ben van der Steen speciaal door de topsportlak van de KNWV worden begeleid. Ron Ruiter pakte in Hoek van Holland de leidende positie in het klassement om het Open Neder lands kampioenschap. Bij de (vijf tig) A-klassers werd hij derde, achter de Belg Johan Creten en Jaques van der Hout. ïn de B- klasse (dertig deelnemers) won Eelco van der Wind uit Blokker. De beste vrouw was Luciënne Ernst uit Reeuwijk, die na twee evenementen ook aan de leiding gaat in hettussenklassement. De derde NK-race is over twee weken op de Noordzee bij Zandvoort. In gevecht met de branding. Meer dan tachtig surfers waren af gelopen weekeinde op de zee bfj Hoek van Holland te bewonde ren tijdens de tweede NK-race. Foto cor vos Rotterdam Bij het begin van het honkbalseizoen kwam het Haagse ADO met een genereuze geste, Dit seizoen zou de toe gang bij de thuiswedstrijden gratis zijn. Zaterdagmiddag wa ren de nog puntloze Hagenaars voor de eerste keer te gast in Rotterdam. Al na één inning, bij een 12-0 stand voor Tropicana/Neptunus, was het de Rotterdamse toeschou wers volkomen duidelijk. Zelfs een gratis toegangsbewijs is nog te veel eer voor de Haagse club. Het zou een goed idee zijn die re gel voor de rest van de competitie uit te breiden tot gratis toegang bij alle ploegen waar ADO op be zoek komt. Zodoende kon Neptunus op re cordjacht gaan. Het kwam tot de grootste 'no-run zege' 23-0, de grootste voorsprong in de eerste inning (12-0) cn de snelste cycle Want al in de vierde inning had Johnny Balentina vier hits bij elkaar geslagen: achtereenvol gens een 'triple' en een gewone honk slag in de eerste inning, een homerun in de tweede slagbeurt en een met groot gejuich ontvan gen tweehonkslagin de vierde in ning. Ook een dag ema kwam Nep tunus tot precies twintig hits, het werd toen 3-18. Behalve dat het ar me ADO nog geen wedstrijd van de negen in winst heeft kunnen omzetten, heeft het ook 114 pun ten tegen en 16 voor. Gemiddeld verliest het dit seizoen met 12-3, ADO klampt zich vast aan de ge dachte dat over twee weken RCHZ Cementbouw op bezoek komt. Zwakke broeders -voor debu tant RCH geldt hetzelfde- zullen er altijd blijven. Daarvoor is het systeem van degradatie en pro motie ontworpen. Zo niet dit jaar, 'Twee zwakke teams is zielig, la ten we er vier van maken, dan voelen die clubs zich minder een zaam', zullen de honkbalbestuur ders hebben gedacht. Zodoende wordt de hoofdklasse volgend jaar uitgebreid van acht tot tien ploe gen. De rechtstreekse degradatie is afgeschaft. De nummer tien krijgt een herkansing tegen de nummer drie van de overgangs klasse, Op die tweekamp zijn ADO en RCH zich nu 42 wedstrij den lang aan het voorbereiden. Ten koste van de andere zes ploe gen. Want alleen die teams leve ren op dit ogenblik echt strijd. Op het spel staan de vier plaatsen in de play-ofls. Vitrine Art/Sparta doet volop mee in die race en onderstreepte die ambitie gistermiddag in de Bever waard door een 9-6 overwinning op Vrienden/Kinheim. Geheel in de traditie van vorig seizoen boog Sparta een 2-6 achterstand halver wege de wedstrijd om. Sparta joeg de vorig jaar ook al tobbende in ternational Eelco Jansen van de plaat. Sparta-coach Rob Hendriks zag zijn werptroef 'Papito' Stewart wel de negen innings volmaken. Hendriks: „Geen werper is op dit ogenblik beter in vorm." Daar naast heeft hij slagmensen die 'hot' zijn in Ruud van Rooyen, gis teren met een gemiddelde aan slag van vier uit vier, naast drie gescoorde punten. En in Floyd Sprott met drie hits uit vier beur ten en vier binnengeslagen pun ten. Hendriks meent dat van de zes strijd leverende ploegen Kinheim en Tropicana/Neptunus 'op papier de sterkste' zijn. „Maar," volgens Hendriks, „dat zijn allebei ploe gen die -langzaam op gang ko men." Hij denkt dat Minolta/Pio niers als het weer over de geb- leseerde werper Peter Callenbach kan beschikken nog sterk terug komt. En dan is er Gambro/Twins, de verrassende koploper, die vol gens Hendriks uitstekend draait. Nog niet genoemd is Mr Cocker/ HCAW, de landskampioen die tobt met een werpersprobleem. Dat is trouwens toch een ken merk van deze competitie. De gro tendeels op de kracht van de wer pers gebaseerde verhoudingen tussen de clubs liggen onderste boven. Niet een overgevlogen Amerikaan uit de Triple A, maar de 'Belg' Michael Leys boezemt dit seizoen de slagmensen de meeste angst aan, Hendriks ziet voor zijn ploeg nu drie wedstrijden van de waarheid aanbreken. Op Hemelvaartsdag ontvangt Sparta eerst Pioniers. En volgend weekeinde staat de dubbele derby tegen Neptunus voor het eerst dit seizoen op het programma. Boxscores NEPTUNUS1222 106 x=23-20-I ADO- 000 0 00 0= 0- 8-5 ADO: Edward Bcerthuizen {1/3 inning) 0-3- 3, Ferry Houweling (3 2/3) 2-0-9, Hubert van de Biezen (2) 0-1-8. Neptunus: Erik Rem- merswaal (7)6-2-8. Home runs: Neptunus: Marcel Kruyt (Ie inning, i), Percy Isenia (le inning, solo), Johnny Baientina (2e in ning. +1). Winnaar. Erik Remmerswaal (Neptunus). Verliezer: Edward Beerthui- zentADO). Zondag NEPTUNUS ADO - «..7 31 202 3=18-20-0 ...011 10O 0» Neptunus: Geo (Try Kohl (5 innings) 7-2-6, Elton Koeiman (2) 1-1-1, ADO: Bas Asch- man (I 2/3) 0-3-9, AJdric Ditniop (41/3) 4-2- 10, Anthony Rayer (1) 0-4-1. Home runs: Neptunus: Marcel Krujjt (2e inning, +1), Jeroen Sluiter (4e inning, +1). ADO: Hu bert van de Biezen {2e inning, soJo), David Rodriguez He inning, solo). Winnaar: Geof- fry Kohl (Neptunus). Verliezer: Bas Asch- man (ADO). Zondag KINHEIM 3 2 0 10 0 00 0=6- 7-4 SPARTA.-021 111 31 *=0-13-3 Kinheim: Patrick Beljaards<4 2/3inning) 3- 3-6, Eelco Jansen (2 2/3) 3-1-7, Walter van Dijk (2/3)0-0-0. Sparta: Orlando Stewart (9) 10-2-7, Home run: Kinhelm: Giel ten Bosch (2e inning, 1i. Winnaar: Orlando Stewart (Sparta). Verliezer: Eelco Jansen (Kin heim). Rotterdam De druk op de honk- en softbalbond wordt steeds meer opgevoerd. De voorzitters van de vier. distric- ten hebben zich aangesloten bij dé 'rebellenclub' van zes, die de nieuwe competitie-opzet een jaar wil uitstellen. In een brief aan het bondsbe-, stuur hebben de districtsvoór- zitters laten weten dat er door bestuurslid en opsteller van het plan Peter vart 't Klooster 'te weinig gecommuniceerd js'. „We kunnen de signalen" uit het land niet langer negeren," aldus Samuel de Leeuw, hoofd van het district West „Laat Van 't Klooster eerst maar eens het land ingaan om uit te leg*. gen wat hij van plan is. Nu is er veel onduidelijkheid en onrust bij verenigingen." De nieuwe competitie-opzet (die in de kem een verkleining van de landelijke klassen.be helst) Ligt al langer onder vuur. Nadat al eerder een groep lan delijk spelende clubs kritiek uitte op de korte termijn waar op de veranderingen worden doorgevoerd, rijn nu ook de lo kale' bestuurders in opstand gekomen. In de brief doen de voorzitters 'een klemmend be- roep' op het bondsbestüur. d De Leeuw: „Dit is ons enige drukmiddel. Wij sluiten ons hieraan bij deplannen vanrie rebellenclub voor het uitschrij ven van een extra bondsraad vergadering. Dat kost: alleen maar een hoop geld. We gaan ervan uit dat deze oproep vol doende zal zijn," Door Paul Hoes Rotterdam Na de ruime 25-16 overwinning op stadgenoot Ro- da'71 en de onverwachte neder laag van Snelwiek tegen Animo (10-13) hebben de handballers van Atomium'61 de eerste plaats in de hoogste regionale klasse van het veldhandbal overgenomen. Net als de mannen deden ook de vrou wen van Snelwiek afstand van de bovenste plaats. Zij verloren kansloos van medekoploper UVG, 10-17. Atomium'61 zette meteen de toon van de wedstrijd, waardoor Roda vanaf het begin eigenlijk een kansloze wedstrijd speelde. De 16- 5 ruststand sprak boekdelen, hoe wel Roda zich daarna nog enigs zins herstelde. Slechts Misja Bloem onderscheidde zich door elf treffers binnen te schieten. Het verzilveren van opgelegde doelkansen lijkt aan Snelwiek ehroniseh niet besteed. In de eer ste helft werden zó veel vrije doel kansen gemist, dat Snelwiek geen aanspraak meer kon en mocht maken op de winst. Na de pauze (5-9) ging het regenen en dat was voor Animo de kans om de terech te winst (10-13) binnen te halen. Door deze nederlaag is Atomium Snelwiek gepasseerd en waar schijnlijk maken de beide clubs zondag onderling uit welke ploeg kampioen wordt en naar de NK- veldhandbal wordt uitgezonden. De vrouwen van Snelwiek was kansloos tegen UVG, dat niet al leen meer routine heeft, maar ook in de breedte sterker is. In de eer ste helft hield Snelwiek nog gelij ke tred, maar de kwaliteit van de Schiedamsen gaf uiteindelijk de doorslag: 10-17. Atomium'61 blijft verbeten vech ten tegen de degradatie. Achüles werd met 15-12 verslagen; met nog twee wedstrijden te gaan is redding nog mogelyk. De cirkelspeler van Atomium'61 zit in de tang bij twee man van tegenstander Roda'71. Atomium'61 nam door de winst op de stadgenoot de eerste plaats over van het eveneens Rotterdam se Snelwiek. Foto Cor Vos Rotterdam De vierde speeldag van de landelijke tenniscompeti- tie is door de regenbuien groten deels afgebroken. De meeste teams maken de resterende par tijen af op Hemelvaartsdag of tweede Pinksterdag. De degradatiezorgen in de hoofd klasse A worden voor het Rotter damse Victoria met de week gro ter. De formatie van coach Bart Koster verloor in Ommen van het Vvenëeiis iii "de onderste regio nen verkerende TCO: 6-2. Manon Savelkouls was in het enkelspel met een overwinning op Caroline Stok goed op dreef. Het tweede winstpunt kwam op naam van het gemengddubbel Savelkouls/ De Lange. In Amsterdam moest koploper Halfweg 2 de strijd bij een 5-0 voorsprong tegen de re serves van Popeye Gold Star sta ken. Debby Haak was snel klaar. De Strijense nummer veertien van de Nederlandse ranglijst gunde Marjan Copier slechts drie games. Huib Troost klopte Gor den ï^sgraaf: 6-2, 6-3. Voorlopig Iri de hoofdklasse B deelde Z'67 voorlopig de punten met het tweede team van Amstelpark. Wendy Koutstaal verloor nipt van Henriëtte van Aalderen, die de twaalfde postie op de ranking in neemt (6-3,5-7,6-3). De Belgische Klaartje van Baarle bracht de sco re weer in evenwicht. Z'67-kop- manBern verloor van Marcel Re waarna Eddy Schol geen problemen met Bob by Altelaar kende. Kansloos Het mannenteam van Z'67 ver stevigde aan de Zuiderparkweg de tweede plaats in de eerste klasse C. Hekkesluiter Simpel- veld was nagenoeg kansloos: 5-1. Voor het mannenteam van Half weg uit Spijkenisse waren de druiven zuur, want zij moeten donderdag voor één dubbelpartjj terug naar HarUngen. Halfweg heeft tegen Ready H een 5-fl voor sprong. Roger Warmenhovèn was met twee maal 6-0 opper machtig tegen Peter de Vries. Ro- bcrt-Jan Eicrcas leverde een pri ma prestatie, want ondanks een match-point tégen won de lange tennisser van Eric Zijlstra: 6-4,5- 7,7-6. Halfweg is in de eerste klasse B koploper voor Poknen, dat met een 3-0 voorsprong bij het Rotter damse TOEG weer naar het Bra bantse Klundert vertrok. Remco Rapmund, Andries Coppóolse en Ernst Slegtenhorst verloren van respectievelijk Paul Nijmeijer, Mark Wawzyniak en Ton van Rij thoven. De wedstrijd van de nog ongeslagen Robin Nicolai werd in de derde set tegen Joost Thore- naar afgebroken. Phoenix 2 Iced een gevoelige ne; derlaag in Katwijk tegen Zee en Duin: 5-1. Michiël van den Heu vel redde tegen Leon Danen de Rotterdamse eer. Jean-Paul van Londen moest in het dubbelspel met een rugblessure opgeveii. Rotterdam In de eerste klasse woedt bij de honk ballers een bittere strijd om de bovenste vier plaat sen. Geul Techniek Feyenoord verloor gistermiddag in een door veel regenval geteisterde wedstrijd met 15-9 van Sparks. Coach René Ras zag zijn mannen na de thuiszege van vrijdagavond dus wederom delen. Dat is de tendens dit seizoen. Maar Ras wéét dat de volle winst ook regelmatig moet worden binnenge haald, als hij in de bovenste helft wil eindigen. Ras heeft zijn zinnen dan ook gezet op de dubbels te gen Rotterdam Orioles, dat dit weekeinde met dub bele cijfers (6-17 en 14-2) verloor van Tilburg, en op Euro Stars. Want die zijn volgens hem de zwakkere broeders in deze afdeling. Gisteren in Haarlem deed de coach voor de bezetting op de heuvel een beroep op Martin van Zeist, afkom stig uit de interregionale jeugd van Sparta en de v an Tridents overgekomen Xavïro Avastia. Maar zij wor stelden met hun controle. Feyenoord keek snel tegen een 10-3 achterstand aan en toen werd het moeilijk, mede door de vervelende weersomstandigheden. Mocht vanavond de eerder afgelaste wedstrijd tegen Tilburg worden ingehaald, dan zal bij Feyenoord Chester Beüoso als werper starten. Normaal hoort hij tot de selectie van Sparta-coach Rob Hendriks. Maar daar heeft hij tot nu toe weinig innings kunnen gooi en. En ten slotte hebben Sparta en Feyenoord een sa menwerkingsverband, waarin deze uitwisseling van spelers mogelyk is. Over.gangsklasser Tridents liet zaterdag in Amers foort de winst tegen Quick liggen: 10-8. Tridents- coach Paul van den Oever dacht in de zevende inning de winst op zak te hebben, nadat zijn ploeg een 5-2 achterstand in een 7-5 voorsprong had omgezet. Een driehonkslag van Tictor ColHns en een homerun van Marvin Isenia zorgden voor de punten. Maar de Rotterdamsen juichten te vroeg. Bij Tridents gooiden achtereenvolgens Michael Weber (2-2-3) in vijf innings, Angelo Stolk (2-2-8) drie in nings en Orlando Eduarda (1-0-0) in één inning. Maar zij ontbeerden de steun van het veld. En dat beteken de voor Tridents zaterdag het verschil tussen winst en verlies. Den HaagDe hockeysters van HGC en Amsterdam spelen de finale van de play-offs om de landstitel. De ze wedstrijden zijn op 8 mei in Wassenaar en 10 mei in Amstelveen. Bij een gelijke stand wordt op 11 mei het beslissende duel gespeeld. Titelverdediger HGC en Amsterdam wonnen in hun derde wedstrijd in de halve finales overtuigend van resp. Kampong (5-1) en Laren (4-0). De eerste wed strijd, in Larenhad Amsterdam na een 2-2 stand pas na het nemen van strafballen gewonnen. Zaterdag won de jonge Gooise ploeg in het Wagener stadion met 2-0 door doelpunten van Hanneke Sma- bers en Fleur van der Tuin. Gisteren liet Amsterdam zich geen tweede keer verrassen. Anna Lawrence (twee) en Frederiek Grijpma (strafcomer) scoorden in de eerste helft, Mieketine Wouters in de tweede. HGC won het eerste duel met 2-1, verloor zaterdag in Utrecht met 3-0, maar was gisteren duidelijk te sterk voor Kampong, 5-1. Suzan van der Wielen maakte vier doelpunten. De vrouwen van HC Rotterdam hadden zich in de re guliere competitie niet geplaatst voor het onderonsje van de eerste vier. Anouk Verhaegh van Kampong is toegevoegd aan de nationale hockeyselectie. De vrouwenploeg van Tom van 't Hek, waarin ook een plaats is ingeruimd voor Inge van den Broek van HC Rotterdam, bereidt zich voor op de Champions Trophy, van 1 tot en met 8 juni in Berlijn. RotterdamHockeyclub Rotterdam heeft met een 3- 2 overwinning op Hattem afscheid genomen van trai ner Mark Kaptein. De Hagenaar gaat bij HGC in een lager team spelen en wordt aan de Beekweg opge volgd door Ronald Hugers. In de laatste wedstrijd van het seizoen vierde jeugd speler Marc van Lambaart zijn debuut met twee doel punten. Hij verving de geschorste Martijn Michels. De winnende treffer kwam op naam van Stijn Bakke ren uit een strafcomer. Volgens de scheidende trainer is bij HC Rotterdam een basis gelegd om volgend seizoen door te stoten naar de top van de overgangsklasse. Kaptein: „Rotterdam heeft elk jaar nieuwe trainers gehad, hetgeen met verloop van spelers gepaard ging. In de periode dat ik hier heb getraind, is een fundament gelegd. De spelers zijn volwassen geworden en zien in dat hun ploeg mogelijkheden heeft. Zij hebben dan ook verklaard Rotterdam niet in de steek te la ten. Met de zesde plaats die we hebben bereikt, ben ik meer dan tevreden," Ook Johan Wolthuis, die vier jaar Leonidas trainde, laat zich lovend over zijn bijna ex-club uit „Dit is zonder meer het beste seizoen geweest. We zijn nog nooit zo ver gekomen: 33 punten en een vierde plaats'. Dit is een record en ik heb dan ook in stijl af scheid genomen." Bij Leonidas werd tegen DSHC (uitslag 3-1) de pro ductie verzorgd door Clemens Disco, Rico Koene en Jorg Brouwer. Joep Speet volgt in het nieuwe seizoen Wolthuis op bij Leonidas. De ex-trainer van HDM maakte vier jaar geleden bij Victoria grote naam. Hij werd met het vrouwenteam van Victoria kampioen in de eerste en overgangsklasse, zaalkampioen van Nederlanden finalist in de bekercompetitie. Bij Victoria werd Joep Speet destijds opgevolgd door Robbert Kruidenier die nu ook stopt. De trainer heeft een baan aangeboden gekregen in Amerika. Antoi nette de Kanter geeft er eveneens de brui aan. De aanvoerster tobt met een enkelblessure en beperkte zich gisteren tegen EHV alleen door de strafcorners aan te geven. Uit één daarvan sloeg zij raak, waar- door'Victoria met 0-1 zegevierde. Ook de mannen van overgangsklasser Victoria had den iets te vieren. In en tegen Venlo werd het 3-3 en daarmee hielden de Kralingers de Limburgse oppo nent van de titel af. Voorwaarde om kampioen te wor den was wel dat SCHC van Gooische moest verliezen, maar dat gebeurde niet. Het werd in Bilthoven 3-2 en daardoor degradeerde de ploeg uit het Gooi. Bij Victoria stak doelman Willem Jan Lenters in gro te vorm en behoedde hij zijn dub voor een nederlaag. Job Lloyd opende voor de Kralingers de score uiteen solo die hij dertig meter voor doel begon. Nadat de thuisclub op gelijke hoogte was gekomen, benutte Joost de Ruiter een strafcomer 1-2. De thuisdub vocht verbeten terug en nam een 3-2 voorsprong. Met zijn backhand zorgde Hans Reuchlin echter voor 3-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5