26 WK laat het wéér liggen TSB heeft alles In eigen hand Cion doet competitie in één duel dunnetjes over Cricketers beginnen met een overwining f pi g Vlaardingers bij favorieten in bevrijdingskoers Cion boos op Fortuna Arbiters hebben nieuw bestuur Promotiedroom 'Kethellappers' over door averechtse uitwerking gewijzigde tactiek Excelsior Maassluis stelt na de thee orde op zaken Hoiy-voorzitter ligt niet wakker van het 'Rits-plan' Rotterdams Dagblad Maandag 5 mei 1997 'CZ'3% u&%iA Vlaardingen Een groot aantal toppers staat ingeschreven voor de 37e Bevrijdingsronde van Vlaardingen. In deze boog aange schreven wielerkoers, die morgen (18.30) wordt verreden, verschij nen er ook thuisrijders met kan sen aan de start. Bij de eliterijders is dat uiteraard Martin Schouten. Na twee derde plaatsen in zijn woonplaats, aast de Vlaardinger op een hogere tree op het erepo dium. Het zou de eerste zege kun nen betekenen voor Schouten. Hij is niet de enige thuisrijder, ook ex-Rotterdammer Jeroen van Hoorn kent tegenwoordig Vlaar dingen als woonplaats. Hun voor naamste tegenstanders zijn Van Hoorns ploegmaten uit de He Hoekse Renners formatie Tommy Post, Rob Slenders, Erik Bos, Ro nald Rozenveld en Perry Bothof, verder Robert de Poel en Ronald Roos en wellicht ook oud-Vlaar- dinger Peter Voshol. Meer favorieten uit Vlaardingen zelf zijn er bij de cyclosportieven en veteranen. Daarbij bekende namen als René den Boer, Kees Paalvast, Ferry van der Touw, Ed win van der Bos, maar ook Jaco Tettelaar en Ronald van der Wal. De laatste kan zeker bij de favo rieten worden gerekend. Op Ko* ninginnendag maakte hy in 's- Gravendeel deel uit van een kop groep van vijf vluchters, was de derde plaats een mooie beloning. Van der Wal maakte vorig seizoen een mindere periode door wegens gebrek aan motivatie, dit jaar heeft hij het weer naar zijn zin. Ook omdat vriend Jaco Tettelaar weer in koers is. De thuisrijder in middels 35 jaar, heeft na drie jaar weer een licentie aangevraagd. Met fietsen zelf is hy nooit ge stopt, maar koersen is een ander verhaal weet Jaco Tettelaar In middels. Al behaalde hij onlangs in Made weer een zevende plaats, een klassering waarvoor hij in Vlaardingen zeker wil tekenen. Zijn koers begint om 16.45 uur. Vlaardingen Als het aan het be stuur van Cion ligt, wordt de wed strijd van hun hoofdmacht tegen buurman Fortuna in het kader van het Vlaardings voetbalkampi oenschap niet gespeeld. „Maar in het belang van de spelersgroep, trainer Cees Goudswaard, de voetballers van Fortuna en hun trainer, hebben we besloten het duel toch maar te laten plaatsvin den," zegt Cion-voorzitter Jac ques Spanjersberg. De wedstrijd tussen beide Mara- thonweg-clubs stond gepland voor afgelopen dinsdag, maar werd verschoven naar een latere datum omdat de selectie van For tuna die avond naar de nacht van Oranje in het Rotterdamse Ahoy' gingen. „In februari zijn de data voor het kampioenschap al afge sproken en dan woidt er eenvou dig eventjes twee weken voor de wedstrijd afgezegd," reageert Spanjersberg ontstemd. „Ons be stuur was het niet eens met het feit dat het duel dan maar ver plaatst moest worden naar dins dag 20 mei. Onze trainer Cees Goudswaard moet nu maar over leggen met Jan Baksteen (trainer Fortuna), want ik praat niet meer het Fortuna-bestuur. Dat doet nogal kinderachtig namelijk. Het zal nog een hele puzzel worden, want Cion speelt ook nog nacom- petitie natuurlijk." „Onze jongens hebben in januari kaarten besteld voor de Nacht van Oranje," luidt het commentaar van Fortuna-voorzitter Ary - Plomp. „Het eerste, tweede, derde en de A-jeugd zouden er naar toe gaan. Toen we vervolgens het pro gramma voor het kampioenschap kregen, hebben we gevraagd of de wedstrijd verplaatst kon worden. Dat was onbespreekbaar. Voorzit ter Spanjersberg was nogal nega tief. We hebben 2elfs het toernooi om de Rotterdams Dagblad Tro fee laten schieten om het Vlaar dings kampioenschap te spelen. De organisatie heeft nu een ande re datum bepaald. Maar goed, als Fortuna-bestuur willen te allen tijde praten. Het is te belangrijk om met elkaar ruzie over te heb ben. Maar voor een dialoog heb je twee partijen nodig." Overigens werd ook de wedstrijd Zwaluwen-HSC (za) verplaatst in- verband met de 'Hollandse avond'. Dat op verzoek van HSC, Schiedam De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging (SSV) heeft een nieuw bestuur. Peter Broekhof, die na de be- stuurcrisis functioneerde als for mateur, is zelf de nieuwe voorzit ter geworden. De afgetreden pre ses Jan Ie Grand is teruggekeerd als penningmeester en secretaris is ^rans Slavenburg. Rotterdam Dankzij het M ge lijkspel tegenAlèxandria'66 heeft TSB alle kansen op promo tie naar de derde klasse nog in ei gen hand. De équipe van trainer Pim van Reij speelde in Rotter dam misschien wel haar beste wedstrijd van het seizoen, maar"" met de deling had iedereen vre de. - Lachende derde was Oudewater dat volgende week in hef Shell- park de tegenstander is en afge- lopen zaterdag beidetegenstan-, ders nogmaals konanalyseren. Bij TSB was Karei Stam de meest opvallende figuur. De ervaren spits speelde het hele seizoen in het tweede maar moest vanwege de blessure van Bob Brusse vori ge week opdraven in het viaggen- - schip,: Oók tegen Alexandria'66 stond Karei .Stam in de basiself en aan de basis van de gelijkma- i laar. De thuisploeg was na twaalf minuten op voorsprong gekomen via een lob over doelman Mark van Buuren. Kansen TSB kreeg daarna kansen maar voorstopper René Tjepkema stif- fce te zacht waardoor de doelman net redding kon brengen. Karei Stara knalde de bal vervolgens uit een moeilijke hoek tegen de buitenkant van de paal en ook een kopbal van Gerard Maas le verde niet de verdiende treffer op. Toch kwam TSB nog voor de thee op gelijke hoogte dankzij goed doorzetten van Karei Stam. Zjjn voorzet werd in eerste in stantie door Martin Vader tegen de paai geschoten. De ^benjamin' van TSB Jörg Boekhout stond op de juiste plek om de re bound tegen de touwen de knal len: 1-1. In deel twee zakte het tempo on der invloed van de warmte. Grote kansen konden ook niet meer worden opgetekend. „We hebben revanche op onszelf genomen," aldus trainer Pim van Reij. „Want ondanks het slechte com- petitieslot speelden we vandaag als vanouds." Door Sander Sonnemans Schiedam„Weer een jaar vergooid." De reactie van aanvoer der Robin Smallegange sprak boekdelen. Niet WK maar Zuidland deelde in de openingswedstrijd van de nacompetitie in de derde klasse D de eerste klap uit. De bezoekers wonnen met 2-0 en lieten WK ontredderd en gedesillusioneerd in Ke- thel achter. In de voorgaande jaren mochten de 'Kethellappers' driemaal aan schuiven voor het toetje, maar de smaakpapillen konden nimmer worden gestreeld met een succes volle afronding. En zoais het er nu naar uitziet is het dit jaar niet an ders, „Hier ben ik doodziek van," baalde Smallagange nauwelijks opgedroogd van de spreekwoor delijke koude douche. „Nog zie ker dan al die andere keren. En ik had er juist een goed gevoel over." Dat goede gevoel van WKs top schutter kreeg in de twintigste minuut al een behoorlijke knauw toen Zuidlands vleugelspits Arie Kweekei dankzij een blunder van invaller Richard Reijns de ope ningstreffer op het scorebord schoot. Reijns, in het veld geko men voor de vroeg in de wedstrijd ge- blesseerde Frank HoUerhoek (ham string), verdedig de volkomen ver keerd uit zodat Kweekei door Wim Pronk in stel ling kon worden gebracht. Voor die treffer had de thuisploeg - af gezien van een kopbal van Smal legange recht in de handen van de keeper - weinig in de melk te brokkelen gehad en mocht daar voor de hand in eigen boezem ste ken. Want WK speelde veel te de fensief en dat is tegen de natuur van de Kethelploeg in. Willem van Baarle was 'verbannen' naar de rechterkant terwijl de spitsen Ro bin Smallegange en Roos van Harmeien juist iemand in het cen trum misten die wél in staat was een balletje vast te houden om hen vervolgens te bereiken. Trai ner Aad de Held, die de tegenval ler ogenschijnlijk onbewogen ver werkte, posteerde 'Baarle' in deel twee wél in het midden. Dat bracht wel de nodige aanvalsgol ven teweeg, maar geen doelpun ten. Onder de maat De Held vond niet dat zijn ploeg te verdedigend aan het karwei was begonnen. „Van Baarle beeft ook wel eens linkshalf gespeeld, tegen een ploeg als Zuidland niet kan wapenen." doelde De Held op het veelal lange halen-voetbal richting goaitjesdief Arie van Sinlmaartensdijk, „is het mis- dus alleen daaraan kan het niet hebben gelegen," analyseerde hij. „Het is een gegeven dat diverse mensen gewoon onder de maat presteren. Het is wel zo dat in de eerste helft zowel Zuidland als WK het initiatief niet durfde te nemen. Het verschil met Zuid land was dat wij alles voetballend probeerden op te lossen. Als je je schien ook nog geen tijd om naar de tweede klasse te promoveren." Ron Huisman haalde het einde niet. De verdediger van WK was belast geweest met de bewaking van Van Sintmaartensdijk, die in de laatste minuut toch nog profi teerde van de ruimte die hem heel even werd gegund (0-2), en kreeg in de blessuretijd zijn tweede gele kaart. Een bijzonder zielige belis- sing van arbiter De Ronde die het kennelijk was ontgaan dat Van Sintmaartensdijk ook het een en ander had uitgehaald en de over tredingvan Huisman veel te zwaar be strafte. „Hij liep me natuur lijk wel uitte dagen en na die goal van hem was ik enigszins geïrri teerd. Je geefrhem één keertje de ruimte en hij scoort." Must „Promoveren," verklaarde voor zitter Rien Ham na afloop, „is voor ons echt geen must. Als we maar een gezonde en goede ver eniging zijn." Waarop bestuurslid Willem van Ravens het nieuwe seizoen al snel weer positief en humoristisch tegemoet zag. „Dan moeten we kampioen worden en als we weer in de nacompetitie ko men, trekken we ons gewoon te rug." WK-Znldland 0-2 (0-1), 20, Jan Kweekei 0- 1. 90. Ane van Sintmaartensdyk 8-2. Bij zonderheden: Scheidsrechter J. de Ronde (Barendrecht) trok tweemaal geel voor WK-verdediger Ren Huisman die vlak voor het slotsignaal van he veld moest WK speelt op Hemelvaartsdag uit iegen SSS en Zuidland fcrygt zaterdag 10 mei SSSop bezoek, WK Van Hagen, Scholle, Van Wijk. Van de Helm, Huisman. Durenkamp(75. Smit), Van Baarle, Hoiierhoek (10. Reijns), Raaymakers, Smallegange, Van Hameien ZuJdlaad: Van Mcurs, Ane Bevaart, Cees Bevaart, Braam, Jaap Kweekel(67. Lodder) Zwaans, Van de Wal, Pronk, Kunst, Arie van Sintmaartensdijk, Jan Kweekei (00 Ccess van SmUnaartensdyk). WK'er Ron Huisman (rechts) bleef lange tijd overeind in de persoonlijke duels met Arie van Sint- dijk. Vlakvoor tijd scoorde toch en kreeg rood. Foto Peter1' Door Bas van den Berg Maassluis Ondanks de 'wederopstanding' in de laatste weken ts Excelsior Maassluis theoretisch nog steeds met veilig. Trainer Mark Nijssen zet het na af loop van de imponerende tweede helft tegen Marken (van 1-2 naar 5-2) echter wei met een glimlach op zijn gezicht. Gezien de groeiende vorm acht de hoofd klasser zich niet kansloos by IJsselrr.eervogels en ze ker met thuis tegen het a! gedegradeerde DTS'35. De opmerkelijke opmars van de Maassluise ploeg mag voor een groot deel ook op het conto van de trai ner worden geschreven. Nog voor de winterstop be sloot hij, zonder afbreuk te doen aan het systeem, simpeler te gaan spelen. „Het was ccn complex van factoren waardoor het allemaal met lekker liep, Een ervan was da. ie juiste balans ontbrak. We hebben ons teveel aan de tegenstanders moeten aanpassen, terwijl we de kwaliteit in huis hebben ons eigen spel te spelen." In de eerste helft tegen Marken brak het vertrouwen in elkaar de ploeg weer eens op. Er was geen bele ving, de bereidheid voor elkaar te werken was mini maal en aan tempoversnelling had kennelijk nie mand gedacht. Vooral voor de Maassluise flankver- dedigers lag de handelingssnelheid van Marken net iets te hoog. Het was echter aan de hand- en span diensten van laatste man Raymond Frehé te danken dat Excelsior overeind bleef. Periodetitel „Vergeet echter niet dat zaterdag dc temperatuur opliep naar 23 graden," nam de trainer z'n spelers in bescherming. „Maar als we inderdaad wat alerter hadden gespeeld, zouden we ons in de tweede helft niet zo druk hebben hoeven maken. Toen liep het in eens wel en dat had uiteraard ook te maken met de speelwijze van Marken. De ploeg had nog kans op een periodetitel en ging daarom opportunistisch van start. Ook bij een 1-2 voorsprong in de tweede helft nam Marken veel risico en daar profiteerden wij vol ledig van. Het is eigenlijk de laatste weken heel gek gegaan met Excelsior. We presteren het tegenoverge stelde van SHOVoor de winterstop stond het op kop. De club won drie keer van Excelsior (inclusief de be ker), maar slaat nu ver onder ons. Zo spelend duurt de competitie voor ons gewoon te kort. Anders had er misschien nog wel een periodetitel ingezeten." Na nauwelijks een kwartier knikte Arnold Teerhuis een vrije trap achter dc verkeerd opgestelde doelman Rob Grauwmeijer. Het duurde niet lang voordat de thuisclub het goede antwoord had. Nadat eerst Ed win Marijs een kans had verprutst, zorgde Timo Wiegman voor de gelijkmaker: 1-1. Pieter van Zwie- ten bezorgde Marken kort na rust weer een voor sprong, maar daarna was Excelsior niet te houden. De gelijkmaker kwam opnieuw van Timo Wiegman. Ruud den Engelsman zorgde voor 3-2, Raymond Frc- he van zeker dertig meter afstand voor 4-2 en Robert Visser tekende 5-2 aan. Invaller Dennis Dekker raak te nog de onderkant van de lat. Excelsior MmmIu te-Marken 5-2 (1*1). 10 Arnold Teerhuis. 29 Ti mo Wiegman 1-1,50 Pieter van Zv/seter 1-2,56, Timo Wiegman 2-2, 65. Ruud den Engelsman 2-3. 70. Raymond Frehe 2-4,80 Robert Visser 5-2. Excelsior M: Grauwmeijer. Rüsens, Frehe, Van Stnen, Voogt l/w- ve, Visser(78. Solognier). Louter.Marijs, Wiegman, Den Engelsman (75. Dekker) Marken: Zcmstra; Westerveen, Tutjp, De Hoogd (70. Jaap Teerhuis), Koetman, Waaksma, Teerhuis, Brons (36 Roos). Van Zwjeten. Sanders, Simons. Door Erwin van der Lee DriebnjggenIn het landelijk ge legen Driebruggen was het ge brek aan scherpte het enige dat Cion kon worden verweten. De ploeg van Cees Goudswaard kreeg in het eerste duel van de na competitie immers kans op kans om een grote uitslag neer te zet ten. Het bleef slechts bij drie schitterende treffers. Omdat WDS in de zinderende slotfase toch nog keeper Jan Buis voor de tweede maal wist te passeren, was het verschil na het eindsignaal uitein delijk nog miniem: 3-2, Het spel van Cion, met al z'n nuk ken en grillen, heeft bij trainer Cees Goudswaard in de loop van de competitie al heel veel ver schillende emoties opgeroepen. De ene week bracht de ploeg de meelevende trainer en de suppor ters tot wanhoop om vervolgens een week later over een tegen stander heen te walsen en een bij na euforische stemming teweeg te brengen. Afgelopen zaterdag deed Cion de competitie in negen tig minuten dunnetjes over. Het strijdplan van Cees Goudswaard was gebaseerd op de zwakte van de verdediging van het jeugdige WDS. Pieter Broere en Sander Spanjersberg waren de twee an gels voorin en Michel Verschoor moest vlak daarachter voor de aansluiting en de openingen zorgen. De ervaring van Ed van Zelm, Edwin Schrijvershof en Ruud Vuijk zorgde voor de brood nodige rugdekMng. De openingsfase was overweldi gend en beide keren waren het de excellererende Sander Spanjers berg en Pieter Broere die het be gin maakten van wat mogelijk een historische nacompetitie voor Cion kan worden. Spanjersberg pikte op rechts de bal op en vond in de 'zestien' Pieter Broere. De 'andere' spits prikte met een hal ve omhaal de 1-0 tegen het net. Nog geen minuut later vervulde Spanjersberg opnieuw de rol van aangever en Broere die van afma ker. Broere dook voor zy n 'slapen de' bewaker Fred de Vries en kop te 2-0 tegen de touwen. Het kwar tiertje Cion kreeg bijna een mooi slot toen Michel Verschoor het kopduel in het strafschopgebied won en de bal op Sander Spanjers berg teruglegde. Ditmaal stond doelman Tjerk Copier wel op zijn De 'superboeren' putten moed uit de redding van hun keeper en le ken direct bevrijd van de zenu wen. Cion leunde tegen de eigen zestien en vertrouwde op de erva ring van de vemedigmg. Maar die moest toch lijdzaam toezien hoe André de Koning doelman Jan Buijs (Erik Faassen ontbrak van wege werkzaamheden) met een laag schot verschalkte. De wed strijd was meteen "«t open en dat vertaalde t, een groot aantal kansen vooi beide ploegen. Ramon de Koning doemde op voor Jan Buijs maar de keeper speelde zowel de bal als de benen van de aanvoerder zodat de sterk leidende arbiter Richard Weimar het geschreeuw om een straf schop terecht wegwuifde. Pieter Broere verscheen even eens oog in oog met Tjerk Copier maar schoot naast. Vlak voor de thee had de aanvaller wederom de 3-1 op zijn schoen maar schoof voor een leeg doel de bal te zacht in waarna Ron Massop via de paal redding bracht. De tweede helft kreeg het kansenfestival een ver volg. WDS'ers Ramon de Koning en Valentijn van Hees schoten echter in kansrijke positie over. De eerste de beste mogelijkheid voor Cion was wél weer raak. Ed win Schrijvershof en Hilco Spronk lieten nog zien dat oefe ning op dinsdagavond wel dege lijk kunst baart, De kleine Spronk 'wipte' de ingestudeerde vrije trap op waarna Edwin Schrijvers hof het leer een keer liet stuiten om vervolgens verschrikkelijk uit te halen. Vanaf zo'n twintig meter sloeg de bal als een kanonskogel in de kruising in: 3-1. WDS leek zich neer te leggen by de neder laag want zelf creëerde de ploeg geen kansen meer, Cion toonde op zijn beurt medelijden met de verdediging die uit louter gaten leek te bestaan, Sander Spanjers berg en Pieter Broere wisten ech ter geen raad met de open kansen. Toen Fred van Eijk in de slotmi nuut alsnog 3-2 aantekende, volg de nog een minuut van nagelbij ten en een grote kans voor WDS, Erik de Jong kopte tot opluchting van de Vlaardingers echter naast. WDS-Cion 2-3,5. en 6. Pieter Broere 0-J en 0-2. 22. André de Koning 1-2. 55. Edwin Schrijvershof 1-3.90. Fred van Eijk 2-3, Bij- ïonderheden: Arbiter Richard Weimar gaf geel aan de pratende Sander Spanjersberg en Ed van Zelm, De WDS'ers Ren Massop en Fred de Vries kregen eveneens geel. WDS: Copier, Hagoort, Van Hees, Jonge- neel (85. Van Eyk), Ramon de Koning, Rob de Koning, Andre de Koning, Gert de Ko ning, Massop, Poeisz {75. De Jong), De Vries, Cion: Buys, Van Zelm, Sterk, Den Brabander (75. Den Hoedt), Verschoor, Bal- tact, Spronk, Broere, Sparyersberg(85.Van Toorn), Schrijvershof, Vuyk. Schiedam—De Schiedamse crick et-hoofdklasser Hermes DVS en Excelsior'2Q zijn de nieuwe com petitie afgelopen weekeinde be- 'gonnen met een overwinning. Hermes, dat eerst battend tot een productie van 233 runs (voor 9 in 55 overs) was gekomen, maakte op Harga korte metten met ACC dat voor slechts 137 runs al weer aan de kant zat. Stadgenoot Ex celsior won met zeven wickets verschil van gastheer VRA. De ploeg uit Amstelveen verkoos eerst het bat ter hand te nemen en kwam m 48 overs niet verder dan 127 runs. De regerend landskam pioen passeerde dat totaal in de 29ste over. Roger Bradley en Phil Keukelaar (not out) leverden beiden met 36 runs de grootste bijdragen voor Hermes en ook Henk Kornet (26), Nick Statham (25) en Jasper Bey er (20) kwamen in de dubbele cij fers. Flavian Aponso was namens de Amstelveners het best op dreef met de bal en bowlde 3 voor 33 in 11 overs. ACC hield geruime tijd stand en had bij de stand van 130 voor 4 na 40 overs nog de nodige perspectie ven. Maar door het bowlingge- weld van Robin ter Plegt (2/25/8), Berry de Raaij (3/25/9)en Lou Bor- rani (3/21/6) werd met de ploeg korte metten gemaakt. Drie overs later had iedereen een beurt ge had en waren er slechts zeven runs aan het magere totaal toege voegd. De nieuwe coach van Excelsior— Murray Goodwin gaf tegen VRA gelijk zijn visitekaartje af. Hij bleef ongeslagen en timmerde 77 runs bij elkaar. Cricket-voorzit ter Vince Marron was lynsch over het spel van de Australiër. „Zo'n batsman," aldus de Vlaardinger, „heb ik op de Nederlandse velden nog niet gezien. Zijn stijl en tech niekzijn ontzettend goed." Jacob- Jan Esmeijer (3/31/11liet de beste bowlingcijfers noteren. Ook 'Sep- ACC heeft de nederlaag geïncasseerd en loopt langs de cricketers van Hermes DVS om ze te felici teren. Vooral John Verwslj {vierde van rechts) kan dat we! waarderen. Foto Peter Moffenhoer pie' Gokke (2/28/6) pakte zijn wickets mee. Maurits Hoeben (42; caught and bowled Esmeijer) en Tjade Groot (36; caught behind Marcel Schewe) waren de enige VRA'ers die wat hadden in te brengen tegen de Schiedamse aanval. Murray onderscheidde zich ook nog eens met een schitte rende fieldingactie waarmee hij Ravi Singh (buiten de crease bij het dode wicket) run out gooide. Erik Gouka 1) en Erik Ruts (4) de den niet wat van hen werd ver wacht, maar dat werd ruim schoots goedgemaakt door Mur ray en Marcel Schewe (30), Ook Excelsior won het eerste competi tieduel eenvoudig. Dat is voorgaande jaren wel an ders geweest. Raymond Fre hé heeft met een schitte rend schot gescoord en steekt, terwijl hij wordt be sprongen door een teamgenoot, tervieringeen vingertje om hoog. Foto Peter Mclkenboer Vlaardingen De Rits. Zo heet het plan dat rijksweg A4 tussen de bestaande woningbouw van Vlaardin gen en Schiedam ondergronds laat lopen, Het is het tweede alternatief dat minister Jorritsma geboden is voor de realisatie van de geplande autoweg. Het plan 'ritst' de wijken Holy (Vlaardingen), Groenoor en Woudhoek (Schiedam) als het ware aan eikaar tot een gebied waar de A4 onderdoor zou moeten gaan. Met nieuwe woningen, kantoren en een aantal andere voorzieningen moeten de noordelijke wijken behoor lijk opgewaardeerd kunnen worden, In de voorge stelde plannen moeten de sportvelden van honk- en softbalvereniging Holy en voetbalvereniging Zwalu wen verdwijnen. Een ingrijpende maatregel, maar Holy-voorzitter Louis den Hartog, is ervan overtuigd dat het nooit zo ver zal komen. „Van de plannen die onlangs in de krant zyn aange kondigd," reageert de preses, „weet ik meer dan een jaar. Ze liggen al enige tijd in de koelkast en voor zover wij weten gaat het gewoon met door. Ik kan niet zeggen uit welke bron ik het heb, maar het is in elk geval een betrouwbare, Nee, we maken ons abso luut niet druk om de rits tussen Vlaardingen en Schiedam. Ik ben er zó zeker van dat ik ondanks al die gepresenteerde plannen rustig blijf siapen." Toch is het een spannende tijd voor de voorzitter. Net als vele leden kijkt hij reikhalzend naar 1 oktober, de dag waarop de eerste paal voor de nieuwbouw de grond ingaat. Het huidige clubhuis en de kleedka mers verkeren in erbarmelijke staat en inmiddels heeft de gemeente 400.000 gulden beschikbaar ge steld voor de nieuwbouw. Holy moet zelf zo'n drie ton ophoesten en heeft kort geleden van de Ie-5 nverga- dering toestemming gekregen om vpor datdrag bij de bank een lening aan te gaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6