27 SMC in tien magische minuten op fluweel ■T RKWIK pakt de periode en lonkt naar de titel Trage tempo breekt honkballers Holy op Schiedam geeft Heilo plak slaag Korenbeurs maakt kans op landstitel Douglas Juenke kan honkballers ook niet redden Schiedammers gaan met klinkende overwinning de wachtkamer in Herben heeft vertrouwen in goede afloop voor Ursus Trainer Van Loenen: 'Demos is niet kansloos' Excdsior'20: nu weer een discussie-avond Rood voor Van Collenbrug Rotterdams Dagblad Maandag 5 mei 1997 Heilo De voorzichtige progno ses van Schiedam-coach Leo Bui teman aan het begin van de soft- balcompetitie, dat zijn formatie dit seizoen slechts wilde mikken op handhaving in de landelijke eerste klasse en daann zo moge lijk hoog te eindigen, worden na zes wedstrijden ai gelogenstraft. De Sehiedamsen wonnen gister middag in Heiloo in vijf innings met 0-16 van Double Stars (het tweede duel verregende) en voe ren nu in de eerste klasse B onge slagen de ranglijst aan. Het mooiste moment van de wed strijd was wel de derde Sehtcdam- se slagbeurt waarin achtereenvol gens Desiree Ouwerkerk, Mijke Debets en Esther van de Berg op de honken kwamen, waarna meteen formidabele 'grand slam' home run Vanessa van Duuren dit trio over de thuisplaat haalde. Daarvoor al had de Schiedamse formatie, die alle vijf slagbeurten wist te scoren, korte metten ge maakt melde Hei loose tegenstan der. De Noordhollandse pitcher Esther Brinkman moest met min der dan 14 honkslagen incasse ren, de twee klappen van de aan val van Double Stars staken daar wat iel tegen af. Op Hemelvaartsdag moeten de Schiedamse softbalsters hun on geslagen status zien te behouden, Werpcijfers. Heilo: Esther Brink man 2-0-14. Schiedam: Esther van de Berg 7-4-2. Stand eerste klasse B: Schiedam 6-12, UW 6-10. Zwijndrecht 4-5. TTW 54. Herons 5-4, Heiloo 64, Kmheim 7-0. Schiedam —In de eerste wedstrijd van de play-offs om het kampi oenschap van Nederland, hebben de meisjes van tafeltennisvereni ging De Korenbeurs een 64 over winning behaald op het Limburg se Maasbree. De return wordt za terdag in Maasbree gespeeld waarbij de Sehiedamsen aan een 3-7 of eventueel een4-fi zege in zo min mogelijk games voldoende hebben om de titel te behalen. De zege had wat groter uil kun nen vallen, maar Maaike Gerst was dit koer minder op dreef. De oudste (15) van het Schiedamse trio bleef op nul staan. Jol an da Waterreus (13) won twee van haar drie partijen. Ongenaak baar was Kirn van der Poort, die haar drie enkelspelen allen in twee games won. Omdat Van der Poort en Waterreus ook het dub bel wonnen, werd het een 64 overwinning. Breda De ongeslagen positie van Jeka wankelde gistermiddag en uiteindelijk had de Bredase koploper in de hoofdklasse Zuid een verlenging en een noodgreep nodig om de jeugdige formatie van Schiedam met 54 te verslaan. Maar wederom kon de ploeg van coach Douglas Juenke bewijzen 'voor de duvel' niet bang te zijn. De geroutineerde Bredase ploeg speelde zeven innings lang tame lijk hooghartig tegen de jeugd van Schiedam en waande zich ook met een 4-0 voorsprong veilig voor de zege. In de achtste Schiedamse slag beurt echter tartte eerst Michel Vervloet het Bredase zelfvertrou wen (4-1), waarna in de negende inning achtereenvolgens David Gerkema, Patrick Mallee en Ral ph van Toor voor onrust in het Bredase kamp zorgden. Zodoen de werd het 44 na negen innings en dus volgde een verlenging. Schiedam kon daarin niet scoren. Jeka, na een kosmetisehe ingreep (een pinchhitter), wel. Verliezen de pitcher werd nota bene de Schiedamse coach Douglas Juen ke zelf. Bij het ingaan van de tiende in ning kreeg pitcher David Gerke ma last van kramp zodat Juenke, noodgedwongen en niet warmge- gooid, zelf op de plaat moest. Hij opende met drie slag maar kreeg een Bredase loper op de honken die door een pinch-hitter van Jeka werd btnnengeslagen. Wedstrijd verloren, maar Schiedam heeft in Breda tegen gastheer Jeka wel respect afgedwongen. Werpcijfers. Schiedam: Leslie Gerkema (4 2/3) 2-3-9-1, David Gerkema (4 1/3) 4-3-1-0, Douglas Juenke (1) 1-0-2-0. Sportagenda Tips? Postbus 373,3100 Ai Schiedam. DINSDAG 6 MEI VOETBAL. Tussenronde Schiedams kam pioenschap op complex I1BSS: 18 30 Her mes DVS-HBSS, 1930 HBSS-Ursus, 2030 Ursus-Hermes DVS Vierde ronde Vlaardings voetbalkampi oenschap: 18 45 HSC(za>TSB. 19.30 Delta- 5port-2wa!uwen, 1845 VFC-HVO, 1930 bVura-RKWIK Door Mikos Gouka Schiedam Wekenlang zat 4 mei, de datum van de eerste nacompetitiewedstrijd in de eerste klasse B, in de koppies van de SMC- spelers vastgepind. Op het moment dat ze er moesten staan, stonden ze er ook. Met een verdiende 4-2 overwinning op Wilhelmus werd gisteren de eerste stap in de goede rich ting gezet met als eindstation een plek in de hoofdklasse. De Schiedammers maakten een frisse en zeer scherpe indruk. Wil helmus kon de eerste twintig mi nuten nog volgen, maar zag zich dankzij tien magische minuten gedregadeerd tot figuranten. Eerst strafte Alberto Baptista de Lima laconiek defensie-werk af met een subtiel lobje (1-0) en ver volgens kopte Dtck Sparreboom even fraai een voorzet van Kader Fares tegen het garen (2-0). Alsof dat nog niet genoeg was, schoof Leo Letwory niet veel later de der de treffer onder doelman Robert Hendriks door. Toen Wilhelmus de klap eindelijk te boven was floot de goed leidende scheids rechter Martin voor de rust, Na de thee voerden de bezoekers de druk op het doel van John Bos op. Jan Mulder was in het kleedlo kaal achtergebleven met een hamstrmgblessure en werd ver vangen door Richard Marrevee. Dat was voor trainer Paul de Roos al de tweede omzetting in zijn de fensie. Ersin Bozkurt had zich na een klein halfuur wegens een spierscheuring laten wisselen door Gerald Baars. Even wankel de de nieuwe verdediging en Wil helmus rook zijn kans; Jacco van de Kasteele kopte raak (3-1). Ver volgens pakte de thuisploeg de draad weer op en Sparreboom, Li ma en Van de Belt hadden de de- finticve nekslag uit kunnen delen maar slaagden daar niet in. Twin tig minuten voor tijd was weder om Lima het goudhaantje. De 'pa rel van Thurlede' schoot een re bound van Fares onder Hendriks tegen de touwen (4-1). De Voor burgers verdienden een compli ment voor de wijze waarop zy als nog trachten terug in de wedstrijd te komen. Invaller Ron Hoge- boom kopte nog wel 4-2 binnen maar SMC liet zich niets meer uit handen nemen. gewoon heel erg goed in elkaar." De Roos vreest Unitas niet. Als we de positieve lijn lekker door kunnen trekken zie ik het wel zit ten. Op deze uitslag had ik ge hoopt, nu ontspannen naar het duel Unitas tegen Wilhelmus kij ken en vervolgens zelf weer aan de bak. ïk hoop dat Wilhelmus met 2-0 wint." Edwin Berveling, als vanouds sleurend aanwezig als libero, weet nog niet of hij gaat kijken naar de wedstrijd van de concurrent. „Ik denk dat ik lek ker op de camping ga zitten," zei de glazenwasser met gevoel voor humor. Als het voorgevoel van De Roos weer uitkomt zit het met de Leo Letworry (midden) rukt op richting Wilhelmus- doel. De aan vallerwasin goede doen en scoorde voor de fusie Club- Foto Peter Molkenboer. ;,Xri,VS' promotiekansen van SMC we! goed. SMC-Wilhelmus 4-2 (34)1.21 Alberto Bap tista de Lama 1-0.21 Dick Sparreboom 2-0. 29 Leo Letwory 3-0.60 Jacco van de Kas teele 3-1.71 Alberlo Baptista de Lima 4-t, 82 Ron Hoogeboom 4-2 Bijzonderheden: Scheidsrechter H Martin uit Den Haag gaf geel aan Gerald Baars en Dick Sparreboom en rood aan trainc-r John Karelse van Wilhelmus Bij SMC ontbrak Mural Babaran Hij weigerde op de bank plaats te nemen en is door trainer Paul de Roos uit de selectie gezet SMC: Bos, Berveling Boszkurt (24 Baars), Mulder}S Marrevee) Broklmg. Van de Belt, Letwory, Sparreboom (85 Hermans), Lima, Fares, Wo iters Wilhelmus: Hondriks, Thoen, Spa, Van de Kasteele, Sukirman, Kluitman Ruitermati, Apontowed (67 Hogeboom), Bos Amchar, Veltman<42 Gardenier) Opgelucht Na afloop heerste er een opge luchte stemming op Thurlede. De eerste klap is een daalder waard in de nacompetitie en de formatie van Paul de Roos kan nu rustig in een leunstoel gaan zitten om te zien hoe Wilhelmus en Unitas uit Gorinehem elkaar bestrijden. De Voorburgers wonnen de twee competitieontmoetingen met 5-0. Een uitslag die SMC nu ook zou kunnen waarderen. De Schiedammers hebben dan im mers aan een punt genoeg. De Roos heeft toch nog enkele zorgen. „Wij missen Sparreboom en Baars wegens schorsingen en Bozkurt met een blessure. Daar naast hopen we dat Jan Mulder weer inzetbaar is." Muider bleek positief wat betreft de kansen op voorspoedig herstel. Het komt weer goed. Het is een spie verrek king maar tegen Unitas ben ik weer bij. Het was een leuke pot vandaag. De ploeg zat vandaag Rotterdam De titelrace in de vierde klasse G tussen RKWIKen Ursus blijft tot het eind spannend. De voetballers van Ursus hielden zich bekwaam in de race door in dc uitpartij by Scbiebroek'94 met 1-3 aan het langste eind te trek ken. De eerste rondgang gaf een rede lijke party voetbal te zien waarin middenmoter Schiebroek'94 en virtueel koploper Ursus elkaar geen duimbreed toegaven op de moeilijk bespeelbare piste. Vooral Ursus-spits Guy Fiegel toonde an dermaal aan niet over zijn scherp te van vorig seizoen te beschik ken. Tot twee maal toe liet hij een dot van kans aan zicli voorbij gaan. Net als vorige week in de thuis wedstrijd tegen Germinal kwam Ursus pas in de tweede helft tot scoren, In de zestigste minuut ha perde de buitenspelval van de thuisploeg en kon Edwin Ibrisi- movie achter een dieptepass van laatste man Marco Hprben aan gaan. De handige middenvelder trok leep naar binnen en gaf een niet te missen intikker aan de goed meegekomen Arjan van der Lee (0-1), Even later was het op nieuw Atjar» van der Lee die het net wist te vinden. De middenvel der stond wederom op de juiste plek om een voorzet van Erwm de Groot binnen te tikken (0-2). De Groot bracht de stand nog op 0-3 toen een inzet van Arjan van der Lee door de keeper van Schiebroek'94 werd gelost. Vijf minuten voor tijd redde Schiebroek'94 de eer en werd de eindstand op 1-3 bepaald. „Ik heb wel vertrouwen in de goe de afloop," aldus Ursus-aanvoer- der Marco Herben. „Hoewel we m Aeolus zeker geen gemakkelijke tegenstander hebben. Ook RKWIK zal het niet cadeau krij gen van VOC, dus er is nog van al les mogelijk. We zien wel hoe het uiteindelijk afloopt. De club die kampioen wordt heeft de beste ploeg, laten we het daar maar op houden." Door Nick van der Sluis Vlaardingen—Zes innings was het duel met Vlaardingen Holy en Spijkenisse in de hoofdrollen op dreef en op dat moment keek de ploeg van coach John van Westre- nen tegen een 8-15 achterstand aan. Nog lang geen marge van tien punten en de winstkansen hoefde Holy ook nog niet defini tief uit handen te geven. Toch ver loor Vlaardingen Holy de wed strijd met die cijfers, omdat er met het oog op de herdenking van 4 mei een besluit lag van de honk- halbond dat bepaalde dat alle wedstrijden in competitieverband gistermiddag om uiterlijk vijf uur beëindigd dienden te worden. Drie uur waren de ploegen aan de Zwaluwenlaan toen al in actie, met een gemiddelde van twee in nings per uur. Er zat absoluut geen tempo in de wedstrijd en met name Spijkenisse bleek met een vooruitziende blik waar schijnlijk heer cn meester in het tijdrekken. Juist op een mo ment dat Holy weer enigszins in de wedstrijd terugkwam, was het 'einde wedstrijd'. „Je kunt je voor stellen dat ik daar niet bly mee ben," liet de duidelijk teleurge stelde coach John van Westrenen dan ook nadrukkelijk weten. „Maar we hebben natuurlijk ook wel wat aan onszelf te wijten. Als je eerst kansen creëert en vervol gens roekeloos de mogelijkheden om te scoren weer verspeelt, dan is er in de ploeg ook wat mis." Na een uur en twee innings leidde Holy nog met 4-3. Spijkenisse nam in de eerste siagbeurteen 2-0 voorsprong en liet vervolgens drie spelers op de honken achter. Holy haalde in de gelijkmakende slag beurt dat 'huzarenstu^e' ook uit, maar scoorde echter met. Pas in de tweede inning bezorgde de Vlaardingse slagploeg de verdedi ging van Spijkenisse de nodige overlast en liep zowaar naar een 4- 3 voorsprong weg. Helaas mengde vervolgens Pluvius zich ook in het strijdgewoel en moest door over vloedige regenval de wedstrijd tij delijk onderbroken worden. Spij kenisse had op dat moment (eer ste helft derde inning) drie hon ken bezet, maar pitcher Ronald Tarmond leek de controle over de verdediging (twee man uit) goed in handen te hebben. Na de onderbreking sloeg Spijke nisse echter meedogenloos toe. Niet gehinderd door het feit dat al twee 'nullen' gevallen waren werd de knuppel soepel gehanteerd en eer Holy echt in de gaten had wat er gebeurde leidde Spijkenisse al met 4-9. Een inning later was het over en sluiten. „Ik had vooraf myn ploeg nog nadrukkelijk voorgehouden juist deze tegen stander onder druk te zetten, maar wij zetten onszelf onder druk. En als dan ook nog eens aanvallend naar vrijwel alle bal len geslagen wordt, vraag je om moeilijkheden," analyseerde Van Westrenen nuchter. „We zullen een soort killersmentaliteit moe ten creëeren, kansen maken en die ook afmaken. We misten van middag Danny Rossoni (ziek; red.) heel nadrukkelijk, maar de oorzaak van de nederlaag ligt niet alleen by de pitchers. De groep heeft verloren." VLAARDINGEN„.„...„040 103 =8 SPIJKENISSE.216 SOI =15 «VerpeijfefsHoiy. Ronald Tomund (Lm 3-9-5-3, Michael Janson (2)244-3 DoorTondeLeede Rotterdam De voetballers van RKWIK blijven met Ursus in een verbeten strijd gewikkeld om het kampioenschap van de vierde klasse G. Beide ploegen, met 51 winstpunten de koppositie de lend, wisten een lastige uitwed strijd te winnen: RKWIK versloeg Germinal (0-1) en Ursus pakte de zege (1-3) by Schiebroek'94. Door de benauwde overwinning grepen de Vlaardingers de tweede perio- detitel. Met nog één speelronde te gaan zou een beslissingswedstrijd voor de titel weieens nodig moe ten zijn. Het zich zo langzamerhand on overwinnelijk wanende RKWIK moest het in de lastige uitbeurt bij Germinal zonder trainer Ger Mul der. Edwin Kolsteren (ziek), Ra mon de Rond (geschorst) en Ro nald van Schaijk (rest van het sei zoen uitgeschakeld) doen. Voorai de afwezigheid van de kleine Vlaardingse coach wekte de nodi ge verbazing. Hij had reeds in de cember een vakantie geboekt, niet rekenend op de titelrace die zijn pupillen zouden inzetten, en kon zijn plannen met meer terug draaien. De honneurs langs de zij lijn werden nu gretig waargeno men door tweede trainer John de Koning, oud-speler Jur de Rond en niet te vergeten elftalleider Rob Hos. „Ook voor deze uitwed- RKWIK in bal bezit. Pe Vlaardingers pakten een periodetitel en bhiven met Schiedamse Ursus koplo per van de vierde klasse u. Foto Peter Molken boer - - u- strijd." sprak Hos. onderwijl schuddend met zijn karakteristie ke lange grijze manen, „hebben we niks speciaals gedaan. De spe lersgroep wil dat niet. Die wil niet te veel druk maar gewoon voetbal len. Tegen zo'n ploeg als Germi nal kan RKWIK helaas niet ziin eigen spelletje van 'rustig verde digen en toeren op een uitval' spe len. WIK moet nou zelf het spel maken en daar heeft het juist zo'n moeite mee, dat ligt de spelers ei genlijk helemaal niet." Desondanks waren de gasten de gehele eerste helft no de helft van tegenstander Germinal te vinden. Reeds m de vierde minuut leek RKWIK 0-1 voor te komen. Scheidsrechter Hartong zag ech ter een overtreding in het duel tussen spits Raymond Kolsteren en de pas 17-jarige Germinal-doel- man Casper Ketting waardoor de doeltreffende inzet van Kolsteren werd afgekeurd. Op wat plaag stootjes van Richard Smits en Pa trick Wijzenbroek, nota bene het centrale verdedigingsduo van RKWIK, na was de titelpreten- dent niet overtuigend gevaarlijk. Pas na een uur viel de beslissing. De op links door Danny van Brug gen diepgestuurde Guus van Adrichem liet een voorzet los die door de Germinal-sluitpost in ei gen doel werd gestompt (0-1). Hoewel Germinal, getraind door oud-prof Dick Beek. nadien met vier spitsen ging opereren, bleef RKWIK zonder noemenswaardi ge avery overeind. „In principe komt WIK te kort voor de derde klasse," stelde oud-speler Peet Vermeulen gedurfd vast, „maar de jongens zelf geloven erin. Ger Mulder heeft een hoop bereikt en van RKWIK een echte vrienden- ploeg gemaakt. Mocht RKWIK promoveren dan merkt het vol gend seizoen we! waar het aan schort. Voorlopig leeft de club weer als nooit tevoren," Germmal-IUriVlH 0-1 ((WW. 61. Guus van Adrichem 0-1 Bijzonderheden: De pas 23- jange scheidsrechter B. Hartong floot strak en bekwaam Hy gaf RKWIK-speler Robert DutanedUX geel voor iets te fel protesteren Germinal: Ketting. Hage. Versehuuren. Van Katwijk. Blaauw, Van der Wilk. Films, Dewvilee, Van Vaten, Buter (69 Terpstra), Wigmam RKWIK: Verhart, Hlavay, Wijzenbroek, Smits, Van Bmggen. Ducaneaux, Vermeu len. Ploeg. Van Adrichem, R Kolsteren. Vcldt Schiedam Ondanks een 2-1 nederlaag tegen Tem po. hoeft Demos de return op Hemelvaartsdag in Den Haag niet somber in te zien. De Schiedammers doen er echter wel goed aan zich in het volgende naeompe- titieduel wat minder schuw te gedragen. Als gevolg van de eerder gestaakte wedstrijd in de re guliere competitie tegen de Haagse ploeg en de repu tatie van die ploeg, speelde Demos meer tegen zich zelf dan tegen Tempo. In technisch opzicht had Tem po weimg in te brengen, maar het had het geluk dat het binnen twintig minuten al op 0-2 kwam. Al in de tiende minuut was het 0-1 en tien minuten la ter keek de verdediging van Demos toe hoe Tempo's linkerspits voor 0-2 zorgde. Demos stelde daar weinig tegenover. Trainer Henk van Loenen dacht dat de aanvallers Mano Baardman en Debbre Bang door hun balvaardigheid de ploeg zouden kunnen stimu leren. maar dat pakte heel anders uit. Demos ont week de persoonlijke duels en het moet worden ge zegd dat ook de 'knollentuin' op Harga niet mee werkte om tot technische hoogstandjes te komen. Te angstig Van Loenen: „In de rust heb ik geprobeerd de jon gens vertrouwen te geven en intensief op ze inge praat. Ondanks dat we gewaarschuwd waren voor Tempo, gedroeg de ploeg zich correct Jammer ge noeg bleven we ook in de tweede helft veel te angstig spelen. Er kwam wel meer stootkracht uit de tweede lijn, maar Demos zette niet door." De vreugde over de aansluitende treffer (1-2) door Martin Groenhorst werd snel verstoord. De spelers uit Den Haag gingen op elkaar lopen schelden en be kritiseerden de beslissingen van de scheidsrechter. Demos-middenvelder Mario Baardman werd daar onterecht het slachtoffer van met een gele kaart. Pas in het laatste kwartiei werd Demos er zich van be wust dat er kansen lagen. Debre Bang was toen en kele malen dicht bij een doelpunt, maar de verdiende gelijkmaker bleef uit.Alles by elkaar zijn we niet kansloos," vatte de trainer van Demos de beladen wedstrijd samen. „Mochten we alsnog de nacompeti tie in ons voordeel beslissen, dan moeten er tussen de vijf winnaars uit de diverse afdelingen om twee plaatsen im de vijfde klasse worden gespeeld. Of dat een halve competitie is of in toemooivorm, is nog niet bekend." Schiedam Hoewel de rookwolken na de crisis op Thurlede lijken te zijn opgetrokken, blijft het bij Ex- celsior'20 rommelen na de rel rond de aan de kant ge schoven trainer Hans de Rover en zijn de resultaten van de hoofdmacht alleen maar bergafwaarts ge gaan. Gisteren werd voorde zoveelste maal op rij ver loren (1-3 tegen RFC). Bij een aanzienlijk aantal leden heerst nog altijd een ontevreden gevoel over de gang van zaken. Teke nend is dat een compleet seniorenelftal vertrekt naar een andere club en naar het zich laat aanzien is geen van de 'stoppers' van zins volgend seizoen op Thurle de nog (in de selectie) in actie te komen. In de rubriek van het bestuur in het clubblad maakt de clubleiding bekend dat die zich voor kan stellen dat een aantal le den niet gelukkig is met de gevolgen van de recente bijzondere ledenvergadering, een gevoel dat even eens leeft bij het hoofdbestu ur. Omdat het bestuur er tevens vanuit gaat dat er leden zijn die zich zo be trokken voelen dat ze graag hun visie willen geven op de huidige situatie en over het nu verder moet, is voor maandag 12 mei een discussie-avond gepland. Thema is 'Excelsior'20 en de toekomst' en tijdens die avond, zo wordt meegedeeld, is het niet de bedoeling al te veel terug te kijken. Het is overigens niet de eni ge maatregel van het demissionair bestuur. Na een raad van wijze mannen wordt nu weer gewerkt aan de samenstelling van een werkgroep die de vereni ging moet gaan doorlichten. „Dit heeft dus nog enige tijd nodig," aldus de ru briek. „En een bijzondere algemene ledenvergade ring (met welke doelstelling?) heeft derhalve ons in ziens op dit moment geen zin." De vraag is of het hui dige voetbalbestuur en de demissionaire hoofdbe stuursleden nu bij een eventuele ledenvergadering wel zitting zouden kunnen houden, want de kritiek vanuit bepaalde geledingen is nog lang verstomd. Ook wordt in het recente clubblad door de voetbal voorzitter een oproep gedaan om de spelers die stop ten uit onvrede over het voetbalbeleid, te behouden. „We weten dat niemand in de afgelopen crisis gelijk of ongelijk had, maar we weten dat Excelsior'20 als vereniging het grootste slachtoffer is geworden," schrijn hij. „Wellicht dal niet veel van de direct be trokkenen het direct van me willen vernemen, maar ook ik gruwel als ik bijvoorbeeld Hermes DVS of Sparta hoor als de club waar de stoppers naar toe zul len gaan. Ik besef ook dat ik niet de aangewezen per soon ben om deze Excelsior'20-jongens binnenboord te houden, maar ik doe wel een beroep op de overige Excelsior'20-leden. Probeer ze binnenboord te hou den!" Gezien de meningen bij verschillende voorma lig selectïespelers afgelopen weekeinde lijkt die op roep te laat te zijn gekomen. Hockey Dopie-Asvion (m) 6-1 (0-1). Na het met 4-1 verloren in- haalduel tegen Forward werd gisteren in Delft gewon nen Asvion speelde lange tijd met tien man vanwege de rode kaart voor Bart-Jan van Collenbuxg. Asvion werd na een grove charge op Van Collenburg beloond met een strafbal die door Fienk Hortensius koel werd ingepusht. Ommoord-Spirit (ra) 1-3(6-0). Pas m de tweede helft had de ploeg het vizier op scherp. Jeroen van Duikeren open de de score en de gelijkmaker werd rap daarna beant woord door Tjeerd Poot (strafcomer). Jome Goossen stel de de zege vlak voor tyd veilig. Pijnacker-Poliux <m) 3-2 (X-2). In de eerste helft was de ploeg met vooruit te branden. Toch gingen de Vlaardin gers na treffers van Barry van de Berg en Raphael van der Ven met 1-2 de rust in. Door twee positionele fouten ging Pollux de mist in. Breda-Spirit (v) 0-1 (0-1). Spirit kwam slechts één keer in de Bredase cirkel en scoorde prompt de enige treffer (Flo rence Smit) Breda had daarentegen niet genoeg aan 23 strafcorners en legio kansen. Daarnaast moest Spirit het nodige kunst- en vliegwerk uithalen om de bal uit het doel te houden. Leidse Studenten-Evergreen (v) 4-3 (3-1). De thuisploeg kwam snel op 3-0 Laura Dossin bracht Evergreen met twee treffers terug in de wedstrijd. Een afgeketste bal van de stick van Evergreenspeelster Saskia Holtslag be lande echter in het eigen doel. Het antwoord van Laura Dossin (strafcorner) kwam te iaat. Pollux IvHkinip 1-5 (6-2). Ondanks de dikke nederlaag lachten de Vlaardmgsen na afloop toch in hun vuistje. Want Dopie moest met zes treffers verschil winnen om de titel te pakken. Jutta Voerman scoorde voor Pollux, CapeUe-Asvion (vj 1-2 (1-0). Na enkele wijzigingen m de rust en de aansporingen van coach Ronald Jacobs scha kelde Asvion een tandje hoger en dat sorteerde het nodi ge effect- Janneke Stolker en Esther d'Hous beloonden do Schiedamse inzet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7