Eindelijk weer 'ns feest bij HOV 8 Hans Mans gelooft nóg in kansen SC Feyenoord Karaivanof zet Xerxes op scherp Blunders zijn Leonidas noodlottig Puttershoek op schema Papendrecht verlaat hoofdklasse met opgeheven hoofd Rotterdams Dagblad Door Rob Weeda Rotterdam Complimenten waren er dit seizoen te over voor HOV en trainer Hans Loovens. HOV speelde einde lijk weer eens herkenbaar voetbal. Voetbal, aldus de kenners, dat weieens zou kunnen leiden tot de titel in 4F. Tegen de naaste concur rent Transvalïa ging HOV twee keer onderuit. Evenals thuis tegen NOC. Met de rest van het 'pak' kenden de Crooswijkers nauwelijks pro blemen. Gisteren bijvoor beeld moest ook SV Om moord eraan geloven (0-2). Waarna de dik verdiende ti tel voor HOV een feit was. Een magere periode lijkt afgeslo ten voor HOV. Vierentwintig jaar geleden behaalden de Crooswij kers hun laatste titel. Daarna zak te de ploeg tergend langzaam weg naar de vierde klasse. Met het bin nenhalen van Kans Loovens lijkt de weg omhoog weer gevonden. Oud-prof Loovens immers maak te van HOV niet alleen een voet ballend geheel, hij haalde tevens de discipline aan en zorgde aan de Bosdreef eindelijk weer eens voor beleving. Bekend met het spelletje van Om moord, voorzag Loovens zijn team gisteren van een aantal zekerhe den: achterin speelde HOV met rugdekking, en met het terugha len van Fouad El Hamdaoui naar het middenveld opereerde de ploeg nog slechts met twee spit sen. „Het zijn concessies, maar kansen krijg je altijd,'* aldus Loovens. Hoewel de opzet SV Ommoord van scoren af te houden slaagde - in de eerste helft was alleen Leon Versnel na voorbereidend werk van Erik Westerhoul dicht bij een treffer - duurde het tot vijf minu ten voor rust, eer HOV zélf voor de Door Michel van Straten Zowaren het ontwend bij HOV, maar dat ze nog weten hoe een kampioenschap dientte worden gevierd Isgisteravond aan de Bosdreef overtuigend bewezen. Voor de als zelfstandigtrainerdebuterende oud-S Wer Hans Loovens (metsnor, derde vanreebts) was heteen onvergetelijke ervaring. FotoCorVos eerste keer gevaarlijk werd. De actie van El Hamdaoui bleek met een goud waard. Op het abomina bel slechte veld vond de Marok kaan, die zich in de belangstelling weet van zes bvo's en een groot aantal zaterdag-hoofdklassers, zijn ploeggenoot Hakan Akgui, die behendig raak prikte: 0-1. De felle protesten van de thuisclub ten spijt (Akgul zou bij zijn actie een overtreding hebben gemaakt) draaide HOV plotseling even als vanouds. Zwanenburg kopte ech ter op de lat en een inzet van Nees Maksutaj werd door Jeroen Ger- ritse van de lijn gehaald. Onheil Hoewel na rust driftig op zoek naar de gelijkmaker (Danny Blan ken kopte rakelings naast en schoot even later op de lat), riep Ommoord het onheil over zichzelf af. Hartman verspeelde de bal aan Akgul, die met een bekeken pass invaller Richard Steen een niet te missen kans bood: 0-2. Dat die zelfde Steen in de laatste minuut een strafschop miste nadat Nees Maksutaj onreglementair was ge stuit, deerde niemand nog bij HOV. „HOV is de terechte kampioen," vond Ommoords trainer Peter van Oosten. „Ik hoop alleen dat de ploeg volgende week ook tegen DEH zijn sportieve plicht vervult. Als we zelf winnen bij Antibarbari Door Ed Voortmeyer Rotterdam Na een roerig sei zoen met te vee! woorden en te weinig daden wil Kosta Karaiva nof nog iets moois maken van zijn laatste dagen als trainer van Xerxes. Daarom begon hy met grootse plannen aan de nacompe- titie. En na gistermiddag ook vol goede moed. Want met de 1-0 zege op Scheveningen, veronderstelde Karaivanof, werden de voorzichti ge fundamenten gelegd voor suc ces - voor promotie naar de twee de klasse. De ploeg, die vorige week tegen de tweede keus van Groen Wit'58 als een bokser tegen het canvas ging (2-8), krabbelde tegen de als leeuwen vechtende Schevenin- gers niet slechts voorzichtig over eind, maar deelde zelf al weer de eerste klappen uit. Over karakter gesproken... Het had Karaivanof wel een week onophoudelijk in praten op z'n spelers en vooral op het als 'moeilijk' bekend staande duo Edwin Eger en Patrick Rüter gekost, maar ze stonden op scherp. Scheveningen werd in de slotfase van de nacompetitiekraker het slachtoffer van de niet afnemende vechtlust bij de zebra's. Trainer Arie van de Zwan maakte een ver slagen indruk. Daar was de recht se directe van uitblinker Maurice Durivou direct debet aan. De 22- jarige voorstopper, die volgend seizoen bij Dordrecht'90 z'n vuur doop ondergaat in het betaalde voetbal, kopte in de 84ste minuut van het duel, dat een weinig spec taculair eerste, maar een werke lijk zinderend tweede bedrijf ker, de, koelbloedig raak na een half mislukte afzwaaier van invaller Remy Wolff: 1-0. Het was z'n laatste goal in Xerxes- dienst, want het gele kartonnetje dat arbiter De Visser hem eerder ten onrechte had voorgehouden na een aanvarinkje met Bert Ver baan, was nummer vyfeneenhalf en dat betekent automatisch een schorsing van twee bindende wedstrijden. Maurice Durivou windt zich op over de gele kaart van scheidsrechter De Visser. Die betekende im- mersdat de wedstrijd tegen Scheveningen zijn laatste voor Xerxes was.'n Afscheid met een lach en een traan dus, want de naar Dordrecht vertrekkende voorstopper scoorde ook. FotoCorVos Uiteindelijk dienden de Xerxa- nen de magere voorsprong nog ze ventien zenuwslopende minuten vast te houden. Want pas in de 101ste minuut - nadat scheids rechter Ronald de Visser voor de zoveelste maal door elftalleider Wim Strik was duidelijk gemaakt dat 'het toch echt wel tijd was' - kreeg.de Karaivanof-elf in wezen waar zij recht op had. De zege van Durivou Co was dik verdiend. Had het kwalitatieve overwicht van de thuisclub in het eerste bedrijf nauwelijks tot ge vaarlij ke momenten voor doel van Scbevingen-keeper Stef Ekkel ge leid, na de thee kwam de belege ring wel degelijk op gang. En wel van alle kanten. Op miraculeuze wijze ontsnapte de club uit de Neerlands meest bekende bad plaats in die fase telkens aan een achterstand. Opgelegde kansen bleken niet aan Maunee Durivou, Clyde Chan-Jon-Chu en Remy Wolff besteed. Bijna was het aan de andere kant raak geweest, maar het vliegende schot van Alex Groen, met afstand de beste speler van Scheveningen, spatte uiteen op de vuisten van Walter Londema. Zodat Maurice Durivou in de slotfase met een goal a !a Kieft in 1988 alsnog de kroon op zijn eigen werk en dat van Xerxes kon zetten. Mooie afsluiting „Een mooie afsluiting na een moeilijk seizoen," genoot de man, die de laatste drie maanden al met de Dordtse selectie heeft meege- traind. Of hij een vaste basis plaats krijgt van Robert Verbeek? „Het ligt in de bedoeling dat ik zo sne! mogelijk word ingepast. Daar ga ik dan maar vanuit." In het licht van deze aderlating bezien, is het opmerkelijk dat de grillige Patrick Rüter, de enige speler die iets extra's kan bren gen, moét vertrekken. Karaiva nof: „Als je Rüter vandaag ziet spelen, is het zeker een verlies voor de club. Evenals Eger en Du rivou ging hij voorop in de strijd." Xerxes-Scheven'mgen l-O(O-O). 84. Mauricc Dunvou 1-0 Bijzonderheden: Arbiter Ro nald de Visser toonde Maunee Dunvou (Xerxcs), Ssmon Rog en Bert Verbaan (bei den Scheveningen) de gele kaart. De Sehe- venmger Rob Pronk uitte z'n onvrede over een wissel door een stoere bij de dug-out in flarden te trappen. Xerxaan Winand van Loon haakte tijdens de warming-up af met eenkuitblessure. Xerxes: Londema, Lang, Eger, Dunvou, Van Dort. Wükes, De Jong, Rüter (90, Etta- ouil), Van de Hoeven <77 Wolff), Cohen, Chan-Jon-Chu {89 Huigen) Scheveningen: Ekkel, Taal, De Jong, Ver baan. Rog, Marco Pronk, Grootveld, Groen, Rob Pronk (28 Buijs), VoskuijL Vrolijk (66 Verdoes). pakken we mogelijk alsnog de tweede periode." Wat HOV betreft, hoeft Van Oos ten niet bang te zijn. „De druk is eraf. "We kunnen weer frank en vrij voetballen," aldus Loovens, die in zijn eerste jaar als zelfstan dig trainer meteen een titel pakt. „Maar eerst ga ik een biertje drin ken. Het komt tenslotte niet zo heel vaak voor dat je als trainer een kampioenschap meemaakt." Ommoord-HOV0-2 (0-1). 39 Hakan Akgul 0-1,74 Richard Steen 0-2 Bijzonderheden: Arbuer Valkenburg gaf geel aan Jeroen Gemtse, Tony Samsin en Erik Westerhout (allen Ommoord) en Fouad El Hamdaoui (HOV) Twee keer geel was er voor Richard Steenbergen (HOV). Ommoord: De Swart, Lagerwaard, Enk Westerhout, Gemtse, Dost (70. René Wes terhout), Hoogervorst, Hartman (77. De Ruyter), Samsin. (74, De Haan), Blanken, Hofman, Versnel HOV: Lamrzalh, Zwanenburg. Lugtmeyer, Steenbergen, De Jong; Bontes (66. Steen), Nees Maksutaj. El Hamdaoui (70. Ouden- hu y sen). Mifler Maksutaj; Akgul {89 Van de Graaf), Kulup. Papendrecht SC Feyenoord hield dankzij een zwaarbevoch ten 0-1 zege op Papendrecht aansluiting met AFCT34, koplo per in de hoofdklasse A. Invaller Peter de Graaf hielp de ploeg van trainer Hans Maus zeven minu ten voor tijd aan de kostbare punten. Voor Papendrecht werd met de nederlaag de reeds lang voorziene degradatie een feit. Hoewel het Alkmaarse AFC'34 verreweg de beste papieren heeft voor de titel (twee punten voor sprong, een wedstrijd minder ge speeld), gelooft Hans Maus nog altijd in de kansen van zijn ploeg. Ook het zwakke optreden van SC Feyenoord in Papen drecht bracht hem niet van dat idee af. Eerder dit seizoen walsten de Rotterdammers nog met 7-1 over de degradant heen, maar gisteren slaagden rij er slechts by vlagen in het verschil op de ranglij st tot uitdrukking te brengen, „Heus, wedoen zïög steeds mee," verzekerde Maus zijn gehoor na afloop. „In deze fase van de com petitie mag het publiek van ons echter geen mooi voetbal .meer verwachten. Het gaat puur om de punten. Voor AFC'34 geldt overi gens precies hetzelfde. Zolang zij de druk van ons blijven voe len, weet je het maar nooit" Hoe de kansen voor SC Feye noord liggen, zal na .-Hemel vaartsdag weer een stuk duidelij ker zijn. Dan staat het inhaalduel AFC'34-Papendrecht op het pro gramma- „Niemand hoeft bang te zijn voor competitieverval sing,sprak Papendrecht-trai- ner Arie Romijn geruststellend. „We wensten Feyenoord niets cadeau te doen. Ook 'm de reste rende wedstrijden zullen we on ze huid zo duur mogelijk verko pen. We willen waardig afscheid Door Hans Schelling Rotterdam Het was gistermid dag druk aan de Smeetslandse- weg. Vee! coryfeeën uit het Rot terdamse amateurwereldje ver heugden zich op een leuke partij voetbal tussen de periodekampi oenen LMO en Puttershoek. Maar zoals gewoonlijk zijn duels uit de nacompetitie meer spannend dan goed. LMO-Puttershoek was een mooi voorbeeld. Een treffer van invaller Jasper Hoogwerf bleek voldoende voor de Putterhoekse triomf: 0-1. „Je kan het een gouden wissel noemen," lachte Puttershoek- trainer Anne Smit. „Ik had het idee dat LMO bang voor ons was. Nog niet zo lang geleden hebben wij de ploeg voor de competitie weggespeeld. Het leek wel of LMO niet wilde. Mijn enige ver wijt is dat we te weinig doelpun ten hebben gemaakt. Puttershoek kan met een gerust hart in de wachtkamer plaatsnemen." De eerste 45 minuten van de spor tieve ontmoeting hadden net zo goed per fax kunnen worden afge daan. LMO grossierde in balver lies en op het middenveld was het loopvermogen ook al onvoldoen de. Beide teams creëerden op de hobbelige grasmat geen enkele uitgespeelde kans. Na de hervatting was er meer le ven in de brouwerij. De eerste speideprik kwam van Ronald No- ssent, die de bal na een hoekschop in de handen van Puttershoek- doelman Peter van Efferen kopte. Vrij onverwacht namen de bezoe kers de leiding. Puttershoek-aan- voerder Nico de Graaf beging op het middenveld een overtreding, DoorpenyMenexis Rotterdam Als Leonidas de na- competitie van de tweede klasse D alsnog wil winnen, moet er een wonder gebeuren, De brigade van het technische duo Aad Jan sen en Bart Kreft ging gisteren voor eigen publiek met 1-3 onder uit tegen EBOH. Door dit resultaat moet de dub uit Schiebroek donderdag naar Krimpen aan den Ussel om bij DCV het geschonden blazoen weer te hersteken. Op promotie wordt overigens amper nog gere kend. Immers, Leonidas zou DCV dan met minstens drie treffers verschil moeten verslaan, waama EBOH voor eigen Dordtse pu- bliek met dezelfde marge onder uit moet gaan. De openingswedstrijd van deze nacompetitie had voor hetzelfde geld heel anders kunnen eindi gen. Beide ploegen maakten er op het abominabele veld een leuk duel van. Er ontstonden voor bei de doelen" talrijke mogelijkhe den, maar de afronding was aan beide kanten vaak te gehaast. Uiteindelijk hebben blunders van doelman Manuel Texeira de wedstrijd beslist De sluitpost voor wie RBC onlangs enige be langstelling toonde, had zich on getwijfeld een andere hoofdrol voorgesteld. -De ongelukkige doelman schut terde al by de eerste de beste aan val van de bezoekers. Na vijf mi nuten verkeek Texeira zich als een beginneling op een iage voor zet van Ries Fok. De bal, die voor iedere sluitpost een makkelijke prooi dient te zijn. belandde ech ter voor de voeten van Brian Stolk. De Dordtse spits bedacht zich geen moment en benutte dit buitenkansje met een steenharde inzet: 0-1. Op dat moment had de thuisclub al een voorsprong kun nen hebben. Brian Mo-Ajok kreeg na vijftig seconden al de eerste mogelijkheid, maar plaats te de bal gehaast in het zijnet „We hadden kunnen winnen," baalde Bart Kreft na afloop.J)at gebeurde niet, want we zitten met een doelman die denkt naar het betaald voetbal te kunnen. Die eerste treffer, zo vroeg in de wedstrijd, zorgde ervoor dat de verdediging minder zeker werd. Het waren trouwens nietzyn eni ge fouten," doelde de technisch directeur op de overige tegentref fers. Als onder de 400 toeschouwers een scout uit Roosendaal was, moet Manuel Texeira zijn aspira ties op een profeontract maar voor minstens een |aar in de ijs kast stoppen. Toch is het niet bil lijk om het verlies alleen de schutterende doelman aan te re kenen. In de slotfase glipte eerst de razendsnelle Dennis van Vliet langs Mark Pelkman, die ook te gen andere opponenten duidelijk snelheid te kort kwam, om ver volgens Patrick Sehrauwen. op maat te bedienen. De lange aan valler bedacht zich geen moment en kopte de bal binnen. Ries Fok rondde vlak voor tijd een water- vlugge aanval af, waarbij de de fensie van Leonidas collectief stond te suffen en Texeira hevig treuzelde: 1-3. Leonidas, dat dank zij Jan "Ver- mulm na ruim een kwartier ge lijk had gemaakt, leek de wed strijd daarna alsnog naar zich toe te trekken. De Schïehroekers misten echter de scherpte en het raffinement om de winst daad werkelijk binnen te slepen. Leonldas-EBOH 14 {1-1)6. Brian Stolk 0- 1,18. Jan Vermulm 1-1,77. Patrick Schrau- wen 1-2,89. Ries Fok 1-3. Bijwnderhetlen: scheidsrechter Govern toonde in dit sport ieve duel de gde kaart aan Cor van Dom melen (EBÜH). Leonidas: Texeira; Lupgens {56. Juan van "Vliet), Meyer, Aror., Pelkman; Strórmann, Zwaan (46. Lopes). Mo-Ajok (85. Jansen); Verhagen, Vermulm, Ceelen. EBOH: Cbbers; Kroonen, Van Dommelen, Aalberts; Dennis van Vliet; Baas, Van der waL Kamman; Fok, Stolk, Sehrauwen (87. Van Es). nemen van de hoofdklasse," Het slechte veld van Papen drecht werkte zeker niet in het voordeel van de technisch vaar diger Sportclub. Toch wenste Maus dat niet als excuus aan te voeren voorde povere 0-1. „Nee, van zo'n veld hebben beide par tijen last. Een groot aantal jon gens zit er in deze fase van de competitie simpelweg doorheen. Dat verklaart ons moeizame op treden." Ruime marges Papendrecht leek dat uitstekend aan te voelen en bestookte de be zoekers op basis van collectieve kracht en de nodige fysieke in breng. Wat dat laatste betreft hield scheidsrechter Heidens (Maus: 'Ikzou die man wei eens een Cooper-test willen zien doen") ruime marges aan. Vooral Feyenoord-aanvaller Raymond Robde was het" slachtoffer van die arbitrale lankmoedigheid. Rohde werd meer dan eens te gen de grond gewerkt - ook bin nen de vijandelijke 'zestien' - zonder dat'daar een "passende strafmaatregel tegenover stond. Heidens (Ve&ray) gaf overigens in de rust' vanwege een bsm- stringblessure de fluit'over aan assistent-scheidsrechter Van der Els. Bert van Oudenaarden, de 'vaste1 vlagger van Papendrecht, vervulde de vacature langs de lyn. - j - De tomeloze inzet van Papen drecht hield de Rotterdamse de fensie van begin af aan alert Zo dook de pijlsnelle Vincent Goos- sens meerdere malen voor SC Feyenoord-doelman Km" Does burg op, maar faalde op het mo ment suprème. „Dat is eigenlijk het-verhaal van Papendrecht," schetste de naar ASWH vertrek kende Romijn. „Wel' kansen, geen doelpunten. Daar moet ook volgend seizoen in; de eerste klasse voor gewaakt worden. De ploeg heeft de potentie om snel in de hoofdklasse terug te keren, maar dan moet er in aanvallend opzicht beslist versterking ko men." Bij SC Feyenoord kwam het ge vaar van de flanken. Pascal Bos- schaart (op links) en Jacco Zanëh' (oprechts) gaven bruikbare voor-" zetten, maar de stugge Papen- dxechtse defensie - met doel man Hans Roelofs voorop j-tipd doortastend op. Hiteindelijk Was de beste kans nog voor Marcel Lippuner, Feyenoords uitblin kende voorstopper. Zijn inzet trof de paal. 7 Onderhoudend Ook na de pauze was'het duel niet groots, maar behield KetweP zijn onderhoudèndewaarde; Bei-' de ploegen bleven de volle wiiist nastreven. De eerste kahsen jwa-/ ren voor de Sportclub (Raymond* Rohde, Michel Spieririgsjt.Naar-; mate de tweede Helft vorderde/; leek ach' een status qüo'aflte té- kenen. Het mbrengenvan Wés-/ veld) en even later Peter/de Graaf (aan hetfrant)r bleek*' aclh teraf net voldoende óm dé' Féy- enooCers over hèt dóde ,'puht - heen te tillen. De Graaf mocht .in de slotfase, een aanval uit, bef boekje met een 'gedrukt' schot- afronden: 0-1. Ci/ Papendreeht-SC PeyerocrdO-l i&" Peter de Graaf 0-1. 7 Bijzonderheden: John Martens (Papen-., dreeht) kreeg geeL B(f Panendrécht cart-5 braken André Tamerius, AngelE?tirado ea Hans Harmans (allén geblesseerd)." In de ziekenboeg van SCFeyenoord vertoef- den Ton Stam,' Richard vafl Schijndel; Alain Kooimanen Danny KaMeri.--'-:.T Papendrecht: Roelofs; Van de Graaf,Der, Braqjen, Martens; Van, Vrouwerff Den Hoed (71. Van Lièr), Hearing,'Harma»; V#n de Linden.Goossens, Schreudere. haven, Van der Helde (67, Wecenbérg),. Lippuner, Sturms; WijmanK, Spierings,"' Jeroen RijsdHk; Zaden, Rohde W^Sah- der BJjsdqk), Bpsschaart (76.DeGraALi;7 - it* maar mocht van arbiter Knops doorgaan. Zijn dieptepass bereik te aanvaller Patrick Molendijk. De voorzet van de door Sparta be geerde linkerspits was afgemeten op het hoofd van invaller Jasper Hoogwerf: 0-1. De achterstand was voor LMO het startsein voor de jacht op de ge lijkmaker. Een vrye trap van Den nis Hoekman scheerde rakelings de kruising. Ook de naar de front linie gestuurde Ronald Nossent was driemaal dicht bij de gelijk maker. Eerst redde doelman Van Efferen met de benen, daarna ver prutste hy een unieke kans en in blessuretijd verdween een kopbal van Nossent rakelings naast. „Het bekende manco van LMO," oordeelde de teleurgestelde oe- fenmeester John Banffer. „Het schort bij ons al lang aan de afwer king. Je kan het een jongen ais Ronald Nossent niet kwalijk ne men, want hij is van orgine geen spits. Puttershoek heeft verdiend gewonnen. Het lijkt LMO onwaar dig, maar we zijn op agressiviteit afgetroefd. Wij gaan donderdag Hellevoetsluis met open vizier te gemoet. Er is nog een kleine kans dat we het halen en die laten we ons niet ontnemen." LMO-Puttershoek 0-1 (0-0). 64 Jasper Hoogwerf 0-1 Bijzonderheden: Scheids rechter Knops uit Hellevoetsluis hield de kaarten op zak. LMO-spits Patrick de Held ontbrak wegens een bovenbeenblessure Rene Dorst speelde zijn laatste thuiswed strijd in de hoofdmacht van LMO. De aan voerder stopt met voetballen nadat hy in 1981 in hel eerste van LMO debuteerde. LMO: Holleman; Den Toom, Dorst, Van Ei sen, Benjamin; Bas Nossent (78 De Wolf), Theeuwen (70. Kik), Ronald Nossent, Hoekman. Monster, Lafour. Puttershoek: Van Efferen, Naaktgeboren, Kerpei, Kastelein, Van Vuurde, Van Game ren (46 Hoogwerf), De Graaf, Van Waar denburg; Speelman, Les, Molendijk Zondag vierde klasse RFC doet goede zaken in strijd tegen degradatie Rotterdam BKWEfC veroverde in de vierde klasse Gde tweede periodetitel, Ursus had er al één. Volgende week wordt wellicht duidelijk welke van deze twee clubs de kampioensvlag mag hijsen. De oppositie is van ongeveer gelijke sterkte. Ursus ontmoet Aeolus, RKWIK knjgtte maken met VOC. Onderin deed RFC goede zaken bij Ex- celsior'20 (1-3), waardoor Steeds Volharden één week voor het einde van de competitie werd achterhaald. F: NOC-SVS 1-2(0-0), Pierre Bijl 1-0, Alan Dey 1-1 Rieardo Rens 1-2. Een rustige wedstrijd, waarin NOC verzuimde de kansen te benutten. Dilettant-CW 1-0 (0-0). Ron Nor der 1-0. Een wedstrijd, waarin CW na de rust stérker was, maar de kansen niet kon benutten. Belvédère-DEH 2-2 (2-1). Bob van 't Hof l-ö, Jeroen Delno 1-1, Bob van 't Hof 2-1, Jean-Pierre Melissant 2-2. DEH speelde sterk, maar liet vele kansen onbenut. Transvalïa-Antibarbari 0-1 (0-1). Frederik Blok 0-1. De bezoekers waren meer in balbezit. Transvalïa kreeg wel vele kansen, maar benutte ze niet. Zwarte Pijl-Tediro 0-5 (0-1). Gerard van Gelder 0- 1, Peter de Jong 0-2, Danny Koenen 0-3, Gerard van Gel der 04, Danny Koenen 0-5. Een sportieve wedstrijd, waarin de doelverdedigervan Zwarte Pijl na 35 minuten werd weggestuurd met rood. G: Aeotus-EDS 34 (1-3). Marcel Sierevogel 1-0, Ralph Kraaievanger 1-1, Richard Reith 1-2, Eus Klerks 1-3, Richard van der Graaff 2-3 en 3- 3, Hakim Botokat 34. Een sportieve wedstrijd, waarin EDS uiteindelijk de gelukkigste was. Schiebroek'94-Ur- sus 1-3 (0-0). Arjan van der Lee 0-1 en 0-2, Edwin de Groot 0-3, Ab Hubregtse 1-3. Een wedstrijd die het aanzien waard was, ondanks het zeer slecht bespeelbare veld. Gemrinal-RKWIK 0-1 (0-0). Guus van Actrichem 0-1. De bezoekers waren de betere ploeg en veroverden de perio detitel, HWD-VOC 3-6 (2-3). Bas Kraan 0-1, Gerard Felius 1-1, Bas Kraan 1-2, Robert de Wïdt 1-3, Ronald Frehé 2-3 (strafschop), 3as Kraan 24, Ronald Frehé 34, Robert de Widt3-5, Michel Noordzij $-6. Een zeer goed spelend VOC won dik verdiend- Excelsior" 20-RFC1-3 (0-1). Carlos Ino- cencio 0-1, Jerry de Groot (strafschop) 0-2, Ercin Kaplan 1- 2, Carlos Inocencïo 1-3. De Schiedammers poogden de 0-2 achterstand weg te werken door met vier aanvallers te gaan spelen, maar daardoor ontstonden er juist gaten in de verdediging. Sporting Lodewijk Pioniers-DJSCR 6-1 (2-0), Timo van Schaik 1-0, Akeer Heijkoop 2-0,3-0 en 4-0, Andrew Thomas 5-0, Paco Terrasa-been 5-1, Akcer Heij koop 6-1Akcer Heijkoop zorgde er mede met zijn hat trick voor dat de bezoekers er niet aan te pas kwamen. Nacompetitie vijfde klasse FC Pretoria start sterk Bodegraven en FC Pretoria zijn de nacompetitie goed be gonnen. Bodegraven had op eigen veld de grootste moei te met DZB Zevenkamp (2-1), FC Pretoria won de Oide- gaarde-derby tegen DCL (0-2), al verleer het wel Achmed Messaoudi met een rode kaart. Zondag zijn de returns. C: Bodegraven-DZB Zevenkamp 2-1 (2-0), Frank Bakker 1 -0, Robrecht Stoekenbroek 2-0, Ben Dortland 2-1. De Ze venkampers zagen geen kans de verdiende gelijkmaker enn te schieten. D: DCL-FC Pretoria 0-2 (0-2). Roy Martins 0-1, Yousef Ammari 0-2. Na de openingstreffer trachtte de thuisploeg de gelijkmaker te forceren. Enkele doeirijpe kansen voor Michel Beider en Orlando Kloof le verden echter geen resultaat op, Achmed Messaoudi (FC Pretoria) kreeg rood voor het slaan van een tegenstander. Nacompetitie zesde klasse Kansen voor Activitas Activitas verwierf zich een aardig uitgangspunt voor de return tegen Vierpolders, komende zondag. In de uitwed strijd, gisteren, werkten de Rotterdammers tot tweemaal toe een achterstand weg. C: Demos-Tempo 1-2 (0-1), Koek Zwikker0-1, John Sjom- houwaal 0-2, Mailin Gioenhuiat 1-2. Na rust veranderde de thuisploeg van tactiek. De Schiedammers gingen met vier spitsen spelen in plaats van de gebruikelijke twee. Verder dan één tegentreffer kwam Demos niet. De return is zondag in Den Haag. E; Vierpolders-Activitas2-2 (1-1). Arie Kruik 1-0, Murat Denir 1-1, Carlos Lagotraba 2-1, Louis Ramos 2-2. Eeide elftallen hadden volop kansen op de overwinning, maar geen van tweeën slaagde erin die te realiseren. Wordt zondag vervolgd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 9